Huiscomputers gaan tegen af braakpri jzen de deur uit I AANGESLAGEN China kan zelf ook onderzeeërs bestellen ECONOMIE Philips gaat VHS- recorders maken „Niet alleen aantal K's aan geheugen belangrijk" Restauratie kan voor onaangename verrassing zorgen 7 Beurs van Amstert' [G £eubc6otuont 3 CM ZATERDAG 12 NOVEMBER 1983 fpM pi- Staat kan 1,2 miljard van RSV terugvorderen DEN HAAG RSV dient nog veel meer door de overheid in het verleden verleende steun terug te betalen dan de ongeveer 900 miljoen gulden waar RSV zelf rekening mee houdt. Het totale bedrag aan steun dat RSV aan de overheid zou moeten terugbetalen, kan uiteindelijk rond de 1,2 miljard gulden belopen. Dit valt uit betrouwbare bron in politiek Den Haag te vernemen. Al eerder heeft de raad van bestuur van RSV laten niet van plan te zijn iets terug te betalen. Het door RSV genoemde bedrag van 900 miljoen gulden komt in feite neer op 860 miljoen gulden. Dit geld werd gegeven on der het voorbehoud van terugvordering bij faillissement of surseance van betaling. VRAAG NAAR THEE TOEGENOMEN LONDEN Op de theeveiling in Londen is deze week een prijs uit de bus gekomen van 2,09 pond sterling (9,28 gulden) per kilo. Dat betekende het hoogste niveau sinds mei 1977. Ook op de veilingen in Calcutta en Mombassa zijn de prijzen gestegen. De stijging van de theeprijs is een gevolg van het feit dat de pro- duktie de vraag niet kan bijbenen. Om te kunnen voldoen aan de toeneming van de vraag, die vooral in het Midden-Oosten van betekenis is, zou de produktie jaarlijks met 2.5 a drie procent moeten toenemen. Dat per centage is nu al twee achtereenvolgende ja ren niet gehaald. De theeprijs is jarenlang zeer stabiel geweest, maar het ziet er nu naar uit dat de prijs nog verder zal stijgen omdat de voorraden bij de handelaren klein zijn. Fokker haalt order uit Egypte binnen DEN HAAG Fokker gaat Egypte drie F-27 toestellen leveren, die een waarde van 60 miljoen gulden vertegenwoordi gen. Over de order is gisteren gesproken bij een bezoek van de Egyptische minister van tourisme en burgerluchtvaart Twefik Ismail aan Fokker. De drie toestellen zul len worden ingezet bij Sinai Air. Het gaat bij de order om burger toestellen. Behalve Fokker maken ook Nederlandse aanne mers kans op orders in Egypte. De Egypti sche minister bezocht gisteren daarvoor Ballast Nedam. Dit bedrijf is in de markt voor de aanleg van vliegvelden in Egypte. Ballast zou daarbij samen gaan werken met andere Nederlandse bedrijven. EINDHOVEN Philips gaat halverwege volgend jaar zelf VHS-recorders maken in haar fabrieken in Europa. De studie hierover is zo ver afgerond dat dit mag wor den aangenomen aldus Philips. VHS is een in Japan ontwikkeld videosysteem en leidend in de wereld. De VHS-videorecorders zijn in eerste instantie bedoeld voor die markten waar de V2000-recorders, V2000 (het door Philips ontwikkelde systeem), niet worden verkocht. Philips sluit het echter niet uit dat de door Philips ge produceerde VHS-recorders later ook in andere landen dus ook in Europa zullen worden verkocht. De koers van de Philips-aandelen steeg vanmiddag in Amsterdam met 1,20 tot 43,40. Een belangrijk herstel ten opzichte van het dieptepunt van ƒ39,90 dat in het midden van de week even werd bereikt. DEN HAAG Spelcom puters, waarvan de spel- modules tegen afbraak- prijzen de deur uit gaan, fabrikanten van huiscom puters die er plotseling de brui aan geven en zich van de markt terugtrek ken, miljoenenverliezen door prijzenoorlogen in het thuisland van de mi- cro-elektronica. Kortom, onheilspellende geluiden op een markt, waarvan tot voor kort de bomen tot in de hemel schenen te rei ken. „Is het verstandig om nu, bij voorbeeld via Sinterklaas, al een huiscomputer aan te schaffen, terwijl de ontwikke lingen op technisch gebied zo snel gaan? Zit ik over een jaar niet met een volslagen verou derd apparaat? Loop ik niet het risico dat binnen afzienba re tijd de fabrikant ophoudt met de vervaardiging van dat merk huiscomputers?". Vragen die door de onzekere situatie in de Verenigde Staten meer dan ooit actueel zijn. Gebrui kers van een Texas Instru ments 99/4a weten inmiddels het antwoord, want deze gi gant kondigde onlangs aan met de produktie te stoppen wegens de miljoenenverliezen op dit produkt in de VS. Toch duiken er telkens weer fabrikanten op met nieuwe huiscomputers in de moorden de concurrentie. Eerst Atari met de 600 XL en 800 XL, op de voet gevolgd door de Britse Acorn, die een afgeslankte versie van de in Engeland zeer populaire BBC-B micro uit brengt onder de naam „Elec tron", en zeer recent ook gi gant IBM met de „Peanut". IBM hield zich tot dan toe uit sluitend bezig met grote kan toorapparaten en de daarvan WOODWARD VAN ATARI BENELUX: Peter Woodward: „We mikken met onze computers op het ge- afgeleide personal computers in de voor huisgebruik niet zo populaire prijsklasse van 10.000 tot 15.000 gulden. Warenhuis Vraag aan Peter Woodward, directeur van Atari Benelux, wat zijn bedrijf bezielt om zich met drie nieuwe huiscompu ters in dit woelige wereldje te storten. Moeten deze micro's het verlies compenseren dat in de VS wordt geleden op de spelcomputers van dit merk? „Zeer zeker niet. Met de spel computers hadden wij in Ne derland in september '82 ruim 70 procent van het marktaan deel. Wij hebben echter min der aan de handel verkocht, omdat steeds meer fabrikanten soortgelijke produkten op de markt brachten. Wij verwach ten echter dat de andere mer ken langzaam maar zeker de slag gaan verliezen. Wat is na melijk het geval? Onze spel computer vind je in elk groot warenhuis naast één, hooguit t\4ee andere merken. Alleen in zeer gespecialiseerde win kels vind je nog meer merken. Die één of twee merken in de warenhuizen zijn geen reële concurrenten, omdat de goede software gewoonweg ont breekt. Ja, er zijn dan een paar spelletjes die goed zijn en die dan ook getoond worden, maar de rest is meestal van inferieu re kwaliteit". Wat op het ge bied van spelcomputers geldt is ook van toepassing op de huiscomputers. Atari mikt wat dat betreft uitsluitend op het gezin. „Computers, zoals de Peanut van IBM die rond de 2.000 gulden moet kosten, kunnen ons niet deren. Wij beginnen met 599 gulden voor de 600 XL en van, daaruit kun je het zo duur maken of goed koop houden als je zelf nodig vindt". Misplaatste angst Volgens Woodward is de angst voor het missen van nieuwe ontwikkelingen, als de keuze eenmaal op een merk is geval len, misplaatst. Als je maar goed uitkijkt wat je koopt: „Waar de meeste mensen al leen maar op letten bij de aan schaf is het aantal K's aan ge heugen. Gek eigenlijk, want onderhand weten we toch ook dat het aantal PK's van een auto niets vertelt over de kwa liteiten en het rijgedrag van die wagen". Veel belangrijker is het volgens Woodward om te letten op de uitbreidingsmo gelijkheden. Is er genoeg randapparatuur van goede kwaliteit, zoals printers, disk drives en zijn daar zonder meer aansluitmogelijkheden voor. En wat de software, de programma's dus, betreft is het zeer belangrijk dat een pro gramma op model 1 ook zon der meer werkt op de duurde re modellen 2, 3, enzovoort. Waarmee hij indirect wijst op de zwakke plek van de. popu laire Commodore 64, die pro gramma's van zijn 'kleine broer, de Vic-20 niet pikt. „Maar afgezien daarvan is het ook heel belangrijk dat er ge noeg software beschikbaar is. Dat hoeft echt niet alleen van de eigen fabrikant te zijn. Wat Atari, maar bijvoorbeeld ook de Apple betréft, is er keus ge noeg. Dat lag bij die Texas In struments anders. Die fabri kant had er iets ingebouwd, waardoor het voor anderen onmogelijk was, software te le veren". Prijsverlagingen Atari durft volgens Woodward de concurrentie ruimschoots aan. Drastische prijsverlagin gen zijn wat hem betreft niet te verwachten: „Je koopt een broodrooster ook niet in de eerste plaats om zijn prijs, maar om zijn prestaties", en: „Een lage prijs heeft Texas In struments ook niet kunnen redden". Het gezin staat bij de Atari-produkten centraal en dat zal ook worden benadrukt in de reclame-campagnes, die niet alleen zoals andere merken dat nog vaak doen gevoerd worden in computer tijdschriften, maar in gewone publiekstijdschriften. Zoals Atari het ook altijd voor de spelcomputers heeft gedaan. Nieuwe ontwikkelingen bij Atari: het volledige gebruik van de viersporentechniek bij cassettebandjes, zodat naast het gekraak en gepiep van een computerprogramma ook een gesproken tekst gelijktijdig hoorbaar gemaakt kan wor den. Die teksten worden inge sproken door Metha de Vries. Verder zijn nog in ontwikke ling: meetapparatuur die in combinatie met een computer bepaalde zaken kunnen rege len en besturen, en een zoge naamd „touch sensitive tv- screen", een televisiescherm dat reageert op aanraking en dan bepaalde opdrachten door geeft aan de computer. Bij voorbeeld, het doorbladeren van een op de tv zichtbaar ge maakt boek. LUUD VAN DER HAM Beurs goedgemutst AMSTERDAM Aan het slot van de beursweek was de markt gisteren goed gemutst. Na enige aarzeling in de vroe ge ochtend kwam kort na het begin van de officiële handel geleidelijk meer vraag los waarvan vooral enkele inter nationale aandelen maar ook een aantal andere fondsen konden profiteren. De ver wachtingen voor Wall Street waren gematigd optimistisch. Akzo dat maandag de kwar taalcijfers presenteert begon onveranderd op 77,70, maar aan het begin van de middag werd ruim ƒ79 betaald. Kon. Olie begon zelfs enkele dub beltjes lager, maar op 136,60 bedroeg de winst tegen twaalf uur rujm 1. Hetzelfde gold voor Unilever, die zwakjes be gon maar spoedig 1 winst boekte op 235. De kwartaal cijfers van Olies en Unilever zijn vrij goed ontvangen. Phi lips, die volgende week met cijfers komt, was 40 beter op 42,60. Het aanbod lijkt hier goeddeels te zijn verwerkt. KLM liet 50 cent liggen op 166,80. Hoogovens won 20 cent op 36. Van de financiële waarden was Nat. Nederlan den vast met 2,50 winst op ƒ174,50. ABN was ƒ2 beter op 342,50 en ook Amrobank 'en FGH gingen wat vooruit. Uit gever Elsevier trok 5 aan tot ƒ437. Op de lokale markt leverde Credit Lyonnais Bank Neder land een opmerkelijk wapen feit. Na eerder deze week zachtjes aan 6 te zijn weggge- zakt naar ƒ33 met donderdag een klein herstel naar 35 schoot de koers vrijdag ineens fors vooruit en even na een uur werd 40 geadviseerd. ,De commissaris voor dé notering vond de afwijking te groot, zo dat pas in de tweede periode mocht worden gehandeld. Overigens gedroeg de lokale markt zich overwegend vrien delijk met een paar uitschie ters. ADVERTENTIE DEN HAAG Nog vóór het eind van dit jaar wil het kabinet beslissen over het verlenen van een ex portvergunning aan scheepswerf Wilton Fije- noord voor de levering van vier onderzeeërs aan Taiwan. De discussie zal gevoerd worden aan de hand van een nota waarin minister Van Aardenne (Economische Zaken) en zijn collega Van den Broek (Buitenlandse Za ken) hun interpretaties geven van alle voor-en nadelen van de order. Met de In- en Uitvoerwet in de hand zal het moeilijk zijn de vergunning te weigeren. Voor het verlenen van een ex portvergunning voor militaire goederen is in de afgelopen vijftien jaar een aantal criteria opgesteld. Beoordeeld worden de aard van het te exporteren goed, de situatie in het betrok ken land (bestaande of poten tiële conflicten, de economi sche en financiële situatie, handhaving van de mensen rechten, e.d.), het karakter van de defensiebehoeften van het betrokken land (vervan ging, uitbreiding of kans op doorlevering), eerder genomen besluiten aangaande dat land, eventuele internationale af spraken en tenslotte de werk gelegenheid bij de Nederland se bedrijven die de goederen produceren. Toen Taiwan in '81 al twee on derzeeërs bij een Nederlandse werf bestelde, heeft het hante ren van deze criteria het ver lenen van exportvergunnin gen niet in de weg gestaan. In middels zijn enkele van de be staande criteria gaan werken ten gunste van het verlenen van een exportvergunning voor de volgende vier duikbo ten. Dit geldt zeker voor het criterium „eerder genomen besluiten aangaande het be trokken land". Ook zal de werkgelegenheid bij de be trokken bedrijven, gezien de grote werkloosheid in ons land, op dit moment zeer zwaar wegen. Beroep Redenerend aan de hand van de bestaande criteria lijkt Van Aardenne, die voorstander is van levering, sterk te staan. Economische Zaken weet zich bovendien gesterkt door een andere bepaling in de In- en Uitvoerwet die zegt, dat een bedrijf in beroep kan gaan wanneer een exportvergun ning wordt geweigerd. Wan neer een speciaal daartoe inge steld College van Beroep het beroep gegrond verklaart, kan het bedrijf bij de rechter een schadevergoeding van de staat eisen. Een dergelijke schadevergoe ding kan de overheid in het geval van exportvergunnin gen voor vier onderzeeërs veel geld kosten. Daar komt bij dat Wilton Fijenoord nog uit het oude RSV-concern gehaald moet worden door middel van een forse overheidsinjectie. Zou de Taiwan-order door gang kunnen vinden, dan zou het kabinet deze financiële aderlating bespaard worden. Het ministerie van buitenland se zaken was in '81 fel gekant tegen het verlenen van de or der omdat die de spanningen tussen China en Taiwan zou doen toenemen. Een woord voerder van BZ stelt dan ook dat het lijstje van criteria voor de beoordeling van een ex portvergunning geen afstree- plijstje is waarbij punten per criterium worden gegeven. „Alles hangt af van de inter pretatie die eraan gegeven wordt". Waarde De woordvoerder erkent wel dat de economische situatie in ons land momenteel verschilt van drie jaar geleden en dat de in de afgelopen weken aan het adres van Nederland geuite dreigementen van Peking „voor meerdere uitleg vatbaar zijn". Wellicht dat deze opmer king erop duidt dat BZ niet al te veel waarde hecht aan de dreigementen. De woordvoerder van Van den Broek laat zich voorts ont vallen dat eventuele levering van civiele goederen aan Tai wan, naast de order voor de vier militaire onder zeeërs, de zaak meer in even wicht zou kunnen brengen. De scheepswerven Wilton Fije noord en Van der Giessen - de Noord zullen het kabinet waarschijnlijk niet alle tijd ge ven om te besluiten over de exportvergunning. Beide wer ven kunnen de overheid een proces aandoen omdat uitstel van de beslissing een „weige ringssituatie" kan creëren bij Taiwan. Laatste woord Tenslotte wordt op Buiten landse Zaken gezegd dat de uitspraak van premier Van Agt in 1981 (vrij vertaald: de exportvergunning voor de twee onderzeeboten is de eer ste en de laatste), „niet onder alle omstandigheden aan die opmerking behoeft te worden vastgehouden". De Tweede Kamer zal uitein delijk het laatste woord spre ken. De VVD is vóór de ex portvergunning, het CDA twijfelt nog maar zal met een positief kabinetsbesluit instem men. De oppositie (vooral de PvdA) twijfelt ook. In 1981 was men tegen de vergunning maar nu wegen de werkgele genheidsaspecten zwaar. Al met al lijkt het erop dat China de order nog op één manier kan tegenhouden: door zelf orders van gelijke omvang in ons land te plaatsen. Iedereen in de buurt noemde haar tante Anna. Ze woonde in een schilderachtig oud pandje, dat echter langzamer hand in een verregaande staat van verval was geraakt. Tante Anna wilde daar op een gegeven moment wat aan doen, maar de aannemer en andere deskundigen die ze raadpleegde, wisten haar er aanvankelijk van te overtui gen dat het beter was het oude huisje maar te slopen om er een nieuw voor in de plaats te zetten. Ze kreeg des te meer trek in dit idee toen het ministerie van Volks huisvesting en Ruimtelijke Ordening een subsidie be schikbaar stelde op grond van de Beschikking Geldelij ke Steun Afbraak van Krot ten. Geheel in de lijn van de toegekende subsidie ging tan te Anna er in haar aangifte* voor de inkomsten- en ver mogensbelasting van uit, dat de huurwaarde van haar wo ning op nul kon worden ge waardeerd. De belastingin specteur kon zich daar in eerste aanleg in vinden, maar naderhand stelde hij de huurwaarde van het pandje toch op 150 gulden. De be woonster tekende hier be zwaar tegen aan. De gang van zaken leidde er toe dat tante Anna nog eens flink met hulp van anderen in de subsidiemogelijkheden dook. Daaruit leidde ze af dat het toch voordeliger zou zijn om haar huisje duchtig op te knappen. -Zonder de uit spraak van de belastingin specteur af te wachten, werd tot verbetering besloten. Daarbij konden de funda menten en het dak blijven staan. Daartussen in werd zo wat alles vernieuwd tot aan de centrale verwarming, open haard, badkamer en dubbel glas toe. Tante Anna meende dat ze in aanmerking kwam voor de aftrek van kosten voor groot onderhoud. Ze voldeed aan In haar optimisme had tante Anna echter één mogelijk heid over het hoofd gezien. De belastingdienst stelde zich namelijk aan de vooravond van de restauratie op het standpunt dat de woning geen bron van inkomsten meer was. Hierdoor konden alle voorwaarden, ook die golden voor de recente ver andering van de wet, want ze woonde langer dan vijf jaar in het pand en iedereen was het er over eens dat het huis je vóór de restauratie niet meer waard was dan 40.000 gulden. de kosten van groot onder houd niet aftrekbaar worden. Verslagenheid bij tante Anna. Zelfs een beroep op het Gerechtshof mocht haar niet baten. De rechter was van mening dat door de uit gevoerde werkzaamheden in fiscale zin een nieuwe wo ning was ontstaan, dus een nieuwe bron van inkomen. De belastinginspecteur werd in het gelijk gesteld. Een gro te teleurstelling voor tante Anna, die vermoedelijk zelfs met nadere studie van de fis cale rechtspraak niet op het idee zou zijn gekomen dat haar handelswijze zo riskant zou zijn. In dergelijke gevallen is het een aftasten om fiscaal uit te kunnen maken wanneer er nog sprake is van een bron van inkomen en wanneer niet. Vooronderzoek door een belastingadviseur had hier narigheid kunnen voorko men. De verruiming van de mogelijkheid voor aftrek van groot onderhoud doet daar niets aan af, want de inge wikkeldheid van de proble matiek is er niet door ver minderd. KAASMARKT ALKMAAR (11-11) Commissienoteringen in gulden per kg: fabrieksedammer 6,29, middelba re 6;34 en Goudse volvette 6,54. GROENTEVEILING LEIDEN (11-11) Aardappelen 37-46, andijvie 117-178, snijbonen 850-900, kroten gek. 140, boerenkool 70-94, rode kool 44-62, postelein 53-58, prei 81-107, stoofsla 62, ijsbergsla 31, broccoli 290-345, venkel 175-200, spruiten a 80-90, spruiten b 92-97, spruiten c 52, sprui ten d 73-126, uien 35-89, waspeen 39-40, winterpeen 26-53, witlof 240- 360, bloemkool 6 150-175, bloemkool 8 105-150, bloemkool 10 65-90, knol selderij 21-54, sla 36-57. goud en zilver AMSTERDAM De prijzen van goud en zilver zijn gistermiddag als volgt vastgesteld: Goud onbewerkt 36.500-37.000, vorige 36.540-37.040 bewerkt verkoop 38.850 laten,' vorige 38.900 laten. Zilver onbewerkt 825-895, vorige 830-900 bewerkt verkoop 940 laten, vori ge 950 laten. hoofdfondsen Boskalis Wesl Dordtsche pel Idem pelr pre Gist Brocades 340.50 133.50 57.90 42.50 123.00 121.80 432.00 169.00 121.10 108,70 89,00 167.50 79.40 344.00 134.50 58.10 150.50 122.60 111.00 Nedlloyd Gr. NMB .Oce v. Grinten Philips Robeco Rodamco Rollnco overige aandelen *t-Ka 'D'6t sioJyde beurs 10-Iya b 135.50 *ven 'silioj" lv i3a!8oi£ a 195.90 ld O 5310'flf/ie 47.90 OP O 42-10Pf V 318.00 128.90 vas 196 00 L0U 234.00 Ve^e 114.50 Ma* 2760 pniL 96.90 W"'è Als \utei W?' |Asd Rubber Asd Rijt. Ant! Vert Ass St. R dan Aut. Ind. Rt Ballast-N BAM Buhrm. Telt. Caland Hold Calvé O eert ld 6 pet eert CSM CSM ert Ceteco Van Dorp en C Douwe Egberts 260.00 258,00 240.00 240.00 77.00 77,30 170,00 166.00 1410.00 1400.00 70.30 70.30 58.60 59.00e 315.00 330.00 105.00 105.00 131.50 132.00b 87.50 87.50 384.00e 386.00 32.80 33.00 184.00e 187.00 86.00 86.00 83,00 83,00 215.00 217,00 212,50 213.50 179.50 179.50 177,00 177,20 51,60 51.20 32,90 32.90 320.00 322.00 1850.00 1870,00 62.00 62.00 31.00 33.50 36.80 37.00 57.90 58.10 18.20 18.20 67.00 70.60 Beleggingsfondsen HALL Trust Holl. Sea Search Holl. Kloos IBB Kondor Kempen Beg Maxwell Petr. Meneba MHV Adam id 1-10 207.50 207.50 25.40 26.00 545.00 548.00 Col.Growth Concentra Goldmines Technology F Tokyo PH Unlfonds Vance. Sand. 209.90 146,00 133.00 231,00 31.30 28.20 21.00 1410,00 171,00 626.00 35,50 151,00 1235.00 17.90 46.50 151.80 obligaties 12.75 Ned. 81-91 12.50 id 81-91 12.25 id 81-88 12.00 id 81-91 12.00 id 81-88 11.75 id 81-91 11 50 id 80-90 11.50 id 81-91 11.50 id 81-92 11 50 id 82-92 11.25 id 82-92 11.25 id 81-96 11.00 id 81-88 11 00 id 82-92 10.75 id 80-95 10.75 id 81-91 10.50 id 74-86 10 50 id 80-00 10 50 id 82-92 10.50 id 82-89 10.25 id 80-90 10.25 Id 80-87 10.25 id 82-92 10.00 id 80-90 10.00 id 82-92 10 00 id 82-89-1 10.00 id 82-89-2 9.75 id 74-99 9.50 id 76-91 9.50 id 76-86 9.50 id. 80-95 9.50 id 83-90 9.25 id 79-89 9 00 id 75-00 9.00 id 79-94 9.00 id 83-93 8.75 id 75-90-1 8.75 id 75-90-2 8.75 id 76-96 8.75 id 79-94 8 75 id 79-89 8.50 id 75-90 75-91 Slot- Slot- 4.40 114.40 112,80 112,80 112.20 112.20 107.80 107.60 102.00 102.40 siot, |r o beurs |n 1 "11 lerg 7 50 id 72-97 7 50 id 78-93 7.50 id 78-88-1 7.50 id 78-88-2 7.50 id 83-90-1 7 50 id 83-90-2 7.20 id 72-97 7.00 id 66-91 7.00 id 66-92 7.00 id 69-94 6 75 id 78-98 6.50 id 68-93-1 6 50 id 68-93-2 6.50 id 68-94 6.25 id 66-91 6 25 id 67-92 6 00 id 67-92 5.75 id 65-90-1 5 75 id 65-90-2 5 25 id 64-89-1 5 25 id 64-89-2 5 00 id 64-94 4.50 id 58-83 4.50 id 59-89 4 50 id 60-85 4 50 id 60-90 4 50 id 63-93 4.25 id 59-84 4 25 id 60-90 4 25 id 61-91 4 25 id 63-93-1 4.25 id 63-93-2 4.00 id 61-86 4.00 id 62-92 3 75 Id 53-93 3 50 id st 47 i 56-86 97,30 i 97.30 95.00 93.90 93.30 92.50 93,30 93.70 94,00 94.40 91.10 90.70 92.00 91.80 100,80 100,90 3.25 id 48-9 3 35 ii 50-90 54-94 55-95 55-85 1 78-93 8.50 ic 8 25 id 77-92 fL20 de Ifo iiei btt< 8.25 ic 7-93 1.25 id 79-8 8.25 id 83-93 8 00 id 69-94 8 00 id 70-95 8.00 id 70-85-1 8 00 id 70-85-2 8 00 id 70-85-3 8.00 id 71-96 8.00 id 76-91 8.00 id 77-97 8.00 id 77-87 8 00 id 78-88 8.00 id 83-93 7.75 id 71-96 7.75 id 73-98 7.75 id 77-97 7 75 id 77-92 7 75 id 82-93 7.50 id 69-94 7.50 id 71-96 101.20 101,20 99,40 99.40 99,00 99.10 99,20 99.00 buitenlands gel Engel; e dollar 98.20 96.70 97.00 97.10 98.40 96.90 97.20 97.30 97,80 97.10 96.50 96,60 (100) (100) •tal. lire (10.000) Port, escudo (100) Canadese dollar Fr. frank (100) Zwits frank (100) Zweedse kroon (100) Noorse kroon (100) Deense kroon (100) Oostenr. sch. (100) Spaanse peseta (100) Gr. drachme (100) Finse mark (100) J.Slav. Dinar (100) Ierse pond (100) 110.00 17.50» I 1.95» I 35]50Ca 135,75/Ul 36,25 Sm 38,50 29,50 P— 15.75 i 1.79 y- 2.60 50.50 r beurs van New York Ford Motor General Electric Gen. Motors Goodyear 51 3/8 51 5/8 56 1/8 56 1/4 55 7/8 55 7/8 47 48 1/8 7 5/8 8 63 7/8 63 5/8 27 1/4 27 1/2 20 3/8 23 1/4 41 1/4 40 5/8 40 1/4 40 1/2 28 1/8 28 3/4 33 1/2 35 1/8 24 1/8 24 3/8 51 52 1/8 68 1/8 70 75 1/2 76 5/8 31 31 1/4 43 3/8 43 13 1/4 13 1/4 125 3/4 127 1/8 Mac Don Douglas Santa Fe Ind Sears Roebuc Shell Oil US Steel United Technolog Westinghouse 12 7/8 41 3/4 V 55 1/2 ••«ijs 45 3/8 li 29 3/4 t- 40 3/8 42 1/4 kN 16 3/8 L 67 3/8 k 47 7/8 I 35 7/8 U

Leidse Courant | 1983 | | pagina 8