Het Prominentenbal gaat de frivole kant uit; ondanks meneer Sloos Langs Verbod op eigen schooltje Hinderen thuis Voor Pietje Precies. fa ECONOMISCH WEL EN WEE ZATERDAGA VOND IS HET WEER RAAK r2" £&kk>e Qowia/nt fÜpEN/REGIO CMdócOowumt DINSDAG 22 NOVEMBER 1983 PAGINA 5 i linggreep was koud en donker zichv kantongerecht aan teifaPen^ur6- Dit kwam ieerJr verwarming n'et ijzen'te en ^et 6erechtsge- j/J voorlopig niet werd zgem'en van electriciteit. m kille en schemerige jszaal merkte kanton- kr Spijker op: „Ik dat de kwaliteit van fchtspraak niet onder omstandigheden zal De rechter zei ook een goede aanlei- 'was om alles kort te "e*Jen. „Des te eerder f*ki weer weg," spoorde fe verdachten aan. Jon de e ven it °'wa: irtje man, die zich voortbe- hoé met behulp van anv4en, kwam naar vo- mutfn kreeg een stoel. Hij rrein zonder vergunning ee/1len palinggreep in het f van de Ade in Alke- gevist. „Voor we ir gaan met deze zaak het me beter als ik u dit laat zien," zei de la/nj geheimzinnig en e/Zfpaodigde rechter Spij ze o/en vierkant kaartje, iteeiP een pasje leek. Ook ien !er van justitie Dek rr ojj* er een blik op wer- De t fa^vferzoek van de ver- 'jgbtë vertelde Spijker wat voor een kaartje |n de officier zojuist en gezien, zodat de bij öanwezigen gewekte wsgierigheid niet I bevredigd. Het zal ',sPe* ook nooit duidelijk etiH)en of het kaartje in- conA heeft gehad op de %aak van de rechter. r°ak ^et voorva^ 'eek riJgtlig indruk te hebben °®^ftakt op Dek en Spij- V7e^aak werd in ieder ge- gewoon voortgezet. Op iot van de man trof de iolitie vier hengels Bovendien hing er stuk touw in het wa- .an dat stuk touw za- jkleinere touwtjes en an zaten haakjes, ns de politie heet een 'ijk instrument pa- De verdachte ide een andere naam. is een peur en daar ik een acte voor," al le sportvisser, tns de man bestaat woord palinggreep „Het staat niet in het ïenboek en niet in de ilopedie. Ik heb het verschillende vissers en die konden j/_.o°k niet zeggen wat palinggreep is." De of- r van justitie, die niet ng op het begrip pa- greep, vroeg een boete vijftig gulden en om ;Af)eurd verklaring van /palinggreep. i dé 's een peur," wierp artfnan opnieuw tegen. der}t is dan een paling- wb?" vroeg hij wanho- ilf Volgens mij is dat die met die zijlijntjes en haakjes. Maar daar het nu niet om," zei ker, die het blijkbaar niet zo goed meer l „Ik veroordeel u tot .gulden, dan kunt u in ,e/jr beroep misschien antwoord krijgen op vraag." De griffier wil- _jveten wat er met de Tiggreep moest gebeu- „Die wordt verbeurd |£klaard. U weet wel, dat ^e lijn met die zijlijntjes vJlie haakjes," zei Spij- en«grijnzend. ïeri iisiutje tijifneeste verdachten zijn eris de kippen bij om de diter te wijzen op fouten krijde dagvaarding. Een r ol vormde gisteren een egimdering op die regel. Wil had de hulp van de 'oefonrechter nodig om ;r vergissing in zijn dag- wfding te ontdekken, oefe verdachte was be tken bij een aanrijding le Rijnsburgerweg. Te- s zou zijn auto niet zijn tekerd. maar dit bleek waar te zijn. Bar was die aanrijding bies?" Informeerde mr. Hljker. „Op de Rijnsbur- |veg," antwoordde de ft, die vervolgens uit de __ken deed hoe hij werd az/leid en met zijn auto [g pn een wagen botste. 1(jj de dagvaarding staat jrhaavelaan," merkte grfechter op. „Bent u niet ?n|end in Leiden?" Dat k het geval te zijn. „Ik t Dn wel in Leiden, maar (ken er niet zo goed de ld?." aldus de verdachte, siit kan u niet veroordelen off een aanrijding op de affrhaavelaan. U bent fiikesproken," vonniste hofeer. ,r KEES VAN HERPEN Op mijn omwegen door stad en land kom ik graag mensen tegen. U kunt mij telefonisch of schriftelijk vertellen wie u graag in deze rubriek zou willen tegenkomen. Ik ben bereikbaar via 071 - 12 22 44 op toestel 10. Een van mijn eerste ver richtingen gisteren, was meneer Sloos bellen. Want het is bijna weer zover. Zaterdagavond, eerstvolgend, golft, met 350 deelnemenden, we derom het novemberse Gala-bal door de smette loze Leidse Stadsgehoor zaal. Uitgave nummer drie alweer. In '81 zette de „fine fleur" onder de stedelingen voor de eer ste maal de boel „aange kleed" op stelten, omdat Groenoordhallen- en Ge hoorzaaldirecteur André de Jong en z'n interne medewerkers vonden, dat de restauratie van de stadszaal best eens ge vierd mocht worden. Wat heeft meneer Sloos daar mee te maken? Veel, erg veel; maar daarover straks. Wie de twee voorgaande afleve ringen van het Bal heeft meegemaakt, kan nooit zeggen dat er geen bal aan was. Integendeel, men amuseerde zich tel kenmale buitengewoon in een bijzonder sfeer volle entourage. Ik her inner me nog erg goed hoe de jet-set, de verte genwoordigers van de Hogere Leidse Kringen met hun pronkende da mes, zwierde en zwaaide tot in de slapeloze uurtjes van de nieuwe zondag ochtend. Meneer Sloos is daar nooit bij geweest. Die heeft wel wat anders te doen. Maar als hij er niet was geweest, haa de Stadsgehoorzaal op de Bals een geheel andere aanblik geboden: of een half lege zaal, of ieder een in vrijetijdskleding, desnoods een keurig pak. Maar met een keurig pak is het Gala-bal niet ge red. Gala is gala; dat is zuivere koffie. Zonder meer. Gala is het entree in zwart, de lak schoen, of als het moet, het gepoetste dagelijkse schoeisel; in „toxedo", de smoking met de vettig aandoende glim mende revers die een plekje openlaten voor het witte, ge steven hemd, soms verlucht met frivole ribbeltjes: frivole- tétjes in het licht van de nacht. Gala is de bies op de naad van de pantalon; even de kam door het haar halen, de pochet schikken. Gala is het nonchalant monsteren van de „concurrentie". Gala is niet: „waar doet die vent het eigenlijk helemaal van!"; want iedereen zit in hetzelf de schuitje, dat zes tientjes vraagt om binnen te komen. Daarna is er het vervolg, met de individuele aanslagen op chequeboekjes en gevulde portemonnees. De dames showen en zwieren daar ach teraan, soms in het kielzog van hun begeleiders: hun mannen, vrienden, amants, leefgenoten andere moge lijkheden schieten me niet zo gauw te binnen. Meneer Sloos Toch heeft het Gala heel wat te danken aan meneer Sloos. Hij maakt een vitaal onder deel uit van deze groeiende traditie. Ik hecht eraan, hem telkenjare op een discrete wijze uit z'n tent te lokken, voor een overgeleverde in formatie die voor mij al zo bekend is als de weg naar Kralingen en naar de Bree- straat. Daarom belde ik hem gisteren even op. Welnu, de tent van meneer Sloos staat aan de Stille Rijn (deze week veel drukker dan gewoonlijk, met het oog op het Gala). In enkele etalages, en achter een wirwar van afstervende bruidssluiers, die het gezicht en de doorloop over het trot toir bemoeilijken, heeft hij een assortiment aan manne lijke kledij uitgestald staan. Het wordt ook een traditie, dat ik even uiteenzet waar mee meneer Sloos zich in hoofdzaken bezighoudt. Hij slijt gelegenheidskleding, verkoopt en verhuurt die. Als verhuurder van deze ma terie is hij, in deze verkom merde stad, de laatst overge bleven aankleder van gele genheden met cachet ove rigens maakt hier de gele genheid niet de dief, want er is zelden of nooit bij meneer Sloos ingebroken of niet te gen betaling meegenomen. U ziet bij hem ook perfecte kos tuums, costumes eerder, die niet voor een speciale gele genheid werden gemanufac- tureerd, maar gewoon voor gewoon. Wel oogverblindend, uiteraard, en van een snit die De heer H. Sloos voor het pand aan de Stille Rijn. overweldigend is, en up to date. Zit ik nou voor meneer Sloos te schrijven, of voor het Gala? Ik zou het niet weten. Hoe zou ik zonder meneer Sloos het Gala der Leidse ge settelden moeten benaderen? Hijzelf laat dat aan mijn in zicht oyer. Het duurde gerui me tijd, alvorens hij opnam. Eindelijk: „Goedendag. U laat mij wel van boven naar beneden ik ren nooit de trap afdalen. Heeft u daar een gegronde reden voor? O ja, bent het? Van die goed kope blauwe strik, eervorig jaar? Met mij gaat het prima, dank u. Met u ook, hoop ik. Zeker, deze week is het weer behoorlijk druk in de zaak. Ik loop de pakken elk ogen blik tegen het lijf. Is dat alles wat u wilde weten? O nee? U heeft dezelfde bedenkelijke vragen als vorig jaar? Laat ik u dan vertellen, dat de ver koop en de verhuur weer be hoorlijk aantrekt. En over twee weken weer zo'n enorm gebeuren: het Sempre-bal, van de civitas nietwaar. Het gaat crescendo, mag ik wel zeggen, ook hier in dit pand. Inderdaad, inderdaad, de verhuur tegen de tijd van grote partijen is wat geslon ken. Er wordt meer gekocht; met al die toenemende bals. En dan kun je maar hopen, dat de heren uit hun pak groeien. Dat kan een nieuwe impuls voor een aankoop zijn. Ik sta hier ook niet slechts motten te vangen, wat? Maar het is bemoedi gend, dat het decorum voor uitgang boekt. Ook in Lei den. Er is sprake van een lift up; steeds minder blue jeans in de schouwburg. Heel merkwaardig, ja. Het is een duidelijke verrijking van de sector smoking, de black tie. En zo hoort het ook. Ik hoop, dat u weer genoegzaam bent ingelicht. Het was me een ge noegen. Ja, er zijn nog enkele maten voorradig voor de ver huur. Maar dat is over twee dagen anders. Uitverkocht, meneer. Het ga u goed. Ge groet. Tot een volgende gele genheid, vrees ik". Verrassende ontwikkeling Dat was meneer Sloos. Every inch a gentleman. Ik zou niet meer buiten hem kunnen, aan de vooravond van het Gala-bal, dat nu wordt aan geduid als het „Prominenten- bal". Deze keer erg verras send, omdat André de Jong (laat ik maar zeggen) gebro ken heeft met het strijkje van de trendvolgende Mari niers in hun „baadjes", onder andere. Het wordt allemaal niet meer zo keurig en netjes, in de derde aflevering van het bal. Het was bijna onthut send, toen De Jong de nieu we strategie voor me uiteen- vouwde. Hij hikte van het la chen, André. Nu is dat niet zo heel erg vreemd want De Jong, bij al z'n besognes, is steeds „in" voor een goede grap maar ditmaal lijkt hij het wel erg bont te gaan ma ken: het „Prominentenbal" (met gangmakers, zoals Ruwe Henkie, de sloper, het succes koppel op de dansvloer Jo en Piet Hein in het dagelijks bestuurlijke leven VVD-wet- houders dezer gemeente ons nog steeds aller oud-bur gemeester Ad Vis, secretaris generaal van Binnenlandse Zaken, met z'n Truus, en al die drommen gevorderde middenstanders, specialisten, en wellicht eindelijk eens een keer magistraat Cees Goekoop, die dezer dagen moet weten waar Abraham de mosterd haalt hij wordt 50), nou dat „Prominenten- bal" gaat de grens over en wordt „Paris Night". Op z'n Engels dus, en niet „Paris Nuit". „Dan mag je je hart vasthou den", gniffelde André de Jong; „Maar we wilden een beetje in de sfeer komen van het beroemde Lido de Paris. Hou je vast. We hebben Frits Landesbergen Bigband voor de dansmuziek en de onder steuning van andere optre dens. Er is een „background orkest" voor de „gevoelige touch" van de avond; lekkere romantische muziek. Dan komt er een goochelaar, voor de „Table magic", die aan je tafeltje z'n kunsten vertoont. Ho ho, kalm an; .maar echt een kunstenmaker hè. En Wim Koopman. Nee man, hou op, dat is geen bokser, maar een zanger van het ka liber Lee Towers die garant staat voor een fantastische show. Nou en dan hebben we op ons bal een première: de Nederlandse Marilyn Mon roe, binnenkort op radio en teevee met een eigen single, die rondborstig haar opwach ting komt maken". Stripkwis De Jong raakte even door het dolle: „Man, hou op; we presenteren zaterdagavond de eerste Leidse pikante, maar toch uiterst keurige „Stripkwis". Vier daartoe uitgenodigde dames kunnen eraan meedoen. Maar nie mand weet, dat daarvan twee in het complot zitten. Dat kun je dus beter niet op schrijven. Eén fout antwoord op een vraag en de dame kan één kledingstuk uittrekken. Hilariteit en gespannen ver wachtingen alom hè!" De Jong had het niet meer. Ik weet niet wat het allemaal moet worden, hoor. Er komt ook nog een „Franse Linge rieshow", aangezien „de on dermode zeer actueel is". An dré stuurde me een foto, ter opfleuring van deze rubriek, met een dame in een over weldigend décolleté, en in dessous om wauw tegen te zeggen. Maar van hogerhand werd mij de reproductie er van geweigerd. Kunt u na gaan, wat die prominenten straks allemaal te wachten staat! „Bij een zeer speciale lichtshow, bij de muziek van Landesbergen dan moet je Frits kennen, die volgens mij niet eens weet hoe een panty eruit ziet, laat staan „nacht kleding van enkele heel mooie meisjes". En dan wil André ook nog laten zien, wat „er onder die nachtkle ding verborgen kan zijn".... Voort gaat het, op het ver dorven pad van het aan staande Prominentenbal: een travestieten-act. De Jong kon niet meer uit z'n woorden komen van de pret. „Zo ge beurt het ook in het Lido, snap je. Man, hou alsjeblieft op; ik kom niet meer bij!" (Dat is nou de directeur van markt- en evenementendien sten, zelfs concerten moet hij huisvesten. Maar hij houdt z'n gezicht nooit in de plooi. En dat is het mooie aan hem). „Een leuk besluit, als het tegen tweeën in het don ker loopt; met twee „heren", die ervoor zorgen dat de grens tussen man en vrouw compleet wordt wegge vaagd "."En dan moet Landes bergen er nog een slot aan breien ook, met „swingende en dansbare muziek". Ik geef het, bij voorbaat, op. Avondkleding verplicht. Trek maar wat exotisch aan. En dan mag u nog blij wezen, dat meneer Sloos er niet bij is. In beperkte mate (Andre de Jong lag inmiddels bijna dubbel van de pret) zijn nog toegangskaarten verkrijgbaar ad 55 gulden per persoon dat is eventjes wel vijf gul den minder dan de vorige keer bij de administratie van de Groenoordhallen, tel. 071 - 212 521. Proost!; en wèl bekome het u. De vroegmis kun je dan wel vergeten. Maar ook een .jachtmis" wordt niet door iedere gelo vige in dankbaarheid aan vaard. Ik moet nog steeds aan die Frits Landesbergen denken, met z'n opmaat en de hele inzet van heb ik jou daar. LEIDEN Een Leidse vrouw is gisteren door kantonrechter Spijker veroordeeld tot een boete van duizend gulden, waarvan vijfhonderd gul den voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. De vrouw haalde op 27 juni van dit jaar haar twee kinderen definitief van school en begon in haar woning aan de Ko pervlinder in de Meren- wijk een eigen schooltje. Deze school heet Jehova's Koninkrijkschool. De vrouw gaat tegen het von nis in hoger beroep en zij houdt haar kinderen voorlopig thuis. De vrouw, die tien dagen gele den een kind heeft gekregen, was zelf niet op de zitting aan wezig. Zij werd vertegenwoor digd door haar man. Het echt paar heeft vijf kinderen. De twee oudsten, 12 en 14 jaar oud, zijn leerplichtig. De vrouw was gedagvaard, omdat het om twee kinderen uit een eerder huwelijk gaat. Zij is voogd over deze twee kinde ren. Haar man vertelde, dat hij en zijn vrouw uit het „sy steem zijn gestapt. Het gezin leeft gehoorzaam aan de Bij bel. De man en de vrouw zijn niet aangesloten bij de organi satie van Jehova's getuigen. Zij noemen zichzelf Christe nen. Het echtpaar haalde zijn twee kinderen van school omdat deze werden geplaagd door andere kinderen. De twee kin deren werden gesard omdat ze volgens de man niet wilden meedoen aan feesten als Pa sen, Kerstmis, Sinterklaas en verjaardagen. De man vertel de, dat hij en ziin vrouw dit heidense feesten beschouwen. Bij het ministerie van Onder wijs is door het echtpaar ont heffing aangevraagd om de kinderen van school te halen. Deze ontheffing werd niet verleend. Evenals het ministe rie is de gemeente Leiden van mening, dat de twee kinderen ten onrechte niet op een school staan ingeschreven. „De door het echtpaar opgerichte school voldoet niet aan de ei sen van de minister," zei een vertegenwoordiger van de ge meente gisteren. „Daarbij is mevrouw geen bevoegd lera res. Men kan niet aantonen, dat er goed onderwijs wordt gegeven." De man betoogde, dat hij en zijn vrouw wel degelijk een echte school hebben gesticht. Hij overhandigde de rechter een stencil met informatie en een rooster waarop de ver schillende lesuren stonden vermeld. De school heeft twee leerlingen, de kinderen van het echtpaar, maar nieuwe leerlingen kunnen worden in geschreven. „We zijn niet van plan om onze kinderen naar een andere school te sturen," merkte de man vastberaden op. Officier van justitie mr. Dek zei: „Aan dit soort situaties moet een duidelijk halt wor den geroepen. We kunnen niet aan iedereen met een andere cultuur of geestesrichting zo maar toestemming geven om een eigen schooltje te begin nen. Omdat meneer niet de in druk geeft zijn kinderen op een Leidse school in te schrij ven, vraag ik een hoge boete." Op de eis van de officier rea geerde de man met: „Hij zegt dat het niet mag, ik zeg dat het wel mag." Kantonrechter Spij ker was het geheel eens met de officier. Hij legde de ge vraagde boete op. Na de zitting zei de man: „Als het niet an ders kan, als God het wil, dan gaan onze kinderen gewoon weer naar een school in Lei den." Waayer's supermarkt ge vestigd aan het 5-Meiplein 146 is overgenomen en voortgezet door Uniwijk B.V. zelfbediening kruidenierswa ren, vleeswaren, melk en zuivelprodukten. Aan het Diamantplein 67 is het groenten- en fruitpara- dijs Collé gevestigd. Aan de Diamantlaan 3 is het petit-rest. bedrijf „De Pa rel", eig. H. C. Tichem geves tigd. Sigarenhandel Jan van der Zon gevestigd aan de Heren straat 79 is overgenomen en voortgezet onder een andere handelsnaam; B. C. H. Ba- rendse-Schuur, Sigarenma gazijn „Jewe". Aan de Atjehstraat 67 is onderaann. van voegwerken M. J. van der Heiden, geves tigd. Joop Crama's bloemsier- kunst gevestigd aan het Noordeinde 54 is overgeno- Aan het Diamantplein 63 is de winkel in bloemsier- kunst „Decora", eig. P. J. Wijgh, gevestigd. Aan de Lange Mare 37 is „Jimmy's", kleinhandel in gebruikte kleding, comm. handel in gebruikte en onge regelde goederen alsmede het bemidd. bij verk. van vliegtickets, eig. J. H. Tdloh- reg gevestigd. Aan de Madoerastraat 9 is autorijschool J. de Roode ge vestigd. Theo Peters Verkeers school (Carl L. Janssen) ge vestigd aan de Schubertlaan 189 is verplaatst naar de Lij sterstraat 8. Aan de Joubertstraat 10 is autorijschool Zazzi, eig. E. M. Zazzi, gevestigd. Aan de Stokroos 22 is „Technisch Bureau Veening" (de imp. van en de grooth. in machines t.b.v. de verpak kingsindustrie, in filtratie- app. voor industriële doelein den), eig. J. G. Veening ge vestigd. Aan het Libellenveld 15 is van Houten Ordonnans (het bemidd. bij de aan- en verk. van roer. goed. reclamebu reau en het verr. van koe riersdiensten) eig. R. J. van Houten gevestigd. Aan de Voorstraat 45 is het schildersbedrijf Leeflang en Zn. voortgezet door A. G. Leeflang als eenmanszaak. Centra Supermarkt geves tigd aan het Diamantplein 55 SSA Majadlie-Abu Hasna kleinhandel in belegde broodjes gevestigd aan de Hogewoerd 19 is overgeno men en voortgezet door Y. Hyazi onder de handelsnaam „Samira". Het Aannemersbedrijf Gebr. Schouls B.V. gevestigd aan de Kanaalweg 171-177 wordt tevens het aannemen en slopen van bouwwerken. Aan het Diamantplein 69 is „Englebert" gevestigd, warme bakker, tearoom en exp. van een terras. Aan de Steenstraat 43 is De Leeuw B.V. makelaardij- assurantiën gevestigd. D Tours/Groeneveld Reis- buro's B.V. gevestigd aan de Langegracht 3/5 is de han delsnaam gewijzigd in D Rei zen/Vakantie Voordeel Win kels B.V. J. v.d. Kooy Leiden B.V. petit-rest. gevestigd aan de Marnixstraat 9 is de handels naam gewijzigd in Snackbar „de Marnix". Type-, kopieer- en adres- seerinrichting Van der Lin den gevestigd aan de Lam- menschansweg 101 is de han delsnaam veranderd in type- en kopieerinrichting Van der Linden. Het Leidse Metselbedrijf gevestigd aan de Vivaldi- straat 38 is verplaatst naar de Vollersgracht 26a met als tweede handelsnaam „Bon Vuurvast". Aan het Diamantplein 71 is de supermarkt van Digros gevestigd. Huurman Leiden B.V. ge vestigd aan de Turkooislaan 284 is de handelsnaam gewij zigd in Bouwbedrijf Huur man Leiden B.V Waldkappelweg in Hazerswoude HAZERSWOUDE De Vereniging ter Bevordering van Europese Betrekkingen uit Hazerswoude wil dat er een Waldkappelweg in haar woonplaats komt. Het bestuur heeft er bij burgemeester en wethouders voor gepleit om hiermee rekening te houden wanneer er in de toekomst een straat van een naam moet worden voorzien. Waldkappel is de „zusterstad" van Hazerswoude in de Bondsrepubliek Duitsland. Al meer dan tien jaar onderhou den beide gemeenten nauwe banden met elkaar. Dit setje mini schroevedraaiers, variërend in maat van 0,8 tot 3,8 mm, krijgt u toegestuurd als dank voor de moeite van het aanbrengen van een nieuwe abonnee. -i van de Leidse Courant als nieuwe abonnee - Postcode/Plaats Betaald wordt per maand (met automatische afschrijving) per kwartaal Stuur een schroevedraaierset naar: I Naam Plaats/Postcode_ Telefoon Stuur deze bon in open envelop -geen postzegel plakken- naar: Leidse Courant, Antwoordnummer 232, 2500 VG Den Haag

Leidse Courant | 1983 | | pagina 5