„Plotseling stond Annie Schmidt in de kleedkamer" f BMW525e: Fluisterstil trekpaard A Panther Kallista: „Klassieke' kwaliteitsauto voor liefhebben Sou/tant NIEUWE MUSICALSTER HANS VAN DER WOUDE: brieven lezers ma; Voor sportieve, actieve mei KUNST MAANDAG 31 OKTOBER 1983PA(iE AMSTERDAM Meest memorabel moment in het artistieke bestaan van musicalster Hans van der Woude greep plaats, toen onlangs plotseling Annie Schmidt bij hem de kleed- kamer binnenstapte. Zij zei ongeveer: „Ik ben al weer een nieuwe musical aan het schrijven. Conny Stuart stapt binnenkort uit dit werk wegens haar leeftijd, maar zonder ac teur op wie ik kan schrij ven, kan ik niet werken. Jij bent voor mij een jeune premier. Jij gaat het ma- ken. Mijn volgende musi cal schrijf ik met jou als stralend middelpunt". Hans van der Woude geldt, zo- als wij eerder schreven, als de ontdekking in Annie's musical ,,De dader heeft het gedaan", die vanaf vrijdag 4 november veertien dagen in het Ned. Congresgebouw te Den Haag staat. Hij is er nog niet over uitgepraat, dat zij niet lang na die toezegging naar Amster dam kwam om samen met hem haar nieuwste teksten door te nemen en samen een titel te kiezen voor alweer de zoveelste musical van haar hand, die in het seizoen '84-'85. de zaal in moet. Hans: „Haar verschijning in de kleedkamer heeft natuurlijk wel een voorgeschiedenis. In wezen dank ik haar belang stelling voor mij aan haar zoon Flip, zelf ook acteur. Na mijn opleiding destijds aan de Am sterdamse Kleinkunstacade mie viel ik met spaarzaam werk eigenlijk in een groot gat. Te weinig te doen. Ik be dacht toen, dat ik natuurlijk niet op iemand moet gaan zit ten wachten, maar zelf initia tief moet nemen. Ik schreef toen de muzikale komedie „Volg jij die serie?", een persi flage op de tv-wereld, hele maal eigen werk, al kreeg ik van vele kanten hulp. Van be kende mensen als Friso Wie- gersma. Jan Aarntzen, Maeve v.d. Steen en niet te vergeten intussen wijlen John de Crane. Daar heb ik toen een boel ei gen geld ingestoken en kreeg een- volle zaal in het Amstel- veens Cultureel Centrum. De voorstelling werd geprezen, maar helaas kreeg ik te weinig speelkansen in andere theaters in den lande. Maar wel ver scheen Flip een keer in Am stelveen. Die zei tegen zijn moeder, dat zij ook eens naar Amstelveen moest. Annie deed dat en liet mij kort daarop we ten, dat zij verrukt was van mijn spel en dat ik een rol zou krijgen in „De dader heeft het gedaan", die zij toen in de maak had. Na de première hiervan maakte zij van haar verrukking over mijn spel geen geheim. Zij trok zich mijn artistieke ambities zozeer aan, dat zij tijdens de tournee mijn teksten voortdurend nog bijschaafde en adviezen ver strekte, waar ik heel veel aan heb. Nog elke dag plezier van. En dan het moment, dat Annie in mijn kleedkamer ver scheen. Mooier kan een artiest zich niet wensen. Daar kwam nog bij, dat toen Adèle Bloe- mendaal onlangs de Johan Kaartprijs kreeg, mijn naam in dat juryrapport werd opgeno men als eervolle vermelding. Weliswaar geen enveloppe met inhoud, maar over die eer alleen al ben ik verrukt". Bekroning Voor Hans vormde dit de be kroning van een ambitie, die bij hem postvatte op zijn ze vende jaar. Op die leeftijd kreeg hij ineens de tic. Hij moest en zou balletdanser worden. Ze zagen hem thuis in Groningen al aankomen. Of hij getikt was? Nee bepaald niet, Hans wist wat hij wilde. En het lukte hem op een Gro ningse dansschool te komen en zelfs een rolletje te krijgen in een toneelstuk van een plaat selijke toneelvereniging. Een figurantenrol met één regel tekst. Schreven toch de kran ten: „De jonge Hansje v.d. Woude viel in een bijrol op door voortreffelijke tekstken nis en gemak van bewegen". Zijn eerste recensie. Later her haalde zich dat na de première van „De dader heeft het ge daan" in het Amsterdamse Carré. Toen prees de pers hem als opvallende musicalver schijning met een prachtige stem en met zijn manier van presenteren als uitgesproken theaterpersoonlijkheid. Kortom, die jongen heeft het zichtbaar helemaal. Maar daar was hij toen in Groningen nog niet aan toe. Zijn moeder be dacht een beter vak voor hem. Hij werd op grond van ouder lijk gezag keramist. Dacht zijn moeder: „Hij heeft nu een vak en dan raakt die rare dansbe- vlieging vanzelf wel over". Fout gedacht van die zorgza me vrouw en moeder, die wist wat zij met haar kinderen wil de. En zeker, Hans veranderde van gedachten. Hij leerde de dans kennen als een moeizaam aan te leren vak. En na zijn rol op het toneel wilde hij lie- .ver acteur worden, zelfs show man, en dan liefst in de stijl van Fred Astaire, nadat hij Wim Sonneveld een keer aan het werk had gezien. In Gro ningen was daar weinig kijk op, kon hij dat wel vergeten. Hij wou naar Amsterdam, dat het Mekka voor artiesten heet te zijn. Medewerking van zijn moeder kon hij wel vergeten. En toen kwam de dag, dat hij stiekem geld wegnam uit de portemonnee van zijn moeder. Met een briefje er bij: „U krijgt het later wel terug. Ik moest en zou naar Amster dam". Daar meldde hij zich voor een auditie bij de Klein kunstacademie. Nog geen dag later werd hij aangenomen. Met een schitterende binnen komer: „Jij bent een groot ta lent. Hier zullen we je bijbren gen, dat je met artistieke disci pline het heel ver kunt schop pen op de planken". Daar maakte hij later trouwens ook kennis mee, toen hij in Rotter dam werd betrokken bij enke le regies als assistent en als jongere een tijdje in de groep van Rients Gratema meeliep. Wijze lessen Hans: „Behalve dat ik het vak leerde, kreeg ik ook vele wijze lessen. Ook van mijn moeder, die toen ze eenmaal voor mijn idee gewonnen was, me op alle manieren heeft gesteund. Ik heb haar bij de première naar Carré in Amsterdam laten ko- V I T Hans van der Woude, de van Annie M.G. Schmidt. men. Na afloop wist ze niet eens waar het over ging. Ze had de hele avond alleen maar naar haar zoon zitten kijken. Opgetogen was ze. Maar wel elke dag hard werken om het lichaam fit en in vorm te hou den. En dan die vele weetjes, zoals bijv. dat je op het toneel leuk moet zijn en niet leuk moet doen. Waar ligt de grens? Als je leuk doet, verslijt het zaalpubliek je voor een aan stellerig persoon, een ijdele kwast. Ben je echt leuk, dan heb je de lachers op je hand en neem je een zaal voor je in. Zo draait het in het showvak om duizend-en-één weetjes, die je je eigen moet maken om suc ces te kunnen hebben. Van leermeester Jack Bow heb ik op dat punt veel plezier gehad, net als van podiumvakman Jo han Verdoner. Laat ik dan de mensen om mij heen niet ver geten. Conny Stuart, vak vrouw bij uitstek, die altijd duidelijk zegt waar het op staat, maar met ongelooflijk veel interesse je werk volgt. Zeker in een musical is ieder een van elkaar afhankelijk. Zoals ik in de musical ook van Cilly Dartell, met Avie ik een liefdesduet zing. Dan moet je mentaal wel naar elkaar toe. Op het moment, dat je dat nieuwe jeune premier zingt, hou je van zo'n collega. Maar ook van Paddy Stone, als die je de bewegingen inprent". Hij maakt er geen geheim van zich thuis te voelen bij de groep mensen, die bij zo'n mu sical betrokken is. Je trekt al? een grote familie met elkaar op. Als een tournee eindigt, heeft ook hij het gevoel in een groot gat, in een leegte te val len. Mensen om je heen die plotseling verdwijnen. Dan kan hij natuurlijk voor de tv gaan zitten om zijn eigen crea tie te analiseren. Daar ver schijnt hij op zeker moment in de nieuwe serie „Willem van Oranje", waarin hij de rol speelt van vertrouweling van de Hertog van Anjou. Hans: „Maar dat weegt niet op tegen het spelen in een musi cal. Brieven van onbekende mensen bij de vleet, compli menten uit het publiek, waar voor je staat te werken. Samen met de Hagenaar Ferd Hugas een kleedkamer en stel je voor, op het toneel samen en tegenover Piet Römer en een vrouw als Conny Stuart- te staan, wat een vroi^w, altijd een idool van me en van de ene dag op de andere ineens een collega. Wat ben ik blij met dit beroep". TON OLIEMULLER 'pi Brieven graag kort en duidelijk geschreven De redactie behoudt zich het recht, voor ingezon den stukken te bekorten. C en A (1) Het actievoeren dat ondergete kenden hebben gedaan tegen over Het gemeentebeleid dat als je de „aderen naar een hart dichtknijpt, het hart dood gaat", betrof de afsluiting van de Stationsweg. Het bewijs voor dit „dichtknijpen" wordt nu wel erg duidelijk geleverd door het feit dat C en A over weegt Leiden de rug toe te ke ren. Een bedrijf als C en A dat al 19 jaar met de gemeente bezig is voor nieuwbouw en alleen maar tegenwerking heeft ondervonden is het goed zat. Wat betreft de politiek van wethouder Waal, moet men in de PvdA eens goed be seffen, dat hier indirect moord wordt gepleegd op de werkge legenheid van heel Lelden. Wij wensen het college veel wijsheid toe in de besluitvor ming betreffende het beleid Stationsweg. C en A (2) Naar aanleiding van het be richt dat C en A definitief niet gaat bouwen, het volgen de: C en A heeft voor Leiden een „zuigkracht" voor mensen uit de regio en is dus belang rijk voor de overige midden stand. Dit is, zoals zoveel din gen kennelijk de gemeente raad ontgaan. De ge raad en vooral PvdA- maniak Waal is bezig denstand in Leiden maken. C en A is nu gende voorbeeld <r Steenstraat, Stations* omstreken zijn zo dood gemaakt. Niet bereiken, parkeer A weg, paaltjes plante F parkeren. Men noemt stervingsbeleid van looproute naar de sta* nu begint hij ook al nenuit met dit uitster) leid. In de Breestraal plm. 14 winkels te hu koop. In de Haarlemn zijn huizen gebouwd, Waal in godsnaam rm^e: Ik ben voor een uitst n beleid, maar dan wel de gemeenteraad. Daa totaal verkeerd bezig gaat gewoon door. EjlU naar niets en nieman aai teni, er worden palen wegen afgesloten en |er ken enz. enz. Stee* mensen gaan naar d gende gemeenten om kopen te doen en da kwalijke zaak. Ik kan alleen maar gelijk gev die jaren van tegen* a] Ie€ Ira Het zal voor Leiden et,' liggende middenstand lies zijn als C en A w*r C en A naar Leiderdflie kost dit Leiden tiend* bezoekers, die niet a j C en A kwamen, maa de anderen (omligge !r ken. „Waal, wie is de *!n die je uit Leiden per hoop dat Waal langzar wakker wordt!! Het is te laat, Leiden is nog maal dood!! Door de weg weer open te ma QL Leiden weer wat beter 'u, baar zijn en dat is w;je een wil. jer MAAK VAN LEIDEïf,"} „LIJDEN" John van Delft, CONSUMENTENINFORMATIE Voordat de gevolgen van de oliecrisis tot de Ame rikaanse automobilist doordrongen gold er op motorgebied in de VS maar één gouden regel: There is no substitute for cubic inches. Oftewel: Hoe groter de cilinderin houd, hoe krachtiger, soepeler en stiller een motor zal zijn. Het kost alleen wel wat meer benzine. BMW bewijst dat het ook anders kan met zijn eta-concept, toe gepast op de 525e. De letter eta staat in techni sche zin voor het rendement van een krachtwerktuig. Het eta-concept is een alternatie ve strategie van BMW om dat rendement op te voeren. Eigenlijk gaat het dan niet eens om het technisch rende ment dat is bij de benzine motor laag en valt heel moei lijk te verbeteren. Wel kan er wat gedaan wor den aan het praktisch rende ment, door een motor zo uit te voeren dat hij met een zo konstant mogelijk toerental gebruikt kan worden. Bij ac celereren loopt een motor na melijk helemal onzuinig. Lage toerentallen komen overeen met laag verbruik, maar dan moet de motor bij die toerentallen wel goed trekken, dus erg soepel zijn. BMW pakte het als volgt aan: Men ging uit van het popu lairste 5-serie model, de 520i. Daar moest een motor inko men die dezelfde prestaties leverde, maar bij lagere en konstantere toerentallen zo dat hij minder verbruikt. In principe is de Amerikaanse regel waar: Willen we een motor met grote trekkracht en souplesse, dan moeten we een maximale cilinderinhoud gebruiken. BMW nam de 525-zescilinder (het motorblok waar ooit de tweeliter 520-zescilinder van werd afgeleid) en boorde dat op tot 2,7 liter. Door een aan gepaste kleptiming werd het vermogen op de 92 kW-125 pk van de 520i gehouden, bij een maximaal koppel van 240 Nm tegenover 170 Nm voor de tweeliter-motor. Dat alles gebeurt dan boven dien bij lagere toerentallen 4250 in plaats van 5800 voor het maximaal vermo gen, 3250 in plaats van 4000 voor het grootste koppel. Om te zorgen dat men ook inder daad bij die lagere toerental len zal rijden kreeg de 525e een 25 procent langere eind- reduktie dan de 520i, dus bij een bepaalde snelheid een kwart lager toerental. Voor een hoog (technisch) rendement van de motor zorgt een hoge compressie- verhouding van maar liefst 11:1. Dat was zonder detona tie alleen mogelijk door toe passing van het Motronic-sy- steem gecombineerde computersturing van ontste king en brandstofinspuiting om steeds aan de goede kant van de klopgrens te blijven. Dan voorzag men de motor ook nog van aanzuigbuizen met optimale lengte en min der inwendige wrijving, on der meer door een aantal nokkenaslagers weg te laten. Wat dat voor gevolgen heeft voor het technisch rende ment toont het ECE-gemid- delde: 1:11 voor de 520i tegen 1:12 voor de 525e. Geen opzienbarende verbete ring dus, waarmee je de 2600,- meerprijs van de 525e gauw terugverdient. In de praktijk zal het verschil wat groter uitvallen. De testauto bleek wel 1:11 te kunnen lo pen zonder een fanatiek zui nige rijstijl, terwijl een 520i nauwelijks verder zal komen dan 1:9,5. Het lijkt echter nauwelijks mogelijk de meerprijs in een redelijke tijd terug te verdie nen met het lagere verbruik. Toch is de eta-BMW geen nutteloos technisch hoog standje. Waar Amerikaanse auto's (die van de oude stem pel dan vooral) mede geliefd om zijn is de enorme motori sche rust. Diezelfde rust verkeeg BMW als „bonus" in de 525e, vooral in combinatie met de uiterst moderne automatische vier- bak. Die automaat, met een sterke „overdrive"-vierde versnelling en overbrug gingskoppeling op de koppe lomvormer, hoort gewoon bij het eta-concept. Hij zorgt dat het toerental in derdaad zo laag en konstant mogelijk blijft, terwijl hij bo vendien een „langere" hoog ste overbrenging heeft dan de standaard vijfbak. Volgens ECE-cijfers kost de automaat geen extra brandstof, in de praktijk zou hij best eens brandstof kunnen besparen ten opzichte van de handge- schakelde bak. Alweer: Niet dat je de meerprijs 3300,-) ermee terug zult verdienen, maar hij zorgt net als de mo tor voor een extra rustge vend karakter. Fluisterstil Het rijden in de BMW 525e vraagt enige gewenning. Om dat BMW's een sportieve naam hebben krijgt ook dit model een toerenteller mee, die hier in wezen volstrekt overbodig is. Het wekt eerst alleen maar verwarring: De motor wil niet op toeren ko men. Normaal met het ver keer meerijdend komt de wijzer niet boven 2000, zelfs bij 100 km per uur blijkt hij bij 1800 te blijven steken. Wie zich haastig over de snelweg beweegt met 140 km per uur doet dat bij circa 2500 tpm. De werkelijk perfekt schakelende automaat „weet" daarbij heel goed dat in de. vierde versnelling weinig ac celeratie meer mogelijk is, zodat hij hem in stadsverkeer nauwelijks gebruikt. Alleen op de snelweg moet wat veel gas bijgegeven worden om de bak te laten terugschakelen voor snel inhalen. Men gaat echter als vanzelf „op z'n Amerikaans" rijden: Rustig maar niet noodzakelij kerwijs traag voortrollend zonder tussensprints. Overi gens accelereert de 525e als het moet nog iets sneller dan de 520i. Zelfs dan echter wordt het motorgeluid nog nauwelijks waarneembaar. Een nadeel daarbij: Deze BMW is zeer kritisch op de bandenkeus, want door het ontbrekende motorgeluid gaan andere geluidsbronnen opvallen. Bij de testwagen waren dat vooral de Michelin XVS ban den. Verder was het comfort compleet. Wat het onderstel betreft vielen de remmen op, die helemaal waren aange- Cast aan het intensieve ge- ruik veroorzaakt doordat op een laagtoerige motor met automaat nauwelijks afge remd kan worden. De vier schijfremmen hadden daar geen enkele moeite mee; bij een bescheiden pedaaldruk reageerden ze werkzaam en mooi progressief. Verder zou men hoogstens kunnen opmerken dat de be sturing (met perfekte be krachtiging) rond de rech- tuitstand iets gevoeliger had mogen zijn. Wie een repre sentatieve, ruime sedan zoekt om in alle rust en ontspan ning lange ritten mee te ma ken moet zeker overwegen eerder een BMW 525e dan een 520i aan te schaffen (en dan nog liefst met automaat). Hij rijdt dan bovendien nog iets zuiniger, en zeker niet önzuiniger dan in menige ruime middenklasser. Maar om nu te zeggen dat BMW voor 48.250,- (testwagen) een zuinigheidswonder aan biedt, dat niet. De Britse auto-industrie is zijn diepste dal nu wel gepasseerd, maar weer is een aantal mer ken op het slagveld gebleven. Van de vele roemruchte mer ken die in de loop der tijden in het British Leyland-con- cern zijn opgegaan leven vooral de sportieve modellen, met name cabriolets, nog in veler herinnerirlg voort. Ter wijl die open sportieve auto's een renaissance beleven heeft juist BL op dat punt weinig keus meer te bieden. De Brit se cabriolet komt nu van klei ne bedrijfjes. Een daarvan is Pantjier, onlangs ge(her)ïn- troduceerd op de Nederlandse markt. Oorspronkelijk was Panther een oer-Engels bedrijf onder leiding van Bob Jankei, een man met vele soms zeer uit zonderlijke ideeën. Op am bachtelijke, om niet te zeggen amateuristische wijze werden auto's met een zeer klassiek uiterlijk gebouwd op een mo dern onderstel. Het meest suc cesvol was de J72, een soort replica van de SS 100 roadster (voorganger van het merk Ja guar), uitgerust met het me chaniek van een Jaguar XJ6. Dan was er nog de Panjther DeVille, geïnspireerd op de Bugatti Royale, en de myste rieuze Panther Six een van de modellen die het bedrijf naar de ondergang voerden. Denk u eens in: Een hyper modern gestileerde roadster met vier achterwielen, nodig om de ettelijke honderden pk's op de weg te brengen van een grote Chrysler V8 met twee turbo's. Het kwam nooit verder dan prototypes. Veel succes was er voor de Panther Lima, een veel be scheidener roadster met weer een klassiek uiterlijk dat iets aan Morgan deed denken. Ideeën genoeg dus, maar wei nig zakelijk inzicht. Juist voordat het faillissement een feit zou worden kwam er ie mand opdagen die dat zake lijk inzicht juist in hoge mate heeft. Een Koreaanse indus trieel, Ypung C. Kim, die ook nog geïnteresseerd was in Panthers auto's. Dankzij hem gaat Panther weer een veel belovende toekomst tegemoet, want ook meneer Kim zit vol plannen. Nog steeds ontstaan bij Pan ther zeer exclusieve en aparte automobielen, echter alleen op bestelling van uiterst wel gestelde lieden en niet omdat Panther Kallista. de baas weer eens een origi neel idee heeft. Bekendheid moet het merk echter krijgen door (naar hun maatstaven) massaproduktie van het popu lairste model, de Lima. Daar toe moest er aan die auto wel het nodige veranderen, vooral om wat minder „klassieke" rij-eigenschappen te realise ren. De veranderingen vielen zo ingrijpend uit, dat eigenlijk alleen het uiterlijk behouden bleef reden waarom men met recht van een nieuwe auto kan spreken, die Kallista wordt genoemd. Brits van uiterlijk, maar- made in Korea! Men maakt daar althans chassis en carros serie, gewoon omdat het goed koper is. In Engeland worden de Kallista's verder afgewerkt en van mechaniek voorzien, dat van Ford wordt betrok ken. Onafhankelijke voorwie lophanging van een Taunus, een starre achteras aan vier langsarmen van de Capri, versnellingsbakken (vier- of vijfbak) van de Sierra en naar keus een Escort XR3 of Capri zescilinder motor. Een bal- kenchassis draagt een alumi nium carrosserie met kunst stof spatborden. De carrosse rie biedt twee zitplaatsen op goed verstelbare sportstoelen, met daarachter een kleine ba gageruimte die alleen via het interieur toegankelijk is. De instap is alleen wat problema tisch wanneer het makkelijk te bedienen dak is opgeklapt, omdat de deuropeningen dan wel laag zijn. De afwerking van het interieur is erg netjes compleet, maar niet over dreven. Hout op het dash board en langs de deuren zorgt voor een passende atmo sfeer, waarin alleen het plas tic Ford-stuur nogal uit de toon valt. Het gecombineerde Brits-Ko- reaanse vakmanschap levert een auto op die in zoverre niet klassiek is dat er niets rammelt of verwringt tijdens het rijden. Het ziet er ook naar uit dat het MGB-achtige cabriodak, dat uiteraard neer geklapt hoort te zijn bij zo'n auto, niettemin redelijk in staat moet worden geacht de elementen buiten te houden als dat gewenst is. Zelfs het veercomfort kan er heel best mee door, vooral als we in aanmerking nemen dat de zit- positie vrijwel bovenop de achteras zorgt, dat elke car rosseriebeweging opgemerkt wordt. Populaire prijs Wat nog wel een beetje klas siek aandoet is de kracht die sommige bedieningsorganen vragen. De besturing gaat re- 'delijk direkt, maar vraagt dan ook vooral bij lagere snelhe den wel kracht. Hetzelfde geldt voor de koppeling, die niet alleen vlak naast het rempedaal is opgesteld, maar in eerste instantie ook net zo aanvoelt een krachtig lin kerbeen is dus vereist. Moto risch gezien kan men kiezen uit de 71 kW-96 pk Escort XR3 viercilinder gecombi neerd met vier- of vijfbak, dan wel een 2,8 liter zescilin der van 99 kW-135 pk met i rrn vijfbak of automaat. DoIrou forse luchtweerstand, dif on klassieke carrosserie nuR. maal met zich meebu/w schijnt het dat de viercil boven 100 km per uur al lijk snel aan het eind vaff/^ Latijn is (al wordt een toj£_ 160 km per uur opgegevf*®' De zescilinder met zijnfecj£ grotere koppel is dus d%Cfc. gewezen keus voor de splj^ ve klanten, terwijl oos donkerbruine uitlaatgetze^ welhaast op maat gesne*^ m voor zo'n soort auto. Hetac^., wel een extra investerin|.om' circa 9000,-. De NederlE^ importeur is Selles Auto«je/| de Kamperzeedijk te v-2a muiden, een bedrijf <Mjnn zeer veel jaren ervaring*er met Britse auto's (ze zijl\fent dealer voor het hele BL Leyland-program). Men zo'n 20 Panthers per ja' kunnen verkopen, on® dat de Nederlandse fisciteg^ de in Engeland zeer popi. prijs weinig overlaat. '/S Af fabriek kost de eenvc ste Kallista 6000 pond stc,, (nog geen 30.000,-), L w komt dat op 46.890. de Panther Kallista is tcL c een liefhebbersauto. De liteit lijkt echter niet t{^ e' prijs achter te blijven, tij- er ook nog het voordeel il pure Ford-techniek, die door elke Ford-dealer ot houden en gerepareerd worden. Wie niet van. klassieke model houdt: misschien toch ook PaL gaan rijden: Binnen twei moet er een heel moder. gezet 2+2 coupé-model ziJn- uur -

Leidse Courant | 1983 | | pagina 10