,ee Towers: Mu is het est van de herkenning CURSUS SPAANS OP TV MAAKTE VALSE START Nieuwe televisie- lessen over genezen en omgaan met taal tl" I ^gIDIO /TELEVÏSlË* fieidócSoiwmxt DONDERDAG 27 OKTOBER 1983 PAGINA 15 io Kamer Orkest naar Bonn en Cannes ERSUM Het Radio Kamer Orkest van iS zal op vrijdag 4 november in de West- t universiteitsstad Giessen een galaconcert ie Dn, waarmee de „Nederlandse week" in 3-8,|)laats wordt afgesloten. Deze „Begegnung en Niederlanden" wordt gehouden in sa- rerking met de Nederlandse ambassade in ,en jen de gemeente Kerkrade en met finan- Rav«teun van het ministerie van WVC. 13, Ifedio Kamer Orkest zal optreden o.l.v. zijn ./dirigent Ernest Bour, die onlangs 70 jaar 3>orden, en met solistische medewerking lonald Brautigam, piano. Uitgevoerd wor- le Kuhnau-variaties voor strijkorkest van rik Andriessen, het Concert voor piano en ;woui KV 453 van W. A. Mozart en de Symfo- ™rrt r. 1 in C gr.t. van Ludwig van Beethoven. 3-i3placoncert vindt plaats in de Congreshal -8, 'tfessen. Het Radio Kamer Orkest vertrekt [rdag 3 november naar Duitsland en keert [ap 5 november weer terug. Veronica zal van dit concert opnamen maken en later uitzenden. Op 22 januari 1984 zal een blazersensemble uit het Radio Kamer Orkest onder leiding van David Procelijn een concert geven in Cannes in het kader van de Midem Classique (Marché International des Disques et des Editeurs de Musique), een soort beurs van muziekuitgevers met conferenties en concerten. Het RKO-ensemble opent de Midem Classique op de Nederlandse dag met een ochtendconcert. Er worden (hedendaagse) werken uitgevoerd van Theo Loevendie, Guus Janssen en Tristan Keuris. Diezelfde dag zal ook een barok-ensem- ble o.l.v. Ton Koopman optreden. De NOS-ra- dio zal het concert van het RKO-ensemble rechtstreeks uitzenden. De deelname van het uit twaalf musici bestaande ensemble is mede mogelijk dankzij financiële steun van de ver schillende zendgemachtigden en de stichting Donemus. Kwestie-Grenada in „Televizier" HILVERSUM Avro's Televizier be steedt vanavond (22.05 uur, Ned. I) aandacht aan de politiek van de Verenigde Staten met betrekking tot Liba non en Grenada, on der meer in een inter view met de vroegere Amerikaanse minister van defensie James Schlesinger. Andere onderwerpen is een gesprek met H. Neuman over de vre desdemonstratie. HILVERSUM De tv-cursus Spaans van Teleac is gisteravond met „een valse start" begonnen. Vele duizenden cursisten hebben namelijk nog steeds niet het be nodigde cursusmateriaal thuisge stuurd gekregen. De belangstel ling voor de cursus Spaans is zo overdonderend groot, dat het verwachte aantal cursisten ver is overschreden. Men kwam dui zenden werkboeken te kort. De eerste vier tv-lessen zullen als gevolg hiervan min of meer voor „spek en bonen" zijn. Op 23 november begint Teleac name lijk opnieuw met de uitzending van les 1 in de stellige overtui ging, dat dan alle cursisten het cursusmateriaal zullen hebben ontvangen. In plaats van de verwachte 10.000 cursisten meldden er zich tot nu toe ruim 14.000 belangstel lenden. De verwachting is bo vendien dat het er nog wel 20.000 zullen worden. Het wer kelijke aantal cursisten is waar schijnlijk nog veel groter, omdat verschillende leerlingen samen met kennissen en familie de tv- lessen volgen. 9? HAAG Voor Lee rs blijft in ons land l&itter weinig over om te streven. Vorige voegde hij met de izier Plaat een nieu- iderscheiding toe aan gH^itgebreide collectie, iddels onder meer t uit de Edison, de Produktie-prijs, ood Looking Award Gulden Vedel. Het de zoveelste erken- voor ,,de Nederland- nk Sinatra". jubliek kan geen genoeg |em krijgen. Niet alleen jlaten gaan als warme "9 ^jes over de toonbank, !"- vjromen de grootste zalen ae Nederland probleemloos ee Towers blijft er nuch- ider. Sterallures zijn hem »d. Leen Huizer, zoals hij n°vle burgerlijke stand heet. 'jk ^de gewone Rotterdamse iSer|ongen, die weet wat het °°$k toekomt. n "t het heel eenvoudig ge- t. „ilke keer weer op neer- ■Kje*4 is dat het publiek aan klaajrekken komt. Je moet t dq)rgen dat je iets neerzet je zelf met volle teugen unt genieten. Artistiek Ik dan misschien aan de zlJQtten, toch ben ik al heel ^y^let kleine overwinningen, blofoet niet inslapen, niet fcn. oh, over vijf jaar heb NOfyn schnabbeltjes nog wel. fc Aeel gevaarlijk. Je moet $n dan een nieuwe la voje êeikui n zojk opentrekken... het fris hou den". Hoewel optreden op bijvoor beeld personeelsfeesten goed bevalt, staat hij liever in het Nederlands Congresgebouw in Den Haag of de Doelen in Rot terdam. „Als je dan zo'n con certreeks achter de rug hebt en je ziet het plakboek vol re censies en verhalen en je hoort dat de mensen aan hun trek ken zijn gekomen, dan krijg ik een lelcker gevoel van binnen. Dan denk ik: ik heb wat ge daan dit seizoen. Als je van de ene naar de andere schnabbel rijdt, dan wordt het... een sleur zal ik het niet noemen, maar je bent toch beperkt in je moge lijkheden. Je hebt maar dertig, veertig minuten, waardoor je maar een klein stukje van je zelf kunt laten zien. Ik heb tenslotte twaalf elpees ge maakt... Tijdens een concert kun je andere dingen doen. Ben je niet altijd aangewezen op de hits waar ze tijdens een schnabbeltje om vragen. Tij dens een concert hoeven de mensen ook niet mee te zin gen. Laat ze hun mond maar houden en genieten. Als ik dat merk, geniet ik zelf ook". Triomf toch ten Het succes dat Lee Towers momenteel heeft, zou voor an dere artiesten aanleiding zijn hun werkterrein naar het bui tenland uit te breiden. De Rot terdammer blijft echter realist. Over Amerika zegt hij: „Daar zitten ze echt niet op mij te wachten. Daar lopen honder den Lee Towers' rond. Boven dien kan ik slecht van huis. Wil je daar wat bereiken dan moet je er minstens voor twee, drie maanden naar toe. En je moet natuurlijk iemand vin den die bereid is twee miljoen dollar in je te investeren. Ik denk altijd maar: als mensen het goed vinden, dan wordt er over je gesproken en dan ge beurt er heus wel wat. Zo trad ik twee maanden geleden in het Scheveningse Kurhaus op voor een forum van journalis ten. Het waren achttien man die mij nog nooit hadden ge hoord. Dus je mag aannemen dat ze objectief zijn. Nu blijkt dat één van de Oostenrijkse journalisten mijn optreden heeft aangekaart bij de televi sie daar met de woorden: Die man moet je eens naar Oosten rijk halen Dat gebeurt heel spontaan. Hetzelfde gebeurde bij Harold Juhnke. Die presen tator hoorde mijn plaat op de radio en die moest en zou mij in zijn tv-programma hebben. Daar hou ik van. Ik hoef niet zo nodig, maar als het komt, komt het. Als je het gaat ambi ëren dan ga je misschien din gen doen die je anders nooit zou doen. Je moet ook nee kunnen zeggen". Sex-symbool „Harold Juhnke wilde mij bij voorbeeld de meest vreselijke dingen laten zeggen tegen een sex-symbool in zijn show. Ik wilde die tekst helemaal niet opzeggen omdat ik zoiets ge woon niet uit mijn mond krijg. En dan vraag ik rustig: wie heeft dat bedacht? Als ze die tekst niet hadden veranderd, was ik zo weer naar huis gere den. Je moet namelijk voor je zelf een bepaalde grens trek ken. Zo blijf ik bijvoorbeeld na een concert niet nog eens een uur in de bar hangen. Als ik klaar ben ga ik naar huis. Soms krijg ik wel eens het verzoek om met een of andere belangrijke man uit de stad waar je optreedt na het con cert een glaasje champagne te komen drinken. Dan zeg ik: „Sorry, maar ik ben klaar" en ga naar huis. Daar zit mijn vrouwtje op mij te wachten, gezellig met een stuk stok brood en een glaasje wijn. In negen van de tien gevallen krijg je dan de fles champagne mee naar huis. Ze begrijpen het". Swingende muziek Lee Towers zingt het liefst swingende muziek. Omdat te illustreren haalt hij in de kleedkamer van de concert zaal waar hij die avond op treedt, zijn geavanceerde Walkman-cassette-recorder uit zijn tas. Hij laat een langzaam nummer dat op het bandje staat horen en zegt dan: „Het kan ook anders". Terwijl Lee knippend met zijn vingers de maat aangeeft, wordt de kleedkamer gevuld met de klanken van Lee's vo lumineus stemgeluid. Hij zingt spontaan hetzelfde nummer... echter wel in een ander arran gement. Er zit meer vaart in, Lee Towers: „Ik krijg een lekker gevoel van binnen als ik zie dat het publiek geniet". het klinkt lekker en het swingt ondanks de minieme begeleiding. Hij zegt: „Ik hou van big bands, het moet swin gen". Op zijn elpees staan voor de helft nummers die hij zelf fijn vindt om te doen. „De rest is commerciëel. Het zijn songs die wel fijn zijn om te zingen maar... Tenslotte wordt een plaat verkocht bij de gratie van de commercie. Als er geen elpees over de toonbank gaan, kan ik straks ook die fijne composities niet zingen". Waar Lee Towers bij zijn keu ze van repertoire het eerst naar kijkt is kwaliteit. „Mu ziek is het feest van de erken ning. Daarom hoef ik ook niet zo nodig nieuw. Weet je dat alle nieuwe stukken die ik tot nu toe op mijn elpees heb ge zet nog nooit op de radio zijn gedraaid. Het publiek wil blijkbaar oude nummers ho ren. Ik stop ze natuurlijk wel in mijn eigen jasje door ze on der meer van nieuwe arrange menten te voorzien. Het pu bliek waardeert dat. Ik heb in elk geval nog nooit het podi um kunnen verlaten voor ik „My Way" en „New York, New York" had gezongen. HANS PIËT HILVERSUM Bijna een miljoen Nederlanders ma ken jaarlijks gebruik van alternatieve geneesmiddelen. Ze gaan niet naar hun huisarts maar naar een kruiden dokter, gebedsgenezer, acupuncturist, iriscopist, mag netiseur, enzovoort. In het Open School-thema van 30 oktober staan hierover vragen centraal zoals: Waarom worden honderden guldens hieraan besteed, terwijl men bij de huisarts zo goed als gratis terecht kan? Waarom is er zoveel vertrouwen in toverwoor den als „natuurlijk", „alternatief" en „Oosterse wijsheid" zo veel groter dan in de medische wetenschap van onze univer siteiten? Waarom al die andere geneeswijzen? De televisie-uitzending productie Teleac is te zien op zondag 30 oktober via Ned. I van 17.50-18.20 uur. (Herhaling woensdag 2 november van 15.30-16.00 uur via Ned. I). De ra dio-uitzending productie VARA is te volgen op dinsdag 1 november van 14.32-15.02 uur op Hilversum 2. (Herhaling op vrijdag 4 november van 21.40-22.10 uur op Hilversum 2). Taal Veel mensen willen graag iets meer van hun eigen taal af weten. Reden daarvoor is dat ze de „taal" interessant vinden of dat ze ontevreden zijn met hun eigen taalgebruik en daar iets aan willen doen. De cursus Nederlands geeft een be knopt overzicht van allerlei dingen die met taal, onze taal, het Nederlands, te maken hebben. De opzet van deze cursus is volkomen anders vergeleken met voorgaande cursussen. Werd er vorig jaar bijvoorbeeld lang- stilgestaan bij de werkwoordspelling, dit jaar wordt een over zicht gegeven met daarbij het accent op schrijven. De cursus Nederlands bestaat uit 25 radio- en televisielessen en een uitgebreid handboek van meer dan 200 pagina's. Aan de hand van het cursusboek worden steeds bepaalde onder werpen behandeld, die dan op televisie en radio worden toe gelicht. De lessen handelen over een boodschap overbrengen (communicatie), de geschiedenis van het Nederlands, groeps talen (bijvoorbeeld dialecten), vreemde talen, hoe zit de taal in elkaar, het schrift, het schrijven op school, het doel van teksten, het uiterlijk van teksten, het plaatsen van leeste kens, komma's, punten, enzovoort, stijl en dergelijke, lezen en brieven schrijven, iets over de boekdrukkunst, woord- blindheid, stijl, spreken in het openbaar, vergaderen, redene ren, interviewen en vragen stellen. De televisielessen geproduceerd door Teleac starten op vrijdag 28 oktober en worden wekelijks uitgezonden van 18.25-18.40 uur via Ned. I. (Herhaling op zaterdag van 17.50- 18.05 uur, eveneens via Ned. I). De radiodolessen produktie TROS starten vandaag en zijn wekelijks te beluisteren van 21.55-22.10 uur op Hilverr sum 2. (Herhaling op zaterdag van 12.11-12.26 uur, ook op Hilversum 2). De prijs van het cursusboek bedraagt 29,50. Het kan wor-* den besteld door overmaking van het cursusbedrag op postgi ro 5722 ten name van Open Schooltijd te Hilversum, onder vermelding van: Handboek Nederlands. the West was 'RO start met een nieuwe afleveringen van de Ame- ise westernserie „How op {est was won", waarin we isis pm James Arness als j" ilacahan, Fionnula Flana- Is Molly en Bruce Boxleit- s Luke terugzien. Elk uit- ;r \yden deel is ditmaal een ber yizelf staand verhaal ge- >ZS revolverheld" maken zesfnis met Henry Coe, een ,anaBr van bet eerste uur, die de ening is toegedaan, dat n JUei zijn gebied is omdat rkse bet eerste was. Als de idse'e bewoners zich niet la- odfkopen, neemt hij de re- e vjheld Frank Grayson in 1S jf. Josh Macahan herkent de nk de man, die zijn broer n %moest opsporen en do- je cpaar Josh zegt niets. ie k\uur Nederland 1. :e napanners hebben Black- tiiet 8 de naam „Anjln" gege- atuutietgeen loods betekent. de il hij voor een onderhoud m ilabu ontboden wordt, be te je hij de samoerai Omi, die perideef van Yabu is en com- zig tent van de wacht in Anji- naniilackthorne weigert zijn dwischuldlgingen aan te oenth en opnieuw wordt er tiatibemanningslid uit de ge- ONn/s gehaald om geexecu- te worden. Dan moet 1-2, ffhorne toch zijn hoofd n om de man te redden. Mkhtuur Nederland 1. 3-1. V Me'dt u al geholpen? :s®warenhuis van „Grace 2 brs" zijn in het nieuwe Aeert?n enkele gezichten ver- i 8 3en, maar de meest karak- oodeke, die van John Inman i^amT' Humphries en Mollle ten als mrs. Slocombe zijn ehoit^en. De zes afleveringen, <se B8 TROS thans aangekocht fVSB zullen waarschijnlijk eens zes worden ge ts '69 r ipwiji¥ond heeft mrs. Slocom- 9 2-2en parfum uitgevonden, ï-2. %en onweerstaande aan- |a 6 jngskracht op mannen j Fof) uitoefenen. Maar het i', do dat het enige wat het ie aantrekt, moeilijkheden if'dftoor het personeel. C iSrür Nederland 2. Nederland NEDERLAND 1 Scène uit „Derrick" met v.l.n.r. Ruth Leuwerik alt de rijke we duwe Baruda, Horst Tappert als Derrick en Fritz Wepper als Harry Klein. Ned. II om 20.00 uur. ledigt de samourai Omi wanneer hij de gevangenis verlaat voor een onderhoud met Yabu. Hij weigert ech ter zijn verontschuldigingen aan te bieden. (Zie toelich ting). NOS 23.40 Journaal. 23.45 Nieuws voor doven en slechthorenden. VARA 16.00 Poldark. Engelse serie. Afl. 9: Ondanks slechte er varingen blijft Ross Poldark geloven in het goede in de mens. Demelza brengt hem op andere gedachten. 16.52 Tarzan. Tekenfilmserie. Afl.: Fauna, de jagende vrouw. TELEAC 18.25 Voorbeelden van psy chosomatiek. Les 3: Hoofd pijn, bloeddruk. AVRO 18.55 Wordt vervolgd. Serie over strips en tekenfilms en de randverschijnselen (4). Centraal vanavond staat de figuur van Lucky Luke. In een interview vertelt de tekstschrijver Lo Hartog van Banda iets over zijn werk, de nieuwe strip „Fin gers" wordt besproken en er is een gesprek met Berck, de tekenaar van „Sammy, de lijfwacht". 19.20 Blokletters. Spelpro- gramma gepresenteerd door Fred Oster. NOS 20.00 Journaal. AVRO 20.28 How the West was won. Amerikaanse serie. Afl.: De revolverheld. Henry Coe be schouwt de vallei, waar de Macahan's en andere fami lies zich hebben gevestigd, als zijn gebied omdat hij de eerste was. (Zie toelichting). 22.05 Televizier Magazine. Actualiteitenrubriek. 22.45 Shogun. Amerikaanse serie. Afl.2: Blackthorne be- NEDERLAND 2 NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.20 Paspoort voor Turken. 18.30 Sesamstraat. 18.45 Jeugdjournaal. 19.00 Journaal. TROS 19.12 Op volle toeren. Neder landse hits gepresenteerd door Chiel Montagne. 20.00 Derrick. Duitse mis daadserie. Afl.: Derrick moet uitzoeken of de ver loofde van een rijke wedu we, de man is achter de moord op een taxichauf feur. 21.00 Word u al geholpen? komische Engelse serie waarin vanavond een voor het personeel problemenge- vend parfum centraal staat. (Zie toelichting). NOS 21.30 Lof der wijsheid. Uitrei king van de Erasmusprijs 1983 aan Marguerite Your- cenar, Raymond Aron, Les- zek Kolakowski en Sir lasai- ah Berlin. 22.30 Journaal. 22.45 Den Haag Vandaag. 23.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. Duitsland DUITSLAND 1 17.50 Journaal. 18.00 Hier und Heute. Actualiteiten. 18.25 Die kleine Welt dea Don Ca- 19.00 Hart aber herzlich. 20.00 Journaal. 20.15 Die Ferneeh-Diskuteion. 21.00 Souvenirs, Souvenirs. Amu- sem. progr. met o.a. Bill Ramsey, Jo Dorelli, Alice en Ellen Kessler. 21.30 Das Gesicht auf der Wand. Verfilmd verhaal. Met: Ursula Diestel, Klaus Miedel, Lothar Koster e.a. Re gie: Dieter Finnern. Inhoud: Op een stormachtige herfstavond genieten de mensen rond de stamtafel van hun warme punch, als plotseling iedereen elkaar verhalen begint te vertellen. Griezelige verhalen, die eigenlijk niet waar gebeurd kunnen zijn en toch echt gebeurd moeten zijn. 22.30 Tagestheman. Actualiteiten. 23.00 ARD-Sport extra. Met: W.K. Turnen en het Grand- Prix Tennls- tournooi dames. 00.00 Journaal. DUITSLAND 2 17.15 Tele-lllustrierte. magazine. 17.50 Flohmarkt. Tv-serie. Afl.: Een man. een woord. Aansl.: Heute-Sc- hlagzeilen. 18.20 Der Paragraphenwirt. Tv-serie. Afl.: Verirrte Akten. 18.57 Programma-overzicht. 19.00 Journaal. 19.30 Die Super-Hitparade. Show met Schlagers en bekende muzikale successen van o.a. Peter Alexander, Udo Jürgens, Mireille Mathieu en Adamo. 21.00 Journaal. 21.20 Kenzeichen D. Nieuws uit Oost- en West-Dultsland. 22.05 Crescendo. Tv-fllm van Rocky Greenberg. Met: David Warrilow, Ma- rika Blossfeldt, Avner Eisenberg e.a. Inhoud: De uit Chicago afkomstige vi deokunstenaar Rocky Greenberg concipieerde de video-film „Crescen do" in Zwitserland. De film vertelt van de enorme groei van de techniek als inzet tussen de mensen. Het themati sche aanknopingspunt is de commu nicatie en de waarneming, die belde als een rode draad door de film lo- 22.45 Ein Spiel von Liebe und Krieg: Troilus und Cressida. Toneelstuk van Shakespeare door het Ensemble Kritisch Theater van de Stuttgarter Jugendclub. Fllmimpressie. 00.15 Journaal. DUITSLAND 3 Strasse. Kinderprogramma. 19.00 Aktuelle Stunde. 20.00 Journaal. 20.15 Die unglaubliche Geschichte des Mister C. Amerikaanse speelfilm uit 1957 van Jack Arnold. Met o.a. Grant Williams, Randy Stuart en Paul Langton. 21.30 Jack Arnold erzahlt (1). Ge sprek n.a.v. de film. 21.40 Landesspiegel: Erfolgreich um jeden Preis. Amerikaanse firma's op de Duitse markt, fllmreportage. 22.15 Geschichte im Dritten. Gefan- gen in der DDR. documentaire. 23.45 Journaal. België Engeland BRT 1 till 16.50 Teletekst voor iedereen. 17.00-18.00 Schooltelevisie. 18.00 Quaquao. Tekenfilmserie. 18.05 Reddingsteam (Chopper Squad). Jeugdserie over een red dingsploeg per helikopter. 18.50 Tijdrover. Bridge, stap voor 19.00 Uitzending door derden: CDO. 19.40 Mededeling en Vanavond. 19.45 Journaal. 20.10 Kunst-Zaken. 20.15 Hoger - Lager. Spelprogramma met speelkaarten. 21.05 Panorama. Actualiteiten. 21.55 McKenzie. Serie over drie ge zinnen uit verschillende milieus. Met: Jack Galloway. Richard Marner, Roby Salaman en Tracy Ullman. 22.45 Journaal en Coda. Hommage a Rameau, van Debussy, uitgevoerd door Robert Groslot, piano. Kenny Everett is te zien in een aan tal komische situaties in zijn eigen „Kenny Everett Television Show". BBC 2 om 22.00 uur. BBC 1 16.40 Cartoon. 16.55 Play school. 17.20 Superheroes. Kinderserie. 17.25 Jackanory. Kinderprogramma. 17.40 Spiderman. Kinderserie. 18.05 John Craven's newsround. 18.10 Blue Peter. Kinderprogramma. 18.40 Journaal en weerbericht. 18.53 Regionaal magazine. 19.40 Angels. Tv-serie. met o.a. Neil West, Tony Armatrading. 20.05 Tomorrow's world. Weten schappelijk magazine. 20.30 Top of the Pops. 21.10 Give us a break. Tv-serie met Robert Lindsay, Paul McGann e.a. 22.00 Journaal en weerbericht. 22.25 Just good friends. Tv-serie met Paul Nicholas en Jan Francis. 22.55 Question time. 23.55 WK-Turnen. 00.33 Nieuwsoverzicht. 00.35 The world of golf. 01.05 Weerbericht. BRT 2 19.00 VIP-Info. Voor, over en met jongeren. 19.40 Mededelingen en Vanavond. 19.45 Rechtstreekse uitzending van uit de Koninklijke Muntschouwburg. La Passion de Gilles de Rais, opera van Philippe Boesmans. uitgevoerd door het Koor en Orkest van de Ko ninklijke Muntschouwburg (gelijktijdig op BRT 3 Radio). Inhoud: Het libretto is het verhaal van Jeanne d'Arc en haar ontmoeting met Gilles de Rais. Hij wordt door haar gered, wanneer hij een man doodt, omdat deze een vrouw trachtte te verkrachten. Daar na vecht hij aan haar zijde, totdat hij meent, dat de zaak verraden is. Na tien jaar dient een vrouw zich bij hem aan, in wie hij Jeanne d'Arc meent te herkennen. Even later wordt hij gear resteerd en van dezelfde misdaden beschuldigd als de Maagd van Or- BBC 2 16.00 Snooker. 18.35 Nieuwsoverzicht. 18.40 One of the family. 19.00 Tarzan and the lost safari. En gelse speelfilm uit 1957. Met: Gordon Scott. Betta St. John e.a 20.10 Open space special. Informa tief programma: Peter Tatchel. 20.40 Snooker. 21.20 Harty with Molly Keane. 22.00 The Kenny Everett television show. 22.30 A week of sweet water. 23.10 Snooker. 23.45 Newsnight. Actualiteiten. 00.35 Snooker. RTBF 1 17.30 Plein Jeu. Gevarieerd kinder programma. 19.05 Ce soir. Regionaal magazine. 19.25 Consumententips. 19.30 Journaal. 20.00 Autant savoir: Betere verwar- 20.25 Borsalino. Franse speelfilm uit 1974 van Jacques Deray. Meto.a.: Alain Delon, Jean-Paul Belmondo en Catherine Rouvel. 22.25 Carroussel aux images en Le monde du cinema. Fllmrubrieken van Selim Sasson. 23.15 Journaal. 23.30 Politieke uitzending. ITV 16.30 Blockbusters. 17.00 Teatime and Claudia. 17.15 Dangermouse. 17.20 First post. 17.35 Road runner. 17.45 Home. 18.15 Happy days. 18.45 Nieuws. 19.00 About Anglia. 19.20 Arena. 19.35 Crossroads. 20.00 Peterborough Country Festi val. 20.30 Raise the Titanic. Am. film (1980). 22.30 Tv-eye. 23.00 News at ten. 23.30 Folio. 00.00 Newhart. 00.30 The timeless land. RTBF 2 In verband met het om waaien van de zendmast te Waver in België zijn voor onbepaalde tijd de programma's van het tweede Belgisch-Franse net (RTBF 2) niet meer te ontvangen. TV>morgen NEDERLAND 1 NOS: 09.30 Nieuws voor doven. NOS-NOT: 10.00 Schooltelevisie. NOS: 13.00 Nieuws voor doven. AVRO: 16.00 Dag huis, dag tuin, dag opbergschuur. Programma voor peu ters. 16.15 Toppop. De Nationale Hit parade. Presentatie: Ad Visser. 17.00 AVRO Academie: Dammen. Les 2: Het Plan Damhalen (met voorbeelden uit de WK Match). NEDERLAND 2 NOS: 13.00 Nieuws voor doven. 17.50 Studio sport extra. Samenvat ting hockeywedstrijden om de Cham pions Trophy voor heren. DUITSLAND 1 09.05 Politik aktuell. 10.00 Journaal. 10.03 Die Super-Hitparade. 11.35 Souvenirs, Souvenirs, herh. 12.10 Kenzeichen D, nieuws uit Oost en West. 12.55 Persoverzicht. 13.00 Journaal. 13.15 Videotext für alle. 16.15 Journaal. 16.20 Unser Mann lm All. Ulf Merbold, de eerste Duitse astronaut, reportage. 17.05 Weltrau- munternehmen Spacelab. Reportage uit Cape Canaveral. DUITSLAND 2 RTBF 1 BBC 1 HILVERSUM 1 NCRV: 17.02 Roze- geur en prikkeldraad. 17.55 Meded. (NOS). NCRV: 18.09 Hier en nu-Ma- gazine. 18.55 In beweging extra. 19.02 Muziek in vrije tijd. 20.03 „Gode meer gehoorzaam dan de mensen..."; 22.02 NCRV-Donderdag-sport. 22.55 In 't voorbijgaan. NOS: 23.02 Met het oog op morgen. KRO: 0.02 Oogluik. 1.02 Niemandsland. (6.05 Het levende woord.) HILVERSUM 2 16.00 KRO: De wereld op donderdag. 18.00 Nws. KRO: 18.10 Grenzeloos. P.P.: 18.20 Uitzen- van het CDA. IKON: 18.30 Kleur. KRO: 19.00 Tussen de regels. 19.10 Sporen in het achterland. 19.30 Sen- sus. 20.00 Nws. 20.03 Radio Vitrine. 20.30 Da capo. 21.20 Ter overweging. TELEAC: 21.30 Latijn (les 2). 22.00 De Antieke Wereld: Een reis door Egypte (herh. les 5). KRO: 22.30 Nws. 22.40 Jongerenliturgie en jongeren pastoraat. 23.00 Spektakel. 23.55 Nws. HILVERSUM 3 NOS: 18.04 De avond- spits. TROS: 19.02 Poster. 20.02 Fer ry Maat's soul show. 22.02 Sesjun. 23.02 De L.P.-Show. HILVERSUM 4 17.00 Overname Hil versum 2. NOS: 20.00 Donderdag avond muziekmagazine. (20.00 Euro pees Kamermuziekpodium, flamenco- muz. 20.45 Onder de groene linde. 21.00 Ned. muz. 21.45 Muz. uit de Middeleeuwen en Renaissance.) 22.15-23.00 Nieuw Macedonië. HILVERSUM 5 (Via AM-zender Hilver sum 1) NOS. 19.02 Bulletin in het Ma rokkaans-Arabisch. 19.10 Bulletin in het Berbers. 19.20 Bulletin in het Turks. 19.30 Bulletin In het Spaans. 13.15 Videotext für alle. 15.25 Enorm in Form, tele-aerobic (26. herh.). 15.40 Videotext für alle. 15.57 Programma-overzicht. 16.00 Jour naal. 16.04 Pinnwand, nieuwsover zicht van deze maand. 16.20 Pfiff, sportprogramma voor jongeren. 17.00 Journaal. 17.15 Tele-lllustrier te, magazine. Morgen 12.00 Teletekst. 14.00 Schooltelevi sie. 17.15 ONEM-aankondigingen. 17.30 Plein Jeu, gevarieerd kinder programma. 07.00 Teletekst-overzicht. 07.30 Breakfast time, gevarieerd maga 10.00 Flash Gordon. 10.25 Mai mind. 10,40 London - Heathrow. 11.30 Play school, kinderprogramma. 11.55 Play Ideas, kinderserie. 13.30 Journaal. 13.55 Weerbericht. 13.57 Financ. en nieuwsoverzicht voor do ven en slechthorenden. 14.00 Pebble Mill at one, gevarieerd programma. 14.45 Little misses and mister i kinderserie. 15.00 The big time. 15.50 High hopes. 16.40 Cartoon. 16.55 Play school: kinderprogramma. 17.20 Superheroes, kinderserie. Afl.: Bananaman. 17.25 Jeckanory, kin derprogramma. 06.25 Good morning Britain. 09.30 Schooltelevisie. 12 00 The Woofits. 12.10 Rainbow. 12.30 A bit on the side. 13.00 News at One. 13.20 An- glia news. 13.30 About Britain. 14.00 Paardenraces. 15.30 Blockbusters. 16.00 Rainbow. 16.20 Ooris. 16.25 Animal express. 16.50 The Dinosaur trail. 17.15 Mr. Merlin. HILVERSUM 1 leder heel uur nieuws. KRO: 7.02 Ontbijtshow. 8.06 Echo. 8.16 Scheer je weg. 8.53 Past. A.C. Raadschelders. 9.03 Adres onbek. 10.03 Muz. op bestelling. 11.03 Ratel. 11.53 Past. A.C. Raadschelders. 12.03 Spelen maar. 13.06 Echo. 13.16 Muziek om op te schieten, een kwes tie van aksent. 14.03 1984. 15.03 Bij platen. 15.50 Kiekeboe. 16.02 Aan de veilige kant. 17.02 Henk Elsink. HILVERSUM 2 VPRO: 7.00 Nws. 7.11 Radionieuwsdienst VPRO. (7.30, 8.00 en 8.30 Nws.) NOS: 9.05 NOS-spor- tlef 9.24 Waterstanden. 9.30 Nws. VPRO: 9.33 De Maand van het Boek. AVRO: 11.00 AVRO's denksportpro gramma. AVRO-VARA: 11.10 Stich ting Nederlandse schoolradio. NOS: 11.30 Nws. 11.33 Homonos. 12.00 NOS-werkbank. 12.26 Meded. voor land- en tuinbouw. 12.30 Nws. 12.36 Tussen het nieuws. 13.00 Nws. 13.10 Meer over minder (13.30 Nws.) 14.20 Voor blinden en slechtzienden. 14.30 Nws. TELEAC: 14.33 Por Favor, cur sus Spaans, les 1 VARA: 15.03 Ra dioweekblad: VARA-informatie op de vrijdagmiddag. (15.05 Het vonnis. 15.15 In- en uitgezonden. 15.32 In ge sprek. 16.05 Bericht uit het Konink rijk. 16.32 De Stem des Volks. 17.05 Onder vuur. HILVERSUM 3 leder heel uur nieuws. EO: 7.02 Ronduit op 3. 8.03 Tijdsojn. 9.03 De muzikale fruitmand. 10.03 Muziek motief. NCRV: 10.30 Popsta tion. (ca 11.45 Weerman Hans de Jong). VOO: 12.03 Mono. 13.03 Tip- parade. 15.03 Top 40. HILVERSUM 4 VOO: 7 00 Nws. 7.02 Ochtendstemming. (8.00 Nws.) 9.00 Veronica's Meesterwerken (op com pact-disc). 10.30 Muz. voor miljoe nen, lichte klass. muz. 12.00 Strauss en Co. 13.00 Nws. 13.05 Veronica Klassiek. VPRO: 14.30 Muziek-op- -vier. (14.30 Oktober Jazzmaand. 16.00 De Tweede Beweging.)

Leidse Courant | 1983 | | pagina 15