Herstructurering in paardesport verloopt niet vlot Ueberroth dreigt Spelen niet te houden sportuitslagen Larpov straft overmoedigheid an der Wiel af Vijf speelsters Hellas in handbalselectie fraay jr. >orlopig sschorst 1984- SPORTWERELD Dörflinger naar ander fabrieksteam PORT CeidoeGou/ia/nt VRIJDAG 21 OKTOBER 1983 PAGINA 9 aangeklaagd voor zes joen dollar YORK Een toeschouwer bij de open Ameri- ie tenniskampioenschappen in New York heeft e rechtbank een klacht gedeponeerd tegen ten- Bad r John McEnroe. De kijker eist een schadever- l' -rMs( in6 van zes miljoen dollar (zeventien miljoen 6' 6 en), omdat hij beledigd werd en zaagsel in het ge- gegooid kreeg. Deze rechtszaak is het gevolg erdamjeen incident tijdens de partij op Flushing Mea- tussen McEnroe en zijn landgenoot Trey Waltke. jH toeschouwer, Chris Schneider, applaudiseerde ie_Bi'4durend voor goed spel van Waltke en moedigde rdam.iook aan. „Het gebeurde alleen op passende mo gen— tyen, niet als McEnroe op het punt Stond te server- Volgens de klager heeft McEnroe hem tijdens de Nii'meqi gevraagd hij nog lang doorging met de on- Bos euning van Waltke. „Daarvoor ben ik hier", had ;antwoord. Vervolgens had McEnroe hem bele- zaagsel in het gezicht gegooid. Nederland buitenspel voor schaatstoernooien DEN HAAG De Internatio nale Schaats Unie heeft Neder land voor de komende jaren uit gesloten voor de organisatie van belangrijke schaatstoernooien. Aanleiding hiervan de ongere geldheden bij de huldiging tij dens de wereldkampioenschap pen in Assen en de slechte ver zorging van het ijs bij de Euro pese kampioenschappen in Den Haag. De Nederlandse scheids rechter Wiebe Brouwer, die in Den Haag als scheidsrechter op trad, is door de ISU voor de ko mende tijd geschorst. POOLSE TRAINER DOORGANG GEWEIGERD OOST-BERLIJN De trainer van de Westduitse volleybalploeg, de Pool Andrzej Niemczyk, is de toe gang tot Oost-Duitsland geweigerd. Niemczyk, al zes jaar in Westduitse dienst, was met het damesteam van landskampioen Lohhof op doorreis naar Polen voor het spelen van en kele vriendschappelijke wedstrij den. Niemczyk keerde na de weige ring van de Oostduitse autoriteiten terug naar Frankfort om het vlieg tuig naar Warschau te nemen. De speelsters van Lohhof reisden zon der enig probleem door Oost-Duits land naar Polen. Sponsors voorkomen bankroet MVV MAASTRICHT De formatie-commis sie MVV heeft in een bijeenkomst met een flink aantal sponsors een grote mate van instemming en blijken van daad werkelijke steun ondervonden voor de redding van de in grote schulden verke rende Maastrichtse eerste-divisieclub. Volgens de commissieleden Melchior, Brouwers en Wesly hebben de nieuwe geldschieters een bedrag toegezegd, dat vertrouwen geeft voor de toekomst van MVV. De gelden worden gestort op een geblokkeerde rekening ten namen van de formatie-commissie. Melchiors' com missie kan over de som beschikken, na dat MVV overeenstemming heeft be reikt met de grootste crediteuren, de fis cus en de banken. Nieuwe opzet NK motocross SCHERPENZEEL De strijd om de Nederlandse kampioenschappen moto- cross kent volgend sei zoen een nieuwe opzet. De Koninklijke Neder landse Motorrijders Ver eniging (KNMV) heeft besloten, dat met ingang van het seizoen 1984 alle manches van de kampi- oenscrosses meetellen voor het klassement. Tot dit seizoen konden de vier slechtste resultaten in de zestien NK-man- ches worden afgetrok ken. Meldingsplicht voetbalsupporters ZUTPHEN Twee Utrechtse voetbalsupporters kre gen gisteren in Zutphen van strafrechter mr. B. Myjer gele, zogenaamde „meldingskaarten", uitgedeeld. Zij hadden zich bij de voetbalwedstrijd Go Ahead Eagles- FC Utrecht op 24 augustus misdragen. Met die gele kaart moeten de beide Utrechters zich tijdens vijf uit- wedstrijden van FC Utrecht bij de plaatselijke politie melden. De kaart wordt afgetekend, en wanneer deze „vol" is, moeten de gestraften deze aan de Zutphense officier mr. A.C. de Visser opsturen. Behalve deze bij zondere voorwaarden, kregen de verdachten geldboe tes opgelegd. De 21-jarige A.L. had een vlaggemast af gebroken en de schade daarvan (150 gulden) moet hij vergoeden. Verder werd hij veroordeeld tot 1500 gul den boete, waarvan 1000 gulden voorwaardelijk. H.H, (24) weigerde, toen de supporters onder geleide naar het stadion werden gebracht, een bevel van de politie op te volgen. Hij kreeg 1250 gulden boete, waarvan 1000 gulden voorwaardelijk, te betalen. 2-Urf Ava Hans Kraay jr. UP- jjet komende weekeinde actie kunnen komen NAC. Hij is door de ommissie van de KNVB ipig geschorst naar aan- ig van de rode kaart, die aller afgelopen weekein- -Hercjdens het duel met Wage- van arbiter De Vrieze De zaak wordt op 27 x mondeling behandeld, de commissie een defi- uitspraak doet. Straffen in het betaald arathoLj zijn; to,,e"tlers: NAC: H. Kraay. lopige schorsing; FC Rate: A. Harleman, drie Heijden geschorst en een van 250 gulden. USlfcers: FC Den Haaê: T- fijnen, twee wedstrijden )rst en 50 gulden boete; Hoekman, vier wed- geschorst. Oeiorst ;RCj D. en g Igisch en m.SÜaans succes bij mpis, JWARDEN De Ita- springruiter Guido Do- ;i heeft op de eerste dag peselndoor Friesland het in- SH). tionale springconcours' Psjnnen. Dominici reed in iesland-hal in Leeuwar- foutloos rond en n fractie van een secon- leller dan de Fransman :r've (met Jivaro B). Irma iders was met Pluco de Nederlandse combinatie Pluco ging foutloos maar moest teveel tijd jren op Kararo met Do et li£ ierste internationale on- ;1 op de openingsavond Ie een zege op voor de sche springruiter Eric rs met het paard C. De tweede plaats was de Nederlander Willy ler Ham met Feinschnitt Brit Andy Austin met iin Smile werd derde, el Dufour won met het 3 Top Secret het eerste mer van het vierdaagse pment. DEN HAAG De her structurering bij de Ne derlandse Draf- en Ren sport verloopt alles behal ve vlot. De gezondmaking laat nog steeds op zich wachten. Maar inmiddels loopt de totalisatoromzet, de belangrijkste drijfveer van de sport, met grote sprongen achteruit. Was de omzet over 1981 nog ruim 136 miljoen gulden, vorig jaar duikelde deze terug tot een kleine 123 miljoen gulden. De verwachting is, dat men dit jaar nog niet aan een omzet van 108 miljoen zal komen. De verdere verwachting is, dat de herstructurering geen stilstand kan brengen in de teruggang van de totalisatoromzetten en de publieke belangstelling bij de Nederlandse draf- en ren banen. De Wassenaarse renbaan Duindigt kreeg vorig jaar 156.000 betalende bezoekers binnen de poorten. Hoewel er dit seizoen nog enkele mee tings moeten worden afge werkt, rekent directeur Rob Milders op een achteruitgang van het bezoekersaantal van tien procent. Duindigt boekte in 1982 een verlies van 79.000 gulden. Rob Milders: „Wij heb ben behoorlijk bezuinigd. Ik denk, dat wij met het verlies nog ruim onder de tweehon derdduizend gulden kunnen blijven. Een goed overzicht hierover hebben wij nog niet, omdat er nog wat onderhouds werkzaamheden moeten wor den verricht aan het com plex". De prijzengelden van de dra verijen, die gekoppeld zijn aan de omzetten bij de totalisator, zijn tot vreugde van de Neder landse eigenaren niet achter uitgegaan. Het ministerie van Landbouw staat garant voor de kosten en neemt ook de grote verliezen voor zijn reke ning van de Limburgse baan in Schaesberg. Het door de mi nister van landbouw in het le ven geroepen sectorfonds, een overkoepeling boven de Stich ting Nederlandse Draf- en Rensport en de Stichting Tota lisator Nederland, heeft tot nu toe nog weinig succes weten te boeken. Zo blijken de baan- combinaties Duindigt-Noot- dorp, Alkmaar-Hilversum en Groningen-Wolvega voorgoed van de baan te zijn. De baan- verenigingen willen van sa menwerking niets horen. Be grijpelijk, want een baan als Nootdorp doet het erg goed, kan zichzelf bedruipen. Het heeft natuurlijk weinig zin om winsten, die op deze baan wor den gemaakt, in te leveren bij de „grote broer" Duindigt. De proefnemingen met recrea tieve paardesport op verschil lende locaties in ons land zijn volledig mislukt. In een rap port maakten de medewerkers van Duindigt aan het begin van het jaar al duidelijk, dat de door het (structuursonder- zoek-)bureau IKON voorge stelde vorm in hun ogen een langzame dood zal streven. Desondanks wilde de IKON toch aan de recreatieve vorm van draf- en rensport vasthou den. Koersagenda De koersagenda voor 1984 is nog niet samengesteld. In draf- en renkringen weet men nog steeds niet waar men aan toe is. De Stichting Totalisator Renbaan Duindigt: weer verlies ondanks bezuinigingen. soort gaan beginnen. Eerst als proef op de banen en daarna er buiten bij de sigarenwinke liers en ook waarschijnlijk bij de postkantoren. Het is de be doeling, dat iedereen aan deze vorm van wedden kan mee doen. Een weddenschap gaat slechts twee kwartjes kosten. Daardoor is het mogelijk om voor een gering bedrag vele mogelijkheden te spelen zit echter niet stil. Men werkt hard om nieuwe wegen te be wandelen teneinde meer tota lisatoromzet te krijgen. Enkele jaren geleden had men de noop gevestigd op het super trio buiten de baan. Maar dat werd mede door het moeten inleveren op de postkantoren een grote flop. Op het ogen blik is een nieuw spel in voor bereiding. De toestemming van de minister van Justitie is al binnen. Directeur Co Govers van de totalisator: „Onze hoop is nu gevestigd op het V5, het vijf winnaars raden van vijf ver schillende koersen. De voorbe reidingen zijn in volle gang en het ligt in de bedoeling, dat wij in januari met dit nieuwe spel- Eén lichtpuntje in de duister nis, waarin de paardesport zich momenteel bevindt, is, dat er plotseling weer interes se was bij eigenaren om afge lopen maandag in Bemmel voor veel geld paarden te ko pen op Stoeterij Buitenzorg. Tijdens enkele recente verko pingen brachten de edele vier voeters slechts enkele duizen den guldens op en gingen jaar lingen soms voor slachtprijzen van de hand. Een stoeterij kon het niet meer bolwerken en werd zelfs opgeheven. Eigenaar Nas van Stoeterij Buitenzorg: „Wij hebben goede zaken gedaan, veel kwaliteit spaarden voor goede prijzen kunnen verkopen. Dat was vo rig jaar wel anders. Misschien gaan de Buitenzorg-jaarlingen van nu, straks voor goede sport zorgen op de banen. En dat betekent meer en mis schien nieuw publiek en een betere totatisatoromzet op de Nederlandse banen". ARTHUR VAN RIJSWIJK LOS ANGELES Los Angeles zou van de organisatie van de Olympische Spelen moeten afzien, als de Verenigde Staten de sportploeg van de Sovjet-Unie zou uitsluiten. Peter Ueberroth, de voorzitter van het organisatiecomité in Californië, wees op deze zware maatregel in een uitzending van „Nightline" van het Amerikaanse televisiestation ABC. In de loop van de uitzending in de nacht van woensdag op donderdag kwam het tot een hefti ge woordenwisseling tussen Ueberroth en de initiatiefnemers van een petitie. In een op 14 september in de volksvertegen woordiging van de staat Californië opgestelde motie werden de regering Reagan en het Amerikaanse congrès gesommeerd de sportlieden uit de Sovjet-Unie te weren van de Zomerspelen in De republikeinse senator John Doolittle motiveerde deze actie met de woorden: „De verbanning van de Sovjets van de Olym pische Spelen is op dit ogenblik de enige sanctie met uitwerking voor het neerschieten van het Zuidkoreaanse vliegtuig". Ueberroth antwoordde met een vergelijking: „Onze Spelen zijn als de Verenigde Naties. Daarvan zijn wij gastheer in New York. Als we gaan beginnen met het selecteren van de landen die naar New York mogen komen en welke niet, moeten we de Verenig de Naties afschaffen. Met de Olympische Spelen is het precies zo. We hebben alle landen uitgenodigd. Als we er één niet toela ten, moeten we van de Spelen afzien". In de ogen van Ueberroth heeft de resolutie van de Californi- sche politici geen enkele kans van slagen. Doolittle, David Balsiger, een zakenman, en Anthony Mazeika, vice-voorzitter van de zogenaamde „Baltisch-Amerikaanse vrij heidsliga", zijn de coördinatoren van een groep, die zich inten sief bemoeit om de uitsluiting van de Sovjet-Unie van de Olym pische zomerspelen te bewerkstelligen. Zij staken hun acties al leen als de Sovjet-Unie zich officieel voor het vliegtuig-incident verontschuldigt en de nabestaanden van de omgekomen passas- giers een schadevergoeding uitkeert. u j (rod intq f vjBURG Bij het lafikspel geeft een ver rem) van 200 ELO-punten Jveer het onderscheid dat er in voetballerij aat tussen NEC en ielona. Daarom was achteraf gezien niet zo iï ochiel Schapers i da r nlide verder j¥enen Michiel Schapers jcu de derde ronde van het ze lationale Grand-Prixten- f rnooi van Wenen be- De Nederlands kam- -,r^ won in twee sets van de soot^. Stefan Simonsson: 6-1, e ^ier weken geleden had Wers in Bordeaux nog een e/laag tegen de Scandina- cjageleden. In de derde ron- imt de Rotterdammer, die eerste ronde oud-Wim- 'n-winnaar Stan Smith aeg, uit tegen de als eer- psplaatste Amerikaan Bri- L-/ottfried. Aan het toernooi ten prijzenbedrag van dollar (bijna drie ton) Ueefnden. verstandig dat John van der Wiel in zijn duel tegen Anatoli Karpov voor de zevende ronde van het in ternationale schaaktoer nooi in Tilburg koos voor een opening, die recht geeft aan de killerscapaci- teiten van de wereldkam pioen. De uiteindelijk verliezende Van der Wiel moest terug of hij wilde of niet en tegen het einde van de speeltijd leek het meer of hij zijn positie achter in plaats van op het bord ver dedigde: in casu zijn plaats als medekoploper. Een feit is wel dat Van der Wiel met zijn wel licht wat overmoedige aanpak Karpov aan het denken heeft gezet. De rest van het illustere - veel hoger gekwalificeerde - gezelschap heeft daar tot dus verre eigenlijk geen pogingen toe gedaan. In Tilburg heeft Karpov wel licht alleen iets te duchten van Ljubojevic of Vaganian. Beide braken hun partijen tegen res pectievelijk Spasski en An- dersson af. Aan het hoofd van de ranglijst figureert voorlopig Poloegajevski dankzij een de ling van het punt met Sera- wan. John van der Wiel nog vol goede moed bij het begin van zijn partij tegen wereldkam pioen Anatoli Karpov. Jan Timman kan de hoop op een hoge eindklassering voor lopig laten varen. Na de kans loze nederlaag tegen Poloega jevski in de vorige ronde blun derde hij tegen Sosonko en verloor. Wit: Sosonko (Ned); Zwart- Tim- c7-c6; 5. a2-a4 Ic8-g4; 6. pf3-e5 Ig4-h5; 7. £2-(3 e7-e6; 8. g2-g4 Ih5-g6; 9. h2-h4 h7-h6; 10. pe5xg6 f7xg6; 11. e2-e4 c6-c5; 12. d4xc5dd8xdl+; 13. kelxdlpb8-c6; 14. Iflxc4ta8-d8+; 15. kdl-e2pc6-d4+; 16. ke2-f21f8xc5; 17. Icl-e3 0-0; 18. kf2-g2kg8-h7; 19. tal-dl e6^e5; 20. pc3-b5pd4-b3; 21. Ie3xc5pd3-c5; 22. a4-a5pc5-a4; 23. b2-b3pa4-b2; 24. tdlxd8tf8xd8; 25. pb5xa7pb2xc4; 26. b3xc4td8-a8; 27. pa7-b5ta8xa5; 28. pb5-d6 b7-b6; 29. thl-dlta5-c5; 30. tdl-altc5-c7; 31. tal-a8tc7-d7; 32. pd6-b5td7-d2+; 33. kg2-g3td2-d3; 34. kg3-f2td3-d2+; 35. kf2-e3td2-h2; 36. pb5-d6th2xh4; 37. pd6-f7 g6-g5; 38. ta8-h8+; zwart geeft op. winnen n^ketbalheren Voorburg w In Sporthal De Vliegermolen in Voorburg zge- het herenteam van Nusa Indah gisteravond voor de com- P3* in de eerste divisie met 98-84 tegen Kadoor Rowic uit ë*tocht. Bij de rust stond de Voorburgse ploeg achter met 48- bij Voorburg waren Peter van Eyk (26), Mark (22) en Ron Groenen (20). AUCKLAND Pakistan is wereldkampioen squash bij de landenteams geworden. In de finale in Auckland (Nieuw- -Zeeland) moest Engeland met 3-0 buigen voor de Pakistani. SINGAPORE In een wed strijd uit groep 3 van de zóne Azië/Oceanië van het Olympi sche kwalificatie-toernooi heeft Maleisië in een uitwed strijd Singapore met 2-0 ver slagen. KOPENHAGEN Jacqueline Loots is tijdens het toernooi om de wereldkampioenschap pen tae kwan do in Kopenha gen als derde geëindigd. Voor het eerst namen dames aan de titelstrijd deel. De Nederlandse heren bleven buiten de prij zen. LONG BEACH Na de eer ste twee ronden, over 90 en'70 meter, in het toernooi om het Sportprijsvragen DEN HAAG Extra kado- lotto oktober: eerste prijs: geen winnaar; tweede prijs: 2 x f 150.000; derde prijs: 128 x f 1891,20, vierdeprijs: 5725 x f42.20; vijfde prijs: 76.934 x f 5,00. Extra cijferspel (getal: 714296): eerste prijs: 0 deelne mers; tweede prijs: 4; derde prijs: 31; vierde: 224; vijfde: wereldkampioenschap hand- boogschieten in Long Beach (Californië) heeft de Ameri kaan Darrell Pace de leiding. BUENOS AIRES Tijdens de wedstrijd Boca Juniors-River Plate (1-0) in de hoogste divi sie van de Argentijnse voetbal competitie zijn bij gevechten tussen supporters van beide clubs één dode en twaalf ge wonden gevallen. DEN HAAG Bondscoach Jan Kecskemethy heeft twintig handbalsters geselecteerd voor de vijfde editie van het Holland-toernooi, dat dinsdag in Roermond begint. Het toernooi, waaraan zes landen deelnemen, geldt als voorbereiding op de wereldtitelstrijd (B-groep), half december in Polen. De groep van Kecs kemethy telt vijf nieuwelingen. De Slowaak heeft zoveel speelsters uitgenodigd, omdat een aan tal routiniers met blessures sukkelt. Onder hen is Hannie de Kok, die met 106 landenwedstrijden achter haar naam de meeste ervaring heeft. Haar vereniging, Hellas, is met vijf handbalsters het beste vertegenwoordigde clubteam in de selectie. Van lands kampioen Niloc koos Kecskemethy vier speelsters. Opmerkelijk bij de debutanten is de keuze van Marianne Bult. Deze speelster van het in de eerste divisie uitkomende ESCA is als functionaris public relations aan het Nederlands Handbal Verbond (NHV) verbonden. Tijdens het toernooi zal zij derhalve het pr-werk uitsluitend op het veld kunnen uitvoeren. De ande re nieuwelingen zijn doelvrouwe Karina Bruins (Ookmeer) en de veldspeelsters Mieke Leenen (V en L), Margreet van Dijk (Hellas) en Ginneke Abbingh (V en K). De tegenstanders gedu rende de handbalvijfdaagse in Oost-Brabant en Noord-Limburg zijn twee landen uit de A-categorie, Oost-Duitsland en Joegosla vië, alsmede de B-landen Frankrijk, Zweden en Noorwegen. De selectie bestaat uit: Doel: Carla ten Velde (Swift A), Laura Robben (Niloc) en Karina Bruins (Ookmeer). Veld: Saskia Vriends, Patricia Cup. Wanda Bom (allen Niloc) Hannie de Kok. Anja Vink. Christine Knigge. Ursula Dekeling, Margreet van Dijk (allen Hellas). Corrie Schilder (SEW). Esther Hageman (Swift A). Carla Kleintjens, Cecile Leencn. Mieke Leenen (allen V en L), Christa van de Vor- stenbosch (PSV), Diana Niemantsverdriet (Quintus), Ginneke Abbinch (V en K) en Marianne Bult (ESCA). 6 MUNCHEN De tweevoudig wereldkampioen motorracen in de 50cc, de Zwitser Stefan Dörflinger, start het volgend seizoen in de nieuwe 80cc-ca- tegorie voor de Westduitse fa brieksteam van Zündapp. De 34-jarige Dörflinger, de laatste jaren steeds bij Kreidler onder contract, tekende gisteren de overeenkomst met de Zuid- duitse motorfabriek. Zündapp won dit seizoen de Eyropese 80cc-titel en wil in 1984 het eerste wereldkampioenschap in deze lichte klasse verove ren. Dörflinger wordt als kop man van het team bijgestaan door de Westduitser Hubert A bold, de Europees kampioen van dit seizoen. Celsius op dreef tegen Royaal DEN HAAG In de strijd om de driebandenbeker van de KNBB heeft de Haagse Celsius gisteravond in biljartcentrum Die Haghe een klinkende zege van 6-2 behaald op het Hilver- - sumse Royaal. Steef Douw won in een schit terende partij van Piet Vet met 40-31 in 39 beurten. Douw bereikte hierdoor een knap ge middelde van 1,025. Dit moy enne had nog aanzienlijk beter kunnen, omdat hij al na 33 beurten één carambole was verwijderd van de zege. Ook Jan Lommers was op dreef in zijn partij tegen Van Gardingen. Lommers won met 40-25 in veertig beurten. In de laatste twee beurten maakte Lommers een serie van vier caramboles. Wagenaar won van Schnitfink in een niet zo sterke partij met 35-16 in 63 beurten. Ton Eggink verloor van de vijfde maal in successie een partij. Eggink maakte te gen Birk weliswaar meer ca ramboles (36-30), maar verloor op grond van de handicapre- gel. Voor Celsius staat in het kader van de bekerstrijd morgen de uitwedstrijd bij het Rotterdam se Weena 2 op het programma. Paulich verspeelt koppositie GULF SPORT De Neder landse zeiler Oscar Paulich heeft in de wereldtitelstrijd in de Laser-klasse zijn leidende- positie verloren. Paulich ein digde in de eerste van de twee finaleraces als 27ste. De eerste boei in de baai van Mexico rondde de Nederlandse kans hebber door een windschifting als zestigste. De race werd ge wonnen door de Westduitser Gëbler. De nieuwe leider in het tussenklassement is de Zweed Arnkvërn. Dames le klasse: v. Santen/H— PVC 2 2—3; Ruiter 2—SVC 1 3—0; v. Santen/H 5PVC 3 13; Tonegido 2Ruiter 3 30; Oikos 1Advendo 1 31; I Amicos 1Kalinko 1 13. Dames 2e klasse B: v. Santen/H— SOS 1 2—2; HPSV 1—Kalinko 2 2— 2; v. Santen/H 6—SVC 3 3—1; Kalin ko 4Starlift 4 03; ZMS 1Adven do 2 0—3; PVC 4GSC 1 0—3. Dames 3e klasse B: v Santen/H •11—SOS 3 2—2; SML 1—DOS 2 1—3- Starlift 6—SVC 4 2—2; Tonegido 6— Advendo 4 30; Tonegido 4Te Werve 1 30; I. Amicos 2—1. Amicos 5 3—0. Dames 4e klasse B: HPSV 2—SOS' 7 31; GSC 3Tonegido 7 30; Ruiter 5VVSM 1 n.o.g.; Citrus 2—SOS 4 1—3; I. Amicos 6—SOS 5 3—1. Heren le klasse: v. Santen/H 2— PVC/BI 2 0—3; Starlift 3—ZMS 1 31, Kalinko 3DOS 1 03; Oikos 1—Advendo 1 2—3; Kalinko 2—1. Amicos 1 3—2; Ruiter 2—GSC 1 3—1. Heren 2e klasse B: Kalinko 4—ZMS 2 03; v. Santen/H 3I. Amicos 2 2—2; Die Haghe 2—SVC 3 0—3; v. Santen/H 5—Kalinko 4 31; Tonegi do 3—Starlift 5 1—3; ZMS 2— PVC/Bl 4 31; Ruiter 3Red Stars 1 0—3. Heren 3e klasse B: SML 1—DOS 2 0—3; GSC 4—ZMS 4 3—1; Citrus 2— n.o.g.; I. Amicos 4—SVC 5 2— Heren 4e klasse A: SML 2—DOS 4 0-3: GSC 7—SVC 6 0—3; v. San ten/H 8Ruiter 8 31; Citrus 5— Amro 1 0—3; Oikos 3—Kalinko 7 0— 3. Dames 2e klasse A: v. Santen/H 7— Tonegido 3 03; Ruiter 4DOS 1 0—3; Die Haghe 1—SVC 2 2—2; Ci trus 1—Red Stars 1 3—1; Oikos 2— Kalinko 3 31. Dames 3c klasse A: v. Santen/H i0—SOS 2 1—3; GSC 2—Advendo 3 2—2; Tonegido 5—DOS 3 2—2; PVC 5—Arentsburg 1 0—3; Kalinko 5— ZMS 2 31; I. Amicos 4I. Amicos 3 Dames 4e klasse A: v. Santen/H 12—SOS 6; SML 2—DOS 4 0—3; Die Haghe 2—SVC 5 n.o.g Citrus 3— Red Stars 2; Kalinko 6—Ruiter 6 2 2; Oikos 3Advendo 5 22. Heren 2e klasse A: v Santen/H 4— Abovo 1 3—1; Die Haghe 1—SOS 1 13; Citrus 1Te Werve 1 30; Starlift 6—1. Amicos 3 03; Tonegido 4Starlift 4 13; Tonegido 2 PVC/Bl 3 3—0. Heren 3e klasse A: HPSV 1—DOS ten/H 6—ZMS 3 1—3; Citrus 3—Red Stars 2 0—3; PVC/Bl 6—SOS 2 3—0. Heren 3e klasse C: v. Santen/H 7— Tonegido 5 1—3; Ruiter 5GSC 3 3—0; Citrus 4—VVSM 1 3—0; Starlift 7SVC 4 22; Kalinko 5I. Amicos 6 31; Oikos 2Advendo 2 22. Heren 4e klasse B: HPSV 2—SVC 7 1—3; GSC 8—Ruiter 7 3—1; GSC 6— SOS 3 03; I. Amicos 8Kalinko 6 1—3. SCHAKEN Interpolistoemooi in Tilburg (re vende ronde): Portisch (Hon)-Hüb- ner (WD1) afg.; Poloegajevski (Sov- )-Seirawan (VSt) 1/2-1/2; Karpov (Sov)-Van der Wiel (Ned) afg.; So sonko (Ned)-Timman (Ned) 1-0; Lju- Stand: 1. Poloegajevski 4 punten; 2. Van der Wiel, Karpov 3 1/2+ 1; 4. Sosonko, Seirawan 3 1/2; 6. Liuboje- vic 3 2; 7. Portisch 3 1; 8. Spasski 2 1/2 2; 9. Andersson, Htlbner 2 1/2 1; 11. Timman 2 1/2; 12. Vaganian 2—2. ZEILEN WK Laser in Gulf Sport (eerste fi nalerace WK Laser): 1. Gabler (WD1); 27. Paulich (Ned); 34. Hum mel (Ned). Tussenstand (met nog één race te varen): 1. Arnkvarn (Zwe) 69 pnt. 2. Hackerott (Bra) 75; 3. McCloud (Vst) 75; 4. Paulich 77; 5. Nilsson (Noo) 78.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 9