JnrJaJjJJÜ'IJ „Een gelijkspel zou schitterend zijn, een overwinning een droom..." „Kansloos zp we zeker niefe SPORT LEIDEN RUNSBURGSE BOYS OEFENMEESTER ARIE LAGENDIJK: Roda JC waakt voor onderschatting IN TIJDEN VAN NOOD... ZATERDAG 12 NOVEMBER 1983RT 1 Veilig Het traditioneel geworden af- braakgebeuren staat in geen enkele verhouding met wat er op dit vlak in het betaalde voetbal allemaal gebeurt. Staat in nog schriller contrast met wat er op Europese voetbala vondjes passeert. Een mens is tegenwoordig derhalve al snel geneigd voor zoiets onbeduidends de schou ders op te halen. „Slechts" voor drieduizend gulden de op de foto nog nadrukkelijk aahwezige mist in. Daarbij: niet eens gewonden... Nee hoor: Noordwijk - Quick Boys, daar kan je anno 1983 nog altijd veilig heen. Er wordt alleen jaarlijks, op dezelfde plaats, door dezelfde zich Quick Boys-supporters noemende lieden een stuk tri bune gesloopt. Klimmen Uitspraak van de week. ge- Drieduizend... seringsvermogen. Ongeacht de uitkomst is niemand met die grensoverschrijdingen ge baat. Het is ook helemaal niet nodig". Het verdere vervolg van het betoog van C. en E. valt eerlijk gezegd wat tegen. Juist op het moment dat de lezer. naar duidelijkheid snakkend, verwacht eindelijk echt iets wijzer te worden, houdt het tweetal op. Met de eenvoudige mededeling dat „het duidelijk zal zijn" dat er iets gaande is binnen de vere niging en dat wellicht binnen kort kan worden bericht over wat de „toekomst heeft ge baard". „Het heeft in ieder geval, dat zal zonneklaar zijn, te maken met mensen die zich ergens heel druk om ma ken... Jammer dat C. en E. zich daar druk over maken zonder de grens tussen duidelijkheid en raadsels ook maar even te overschrijden. <-■ Hard (1)... vonden in de Blauwwitter, het cluborgaan van de Leidse zondagtweedeklasser UVS. D. van de Maal, bij zijn afscheid als redacteur van dit clubblad: „Zeer velen zijn overtuigd van het nut van een clubor gaan, maar slechts zeer weini gen zijn bereid daarvoor in de pen te klimmen... We geven het maar even door. Hard nu er afgelopen twee zeer fraaie fev binnenkwamen ~*u' eens met minder (in dit geval voefut gaan bezighoudt Kooi mans van Lu$at dat hij de bal op drer zien afstuiten en It op de achtergrondde door Timo Gerlof, P wijk na een maar IQf te doelpoging. ,rol Het is duidelijk 0 voetballeven kan feu' zijn. eJn De redactie van Huts heeft in het verre en minder verre verleden nogal wat aan- K(l)apstllk dacht besteed aan vreugde volle taferelen op de diverse sportvelden. Tijd dus zeker Kees: „Daar kan r 1 RIJNSBURG Arie La gendijk maakt al snel dui delijk dat er wat hem en zijn ploeg betreft van avond weinig eer te beha len valt in Kerkrade. „Roda JC zal negen van de tien keer gewoon van ons winnen", stelt Lagen dijk. De Leidse oefen- meester in Rijnsburgse dienst, die tot tweemaal toe de moeite nam om de bekertegenstander van vanavond in actie te zien (uit tegen Haarlem, thuis tegen Groningen): „Op techniek denk ik dat de meeste spelers van ons nog niet eens zoveel be hoeven toe te geven, maar op speltempo kan de ploeg er op de duur wel uitge speeld worden. Als Roda de zaken serieus aanpakt, het tempo speelt dat de ploeg normaal gesproken in de eredivie aanhoudt, dan liggen er voor Rijns burgse Boys nog maar heel weinig mogelijkhe den. Hou het er maar op dat een „drietje" al schit terend zou zijn, een over winning een droom". Was Lagendijk een ronde eer der, na het diverse malen aan schouwen van het Tilburgse Willem II, tot de conclusie ge komen dat er goede mogelijk heden lagen voor zijn team, de Huug Aandewiel, een belangrijke pion in de ploeg van Rijnsburgse Boys. KERKRADE De confrontatie met Rijnsburgse Boys wordt in het verre Kerkrade wel degelijk als een „echte wedstrijd" gezien. Waar de verantwoordelijken bij Willem II een beker ronde eerder bijvoorbeeld de moeite niet namen om de zater dageersteklasser ook maar een keer aan het werk te zien, trok Roda JC twee zaterdagen uit om de Boys uit Rijnsburg te analyseren. Daarbij nam trainer Hans Eijkenbroek ook nog eens contact op met Jan Notermans, de Tilburgse trainer die zijn team in Rijnsburg zo duidelijk overtroefd zag worden. „Een kwestie van een serieuze aanpak", verklaart Eijken broek desgevraagd. „Roda begint aan het karwei Rijnsburgse Boys met als enige doel om een ronde verder te komen. In zo'n geval moet je de zaken goed aanpakken". Rijnsburgse Boys is op de Limburgse „spionnen" overgeko men als een „goed voetballend elftal". Eijkenbroek: „Maar op zich verraste die uitkomst me niet zo erg. Rijnsburgse Boys heeft in de vorige ronde van Willem II gewonnen, dan moet je wel wat in huis hebben. Als je dan ook nog weet dat wij het knap moeilijk hebben gehad in ons duel met Willem II, is het logisch dat ik de tegenstander van vanvond niet zal onder schatten". Door die door Rijnsburgse Boys tegen de mede-ere- divisionist „gemaakte" uitslag is het gevaar dat de discipelen van Eijkenbroek de zaterdagamateurs zullen onderschatten eveneens minder groot, erkent de oud-Spartaan. „Natuurlijk blijft bij de jongens altijd het gegeven aanwezig dat het „maar amateurs" zijn. Maar ik denk dat die 3-1 overwinning het elf tal wel redelijk wakker zal houden". Het feit dat de wedstrijd gewoon in Kerkrade zal worden gespeeld en niet zoals het Rijnsburgse bestuur dat graag zou hebben gezien op sport park Middelmors, is voor Eijkenbroek geen discussiepunt ge weest. „Er is geloot en Roda is als thuis spelende club uit de koker gekomen, zo eenvoudig ligt dat. Wij hebben ook geen moment overwogen om mee te gaan met het voorstel om in Rijnsburg te komen spelen. Nog even afgezien van de vraag of een omzetting reglementair wel had gekund, zou ik daar nooit een voorstander van zijn geweest. Je moet je thuisvoor deel naar mijn idee nooit uit handen geven". Roda zal op Kaalheide waarschijnlijk in de sterkst mogelijke opstelling in het veld verschijnen. De blessures van Marijnis- sen en Eriksen lijken voldoende genezen om ook dit tweetal in de basis te kunnen verwachten. „Een prettige bijkomstig heid". stelt Eijkenbroek. „Maar geen reden om nu een een voudig avondje te verwachten. Daarvoor staat die overwin ning op Willem II ons nog te nadrukkelijk voor de geest". in de afgelopen weken afge werkte tripjes staafden de trai ner juist in het tegendeel. „Voor de wedstrijd tegen Wil lem II heb ik de jongens ver teld dat ik mogelijkheden zag. Reële mogelijkheden. Willem II was op mij overgekomen als een beperkte ploeg, een tegen stander die door ons op de ei gen helft kon worden vastge zet. Natuurlijk betekent zoiets niet direct dat je zo'n wedstrijd dan ook maar even wint, maar de mogelijkheden waren er ze ker. Wat Roda aangaat ligt dat duidelijk anders. Die ploeg be hoort tot de subtoppers in de eredivisie. Een elftal dat col lectief sterk is en idividueel uitschieters naar boven heeft. Guthrie, Van Geel (als Marij- nissen speelt) en Eriksen, het zijn spelers die allemaal iets extra's hebben. Spelers waaro ver Willem II bijvoorbeeld niet kon beschikken". Eigen spelletje Rijnsburgse Boys, dat de trip naar Kerkrade heeft aangevat voor een „weekendje uit" er zal met de hele groep in Valkenburg worden overnacht zal het duel met Roda JC niet met een andere taakver deling aanvangen. „We gaan ook daar proberen zoveel mo gelijk ons eigen spelletje te spelen. Of dat inderdaad rede lijk zal lukken, moet natuur lijk worden afgewacht. Maar ik zie zelf geen reden om voor één zo'n wedstrijd nu het hele concept om te gooien. Stunten in het bekervoetbal is vanzelf sprekend wel aardig, heel dig zelfs, maar de competitie blijft nummer een". In die taakverdeling ligt een belangrijke rol voor Huug Aandewiel. De uit Katwijk overgekomen spelbepaler greep indertijd het bekerduel met Willem II aan om naar grote hoogten te stijgen. „Of Huug ook in Limburg daartoe in staat is? Ach, zoiets laat zich moeilijk voorspellen. Ik hoop alleen maar dat het gehele team vanavond kans ziet de grote vorm te pakken te krij gen, dat zou meteen betekenen dat Huug er ook weer hele maal is". Het meest belangrijke voor Lagendijk blijft evenwel de wijze waarop Roda aan de par tij tegen Rijnsburgse Boys zal beginnen. „Nogmaals, we moe ten reëel blijven. We zullen het daar van onderschatting moeten hebben. De vraag is al leen of Roda Rijnsburgse Boys nog wel zal onderschatten. Na onze overwinning op Willem II moet de ploeg gewaar schuwd zijn, zal het team waarschijnlijk dus gemoti veerd in het veld komen. En dan denk ik dat Kerkrade het einde van ons bekeravontuur zal betekenen". KATWIJK Anders dan bij voorbeeld IJsselmeervogels, heeft Quick Boys nu niet be paald een naam als cupfighter. Bij de amateurs werden als het om bekerwedstrijden ging nimmer grote prestaties in de analen bijgeschreven. „Meestal lagen we er in de eerste of tweede ronde al uit", zegt doelman Theo Guyt. „Of we nou tegen een vierdeklasser of een eersteklasser speelden, erg gemotiveerd waren we nooit". Vanavond zal de wil om goed te presteren zeer zeker niet ontbreken, waarschuwt Guyt tegenstander NEC alvast. „Te gen een betaalde club, in zo'n stadion, dat pept je altijd wel op. Het mooiste zou zijn als we 0-0 spelen en de return in Kat wijk winnen". Van het feit dat er in wedstrijden tegen betaal de clubs doorgaans een hoofd rol voor een doelman is Weg gelegd, is Guyt zich terdege bewust. „Krijg ik in het begin een paar lekkere ballen, en komen we vervolgens de eer ste twintig minuten goed door, dan zie ik het wel zitten". Helemaal onbekend is NEC, na de amateurs van AWC, de tweede tegenstander in het be kertoernooi, niet voor Guyt. In de aanloop van het lopende seizoen kwamen de Nijmege- naren al eens naar Katwijk om te oefenen op Nieuw Zuid. „In die wedstrijd ging het dus he lemaal mis. Zoals ik al zei draai ik goed als ik in het be gin een paar ballen kan pak ken. De eerste twee schoten die er toen op doel kwamen, betekenden ook direct doel punten. Uiteindelijk werd het 5-1. Maar ja, dat was een oe fenwedstrijd. En bovendien waren wij toen nog maar drie weken in training en NEC al geruime tijd langer", aldus de 25-jarige Theo Guyt, die al vanaf zijn negentiende in het eerste team speelt. „Ik ging ooit eens mee als wissel bij het eerste. Had die ochtend al in het tweede gespeeld. Het was bij RVVH in Ridderkerk en in die partij werd de toenmalige doelman Floor Schaap uit het veld gestuurd. Ik kwam hem vervangen en ben er sinds die tijd niet meer uit geweest". Hoog In vijf seizoenen Quick Boys 1 maakte Theo Guyt verschil lende trainers mee, Lagendijk, Janse, Molendijk. Over huidi ge oefenmeester Van Vianen zegt de doelman: „Eigenlijk kan je er na zo'n korte periode nog niet zo veel over zeggen. Ik schat Van Vianen hoog in, dat wel. Ongeveer op het zelf de niveau als Lagendijk en die heb ik erg hoog genoteerd staan. Van Vianen is enthou siast en brengt dat goed over op de spelersgroep. Maar nog maals, ik vind dat je pas aan het einde van het seizoen een waarde-oordeel over een trai ner uit mag spreken". Voorals nog blijkt de samenwerking tussen Quick Boys en Van Vi- QUICK BOYS DOELVERDEDIGER I GUYT VOOR BEKERTREFFEN MP** 1 IN - Theo Guyt: „Als ik in het begin een paar leL kan pakken, geloof ik er wel in". anen een uitstekende. Katwijk is aan de trainer gewend en andersom („En dat lukt niet iedereen") en de resultaten zijn er: „Dat we het momen teel goed doen heeft volgens mij alles te maken met het feit dat we in de eerste wedstrijd van Rijnsburgse Boys hebben gewonnen. Het gaf aan dat we in staat waren het verlies van Huug (Aandewiel) op te van gen. Dat gaf zelfvertrouwen. Bovendien zaten we direct op het goede spoor. En ik vind dat we daar goed in zijn geble ven. Zeker als je naar de der by's kijkt. Drie punten uit twee wedstrijden, zoveel had den we er vorig jaar nog niet uit vier. Toen verloren we tweemaal van Rijnsburg en haalden we één punt tegen Noordwijk. Wat ook afwijkt van vorig seizoen is, dat we ook wanneer we eens wat minder spelen punten halen. In Spakenburg en Volendam bijvoorbeeld". Niet kansloos Of Quick Boys ook in staat zal zijn winst dan wel een gelijk spel uit het Nijmeegse vuur te slepen, dient te wacht. „Kanslooi oefenwedstrijd keer zeker niet. wat we afgelopejM de tweede helft M wijk lieten zien c^- best iets mogelijj denk ik stiekem aan winst, al mo& ven. Zij beschik maal over meei^e klasse GrinvTF Frans Jansen is Dick Mulderi; Maar ja, juist di^ent gens staan achter we, al te snel meer, |nai€ mogelijkheden v^eac le jongens". Oveiet Guyt niet bepaal jg met het feit dat^ e, 's avonds en dusfyyc wordt verspeeld.; nogal eens prcide Dan zie ik de le yj Het is een soort[ussl heb vooral last vor staande lichtma$erru heb ik vaak moiSpej gelopen dinsdag lertr had ik totaal j_ neem aan dat de| de de Goffert ook 1 in Leiden". NIJMEGEN NEC-oefenmeester Pim van der Meent loopt nu niet bepaald over van en thousiasme als hem naar zijn visie op het be kerduel met Quick Boys wordt gevraagd. „Hoe ik er tegen aankijk? Gewoon. Een wed strijd als alle andere. Of ik de ploeg ken? Ja en nee. Hoe ik dat bedoel? Nou, zoals ik het zeg. We hebben er tegen geoefend. Vijf nul was het toen. Wat 5-1? Zeggen die lui dat? Niks hoor. Ze hebben er geeneen ingeschopt". „Daarna nog bekeken? Nee, waarom. Wat zeggen mij elf namen. Weten wie goed is. Of minder goed. Waarom? Aanpassen aan de te genstander? Begin ik niet meer aan. Hoezo, tegen Barcelona wel?". Pas na bewust naief informeren naar de fit heid van zijn selectie stoot de man, die ooit trainer van het Leidse Roodenburg was, meer dan vijf woorden achtereen uit. In één adem- or| het st hi t ZOï tocht somt hij de reeks van spelers0?* gens een kwetsuur aan het één ojL r chaamsdeel afwezig is. „Van Zinn Vievermans, Anton Jansen, Helsfeei vergeet ik er geloof ik nog een p een compleet ziekenhuis. Bovend we nog schorsingen. Hoekman he wedstrijd dus die is er niet bij cr Willemse is geschorst. Pure ellen&Ot terdag had ik er precies elf. Moesi jongens van het tweede na hun wi razenden naar Maastricht. Om abndt fungeren. Nu Willemse er zaterdagen heb ik er nog maar tien. En het t\Het zaterdag weer. 's Middags geluke m een hoofdklasser. Bataven. Maar jn i wel hoe we het redden. Ik zeg altite de sterken blijven over en in tijdak 1 slaat men de handen ineen". ijn. hn' ten van die eerste drie ont moetingen? Bij deze. Leython 2 - LUSV 2. Onge rechtigde speelster bij Ley thon, wedstrijd zal moeten worden overgespeeld. LUSV 2 - Leython 3. Protest van LUSV 2, wedstrijd zal moeten worden overgespeeld. Het tweede damesteam vant LUSV ontmoet dit seizoen nogal wat ploegen van Ley thon op haar pad door volley- balland. De LUSV-reserves zijn door de competitieleider met Leython 2, Leython 3 en Leython 4 in dezelfde afde ling geplaatst, hetgeen garant staat voor minimaal zesmaal Leython als tegenstandster. Minimaal zes keer, inderdaad, waar het maximum ligt is op dit moment nog volstrekt on bekend. Na de eerste drie confrontaties mag evenwel worden aangenomen dat „tien" haalbaar is. De resulta- Hard (2). Onder redactie van Maarten Nooter en Gert-Jan Onvlee. LUSV 2 Leython 4. Onge rechtigde speelster bij LUSV 2, wedstrijd zal moeten wor den overgespeeld. Druk „Alweer een turbulent wie- lerseizoen naar het oneindige rijk der historie verwezen. Echter nog zo pril, dat de veldrijders de zomerslaap nog uit hun ogen wrijven en som mige wegrenners mokkend constateren dat oktober voor de club al een maand van winterslaap betekent. Dat woord winterslaap is louter in overdrachtelijke zin gebruikt, want het kon, als de voorte kenen ons niet bedriegen, wel eens een „hete herfst" wor den..." Aldus openen Paul Ceha en Pieter Evelein de twee re dacteuren van Solo, het or gaan van de Leidse Ren Toer Vereniging Swift het novembernummer van dat zelfde orgaan. Reden voor Ons van Hutspo(r)t om eens verder te lezen. Een dergelij ke veelbelovende inleiding, en dat nog wel onder het kop je Redactioneel, laten wij ons niet ontgaan. Na te heb'oen gesteld dat die „hete herfst" niets te maken heeft met wel ke demonstratie tegen kruis raketten dan ook, maar alles met .jezelf druk maken" en „vrijwilligerswerk binnen een wielerclub", vervolgen C. en E: „Zo druk kunnen sommi gen zich daarover maken, dat bepaalde grenzen overschre den dreigen te worden. De grens van de weldenkend heid. De grens van de rede lijkheid. De grens van het be grip. De grens van het fat soen. De grens van het incas-

Leidse Courant | 1983 | | pagina 10