openbare basisschool in katwijk mogelijk van de baan Nieuw gereedschap gaat Zoeterwoude bijna 20 mille kosten IDEN Ceidócgotvumt ;stgeest ook tunstuitleen Wild West in Lisse Verzekering opgelicht VRIJDAG 4 NOVEMBER 1983 PAGINA 7 iTGEEST Het experiment uitleen Leiden en omstreken in 1984 voortgezet. Oegstgeest en betalen een tegemoetkoming gemeentekas, Voorschoten en verhalen de bedragen op de iers, die het volle .uitleentarief n betalen van 15 gulden. raadscommissie algemene be- ijke aangelegenheden werd ge- voor meer voorlichting omtrent nstuitleen. Men wil de interesse meer opwekken door het in de ■nst organiseren van een tentoon- g van kunstwerken die men kan Jongen gewond door ontploffing KATWIJK Een 14-jarige Katwijker is woensdag gewond geraakt na een soort kleine ontploffing op de Zeeweg. Nu pas is gebleken dat de bijbehorende knal vermoedelijk is ver oorzaakt door een bommetje dat waarschijnlijk gemaakt was van een conservenblikje. De Kat- wijkse politie heeft de zaak nu in onderzoek. De jongenfietste rond half vier op de Zeeweg voorbij een bushalte waarbij zeven jongens stonden. Toen hij daar langs fietste hoorde hij een enorme knal en viel verdoofd op de grond. Zijn voet bleek gewond te zijn en hij werd ver bonden en ging naar huis. Daar bleek hij over zijn hele lichaam kleine wondjes te hebben en ook een oog deed pijn. Toen hij voor de zeker heid maar naar het Academisch Ziekenhuis Leiden ging. constateerde men metaalsplinters die de wondjes en de pijn in het oog veroor zaakten. LISSE De politie van Lisse moest afgelopen nacht tot tweemaal toe een wilde achtervolging inzetten om auto dieven te achterhalen. Een van de autodieven probeerde zelfs twee agenten dood te rijden. Omstreeks half drie vanmorgen kreeg de rijkspolitie Lisse een melding dat een auto was gestolen. Toen ze een kwartier later een' wagen wilden aanhouden, gaf de autobestuurder vol gas. De man ontkwam naar de A4. De rijkspolitie op de snelweg beschikte over iets snellere wagens en kon de bestuurder, een man uit Leiden, op de afrit van Schiphol klem rijden. De wagen bleek in Voor hout gestolen te zijn. Kort daarna probeerde de politie Lisse een tweede wagen aan te houden. Ook deze reed volgas weg, maar nu recht in op de agenten. De politie wagen raakte hierdoor totaal vernield. De agenten liepen slechts lichte verwondingen op. Een waarschuwingsschot in de richting van de belager loste niets op. De man ont kwam met zijn in Noordwijk gestolen auto. LEIDEN De recherche heeft in verband met verzekeringsfraude vijf personen uit Leiden Noord aangehouden. Het vijftal heeft enkele malen aangifte gedaan van niet gepleegde in braken. De politie sluit meer arrestaties niet uit. Het vijftal ging als volgt te werk. Goederen uit de woning werden elders ondergebracht of ver kocht. Vervolgens werd aangifte van inbraak gedaan bij de politie. Na het bezoek van de ver zekeringsexpert werden de spullen weer in de woning teruggezet. Ook werden niet bestaande spullen als gestolen opgegeven. Tot nu toe heb ben de betrokken verzekeringsmaatschappijen al enkele tienduizenden guldens ten onrechte uitgekeerd. rWIJK Het Kat- dit beroep in te trekken. over de grens met Katwijk aan kinderen wegens het ontbre- Kwettemest den Rijn en gloednieuwe ken van lager openbaar onder- -<rp ffpmppntphpïtin ïr ueu -rxij" en giucumcuwc ach van idgei upeuuddi unuei - gemeenieoesiuur ^et ^eze toc^ wej enigszins openbare school is neergezet wijs naar een bijzondere school Behalve het al dan niet stich- It dat er in Katwijk, verrassende mededeling kwam ?r nog tot het jaar wethouder N. Parlevliet gis- iu;; die nog wel wat leerlingen sturen. Hij wees ook op het ten van een openbare lagere kan gebruiken. feit dat Katwijk aan den Rijn school speelde gistermorgen bij M7otkr.iK-lor M Pnrlovliot rp- nnlancrs is uitophrpid mpt de de Raad van State ook het be- kenburg. De heer Tibbe, die nu namens de beide ouders sprak, noemde deze bewering onjuist. Hij pleitte ervoor de school te la ten voortbestaan totdat de rea- ZOETERWOUDE De afdeling gemeentewerken te Zoeterwoude heeft di verse nieuwe gereed schappen nodig wil men op een efficiënte manier de werkzaamheden kun nen verrichten. Het gaat daarbij om motorketting zagen, bosmaaiers, heg- genscharen, beregenings- leidingen, een aanhang wagen en een schaftwa- gen. De huidige materia len zijn ^totaal versleten; met vervanging en uit breiding is een bedrag ge moeid van ruim 18.500 gulden. De twee kettingzagen waaro ver gemeentewerken thans be schikt zijn nog slechts beperkt bruikbaar. Regelmatige repa raties en de daarmee gepaard taande onbruikbare uren ma- en vernieuwing noodzakelijk. Door uitbreiding van de groenvoorzieningen in Zoeter woude zal tevens een ketting zaag van een zwaarder kaliber nodig zijn. Ook bosmaaiers - die worden gebruikt voor ga- zonranden langs plantstroken en rond bomen in gazons - zijn noodzakelijk. Het zelfde geldt voor de elektrische heggen- scharen. Uitbreiding van de beregeningsinstallatie bete kent dat het regelmatig en ar beidsintensief verplaatsen van de pompinstallatie in veel ge vallen kan worden voorko men. Somber gestemd is het voorts met de aanhangwagen die totaal versleten is. Repara- 'tie is niet meer mogelijk en zware transporten behoren al lang niet meer tot de mogelijk heden. De twee schaftwagens verkeren in zo'n slechte staat dat, nog vóór de winter echt begint, vervanging noodzake lijk is. Van beide wagens (14 jaar oud) is de houten opbouw voor meer dan de helft verrot en het geheel wordt aan de binnenzijde met platen bij el kaar gehouden. Als schaft- en schuilgelegenheid én gereed schapberging zijn deze wagens in de buitengebieden noodza kelijk.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 7