lick Boys roductief MÊS. elangri jke winst RCL roeiproces Ri jnsburgse Boys vordert gestaag Eerste nederlaag voor ARC een feit Teleurstellend Noordwijk in slotfase onderuit MAANDAG 24 OKTOBER 19öj jisse blijft onfortuinlijk elpui En wederom liet Vrouwe Fortuna het zaterdagteam ocosLisse volledig in de steek. Terwijl de Lissenaren duidelijk rienfformatie waren in de strijd tegen RVVH, was het de Rid- lolteje formatie die in de laatste twee minuten een 0-2 eind- man|de horden bracht... Tijdens het eerste speldeel was er al iet Ps'e^ waar te nemen waaruit Lisse geen doelpunten kon oomn- RWH kwam halverwege de beginhelft op gelijk ni- en $at de str'Jd open bleef. Thuisdoelman Nico Groeneweg fop dreef en hield zijn doel vooralsnog schoon. Na een dik jkwam Jan van Slooten tweemaal uitstekend door, maar •fG^Pe de twee keer tegen paal en lat. Tijdens een derde ^eer vap* z'jn voet 6eP^u^h WQ fize behield Lisse net initiatief, maar kon hieruit geen ren- "putten. Tegen het einde van de wedstrijd (88e minuut) enpet middenveld balverlies geleden, waardoor RVVH-spits pr oog in oog kwam met Groeneweg. Hij passeerde vak- ■n schoot 0-1 binnen. De aangeslagen Lisseploeg moest ver lok nog eens toezien hoe Du Moulin een minuut later de op 0-2 bepaalde. LEIDEN ARC was vooraf bang voor de confrontatie met Hoekse Boys. Terecht, bleek later, in Hoek van Holland werd de eerste neder laag van het seizoen een feit: 0-2. SIZO tracteerde ZOB op eigen ter rein op verlies (2-1), terwijl Ter Leede met een 0-1 zege bijzonder goed wegkwam bij lantaarndrager Maasdijk. Katwijk verloor met 1-2 bij 's-Gravenzande. Hoekse Boys - ARC 2-0 (1-0) De Alphenaren gingen al met enige angst in de benen naar Hoek van Holland. De vrees bleek gerecht vaardigd, want nadat Ruud van Es tweemaal het houtwerk had ge ramd werden de Boys heer en meester op het veld. Op slag van rust scoorde de ploeg. In een open partij verzuimde de anders zo slag vaardige voorhoede van ARC ge lijk te maken. Jan-Willem Bogers en de gebroeders Oosterlee waren kansrijk. Toen alle spelers uit Al phen naar voren schoven in een al- les-of-nietspoging werd er door Hoekse Boys nog 2-0 van gemaakt ZOB - SIZO 1-2 (0-1) Concurrent ZOB werd met een grote zelfverzekerdheid bestookt. Na al een belangrijk overwicht te hebben verworven werd na 20 mi nuten het eerste doelpunt verwel komd. Peter Bol kopte knap in. Na de voor SIZO comfortabele rust stand kwam ZOB in het tweede deel via een omstreden treffer (bui tenspel) gelijk. Een kwartier voor het einde werd de zege door de Hil- legommers zeker gesteld, toen Ed Doeleman Peter Bol bediende: 1-2. Maasdijk - Ter Leede 0-1 (0-1) In een uitermate slechte pot werd de beslissende goal Ter Leede na tien minuten op een presenteer blaadje aangereikt. Maasdijk-ver dediger Paul Molenaar speelde te rug op doelman Martin Poortman, maar besefte niet, dat er verschil lende Sassenheimers achter hem stonden. Peter Bergman onder schepte de bal en tikte naar Jan van Harskamp: 0-1. Jan Blanken- spoor hield met flair zijn doel schoon, terwijl aan de andere zijde nauwelijks nog doelriipe mogelijk heden vielen te ontdekken. 's-Gravenzande* Katwijk2-1 (1-1) Omdat de thuisclub veel agressie ver speelde werd het de Katwijkers niet gemakkelijk gemaakt. Amerik van Duyvenvoorde, Martin van der Plas en Wim Guyt kwamen af en toe behoorlijk door, maar kregen de bal er niet in. Na een half uur scoorde 's-Gravenzande. Wim Guyt 2 bepaalde de ruststand op 1-1 met een fraaie kopstoot. Huib van der Plas 'moest' zijn opponent vloeren, toen er niet voor buitenspel werd gefloten en kreeg met nog tien mi nuten te gaan een strafschop tegen: 2-1. JK Quick Boys doelpunten waren bijna gelijk zich na afloop van a-an de_gehele produktie van dedi uit q»v»r 3an gewonnen thuis- d tegen DTS'35 it meest verrukt resultaten van valen" Noordwijk a^burgse Boys. Het nde Katwijkse pu- ageerde met gejoel ich op de bekend- zjgen van de spea- ze hier komen •je ze van het veld ladrukte een uitge- Quick Boys in de voorgaande vijf wedstrijden (6). Geen wonder dus dat men nogal uit gelaten was, want door de re sultaten van dit weekeinde zijn de Katwijkers weer hele maal terug in de race. Het publiek moest overigens wel enige tijd wachten voordat de mannen van Martin van Vianen het krachtsverschil met de Edese ploeg in punten uitdrukte. De scherp fluitende arbiter Koolman voorkwam in de eerste fase dat de gretige Martin van der Plas alleen jtraflin. Quick Boys kon voor de keeper kon komen. De Katwijkers speelden herhaal delijk op de rand van buiten spel en na het vele affluiten van Koolman sloop er terug houdendheid in de aanval. Pas in de dertigste minuut werd het aandringen van de Kat wijkse aanvallers beloond. e. Hé niet meer stuk nu de jorlopig einde was t aan de lange pe- van „doelpunten- 0. oys maakte er op het |Nieuw Zuid een aan- Sis Thu Pan gaf een fraaie wedstrijd van, tj'DTS uiteindelijk nog Rbt zijn dat de Katwij- ed SP bal slechts vijf maal utenkrerleg en rondspelen et it ook makkelijk tien- atstmnen worden. De vijf ietvef voorzet aan Kees van Rooyen, die niet aarzelde de bal in het lege doel te werken: 1-0. Zes minuten later was het weer raak. Van Rooyen maakte lis tig gebruik van de verwarring in de Gelderse verdediging en leverde een mooi schot af. Quick Boys had kennelijk de NEC naar Katwijk? KATWIJK NEC is be reid om de bekerwed strijd tegen Quick Boys op 13 november op sport- f>ark 'Nieuw Zuid te spe en. De besturen van bei de clubs bereikten zater dag overeenstemming over een regeling voor het bekertreffen, waar voor in Nijmegen na de 'klapper' in de Europa Cup tegen Barcelona be grijpelijkerwijs nauwe lijks belangstelling be staat. Quick Boys moet nu ook toestemming krij gen van de KNVB om het duel omgezet te krij gen. DTS-doelman Ab Veenendaal gooit zijn hele lijf In de strijd tegen Mart van der Plas (r). Hij krijgt hulp van smaak te pakken, want on danks de gevaarlijke counters van DTS, was er nu wel scherpte en de veelvuldig sole rende Martin van der Plas kreeg de bal na een lange run op links voor de voeten van Peter Hogewoning: 3-0. Van DTS kwam ook na rust weinig gevaar. Alleen rechter spits Dik Hardeman kwam nog wel eens oog in oog met Theo Guyt. Een gevaarlijke omhaal belandde echter in de handen van de Katwijkse goa lie. Aan de andere kant was het spitsuuur voor Veenen daal, die sterk optredend voor kwam dat Quick Boys het do zijn niet vol kon maken. Hoge woning, Van Rooyen, Jonker en Mart van der Plas zagen hun uitvallen (zelfs in een drie tegen één situatie, en ook na een serie van vijf schoten op laatste man Gert Horst. Veenendaal voorkwam met zijn ingrijpen dat Quick Boys nog verder zou uitlopen. doel) gestuit door de uitlopen de doelman. Floor van Duyn (4-0, uit een vrije trap) en de hard werkende Mart van der Plas (5-0) vonden uiteindelijk toch nog openingen. HANS JACOBS Scoreverloop: 30 Kees van Rooven 1- 0; 36 Kees van Rooyen 2-0; 38* Peter Hogewoning 3-0; rust; 70 Floor van Duyn 4-0; 86 Mart van der Plas 5-0. Quick Boys: Guyt, Rienks, Teun van der Plas. Vooys, Heerikhuizen, Sis- Tu Pan, Hans van der Plas (Floor van Duyn), Johan Jonker, Hogewo ning (Arie van Duijn), Van Rooyen, Mart van der Plas. Niv issisti °rrdeiDORP RCL is er t 'ein(unspeet in Seslaaëd 1 eerst dit seizoen de g jlt binnen te halen: 3-1. ~nHrst belangrijke over al voor de in de staart n,vaj|eerste klasse ranglijst el ainde Leiderdorpse Ra- 'n de tweede helft :1 slö kreeg. Toen, in dat fensif deel, opereerde de S v4n trainer Jan Dahrs vedsljijk zelfbewuster, toen rive. ISerden de Leiderdor- ;en nodige openingen in /an ïniet als hecht bekend DS. I Nunspeet-afweer. 'teeePs kende ^et mat ^e" I duel in Leiderdorp f sensationele eindfase. "n laatste vier minuten ^erst5emaal gescoord... het 1 rloort ïwkfl Het veldspel van de Racing was ook voor de doelwisseling niet slecht. Aanvallend kwam er evenwel te weinig uit en in verdedigend opzicht schonken de Leiderdorpers hun tegen standers te veel ruimte, waar door het hard werkende Nun- speet met het vertrouwde lan ge halen spelletje regelmatig voor gevaar kon zorgen. Pas toen de roodwitten na de pauze alerter op de bal en te genstander gingen reageren, begon de confrontatie op een uit de hoogste amateurklasse lijken. Met name voor de leer lingen van Dahrs pakte een en ander goed uit. Kees Ruis, Eric van Doeselaar en Pierre van Gemerden hadden al doelkan sen gehad, toen de laatste na een corner van Schalkers hard en strak inkopte (1-0). Schal kers was niet gelukkig, toen hij even later de paal 'bombar deerde', aan de andere kant had RCL beslist niet over ge luk te klagen bij mogelijkhe den van Arjan Witte veen en Lammert Boone. Pas twee minuten voor het einde kon RCL profiteren van de ruimte, die het risico's ne mende Nunspeet liet. Dick van der Bijl passte diep op Sieto Schalkers, die voorstopper An- dré ten Dolle uitspeelde en de bal beheerst binnentikte. De strijd leek gestreden. Lammert Boone dacht er echter anders over. Hij had net zijn bewaker Ab Braat gewisseld zien wor den en wenste van zijn vrij heid te profiteren. Met het an dere werkpaard Arjan Witte- veen knokte hij zich naar vo ren om vervolgens 2-1 te laten aantekenen. Het verbouwe reerde RCL moest nog een keer aan de bak. De door uit stekend leidende arbiter Ar- nouts bijgetrokken blessuretijd was zestig seconden oud op het moment dat Schalkers Kees Ruis bediende. De Nunspeet- defensie claimde buitenspel, waar Arnouts en de Leider- dorpse aanvallers niet op rea geerden. De lange spits liep de bal met de nodige wilskracht het Nunspeetse hok in, daar mee het duel definitief beslis send. TJEERD SCHEFFER Scoreverloop: 57 Van Gemerden 1-0, 88 Schalkers 2-0, 90 Boone 2-1, 91 Ruis 3-1. RCL: Bram Brandt, Haneveld, Siera, Braat (David Brandt), Boendemaker, Van Gemerden, Van der Bijl, Kam- menga, Ruis, Schalkérs, Van Doese laar (Sterk). NOORDWIJK Geo de Leeuw1 is zaterdag weer bijzon der voldaan van het veld ge stapt. Vorige week nog zorgde de GW V-speler voor het eni ge doelpunt in de wedstrijd te gen Quick Boys en zaterdag deed hij het in het duel met Noordwijk nog eens dunnetjes over. Vijf minuten voor tijd gaf De Leeuw Noord wijk-ver dedigers Frans van der Veen en Ton Marijt het nakijken en schoot hij zijn ploeg met een droge knal naar de 0-1 over winning. Het Noordwijkse team kreeg daarmee de reke ning gepresenteerd voor het matige voetbal dat het, afge zien van de eerste twintig mi nuten, had laten zien. Noordwijk ging voortvarend van start tegen het zeer voor zichtig opererende GVVV. De Veenendalers lieten zich ove rigens maar al te graag de ver dedigende rol opdringen. Al leen puntspeler Diepenveen hoefde bij Noordwijks balbezit niet mee te verdedigen. Aan vankelijk liet Noordwijk zich door die negatieve speelwijze niet van de wijs brengen. Met snel en goed voetbal werd de Veenendaalse defensie regel matig uit zijn voegen gespeeld. In drie minuten tijd kreeg de ploeg van John Eelman drie fraaie kansen om de score èn de wedstrijd open te breken. Klaas Vink (tot zijn verbazing in kansrijke positie gemanou- vreerd en daarom te verrast om doeltreffend uit te halen), opnieuw Vink (dit keer was doelman Dillen ter plaatse) en John Marijt (knappe reflex van Dillen) waren echter niet in staat de bal in het GVVV- doel te werken. Halverwege de eerste helft be gon het Noordwijkse spel teke nen van verval te vertonen. De combinaties liepen niet zo soepel meer en persoonlijke duels, die in de beginfase met de regelmaat van de klok wer den gewonnen, gingen nu ver loren. GVVV weigerde daar overigens van te profiteren. De ploeg bleef obstinaat ver dedigen en zocht slechts zeer spordadisch de aanval. Van der Steeg vestigde de aandacht op zich door Noordwijker Ton Marijt te „torpederen". De GVVV'er werd geboekt door de voortreffelijke en goedlach se scheidsrechter Van der Ent. Vier minuten voor rust was Andries Wendt toch nog bijna succesvol. Na een lage corner van John Marijt kwam hij een paar centimeter te kort om de bal over de doellijn te glijden. In die fase kreeg de Veenen daalse elf de eerste grote kans. Diepenveen kopte rakelings naast uit een voorzet van Van Eek. Het kan niet anders of GVVV- trainer Schans overtuigde-zijn ploeg in de rust van het feit, dat er tegen dit Noordwijk kansen lagen. Schans verving spits Van der Steeg door Hui- bers en dat bleek een goede greep te zijn. Huibers bracht vaart in de Veenendaalse aan val en nu was het Noordwijk dat verdedigend op zijn tellen moest passen. Diepenveen schoot de bal in het zijnet en dwong Noordwijk-doelman Dortmundt met een laag schot tot een fraaie redding. Invaller Huibers kreeg in de twintigste minuut de beste kans. Hij schoot echter hoog over een vrijwel leeg Noordwijks doel. Noordwijk voetbalde in die tweede helft voornamelijk te gen zichzelf. In aanvallend op zicht kon de ploeg geen vuist meer maken, vooral linker vleugelspeler Geert-Jan Bak ker zat „vast". Trainer Eelman trachtte zijn ploeg nieuwe im pulsen te geven door Timo Gerlof ten koste van Ivan Hermans naar de kant te ha len. Hermans bracht inder daad wat meer vaart in de Noordwijkse aanval. Hij was betrokken bij een scrimmage voor het GVVV-doel. Her mans tikte de bal naar Klaas Vink, die Wendt met een slim me hakbeweging in zeer kans rijke positie bracht. De wat traag reagerende Wendt zag zijn schot door een verdediger geblokkeerd. Vijf minuten voor tijd gebeur de wat eigenlijk al een tijdje in de lucht hing. Van Eek onfut- selde de bal aan John Marijt en speelde Geo de Leeuw aan. Deze ging op snelheid langs Van der Veen en speelde ook laatste man Ton Marijt uit. Dortmundt was vervolgens kansloos op de droge knal. Met nog één minuut te spelen werd het nog bijna gelijk. Ton Ma rijt tikte de bal op Hermans. Die speelde een verdediger uit, maar in plaats van gewoon uit te halen ging hij nog een duel aan, zodat ook deze kans door besluiteloosheid verloren ging. KEES VAN HERPEN Scoreverloop: 85 Geo de Leeuw 0-1. Noordwijk: Dortmundt, Mark Vink, Ton Marijt, Van der Veen, Sluys, Wendt, Smits, Gerlof (Hermans), John Marijt, Klaas Vink, Bakker. Overwinning Koudekerk LEIDEN Koudekerk was de enige vierdeklasser uit de Leidse regio die niet gelijk speelde. VVOR werd met 2-1 overwonnen. Oegstgeest be reikte bij Zwammerdam een 1- 1 remise, terwijl Hazerswoudse Boys 2-2 overeenkwam bij Jo- dan Boys. Zevenhoven en Val- ken'68 konden ook al geen winst begroeten. In Zevenho ven werd het 1-1 tegen HBSS, terwijl in Valkenburg de eind stand 2-2 was tegen Rohda'76. Koudekerk - VVOR 2-1 (2-0) In een zwakke partij kon de Rijnéquipe gemakkelijk door lopen naar een 2-0 voorsprong. Dick Weiman (scrimmage) en John Kagenaar (solo) doel puntten na 9 en 43 minuten. Na de hervatting probeerde VVOR iets terug te doen, maar kon de ploeg voor gevaar zor gen. Koudekerk kwam hele maal niet meer tot aanvaard bare daden. Toch zou de eind stand nog veranderen. In de laatste seconden van het duel schoot de VVOR-spits de bal uit een scrimmage in het Kou- dekerkdoel. Zwammerdam - Oegstgeest 1-1 (0-0) Ook in Zwammerdam was het voetbal niet van een hoog ka liber. In beide kampen werden veel fouten gemaakt, zodat van aanvalsopbouw nauwe lijks sprake was. Pas na de rust begon de confrontatie op een voetbalwedstrijd te lijken. Een uitbraak van Ton van der Kaade stelde Jan Zandbergen in de gelegenheid de bal na 70 minuten in te koppen. Daarna werd Oegstgeest onder druk gezet en werd de pot steeds grilliger. Zwammerdam wilde persé de gelijkmaker. Door blessures werd er nogal wat tijd bijgetrokken en dus was het mogelijk, dat de thuisploeg in de 96e minuut gelijkmaakte. Jodan Boys - Hazerswoudse Boys 2-2 (0-1) Hazerswoudse Boys begint weer op te leven. Goed voetbal sierde de ploeg, toen het zater dag tegen Jodan Boys speelde. Kees van Tol („Natnek") schoot zijn ploeg al na 4 minu ten naar 0-1. Rienk Poot en Peter van der Niet hadden de voorsprong echter voor de pauze moeten uitbouwen. Jan Platteel maakte er in de 55e minuut 0-2 van. Jodan Boys nam het initiatief over en presteerde het nog gelijk te komen. Zevenhoven - HBSS 1-1 (0-0) Puur dankzij een grote dosis werklust kon Zevenhoven zich op de been houden tegen HBSS. Harrie de Boer had de thuisspelers op voordeel kun nen brengen, als hij vrij voor het doel niet had gefaald. Voor de pauze waren kansen aan beide zijden te zien. René Bon leek de twee punten naar Ze venhoven te tillen, toen hij in de 80e minuut scoorde. Jan Wouters had hem de bal aan gegeven. In de laatste minuut maakte HBSS echter nog ge lijk. Valken'68 - Rohda'76 2-2 (0- 0) Omdat Rohda de hele eerste helft had beheerst was het on terecht, dat Valken de score opende. Theo van Rijn kopte na een voorzet van Ad van der Meij in: 1-0. Nadat het gelijk was geworden, kwam Valken wederom doeltreffend door. Wim Hazenoot verzilverde een assist van Piet Varkevisser. Rohda'76 doelpuntte een kwartier voor tijd vanuit een vrije trap en bepaalde zo de eindstand op 2-2. Valken'68 kon nog het meest tevreden zijn met het punt. KOM Tot afgelopen was Rijnsburgse Boys in geslaagd ooit een nt te veroveren op te der Bennekom. Op )ositie de Rijnsburgers de ranglijst vertoefden, ïnekom viel geen eer, ;ra a#n puntenwinst te be ad gfe formatie van trainer i woipendyk rekende zater- de pc. ^et sfeervolle sport- nsZir[e.Eikelhof" af met die teger'Se traditie door de gjieel tot stand geko- f score bij rust tot aan isignaal vast te houden, t dat het voor de geel- KEK 'astie te bestrij den Bennekom uitgerekend nuin eigen huis werd be dwongen, is tekenend voor het constante presteren van de Rijnsburgers dit seizoen. Wer den goede prestaties in eerdere voetbaljaargangen maar al te vaak gevolgd door veel minde re uitvoeringen, dit seizoen lijkt de ploeg dusdanig ge groeid dat wekelijks minimaal een redelijk niveau wordt ge- Rijnsburgse Boys maakte dat vorige week al duidelijk door na de verrassende bekerzege op Willem II Valleivogels toch geconcentreerd naar een re gelmatige nederlaag te spelen en zette zater'dag weer een stap naar verdere volwassen heid door in Bennekom een onfortuinlijk op het bord geko men 2-0 achterstand weg te werken. „Een groeiproces in mentaal opzicht", benadrukte oefenmeester Arie Lagendijk na afloop van het enerverende treffen. „Tactisch en technisch hoort het elftal al jaren bij de besten in het zaterdagvoetbal, maar mentaal kwam de ploeg nog te veel tekort om tot op het laatste mQment echt mee te spelen. Het ziet er naar uit dat Rijnsburgse Bovs nnk on Behoort Rijnsburgse Boys dus waarschijnlijk bij de teams die aan het eind van de rit de hoofdprijzen zullen verdelen (Bennekom-trainer Ton van der Weerd: „Het was onze sterkste tegenstander tot nu toe, die ploeg blijft beslist bo venin meedraaien"), ook de roodwitten van Van der Weerd zelf zullen ongetwijfeld nog de nodige winstpunten gaan boeken. Niet direct om dat de ploeg nu op voetbalca paciteiten een hoogvlieger kan worden eenoemd. maar wel ..ndat de aanwezige kwalitei ten optimaal worden benut. Het op verre uittrappen van sterke doelverdediger Gerard Drost en op de eveneens goede traptechniek van aanvoerder- /middenvelder Hein Oelderik gebaseerde aanvallende spelle tje oogt betrekkelijk eenvou dig, maar blijft voor welke te genstander dan ook toch zeer lastig te bespelen, zeker als Bennekom-spits Leo Gardien en middenvelder Henk van Brakel zo slagvaardig blijven als afgelopen zaterdag in die eerste helft. Waar Rijnsburgse Boys,het spel maakte en con stant op de helft van Benne kom verbleef, hadden Gardien en Van Brakel aan twee moge lijkheden voldoende om een uiterst geflatteerde 2-0 stand op het bord te brengen. Een zes minuten voor rust gereali seerde score die dóór Rijns burgse Boys binnen vijf minu ten volledig werd genivel leerd. Met enig geluk, overi gens. Eerst liet Toon Houteka mer op aangeven van weer •sterke Huug Aandewiel een mislukte voorzet op Marcel van der Blom los (de bal zeilde uiterst fraai over de tot op dat moment niet ii komen Drost i venhoek), vervolgens was Van der Blom attent aanwezig om 2-2 in te koppen nadat Aande wiel met een enorme uithaal de onderkant van de lat had geteisterd. Het gedurfde aanvallende spel én de succesvolle inhaalrace van voor de pauze, had het Rijnsburgse team zo werd in de tweede helft duidelijk veel krachten gekost. Anders dan in het eerste gedeelte, slaagde de formatie er nu in steeds mindere mate in Benne kom op eigen helft terug te dringen en het was dan ook de thuisclub die een fors veldo- verwicht kon opbouwen. Om dat Rijnsburgse voorstopper Wim Driebergen ook in die moeilijke periode bleef heer sen in de lucht en doelman Cees Star zelfs overeind bleef op het moment dat Wim IJk- hout bij de zoveelste scrimma ge voor het geelzwarte doel van twee meter afstand hard inschoot, bleef de 2-2 score in tact. GERT-JAN ONVLEE Scoreverloop: 14 Gardien 1-0, 38 Van Brakel 2-0, 41 Houtckamer 2-1, 44 Van der Blom 2-2. Rijnsburgse Boys: Star, Manuputty, Toet. Driebergen, De Kroon. Hoge woning, Aandewiel, Houtckamer, Van Dijk (Ton Arroyo), Gillissen, Van der Blom.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 17