handhaaft bezwaren egen invoering lozingsrecht [EER REKENING HOUDEN MET HUISEIGENAAR" DEN CcidóoOowumt DINSDAG 1 NOVEMBER 1983 PAGINA 3 kaanval op erlakken EN Een woning aan de Hof- gisteravond rond half tien in laaie. Tenminste, daar leek het de hevige rookontwikkeling op. onderzoek leerde, dat de bewo- het huis last heeft van kakker- n had overal rookblokjes neerge- n hoopte zo het ongedierte op de te jagen. Volgens de politie in enkele woningen aan de Hof- en ware kakkerlakkenplaag. De 'enaar zegt, dat niet alle bewo- meewerken aan de bestrij- ildus de politie. Of de rookblokje i geholpen, is niet bekend. De Koe rector Visser 't Hooft LEIDEN De heer P. de Koe uit Goes is benoemd tot rector van het Christelijk Lyceum Visser 't Hooft. Hij volgt de heer A. Middeldorp op die per 1 februari 1984 gebruik maakt van de vervroegde uittre dingsregeling. Dr. P. de Koe woont momen teel in Goes en is di recteur van de Zeeuw se Academie voor Chemie en Gezond heidszorg. Gevangenisstraf en verplicht afkicken voor Haagse junkie LEIDEN/DEN HAAG De 23-jarige Hagenaar, die geruime tijd met zijn 22-jarige vriendin voor zo'n 50.00 gulden per week moest stelen om aan de dagelijkse portie heroïne te komen is vandaag veroordeeld tot een gevangenisstraf van 12 maanden, waarvan 3 voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. In die proeftijd moet hij zich onder toezicht stellen van de Algeme ne Reclasserings Vereniging. Na zijn gevangenisstraf moet hij opgenomen worden in het afkickcentrum De Keet in Poortu- gaal. Vanwege een oude veroordeling, waarvan hij de straf nog moest uitzitten komt er bij de overgebleven 9 maanden gevange nisstraf nog 8 weken bij. De Hagenaar stal, gesteund door zijn vriendin, vooral in Leiden en Alphen aan den Rijn, maar ook in de rest van de randstad. De heler, die destijdfs tevens terecht stond, heeft vandaag een gevangenisstraf gekregen van 8 maan den, waarvan 3 voorwaardelijk met een proeftijd van 2 jaar. Destijds was een gevangenisstraf van 9 maanden geëist waarvan 4 vorrwaardelijk. Brutale fietsendieven LEIDEN Een 18-jarige Leidse vrouw is gistermiddag op de Kooilaan het slachtoffer geworden van een brutale fiet sendiefstal. De vrouw had boodschappen gedaan, kwam bij haar fiets en haalde die van het kettingslot. Een jongen pakte haar daarop vast en trok haar weg. Een an dere jongen pakte de fiets, opende het ringslot met een valse sleutel en fietste weg. De ander liet de vrouw los en sprong bij zijn vriend achter op. Beide jongens zijn onge veer 17 jaar oud. Dagschool voor logopedie naar Leiden LEIDEN Staatssecretaris Ginjaar-Maas (Onderwijs) heeft het Plan voor scholen 1984 - 1986 vastgesteld. Het plan voorziet in 61 te stichten scholen in het middelbaar on derwijs en vijftien in het hoger beroepsonderwijs. Het plan is na overleg met de kamer tot stand gekomen. In het plan is voor Leiden de dagschool voor logopedie onder beheer van de stichting verpleegkundige aca demie Vronestein opgenomen. De school krijgt 200 leerlingen. RN PTÏA TVfifi u_* r> v- Peuters In de centrale jeugdbibliotheek (Nieuwstraat 4) is vanaf vandaag tot en met 30 november een tentoonstel ling te zien van boeken voor peuters van 0 tot 4 jaar. Met de tentoonstelling wordt getracht aan ouders in zicht te geven wat de bibliotheek aan de allerkleinsten te bieden heeft. De tentoonstelling komt in december in filiaal Zuid-West, in februari in de Merenwijk, in maart in 't Spoortje en in april in het Morskwartier. Tolkien De openbare bibliotheek organiseert in samenwerking met het Tolkien-gezelschap 'Unquendor' vanaf morgen tot en met maandag 21 november een tentoonstelling over Tol kien. Aanleiding hiertoe is het feit dat deze Engelse schrij ver tien jaar geleden overleden is. Op de tentoonstelling zullen boeken, foto's en tijdschriften van en over Tolkien te zien zijn. Vertegenwoordigers van het Tolkiengenoot- schap zijn op woensdagmiddagen, donderdagavonden en zaterdagochtenden aanwezig om tekst en uitleg te geven. Repelsteel In het eethuis van de niet-commerciële ecologische ver eniging Repelsteel (Breestraat 19) kan men vrijdaga vond 4 november van half zes tot half acht Spaans-ve getarisch eten. Fiom

Leidse Courant | 1983 | | pagina 3