raël rouwt niet afgang Arafat Kohl: Sovjet-Unie wil Europa kunnen chanteren [TENLAND ilgisch bezoek igin Elizabeth mier Shamir bezoekt front in Libanon QeidóaQounmd Trudeau bij Lubbers aan tafel „Carlos" bedreigt Westduitse minister Stokoude sok ^EN Koningin Eliza- ;an Engeland brengt reek een nostalgisch aan Kenia. :oekt daar onder meer ;hut in de enorme vij- m, waar zij op 6 februa- "2 vernam dat haar va lling George de Zesde, slaap was overleden hem was opgevolgd. Inmalige prinses Eliza- irbleef in '52 in Kenia iet bestuderen en foto- in van wilde dieren in ituurlijke omgeving. !ZALEM Israëlische functionarissen hebben Ondanks de meer dan (Van onze correspondent Gerard Kessels) BONN De Sovjet-Unie wil kunnen dreigen met een tot West-Europa beperkte kernoorlog. Anders valt het niet te verklaren dat de Russen, die zelf over een groot aantal middellange afstandsraketten beschikken, zich WOENSDAG 9 NOVEMBER 1983 PAGINA Tl De Canadese premier Trudeau was gisteren en vanmorgen op bezoek in ons land, als onder deel van een rondreis langs een aantal Europe se hoofdsteden. In gesprekken met de verschil lende regeringsleiders zal de Canadese eerste- minister nadere uitleg geven over zijn internatio nale veiligheidsplan, waarvan hij vorige week in een rede in Canada de hoofdlijnen heeft uiteen gezet. Met dat plan hoopt Trudeau de vastgelo pen besprekingen tussen Oost en West weer op gang te brengen. Voor zijn vertrek vanmorgen naar Brussel werd Trudeau ontvangen door ko ningin Beatrix. Gistermiddag en -avond voerde hij besprekingen met premier Lubbers en minis ter Van den Broek. Dat gebeurde in het Cats- huis, waar onze fotograaf Milan Konvalinka de bewindslieden vlak voordat het diner werd op gediend op de gevoelige plaat vastlegde. Rechts premier Lubbers, tweede van links pre mier Trudeau. Honderden Vietnamezen omgekomen door tyfoons BANGKOK Zeven honderd Vietnamezen zijn omgekomen of worden vermist na ty foons en overstromin gen, die tussen 28 sep tember en 3 november het kustgebied in Viet nam hebben geteisterd. Meer dan vijfhonderd personen werden ge wond en zeker ander half miljoen Vietname zen zijn dakloos ge raakt. BONN De internationale terrorist „Carlos", alias Illich Ramirez Sanchez, heeft gedreigd de Westduitse minister van binnenlandse zaken Zimmermann te vermoorden, als de Westduitse justitie de 31-jarige Gabrielle Kroecher-Tiede- mann vervolgt. Gabrielle Kroecher is in Zwitserland veroordeeld tot 15 jaar we gens een aanslag op douanebeambten. De Bondsrepubliek, waar zij wegens aanslagen wordt gezocht, heeft om haar uitlevering verzocht. „Carlos" uitte zijn dreigement in een brief, waarin hij schreef dat hij eind augustus in West- -Berlijn de aanslag heeft gepleegd op het „Maison de France", waarbij een dode en 23 gewonden vielen. YORK Een wollen sok die waarschijnlijk heeft toebehoord aan een van de Scandinavische wildemannen die 1.000 jaar gele den Engeland binnenvielen, wordt na zorgvuldige behande ling ter bezichtiging uitgestald in een museum in York. De sok werd gevonden op de plek waar de Vikingen een nederzetting hadden ingericht. Zij kon tien eeuwen overleven door de veen achtige samenstelling van de grond ter plaatse. Een woord voerder van het museum zei dat de sok wordt „gewassen" in ge zuiverd water, een werkje dat ze ker drieduizend gulden zou gaan kosten.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 11