an Kooten en deBie ïeten zich een ander xgen gezicht aan Stid&iQowuvnt VC-topman: Abonnee-tv moet Nederlandse waar brengen 200e Kronkel van Carmiggelt op tv gekleurd gezien Gesol met series niet in belang van kijker Nederland Engeland TV-morgen GIHDIO/TELEVISIK DINSDAG 18 OKTOBER 1983 PAGINA 19 tHT - De bedrijven die met abonnee- jie aan de slag gaan zullen ervoor zorgen dat hun programma's in ie- val voor zo'n 20 procent uit Neder- producties bestaan. Het kabinet wil >n redelijk deel" van de speelfilms, n tv-films die abonnee-tv brengt bin- ize landsgrenzen wordt vervaardigd. te bereiken wordt bekeken of regels hibsidiemogelijkheden het vervaardi- p 'Nederlandse waar' verder kunnen leren. Dit zei dr. J. Verhoeve, direc- fieraal voor recreatie en media van jnisterie van Welzijn, Volksgezond- Cultuur maandag in Utrecht bij de opening van de beurs Mediavisie. Volgens Verhoeve zal het slagen van abonnee-tv af hangen van de beschikbaarheid van aan trekkelijke programma's tegen betaalbare prijzen. Daar is een flinke voorraad van, maar er zullen ook in snel tempo nieuwe programma's moeten worden gemaakt. Als dat niet gebeurt zal er een zekere schaarste •ontstaan, met prijsopdrijving als gevolg. Volgens de WVC-topman is het overigens nog maar de vraag is of er in ons land vol doende creatief talent is -en geld- om ervoor te zorgen dat ongeveer eenvijfde van het abonnee-programma Nederlands werk wordt. NEDERLANDS KANAAL OP SATELLIET ONGEBRUIKT DEN HAAG De Europese communicatie-satelliet ECS 1, waarvan ook ons land gebruik kan maken, is operationeel ge worden. Dit heeft Eutelsat bekend gemaakt. Eutelsat is de orga nisatie van Europese PTT's die de satelliet in eigendom heeft en gaat beheren. Vanuit ECS-1 kunnen tv-programma's worden doorgegeven aan de kabelnetten. Ons land zal daarvan voorlo pig geen gebruik maken. Volgens de PTT, die het aan Neder land toebedeelde kanaal op ECS 1 gaat verhuren, is het wachten nog op grondstations die de signalen vanuit de ruimte doorgeven aan de kabelnetten. De PTT zal een dergelijk grondstation niet voor medio volgend jaar installeren. Wel bestaat de mogelijk heid om reeds voor die tijd grondstations te huren. Maar, aldus de PTT, in feite zijn er nog geen instanties die gebruik kunnen maken van de ECS 1. Daarvoor zijn vergunningen nodig van het ministerie van WVC. Voordat die worden gegeven, moeten politiek de knopen van de medianota worden doorgehakt. Het ligt in de bedoeling, dat de NOS zendtijd krijgt op de nieuwe satelliet, maar tevens ook commerciële exploitanten, die hiervan gebruik kunnen maken voor abonnee-tv. HILVERSUM - Voor de tweehon derdste keer leest Simon Carmiggelt vanavond (VARA, Ned. I, 23.15 uur) een „Kronkel" uit eigen werk voor. Sinds 1964 heeft Carmiggelt gemid deld tien Kronkels per jaar gelezen, lange tijd uit het boek, maar de laat ste tijd uit het hoofd, zo meldt de VARA. Door de jaren heen keken gemiddeld 675.000 mensen naar deze afsluiting van het VARA-program- ma. Zij waardeerden de Kronkels met het cijfer 7,1. jn e__ iet 'KI M s# jr Eila# oJ^RSUM - Nee, zij i tegjen geen lust in het Dlevevan interviews, van g'h en de Bie, die te Men woensdag Ned. I >zet i.33 uur als „Krea- ffersjvoor multimediale land«e-deformatie" zich de het kijkvolk zullen t zijiL fen eerste heb- oudet momenteel de hele ■ijfde'andse pers achter in. Het is onbegon- erk die te woord te n de Ten tweede hebben !tbyJ ideeén over hun 3 programma neer- Katwi *n de VPRO-gids jegrijze week. Daar wen- ;t he niet nader op terug °Sewhen, aangezien dat Voor van hun hand alle ff ste helderheid zou w^ffen. emafst niet iedereen de i de B'ds en zeker niet de inder tientjesleden, die niet ier spht hebben op een toe- rwicln exemplaar. Koot en ist n£*n echter royaal toe- e toil hun informatie in dit ven vooral omdat zij me- i goi v°lk 'ets te zeggen te arna* Met hun instemming rd. E* wiï dat blad in huis en g eer) direct al op een exege- strijffg en toeleg van de op- Ie Khun nieuwe program- ontei Zij stellen niet in strijd met de werkelijkheid vast, dat het be stel wankelt. Dat dit niet al leen uit de omstreden Media nota blijkt, maar evenzeer uit het gezichtsverlies alom van de omroepen, de lossere opstel ling die gerenommeerde pro grammamakers zich beginnen te permitteren ten koste van hun „vaste" omroep. Om dui delijk te maken wat zij bedoe len, plaatsten zij bij hun arti kel een foto, waarop zij hun gezichten hebben verdoezeld en voorzien van een soort ras ter. dat de voorheen duidelijke trekken en lijnen op beider gelaten niet alleen doet verva gen, maar bovendien de schijn wekt, dat zij meer bij andere omroepen naar binnen gaan kijken. Zij zeggen dan ook niet langer exclusief voor de VPRO te werken, hoogstens op de zendtijd van die omroep wensen in te breken. Op genoemde foto heeft Koot een bril opgezet, die hij kenne lijk van Ad Visser heeft ge leend, gegapt dan wel achtero ver gedrukt. Daar lijkt hij dan ook op, terwijl Bie kijkt op de minzaam-scherpe waarne mersmanier van Jaap van Meekren. Dit hoeft niet te ver bazen, want nu al een jaar of tien kijken zij bij hun werk op de VPRO-burelen aan de 's Gravelandseweg recht naar binnen bij overbuurman AVRO. Dit moet er op de lan gere duur toe leiden, dat het eigen gezicht de trekken van buurman begint te vertonen. Opzienbarend Zelf omschrijven zij dit ver schijnsel als de meest opzien barende transfer bij het begin van het nieuwe tv-seizoen. Zij voegen hier aan toe, dat zij t.a.v. van de VPRO tot nieuwe arbeidsverhoudingen wensen te komen. Met ingang van he den vormen zij hun eigen zuil en willen met hun eigen zend tijd desnoods ook andere om roepen gerieven. Of dit niet zal leiden tot een regressieve reuzezwaai, vraagt Koot aan Bie in het interview, dat zij gezamenlijk bekokstoof den, terwijl zij de pers zorg vuldig buiten de deur hielden. Nee, zo luidt het antwoord, het gebruik van de nieuwste elee- tronische media is niet langer het voorrecht van de Hilver- sumse omroepen. De tv is ge meengoed geworden. Dit kan zowel gelezen worden als pu bliek bezit dan wel als een goedje met een gemene uit werking dan wel als boven elke twijfel verheven kwali teit, dus eigenlijk ongemeen goed. In die zin wensen Koot en Bie zich beschikbaar te stel len ten behoeve van de ge meenschap. In het uiterste ge val tonen zij zich zelfs bereid om Veronica aan een VPRO- achtig programma te helpen, Koot en Bie als Krea-team bezig aan attitude-deformatie. zonder hierbij te verwijzen naar de vroeger van de VPRO bekende programma-bijdra gers, die zich sinds kort heb ben laten inlijven bij de jonge- renclub van Out, wat weer wat anders zou zijn dan de ou- derenclub van de Jonge, mocht die ooit van de IKON overstappen naar de VOO. Al les kan vandaag de dag in Hil versum, want alles is te koop, ook talent en eigen gezichten. Het geloof in de toekomst heb ben zij afgelegd. Zij geloven uitsluitend nog in het nu. Rea liseren zich daarbij echter wel, dat het „nu" twee seconden geleden nog toekomst was. In dat nu van de naaste toekomst willen zij zich als tv-persoon- lijkheden verdienstelijk ma ken bij het bepalen van de multimediale attitude-defor matie, hetgeen vrij vertaald zoveel wil zeggen als: aan de hand van het veelkanalig en veeltalig tv-bekijks de eigen levenshouding op een zijspoor zetten. Zij geven daar echter een andere inhoud aan. Filosofie Zij baseren hun filosofie, zo schrijven zij, op de flexibele response. Dit legggen zij nader uit als het verschaffen van passende antwoorden op de audiovisuele problematiek. Dit mag dan best een beetje ruim gezien worden. Het nieuwe Kreateam fungeert als een „permanent potentieel van be vlogen giganten, als een zinde rende denktank van bezige breinen", die over het Orwell- jaar '84 heenreikt naar de eeuwwisseling in 2000. Zij zeg gen voor dit soort zaken over een zogenaamde kreatieve neus te beschikken. Zij gaan daarbij nog een stap verder: Wie geloven in het nu van de naaste toekomst, die nen nu geloof te stellen in Koot en Bie. Uteindelijk kan dit ertoe leiden, dat de vaste aanhang van deze twee straks „in Koot en Bie zijn", een blij vende transcendente geestes houding, waarbij men nochans met beide benen op de grond blijft staan. Die kijkhouding bevelen zij dan ook van harte aan. Blijf rustig voor je multi mediale toestel zitten, maar hou beide benen daarbij op de grond, ook al vertoeven de hersenen daarbij op hetzelfde lage pitje als waarop de thee staat te pruttelen. Hebben de heren verder nog iets te melden aan de natie? Een troonrede in treitertrend of zo-iets ter begeleiding van hun nieuwe beginselverkla ring? Nee, zij wensen slechts te fungeren als bovenstebeste ba kens in een stormachtig ver anderend medialandschap. TON OLIEMULLER Je vraagt je wel eens af wat omroepen bezielt bij het inkopen 14 van buitenlandse series. Zo op het eerste gezicht zou dat toch een activiteit moeten zijn waarmee het belang van de Neder- - landse kijker is gediend. Maar als je bekijkt hoe merkwaardig ze vaak omspringen met het ingekochte materiaal bekruipen je op zijn minst twijfels over het bestaan van een dergelijke doelstel ling bij de hoogmogendheden in het Gooi. Een voorbeeld. De KRO begon een paar seizoenen geleden met de serie Lou Grant, over een groep redacteuren werkzaam bij een krant in Los Angeles. Je moest er even aan wennen, dat gold voor de modale kijker waarschijnlijk ook wel, maar zeker voor kijkers die zelf ook bij een krant werken de Ameri- z kaanse manier van werken verschilt nogal van die bij ons -* maar de serie groeide naar je toe naarmate je er vaker naar keek. Loy Gram had bovendien niet alleen enige waarde als amusement, maar in de serie werden de problemen van een gro te Amerikaanse stad als Los Angeles ook aardig in kaart ge- bracht. Twee vliegen in een klap dus: Een sympathiek program- *-£ ma, waarmee de KRO in mijn ogen best eer kon inleggen. Tot y zover behartigde de katholieke omroep zijn kijkersbelangen dus naar behoren. Maar dan begint het: Het rare gesjoemel en ge schuif met de afleveringen van de serie, met als gekste verschij ningsvorm het typisch Nederlandse gegeven, dat in de zomer zo'n programma kennelijk niet kan worden uitgezonden. Van mei tot oktober valt er een (volgens mij) onverklaarbaar gat, en als dan de Gooise winter intreedt wordt zonder blikken of blo zen de serie hervat. Dat gaat al een paar seizoenen zo, zonder dat ooit iemand heeft kunnen duidelijk maken waarom dat zo is. Het is in elk geval niet in het belang van de kijker: Die went aan een serie, de per- sonages worden hem vertrouwd, hij leert hun eigenaardigheden kennen en dan stopt de omroep er mee en moet hij na een paar maanden weer opnieuw wennen. Is dat erg? Misschien niet. Je zou het kunnen verdedigen met de stelling dat het kijken naar televisie niet mag ontaarden in sleur. Maar ik heb er een sterk vermoeden van dat vaste kijkers naar een serie daar anders over denken: Die willen gewoon dat hun programma blijft doorlopen. Of het nu zomer of lente of winter of herfst is. Hetzelfde doet de NCRV met de Engelse politieserie Maggie - Forbes, de AVRO doet het met Dallas, Veronica doet het met - Dynasty en er zijn nog wel meer voorbeelden te vinden. Ik vergeet nog haast de VARA met Fame, die met die vlotte jonge- lui op de Newyorkse zang- en dansschool „goud" in handen - kreeg maar de afleveringen van de serie zo ongeregeld op de - zender zet, dat je als kijker nooit weet waar je aan toe bent. De -■ ene keer op die avond, de andere keer op een heel andere avond, de ene week wel, de andere week niet, de ene keer vroeg op de avond en dan weer laat. Kortom: Het lijkt me niet zo slim om voor veel geld dure buiten landse seriefilms aan te schaffen, de kijkers er warm voor te la ten lopen en ze dan zonder boe of bah het bos in te sturen. Op die manier trek je ze niet naar je toe, maar irriteer je ze alleen maar. -w Een enkele keer hoor je dan ook wel eens reacties van het pu bliek op dit soort dingen. Ivo Niehe laat in zijn TV-Show nog wel eens mensen aan het woord die ergens over mogen klagen, ik ben er van overtuigd, dat als je dat in wat bredere kring zou doen, van het hele Hilversumse bedrijf geen spaan heel zou blij- k; ven. Ti- Maar zo werkt nu eenmaal ons omroepbestel, dat is ingesteld op het competitiegebeuren onderling, en waar de belangen van de betalende consument daar op het tweede plan staan. Je zou wen sen dat men daar eens zijn ogen opende en om zich heen keek. - i Het lijkt me in elk geval verstandig dat te doen voordat het zui- lenstelsel (dat in zichzelf ook heel nuttige kanten heeft) redde- c loos onderuit wordt gehaald door de aanstormende golf van commercie, kabel, satelliet en video. RENE DE COCQ sp" Ju/! k. Vi >g 'Strotten ochtt kzij Vgdmagazine Globe- ieuwt besteedt aandacht ;n. ierwerpen uit Thailand, jos Califomië. Het brengt vfl korte documentaire lijkm?ecfen. In het Thaise tot °an-La is men getuige, hn (Hfan ten naar school wee fe dieren krijgen daar ijt. riding om met hun slurf e \400mstammen te kun- echtf- Seth Kane Kewi ver- j nei in Ghana op verzoek Katw grafkisten in de vorm aar boten, huizen enz. ;nmaP zien we boe lucht- h, wildaten in Californië le- i 'vo@chutespringen achter \joorf °f oen truck. Ze lopen Loe1Pn9 totdat ze de lucht der a jajderland 1 iat in het derde deel msport" voor de eer een grote buitenland- maken. Hij neemt Ma- op zijn tocht naar Ita- hoopt er een aange- bchtje van te kunnen maar het pakt allemaal tit. De flirt met Marion, erwachtingsvol begon, p een anti-climax uit. e voor de verandering 's in een hotel over- wordt de truck gesto- r Nederland 1 evering van de NOS- oniek staat helemaal Sken van de Vlaamse 7 cultuur. Het Omni- i heeft een bezoek ge- \an de in het Vlaams Centrum te Amster- ipende expositie over de Brusselse metro. is land weinig belang voor Vlaamse kunst, dat dit programma de \leid te baat heeft ge let Vlaaamse cultuur- ider de aandacht te Om het belang van is Cultureel Centrum trepen is de Belgi- imeenschapsminister lur in Vlaanderen, Ka- uitgenodigd voor een Andere gasten in zijn theatermaker m^yarijnen, popmusicus P van 't Groenewoud - ttjVer Hubert Lampo. - Wf Nederland 2 NEDERLAND 1 NCRV 16.00 James Herriot. Beleve nissen van een veearts. Afl. 3: Orde op zaken. Siegfried Farno verwijt James en Tristan dat ze een janboel maken van zijn praktijk. 16.50 Globetrotten. Jeugdma- gazine waarin aandacht voor gewone en ongewone zaken in andere landen. Afl. 3: Onderwerpen uit Thai land, Ghana en Californië. (Zie toelichting). 17.10 Yakari. Tekenfilmserie. TELEAC 18.25 Follow Me-I. Engels voor beginners, herh. les 2. 18.40 Follow Me-I. Les 3. VARA 18.55 Niels Holgersson. Te kenfilmserie. Afl. 16: De schat van Sunnerbo. 19.20 Zeg 'ns AAA. Comedy serie geschreven door Alexander Pola en Chiem van Houweninge rond de huisarts Lydie van der Ploeg (herh.). 19.38 De boefjes. Amerikaan se slapstick-serie. Afl. 1: Kiespijn. Spanky en Alfalfa hebben helemaal geen zin in school en krijgen daarom samen spontaan een aanval van kiespijn. NOS 20.00 Journaal. VARA 20.28 Transport. Negendelige serie over het leven van vrachtwagenchauffeurs. Afl. 3: De Italiaanse les. Henk neemt Marion mee naar Ita lië. Het is de eerste keer dat hij een grote buitenlandse reis maakt. (Zie toelichting). 21.20 Achter het Nieuws. Ac tualiteitenrubriek. 22.00 Pisa. Een kort maar he vig programma van Henk Spaan en Harry Vermee- gen. Sjoukje Hooymaayer speelt de rol van dr. Lidie van der Ploeg in de herhaalde serie „Zeg 'ns AAA". Ned. I om 19.20 uur. De Belgische zanger Ray mond van 't Groenewoud is een van de gasten in „Omni bus". Ned. II om 21.40 uur. 22.15 Sonja op dinsdag. Rechtstreeks vanuit de Meervaart in Amsterdam een uur Sonja Barend met gasten. 23.15 Simon Carmiggelt. Voor de tweehonderdste keer een kronkel, het verhaal „Louise" uit „Mag 't een ietsje meer zijn?". 23.25 Nu vragen wij het nog.... Programma n.a.v. de vre desdemonstratie op 29 ok tober a.s. verzorgd door Jan Vis. NOS 23.40 Journaal. 23.45 Nieuws voor doven en slechthorenden. NEDERLAND 2 NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.20 Paspoort voor Joego- slaven en Italianen. 18.30 Sesamstraat. 18.45 Jeugdjournaal. 19.00 Journaal. EO 19.12 EO-Kinderkrant. Deze keer o.a. een verhaal uit de geschiedenis van Willibrord, de evangelieprediker. Pre sentatie Lanny van Rhee en Wim de Knijff. 19.45 EO Jongerendag '83. Verslag van deze manifesta tie. Muzikale medewerking van de groep Silverwind, de Praise groep Heidebeek en de gospelzanger Wim Beve lander. NOS 21.40 Omnibus. Wekelijkse kunstkroniek van Theo Stokkink met aandacht voor de relatie tussen Ne derland en Vlaanderen op kunstgebied. (Zie toelich ting). 22.30 Journaal. 22.45 Den Haag Vandaag. 23.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. DUITSLAND 1 16.10 Journaal. 16.15 Ein Berg, ein Dort, eine Stadt. Reportage over Savoye. 17.00 Was ess' ich, wenn ich satt bin? Aflevering uit de jeugdserie „Denkste!". 17.50 Journaal. 18.00 Hier und Heute. 18.25 Kontakt bitte...: Familienansc- hluss. 19.00 Falcon Crest. Amerikaanse se rie. Afl.: Verwante zielen. 20.00 Journaal. 20.15 Alles Oder nichts. Spelpro- gramma. Inhoud: In Max Schautzers spel draait het vanavond om ,,de ge schiedenis van de luchtvaart". De twee kandidaten voor de 10.000 DM krijgen vragen over het begin van de vliegerij tot heden. 21.00 Monitor. 21.45 Dallas. Amerikaanse serie. Afl.: J.R.'s plan. 22.30 Tage8themen. Actualiteiten 23.00 Die Nachtwache des Ludwig Hirsch. Een uitvlucht in de zwarte hu mor (herh.). 23.45 Journaal. DUITSLAND 2 16.00 Journaal. 16.04 Mosaik. Magazine voor oude ren. Aansl.: Heute-Schlagzeilen. 16.35 Ukalic, der kleine Eskimo. Een Eskimo-sprookje, tekenfilm. 17.00 Journaal. Aansl.: Aus den Lan- dern, regionaal nieuws. 17.15 Tele-lllustrierte. Gevarieerd magazine. 17.50 Ein Wort aus Musik. Spel en amusement met Heinz Eckner. Aansl.: Heute-Schlagzeilen. 18.20 Mein Name ist Hase. Bugs Bunny, tekenfilmserie. 18.57 Programma-overzicht. 19.00 Journaal. 19.30 Russisches Dreieck. Film naar Francoise Sagan. Met o«.a.: Danielle Darrieux en Philippe Leotard. 21.00 Journaal. 21.20 Agrarinfarkt in Europa. Over de EG voor het betalingstekort. 22.05 Anou Banou - Tochter der Utopie. Israëlische tv-film naar het boek van Edna Politi. Regie Edna Politi. Inhoud: De schrijfster vertelt in haar tv-film over zes pioniersters, die tussen 1910 en 1920 uitweken naar Palestina. Ze komen uit Polen of het tsaristische Rusland. Edna Politi schildert hun idealen, hun dromen, hun zionistische en-of socialistische utopieën en confronteert ze met de realiteit van een kibboets in het jaar 1982. 23.30 Journaal. DUITSLAND 3 WDR 17.00-17.15 Schooltelevisie. 17.30 Cursus: Elektronik statt Pa pier. Afl. 6 (herh.). 18.00 Telekolleg 1: Mathem. Geome trie, les. 18. 18.30 Sesamstraat. 19.00 Aktuelle Stunde. 20.00 Journaal. 20.15 Tier-Report. Millionenstadt im Meer. Die Insel der Vogel. 21.00 Weltreise: Zes concurrenten op reis. Wedstrijd-reis met films van de reizigers. 21.45 Landesapiegel. Neue Akzente für die Bonner Kultur, discussie. 22.15 Thema des Monats. Aansl.: Journaal. BRT 1 16.50 Teletekst voor iedereen. 17.00 Schooltelevisie. 18.00 Quaquao. Tekenfilmserie. Afl. 21: De wolk. 18.05 Klein, klein kleutertje. Magazi ne „Ziek zijn", (herh.) 18.20 Er was een keer... kort verhaal van Guido Staes, door Jef Burm. 18.30 Beter schrijven. (Open school) 19.00 Tijdrover: Lieve plantjes. Afl.: Venushaar. 19.10 Kijk uit!. Verkeerstips. 19.15 Uitzending door derden: T. en O 19.40 Lotto. Mededelingen en Van- 19.45 Journaal. 20.10 Kunst-Zaken. 20.15 l-Q. Quiz met denk- en weet- vragen van Herman van Molle. 20.45 Zal ik es wat vragen, dokter?. Vandaag: Chronische ziekten. Met vragen van het publiek. 21.35 Pieces de Clavecin. Van Ra- meau en Couperin, uitgevoerd door Jos van Immerseel. 22.05 Toto, journaal en Coda. BRT 2 19.00 Het leven rondom ons. Docu mentaire-serie. Afl. 3. 19.30 Korte tilm. 19.35 Kijk uitl. Verkeerstips. 19.40 Mededelingen en programma- -overzicht. 19.45 Nieuws. 20.10 Kunst-Zaken. 20.15 De Steek-er-wat-van-op- -Show. (Open school). Afl. 1 21.15 leder zijn meug. (Something for everyone), Amerikaanse speelfilm uit 1970 Inhoud: Deze macabere ko medie van Harold Prince speelt in Beieren aan de voet van een verwaar loosd kasteel ,,a la Neuschwann- steln". In het gastenhuis naast het slot woont een verarmde gravin-we duwe (Angela Lansbury) Haar fami liefortuin is zij tijdens de Tweed* We reldoorlog aan de Russen kwijtge raakt. Toch droomt zij ervan het slot eens in oude luister te kunnen her stellen. Een in „Lederhosen" gesto ken en uit het niets opgedoken intri gant (Michael York) biedt zijn dien sten aan. RTBF 1 17.15 ONEM-aankondigingen. 17.30 Plein Jeu. Gevarieerd kinder programma. 19.05 Ce soir. Regionaal magazine. 19.25 Consumententips. 19.30 Journaal en toto-uitslagen. 20 00 Contacts. Verkeersflitsen. 20.05 Les Brigades du tigre. 21.05 Videogram. 21.50 Ecritures. 22.40 Journaal. 22.55 Sociaal-economische rubriek. In verband met het om waaien van de zendmast te Waver in België zijn voor onbepaalde tijd de programma's van het tweede Belgisch-Franse net (RTBF 2) niet meer te ontvangen. Maria Schneider en Jack Ni cholson in „The Passenger". BBC 2 om 21.00 uur. BBC 1 16.20 Superheroes. Kinderserie. 16.25 Jackanory. Kinderprogramma. 16 40 Rentaghost. Kinderprogram- 17.05 John Craven's newsround. Jeugdjournaal. 17.10 Think again. Kinderserie. 17.40 Journaal en weerbericht. 18.00 South today. Regionaal maga- 18.25 Tekenfilm. 18.40 Angels. Tv-serie rond een zie kenhuis. Met: Neil West. Pauline Quir- ke e a. 19.05 Harty. Amusementsprogramma door Russel Harty. Met muziek uit de top 30. 19.40 Taxi. Comedy-serie. 20.05 Bergerac. Tv-serie. 21.00 Journaal en weerbericht. 21.25 The dark side of the sun. Tv- BBC 2 17.35 Nieuwsoverzicht. 17.40 Harold Lloyd. 18.05 Grange Hill. Kinderserie. 18.30 The Water Margin. Tv-serie met o.a. Atsuo Nakamura. 19.15 The great egg race. Spelpro- gramma door Heinz Wolff. 19.45 Best of brass '83. 20.30 Top gear. Auto- en motorma gazine. 21.00 Film of the week. The passen ger, Italiaanse speelfilm uit 1975. Met: Jack Nicholson, Maria Schneider e.a. Regie: Michelangelo Antonloni. 23.00 Newsnight. Actualiteitenmaga- ITV 16.20 Hold tight. 16.45 CB-tv Channel 14. 17.15 Emmerdale Farm. 17 45 Nieuws 18.00 About Anglia 18.35 Crossroads. 19.00 Bygones. 19.30 Give us a clue. 20.00 Entertainment express. 21.00 Rumpole of the Bailey. 22 00 News at ten. 22.20 Anglia late news. 22.30 Cvitanovich trilogy. 23.30 The mysteries of Edgar Walla- 00.40 Tuesday Topic. NEDERLAND 1 NOS 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. KRO 15.30 De pop penkraam. 15.55 Wordt er in de ruimte ook gelezen. 16.45 De beste Muppetshows. 17.10 Michaela, te kenfilm. DUITSLAND 1 WDR 10.00 Journaal. 10.23 Russi sches Dreieck 11 55 Umschau. 12.10 Report. 12.55 Persoverzicht. 13.00 Journaal. 13.15 Videotext fuer alle. 15.40 Videotext fuer alle. 16.10 Jour naal. 16.15 Lieder und Leute, met Bill Ramsey. 17.00 Wir Kinder: Die Eiskunstlaeufer, kinderprogramma. 17.50 Journaal. DUITSLAND 2 10.00 Zie Duitsland 1. 13.15 Video text fuer alle. 15.25 Enorm in Form, Tele-Aerobic 15.40 Videotext fuer alle. 15.57 Programma-overzicht. 16.00 Journaal. 16.04 Die Stoffpup- pe. 16.35 Auf Sand gebaut. 17.00 Journaal. 17.15 Tele-lllustrierte, ge varieerd magazine. BRT 1 16.50 Teletekst voor iedereen. 17.00 Beter schrijven 17 30 De Smurfen, tekenfilmserie. 17.55 Korte film voor de jeugd. RTBF 1 BBC 1 06.30 Breakfast time. 09.00 Tarzan. 09.25 Mastermind. 09.55 Day out. 10.30 Play school, kinderprogram ma. 12 30 Journaal. 12.55 Weerbe richt met overzicht voor de land bouw. 12.57 Financieel- en nieuwso verzicht voor doven en slechthoren den. 13.00 Pebble Mill at one 13.45 Hokey-Cokey, kinderserie. 14.00 On bekend. 15.55 Play school, 16.20 Su perheroes 16.25 Jackanory. 16.40 Screen test. 17.05 John Craven's newsround. 17.10 Seaview. 17.40 Journaal en weerbericht. ENGELAND 2 09 10 Technical Studies 09.38 Schooltelevisie. 12.05 Informatieve series. 13.38 Schooltelevisie. 17.35 Nieuwsoverzicht. 17.40 Onbekend. ITV 06.25 Good morning Britain. 09.30 Schooltelevisie. 12.00 Button Moon. 12.10 Rainbow. 12.30 Play it again. 13.00 News at One. 13.20 Anglia News. 13 30 A plus. 14.00 Paarden races. 15.30 Blockbusters. 16.00 Button Moon. 16.15 Dangermouse. 16.20 Behind the bike sheds. 16 45 The all electric amusement arcade. 17.15 Happy Days. 17.45 Nieuws. HILVERSUM 1 AVRO: 16.02 Hersen gymnastiek. 16.30 Kom 'ns langs in „Des Indes". 17.52 Per saldo. 17.55 Mededelingen (NOS). AVRO 18.06-: AVRO's Radiojournaal. 18.25 Scha- duwparlement. 19.02 Pim Jacobs' - Platenscala. 19.45 Hollywood Boule vard. 20.03 Workshop Metropole Or kest 1983. 21.02 Wie zwijgt stemt toe..., hoorsp. serie. 22.02 AVRO's Sportpan. Eretrib. NOS: 23.02 Met het oog op morgen. VARA: 0.02 El pee tuin. 2.02 Groot licht. 5.02 Truck. HILVERSUM 2 16.00 TROS Nieuws show. (16.30, 17.30 en 18.00 Nws P.P.: 18.20 Uitzending van de CPN. Hum.Verb.: 18.30 Het voordeel van de twijfel. TROS: 19.00 TROS Klan tenservice. 20.00 Nws. 20 03 Finale. 21 00 Om het boek. TELEAC: 21.30 Onderwijskunde, les 2. 22.00 Reuma- -voorlichting (herh. 4). TROS: 22.30 Nws. 22.40 Een dode uit het Oosten (6). hoorsp. 23.00 Proeflokaal. 23.55 HILVERSUM 3 VARA: Van 7.00-18.00 aktualiteiten via Dingen van de dag. NOS: 18.04 De avondspits. VARA: 19.02 Lijn Drie 21.02 Moondogs HILVERSUM 4 NCRV: 16.00 Litera- ma. of: Het kunstbedrijf. 16.45 Woord in de middag. 20.00 Komposities van Mozart. 21 30 Literama. 22.25 De or gelmaker Hinsch. HILVERSUM 5 (Via AM-zender Hilver sum 1) Na 18 uur NOS: 19.02 Bulletin in Marokkaans-Arabisch. 19.10 Bulle tin in het Berbers. 19.20 Bulletin In het Turks. 19.30 Bulletin in het Spaans. Morgen HILVERSUM 1 VOO: 7.02 Ook goeie- morgen. (7,30 en 8.30 Veronica Nieuwsradio). 9.30 Muziek terwijl u werkt. 10.30 Veronica Nieuwsradio. 10.32 Kletskop. 12.03 Will wil wel. (12.30 Veronica Nieuwsradio.) 14.03 De Jukebox. 15.03 Nederland Mu ziekland. EO: 17.02 EO-Onderweg. HILVERSUM 2 VARA: 7.00 Nws. 7.10 VARA Woensdag op 2: De wekkerra dio. (7.30, 8.00 en 8.30 Nws. 7.20 Een greep uit de ochtendbladen. 8.11 Ak- tual.) NOS: 9.05 NOS-Sportief. 9.24 Waterstanden. 9.30 Nws. TELEAC: 9.33 Follow Me I (les 3 VARA: 10.03 Nederlandse schoolradio: 1 voor 1. 10.23 Hoor Haar. (10.30 Nws. 11.30 Nws.) 11.33 Leef-tijd-genoeg. Over- h.voorl.: 12.16 Over de grenzen. NOS: 12.26 Meded. voor land- en tuin bouw. 12.30 Nws. VARA: 12.36 Din gen van de dag. 13.00 Nws. 13.10 Leef-tijd-genoeg. (13.30 Nws.) 14.00 De schuurpapier NOS-RVU: 14.33 't Gif en ik. NOS: 15.03 Zo kan het ook. 15.30 Nws. 15.32 NOS-Wereldwijzer. 16.00 Wat een taal. 16.30 Nws. NCRV: 16.32 Studio 55. 17.30 Nws. 17.36 Hier en Nu. HILVERSUM 3 KRO: Het progr. kan tussen 8.04 - 16.58, na Nieuws en Reklame. onderbroken worden voor aktual. van Echo. 7.02 Het leven be gint na zeven, met Peter Koelewijn. 9.04 Formule 3. 11.04 De wereld op woensdag. 12.04 Vraag en antwoord. 13.04 Seeburg en Wuerlitzer. 14 04 Don't stop the music. 15.04 Komt er nog wat van? 17.04 Weeshuis van de hits. HILVERSUM 4 NCRV: 7.00 Nws.7.02 Het levende Woord. 7.10 Preludium. 8 00 Nws. 8.05 Platennleuws. 8.45 Musica Sacra. 9.15 Onder de hoogte- zon 1000 Orkestpalet. 12.15 De sympl. v Mozart (XXIII). 12.45 Prome nade 13.00 Nws. 13.05 Org< ten van John S Carlos Kleiber. 14.30 Academy of An-

Leidse Courant | 1983 | | pagina 19