Harm W iersma neemt afstand Badmintonbond stapje dichter bij overleving Ed van Campen gaat af, maar kan geld opleveren UEFA BEHANDELT DINSDAG AANKLACHT FC GRONINGEN AZ wil Kist SPORTWERELD {eerderheid igen besluit ictiebestuur an den Berg >;rug in top lassement Hiele vervangt Van Breukelen sportuitslagen ;pORT fieidaeSou/iotit VRIJDAG 11 NOVEMBER 1983 PAGINA 13 WC afzijdig bij sponsorrel |JN HAAG Staatssecretaris Van der Reij- ■n van WVC heeft gezegd zich niet te willen ^moeien met de sponsorruzie die er rond ize zaak woedt in de KNVB. Van der Reij- *n vindt dat de KNVB zelf in staat is een (rstandige beslissing te nemen. Zoals bekend ,jf de KNVB afgelopen zondag de voorkeur n het Japanse Sony als sponsor boven het )derlandse Philips. In tegenstelling tot het ireede-Kamerlid Hennekam (CDA) achtte staatssecretaris het lang niet ondenkbaar bijvoorbeeld het Engelse voetbalelftal zich u laten sponsoren door een Nederlandse liltinational. »Wij leven immers in een vrije irkteconomie". Tijdens de vergadering van [vaste Tweede-Kamercommissie voor WVC t Hennekam gisteren evenals mevrouw essels (D'66) weten een Nederlandse sponsor pr de KNVB te prefereren. Van der Reijden. Steun betaald voetbal stopt over vier jaar DEN HAAG De overheid zal na het seizoen 1986/1987 de steun aan het betaalde voetbal stoppen. Tot die datum zal de bijdrage, die gegeven wordt voor de gezondmaking van het betaalde voetbal, steeds minder gegeven worden ter dekking van exploitatieverliezen van de clubs. Het geld zal in de plaats daarvan gegeven worden voor de verbete ring van de stadions. Dit heeft staatssecretaris Van der Reijd en (WVC) gisteren in de Kamer laten weten tijdens een overleg met de Kamercommissie voor WVC over het sportbeleid. De bewindsman zei de bijdrage voor de exploi tatieverliezen van de clubs te willen afbouwen omdat „de heren op eigen benen moeten leren staan". Tegelijk zal er meer geld gaan naar de verbetering van de stadions, een zaak die volgens de bewindsman na de gebeurtenissen in Rotterdam bij de wedstrijd Feyenoord-Tottenham Hotspur „de grootste urgentie" heeft. Van der Reijden pleitte in dit verband voor een betere afscheiding tussen vakken in de stadions, betere in- en uitgangen, een verbetering van het overzicht in de stadions onder meer door gesloten tv-cir- cuits en meer zitplaatsen in de stadions. Toch nog hoop voor circuit Zandvoort DEN HAAG Er is toch nog enige hoop op het voortbestaan van het circuit in Zandvoort. Gedeputeerde Staten van Noord Holland zullen de situatie van het circuit opnieuw bezien in het licht van een eerder besluit dat het circuit aan de bepalin gen van de Wet geluidhinder moet voldoen, en de reactie van de gemeente Zandvoórt daarop. GS zijn ook tot een nadere be sluitvorming aangezet door vertegenwoordigers van de minis teries van VROM, WVC en Economische Zaken. Dit heeft staatssecretaris Van der Reijden (WVC) gisteren in de Kamer laten weten tijdens een commissievergadering over het circuit. De bewindsman gaf toe dat met het besluit van GS van Noord Holland dat het circuit aan de wet moet voldoen „het er op lijkt dat het circuit de zaak wel kan vergeten". Direct na het besluit was echter interdepartementaal overleg gestart terwijl ook de gemeente Zandvoort negatief reageerde op het besluit van GS. Men zal nu opnieuw over de zaak gaan praten. Van der Reijden gaf te kennen dat begin dit jaar nog overleg is ge weest tussen alle betrokkenen over het circuit en de Wet ge luidhinder. Daarbij was de hoop ontstaan dat GS een ander be sluit zou nemen over het circuit dan men nu genomen heeft. DORDRECHT De eredivi siewedstrijd DS '79-Ajax, die voor 11 december op het pro gramma stond, is verschoven naar woensdag 30 november. Op de originele datum is de bekerwedstrijd DWV tegen Ajax, in het stadion van de eredivisieclub, vastgesteld. SERAJEVO De gemeente raad van de Serajevo, waar over drie maanden de Olympi sche Winterspelen worden ge houden, wil een schoonmaak actie ontketenen. De burgers van de stad moeten de straten en pleinen maar eens een duchtige beurt geven. WENEN De 30-jarige Hans Krankl (Rapid Wien) heeft be dankt voor het nationale voet balelftal van Oostenrijk, waar voor hij in 68 interlands ir tien jaar 34 treffers scoorde. STRAATSBURG De Ne derlandse afvaardiging bij dt WK moderne ritmische gym nastiek heeft bij de groepsoe fening de dertiende plaats be haald. De oefening met tout* en hoepel leverde Bulgarije d« wereldtitel op met 19,670 pun ten voor de Sovjet Unie er Noord Korea. LISSABON De Italiaans* schermer Giovanni Scalzo be haalde de Europese titel op sa bel door in de finale te winner van de Bulgaar Ivanov. HAAG Achtentwintig t de vijfendertig betaald- itbalorganisaties in Neder- i a sommeren het sectiebe- >ir de genomen besluiten d de sponsoring van het jerlands elftal op te schor- 'jtot nader beraad. Dat bete- |t dat het sectiebestuur niet ten buiten, maar ook bin- I de eigen organisatie is ge- t op ernstig verzet tegen besluit met Sony als spon- van het Nederlands elftal jee te gaan. Gisteren diende [jtrecht het kort geding dat lips aanspande, vandaag [andelt de arbitragecommis- van de Vereniging van irtsponsors en NSF de tht van Pro Sport Promo- js. Dan ook verschijnt op de pc van het bondsbureau de üschap dat 28 clubs alsme- 25 van de 35 spelers die zit- hebben in de algemene gadering betaald voetbal én [van de zes oefenmeesters diezelfde vergadering aan- bgen op nader beraad en nadere besluitvorming. Zij imeren het sectiebestuur de iomen besluiten op te schor- j tot nader beraad is afge- d. Dat betekent dat men wil dat de voor maandag gestelde presentatie van y als sponsor van het Ne- lands elftal doorgaat. jRMUDA Stephan van 1 Berg heeft zich door de »ede plaats in de vijfde race de strijd om het wereld- mpioenschap Windglider bij Bermuda's op de tweede titie van de algemene rang- tikking genesteld, t weer veranderde ten gun - van Nederlandse wereld- hpioen. Er stak een oosten- ïd op, die bepaald in het jrdeel was van de betere ers Van den Berg en Euro- kampioen Klaus Maran Italië. Deze laatste won met i den Berg en On no Tellier luttele meters achter zich respectievelijk tweede en pe. llagen heren, vijfde race: 1. is Maran. (Ita), 2. Stephan van Berg (Ned), 3. Onno Tellier I), 19. Mareo Tellier (Ned), 52. hel Tellier (Ned) emene rangschikking: 1. Ras ten (Noo) 34.4, 2. Van den Berg 3. Villier (Fra) 42.4, 8. Onno Tel- p7.7. 23. Marco Tellier 121.0, 27. Meester 127,7, 43. Michel Tellier I, 50. Ben Wesseling 189.0 hes, vijfde race: 1. Manuela Mas- (Ita), 2. Loes Ladage (Ned), 3. Ik Graveline (Can) ïmeen klkassement: 1. Mascia 1 I^adage 24.7, 3. Lisa Neuburger hakers Wassenaar n de leiding N HAAG In de promo- tlasse van de Haagse laakbond heeft Wassenaar, kampioen van vorig jaar, leiding genomen.! Het tien won met 6-4 van promo- idus Rijswijk 2 en gaat het ikke Den Haag 3 met 7,5- afserveren. DD 3, het net romoveerde Moerwijk 2 en Haag 2 volgen op een it afstand. Den Haag 3 lijkt, m. 0 matchpunten en slechts Qr bordpunten, nu al ten Je opgeschreven. Het gelijk- tegen Moerwijk 2 was _k-r het sterke DD 3 een dik- 28fegenvaller, ook al omdat 33 afgebroken partijen alle 5°p op winst leken te recht- 9srdigen. Dat gold ook voor gopijk 2, dat met de nipte 7sCrlaag tegen het verzwakte 25inotie mager beloond werd. Sjjjid: 1. Wassenaar 4 matc- 7s(nten en 13,5 bordpunt; 2. J93: 3 en 12,5. 3. Den Haag 2: 50ü 13,5. 4. Moerwijk 2: 3 en boI. 5.Promotie 1: 2 en 10. 6. 33£: 1 en 7,5. 7. Rijswijk 2: 0 ■<,5. Den Haag 3: 0 en 4. HEERENVEEN In de damtweekamp om het wereldkampioen schap tussen titelhou der Jannes van der Wal en uitdager Harm Wiersma is ein delijk enige tekening gekomen. Na dertien remises won Wiersma gisteren de veertiende partij. Hij maakte handig gebruik van zijn grotere ervaring in dit soort tweekampen, al had hij in de slotfase toch nog min of meer de medewerking van zijn tegenstander nodig om de remise-barrière te doorbreken. Na veertien partijen is de stand 15-13 in het voordeel van de uitdager. Er kwam een opening op het bord, die al eerder in deze twéekamp (in de tweede en zesde partij) is gespeeld. Zij het dat Wiersma op de derde zet niet met 37-32 voortzette, maar voor 34-29 koos. De wereld kampioen besteedde nog al wat tijd aan die fase, waarvoor hij later de rekening gepresen teerd zou krijgen. Toch ont wikkelde zich een flankpartij, waarin zwart zich beslist niet ongelukkig voelde. In de ana lyse-ruimte werd lange tijd de positie van de wereldkam pioen als gunstig beoordeeld, hetgeen ook na afloop door Wiersma werd erkend. In het middenspel bracht Wiersma echter zijn taktische wapens in de strijd, waarbij hij er voor zorgde dat zijn tegen stander zich het eerst moest verklaren. Van der Wal had daar helemaal geen moeie mee. „Ik ben echter iets te voortvarend geweest" en vooral van mijn dertigste zet (20-24) heb ik toch wel wat spijt. Maar ik dacht dat me niets kon ge beuren. Ik speelde op winst en dat had ik nooit zo moeten doen". Wiersma had het in die fase eenvoudiger, omdat hij meer tijd had om varianten door te rekenen en toen Van der Wal op de 38e zet een of fer bracht, zorgde de uitdager er voor dat hij het eindspel met een schijf meer inging. Voor Van der Wal betekende het dat hij zijn strategie moest wijzigen en op een puntende- ling moest aansturen. Dat deed de wereldkampioen echter niet op de goede manier en omdat ook het gebrek aan tijd hem nu parten speelde, ma noeuvreerde Van der Wal zich in een hopeloze situatie. Kort na de tijdnoodfase capituleerde hij. Wiersma concludeerde dat hij „met enig geluk" zijn eerste overwinning had behaald. Het verloop van de veertiende partij: I. 32-28, 17-22; 2. 28x17, 11x22; 3. 34- 29, 19-23; 4. 40-34, 14-19; 5. 37-32, 10- 14; 6. 41-37, 5-10; 7. 46-41, 12-17; 8. 45- 40. 6-11; 9. 31-26, 7-12; 10. 36-31, 2- 7; II. 32-28, 23x32; 12. 37x28, 19-23; 13. 28x19, 14x23; 14. 31-27, 22x31; 15. 26x37, 10-14; 16. 35-30, 14-19; 17. 40- 35, 17-22; 18. 30-24, 19x30; 19. 34x14, 9x20; 20. 37-32, 23x34; 21. 39x30, 4- 9; 22. 44-39, 22-27; 23. 32x21, 16x27; 24. 33-28, 1- 6; 25. 50-44, 18-22; 26. 28x17, 11x22; 27. 41-37, 6-11; 28. 30-25, 11-17; 29. 25x14, 9x20; 30. 35-30, 20-24; 31. 30x19, 13x24; 32. 39-34, 12-18; 33. 43- 39 7-12; 34. 39-33, 8-13; 35. 44-40, 15- 20; 36. 40-35, 13-19; 37. 49-43, 3- 9; 38. 34-30, 27-32; 39. 37x28, 20-25; 40. 42- 37, 25x34; 41. 37-31, 9-13; 42. 47-42, 24-30; 43. 35x24, 19x30; 44. 28-23, 18x29; 45. 33x35, 22-28; 46. 31-27, 12- 18; 47. 38-32, 28x37; 48. 42x31, 13-19; 49. 31-26, 19-23; 50. 27-21, 17-22; 51. 21-16, zwart geeft op. DEN HAAG De tuchtcommissie van de Eu ropese voetbalbond (UEFA) houdt dinsdag een hoorzitting naar aanleiding van de aanklacht, die FC Groningen heeft ingediend tegen Inter Milaan, dat via een tussenpersoon, de in Vene tië wonende Hagenaar Apollonius Konijnen burg, een poging zou zijn gedaan trainer Han Berger om te kopen. Inmiddels is Inter fors in de tegenaanval gegaan. Trainer Berger van FC Groningen wordt ervan beschuldigd na de met 5-1 verloren return van de confrontatie tussen de twee clubs in de tweede ronde van het toer nooi om de UEFA Cup in Bari, die uitschake ling voor zijn ploeg inhield, de Hitlergroet te hebben gebracht aan de Westduitser Hansi Müller van Inter. Verder zal voorzitter Frazzoli van de Italiaanse club eisen, dat FC Groningen wordt gestraft wegens smaad, wanneer het zijn beschuldigingen niet hard kan maken. Konij nenburg bereidt inmiddels ook een aanklacht tegen FC Groningen voor wegens smaad. Naar verluidt maakt hij er niet al te grote haast mee, omdat hij het Turkse Trabzonspor, Inters te genstander in de eerste ronde, ook op een ver dachte wijze zou hebben benaderd. De Neder landse oud-international Piet Keizer ontkent elke betrokkenheid in de zaak met betrekking tot Inter en FC Groningen. Zijn naam werd im mers ook genoemd in de afaire evenals die van Cor Koster, de schoonvader van Johan Cruijff. NIEUWEGEIN Het bestuur van de Nederlandse Badminton Bond denkt een stap te hebben gezet op weg naar overleving. Tijdens een persconferentie in het Nationale Badminton Cen trum werden gisteren de plannen ontvouwd die, mits ze worden goedgekeurd door de 60 kiesmannen tijdens de buitengewone Algemene Vergadering op 19 november, het voortbestaan van de bond kunnen garanderen. Op de begroting van 1984 is een bedrag tussen de vier en vijf ton bezuinigd, waardoor de leden niet met een contributie-verho ging zullen worden geconfronteerd. Het nieuwe bestuur heeft met de bank, de grootste schuldeiser, onderhandeld over ont koppeling van de NBB enerzijds en het NBC en de Sport Cate ring BV, die zich bezig houden met de exploitatie van het dure complex en het horeca-gedeelte in Nieuwegein, anderzijds. Een foutieve inschatting van de exploitatiemogelijkheden van het Centrum en een commercieel slecht functionerend management leidde enkele maanden geleden tot acute geldnood van de Bad mintonbond. Gesprekken met de bank hebben een voorstel opgeleverd tot die ontkoppeling. De NBB is bereid daartoe een verlies te accepte ren van 1,5 miljoen gulden, af te lossen in vijf jaar. De aflossing plus rente komt op 370.000 gulden per jaar, waarin de begroting van volgend jaar al voorziet. De bank eiste evenwel een bedrag van twee miljoen. Voor 19 november moeten externe geldschie ters worden gevonden voor in ieder geval het eenmalige bedrag van vijf ton. Daarover wordt momenteel onder meer met het ministerie van WVC onderhandeld. Mocht het bestuur in de opzet slagen, dan gaat het Nationaal Badminton Centrum zijn eigen weg, zonder dat daarbij de oor spronkelijke doelstellingen verloren gaan. De NBB blijft de be langrijkste huurder met voorkeursrecht. Het Bondsbureau zal evenwel worden ingekrompen. Vijf formatieplaatsen verdwij nen. Voor drie werknemers zal ontslag worden aangevraagd. Structuur De reddingsoperatie vergt tevens veranderingen in de structuur van de NBB en vernieuwde statuten. In de opzet voor 1984 is gekozen voor drie commissies (Wedstrijdwezen, Sportontwikke ling en Recreatie, Opleidingen) om beter gecoördineerd en effi ciënter te kunnen werken dan voorheen. De versobering heeft ook geleid tot het schrappen van een aantal activiteiten. Zo zal voor de internationale kampioenschappen in 1984 nauwelijks geld beschikbaar zijn. De nationale teams zullen nog wel in actie komen voor de toernooien om de Thomas- en Ueberbeker (fe bruari in Oostende), de Europese titelstrijd en de Open West- duitse Kampioenschappen. Slechts in de sportontwikkeling en de sportieve recreatie zal niet worden gesnoeid. DEN HAAG Mevrouw Els- beth Bon-Meijer is internatio naal jurylid en scheidsrechter bij de wedstrijden om de En- nia Challenge Cup, die dezer dagen op de ijsvloer van het Zuidhollandse schaatscentrum De Uithof in Den Haag wor den gehouden. Daarnaast is ze nog voorzitster van de techni sche commissie kunstrijden van de KNSB. Met arendsogen bek'jkt ze de prestaties van de Nederlandse deelnemers. Gis teravond schoten daarbij de tranen in haar ogen bij het zien van de 23-jarige Ed van Campen. Bij zijn korte pro gramma lukte geen van de vier verplichte elementen. Van Campen, een in Amerika wonende kunstrijder met een Nederlands paspoort, ging compleet af en moest genoe gen nemen met een laatste plaats in een veld van 22 rij ders. Niettemin blijft Elsbeth Bon- Meijer het allemaal positief in zien. „Hij kan het wel. Maar hij kon zijn zenuwen niet de baas blijven. Trouwens, het kost de KNSB niets dat hij aan deze wedstrijden meedoet. Denk nu maar niet dat wij de dure reiskosten vanuit Ameri ka voor hem zullen betalen. We krijgen regelmatig uit Ca nada en uit Amerika het ver zoek of een rijdster of rijder aan de Nederlandse kampioen schappen mag meedoen. De voorwaarden zijn internatio naal bekend. Men moet in het bezit zijn van een Nederlands paspoort en een tweede klas kunstrij-test op zak hebben. Ed van Campen voldoet aan deze voorwaarden. Zijn broer René komt binnenkort een examen in Nederland doen voor die tweede klas-test. Bei den doen dan waarschijnlijk mee aan de Nederlandse kam pioenschappen, die half de cember in Zoetermeer worden gehouden. Barbara van der Hoogen moet haar tweede klas-test ook nog doen. Dat zij aan de Challenge Cup mee doet, is een gevolg van het feit, dat zij verleden jaar ju niorkampioen van Nederland is geworden en dat wij haar hier een kans wilden geven. Over haar vrije rijden zijn we als technische commissie kunstrijden meer dan tevre den". Barbara van der Hoogen mag dan voor de KNSB een licht puntje zijn, het rijden van Ed van Campen is voor het Ne derlands kunstrijden zeker geen reklame. Is het niet beter dat hij stopt, is de vraag aan Elsbeth Bon die zelf in 1940 Nederlands kampioene werd. „Daar beslist hij natuurlijk zelf over. Als hij er plezier in heeft, gaat hij door". Wim Comello, de directeur van de KNVB en als altijd bij de wedstrijden van de Chal lenge Cup aanwezig, vond het rijden van Ed van Campen niet eens zo slecht. „We heb ben een jongen voor Neder land zien rijden en dat is een goede zaak. Hij is dan niet ge weldig vooruitgegaan, maar hij doet toch zijn best. Dat hij hier is, kost de KNSB niets. Het be hoort zelfs tot de mogelijkhe den dat we hem en nog enkele anderen uit de Nederlandse ploeg uitzenden naar de Euro pese of de wereldtitelstrijd, en dat wij er dan als KNSB nog wat aan verdienen ook. Vol gens de norm van de ISU wor den de opbrengsten van de re clameborden in het ijsstadion, waar de kampioenschappen worden gehouden, verdeeld. Vijftig procent daarvan is voor de organisatie, de andere 50 procent wordt verdeeld onder de deelnemende landen. Dat wil zeggen, dat wij bijvoor beeld voor Van Campen mis schien wel 2000 of 3000 gulden Birgit Lorenz en Knut Schubert uit Oost Duitsland werden gisteravond winnaar van het onderdeel paarrijden tijdens de Challenge Cup. vangen en dat kost zijn uitzen ding naar de EK zeker niet. Want de bond neemt vanuit Nederland alleen de reiskosten voor haar rekening. Ik ga van het standpunt uit dat er verlie zers moeten zijn, anders kun nen er ook geen winnaars rij den". Tweeëntwintig heren kwamen gisteren aan de start voor het verplichte programma. Aan de leiding staat inmiddels zoals verwacht de wereldkampioen vrij rijden en winnaar van de bronzen medaille op de WK, de Canadees Brian Orsen. De Japanner Takashi Mura is tweede, en de winnaar van de Challenge Cup 1981, de West duitser Rudi Cerne staat op de derde plaats. Morgenmiddag om 14.30 uur komen de heren voor hun vrije kür in actie. Bij het paarrijden ging gister avond de eerste Challenge Cup naar het Oostduitse paar Birgit Lorenz en Knut Schu bert. De tweede en derde plaats werd ingenomen door de Canadese koppels Coull- Rowson en Matousek-Eisler. ARTHUR VAN RIJSWIJK Roberto Duran (rechts) is het niet gelukt vier wereldtitels op zijn naam te schrijven in even veel gewichtsklassen. De Pa namese bokser liep deze unie ke prestatie mis door vannacht in Las Vegas op punten te ver liezen van de titelhouder in het middengewicht, de Amerikaan Malvin Hagler, die hierdoor in 33 gevechten ongeslagen bleef en zijn wereldkampioenschap voor de achtste keer met suc ces verdedigde. ALKMAAR AZ'67 doet po gingen Kees Kist terug te ko pen. Kist staat momenteel on der contract bij de Franse tweede-divisieclub Mulhouse, waar hij overigens niet meer in de basisopstelling staat. Helmond Sport zal vanavond een overeenkomst van ander half jaar aangaan met Wim Rijsbergen, wiens contract met New York Cosmos afloopt. De Helmondse eredivisieclub heeft ook contacten met Adri van Kraay, die nu uitkomt voor het Belgische Waterschei. Hans Kraay jr. gaat in beroep tegen de schorsing van 24 duels, die de tuchtcommissie van de KNVB hem heeft op gelegd. Charley Bosveld heeft zich te ruggetrokken als elftalleider van Vitesse. Het bestuur van de Arnhemse eerste-divisie- club had de oud-speler hier voor gevraagd. Trainer Leen Looijen zag echter een goede samenwerking met hem niet zitten. ZEIST Joop Hiele (Feyenoord) is door bondscoach Kees Rij-' vers aan de selectie van het Nederlands elftal toegevoegd als plaatsvervanger voor reserve-doelman Hans van Breukelen. Gisteren had Rijvers een telefonisch onderhoud met de sluitpost van Nottingham Forest, die in eerste instantie bij de zestien voor de interland tegen Spanje was gekozen. In dat gesprek werd het de bondscoach duidelijk dat Van Breukelen zeker niet fit in Zeist aanwezig kan zijn, omdat hij nog steeds veel last heeft van een nog niet volledig herstelde kuitbeenbreuk. „Hans vertelde me dat hij woensdagavond niet had gespeeld en dat er ook op nieuw foto's gemaakt moeten worden. Zelf durft hij het ook niet! aan", aLdus Rijvers. Joop Hiele (25) speelde op 10 september 1980 zijn eerste en enigej interland voor het A-elftal tegen Ierland. Nederland verloor deze kwalificatiewedstrijd voor het wereldkampioenschap met 2-1. Een maand later was hij reserve in een vriendschappelijk duel met West-Duitsland. Daarna kwam hij niet meer voor se lectie in aanmerking. Rijvers over zijn keuze van de doelman van Feyenóord: „Aangezien ik over Edward Metgod voorlopig niet kan beschikken en hoe dan ook Jan Willem van Ede in de belangrijke kwalificatiewedstrijd van Jong Oranje tegen Jong Spanje wil zien spelen, heb ik voor Hiele gekozen. Daar komt bij dat hij bij Feyenoord dit seizoen duidelijk veel beter presteert dan het vorige seizoen". SCHAPERS AFGESERVEERD LONDEN Het service-geweld van Steve Denton heeft voor komen dat Michiel Schapers na zijn verrassende zege op Johan Kriek zou gaan strijken met één van de hoofdprijzen van het internationale tennistoernooi in Londen. De Amerikaan ver sloeg de Nederlandse kampioen in de tweede ronde van het hoofdtoernooi met 6-3, 6-0. Schapers verloor bij 3-4 in de eerste set zijn opslag en won daarna geen punt meer, hoewel het er in sommige games om spande. Schapers: „Denton serveerde zo hard en zuiver, dat hij steeds in één minuut klaar was. Mijn ser vice-games duurden minstens vijf minuten. De tweede set had wat beter gekund, maar ik moet zeggen, dat ik over het geheel tenomen geen kansen heb gehad". Ondanks dit verlies kan chapers op een geslaagd bezoek aan Londen terug zien. Hij verdiende er 27 ATP-punten. Na aftrek van de punten, die hij vorig jaar om deze tijd verdiende, hoopt hij daarmee in de buurt van de eerste honderd van de wereldranglijst te komen. 4flmes Hellas geven winst uit handen Jn HAAG Volkomen onnodig gaven de zaalhandbalda- a s van Duijvestein Wintersport Hellas gisteravond de volle nst uit handen. Halverwege de tweede helft van de, in afband met de komend weekeinde in Tsjecho-Slowakije te afvullen Europa Cup-verplichtingen vervroegde, competi- a wedstrijd tegen PSV leidde de thuisclub riant met 13-8. ,aadelijke onachtzaamheid bij Hellas, waar voor het eerst de •aRiddels gestopte vedette Hannie de Kok ontbrak, stelde de ten echter alsnog in staat één punt mee terug naar Eind den te nemen: 14-14. Erik van der Wel reageerde daarbij I ongenoegen dermate luidkeels op de scheidsrechters rdewiik en Wesdorp af, dat de Haagse trainer/coach wel- bld éen seconde voor tijd een rode kaart kreeg voorgehou- Voor Hellas scoorden: Ingrid Wagner (4), Jacqueline (3), Ursula Dekeling (2), Anneke Nieberg (2), Anja Vink. 'en Marian Deelen. ADVERTENTIE Daar doet U Ideeën op en vindt u de laatste nieuwtjes Grote keukenshow met inbouwapparatuur Energie Expresse, een totaalpresentatie over energiebesparing Houtskeletbouw-huis op ware grootte Sanitair en -accessoires •Woningverbetering en verfraaiing Onderhoud van huis, tuin en auto Doe-Het-Zell materialen en -gereedschappen •Tuinaanleg Nationale postzegelmanifestatie met eigen postkantoor en Ahoy:stempel Zelf-Maak-Mode-Shows Demonstralies aerobic dancing en jazzballet Hobby's en kreatieve vrijetijdsbesteding Kom gezellig kijken, keuren, kiezen, kopen en besparen.maar vooral nieuwe ideeën opdoen! KUNSTRIJDEN Challenge Cup Heren, na korte kür 1 Brian Orier (Can) 0.4 punten; 2. Takashi Mora (Jap) 0.8; 3. Rudi Cerne (Wdl) I 2' 4 Mark Cockerell (Vst) 1.6; 5 Falko Kirsten (Odl) 2.0; 6. Petr Barna <Tsi) 2.4; 7. Tom Dickson (Vst) 2.8; 8. Mil- jan Begovic (Joe) 3.2. 22 Ed van Campen (Ned). Paarrijden, uitslag: 1 Birgit Lorenz- Knut Schubert (Odl) 1.0 punten. 2 Cynthia Coull/Mark Rowson (Can) 2.0; 3 Linda MakusekLloyd Eisler (Can) 3.0; 4. Claudia Massari/Leo Az- zola (Wdl) 4.0; 5 Lee-Ann Miller- William Faucer (Vst) 5.0.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 13