Leiden rolt ook Weert op Scylla neemt revanche Pernix zakt verder af MSV VERSPEELT ONGESLAGEN STATUS IN GRONING^ Zethof weer winnaar Alphen Noord cross SPOM I IMIBUIME MAANDAG 24 OKTO J LEIDEN Het dames- team van MSV heeft za-. terdagavond de ongesla gen koppositie in de pro motiedivisie basketbal verspeeld door met 57-43 te verliezen bij Gronin gen. In de eerste divisie boekte LUSV een verras sende zege op Cangeroes (65-64), die echter werd gevolgd door een kansloze nederlaag gisteravond in Den Bosch: 86-39. Verlies opnieuw ook voor de El- mex-dames. Bij de heren overwinningen voor Lei derdorp, BVO Alphen, Blitz en Grasshoppers, ter wijl de Trotters hun twee de verliespartij speelden. MSV reisde naar Groningen in de wetenschap dat concur rente BVG al twee punten had laten liggen en bij winst nog verder achteruit gezet kon worden. Zover kwam het ech ter niet want de dames hadden hun schotkwaliteiten kenne lijk in Noordwijk achter gela ten. Voor iedere treffer gingen er vijf andere ballen mis en zo kan niemand winnen. BVG leidde bij rust al met alleszeg gende cijfers: 32-18 en ook na de hervatting bleef MSV scho- tarm: 57-43. Tineke Vos en Re- nate Sluis tekenden ieder voor 12 punten. LUSV hield goed stand tegen het sterkere Cangeroes en kon dankzij een goed uitgevoerde press met 65-64 (rust 29-30) ze gevieren. Veel tijd om de winst te vieren was er niet want het Bossche Flash had gisteren een basketballesje klaar liggen. Na een 42-16 ruststand werden de Leidse studentes met een berg huis werk teruggestuurd: 86-39. El- mex wacht nog op de eerste winst in de rayon eerste klas se. Zonder de geblesseerde Ineke van der Laken kon Lei den het ook tegen Gymnova niet bolwerken: 60-71 (rust 23- 37). Leiderdorp herstelde zich gis teravond goed van de neder laag tegen AMVJ. Onder aan voering van Tony Lamping (20) en Ton Paulides (12) boek te het team van coach Ben van Cleef een regelmatige zege op OSG. In Utrecht werd het uit eindelijk 66-72 na een 32-38 ruststand. BVO Alphen. vol gende week tegenstander van Leiderdorp, had een verlen ging nodig om AMVJ te be dwingen. Beide ploegen hiel den elkaar de hele wedstrijd in evenwicht en bij 77-77 wa ren er vijf extra speelminuten nodig alvorens BVO met 97-85 toch nog ruim won. Dat er in de slotminuten nog maar vier Alphense spelers over waren hielp AMVJ niet. Blitz had een makkelijke middag tegen het zwakke Jumpers: 100-72. Alleen in de eerste minuten was er sprake van evenwicht (16-14), daarna werd de Haagse tegenstand ge broken: 35-18 en 49-31 bij de rust. De strijd was toen wel ge streden. Bij de topscorers Rolf van Oort (22), Ton Kallenberg Jr. (19) en John Raan (16). Nutsspaarbank Trotters, zonder Gerard van de Berg (WK taekwon-do), kon halver wege het duel met het sterke Lokomotief nog aanspraak maken op de winst (40-36), maar in de tweede konden de Leidse gasten in hun eigei men. Ook het fanat weer van Peter van ring mocht niet ma, 68-80. Koploper Gras$l( sleepte in de twee rayon een nipte 65-6 28) overwinning in bij Charlois in Rottell gin Zaal (20) had ee rijk aandeel in de LEIDEN De winst kwam zaterdagavond uit- eindelijk niet eens meer als een verrassing. Elmex maakte korte metten met Coveco Weert (84-58) en gaat aan het einde van de eerste competitieronde nog altijd ongeslagen aan de leiding in de eredivisie. De in zijn voorbeschou wingen immer voorzichti ge Ruud Harrewijn zal zo langzamerhand toch eens aan de play-offs moeten gaan denken, want die kunnen de Leidse basket ballers normaal gespro ken niet meer ontgaan. Er "zijn nog vijf ploegen se rieus in de strijd voor de vier play-off plaatsen. El mex lijkt zich samen Den Bosch van deelname te hebben verzekerd, terwijl het drietal BV Canadians, Weert en Haaksbergen om de resterende stoelen mag dansen. Dat de Lei- denaars zich al zo vroeg, bij de kandidaten hebben gemeld mag ook al geen verrassing meer worden genoemd. De ploeg is aan het begin van het seizoen, ook al was er toen maar één Amerikaan, schrome lijk onderschat. Weert-speler Renso Zwiers sprak voor alle eredivisiespe lers toen hij na afloop van de ongelijke strijd stelde dat er maar twee ploegen in de ere divisie zijn die uitstekend kun nen verdedigen: Leiden en Den Bosch, waarbij Leiden door de collectiviteit nog iets sterker is. De statistieken on derstrepen de stelling van Zwiers. In de laatste vijf wed strijden scoorden de Leidse te genstanders gemiddeld 58 pun ten tegen een percentage van netaan 39 percent. Leiden zelf kwam tot meer dan 80 punten tegen 55 percent. Daarnaast heeft Leiden een reboundo- verwicht van 2 tot 1, en het verdedigende overwicht is aangetoond. Weert, dat na de overwinnin gen op Canadians en Haaks bergen het nodige optimisme in de bagage had, kon precies vijf minuten tegenstand bie den aan Leiden: 8-10. Het Leidse verdedigingsnet werd toen over de Limburgers ge worpen en tot toen het na tien minuten later weer even werd opgelicht was de wedstrijd be slist: 41-14. Weert vluchtte in Don Cox is zijn Weerter verdedigers opnieuw te snel af. De Leidse Amerikaan scoor de 22 punten voor zijn ploeg. solo-spel, zag Lewis (2) en Blair (3) uitgeschakeld door Kragtwijk en Wiel en ging van steeds grotere afstanden mis schieten. Het hele kaar tenhuis stortte in elkaar en redding kwam pas toen Ruud Harrewijn enkele minuten na de rust (49-20) besloot dat het nu wel genoeg was. Harrewijn vond het tijd om de speelminuten eerlijk onder zijn spelers te verdelen en toen het verschil was opgelopen tot 37 punten (59-22) gingen ach tereenvolgens Wiel, Hagens en Kragtwijk voorgoed naar de kant. De verdeling basisspe- lers-bankspelers was in speel minuten 126 tegen 84. Een verdeling die voor het publiek minder leuk was omdat nu de scherpte uit het Leidse spel werd gehaald en Weert kans kreeg om in de slotfase nog een paar punten te pakken. Daardoor kon Leiden de twee de helft zelfs nog verliezen (35-38), maar de echte wed strijd was natuurlijk al voor fust in de verdediging beslist. Eindstand: 84-58. Topscorers: Cox 22, Beek 16, Wiel 14. Bij Weert: Lewis 16, Zwiers 14, Blair 11. HANS JACOBS •LEIDEN Na het verlies in de openingswedstrijd - tegen 't Hooge Huys speelde Scylla in de re turn uiterst nauwkeurig om niet nog eens punten te verspelen. De Leidena- ren wonnen dan ook met 6—3. Avanti dolf met de zelfde cijfers het onderspit bij De Veluwe. Bij de da mes had Avanti Ellen Bakker niet eens nodig om Hoonhorst met 61 slaag te geven, terwijl Scylla Vice Versa met 6 4 voorrang moest verle nen. Na de puntendeling met Ni kon vorige week mag Scylla geen punt meer verliezen wil het kans blijven houden op de a hefsttitel. Als eerste hindernis diende het lastige 't Hooge - Huys genomen te worden, waarvan de eerste keer verlo ren werd. Tot 33 lag de wed strijd geheel open en hielden de ploegen elkaar uitstekend in evenwicht. Sjoerd Meyer miste de „finishing touch" te gen René Hijne (twee matc hpoints) en was toen zo aange slagen dat Nico van Slobbe geen kind aan hem had. Bo vendien was Patrick Swier, die wél Hans van der Broek aan zijn zegekar bond, kans loos tegen Hijne. Anne Vlieg was goed op dreef. Nadat hij met Swier het dubbel naar zich trok en daarmee 43 op het scorebord bracht, bleef hij, na Van der Broek en Van Slobbe, ook Hijne de baas. Omdat de scheidsrechters nog al wat services afkeurden en Vlieg het hier niet altijd mee eens was koste het hem wel een officiële waarschuwing. Swier had vervolgens weinig moeite om tegen Van Slobbe de 63 zege veilig te stellen. Robert Turk zorgde tegen De Veluwe voor een verrassing door de sterke Ron van Spanje achter zich te laten. Hij ver zuimde echter om Jan Vlieg en Jaap van Spanje een lesje te lezen waardoor Avanti op 3 6 bleef steken. Robert de Groot pakte Vliet namelijk wel in, terwijl ook het dubbel een Hazerswoudse aangelegen heid werd. Invaller Aljé Kamphuis bleef op nul. In de tweede divisie werd Pel grim Odion 2 slachtoffer van de sterke dadendrang van Sjaardema. De Oegstgeeste- naren lieten er geen twijfel over bestaan wie de sterkste was en stuurden de bezoekers met 91 naar huis. Joop van der Borg liet als enige een veer, iets waar Friso Reitsma en Herman van der Broek niet voor te vinden waren. Docos verloor voor de zoveelste keer met 64 en wel van Seine Meubelen. Natuurlijk weer driemaal Ed van der Berg en deze keer eenmaal Sjaak den Elzen. Ook het tweede van Avanti trok aan het kortste eind. Tegen Onkyo redden Piet de Groot en Gerard Bak ker jr. ieder net de eer zodat het 28 werd. De Scylla reserves voegden wel twee punten toe aan hun totaal door met de hakken over de sloot Luto te verslaan. Frits Kantebeen legde met een hattrick de basis voor de 64 overwinning. Rob Règeer en Erik Noest deden het ieder respectievelijk eenmaal slech ter. Van de vierde divisie teams bleef De Treffers onstuitbaar. Tempo Team 4 ondervond met 82 de kracht van de Veners. Ook Sjaardema 2 deelde rake klappen uit. VVV werd met eveneens 82 duidelijk ge maakt wie de sterkste was. Minder goed verging het het derde van Avanti. Nico de Gelder, Pieter Groot en Paul van Wetten bleven allen slechts eenmaal aan de positie ve zijde van de score en gin gen tegen 't Zand dan ook met 37 de boot in. Scylla 3 deed het tegen het zwakke Phoenix 3 beter. Ondanks verliespartij- en van het dubbel, Sjaak van Veen en van Johan Wessels werd het simpel 73 voor de Leidenaren dank zij een onge slagen Hein Chrispiin. Overige uitslagen: scylla 4 DOV 28; Avanti 4—De Sa lamanders 3 46; De Treffers 2—SV Vleutel 9—1; De Tref fers 3The Back Hands 5—5; TavebaSjaardema 3 19; Amsterdam '78 2Docos 2 8 2. DAMES Zelfs zonder topspeelster Ellen Bakker had Avanti totaal geen moeite met Hoonhorst. José Bakker en Marijke Olst- hoorn verloren niets en alleen Claudia Verschoor verstapte zich tegen Veldmaat, zodat de Hazerswoudsen de thuisreis met een 61 overwinning konden aanvaarden. Triester verliep het weekeinde voor Scylla. Onder leiding van een wederom ongeslagen Sandra de Kruiff lukte het de kam pioen van vorig jaar niet om van de laatste plaats af te ko men. Omdat alleen Marianne Kantebeen tegen Vice Versa iets positiefs deed bleef het wat Scylla betreft bij vier, ter wijl tenminste een gelijkspel nodig was om serieus in de race om behoud van het eredi visieschap te blijven. Overige uitslagen: Avanti 2 Amsterdam '78 46; Middel burg ZuidScylla 2 60; Avanti 3Irene 73; PSV/CathrienDocos 64. LEIDEN Voor de meeste promotieklassers ziet de situatie er weinig rooskleurig uit. Fides Pac ta, dat vrijdag had, bezet weliswaar de eerste plek, maar De Danaïden, Per nix en. Zuiderkwartier hebben juist aansluiting met de laatste plaatsen ge kregen. Betere posities zijn er weggelegd voor het grootste deel der twaalf tallen, dat op districtsni veau speelt. Daarvan heb ben Fluks, Ons Eiland en TOP zich dit weekeinde vaster in de hoogste regio nen gekorfbald. Lange tijd slaagde Zuider kwartier erin om het stands verschil met Nic. te camoufle ren. Dit gebeurde met redelijk korfbalspel, waarin fraaie ac ties en knullig balverlies el kaar te veelvuldig afwisselden. Bij rust koesterden de volge lingen van Nico van Leeuwen een 43 voorsprong, maar in het vervolg moesten zij zich tot volgen beperken. Dit ging hen tot 78 ook goed of, maar in het slotkwartier schoten de Groningers alle illusies op een goed resultaat aan flarden. Het werd tenslotte 72 en enkel Dick Derksen (3), Dirk Jan de Kreek (2), Christa Metselaar en Erik van Lunteren konden voor enig verweer in de score zorgdragen. Na een goede start glijdt Per nix steeds meer terug op de ranglijst, vooral nu er van het lager geplaatste DEVD werd verloren 1112. De oranjekra gen misten spelbepalende figu ren als Kees Hortensius, Peter Kuipers en Daan Vreeken en dit gemis was duidelijk in de aanval te merken. Er werd nu te weinig gevarieerd aangeval len, wat zich vooral in de tweede helft (rust 76) ging wreken. DEVD kon zich steeds beter instellen op het stereotiepe spel voor haar paal en zij sloeg aan de overzijde een gat: het werd na 99 in eens 912. Dat konden de be woners van de Leidse Hout niet meer inhalen, al brachten Kees Brokaar (3), Geerten Breedveld (2), Johan Vromans (2), Hanneke Hortensius, Carla Kuipers, Eelco Koolhaas en René Kooien het verschil nog danig terug. Ook De Danaïden bevindt zich in de onderste regionen, maar dat kan wijzen op ach terstallige wedstrijden. Daarin kan het twaalftal van Hans van Huis best punten verga ren, afgaande op het veer krachtige spel tegen kampi oenskandidaat VEO. Na de rust (47) kwam de thuisclub op uitstekende manier langszij (1010), maar daarna scoor den de Voorburgers in vijf mi nuten vier doelpunten: 1014. Opnieuw bracht een opleving de Leidenaren nog erg dicht bij, maar bij 1315 was de speeltijd verstreken. De forse produktie werd bijeengescho- ten door Erik Kromhout (4), Monique Slingerland (3), Hans van der Leek (2), Erik Peters (2), Nicolien Bergwerff en Sandra Slingerland. De belangrijke wedstrijd tus sen TOP en Blauw Wit '51, de nummers drie en twee in de eerste klasse, eindigde in 11 8. Direct na de uitworp eiste de ploeg van Verslot het initi atief op (41) en zij zou dat 'oei Charles Stijger van Zuiderkwartier in de probi, het treffen met Nic. Een typerend spelbeel^i vaniis dat uiteindelijk ruim door Nic. werd gewonnen.5. b« ook na de pauze (63) niet uit handen geven. Het was in 't bijzonder het sterke voorver- dedigen dat voortdurend aan dit overwicht ten grondslag lag. Bovendien lieten de Sas- senheimers aanvallend sterke staaltjes zien, waarvan goals van Anne van der Zaag (4), Sjoerd van der Klauw (2), Gerco Langelaan (2), Karin werd. Daarvoor waie Baak, Heieen Simmelink en van Vliet (4), Annekèwa Hans Oudshoorn het treffende Sannie Rusman, Mait de dijk ts e Kraan en Theo Vrehac verden toch twee |ker punten op. Vla Pas in de tweede helbsei De Algemene erin hjieü wicht op DKC ook inöl ten uit te drukken, t af\ liep in die periode da H< stadig op van 45 nóte wat meteen de Ityï bewijs vormden. Tijdens de rust van ONDO (M)Ons Eiland maande de scheidsrechter alle betrokke nen om meer te korfballen. De strijd tussen beide werkploe gen was inderdaad uiterst fel en soms zelfs ruw, resulterend in acht (benutte) strafworpen. In elk geval beleven de Eilan ders alle vijf stippen en kleine kansen rondom de paal benut ten, zodat zij via Huib Hassel- bach (3), Barry van Duyn (2), Olga Soudan (2), Jan Boon (2), Jolanda de Boer, René Arnol- dus en Patrick Verra met 10 12 zegevierden. Uitgerekend het derde aan- valsvak van Fiks, dat maar één keer scoorde, maakte de winnende goal tegen Kwiek: 89. Eerder was dit vierttal bij 13 en 46 voor nul aan de kant gegaan, waardoor de Oegstgeestenaren deze zwakke partij tegen de Rotterdamse staartclub niet sneller konden beslissen. Doelpunten van Sandra van Gelderen (3), Dirk Jan Elzenga (3), Jacqueline Anholts, Robert van der po en Ruud Swaé w: tweemaal) ook in güe s verantwoordelijk. ïrst; Binnen achttien minens Crescendo door DK\) n gezet, maar daarmee tie i Dubbeldammers htfnk goeddeels verschoten ben. Na de thee scoq H sluitend Peter Baak er de Brouwer en hierna w(en Leidse slagvaardighj dwenen, wat de 8—t laag onvermijdelijk rij de eerste vijfenveeri ten hadden Henk Aï Lièsbeth Kok en Jol^« loot niettemin genoBl voorbeelden gegeven.^l Met 109 kreeg hetj sen Fluks en ONDOi bedriegelijke uitsluit s< Noordwijkers waren krië ker, maar misten de 1: r de inspiratie om de stand uit te bouweir monsterscore. Het blJ1"3 doelpunten van Marl schier (2), Aad van D (2), Anne Passchier 1 Zwanenburg (2), Nel en Ada van der Meu Sportwereld DORTMUND Borussia Dortmund heeft oefenmeester Uli Maslo ontslagen. Hij is na Rinus Michels (FC Köln) en Branko Zebec (Eintracht Frankfurt) de derde trainer die dit seizoen in de Westduit- se Bundesliga voortijdig op straat kwam te staan. FORT WORTH De West duitsers Claudia Bruppbacher -en Joachim Heilbronn hebben de individuele wereldtitels .kunstrijden voor rolschaatsers behaald. CARACAS De 23-jarige Zweedse Lena Sulkanen heeft met 1293 punten het wereld- kampioenschap bowlen op haar naam gebracht. SAPPORO De Mexicaanse bokser Lupe Madera heeft zijn wereldtitel in het papierge- wicht (WBA-versie) met suc- tenzege op de Japanner suo Tokashiki. EINDHOVEN René Boers, afkomstig van het Melkhuisje, is door de Eindhovense tennis- hoofdklasser ELTV gecontrac teerd voor het volgend sei zoen. LAUSANNE Het Interna tionale Olympisch Comité (IOC) heeft het plan opgege ven een nieuw hoofdkantoor neer te zetten direct aan het meer van Geneve in Lausan- DEN HAAG Kees de Haan won gisteren in Amstelveen een wedstrijd over twintig ki lometer. Hans van Raven- zwaay (Sparta Den Haag) werd vijfde. Jan Cortenbach veroverde in Heythuysen de Nederlandse titel snelwandelen over vijftig kilometer. Dirk Maassen van de Brink van Holland Leiden werd tweede. aan ALPHEN aan den RIJN De Alphen Noord cross heeft voor de vierde keer Jan Zethof als winnaar mogen huldigen. De Bata ven-Leiden sleepte met overmacht de vereni- gingsprijs bij de heren in de wacht. Op het snelle parkours aan de Zegerplas liet AAV'36 zien dat ook op een vlakke bodem een afwisselende ronde uitgezet kan worden. Ieder jaar komt men in Alphen weer op nieuw terrein, zodat de wedstrijd voor debutant en ervaren rot toch steeds open blijft. Voor Jan Zethof was het allemaal niet van belang. In een hoog tempo werkte hij zich door het slingerpad met Delftenaar Cees Langelaan lange tijd in de buurt. Bij het dubbelen van achterblijvers, al in de vijfde rondgang begon Zethof hier mee, sloeg hij een klein gaatje wat langzaam maar zeker uit groeide. De winst voor de ros sige Aalsmeerder was dan ook volkomen verdiend. Jan Ver loop van Bataven legde knap beslag op de derde plaats met op nauwelijks een halve mi nuut achterstand clubgenoten Han Kulker (zevende) en Kees van Klink (tiende). Door de gezonde rivaliteit tussen Ton van de Berg, Ben Kerkvliet en Maarten van Manen wisten zij elkaar op te jagen naar goede klasseringen. Met een onder ling verschil van nog geen 10 seconden werd van de Berg 19, Kerkvliet 20 en van Manen 22. Mede door die klasseringen legde Bataven voor de vijfde keer beslag op de verenigings beker bij de heren, ruim voor het Amsterdamse AAC. Op vallend was de afwezigheid van de plaatselijke favorieten Ed van Gemeren en de ge broeders Stigter. Hierdoor kon nu als „beste Alphenaar" Rob van Schoten gehuldigd wor den met zijn twaalfde plaats. De beker voor de succesvolste vereniging over de gehele wedstrijd gezien kwam voor de derde achtereenvolgende en daarmee voorgoed in han den van de club van Zethof. het Aalsmeerse AVA'64. Ook hier waren de Bataven lange tijd grote kanshebber, maar uiteindelijk gaf de aanwezig heid van AVA jeugd (of liever de afwezigheid van Leidse jeugd) de doorslag. Ook bij de dames was de overmacht van de Bataven enorm. Van de 17 deelneemsters waren er 6 lid van de oudste Leidse atletiek vereniging en ook de als vier de finishende Lia Verbeek is geen onbekende in het Bata- venkamp. Eerste werd hier in een erg snelle race de Ter Aarse Maike Persoons van kop af. Achter haar kon Marian van Klink lang bij de Tilburg- se Cecile van Dongen blijven, maar de Leidse moest uitein delijk toch genoegen nemen met een derde plaats. Beste Alpense werd hier de veterane Lia van der Jagt met een goe de vijfde plaats. Bij de junioren een bijzonder spannende wedstrijd tussen Rob van Loon (AAV) en Henk van de Oever (Bataven). Van Loon legde de vier ronden bij na volledig aan kop af. Hij be paalde het tempo en slechts op het allerlaatste rechte stuk moest hij buigen voor de fel- sprintende Katwijker. Een fel le eindspurt moest ook bij de meisjes D de winnares aanwij zen, wat in het nadeel van Tanja Boere (AAV) uitviel. GERT VELTHUIZEN (AVA'64) 26.080 minuteöre Langelaan (AV'40) 26.28 Verloop (Bataven) 27.10.4,0SIC ker (B) 27.36.0, 10 Kees vafe|a- 27.42.0, 12 Rob van Stf 27.52.0, 19 Ton van de 28.28.0, 20 Ben KerkvlietL en Maarten van Manen minuten. Dames 2500 nteU, ke Persoons (ADA) 8.36, 1 van Dongen (Attilla) 9.11<|rg van Klink (Bataven) 9.2 Verbeek (Attilla) 9.28.7 edaat der Jagt (AAV) 9.41.2 mi*, gens A 4800 meter: 1 Hfilei Oever (B) 15.49.3 en 2 Rok», (A) 15.50.7 minuten. Meis. meter: 2 Laura Bosman «lcu 6 Conny de Wit (A) 10.25|5Q Meisjes C 1700 meten m Koopman (A) 6.47.6 miiw gens C 2500 meter: 2 P'mM laar (A) 8.35.9 minuten.ST 1100 meter Stella Jong® ta) 4.06.8 en Tanja Boert

Leidse Courant | 1983 | | pagina 18