J E MEDIANOTA EN HET WEER VAN TEXEL Edvard Niessing: De man voor en achter Carrell gekleurd gezien Shogun: ordinaire knokfilm met capsones 'IQ/TELEVISIE Qeidóa<3owavnt DINSDAG 25 OKTOBER 1983 PAGINA 15 URG - Het weer op Texel en irdkop wijkt soms sterk af van •wachtingspatroon van De Bilt. imt door de zeescheiding en de jlogische invloed daarvan op ite Hollandse weertje, ument draagt de Stichting Lo- imroep Texel aan, naast alge- i als aandacht voor de cultuur !t eiland, in een pleidooi voor igen Texels radiostation. De /aarin de stichting minister an (WVC) om een zendmach- vraagt zit nu in het dossier ntaren op de Medianota van ie Tweede Kamercommisie. issie hield intussen een :ing over die Medianota, die - gezien de ongeveer zestig schriftelij ke commentaren - de laatste tijd druk besproken is in den lande. Vijfen twintig nauw bij het mediabeleid be trokken instanties zullen voor de ka mercommissie hun schriftelijk com mentaar nader toe kunnen lichten. De overige brieven zijn voor kennis geving aangenomen. Hier een kleine greep uit die restanten. Het Samenwerkingsorgaan Westland zou graag met een eigen televisiesta tion de bewoners van het Westland dagelijks een uur of twee bezig willen houden. Het orgaan, waarin een ze vental gemeenten samenscholen, schat de kosten daahvan op tien mille per dag. Het Katholieke Vrouwengilde - na mens vrijwel alle georganiseerde ka tholieke vrouwen - vreest dat een commercieel Nederland 3 een „ver vlakkende, verruwende en de-socia liserende werking" op de samenle ving zal hebben. Vele huishoudens zullen kiezen voor een tv-abonne- ment en er hun abonnement op krant of omroeporganisatie voor opzeggen. De NVO, Nieuwe Vrijzinnige Om roep, vroeg om een uitnodiging voor de hoorzitting. De NVO ijvert voor meer ruimte voor het vrijzinnig pro testantisme op radio en televisie, om dat de VPRO hier te kort schiet, maar zal niet gehoord worden door de kamercommissie. Nader taar van deze organisatie ontbreekt. De term „nul-optie", bekend uit het kernwapenjargon, krijgt in de discus sie over het mediabeleid een nieuwe lading. Nu slaat nul-optie op de stel ling van minister Brinkman dat dis tributie van binnenlandse uitzendin gen via de kabel niet tot verhoging van de auteursrechtvergoedingen mag leiden. Die stelling noemt VMN, de Vereeni- ging van Muziekhandelaren en -uit gevers in Nederland, in strijd met ons rechtsstelsel. „Het halsstarrig volhou den aan de nul-optie heeft er al toe geleid dat onderhandelingen tussen Buma enerzijds en de NOS en de ka bel-exploitanten anderzijds nog geen resultaat hebben opgeleverd. De laatstgenoemden hopen immers dat er ondanks alles een nul-optie uit de ministeriele toverhoed zal vallen", al dus de muziekuitgevers. Zij worden bijgevallen door de Vere niging voor Auteursrecht, die er aan toevoegt dat de kabel-exploitanten ei genlijk wettelijk niet verplicht kun nen worden het binnenlandse omroe- paanbod door te geven. „Of ligt het in de bedoeling van het kabinet ka belexploitanten wettelijk te verplich ten tot overtreding van de Auteurs wet, d.w.z. tot een misdrijf?", vragen deze juristen uit Amsterdam. ÈRSUM - Dat zieken- voor „De Zonnebloem" ér dus komen en aller fijn via straatreclame ge- ip Rudi Carrell, die van- jovember in de 1-2-3-ac- i echtparen in de slag en jow gaat. Maar vlak j eigen Edvard Niessing it, die in zijn radiopro- ia „Spelen maar" eerder tiag winnende echtparen kat leveren. Koud een (er zullen die bij Rudi el- p de haren vliegen in de alige Aalsmeerse bloe- jiling. fdus als de man achter de toeleverancier van echtparen met geluk in tie en in het spel? p: „Ik ben niet zozeer de ichter Rudi alswel de (óór Carrell. Als hij te len vrijdag 11 november jjn reeks van dertien begint, heb ik eerder g op de radio deze zaak gezwengeld. Bij mij ver- }n in een directe uitzen- Èn mijn eigen program- ielen maar" elke vrij dag tussen twaalf en fkens 25 echtparen. Het pde paar wordt direct )op naar Aalsmeer gere- |aar Carrell die mensen t op te wachten". alles mag niet uit het Drden verloren, dat het liet om een KRO-actie Iet is en blijft een stuk bloem-werk van de eer- je. Die schakelde thea ter Joop v.d. Ende in en viseerde in zee te gaan KRO. Die steeds hoger de Zonnebloem groeide s onder de immer zorg- handen van KRO-man Alex van Wayenburg 'am uiteindelijk op eigen tl te staan. Die Zonne- i vindt nu opnieuw de op haar weg, die over zendtijd voor het betere werk beschikte. Dat kun weer aan Joop v.d. Ende overlaten en aan Rudi die via Duitsland artiesten met grote namen naar hier haalt. Maar eerst moeten die echtparen er wezen, die het spelletje mee willen spelen, alsmede het hele vaderlandse volk er ach ter, dat kaarten moet kopen met wekelijks geldprijzen, die met scheppen tegelijk de deur uitgaan. In één keer een ton achter je hebben staan is niet Radioman Niessing: „Maar wie is Edvard Niessing helemaal? Laat ik dat eerst vertellen. Ik zit al een aantal jaren bij de KRO, be gonnen destijds als omroeper. Met uitwijkmogelijkheden naar 3 als discjockey, bij dag en bij nacht. Niessing, Edvard dus, is de zoon van een Wasse- naarse concertpianist en een vrouwelijke arts. Hij ging in Leiden op de Willem van Oranjemulo en ontwikkelde zich al spoedig tot een onhan delbare scholier. Huiswerk maakte ik nooit. Overal onvol doende voor, uitgezonderd de regelmatige tien voor opstel len. Ik doubleerde aan de lo pende band, terwijl Rudi Car rell in Duitsland met zijn „Am laufenden Band" het ene suc ces na het andere oogstte. Die lopende band hebben wij dus gemeen. Ik wel altijd volop met radio bezig. Lag ik als jo chie met mijn eigen radiootje in bed en hoorde ik Jan Boots bezig. Dat was een idool van mij. Zo-iets wilde ik ook wor den. Ik zette als hij aan het woord was, mijn radiootje uit en dan maakte ik voor me zelf af wat hij vermoedelijk gezegd zou hebben. Machtig werk vond ik dat in het duister van mijn slaapkamer. Miljoenen ingebeelde luisteraars. Dan draaide ik het radiootje weer open en volgde het program ma, dat ik had aangekondigd. Als jongen kon ik me niets mooiers indenken dan dat. Dat werd dus niks op school. Toen Edvard Niessing: ,,Van mijn jongensjaren af ben ik al bezig met omroepen". moest ik naar het internaat van Roosen daalse broeders, waar ik onder leiding mijn huiswerk moest maken. Zo kwam ik van de middelbare, school af. Mijn weg ging ver der via de jongerenomroep "Minjon" van de AVRO, waar ik zat tegelijk met figuren als Anne van Egmond, Audrey v.d. Jagt, Marga van Arnhem en Henk van Hoorn. Nadien maakte ik wat jeugdprogram ma's. Mijn moeder heeft een boel te stellen gehad met mij, maar nu denk ik, dat ze best een beetje trots op me is. Als ik nachtuitzendingen maak op Hilversum 1, blijft ze er voor op. Dat moet wel, want als ik haar later spreek, vertelt ze mij wat ik wel en niet goed ge daan heb. Mijn vader? Die zegt er niet veel over. maar als het niet deugde wat ik doe, zou ik het wel te horen krijgen. Maar ik zit nu heerlijk met mijn werk. Precies wat ik altijd wil de, een omroepman. Of ik ook nog eens bij de tv terecht kom? Dat vind ik een zaak van ondergeschikt belang. Ik heb Frank Kramer al eens ge assisteerd, toen Pierre van Os- tade op bezoek ging bij zijn ge ëmigreerde kinderen in Nieuw Zeeland. Ik zie verder wel hoe dat allemaal afloopt". De kwis met echtparen van Niessing wordt in directe uit zending gemaakt in het ge bouw „De hoeksteen" te Am sterdam. Daar zit ook het ei gen huisorkest van Piet Zon neveld bij en een paar hon derd man meelevend volk in de zaal. De deelnemende echt paren worden in het decor van een toeringcar geplaatst, te midden van een Hollands landschap. Op de achtergrond een zogenaamde blinde kaart van Nederland, met tal van plaatsen. Uit die gemeenten komen plaatstelijke groothe den opdraven, een burgemees ter, een VVV-directeur, die iets over eigen contreien ver telt. Tegelijkertijd wordt door Piet Zonneveld muzikale in formatie melodisch aangedra gen. Zo zou zoete lieve Gerri- tje best wel eens naar Den Bosch toe willen. Wie van de echtparen mee wil, gaat over naar de volgende ronde. Blij ven er aan het slot teveel pa ren over, dan worden er tel kens moeilijker opgaven ver strekt, zodat er duidelijk spaanders gaan vallen. Eind oktober en op 4 novem ber maakt Niessing proef pro gramma's. Echtparen met be langstelling voor deelname vloeiden bijna ongevraagd uit alle delen van het land toe. In tien minuten tijd genoeg aan meldingen voor wel twaalf programma's. Echte paren te kust en te keur. Niessing moet daar wel even mee leren wer ken, want als de actie eenmaal op dreef is, speelt hij dertien weken lang met 25 echtparen, in totaal 325. Hou ze maar uit elkaar. Edvard: „Je moet er slag van hebben voor de radio te wer ken. En om te gaan met pu bliek. Dat leerde ik als bezig en bazig baasje en als deejee in de Noordwijkse disco „Pad- doek" en in de Scheveningse „Sheherezade" en „Berenbak" met tussentijds het nodige voor de ziekenomroep". En verder mocht hij ijlings ko men opdraven, toen in de af gelopen winter Frans Halsema en Paul Haenen gedaan kre gen van de KRO wegens te vrijmoedige ether-uitingen. Uiteindelijk verving hij ook Hans van Willigenburg als die voor „Klassewerk" op stap ging en de radio ervoor in de steek liet. Edvard: „Dat is met „Spelen maar" erbij al heel wat en voor de rest kan ik niks an ders, ja, slagwerk voor de Gooise Compagnie, de band van Hilversumse jazzgekken. Dat laat ik tussen de bedrijven door niet los, hoe onvast ik 's morgens na een nachtuitzen ding ook op de benen sta". TON OLIEMULLER In de nieuwe AVRO-serie „Shogun" noemen de Japan ners de Europeanen barbaren, en omgekeerd noemen de Europeanen de Japanners barbaren. Beide stand punten berusten op wat we tegenwoordig een commu nicatiefout zouden noemen: De partijen wisten niets van elkaar en een bekend menselijk trekje is nu een maal dat je alles gek vindt dat je niet kent. Nu geef ik toe: De manier waarop de hoofd-messentrekker van Japanse kant achteloos een landgenoot het hoofd afhakt, omdat de man niet gauw genoeg buigt - dat heeft iets barbaars. Je moet er toch heel wat voor over hebben om figurant te mogen zijn in zo'n film.... Overigens wist de beeldschone Japanse actrice Yogo Shimada in een stukje voorfilm vorige week dinsdag te vertellen dat dat barbaarse gedoe van de in beeld gebrachte Japanners behoorlijk is overdreven: Zo ging het in werkelijkheid helemaal niet toe, het zit er écht alleen maar in om de serie „leuk" voor het grote publiek te maken. Wat je maar leuk noemt: De gruwelijkheden spatten van de beeldbuis. Die uitlating van Shimada maakt ook duidelijk dat van een his torisch beeld van het Japan in de zeventiende eeuw dus geen sprake is. Dan kun je niet veel meer doen dan Shogun betitelen als de zoveelste commerciële knokfilm van Amerikaanse make lij. Deze keer gepresenteerd met een cultureel dekmanteltje, maar niks beter of cultureier dan The A-Team of Starsky and Hutch. Capsones, dus. Het ziet er allemaal wel heel mooi uit, dat moet gezegd. De aan kleding is perfect, de stunten (tenminste, ik hoop dat die ont hoofding een stuntscène was....) zijn knap gemaakt, en van de acteur Toshiro Mifune, die de Samoerai speelt, gaat een enorme beklemming uit. Voor dat gesprekje met die Japanse actrice had de AVRO een wel heel opmerkelijke formule bedacht. Het werd gevoerd door glamourboy Hans van der Togt, steromroeper van de algemene omroep. Deze jongeman spreekt weliswaar geen woord over de grens, maar dat was geen bezwaar: Hij stelde zijn vragen ge woon in het Nederlands en Shimada gaf haar antwoorden ge woon in het Japans. Zo kan het dus ook. Ze hadden allebei braaf hun aandeel in het gesprekje uit het goed gekapte hoofd geleerd en nu ging het er alleen maar om, dat Shimada het goede ant woord bij de goede vraag leverde, en dat lukte zowaar. Dat zich op die manier natuurlijk geen gesprek in de goede bete kenis van dat woord kon ontwikkelen, deerde kennelijk nie mand, nu was het alleen maar een niet-komisch bedoelde (maar wel zo overkomende) schets voor een dame en een heer. Een laatste kanttekening nog bij Shogun: Het blijft altijd vreem^l overkomen, dat figuren in zo'n film gespeeld worden door vol bloed Amerikanen. De hoofdpersoon is een Engelse stuurmah van een Nederlands zeilschip, maar al die Europeanen drukken zich uit in het Amerikaans, een tongval die in de zeventiende eeuw nog niet eens bestónd. Het valt dan nog mee dat de Japan ners in de film wél gewoon Japans met elkaar spreken. Je kunt natuurlijk niet over televisie schrijven zonder dat je op zijn minst enige zinnen wijdt aan de nieuwe verschijningsvorm van Van Kooten en De Bie. Dit seizoen opereren de heren als een soort servicebureau voor de media, waarbij (althans in de eerste aflevering van afgelopen woensdag) de verwarring wild om zich heen slaat. In die hoedanigheid vertonen ze fragmenten van actualiteitsre portages zoals die ook door Hier en Nu of door AVRO's Televi- ziermagazine gemaakt zouden kunnen zijn. Dat zal dan allemaal heus wel een diepere satirische bedoeling hebben, maar erg dui delijk werd die niet. Veel te lachen was er ook niet, zelfs niet om de (denkelijk) wel leuk bedoelde Oma-dienstverlening. De humor daarin bleef ste ken op Farce-Maieure peil: Aardig, maar niet veel meer. Het zou er wel allemaal een stuk leuker op worden als de heren de door hen geïnterviewde personen ook zelf zouden uitbeelden; deze door hen tot kunstvorm verheven techniek beheersen ze als weinig anderen in ons land, en werd hier node gemist. En ook de afwezigheid van figuren als de Van der Laaks, de vieze man en het Juinense stadsbestuur moet worden betreurd. RENE DE COCQ strotten uur/and West-Duitsland kt over een ultra-mo- iekenhuis, waarin je al- opgenomen kunt wor ts je een paard bent. wgdprogramma Glo ten" presenteert een age over dit medisch m, waar racepaarden, ak tijdens hun carrière vijkingen hebben opge- worden geopereerd. Ze n er daarna verzorgd fs ook afgetraind". nder dierlijk onderwerp 11lit Japan, waar de poli identificatie neusaf- van paarden en [j maakt, zodat ze bij gemakkelijker te ach- i zijn. „Globetrotten" dt verder nog aan ban de Inka-cultuur en ewoonten in de we- tur Nederland 1. haar grote vredesdemon- voor de deur staat het inprogramma „Kijk 7 het teken van dit ge koot gedeelte van de wing is gewijd aan de Olijke burgemeester drummen, Gerda van psch (62), die als chris- cialiste de kernwapen- pp veroordeelt. Ze is \ken bij het burge- prs-initiatief tot verzet de gevolgen van de Ing van kruisraketten I gemeenten. Ook ko twee huisvrouwen uit id recht voor de came- 'ie vroeger nooit bij eni- 'litieke activiteit waren 'ken, maar nu menen moeten verzetten te- 5 kruisraketten, uur Nederland 1. valvislagune l van de grijze walvis d, dat hij enorme af in aflegt, reizen van 10.000 km heen en te- jn geen uitzondering, 's 's zwemt hij in de Noor- IJszee en het noorden i Grote Oceaan, 's win- 'ien we hem langs de 'an Californie en Mexi- 1e documentaire „De ilagune" laat ons ken- ken met deze lange af- twemmer. uur Nederland 2. Nederland NEDERLAND 1 Marlies Disch bij een maquette. Ze gebruikt deze om uit te leggen hoe de Romeinen leefden. Ned. I om 11.00 uur. 22.00 Sonja op dinsdag. Ge varieerd programma met gasten rechtstreeks vanuit de Meervaart in Amster dam. 23.00 Kijk Haar. Vrouwen magazine in het teken van de vredesdemonstratie in Den Haag. (Zie toelichting). NOS 23.40 Journaal. 23.45 Nieuws voor doven en slechthorenden. NCRV 16.00 James Herriot. Beleve nissen van een veearts. Afl. 4: Kalverliefde. James zet zijn eerste, moeizame schreden op het liefdespad. 16.50 Globetrotten. Jeugdma- gazine. Vanmiddag onder werpen uit Peru, West- -Duitsland en Japan. (Zie toelichting). 17.10 Yakari. Tekenfilmserie. TELEAC 18.25 Follow Me-I. Engels voor beginners, herh. Les 3. 18.40 Follow Me-I. les 4. VARA 18.55 Popeye. Tekenfilm. 19.00 Niels Holgersson, te kenfilmserie. Afl. 17: Has pel de kraai. 19.25 Zeg 'ns AAA. Comedy serie geschreven door Alexander Pola en Chiem van Houweninge rond de huisarts Lydie van der Ploeg. Afl. 4 (herh.): Doch ter Nancy heeft zich het lot aangetrokken van een los geslagen puber. NOS 20.00 Journaal. VARA 20.28 Transport. Negendelige serie over het leven van vrachtwagenchauffeurs. Afl. 4: Chauffeur teveel. Leo acht zich de baas van een kleine firma met twee vrachtwagens. Marcel, die de verre buitenlandse toch ten maakt, vormt voor hem een bedreiging en een rem op het vrijbuitersleven dat hij wil leiden. 21.20 Achter het nieuws. Ac- tualitéitenrubriek. NEDERLAND 2 NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.20 Paspoort voor Joego- slaven en Italianen. 18.30 Sesamstraat. 18.45 Jeugdjournaal. 19.00 Journaal. EO 19.12 D'r kan nog meer bij. Programma m.m.v. kinde ren van „Het Kleutereiland" uit Nieuw Loosdrecht. 19.30 De Walvislague. Natuur film over de grijze walvis. (Zie toelichting). 20.20 Tijdsein. Actualiteiten en informatie. 20.50 De psalmen van David (1). Met James Galway op zoek naar de oude joodse traditie in Jeruzalem. 21.15 Het Evangelie naar Jo hannes. Vanavond: Johan nes 18 - de gevangenne ming. NOS 21.40 Omnibus. Kunstkroniek van Theo Stokkink. 22.30 Journaal. 22.45 Den Haag Vandaag. 23.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. DUITSLAND 1 18.00 Hier und Heute. Actualiteiten. 18.25 Kontakt bitte...: Der falsche Weg. 19.00 Falcon Creat. Amerikaanse tv- 20.00 Journaal. 20.15 An hellen Tagen: Schwar- zwald. Programma over het Zwarte Woud met Hans Dieter Schwarze. In houd: Liederen en gedichten, die het Zwarte Woud bezingen, omlijsten op namen van het openluchtmuseum Vogtsbauernhof in Gutachtal, de vroegere rijksstad Gengebach, Otten- hofen en het prachtige landschap van bergen en dalen. 21.00 Panorama. Actualiteiten. 21.45 Dallas. Amerikaanse tv-serie. 22.30 Tagesthemen. Actualiteiten. 23.00 Kulturwelt8piegel. Cultureel magazine. 23.45 Journaal. DUITSLAND 2 17.50 Ein Wort aus Musik, spelpro- gramma met Heinz Eckner. Aansl.: Heute-Schlagzeilen. 18.20 Mein Name ist Hase (Buga Bunny), tekenfilm-serie 18.57 Programma-overzicht. 19.00 Journaal. 19.30 Verkehrsgericht, tv-rechtbank over verkeersdelicten Afl. Wolfgang A reed zonder rijbewijs. Inhoud: Wolfgang Angermann. een vertegen woordiger in wijn. wordt op een vrij dagmiddag bij een verkeerscontrole aangehouden. Hij blijkt met een klant een paar glaasjes wijn te hebben ge dronken. Angermann moet zijn rijbe wijs inleveren, maar hij twijfelt aan de juistheid van deze maatregel. Een paar dagen later is hij zonder rijbe wijs op weg en wordt aangereden. 21.00 Journaal. 21.20 Die Traumfabrik - Von der heimlichen Macht des Lore-Ro mans. Reportage over pulpliteratuur. Inhoud: Elk jaar bereiken de driestui- verromannetjes in de Bondsrepubliek een omzet van 150 miljoen exempla ren met een gemiddelde prijs van 1.60 Mark. Claus Blenfait onderzocht hoe deze pulpliteratuur tot stand 22.05 Truffauts Geschichten von Doinel (3): Baisers voles Franse speelfilm uit 1968. Inhoud: In deze met een Oscar onderscheide film is Antoine Doinel (Jean-Pierre Leaud) bijna volwassen. Hij gaat als nacht portier in Montmartre werken. Dat houdt hij niet lang vol. Zijn volgende beroep is privè-detective. Terwijl hij de opdracht krijgt het personeel van een schoenenzaak na te gaan, wordt hij verliefd op de vrouw van de eige naar (Delphine Seyrig). 23.35 Journaal. DUITSLAND 3 WDR 18.00 Telekolleg I: Wiskunde geo metrie, les 19. 18.30 Sesamstraat. 19.00 Aktuelle Stunde, actualiteiten. 20.00 Journaal. 20.15 Lander-Menschen-Abenteuer, reportage over Groenland. 21.00 Weltreise (3), zes concurrenten op reis. 21.45 Landesspiegel: New York City. can you hear me...? Reportage van Heiner Hepper. 22.15 Drei vor Mitternacht. Aansl.: Journaal. 18.00 Quaquao. 18.05 Klein, klein kleutertje. 18.20 Er was een keer... 18.30 Beter schrijven. 19.00 Tijdrover: Lieve plantjes. 19.10 Kijk uitl 19.15 Drakendagen (Draghetto). 19.25 Uitzending door derden. 19.40 Lotto-winnaars. 19 45 Journaal. 20.10 Kunst-Zaken. 20.15 I.O. Quiz. 20.45 Verover de aarde: 'n Labje in de ruimte. Over het eerste Europese Ruimtelaboratorium. 21.35 Pieces de clavecin van Ra- meau en Couperin, geïllustreerd met tijdsdocumenten uit de beeldende kunst. M.m.v. Jos van Immerseel, cla- vecimbel. 22.05 Journaal. BRT 2 19.00 Het leven rondom ons: De zon nekijkers. 19.25 Juke Box: Vangelis. 19.35 Kijk uitl 19.40 Mededelingen en Vanavond. 19.45 Journaal. 20.10 Kunst-Zaken. 20.15 Gered door de liefde (An Act of Love), tv-film van Anthony Harvey en Anthony Page. Met: Glenda Jack son. Dirk Bogarde, Ken Kercheval, e a Inhoud: Deze film verhaalt een periode uit het leven van de actrice Patricia Neal en haar man, de schrij ver Roald Dahl. Terwijl ze drie maan den in verwachting was. werd Patricia door een mysterieuze verlamming ge troffen. Roald Dahl gaf tijdelijk zijn schrijverscarrière op om zijn vrouw bij te staan. Door middel van zijn in tensief trainingsprogramma stond zij na twee jaar weer op de planken. 21.50 Leven met gehandicapten, discussie. 22.40 Open school: Technisch en wetenschappelijk Engels, afl. 1 (herh.). 23.10 Open school: Handel en wan del. Stress, afl. 3 (herh.). RTBF 1 17.15 Vacatures van de ONEM. 17.30 Plein jeu. 19.05 Ce soir, regionaal magazine. 19.25 Consumententips. 19.26 Lotto. 19.30 Journaal. 20.00 Les nouvelles Brigades du Ti- gre, Franse politieserie. AflS O S. Tour Eiffel (1). Met: Jean-Claude Bouillon e.a. 20.55 Videogam, spelprogramma. 21.40 Salut l'artiste, gevarieerd thea termagazine. 22.30 Presentatie van de opera „La Passion de Gilles de Reis", van Ph. Boesmans. 22.45 Journaal. 23.00 Tribune economique et socia- In verband met het omwaaien van de zendmast te Waver in Belgie zijn voor onbepaalde tijd de programma's van het tweede Belgisch-Franse net (RTBF 2) niet meer te ontvangen. Engeland James Franciscus Australische film „Puzzle". BBC 1 om 23.30 uur. BBC 1 16.25 Take another look. 16.45-16.55 Pauze. 16.55 Play school, kleuterprogram- 17.20 Superheroes, kinderserie. 17.25 Jackanory, kinderprogramma. 17.40 Rentaghost, kinderprogramma. 18.05 John Craven's newsround, jeugdjournaal. 18.10 Record breakers, kinderserie. 18 40 Journaal. 18.53 Regionaal magazine. 19.40 Angels, ziekenhuis-serie. Met: Neil West, Pauline Quirke e.a. 20.05 Harty, showprogramma. Met muziek uit de top 30. 20.40 Taxi, Amerikaanse comedy-se- 21.05 Bergerac, tv-serie. Met: John Nettles e.v.a. 22.00 Journaal en weerbericht. 22.25 Stan's Last Game, tv-spel. 23.28 Nieuwsoverzicht. 23.30 Puzzle. Australische film (1978). 01.10 Weerbericht. 16.00 Snooker. 18.35 Nieuwsoverzicht. 18.40 (ZW) Harold Lloyd. 19.05 Grange Hill, jeugdserie. 19.30 Snooker. 20.15 The Great Egg Race, spelpro gramma. 20.45 Best of Brass *83, harmonie- en fanfaremuziek. 21.30 Top gear, auto- en motormaga- 22.00 Snooker. 22.25 Aristocrats, tv-serie. Afl.: Le Marquis de Ganay. 23.15 Snooker. 23.55 Newsnight, actualiteiten. ITV 16.30 Blockbusters. 17.00 Portland Bill. 17.15 Danger Mouse. 17.20 Hold tight. 17.45 CB-tv Channel 14. 18.15 Emmerdale Farm. 18.45 Nieuws 19.00 About Anglia 19.35 Crossroads. 20.00 Bygones. 20.30 Give us a clue. 21.00 The best of Mike Yarwood. 22.00 Rumpole of the Bailey. 23.00 News at ten. 23.20 Anglia late news. 23.30 Cvitanovich trilogy. 00.30 The mysteries of Edgar Walla ce. 01.40 Tuesday Topic. TV-morgen NEDERLAND 1 NOS 09.30 Nieuws voor doven. NOS-NOT 10.00 Schooltelevisie. NOS 13 00 Nieuws voor doven. FE- DUCO 15.00 Omgaan met je buren, thema 1 (herh.). AVRO 15.30 Kinder- bios. 16.30 Stuif es in. Jeugdpro gramma. DUITSLAND 1 08.10-09.05 Schooltelevisie. 09.25 Sesamstraat. 10.00 Journaal. 10.03 Verkehrsgericht (herh.). 11.35 Briti- sche Nachbarn (herh.). 12.10 Pano rama. 12.55 Persoverzicht. 13.00 Journaal. 13.15 Videotext für alle. 16.10 Journaal. 16.15 Tiere vor der Kamera. Filmreportage (herh.) 17.00 Die Spielbude. 17.50 Journaal. DUITSLAND 2 10.00 Zie Duitsland 1. 13.15 Video text für alle. 15.25 Enorm in Form. 15.40 Videotext lür alle. 15.57 Pro gramma-overzicht. 16.00 Journaal. 16.04 Linke Hand - rechte Hand. 16.35 Zirkus - nein Danke. Filmre portage. 17.00 Journaal. 17.15 Te- le-lllustrierte, magazine. BRT 1 17.00 Beter schrijven (Open school). 17.30 De Smurfen. Afl. 3. 17.55 De Rooien en de Blauwen. Afl.: Militair RTBF 1 BBC 1 BBC 2 ITV HILVERSUM 1 leder heel uur nieuws. 17.55 Mededelingen (NOS). AVRO: 18.06 AVRO's Radiojournaal. 18.25 Toppers van toen. 19.02 Pim Jacobs' platenscala. 19.45 Hollywood Boule vard. 20.03 Operette-musical. 21.02 Wie zwijgt stemt toe. hoorsp.serie. 21.41 Lichte grammofoonmuz. 22.02 AVRO's sportpan. eretrib. NOS: 23.02 Met het oog op morgen. VARA. 0.02 Elpee tuin. 2.02 Groot licht. 5.02 Truck. HILVERSUM 2 P.P.: 18.20 Uitzending van de EVP. Hum.Verb.: 18.30 Het voordeel van de twijfel. TROS: 19.00 TROS Klantenservice. 20.00 Nws. 20.03 Finale. 21.00 Om het boek. TE LEAC: 21.30 Onderwijskunde, les 3. 22.00 Por favor, introduktieprogram- a Spaans. TROS: 22.30 Nws. 22.40 Een dode uit het Oosten (7), hoorsp. 23.00 Proeflokaal. 23,55 Nws. HILVERSUM 3 leder heel uur nieuws. NOS: 18.04 De avondspits. VARA: 19.02 Hof vèn Eden. 20.02 Popkrant. 21.02 Moondogs. HILVERSUM 4 17 00 Overname Hil versum 2. NCRV: 20.00 Concertante v. Saint-Saens (6). 20.50 Wer ken v. Jacob Obrecht. 21.30 Thomas Muntzer: Reformator en opstande ling: Het monster van Frankenhausen. docudrama v. Ab van Eyk. Aansl Thomas Muntzer. liturgie vernieuwer en comp. met o.m. zijn Duitse mis. HILVERSUM 5 (Via AM-zender Hilver- 1) NOS: 19.02 Bulletin in Marok kaans-Arabisch. 19.10 Bulletin in het Berbers. 19.20 Bulletin in het Turks. 19.30 Bulletin in het Spaans. Morgen 12.00 Teletekst. 14.30 Schooltelevi sie. 16.00 Graffiti, jongerenprogram ma met. 06,00 Teletekst-overzicht. 07.30 Breakfast time, gevarieerd magazine. 10.00 Flash Gordon. 10.25 Master mind. 10.55 Day out. 11.30 Play School, kinderprogramma. 13.30 Journaal. 13.55 Weerbericht met overzicht voor de landbouw. 13 57 Finan.- en nieuwsoverzicht voor do ven en slechthorenden. 14.00 Peb ble Mill at one, gevarieerd program ma. 14.45 Hokey-Cokey, kinderserie. 15.00 Silk stockings, speelfilm uit 1957. 16.55 Play school, kinderpro gramma. 17.20 Superheroes, kinder serie. 17.25 Jackanory 09.10 Technical Studies: Presswork. 10.38 Schooltelevisie. 13.05 Infor matieve series. 14.10 Schooltelevi sie. 16.00 Snooker. 06.25 Good morning Britain. 09.30 Schooltelevisie. 12.00 Button Moon. 12.10 Rainbow. 12.30 Play it again. 13.00 News at One. 13 20 Anglia News. 13.30 A plus. 14.00 Take the high road. 14.30 A country pratice. 15.30 Blockbusters. 16.00 Button Moon. 16.15 Dangermouse. 16.20 Behind the bike sheds. 16 45 The all electric amusement arcade. HILVERSUM 1 leder heel uur nieuws VOO: 7.02 Ook goeiemorgen. (7.30 en 8.30 Veronica nieuwsradio). 9.30 Muziek terwijl u werkt. 10.30 Veronica nieuwsradio. 10.32 Kletskop. 12.03 Will wil wel. (12.30 Veronica nieuws radio.) 14.03 De jukebox. 15.03 Ne derland Muziekland. (16.30 Veronica HILVERSUM 2 VARA: 7.00 Nws. 7.10 VARA Woensdag op 2: De wekkerra dio. (7.30, 8.00 en 8.30 Nws.). NOS: 9.05 NOS- sportief. 9.24 Waterstan den. 9.30 Nws. TELEAC: 9.33 Follow Me I (les 4 VARA: 10.03 Nederland se schoolradio. Popmuziek. 10.23 Hoor haar. (10.30 Nws. 11.30 Nws.) 11.33 Leef-tijd-genoeg. Overh voorl 12.16 Franco huis. NOS: 12.26 Me- ded. voor land- en tuinbouw. 12.30 Nws. VARA: 12.3S Dingen van de dag. 13 00 Nws. 13.10 Leef-tijd-ge- noeg. (13.30 Nws.) 14.00 De Schuur papier vanuit Diergaarde Blijdorp. NOS-RVU 14 33 't Gif en ik NOS: 15 03 Zo kan het ook. 15.30 Nws. 15.32 NOS-Wereldwijzer. 1600 Wat een taal. 16.30 Nws. NCRV: 16.32 Studio 55 HILVERSUM 3 leder heel uur nieuws. KRO; Het progr. kan tussen 8 04 - 16 58, na nieuws en reklame, onder broken worden voor aktual. van Echo. 7.02 Het leven begint na zeven, met Peter Koelewijn. 9.04 Formule 3. 11.04 De wereld op woensdag. 12.04 Vraag en antwoord. 13.04 Seeburg en Wurlitzer. 14.04 Don't stop the music. 15.04 Komt er nog wat van? 17.04 Weeshuis van de hits. HILVERSUM 4 NCRV: 7 00 Nws.7.02 Het levende Woord. 7.10 Preludium 8.00 Nws. 8.05 Platennieuws. 8.45 Musica Sacra. 9.15 Onder de hoogte- zon 10 00 Kamermuz. uit de Barok. 10.30 Orkestpalet. 12.15 De sympf. v. Mozart (24). 12.25 Promenade: het Promenade Ork.. met solist: klass. muz. 13.00 Nws. 13.05 Orgelconcer ten van John Stanley I AVRO: 13 30 Herbert von Karajan dirigeert de Ber liner Philharmoniker. 14.30 Oude luit muziek. 15.45 Le Sucre et le Sacre.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 15