L ^oopmans blijft el overeind SPARTA HOOPT TON OVER TE HOUDEN giidócffotrtanl DANKS VELE PERIKELEN ROND □'ECHT MET ANGULO Tl - 1 Tips voor Nootdorp AJAX WIL DUEL NIET VERVROEGEN iRT DINSDAG 22 NOVEMBER 1983 PAGINA 15 I bij bekerfinale dia ELHI Relletjes tijdens i Indiase bekerfinale tus- >alteams uit Calcutta heb-' ag in New Delhi een toe- r het leven gekost. Talrij ks werden gewond. Bij de 1 voor East Bengal werd jffer van tegenstander afgekeurd. Nadat sup- ^tran deze voetbalvereni- ^^^woede waren ontstoken, ^H;duel gestaakt. ^Hiase hoofdstad kwam het ^Hjge ongeregeldheden. De ^■gebruikte traangas en ■Bfet vuur. Vijftig mensen gearresteerd. PATRICK VAN OLPHEN IN HANDBALSELECTIE DEN HAAG Bondscoach Jan Kecskemethy is giste ren met dertien handballers naar Noorwegen vertrok ken voor het toernooi om de Polar Cup. Peter Verjans (Blauw Wit) en Kees Meeuwisse (Hellas) zegden op het laatste moment wegens blessures af. Als vervanger is Patrick van Olphen (Hermes) meegegaan. De tweede reserve Henco de Jong (Meteoor) kon zich zich niet vrij maken. Nederland begint het zesdaagse toernooi van daag in Drammen tegen Noorwegen. Tegenstanders zijn voorts Sovjet-Unie en Frankrijk. Mieke Leenen (Vlug en Lenig) en Monique Geitz (Em- men en Omstreken) zijn de vervangsters van de gestop te Hannie de Kok en Wanda Bom in de selectie van de Nederlandse damesploeg voor het toernooi om het we reldkampioenschap (B-groep). De titelstrijd begint op 6 december in Katowice (Polen). Door de keuze van bondscoach Kecskemethy zijn Margreet van Dijk (Hel las) en Esther Hageman (Swift) afgevallen. Spurs in beroep BERN Tottenham Hotspur is in beroep gegaan tegen de door de UEFA opgelegde straf van 25.000 Zwit serse francs (ongeveer 34.000 gulden). De En gelse eerste-divisie- ploeg werd beboet we gens de gewelddadig heden van de suppor ters tijdens het UEFA- -bekerduel in Rotter dam tegen Feyenoord eerder deze maand. Als gevolg van de rel letjes moet Feyenoord de UEFA 8000 francs betalen. WEER VIER AANHOUDINGEN NA SUPPORTERSRELLEN ROTTERDAM De Rotterdamse politie heeft zondag en gisteren drie man nen gearresteerd in verband met de supportersveldslag, die op 2 november in het Rotterdamse Feyenoordstadion aan de UEFA-Cupwedstrijd Feye- noord-Tottenham Hotspur voorafging. Eén van de arrestanten is de 21-jarige S.M.M. uit Bergschenhoek. Hij zou in vak S, waar de rellen voornamelijk plaats hadden, een Engelse supporter met een mes hebben gestoken. Hij wordt verdacht van poging tot doodslag, zware mishandeling en openlijke geweldpleging. De politie zegt, dat het om een man gaat die te zien was op één van de TV-opnamen die op last van de rechter-commissaris in beslag zijn genomen. Een woordvoerder van de politie ontkent echter dat de arrestatie op basis van in beslaggenomen foto- of filmmateriaal van de pers is verricht. De andere arrestanten zijn de 24-jarige M.T. uit Rotterdam, de 17-jarige C.K. uit Puttershoek en de 19-jarige L.T.B. uit Capelle aan de IJssel. Zij worden ervan beschuldigd dat zij in en buiten het stadion openlijk geweld hebben gepleegd. Vlak na de wedstrijd waren al een Nederlandse en een Britse sup porter aangehouden. Zij zijn in een snelrechtprocedure veroordeeld. Tijdens de vecht- en steekpartijen tussen Feyenoord- en Tottenhamsupporters viel een groot aantal gewonden. Tweede marathonzege Pronk HEERENVEEN Jos Pronk heeft gisteren in Heerenveen de vierde schaatsmarathon voor de KNSB-Cup van dit seizoen ge wonnen. Het betekende de tweede zege voor Pronk, die eerder in Amsterdam succesvol was. Dries van Wijhe bezette de tweede plaats en Jos Niesten werd derde. Door het resultaat nam Pronk ook de leiding in het klassement met 70,2 punten. Bij de dames ging de zege naar Erna Uitham, die ook de leiding heeft in het klassement. Uitslagen: 1. Jos Pronk (Oostgraftdijk); 2. Dries van Wijhe (Oosterwold); 3. Jos Niesten (Heemskerk); 4. Emiel Hopman ('t Zand); 5. Teun Busser (Utrecht); 6. Jan Kooiman (Ammerstol); 7. Albert Weys (Hasselt); 8. Henry Ruitenberg (Olde- broek); 9. Co Giling (Warmenhuizen); 10. Jan Wessels (Markelo). Stand na vier wedstrijden: 1 Pronk 70,2 punten; 2. Busser 64.0; 3. Van Wijhe 61,1; 4. Giling 61.0: 5. Hopman 60,1. Dames: 1. Erna Uitham (Zuidlaren): 2. Yvonne van der Ploeg (Assen); 3. Ada van Zwieten (Bodegraven); 4. Atje Keulen (Irnssum); 5. Joke van der Voort (Poeldijk) Stand: 1. Uitham 19,1 punten; 2. Keulen 17,1. Het maken vreugdedansje in ;sring is voor Rudy een gewoonte |en. De Europese ipioen in het half- wicht bleef giste- Parijs ook bij de lanslag op zijn titel id. Terwijl tegen- Rufino Angulo na iderlaag op punten alf ronden een illu- ner de catacomben sfeervolle Stade ylrre Coubertin in- 43 liet Koopmans zich 2jeid huldigen door He enthousiaste aan- Voor het zover id Koopmans, die -echt voornamelijk :ij een ijzersterke •n zijn enorme rou- [on, echter wel de tegenslagen moe- rwinnen. in de derde of vierde L\ herinnerde de man if i ijzeren hart zich na af- iet een door een bloe- 11 rting onder het linker- ekend gelaat, „toen ik dat het met mijn niet meer ging. Ik had 1 een blessure en stond k met één hand te bok- voluit aan te vallen. Zeker, doordat ik hem in het begin van de partij een aantal malen goed raakte op de borst en het gezicht". Trouwens, de jury, bestaande uit de Brit Coyle (118-112), de Italiaan Paravecchio (118-114) en de Zwitser Marty (118-116), wees de Nederlander unaniem als winnaar aan. Weging Voordat zich de eerste scher mutselingen hadden voltrok ken, vond overigens nog een koude oorlog tussen beide pu gilisten plaats. Tijdens de we ging, die gistermiddag om twaalf uur in één van de vele congreszalen van het buiten gewoon luxe Pare Montpar- nasse was vastgesteld, ontstond namelijk grote consternatie, toen volgens Koopmans en de zijnen de weegschaal niet naar behoren functioneerde. In het Nederlandse kamp leefde reeds vooraf het vermoeden, dat Angulo, die de meter bij precies 79 kilo zou laten stop pen, te zwaar was. Koopmans bleek daarna zelf - gehuld in een trainingspak - goed voor 78 kilo. Omdat hij twee uur eerder op een eigen weeg schaal - met louter een slipje aan - 79 kilo had gewogen, werden de Hollanders nog eens in hun mening gesterkt, dat de Fransen hadden gesjoe meld om Angu(o niet boven de toegestane 79,4 te laten uitko- Bij een tweede poging op de overigens krakkemikkerige schaal, was Koopmans ineens slechts 76 kilo zwaar. Waarna op het podium een discussie ontstond met de luidruchtige Fransen, die wel moesten toe geven dat er iets niet in orde was. De blonde Fries („Impos sible, impossible") hield het overigens zelf voor gezien. Hij verdween naar zijn kamer om verder uit te rusten. Na een heftig en bijna lach wekkend woordenspel tussen managers, trainers, bestuur ders en allerlei randfiguren, werd alras uit het hotel een loodzware electrische weeg schaal per vorkheftruck aan gevoerd, waarna het eerder gebruikte houten exemplaar in een hoek werd neergesmeten. Nadat een geïrriteerde Koop mans weer was opgetrommeld, stapte zijn Franse tegenstander vijf kwartier later dan de be doeling was, op de nieuwe schaal. De meetapparatuur stopte bij de veilige 78,7. Toen Koopmans even daarna goed bleek voor 79,1 kilo, was de verbazing bij de Hollanders ei genlijk heel groot. Onder luid gejoel van de chauvinistische Fransen verdwenen Koop mans en Angulo in het doolhof van gangen in het immense hotel. Wéér later, een paar uur voor Het karwei zit er weer op. Ondanks het getekende gelaat houdt Rudy Koopmans de armen triomfantelijk om hoog. t »ns gebruikte zijn lin- I echter prima. Con- leld hij zijn tegenstan- als een wildebras be- jnd, maar bij nader in- h toch nog redelijk be- op afstand. Bovendien |e Fries zelf in de eer- ronden goed door. In de en zesde omgang let gevecht grimmiger 1 loor de 4000 rumoerige 1 opgejutte Angulo trijst fanatieker. ig duurde de offensie- II de uitdager niet. Ze de laatste vier ronden hij herhaaldelijk in ans zijn meerdere er- „Die jongen was ge- icht ronden te boksen", Koopmans de terugval 0 l opponent uit. „Nu wa- iRENt er echter twaalf. Bo- I durfde hij toch niet Rudy Koopmans belaagt Rufino Angulo. het begin van het duel, dat met twee partijen van Franse kampioenen werd opgewarmd, begonnen de problemen voor Koopmans opnieuw. De orga nisator Jean Poitou en mana ger Bernard d'Ambrosio kon den de tegenwoordig in Den Haag wonende vuistvechter geen garanties voor zijn gage geven. Koopmans en manager Henk Rühling, die eerder al dank zij onoirbare praktijken van een stel Italianen bij de partij tegen Cavina een schijn tje van het beloofde geld in hun zakken zagen vloeien, wensten niet nog eens hun hoofd te stoten. Vijftig minu ten voor aanvang stelde Koop mans, die wel een door d'Am brosio ondertekende chèque was aangeboden; „Ik .wil een garantie van de bank en de Franse bond. Zo niet, dan ver trek ik". Alles kwam toch wel op zijn pootjes terecht, toen Koopmans vlak voor het ver strijken van de door hem ge stelde termijn, de gewenste handtekening van de heren kreeg. Henk Rühling: „Anders had hij hier écht niet gebokst. De EBU (Europese Boks Unie) stond achter ons. Ze hebben ons trouwens goed geholpen". Traangas Daarna was het allemaal nog niet afgelopen, want nadat de boksers naar de prima scheids rechter Coyle naar de ring wa ren geleid en Koopmans c.s. abnormaal lang op hun eigen volkslied hadden moeten wachten („Deden ze óók ex pres", aldus Koopmans), werd plotseling in de hoek van Koopmans een busje traangas leeggespoten. Hoewel het ge rucht de ronde deed, dat er een busje peper in het geding was, werd Koopmans onmid dellijk uit zijn hoek wegge haald, waarna hij met een nat te doek tegen de kwalijke stof fen werd beschermd. Even la ter stapte hij uit de ring en kwam hij opnieuw in de kleedkamer terecht, waaruit hij na ruim een kwartier weer tevoorschijn kwam. „Dit heb ik nog nooit meege maakt", stelde de Europees kampioen vast. „Ze hebben al les geprobeerd. Een dwaze we ging, geldperikelen, traangas. Ongelooflijk". Toch kwam Koopmans tussen de vier tou wen uiterst geconcentreerd en vastberaden over. „Dat komt door mijn routine. Ik laat me natuurlijk niet meer veel wijs maken". Voor de 35-jarige bokser wacht nu weer een volgende tegenstander. De Nederlander Alex Blanchard is door de EBU aangewezen als officiële uitdager, een gevecht dat eind januari in het Rotterdamse Ahoy zal plaats hebben. Koop mans zegt daarna te willen stoppen. „Maar we hebben ook nog een gevecht om de we reldtitel", sprak Henk Rüh ling. Dat heeft de Zandvoortse manager overigens wel vaker geroepen. DENNIS MULKENS leb geen hekel aan Duit- Beter gezegd, geen voor komen gevoel of uit het t opwellende afkeer. En rond van enkele slechte ringen een heel volk éen kam te scheren, ben ik waarschijnlijk ets te tolerant voor. Wat echter altijd weer opvalt lt Duitsers volop moeite :n doen om anderen te- :ich in het harnas te ja- Is dat een vorm van ma- me die de Duitser no- ieeft om zich zelf te prik- |i? Of is het gewoon dat wij doorgaans met verre- ide arrogantie omschrij- 1 Het antwoord weet ik alijk niet, vandaar dat ik au maar even beperk tot jonstateren van onhebbe- """teden". iacteur Ron Westerhof foetbal Internationaal) club moet niet te veel jmij verwachten. Ik ging 'naar het buitenland als voorstopper die zijn gk gewoon deed en al te- len was als een trainer I aanmerkingen op zijn had. Ik ben nu niet sns een type dat Helmond ft even in de eredivisie Jouden. Ik heb natuurlijk imijn mentatiteit mee. Ik IImK Soren Lerby: „Bayern pro fessioneler". ben een vechter. Ik kan ook iets overbrengen op andere spelers. Vergelijk mij met Haan bij PSV. Ik heb begre pen dat zijn spel nog niet zo goed is, maar dat zijn ploeg genoten heel blij zijn met zijn komst omdat hij hen kan bij sturen in het veld". (Wim Rijsbergen in het Al gemeen Dagblad) „Iedereen gaat hier onmidde- lijk naar huis. Zelfs in de middagpauze, tussen de trai ningen door. Dat is toch heel anders dan bij Aiax. Daar was het veel gezelliger, veel meer sfeer. Daar komen spe lers bij elkaar thuis. Hier zie je buiten de trainingen en de wedstrijden niemand. Bayern is ook een heel andere club dan Ajax. Ja, misschien pro fessioneler". (Seren Lerby in de Volks krant) „De overgang is vrij groot ge weest. In het begin was het ontzettend wennen aan el kaar. Je stapt met je profes sionele mentaliteit over in een toch vrij hobbyistische omgeving en dan kost het wel even tijd dat alle neuzen dezelfde kant op te krijgen. In het betaald voetbal kun je een harde lijn volgen, maar bij de amateurs moet je wel eens water in de wijn doen. Dingen accepteren, die je van profs absoluut niet zou heb ben geaccepteerd. Vergeet ook niet dat ik vroeger zo on geveer 24 uur per dag bezig was met Ajax. Bij Aalsmeer zijn die bezigheden veelal be perkt tot de avonduren. Toch wil ik wel dezelfde prestaties. Ook hier is het voor mij win nen, winnen en nog eens winnen. Zo ben ik nu een maal opgefokt. Ik kan ge woon niet tegen m'n verlies. Tja, en dan heb ik het er wel eens moeilijk mee dat de mensen hier na een neder laag gezellig een pilsje drin ken en zeggen: de volgende keer beter. Ik ben dan ge wend aan een begrafenis stemming". (Oud Ajax-trainer Bob Haarms in het Algemeen Dagblad) „Ik moet blijven trainen om het hoge tempo, dat de jeugd ontwikkelt, te kunnen blij ven volgen. Twee maanden geleden rookte ik nog een doos sigaren per dag, daar ben ik mee gestopt. Ik moet te allen tijde het voorbeeld blijven geven. Met of zonder Tonnie Buunk is de ploeg nog steeds een verschil van dag en nacht. Tenminste, dat. zegt George Geurtsen altijd. Maar ik geloof dat m'n in vloed nog erg groot is, al ben ik me er van bewust geen prater te zijn. Zo kom ik mis- Iwan Vanier: „Overdonderd' schien wel over, maar m'n kracht ligt in het water". Wa terpolo-in terna t ional Tonnie Buunk in de Haag- sche Courant) „Ik kan me niet voorstellen, dat de financiën een reden kunnen zijn voor een zo plot seling ontslag. Ik kan de fi nanciële zaken niet nagaan en wil dat ook niet, maar het is wel vreemd. In het buiten land hebben collega's en an dere mensen uit de toproeie- rij verbaasd gereageerd. Ik heb nog aangeboden om part time te gaan werken, maar daar ging het bondsbestuur niet op in. Ik was echt over donderd. Later ga je goed na denken en dan kom je tot de conclusie, dat er meer ge weest moet zijn; ze wilden Vanier eigenlijk wel kwijt. De slechte financiële situatie was een gelegenheid. Ik heb me er nu maar bij neergelegd en ga proberen mijn capaci teiten elders te benutten. In een aantal landen is belang stelling voor me: de Noren zouden graag willen, dat ik wat vaker naar ze toe ga en ook Tor Nilsen, die in Italië zit, wil me er graag bij heb ben". (Roeicoach Vanier in het NRC Handelsblad) „Eén ding, gevoetbald wordt er altijd. Ik voorzie alleen, dat de smaak minder wordt. Ik zeg niet, dat het per se zo zal zijn want misschien heb ik het mis. Ik heb het wel eens meer niet bij het goede eind gehad. Internationaal zal de terugval volgens mij in Zuid-Amerika minder zijn. Armoe is de beste motivatie. Bovendien leren ze het daar op het strand en wij hebben geen lege straten meer. Ik denk, dat je daarin zal moe ten berusten. Je hebt de tijd gehad van het Oostenrijkse voetbal, het Hongaarse voet bal en de Braziliaanse en Ne derlandse hegemonie. Je hebt Real Madrid gehad, Benfica, Inter en Celtic. Daaruit zou je kunnen afleiden, dat altijd ergens ter wereld weer nieu we kwaliteit bovenkomt. Hier in Duitsland heb je de jonge Rummenigge, die nog niet zo ver is. Littbarski alt eveneens tegen. Over Vóller en Rolff ben ik beter te spre ken. Wat Nederland betreft, ooit had je een generatie, die barstte van talent. Ik zou graag wat anders zeggen, maar misschien duurt het nog vijftig jaar voor je weer zoveel goede voetballers hebt in één lichting". (Trainer Ernst Happel van Hamburger SV in Voetbal Totaal) NOOTDORP Elf draveriien staan er morgenmiddag op het programma van de dravers- baan in Nootdorp. De eerste start is om 14.30 uur. Onze tips voor deze meeting luiden. CADZANDPRIJS: Yves Ricardo. Ya ger Atlantic en Yorki Ulandia. •CALLANTSOOGPRIJS: Woody V, Wimpy Amersfoort en Wings K. CASTENRAYPRIJS: Vermont. Wis hing Well en Who's Afraid. CHAAMPRIJS: Vilene Hage, White du Bois en Windora Salva. CORNJUMPRIJS: Wing Westfrisia. Vasina Dartel en Wacky Woman. CREILPTRIJS: Terraisé D. Volomes en Urica Regina. COEVORDENPRIJS: Vink Hanover,' Velita Lentrod en Ulino Buitenzorg. AMATRICEKAMPIOENSCHAP X: Sir White, Upsala Thelma en Uni Bene. CULEMBORGPRIJS: Rising Fortu- na, Theo Albo en Ulaan Voorne. CUIJKPRIJS: Useful Prince. Telma Prise en Sir van Hanegem. CREILPRIJS( tweede afdeling): Uschi Fibber, Voila Fortuna en Tilly Prise. DEN HAAG Jan Charisius is door de schaatsbond van de Sovjet-Unie uitgenodigd als scheidsrechter te fungeren tij dens het toernooi om de Euro pese kampioenschappen voor dames op 14 en 15 januari in Alma Ata. Wim Mulder is er starter. LONDEN De atleet Steve Cram en de tennisspeelster Jo Durie zijn gekozen tot sport man en sportvrouw van het- jaar in Groot-Brittannië. ROTTERDAM Niet zonder (gepaste) trots deelde bestuurs lid Floor Bouwer van Sparta gisteren op de gebruikelijke persconferentie vóór een Eu ropa Cupduel mee, dat de aan wezigheid van zijn club in de derde ronde van het bekerge- beuren niet alleen voor zijn club belangrijk is maar zelfs voor het hele Nederlandse voetbal. „We zijn er daardoor nog bij", aldus Bouwer, die zei te hopen dat de prestatie van het Ne derlands elftal en de daarmee vrijkomende response van vo rige week ook voor de publie ke belangstelling voor het treffen Sparta-Spartak Mos kou een injectie zal betekenen. Zoals bekend staat de Rotter damse club nimmer vooraan waar het spectaculaire toe schouwers-aantallen betreft; het gemiddelde van dit toch niet van successen gespeende seizoen (iets meer dan de be grote 7500 kijkers per duel) be wijst dat ondubbelzinnig. Gis teren waren er al 8.000 toe gangskaarten voor het duel van morgenavond over de toonbank gegaan en Sparta re kent er op tussen de 15 en 20.000 mensen te mogen be groeten. „Als we 10.000 toe schouwers trekken spelen we quitte", aldus Bouwer. Sparta, dat voor de tweede keer in zijn geschiedenis in de derde ronde van een Europees bekertoernooi aantreedt, wacht met Spartak Moskou niet alleen een als zeer dege lijk te boek staande opponent, maar tevens een voor het Ne derlands voetbal niet onbe kende formatie. Haarlem ont moette de Russen vorig jaar al in het UEFA Cuptoernooi en werd in de tweede ronde uit geschakeld na een nederlaag van 2-0 uit en verlies met 3-1 thuis. Juist dat laatste stemt Sparta's trainer Bert Jacobs tot voorzichtigheid. „Dat Spar tak", aldus Jacobs, „staat be kend als een counterploeg. We willen weliswaar proberen om woensdag attractief te spelen, maar we kunnen ons niet ver oorloven om zonder meer aan te vallen. Dat weten we sinds Haarlejn Spartak ontmoette". Van langs Dit seizoen was Spartak, met in vergelijking tot het vorige optreden op Nederlandse bo dem vier nieuwe spelers (Boeknov, Basoeljev, Wladi- lijov en Miljeski) in de gelede ren, vooral „uit" goed op dreef. Aston Villa werd in de vorige ronde na 2-2 in Moskou op eigen veld met 2-1 verrast. Een ronde eerder kreeg HJK Helsinki er na eer> zege van 2- 0 in de Russische hoofdstad op eigen terrein maar liefst met 5-0 van langs. Sparta is dus ge waarschuwd voor de ploeg, die vijf internationals telt: Dassa- jev, Bikov, Gavrilov, Tsjeren- kov en Rodionov. Spartak Moskou, dat zijn laat ste competitiewedstrijd af werkte op 6 november en met Dinamo Minsk en Sjachtor Donetzk het trio Russische ploegen vormt dat „Europees" nog actiëf is, wordt getraind door Konstantin Beskov, die vorig jaar nog als Russisch bondscoach opereerde. De Sovjet-Unie slaagde onlangs niet in de eindronde van het Europees landenkampioen- schap te bereiken (Portugal plaatste zich in de poule) en Beskov rekent een beetje op rehabilitatie van zijn clubteam in dat verband. Beskov noem de gisteren, kort nadat de Rus sische delegatie na een reis van zes uur in Rotterdam was neergestreken, Sparta van een zelfde niveau als Haarlem. ;,Die ploegen speelden afgelo pen weekeinde gelijk tegen el- Drie internatio nals van Spartak Moskou (v.l.n.r. Gavrilov, Tsje- renkov en Dassa- jev staan klaar voor een training op het bijveld van Sparta. kaar. Ik verwacht dus, dat Sparta, dat ik slechts in het be kerduel tegen FC VVV heb zien spelen, van ongeveer het zelfde kaliber is". Niet zelf Bert Jacobs heeft Spartak Moskou niet zelf zien spelen, maar wel video-banden beke ken van de Russen en infor matie gekregen van zijn colle ga Van Doorneveld van Haar lem en vanuit Engeland. Dat moet voldoende zijn voor de Rotterdammers om morgen avond een redelijke basis te creëren om het Europa Cupa- vontuur, dat in de eerste twee ronden netto 20 mille oplever de, van een vervolg te voor zien. Sparta maakte overigens al een sympathiek gebaar naar het oostblok door de in Jena zo ongelukkig geblesseerd ge raakte en inmiddels herstelde Schnuphase van Carl Zeiss een presentje te doen toekomen. Op basis van 20.000 kijkers morgenavond hoopt de Rotter damse clubleiding inclusief deze derde ronde een ton schoon over te houden aan het Europa Cupvoetbal. „Welk be drag mooi kan worden ge bruikt om het exploitatie-te kort aan te zuiveren", deelde Floor Bouwer tot slot mee. De wedstrijd Sparta-Spartak Mos kou staat onder leiding van de Portugees Nazare. FRANK WERKMAN ROTTERDAM De leiding van Sparta is boos op Ajax, omdat de Amsterdamse club geen medewerking wil verle nen aan het verplaatsen van het competitieduel tussen bei de clubs van zondag 4 decem ber naar de zaterdag eraan voorafgaande. Sparta, zoals bekend de laatste Nederlandse vertegenwoordi ger in het Europese bekerge- beuren, moet woensdag 7 de cember in Tiflis de return spe len tegen Spartak Moskou en wilde graag een dag respijt. De reis naar de plaats aan de Zwarte Zee duurt maar liefst negen uur en een rustdag ex tra zou de Rotterdamse club, die voor de trip naar Rusland 55.000 gulden moet uittrekken, goed zijn uitgekomen. Vorig jaar verleende Sparta wel zijn' medewerking toen Ajax een dag eerder tegen de Kasteelclub wilde spelen vlak vóór het Europa Cupduel te gen Celtic. Nu voert de Am sterdamse club aan dat het spelen op zaterdag zoveel aan recette (een halve ton) scheelt, dat het daardoor onaantrekke lijk was om aan de wens van Sparta tegemoet te komen.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 15