Fides Pacta moet Pams voor laten gaan: 10-13 „Bestuur NI' veroorzaakt, rookgordijn 'Zi LEIDEN Voor Fides Pacta leverde de eerste wedstrijd in de hoofdklas se de bevestiging op, dat zij op dit niveau niet kans loos is. De Bos-brigade kon deze wetenschap ech ter niet aanvullen met puntenwinst, want Pams zegevierde met 1013. De overige topclubs uit de Leidse regio waren even min succesvol, want over- gangsklasser Pernix en eersteklassers TOP en Zuiderkwartier verloren allemaal hun openings duel in de zaal. Het lukte Fides Pacta niet om haar rentree in de hoofdklasse met een goed resultaat te vie ren. De fusieclub moest in de bomvolle Vijfmei-hal Pams met 1013 voor laten gaan. Er werd goed en attractief ge korfbald door Sommeling c.s., al liep het afvangen in de Leidse aanval nog niet vlekke loos. Tot 77 ging de score ge lijk op, maar daarna scoorden de Hagenaars in vier minuten evenveel doelpunten. Zij wa ren geroutineerd genoeg om deze voorsprong niet meer uit handen te geven, ondanks het manmoedige verweer van Ro bin Sommeling (4), Dick On derwater (2), Ronald van der Velden (2), Jeanet Smit en ken slechts een 910 verlies maskeerden. Lange tijd leek TOP op weg naar een goed resultaat tegen Albatros, dat in de eerste helft weinig kansen kreeg (rust 6— 3). De Sassenheimers konden hierna evenwel hèt sterke voorverdedigen niet volhou den, waardoor de bezoekers uit Zwijndrecht terug in de soms grimmige wedstrijd kwa men. Uiteindelijk trokken zij met 1113 ook nog aan het langste eind. Voor de versla gen thuisclub resteerden doel punten van Anne van der Zaag (4), Sjoerd van der Klauw (3), Stella van der Zaag (2), Karin Baak en Heieen Simmelink. Met 108 leed Zuiderkwar tier een onnodige nederlaag tegen Het Zuiden. De Leidse formatie die zo door blessures geplaagd wordt, was in de tweede helft op een 57 voor sprong gekomen, maar zij raakte toen geïrriteerd door vermeende arbitrale fouten. Dat kwam het eigen spel echt niet ten goede, want de thuis club stoomde in één ruk door naar 107. Erik van Lunteren zorgde voor de eindstand, na dat Wil de Wit (3), Ineke de Hertog, Paula Wagenaar, Dick Derksen en Dirk Jan de Kreek hem in scoren voorge gaan waren. acht van Van Huis, overigens ex-trainer van de Haagse op ponent, door goals van Erik Peters (2), Cees Christiaanse en Hennie Devilee de thuis club zeven minuten voor tijd mat zette. Ook De Algemene begon het seizoen met een overwinning. De Leidse ploeg won vrij moeizaam met 75 van Quick, maar verspeelde wel Ton Bey met een enkelblessure. Martin Filippo (3), Annemieke Keere- weer, Enrico Mud, Ruud Swaak en invaller Wim van Vliet beleefden meer vreugde volle momenten, nadat zij raak schoten. Het bezoek van Velocitas aan de Weidevogels liep uit op een tweevoudige tegenvaller. De Leiderdorpers verloren al na tien minuten Rien van Poel geest (gescheurde enkelban den) en zo'n vijftig minuten later ook de wedstrijd: 85. Voor de karige produktie wa ren Marjolein Zaagman, Je roen van Driel, Jan Scheffers, Aad van Poelgeest en ook nog Rien van Poelgeest verant woordelijk. Met de topper tussen Fluks en Crescendo begon de titelstrijd in klasse 3D bijzonder sensa tioneel. Een sterke opening le verde de thuisclub een 51 voorsprong op, maar in het vervolg werd die marge steeds telkandidaat Tempo met 9 11 nog vrij moeizaam van KNS. Het achttal van Roedoe, zelf KNS-lid, bezat meer schotkracht en had dan ook voortdurend een voorsprong. Maar door hard werken slaag de de thuisclub erin om de marge aldoor erg klein te hou den. Voor KNS waren Hans Kooien (2), Peter Zitman (2), Trudy Blansjaar, Sandra Ligt- voet, Heieen van der Nat, Ria Zitman en Peter Siebers tref zeker, terwijl Tempo Bob Bergshoeff, Aad Haagsman, Ernst van Hooidonk en Tom de Vries tweemaal zag scoren, naast Tinja van der Bosch, Ma- rinde Dijk en Erika Hardam. MICHEL VAN GENT Vervolg van eerste pagina sportkatern PI NIEUWEGEIN Afgevaardigde Redeker hekelde de handelwijze van de bond in feilt dingen. „Het bestuur trekt weer een rookg Probeert de kiesmannen van slag te brengend voor de vergadering nieuwe voorstellen op fcf n gen. Stelt daarna de zaken rooskleuriger vcf0' zijn en dwingt vervolgens de vergadering totfj* rechtvaardigde keuze, omdat niemand de heeft kunnen bestuderen". 'is De nieuwe voorstellen behelsden onder meer de njeri gedwongen concessie van de bank af te zien van delel NBB-bijdrage van een half miljoen gulden, omdat ^vi geldgevers niet bereid bleken daarvoor op te draai» W waren de plannen naar de mening van penningmeejar „volstrekt identiek" aan de eerder aan de districten ttn. voorstellen. Een mening die door de oppositie fel Mi vochten. De zakelijke bezwaren van Noord, Oost en deels Zifl golden vooral de overeenkomst met de bank. Rede waren wij met handen en voeten gebonden aan het N] de bank. De bank kan de bond maken of breken. SpA[ er niet". Gedelegeerde Aarts van Zuid-Holland nieuw aspect toe. Hij betwijfelde of er wel sprake wi wezenlijke ontkoppeling tussen NBB en NBC. „In komst met de bank wordt de NBB verplicht de con|. het NBC en catering-service voort te zetten. Wij w^ plicht het NBC te huren. Het centrum draait met ee(n

Leidse Courant | 1983 | | pagina 18