hiture Club werkt op het iodium aan een samenspel ussen groep en publiek gekleurd gezien Kijken in de keukens van de politiek 3 —OIO/TELEVISIE :983f CcidócSomxmt DINSDAG 22 NOVEMBER 1983 PAGINA 17 -jrt miljoen subsidie Taagd voor Cinemien fan onze parlementaire redactie) |AAG De oppossitie in de Tweede I F wil de produktie van emancipatie- eilig stellen door Cinemien (het distri- jlectief van films voor vrouwen) jaar- h kwart miljoen subsidie toe te ken- fracties van PvdA, D'66, PPR, PSP, n EVP hebben daartoe gezamenlijk Ijzigingsvoorstel ingediend op de be- j van WVC. drag wordt in mindering gebracht op jvan ruim drie miljoen gulden, die in fc-begroting is opgenomen voor subsi- in o.m. Film International, Fugitive 0 en het Vrij Circuit. De behandeling fwVC-begroting in de Tweede Kamer Jeze week plaats. Debat sponsoring Nederlands elftal in „Achter het Nieuws" HILVERSUM In VARA's actualitei- tenrubriek „Achter het Nieuws" van avond (Ned. I om 21.20 uur) wordt een debat uitgezonden tussen KNVB-voor- zitter Van der Louw en CDA-Tweede Kamerlid Worrell over de sponsoring van het Nederlands elftal. Hierover ontstonden problemen naar aanleiding van de keus tussen twee bedrijven, nl. Philips en Sony. Verder een reportage over Poolse zi geuners in Amsterdam en aandacht voor het overleg tussen minister Riet kerk en de ambtenarencentrales en de ambtenarenacties. TROS-radio met enqête over kemraketten HILVERSUM In het politieke pro gramma „Kamerbreed" van de TROS- radio wordt zaterdag 26 november (12.55 uur, Hilversum 2) de uitslag be kend gemaakt van de NIPO-enquête over kernraketten. Gasten zullen zijn: VVD-voorzitter Jan Kamminga over het overleg met de vakbeweging en de eerste nieuwe kernraketten in Europa. Het VVD-Tweede Kamerlid mevrouw drs. Kamp discussiëert met voorzitter Anbeek van de Vereniging van Neder landse ziekenfondsen over eigen bijdra gen in de geondheidszorg en drs. Schild van het NIPO. VPRO financiert mede Franse film van Depardon HILVERSUM De VPRO-televisie, die al de film „Faits Divers" van Raymond Depardon uitzond (een portret van de Parijse poli tie), zal de nieuwe film van deze beroemde Franse filmmaker mede gaan financieren. Depardon begint dezer dagen aan „Empty Quarter", het verslag van een reis met twee auto's door Ethiopië, Soedan en Egypte. De opnamen zullen ruim zestien weken in be slag nemen. N Depardon heeft de laatste jaren een snel groeiende schare bewon deraars gekregen. Jarenlang werkte hij als fotograaf. Hij was een van de oprichters van het beroemde fotopersbureau Agence Gam ma. Er volgden talloze reportages voor de televisie. In 1974 maakte hij zijn eerste lange documentaire, „50,81 pet." over de verkiezings campagne van Giscard d'Estaing, gevolgd door „Numero Zero", over de Parijse ochtendkrant Le Matin. Depardon vestigde defini tief de aandacht op zich met „Reporters" (1981), een indringend portret van de fotografen van Gamma. Daarna volgden „San Cle mente", over een psychiatrische kliniek bij Venetië en „Faits Di vers". Depardons nieuwe film, „Empty Quarter" gaat waarschijn lijk in première tijdens het filmfestival van Cannes 1984. Spoedig daarna zal de VPRO-televisie de film uitzenden. n cF net fir e xie fijr ECHT „Ik denk e op het podium be- :ijn dan op de plaat" te etj Culture Club's Boy rge voor het concert I oktober in Utrecht. #denk ook dat het ver-- yo-mi is tussen onze con- ^#pn en die van groepen "puran Duran dat het liek een heel belang- n rol speelt. Het is niet de Üat wij een show spe- i een dat zij beleefd mo- it ziel luisteren. Ik wil dat !aS °een samenspel is", of nu ^it samenspel in r opecht aanwezig was en ing vdit soms tot hysteri- ?n ant taferelen leidde, is menfgenavond te horen op ïrd, 9ersum 3 om 22.02 uur ^eijiet KRO-programma r> Jektempel", wanneer De a omroep het concert rt saendt, dat werd opge- i snajen jn Vredenburg. >edri ii^dl George, die als spreek- elde' van Culture Club fun- an rt, beschikt over een van e cjemooiste zangstemmen uit ichti hedendaagse popmuziek. >xpof is.n'et alleen een kleur- ïe figuur, maar bovendien erg humoristisch. Als 15-jari- ge werd hij van school ge stuurd, omdat hij zijn haar een oranje kleurspoeling had gegeven. Tegenwoordig maakt hij zich dagelijks op en draagt kleurige jurk-achtige kleding. Zijn lange zwarte ge vlochten haar verbergt hij ten dele onder een zwarte hoed (een cadeau van Culture Club-drummer Jon Moss). Boy George ofwel George O'Dowd komt uit een gezin van vijf broers en een zus. Zijn favoriete groep momen teel is Roman Holliday. Deze rockabilly band vulde het voorprogramma in het Utrechtse Vredenburg en zal ook te horen zijn in „Roek- tempel". Zijn favoriete televi sie-programma is „Top Of The Pops", een Engelse show in de trend van AVRO's „Toppop". Boy George is een hardwer kende popmuzikant. Hij is o.m. regelmatig bij fotografen te vinden, die hem op de ge voelige plaat willen vastleg gen. Wanneer de groèp niét op tournee is, zijn ze wel on derweg naar of staan ze in een televisie-studio. De schaarse vrije tijd die over blijft vult Boy George met het schrijven van nieuwe teksten. Momenteel is hij druk bezig met composities voor de eer ste solo-elpee van zijn achter grondzangeres Helen Terry. Hij heeft inmiddels ook een nummer geschreven voor de nieuwe Musical Youth-langs- peler en Joe Cocker en Petula Clark hebben hem gevraagd songmateriaal te leveren. Het ontstaan van de nummers van Culture Club, zoals die zijn terug te vinden op de el pees „Kissing To Be Clever" en „Colour By Numbers" is veelal een groepsproces. Boy George: „Soms schrijf ik een song, die Roy Hay (gitaar en toetsen) en de anderen niet zien zitten. Het is dan een kwestie van je openstellen voor andere ideeën. Je gaat er met elkaar mee aan het werk. Heel vaak kom ik met een melodie aanzetten die door de anderen wordt in- en aange vuld. Natuurlijk gaat dat ge paard met een hoop argumen ten en geruzie, maar dat hoort er nu eenmaal bij. Het is wel zo dat hoe succesvoller je wordt, hoe meer meningsver schillen er ontstaan". Boy George, die geen enkele muzikale opleiding heeft, is er van overtuigd dat iedereen nummers kan schrijven. „Het feit dat „Do You Really Want To Hurt Me" in bijna de hele wereld nummer een is gewor den, bewijst dat. Het was een van de nummers die is ont staan op de manier zoals ik net vertelde. Ik had de tekst geschreven en de melodie zat in mijn hoofd. Ik heb die me lodie net zo lang gezongen tot Roy het kon omzetten in gi- taaraccoorden, Jon Moss de drum-arrangementen had uit gezocht en Mikey Craig zijn basaccoorden had opgeschre- Foto-boek Culture Club, die vooral een singles-band is, zal voorlopig nog wel even in het middel punt van de belangstelling blijven staan. Nog voor Kerst mis komt er een boek uit waarin de groep wordt gepro jecteerd en waarin het leven van Boy George voor hij bij Culture Club ging zingen, staat beschreven. „De vragen die de fans ons de afgelopen jaren hebben gesteld worden erin beantwoord". Het boek, vol kleurenfoto's, laat ook hun bezoek aan Ja pan zien. „Toen we daar arri veerden dachten ze dat ik een Kabuki-ster was. In die thea ters worden de rollen van vrouwen gespeeld door man nen. Ze vonden mij een heel culturele persoonlijkheid". De manier waarop Boy Geor- Boy George: „Het schrijven van nummers is een groepsproces". ge zich opmaakt heeft voor zijn, moet je ze aankijken en een groot deel met zijn bui te hun onvolkomenheden probe- maken, maar ook met foto's ren te vinden. Weet je, ieder- die hij ziet. Hij trekt zich er een heeft problemen. Als ze weinig van aan wat de men- dan onbeleefd zijn dan zeg je sen er van vinden. „Als ik bijvoorbeeld: „Als ik zo'n vroeger naar mijn werk ging, mond met tanden had, zou ik ik werkte als drukker", dan mijn mond niet open durven waren er mensen die mij in doen". Dat soort opmerkingen m'n gezicht uitlachten. Ik heb helpt altijd", daar inmiddels iets op gevon den. Als mensen grof tegen je HANS PIËT Het meest opmerkelijke aan de Kennedy-documentaire zondag avond bij Veronica was niet zozeer de manier van werken van de populaire president met zijn adviseurs in de befaamde ovale kamer in het Witte Huis, alswel het feit dat daar dus camera's bij aanwezig waren. Hoogst fascinerende beelden leverde dat op. Niet omdat de gevoerde gesprekken zelf zo boeiend waren of een heel nieuw licht wierpen op de gesprekspartners, maar om dat je even het gevoel had haast lijfelijk aanwezig te zijn bij een stukje van de wereldgeschiedenis. Dat maak je niet zo vaak mee als modale wereldburger. Het is jammer dat er in onze Haagse vergaderkamers geen ca mera's staan om daar het gekeuvel van ministers en staatssecre tarissen en hun adviseurs voor de historie vast te leggen. Het dichtst daarbij komt nog de film „De mannetjesmaker", waarin een aantal KVP-topmannen onder het ontleedmes wordt gelegd. Weliswaar met schuilnamen, maar toch... Het pikantste aspect aan die speelfilm is nog niet eens het feit dat hij is gemaakt met officiële subsidie van de Staat, maar het gegeven dat er weinig of geen protest opklinkt uit kringen die erin worden beschreven, hoewel de meeste hoofdrolspelers rond mannetjesmaker Ben Korsten nog steeds in leven zijn en ook nog allerlei officiële functies bekleden. Reuze interessant alle maal, vooral voor mensen die nog belang stellen in het politieke bedrijf. Overigens draagt „De mannetjesmaker" natuurlijk ook weer argumenten aan om met (op zijn minst) enig werkbrauw- fronsen de handel en wandel van de gemiddelde politicus te be zien. In een stukje over televisiekijken schrijven over een bioscoop film, dat lijkt wel gek, maar in dit geval is dat niet zo. De hier voor genoemde speelfilm maakt immers al een week of twee deel uit van het onderwerpenpakket van de meeste actualitei tenprogramma's, talkshows en filmrubrieken op de televisie. Tot vervelens toe wordt er steeds weer uitgelegd waar het over gaat, er wordt gepraat met de filmers of met de politici of met acteurs of met mensen die destijds betrokken waren bij het geval Kor sten. Dat neemt dan in korte tijd zodanige vormen aan dat je als televisiekijker min of meer de lust wordt ontnomen de film daadwerkelijk in de bioscoop te gaan bekijken: je weet alles al en je hebt dan al te veel scènes gezien. Die overspannen aandacht geldt tegenwoordig bijna elke Neder landse speelfilm. Dat lijkt mooi voor de betrokken regisseurs en acteurs, die op die manier een flink brok min of meer gratis pu bliciteit verkrijgen. Maar het heeft ook grote risico's, zoals bij voorbeeld een paar weken geleden het geval was bij de film „Brandende Liefde". Ergens in een filmrubriek (ik geloof dat het Simonskoop was) werd heel omstandig uit de doeken gedaan hoe bepaalde opnamen waren gemaakt en hoe bijvoorbeeld een sneeuwscène was gerealiseerd door ergens duizenden kilo's zout neer te leggen. Dat is dodelijk voor het beleven van kijkplezier als je later de echte film ziet: onvermijdelijk denk je bij het zien van die beelden: dit is geen sneeuw maar zout. Ik weet wel: film is in het algemeen natuurlijk een vorm van verlakkerij, je kijkt nooit naar de werkelijkheid, alles is gefin geerd. Maar het lijkt me verstandig het filmpubliek maar een beetje in de waan te laten dat het allemaal zo echt mogelijk is en geen televisieploegen toe te laten tot de opnamen om alles van tevoren al te verklappen aan het grote publiek. Inmiddels hebben we twee afleveringen achter de rug van de nieuwe filmrubriek van de VARA en de KRO, waarbij die van de KRO het glansrijk wint. Niet omdat de geselecteerde film fragmenten nou veel beter zijn, maar wel door de vaart en vlot heid van de presentatie. De VARA koos voor Ageeth Scherp huis, die vast reuze aardig is, maar die voortdurend naar woor den zit te zoeken en te haperen. KRO's Hans van Willigenburg dreigt naar het andere uiterste door te slaan, maar is showman genoeg om overeind te blijven, en hij vertoont bij zijn gesprekjes met filmmensen in elk geval een plezierig aandoende natuur lijkheid. RENÉ DE COCQUE we/ijk van Rob en Els \nderhevig aan span- Wanneer Rob een 'at vroeger dan anders omt, denkt Els dat hij controleert. Ze vertelt eh(pat hij een andere baan 6nemen, als hij haar zo wil betrappen. De ikheden tasten Robs dheid aan. Hij krijgt e dokter het advies om "'at kalmer aan te doen. wil echter blijven rijden vertelt niemand wat er nerlem aan de hand is. uur Nederland 1. haar -jg£/e bezuinigingsmaatre- van de regering komt el v) toekomst dè subsidie ise i de kinderdagverblijven i ad gedrang. Het is de be- g dat vanaf 1985 de \entebesturen zelf gaan lessjse/7 hoeveel zij willen IVlBgen, maar aangezien tiropvang in Nederland steeds niet erg serieus genomen, ziet de toe- er zeer somber uit. Hm „Niet alleen moede- Xvan Liesbeth Spoor en yin Wolff in het pro pria Kijk haar" bena- I| nog eens het slechte \at voor de kinderop- Bovendien willen zij deze film trachten de leien ten aanzien van )rdagverb!ijven weg te 9 uur Nederland 1. ca linf/iibus unstrubriek „Omnibus" gast in het HOT-theater Haag, alwaar een van het HOT Dansfesti- 983 zal worden gegeven. \olgende drie dansgezel- pen komen voor het icht: de Company Vi- e Newport uit Frankfurt, ren uit de school van Bausch; Julyen Hamilton atthleu Keijser met het amma „Musk" (dans mbineerd met slagwerk) bewegingstheater van Stuyf. uur Nederland 2. NEDERLAND 1 De spelers uit de VARA-serie „Zeg 'ns AAA", met v.l.n.r. John Leddy, Carry Tefsen, Sjoukje Hooymaayer, Manfred de Graaf, Hans Cornelissen en Monique Rosier. Ned. I om 19.25 uur. schauffeurs. Deel 8: De dokter raadt Rob (Niek1 Pancras) aan zich wat te ontzien. (Zie toelichting). 21.20 Achter het nieuws. 22.00 Sonja op - dinsdag, rechtsstreeks vanuit de Meervaart in Amsterdam. NCRV 16.00 James Herriot, beleve nissen van een veearts. Vanmiddag: Goéde raad is duur (herh.). 16.50 Globetrotten, jeugdma- gazine met onderwerpen uit China, Chili, Noord-Amerika en Thailand. 17.10 Yakari, tekenfilmserie. TELEAC 18.25 Follow-me I, herh. les 7. 18.40 Follow me I, les 8. VARA 18.55 Popeye, tekenfilmserie. 19.00 Nils Kolger8son, serie tekenfilms. 19.25 Zeg 'ns AAA, comedy- -serie van Alexander Pola en Chiem van Houweninge. Gert Jan neemt zijn vrien din, een studente psycholo gie, meer naar huis (uitge stelde afl. van vorige week). NOS 20.00 Journaal. VARA 20.28 Transport, serie over het leven van vrachtwagen- Marja Hofstee presenteert het kinderprogramma „DY kan nog meer bij". Ned. II om 19.12 uur. 23.00 Kijk haar, feministisch magazine. Vandaag: Het probleem van de kinderop vang. (Zie toelichting). NOS 23.40 Journaal. 23.45 Nieuws voor doven en slechthorenden. NEDERLAND 2 NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.20 Paspoort voor Joegosla- ven. 18.25 Paspoort voor Italianen. 18.30 Sesamstraat. 18.45 Jeugdjournaal. 19.00 Journaal. EO 19.12 D'r kan nog meer bij, kleuterprogramma. 19.30 Ronduit, gesprek met een aantal jongeren over de vraag „Waar leef je voor?" afgewisseld met gospelmu ziek. 20.15 Tijdsein, informatie en actualiteiten. 20.42 Reformationskantate van Pieter Stolk, uitgevoerd door de Chr. Gem. Zang vereniging „Vox Jubilans", m.m.v. solisten. 21.17 Het Evangelie naar Jo hannes. Johannes 20: De Opstanding. NOS 21.40 Omnibus, kunstkroniek. (Zie toelichting). 22.30 Journaal. 22.45 Den Haag Vandaag. 23.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. DUITSLAND 1 19.00 Falcon Croat, Amerikaanse se- 20.00 Journaal. 20.15 Die Montagsmater, amuse mentsprogramma met Sigi Harreis. Zij heeft voor haar spelprogramma vertegenwoordigers uit de wereld van de dans en het sprookje in de studio uitgenodigd zoals de Zwitserse Trudi Gerster. de sprookjesvertelster Caro- la Niendick, de moeder van de Pu- muckl-figuur Ellis Kaut en Tim Thale- r-acteur Tommi Ohrner. Zeikomen te genover Irene Mann te staan, de so lodanseres Birgit Keil, choreograaf Heinz Spoerli en solodanseres Silke Sense. 21.00 Panorama, actualiteiten. 21.45 Dallas, Amerikaanse serie. 22.30 Tagesthemen, actualiteiten. 23.00 Arena, discussieprogramma. 00.00 Journaal. DUITSLAND 2 18.20 Konferenz der Tiara (3), teken film van Curt Linda. 18.57 Programma-overzicht. 19.00 Journaal. 19.30 Auf dem falschen Dampfer? Reportage zeemansleven. 19.55 Sport aktuell en Heute-jour- nal. 21.45 „...aber allea ist doch ao lang- weilig", filmreportage over de jeugd in de DDR. 22.30 Leben des achizophrenen Dichters Alexander Marz, tv-film van Vojtech Jasny (herh. uit 1975). Het verhaal vertelt de fictieve geschiede nis van een man. die elf jaar in een psychiatrische inrichting heeft geze ten. De auteur baseerde zijn verhaal op psychiatrische rapporten en we tenschappelijk materiaal. Alexander Marz verblijft in de psychiatrische in richting Lohberg, omdat hij volgens de diagnose aan paranoide schizoph renic lijdt. Als dr. Kofier hem leert kennen, heeft hij er zes jaar opzitten. De jonge dr. Kofier behoort tot de ge neratie van psychiaters, die kritisch tegenover de traditionele behande lingsmethodes staan en een voorkeur geven aan de sociale psycho-therapie boven de behandeling met farmaceu tische middelen. Aanvankelijk rea geert Marz positief op zijn therapie, die abrupt beëindigd wordt door een tragisch incident. 00.30 Journaal. DUITSLAND 3 WDR 18.00 Telekolleg I: math, geometrie. 18.30 Sesamstraat. 19.00 Aktuelle Stunde. 20.00 Journaal. 20.15 Kurs Kalimantan, documentai re van Eckart Gunzel en Wolfgang Woywod. 21.00 Weltreise (7). Zes concurren ten op reis. Wedstrijd-reis om de we reld. 21.45 Landeesplegel: Entdeckungs- reise In die eigene Stadt, reportage. 22.15 Drei vor Mitternacht. Aansl.: Journaal. BRT 1 17.00 Schooltelevisie. 18.00 Tik Tak, tekenfilmserie. 18.05 Klein, klein kleutertje (herh.). 18.20 Er was een keer... Afl.: De man die niet rijk wou worden. 18.30 Open school: Rechten en Vrij heden (3). 19.00 Tijdrover. Lieve plantjes, de capsicum. 19 10 Kijk uit, verkeerstips. 19.15 Juke Box. 19 25 Uitzending door derden: SSO. 19.40 Lotto-winnaars, Mededelingen en Vanavond. 19.45 Journaal. 20.10 Kunst-Zaken. 20.15 I.Q., quiz. Presentatie: Herman van Molle. 20.45 Zal ik es wat vragen, dokter? Lymfoedeem. 21.40 Harry's spel, driedelige Engelse thriller van Lawrence Gordon Clark. Met Roy Lonnen. Derek Thompson e.a. Afl. 3 (slot). 22.30 Journaal, voorafgegaan door Toto-winnaars Aansl.: Coda. „Elegy for J.F. Kennedy", Strawinsky. BRT 2 19.00 De octopus, documentaire uit „Het geheime leven der dieren". 19 25 Juke Box. 19.35 Kijk uit. Verkeerstips. 19.40 Mededelingen en Vanavond. 19.45 Journaal. 20.10 Kunst-Zaken. 20.15 Amacord, speelfilm uit 1974 van Federico Fellinl. Met Magali Noel, Bruno Zanin, Pupella Maggie e a. Velen beschouwen „Amarcord" als een autobiografische film van Fellini, hetgeen de regisseur zelf ten stellig ste ontkent. „Amarcord" is volgens hem het verhaal van het leven in een willekeurig Italiaans dorpje in de der tiger jaren, de tijd van Mussolini en het facisme. In 1972 kijkt de 50-jarige Titta terug op zijn jeugd, toen hij twaalf jaar was Het leven in het dorp wordt beheerst door de seizoenen. Titta's leeftijdgenoten hebben maar een hobby, het loeren naar de meis jes. Favoriet is de dorpsschone Gra- disca (Magali Noel), die nochtans al leen maar ogen heeft voor filmheld Cary Cooper. De hoogtepunten In het dorpsleven worden gevormd door de komst van een fascistische functiona ris en het verschijnen van het stoom schip Rex, de trots van Mussolini. 22.10 Techn. en wetensch. Engels, les 3 (herh.). 2240 Handel en wandel, afl. 5 (herh.). RTBF 1 17.45 Vacatures van de ONEM. 17.00 Schooltelevisie. 17.30 Plein jeu, gevarieerd kinder programma. 19.05 Ce soir, gevarieerd magazine. 19.25 Lotto, aansluitend Consumen- tentips. 19.30 Journaal en toto-uitslagen. 20.00 Contacts, verkeersinformatie. 20.05 Marco Polo (2), tv-serie. Met: Alexandro Picolo, Anne Bancroft en Sada Thompson. 21.05 Videogam, videomagazine. 21.50 Salut l'artiste, theatermagazi ne. 22.40 Journaal. 23.00 Tribune economique et socia le: De middenklasse. Engeland BBC 1 17.20 Mighty Mouse. 17.25 Jackanory, kinderprogramma. 17.40 Wuffer, kinderprogramma. 18.05 John Craven's newsround, jeugdjournaal. 18.10 Record Breakers, kinderserie. 18.40 Sixty Minutes, actualiteiten. 19.40 Angels, tv-serie rond een zie kenhuis. 20.05 Harty, amusementsprogramma met Russel-Harty. 20.40 Don't wait up, tv-serie van George Layton. 21.10 Dallas, Amerikaanse serie. 22.00 Journaal en weerbericht. 22.25 One of ourselves, tv-film. 23.15 Called up. 00.03 Nieuwsoverzicht. 00.05 The Rockford Files. 00.55 Weerbericht. BBC 2 18.35 Nieuwsoverzicht. 18 40 (ZW) Harold Lloyd. 19.05 Tekenfilms. 19.10 James Burke: The Real Thing. 19.40 Rockschool, informatieve serie. 20.05 Mansfield Park, tv-serie. 21.00 Cameo. 22.00 Kelly Monteith, comedy-serie. 22.30 Aristocrats, tv-serie. 23.20 Out of Court, actuele gesprek ken. 23.50 Newslight, actualiteiten. 00.35 Greek language and people, informatieve serie. ITV 17 00 Portland Bill! 17.15 Danger Mouse. 17.20 Razzmatazz. 17 45 CB-tv Channel 14. 18.15 Emmerdale Farm. 18.45 Nieuws 19.00 About Anglia 19.35 Crossroads, serie 20.00 Bygones. 20.30 Give us a clue. 21.00 Kennedy (3). documentaire. 22.00 Rumpole of the Bailey, serie 23.00 News at ten. 23.20 Anglia late news. 23.30 The big sleep. Am. film (1946) met Humphrey Bogart. 01.25 Tuesday Topic. Humphrey Bogart speelt de hoofdrol in „The big sleep", een speelfilm uit 1946. ITV om 23.30 uur. TV-morgen NEDERLAND 1 NOS 09.30 Nieuws voor doven. NOS-NOT 10.00 Schooltelevisie. NOS 13.00 Nieuws voor doven. FE- DUCO 15.00 Thema 5: Homosexuali- teit in het huwelijk. KRO 15.30 De poppenkraam. kinderprogram ma. 16.00 Benji (For the love of Ben- ji). Amerikaanse speelfilm uit 1977 voor de jeugd. DUITSLAND 1 08.10-09.05 Schooltelevisie. 09.25 Sesamstraat. 10.00 Journaal. 10.03 Sport aktuell. 11.25 Cafe in Takt. (herh.). 12.10 Panorama, informatief magazine. 12 55 Persoverzicht. 13.00 Journaal. 13.15 Videotex! für alle. 16.10 Journaal. 16.15 Unter dem Chapiteau: Der Moskauer Eiszirkus. filmreportage. 17.00 Die Spielbude. kinderprogramma. 17.50 Journaal. DUITSLAND 2 10.00-13.15 Zie Duitsland 1. 13.15 Videotex! für alle. 15.25 Enorm in Form, tele-aerobic (30). 15.40 Video- text für alle. 15.57 Programma over zicht. 16.00 Journaal. 16.04 Das Ge- standnis. Uit ..Bettkantengeschich- ten". 16.35 Die Propellerinsel. teken film naar Jules Verne. Afl. 2. 17.00 Journaal. 17.15 Tele-lllustrierte. BRT 1 16 10 Teletekst voor iedereen. 16.30 Take it easy. cursus Engels. 17.00 Rechten en vrijheden (3). herh. 17.30 De Smurfen. Jeugdserie. 17.55 Chapi Chapo. Afl.: Opruiming. RTBF 1 12.00 Teletekst, nationaal magazine. 14.15-15.30 Schooltelevisie. 16.00 Graffiti. Jeugdprogramma. 17.30 Plein Jeu. gevarieerd kinderprogram- BBC 1 07.00 Teletekst-overzicht. 07.30 Breakfast time. actueel morgenma gazine. 10.00 Mastermind, spelpro gramma. 11.30 Plsy school, kleuter programma. 11.55 Gharbar. voor Azi atisch vrouwen 13.30 Journaal. 13.55 Weerbericht met overzicht voor de landbouw. 13.57 Finan.- en nieuwsoverzicht voor doven. 14.00 Pebble Mill at one. lunchprogramma. 14 45 Hokey-Cokey. kinderserie. 15.00 The mortal storm. Amerikaan se film uit 1939. 16.35 Tekenfilms. 1655 Play school. 17.20 Mighty Mouse. 17.25 Jackanory. 17.40 Screen test. ITV 07.25 Good morning Britain. 10.30 Schooltelevisie. 13.00 Button Moon. 13.10 Rainbow. 13.30 Playschool. 14.00 News at One. 14.20 Anglia News. 14.30 A plus. 15.00 Take the high road. 15.30 A country pratice. 16 30 Sons and daughters. 17 00 Button Moon. 17.15 Dangermouse. 17.20 Behind the bike sheds. 17 45 The all electric amusement arcade. HILVERSUM 1 AVRO: 17.52 Per sal- do. 17.55 Mededelingen (NOS). AVRO: 18.06 AVRO's radiojournaal. 18.25 Toppers van toen. 19.02 Pirn Jacob's ptatenscala. 19.45 Hollywood Boulevard. 20.03 Operette-musical. 21.02 De Coltmoorden, hoorspelserie. 21.33 Lichte grammofoonmuziek. 22.02 AVRO's sporlpan. Eretrib. NOS: 23.02 Met het oog op morgen. VARA: 0.02 Elpee-tuin. 2.02 Groot licht. 5.02 Truck. HILVERSUM 2 TROS: 16.00 TROS Nws.show. P.P.: 18.20 Uitzending van de Evangelische Volkspartij. Hum- .Verb.: 18.30 Het voordeel van de twijfel. TROS: 19.00 TROS Klanten service. 20.00 Nws. 20.03 Finale. 21.00 Om het boek. TELEAC: 21.30 Onderwijskunde, les 7. 22.00 Por Fa vor. herh. v. les 4. TROS: 22.30 Nws. 22.40 Een dode uit het Oosten (11), hoorsp. 23.00 Proeflokaal. 23.09 Proeflokaal (vervolg): Hedda Gabler (3), hoorspelserie. 23.55 Nws. HILVERSUM 3 VARA: 16.03 De ver rukkelijke 15. NOS: 18.04 De avond- spits. VARA: 19.02 Hof van Heden. 20.02 Popkrant. 21.02 Moondogs. HILVERSUM 4 17.00 Overname Hil versum 2 NCRV: 20.00 Componis tenportret van Telemann. 21.30 Lite- rama. 22.25 Orgelconcert. HILVERSUM 5 (Via AM-zender Hilver sum 1) NOS: 19.02 Bulletin in het Ma rokkaans-Arabisch. 19.10 Bulletin in het Berbers. 19.20 Bulletin in het Turks. 19.30 Bulletin In het Spaans. Morgen HILVERSUM 1 leder heel uur nieuws. VOO: 7.02 Ook goeiemorgen. (7.30 en 8.30 Veronica nieuwsradio). 9.30 Muziek terwijl u werkt. 10.30 Veronica nieuwsradio. 10.32 Kletskop. 12.03 Will wil wel. (12.30 Veronica nieuws radio.) 14.03 De Jukebox. 15.03 Ne derland muziekland. HILVERSUM 2 VARA: 7.00 Nws. 7.10 De Wekkerradio (7.30, 8.00 en 8.30 Nws.). NOS: 9.05 NOS-Sportief. 9.24 Waterstanden. 9.30 Nws. TELEAC: 9.33 Follow Me I (les 8). VARA: 10.03 Nederlandse schoolradio: Popmuziek (5). 10.23 Hoor haar! (10.30 Nws. 11.30 Nws.) 11.33 Leef-tijd-genoeg. Overh.voorl.: 12.16 Franco huis. NOS: 12.26 Meded. voor land- en tuin bouw. 12.30 Nws. VARA: 12.36 Din gen van de dag. 13.00 Nws. 13.10 Leef-tijd-genoeg. (13.30 Nws.) 14.00 De Schuurpapier vanuit Diergaarde Blijdorp. NOS- RVU: 14.33 't Git en ik NOS: 15.03 Zo kan het ook. 15.30 Nws. 15.32 NOS-Wereldwijzer. 16.00 Wat een taal. 16.30 Nws. NCRV: 16.32 Studio 55 HILVERSUM 3 leder heel uur nieuws. KRO: Het progr. kan tussen 8.04 - 16.58, na nieuws en reklame, onder broken worden voor aktual. van Echo. 7.02 Het leven begint na zeven, met Peter Koelewljn. 9.04 Formule 3. 11.04 De wereld op woensdag. 12.04 Vraag en antwoord. 13.04 Seeburg en Wurlitzer. 14.04 Don't stop the music. 15.04 Komt er nog wat van? 17.04 Weeshuis van de hits. HILVERSUM 4 NCRV: 7.00 Nws.7.02 Het levende woord. 7.10 Preludium. 8.00 Nws. 8.05 Platennleuws. 8.45 Musica Sacra. 9.15 Onder de hoogte- zon. 10.00 Kamermuz, uit de Barok. 10.30 Orkeslpalet. 11.55 De symf. v. Mozart (28). 12.30 Promenade Orkest speelt klass. muz. 13.00 Nws. 13.05 Kerkconcert voor blokfluit, dwarsfluit en orgel. AVRO: 13.30 Chicago Sym fonie Orkest o.l.v. Sir Georg Solti. 14.30 Werken v. Smetana. 15.00 Muz. van Hildegard von Blngen. 15.45 Ru- dolf Buchbinder. piano speelt werken van Schubert.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 17