Huren nieuwe woningen flink omhoog Energie- k universiteit voert actie Genezingen met transplan tatie van beenmerg Verslaafde bekent zeven inbraken QcidócQowumt VRIIDAG 4 NOVEMBER 1983 PAGINA 3 Ook de ambtenaren in het universiteitsgebouw aan zijn overgegaan tot actie tegen de korting op de Gisteren werd het werk voor anderhalf nderbroken en sinds vanmiddag wordt ook naar buiten toe lijk gemaakt dat ze het er niet mee eens zijn door voor de e ramen in het gebouw de bekende actie-affiches met de 3 1/2 procent. Nee!! op te hangen. verder een actiecomité samengesteld en alvast is besloten briefhoofden op het universiteitspapier om te dopen in met de tekst 3 1/2 procent. Nee!! Alle brieven ministerie zullen in deze nieuwe uitvoering op de post gedaan. Volgende week zal er op de universiteit een protestbijeenkomst worden gehouden, waarbij alle afdelin- •an de universiteit worden platgelegd. Wanneer deze actie .vindt, is nog niet bekend. Wel is duidelijk dat deze actie aansluiten bij de grote protestactie van alle ambtenaren in •n, die ook volgende week zal moeten plaatsvinden. De ko- e weken zullen verder in het teken staan van stiptheidsac- LEIDEN Van de 74 patiënten die in het Isolatiepaviljoen zijn behandeld met beenmergtransplantatie, zijn er 35 genezen. Van hen werden er 50 behandeld voor leukaemie en 24 voor aplasti- sche anaemie. Dit zei vanmiddag prof. dr. J.J. van Rood in de Leidse Pieters kerk ter gelegenheid van de viering van het 25-jarig bestaan van het J.A. Cohen Instituut, Interuniversitair Instituut voor Radiopathologie en Stralenbescherming (ORSj. Een van de hoogtepunten in het bestaan van het Cohen Instituut was in 1965 het openen van het Isolatiepaviljoen voor de behandeling van slachtoffers van stralingsongevallen. In dit paviljoen wor den weinig patiënten behandeld voor stralingsongevallen, omdat zich in ons land nog nooit dit soort ongevallen hebben voorge daan. Er worden wel patiënten in opgenomen voor beenmerg transplantaties en intensieve chemotherapie. LEIDEN De 26-jarige Voorschotenaar, die afgelopen maan dag op het Stationsplein werd aangehouden voor het verzilveren van gestolen girobetaalkaarten, heeft bekend in Leiden zeven inbraken te hebben gepleegd en drie pogingen tot inbraak te hebben gedaan. De man, een goede bekende bij de politie, is ver slaafd aan heroïne. De inbraken werden gepleegd in drie woningen aan de Telders- kade, in een huis aan de Berlagestraat en in drie woningen aan de Warmonderweg. De man had het gemunt op geld, sieraden, betaalkaarten, antieke voorwerpen en gereedschap. De politie vermoedt, dat de man voor minimaal 35.000 gulden heeft gesto len. Ook heeft de Voorschotenaar 60 gestolen girobetaalkaarten en bankcheques verzilverd. Bij huiszoeking in de woning van de Voorschotenaar is een gedeelte van de gestolen waar terugge vonden. Deze goederen zijn inmiddels aan de benadeelden te ruggegeven. De Voorschotenaar is vandaag voorgeleid aan de officier van justitie. IDEN De huren van woningen die de ko- nde jaren in de Ste- door het regeringsbeleid ern stig bedreigd. En ik zou eigen lijk niet weten, hoe de ge- moonto ipts aan Hip Hrpitfpnde Expositie aquarellen Cora van Veen houdt tot en met donderdag 1 de cember een expositie van aquarellen in Holiday Inn aan de Haagse Schouw- weg 10 in Leiden. Cora van Veen heeft tekenen en schilderen al sinds haar jeugd tot hobby. Bij .4rs Aemula Naturae volgde zij lessen in schil deren en aquarelleren. Zelf geeft ze ook les in aquarelleren aan de Volksuniversiteit K&O in Leiderdorp. Op de foto een aquarel van Cora van Veen. Del Prado Het Dolf Del Prado Kwintet treedt zondag 6 november op in de Menken Bowling aan de Boshuizerlaan 1. Het is een concert in de serie Jazz on Sunday. De formatie bestaat uit: Fred Kosman tenorsaxofoonFerry Bobers (gitaar). Peter van Oosten (piano), Louis de Bey (drums) en Dolf Del Pra do (bas). Het concert begint om kwart over drie. Filmhuis LVC In Filmhuis LVC (Breestraat 66) worden woensdag avond 9 november vijf korte films van de Nederlandse

Leidse Courant | 1983 | | pagina 3