rond Valkenburg met voortvarendheid aangepakt Onderzoek naar motorstoring van omgeslagen vissersboot iIDEN CcüLc Somant Vier arrestanten na wisseltruc DINSDAG 1 NOVEMBER 1983 PAGINA 7 iade van 18.500 gulden i overdekt zwembad 5STGEEST De chloorbereiding van het zwembad geschiedt volgens een vrij jssieve methode die een deel van de instal- vlugger heeft aangetast dan verwacht d. Reeds eerder vonden enkele spoedrepa- ïs plaats, maar ook het resterende deel van nstallatie moet vervangen worden. Een en er brengt extra kosten van 18.500 gulden zich mee. „Het heeft een nadelige invloed Ie totale exploitatie van het bad" aldus wet- Van Hazel gisteravond tijdens de bij van de raadscommissie openbare ken. „Het is geen prettige tijding, maar wij in ieder geval binnen de raming van de '83". Het raadscommissielid de heer (D'66) stelde voor de hele installatie het overdekte bad nauwgezet te onderzoe- om niet weer opnieuw voor onprettige ver ingen te komen staan. Ambtenaren Katwijk leggen werk uur stil KATWIJK De ambtenaren in Katwijk leggen morgenoch tend tussen tien en elf uur het werk een uur stil voor een de monstratieve vergadering in sporthal Cleijn Duin. De samen werkende bonden van overheidspersoneel hebben leden en niet- georganiseerden opgeroepen naar deze openbare, informatieve vergadering te komen. De reden van de bijeenkomst is de door het kabinet aangekondigde korting op de ambtenarensalarissen van 3,5 procent. De bonden, ABVA/KABO, BTA, CFO, CPO en NBvGA, willen met de korte werkonderbreking protesteren tegen de rechtson gelijkheid. Gesteld wordt dat de ambtenaren de afgelopen jaren al tien procent hebben ingeleverd en buiten de aangekondigde korting van 3,5 procent ook de 2,5 procent prijscompensatie niet krijgen uitgekeerd. Bovendien stellen de bonden dat er niets te recht is gekomen van de vervulling van de vacatures, die zijn ontstaan doordat de ambtenaren drie extra roostervrije dagen kregen.„Nu krijgen we 4,5 dagen compensatie terwijl 15,5 dagen minder worden uitbetaald. Dat vinden wij onaanvaardbaar", al dus de bonden. ALPHEN AAN DEN RIJN Vier Li- banezen, in leeftijd variërend van 17 tot 28 jaar, zijn gistermiddag in Alphen aan den Rijn aangehouden. Het viertal, drie mannen en een vrouw, probeerden door een soort wisseltruc in verschil lende winkels de kassa te lichten. De politie kwam hen voor het eerst op het spoor toen twee van de vier iets na vijf uur in een schildersbedrijf aan de Hooftstraat probeerden een biljet van duizend gulden te wisselen. Het perso neel in de winkel vertrouwde de kwes tie niet een belde de politie. Even later probeerden de twee opnieuw de truc in een speelgoedwinkel aan de Hooft straat. Daar slaagden zij erin, na het aanbieden van het bewuste bankbiljet, verwarring te zaaien en een greep in de kassa te doen. Een kwartier na hun vertrek bleek er 200 gulden verdwenen te zijn. Een politie-surveillanceauto kon de vier, gezeten in een Belgische auto, om tien over half zes aanhouden op de Witte de Withstraat. Bij de fouillering bleek een van de vier het bewuste bil jet van duizend gulden, verscheidene biljetten van honderd gulden en bui tenlands geld op zak te hebben. Een ander bleek verschillende biljetten tus sen de onderkleding te hebben ver stopt. De te hulp geroepen Koninklijke Marechausse ontdekte dat een paspoort en een identieteitskaart van twee van de vier vervalst waren. De politie ver moedt dat het viertal op korte termijn uit Nederland zal worden gezet. Dc doorgaande verkeer rich- £)e provincie heeft voor de het meest ontlasten. Een na- staat om met meerdere streek- .acties naar voren kwam. Vol- weg S-4 is ting Leiden in met name aanleg van de provinciale weg deel vormen echter de hoge bewoners zitting te nemen in gens Bakker zullen de nodige luchtkasteel maar Valkenburg en Rijnsburg S-4 drie varianten uitgewerkt kosten (28 miljoen) die met een discussiegroep. De infor- maatregelen worden getroffen project dat met voort- veroorzaakt. die met elkaar gemeen hebben name veroorzaakt worden matie-bijeenkomst van gister- om dit tegen te gaan. Als dras- Hat 7o in TCatwiiV tor hnnotp Hnnr Ho nur 1„1 4.4 WASSENAAR De politie van Wassenaar stelt een onderzoek in naar de oorzaak van de motorstoring die er zondag toe leidde dat twee sportvissers uit Wassenaar met hun boot voor de Was- isenaarse Slag omsloegen en verdronken. De vissers wilden van wege de toenemende wind en de wilder wordende zee aan land gaan toen de motor afsloeg. De boot kwam dwars op de golven te ligen en sloeg om. Beide vissers waren goede zwemmers, maar vermoedelijk door de kou bevangen moesten ze hun strijd tegén het water al gauw opgeven. De motor wordt op het politie bureau van Wassenaar onderzocht. Volgens politiewoordvoerder J.W. Koekkoek hadden de slacht offers, de 30-jarige P.W. van Helmond en de 43-jarige E.H. Al- bers, al aangekondigd aan land te willen gaan vanwege de weersgesteldheid. „Via de mobilofoon hadden ze laten weten naar het strand terug te keren. Volgens een getuige sloeg de mo tor af ter hoogte van strandpaal 92. Omdat de boot evenwijdig aan de kustlijn voer, werd hij door een golf omgeslagen. De bei den mannen zijn nog boven water geweest maar waarschijnlijk heeft de kou hen parten gespeeld", aldus de heer Koekkoek. De twee sportvissers droegen geen zwemvest. Daarnaast droe gen ze veel kleding en was het afnemend tij. „Het is een bijzon der tragisch ongeluk, temeer omdat de boot aan alle eisen vol deed. De om het leven gekomen sportvissers voeren al jarenlang op zee", aldus de politiewoordvoerder. In Wassenaar hebben tien mensen een ontheffing om met de

Leidse Courant | 1983 | | pagina 7