Ir af at verliest steeds meer :rond onder de voeten Russische diplomaten uit Grenada vertrokken ITENLAND EeidócSouoant inn verwacht aanslagen plaatsing kernwapens Excuses Poolse regering voor rantsoenering van boter Ex-ministers in Albanië geëxecuteerd Kosmonauten Saljoet-7 wandelden weer wat VRIJDAG 4 NOVEMBER 1983 PAGINA 13 (Door onze correspondent Gerard Kessels) I De Duitse justitie houdt rekening met een golf ;rroristische aanslagen als de nieuwe Amerikaanse 'apens in de Bondsrepubliek geplaatst worden, uit de kringen van de „Rote Armee Fraktion" en vooral de „Revolutionaire Cellen" zouden, vol- ministerie van binnenlandse zaken, met name ietransporten van het Amerikaanse leger in Duits- doelwit van hun acties willen maken. De transpor eden in de ogen van de terroristen „meer kans op dan de goed beveiligde kazernes en militaire instal- Bij de geplande acties willen de terroristen voorko- dat mensenlevens gevaar lopen. In het eerste halfjaar .983 hebben de „Revolutionaire Cellen" en „Rote de vrouwengroep daarvan, de verantwoordelijkheid negentien aanslagen in de Bondsrepubliek opgeëist. WARSCHAU De Poolse regering heeft zich te genover de bevolking verontschuldigd voor de plotselinge herinvoering van de boterrantsoene- ring. Ze geeft toe, dat de maatregel slecht is uitge legd aan het publiek. Niettemin zal hij gehand haafd blijven. De boterrantsoenering ging dinsdag in en werd slechts twee dagen van tevoren aange kondigd. Dat leidde in het hele land tot veront waardigde en woedende reacties. De regering nam deze kennelijk zo ernstig, dat zij gisteren in specia le zitting bijeenkwam. Na afloop van het beraad volgde de ongebruikelijke schuldbekentenis. De onverhoedse aankondiging van de rantsoenering leidde er maandag toe, dat zich lange rijen vorm den voor de winkels, die snel door hun voorraden heen waren. De rantsoenering geldt voor onbe paalde tijd. Iedere volwassen Pool heeft slechts recht heeft op een pond boter per maand. Verrassende benoeming De 27-jarige Pauli ne Whittney, een vroegere go-go- danseres, poseert in haar huis in Bel fast nadat bekend is geworden dat zij tot High Sheriff is benoemd. Het is de op een na hoogste (ceremo niële) functie van de stad. Pauline Whittney zat in de gemeenteraad van Belfast voor de partij van de mili tante dominee lan Paisley. ATHENE De Albanese oud-ministers van binnenlandse zaken en defensie, Fector Shehu en Kadri Hazbiu, zijn „als vijanden van het volk" terechtgesteld. Dat hebben Albanese vluchtelingen in Athene verklaard. Een hoge functionaris van de veiligheidsdienst zou hetzelfde lot hebben onder gaan. Het bericht over de executies en de gevangenisstraffen zou door partijfunctionarissen zijn verspreid op scholen en in bedrijven. De namen van de twee ex-ministers doken op in verband met de zelfmoord van de Albanese premier Meh- met Shehu, die bijna twee jaar geleden een eind maake aan zijn leven. Partijleider Enver Hoxha onthulde vorig jaar dat Shehu samen met zijn vrouw en twee ministers een moord aanslag op zijn leven hadden beraamd. Hoxha noemde She hu een verrader en een agent van zowel de Amerikaanse inlichtingendienst CIA als van de Russische geheime dienst KGB en van Joegoslavië. Hoxha wees de ministers Fector Shehu en Kadri Hazbiu aan als samenzweerders. MOSKOU De twee kosmonauten in het Sovjetrussische ruimtestation Saljoet-7 hebben gisteren opnieuw een „ruimtewandeling" van bijna drie uur gemaakt, evenals dinsdag om een zonnepaneel te monteren. Een Sovjetfunctionaris zei gisteren, dat de twee kosmonauten, Ljachov en Alexandrov, aan een volgende ronde van proefnemingen zijn begon nen. Aangezien een dergelijke periode in het verleden altijd een maand be sloeg zou de conclusie gerechtvaar digd zijn, dat het tweetal voorlopig nog niet naar de aarde terugkeert. rolg van de voorpagina) het offensief dat gis- i tegen de laatste bol- ien van PLO-leider lar Arafat in het noor- Syrische bevel en de te genstanders van Arafat binnen de PLO. Samen zouden zij over 150 stuk ken veldgeschut beschik- fat-aanhangers, de „Stem van Palestina", viel in handen van de aanvallers en verdween na 07.00 uur (Nederlandse tijd) uit de lucht. Arafat, die voorzitter is van de overkoepelende or- gen zij mij de zee in te drijven, ik blijf bij mijn troepen in Tri poli", liet de PLO-leider we ten. ferentie, telefonisch in over de gebeurtenissen. Abu Iyad, tweede man van El Fatah als grootste groep bin nen de PLO, laakte in Algiers ST.-GEORGES Uit Gre nada zijn gisteravond onge- vppr 7pvpnti0 Russische». Cu-

Leidse Courant | 1983 | | pagina 13