VI NCRV jongeren in de weer met sport voor de jeugd Jb l NOS-radio zoekt meer armslag Tears For Fears: Liever publiek dan camera 's gi\DIQ/TELEVISIE CiidaeSou/mnt VRIJDAG 14 OKTOBER 1983 PAGINA 15 ER ,eei ver »|l* Sn* >uwen Bcheiden pRSUM „Als WC' .eenmaal getrouwd zijn, Veranderen de dingen Een veelgehoorde uit mensen die na een of langere kennisma- iriode (vroeger ook wel ..ng genoemd) met el- k/illen trouwen. En hoe het ook wordt gezegd, pen doet deze verwach- [iiwel nooit. altijd hebben mensen iet huwelijk illusies, die jen mogelijkheid zijn te xen. Mensen verwach- ji onmogelijke van el- %et huwelijk wordt als, 'prt wonderdrank gezien, in het kort waar het om in het NCRV-tv-pro- ia „Rondom Tien" van ond op Ned. II om 21.20 Itator Hans Sleeuwen- braat met mensen in de I over hun ervaringen ijn i^welijk en scheiding. Hij en |n veertig minuten een en toch °°k indrin- van hoe mensen At instituut van het hu- n ""denken. 'Pga dm nosjijsterend lllH ien in deze uitzending iteenlopende mensen woord. Oude mensen, tnensen, gelovige en on- je mensen. Dominee •aatjenburg uit Rheden doet doo>r gelovige kringen ver- zieBnde onthulling, dat hij arte» bedenkingen heeft bij antdgangspunt dat wat God „njvoegt, door de mens niet ast brden gescheiden. Naar- iij ouder werd is hij erg aetrivijfelen aan die stelling. :ernjt: „Met die statische hu- ooplethiek hebben wij veel mensen vegeluk ingejaagd, en hoe- t geel altijd zwaar op mijn )n drukte, heb ik in kwjge gevallen huwelijk- Infrs het advies gegeven, motaar te scheiden vder indrukwekkend is nsujjdrage van twee jonge vm, die na een jaar ge- in 1 te zijn geweest, tot jng besloten. Deze twee moer jonge mensen geven oohitzending blijk van een indlnzicht in elkaar en in genif. Een inzicht dat overi- osseas in dat ene huwelijks- ts nj hen doorbrak. Zij heb- ïlitej hun scheiding de erva- deipgedaan dat zij bij alle et en moeilijkheden nog get gehinderd werden door orgomgeving. „Familie en i dden hebben het ons eer- badioeiJiiker dan eenvoudi- om te scheiden", HILVERSUM Jaren sleutelde de NOS-radio aan het programma „Met het oog op morgen". Dit op uitdruk kelijk verzoek van de verschillende omroepen. Nu gebleken is. dat één op de twintig volwassen Nederlan ders 's avonds tussen elf en twaalf uur luistert naar dit programma, heeft de jaloezie toegeslagen bij de zuilen. Er wordt met scheve oren naar geluisterd. Zo gaat dat; als de NOS iets goeds maakt, dan wekt dat de afgunst. Dat stereotype beeld werd gistermid dag geschetst door C. Cabout, hoofd dienst NOS-radio. Hij gaf opening van zaken over het winterprogram- ma. Het meest beducht toonde men zich bij de NOS voor de komende zendtijduitbreiding van de VPRO- radio. Het betekent (met andere om roepen) het inleveren van vier uur en veertig minuten zendtijd. Al eer der leverde de NOS vijf uur radio in ten behoeve van Veronica en Radio Volksuniversiteit. Dat is zeventien procent van de totale hoeveelheid radiozendtijd. Eén van de zaken die NOS-radio het meest dwars zit is het openlijk pro pageren van zendtijd ten behoeve van allochtonen (minderheden) door Den Haag, zonder dat daar concrete bedragen of een begroting tegenover wordt gesteld. Een en ander zou er toe kunnen leiden, dat er ingekrom pen moet worden op nieuwspro gramma's. Dit gaat NOS-radio te Ondanks bezuinigingen toch nieuwe programma's, zoals „Het gif en ik" (milieuproblematiek), „Nieuw Mace donië" (minderheden) en „Werk bank" (sociale problemen). Een groot aantal serviceprogramma's is geble ven. Het vermelden waard is „Een leven lang", waarin kunstenaars aan het woord komen, op dinsdagmidda gen en „Zo kan het ook" op de woensdag, dat over emancipatieza ken gaat. Al met al moet de NOS in het ko mende jaar 3,5 procent bezuinigen. CDA EN PVDA VALLEN OVER GEDETINEERDE IN TELEVISIESHOW DEN HAAG Tweede Kamerleden van PvdA en CDA vinden dat het interview maandagavond in de televisieshow TV Privé met de gedetineerde Arie O. niet strookt met de regels voor de vrijheid van meningsuiting van gedetineerden in strafinrichtingen. De Kamerleden Ineke Haas. Nora Salomons (beiden PvdA). Vincent van der Burg en Hans Gualtherie (beiden CDA) hebben staats secretaris Korte-Van Hemel (Justitie) schrif telijk gevraagd of haar toestemming is ge vraagd voor het interview en in hoeverre de gevangenisdirectie heeft meegewerkt aan het tot stand komen van het contact tussen de programmamaker en de gedetineerde. HILVERSUM „Aan jeugdsport wordt op de te levisie geen aandacht be steed. We vinden dat jam mer, want heel veel jonge mensen in Nederland zijn elk weekeinde met sport bezig. Daar lag dus een taak voor ons. Je haalt er weliswaar niet zulke hoge kijkcijfers mee als met het uitzenden van de wed strijd Ajax Feyenoord of de Tour de France, maar we hopen met de 12 programma's waarin de provinciale Jeugd Olym pische Dagen (JOD) cen traal staan op een redelij ke kijkdichtheid", aldus Dick van Bommel, oud- sportverslaggever en hoofd van de afdeling ge- variëerde programma's van de NCRV. Het programma, dat vanavond (Ned. II om 20 00 uur) voor het eerst wordt uitgezonden, kreeg de naam „Spop" mee; een, combinatie van de woorden sport en pop. Dick van Bom mel: „Beide elementen zitten in de show verwerkt. De pop muziek dient daarbij, vooral in het begin, als publiekstrekker, want wat wij op die 12 provin ciale Olympische Dagen heb ben gefilmd, is wel leuk en in formatief, maar het is geen ge beurtenis waar je van achtero ver valt van de spanning. Een ander nadeel is dat het om on bekende sporters gaat. Wat we met „Spop" hebben willen ma ken is een ontspannend pro gramma met muziek en met informatie over sport. Wij hebben bij de NCRV geen ei gen popprogramma en dat wil len we ook niet. Er zijn andere omroepen zoals Veronica en de AVRO die dat goed doen en die het zich kunnen veroorlo ven om elke week zo'n pro gramma uit te zenden. Wij hebben echter zoveel andere dingen te vertellen. Muziek wordt bij ons dus altijd in com binatie met andere zaken op de televisie vertoond". Het idee van het Nederlands Olympisch Comité (NOC) om provinciale Jeugd Olympische Dagen te houden was om een discussie op gang brengen over sportiviteit en om een Olympi sche dag in het leven te roe pen voor de jeugd. De NCRV stond helemaal achter die plannen toen deze de omroep twee jaar geleden ter ore kwa men. Zo onstond er een sa menwerking tussen de NCRV, de NOC, de Nederlandse Sportbonden en de Provinciale Sportbonden. De provinciale Jeugd Olympische Dagen zul len uiteindelijk leiden tot de eerste Nederlandse Jeugd Olympische Dag (die de NCRV rechtstreeks wil uitzen den). Deze wordt op 26 mei 1984 op Papendal bij Arnhem gehouden. Daar zullen de fina listen van de JOD tegen el kaar in het strijdperk treden. De provinciale Jeugd Olympi sche Dagen zijn inmiddels ach ter de rug. Ze werden deze zo mer gehouden. De NCRV is momenteel aan het stoeien met het materiaal (27000 meter film) om de leukste delen er uit te halen. In elke uitzending (er zijn er twee per maand) staat één provincie centraal. Omdat het om negen sporten gaat, die tijdens de dagen wer den beoefend, moet telkens een keuze worden gedaan. Drie sporten komen in de 30 Het „Spop"-team met de sportverslaggevers Alex en Peter en (onder) de presentatoren Sjors en Nicole. minuten durende uitzendingen ge presentatoren Sjors en Ni- wat uitvoeriger aan bod in cole (van het radio-program- elk programma zijn dat ande- ma „Tussenuur"), ook de ver re de rest wordt in de ru- slaggevers Alex en Peter zijn briek „Gauw even kijken" be- nog tieners. „Bovendien ma- handeld. ken we gebruik van lokaal ta- „Spop" is een jeugdprogramma lent. Zo laten we in Groningen en dat zal aan alles te merken bijvoorbeeld een 12-jarig jochie zijn. Niet alleen aan de jeugdi- het commentaar spreken bij de zwemwedstrijd van zijn zusje. Het is echt kostelijk om naar te luisteren. Daar kan geen professionele verslaggever te genop". Het jeugdigen zit ook in de muziek. Volgens Dick van Bommel lopen de program ma's er van over. „Behalve dat er popgroepen in „Spop" op treden, wordt het hele sportge beuren ook begeleid door mo derne klanken. En dat kan heel verrassend werken. Zo hebben we van een aantal dis co-nummers gebruik gemaakt om de paardensport in Gro ningen te illustreren". Hoewel het uitgangspunt voor het gebeuren is een discussie op gang te brengen over spor tiviteit, voelt de NCRV er niets voor om te gaan roepen dit mag niet en dat mag wel. „Hoogstens wanneer er aanlei ding toe is. Je moet de sport gewoon laten zien en dan maar hopen dat er een discus sie opgang komt. We vestigen er alleen een klein beetje de aandacht op door aan de kij ker bijvoorbeeld te vragen eens een tekening te maken over sportiviteit of onsportivi- teit. Daar tegenover zetten wij dan tien elpees voor de leukste inzendingen. We gaan er pas echt aandacht aan besteden tij dens de Nationale Olympische Sportkwis, die in april volgend jaar wordt gehouden en waar in het door het NOC geschre ven boekje „Hoe sportief is sportief" een grote rol speelt. We hopen echter dat de dis cussie dan al in alle hevigheid is losgebarsten". HANS PIËT AMSTERDAM Halverwege dit jaar kwam hét Engelse duo Tears For Fears na een reeks schitterende singles met de elpee „The Hurting". De gevoelige composities op deze langspeler, die in Engeland werd omschreven als pessimistisch, staan centraal in het Rockpalast-optreden van Curt Smith en Roland Orzabal (vanavond Duitsland 3 om 23.00 uur). Het concert, dat onderdeel uitmaakte van de Europese tournee van dat moment, wordt door Curt Smith omschreven als „vreselijk vervelend". „Het geluid is goed en het visuele aspect is prachtig in beeld ge bracht, maar er was geen wisselwerking tussen publiek en groep, waardoor het een wat emotieloos gebeuren is geworden. Je kunt het ook geen echt concert noemen want er zijn camera's in de zaal en het publiek maar zo'n 200 mensen mochten naar binnenstond een groot aantal meters van het podium vandaan. Er moest ruimte zijn om met de camera's te kunnen manoevreren. Als je zo'n soort tv-show doet is 't het beste om je volledig te concentreren op het spel en de zang. Ik prefereer concerten zonder camera. Als het om televisie-opnamen gaat kun je het beste play-backen". Het verschil dat Curt heeft opgemerkt bij de publieke belang stelling in Engeland en de rest van Europa is dat de bezoekers op het vaste land ouder zijn. „Thuis spelen we voor 14-jarige meisjes, die eigenlijk alleen maar naar de concerten komen om je te zien en je aan te raken. Ze luisteren nauwelijks naar wat je speelt. Als je dan muziek brengt waarvan je zelf vindt dat er naar geluisterd moet worden, is dat dus minder geslaagd. Van daar dat we blij waren in de rest van Europa een ouder publiek te treffen". Curt Smith, die Kerstmis vorig jaar trouwde, had eigenlijk on derwijzer moeten worden. Hij begon ook aan de opleiding om lagere schoolkinderen les te kunnen geven, maar „muziek stal mijn hart. Vier jaar geleden ben ik met de studie gestopt om mij geheel met muziek bezig te kunnen houden". Eigenlijk was Curt tot zijn dertiende jaar helemaal niet in mu ziek geïnteresseerd. Hij zong weliswaar in koren, maar zag dat als jets tijdelijks. „Ik kon helemaal geen muziek lezen en moest me behelpen met het onthouden van de melodieën. Door een gezamelijke vriend kwam ik in contact met Roland Orzabal, die bezig was een groep op te richten. Ik werd door hem gevraagd op een moment dat ik stond mee te zingen met een plaat. We speelden toen alleen maar nummers van anderen. Het waren voornamelijk heavy rock-songs van groepen zoals Led Zeppelin, Thin Lizzy en Black Sabbath. Roland is muzikaal beter onder legd. Hij studeert al gitaar sinds zijn achtste". Muzikaal is het werk van Tears For Fears een mengeling van akoestische instrumenten en synthesizer. „We maken gebruik van de synthesizer omdat je er heel veel mee kan doen. Er is nooit een discussie geweest of we het wel of niet zouden gebrui ken. Voor ons is het gewoon een ander instrument waar je vaak betere akoestische geluiden mee kunt maken dan met het desbe treffende akoestische instrument. Het enige waar we in geïnte resseerd zijn, is het creeëren van een goed geluid en daarvoor zullen we de instrumenten aanspreken die dat kunnen bewerk stelligen. HANS PIËT II rouw in het wit inmiddels verliefd is ■■■Ven op Walter Hart right, haar verloofde sir Per- verjlyde, dat zij .van een an- ,s tfian houdt. Hij weigert hephter haar vrijheid terug ker)n. Het huwelijk gaat ge- s (tfjoor. Marian Halcombe, n kif zus ter van Laura, is af si nogal verontwaardigd oetplussen is Walter te we- i, dflomen- dat Anne door stief7 van G,yde in een in- terecht is gekomen. r° en de geheimzinnigheid r Jef huwelijk doen Walter samenhang van de Eijllende gebeurtenissen nel'ür Nederland 1. e>/ 13 h'ijgdprogramma Kanaal Jat vroeger 's middags m~yitgezonden, krijgt van eebRV een plaatsje op de a8J avond. De eerste uit- n-~p van een nieuwe serie blaingen gaat over de bele- 'erJn van Pim en Door. de 'm"rnmamakers van het ra- 3r^/on Kanaal 13. Ze wer- 3nc*ef veeI plezier aan hun mma's, totdat de vreug- '°^Prdt verstoord door ene "{f van Krimpen. P %r Nederland 2. insnnge adem maanden gaat ON een serie program- t ^itzenden rond het thema e s, en vrede. In dat kader n 0javond het eerste deel Duitse documentaire rjnge adem" te zien, een eer}n Christoph Boekei en ;te (lose over de Duitse her- ening na de Tweede oeJoorlog. Dit product van tademie van München Jen overvloed aan docu- en beelden uit het van de vijftiger jaren, mdskanselier Adenauer alles zette om de her ring door te drijven, daarentegen 94 percent Duitse volk niets meer »rbewapening moest De film, die de prijs filmkritiek kreeg, baar de eerste vertoning in ri opzien en werd met oor de Academie Mün- i/feer ingenomen. Chris- ICBoekel en Beate Rose echter de rechten op draaiboek te krijgen, z'^ *'lm °Pnleuw flefur Neder,and 2 Nederland NEDERLAND 1 AVRO 16.00 Dag huis, dag tuin, dag opbergschuur. Informatief programma voor peuters. Afl.: Serena. 16.15 Dr. Snuggles. Tekenfilm serie. 16.30 Toppop. De Nationale Hitparade. Presentatie; Ad Visser. KRO 18.55 Belfy en Lillibit. Jjeugd- serie. Afl.: De sneeuwvrouw. 19.20 Ik woon in Zweden. Se rie over het leven van kin deren in Europa. Vandaag: De 12-jarige Charlotte Skyttberg uit Jakobsberg. NOS 20.00 Journaal. KRO 20.28 De vrouw in het wit. Vijfdelige Engelse dramase rie naar de gelijknamige ro man van Wilkie Collins. Afl.: 2. Walter Hartright ontdekt dat Anne door Glyde naar een krankzinnigengesticht is gestuurd. (Zie toelichting). 21.20 Brandpunt. 22.05 Alle zegen komt van boven. Engelse comedy-se- rie. Afl.: Vrouwen. 22.30 De alles is anders show. Praatprogramma van Aad van den Heuvel over men sen en media. NOS 23.35 Journaal. 23.40 Nieuws voor doven en slechthorenden. NEDERLAND 2 NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.20 Paspoort. Informatie voor Spanjaarden. Paul Newman speelt in „The prize" de rol van Nobelprijs winnaar Andrew Craig. Ned. II om 23.30 uur. Deidre Morris vertolkt de rol van Anne Cartherick in „De vrouw in het wit". Ned. I om 20.28 uur. 18.30 Sesamstraat. 18.45 Jeugdjournaal. 19.00 Journaal. NCRV 19.12 Kanaal 13. Serie rond Pim en Door, programma makers van een plaatselijk radiostation. Afl. 1: Alles onder controle? De ar beidsvreugde wordt ver stoord door ene mr. Van Krimpen, die de subsidie aanvraag van Kanaal 13 be handelt. (Zie toelichting). 19.35 Zo moeder, zo zoon. Spelprogramma gepresen teerd door Gerard van den 20.00 Spop. Een sportpro gramma waar pop in zit! Met o.a. reportages en flit sen van de Provinciale Jeugd Olympische Dagen. (Zie verhaal). 20.45 BZN in de bloemen. In Rijnsburg presenteert BZN een boeket van fonkelnieu we nummers. 21.20 Rondom tien: „Daar komt de bruid...!". Hans Sleeuwenhoek praat met getrouwde en gescheiden mensen. (Zie verhaal). 22.10 Praten met de minister- -president. NOS 22.30 Journaal. IKON 22.45 De lange adem. Duitse documentaire over de Duit se herbewapening na de Tweede Wereldoorlog. NCRV 23.35-01.35 The Prize. Ameri kaanse thriller naar de ro man van Irving Wallace. No belprijswinnaar Andres Craig (Paul Newman) ont dekt dat een van de andere prijswinnaars,- dr. Stratman (Edward G. Robinson), niet de echte Stratman is... DUITSLAND 1 17.50 Journaal. 18.00 Hier und Heute. Streeknieuws. 18.25 Bij ons liggen ze goed. Serie. 19.00 WWF-club. Show en informa tie. 20.00 Journaal. 20.15 Buck Rogers. Amerikaanse SF-film van Daniel Halier (1979). In houd: Buck Rogers begon zijn carriè re in 1929 als stripfiguur en bracht het later tot de held van talrijke science-fiction films. In de film van Daniel Haller treedt hij op als super man en hartebreker in een SF-avon- tuur, dat met veel ironische steken onder water op het geliefde gebied van de space-opera amuseert, zonder dat effectvolle trucages en gangbare spanningselementen ontbreken. Cap tain Buck Rogers begint in het jaar 1987 aan een ruimtevlucht, die niet geheel volgens plan verloopt. Door een enorme daling van de tempera tuur blijft hij 500 jaar lang ingevroren, totdat hij in de 25ste eeuw weer in een baan om de aarde terecht komt. 21.45 Vredesstrijd in Frankrijk - een simulatie? Inhoud: Deze uit Frankrijk afkomstige documentaire onderzoekt het fenomeen, dat er tot nu toe in Frankrijk nooit sprake is geweest van een noemenswaardige vredesbewe ging- 22.30 Achtergrondinformatie. 23.00 De sportshow. Met o.m. voet bal. 23.25 Als een traan in de oceaan. Laatste deel tv-film naar het boek van Manes Sperber. 00.50 Journaal. a DUITSLAND 2 17.50 Westerns van gisteren. Afl.: De koning van Pecos (1). Aansl.: Nieuws overzicht. 18.20 Westerns van gisteren (2). 18.57 ZDF-Uw programma. 19.00 Journaal. 19.30 Buitenlands journaal. 20.15 Derrick. Duitse politieserie. Afl.: De vrede van Lohmann. 21.15 Ruimtevaart internationaal. 22 00 Actualiteiten. 22.20 Aspecten. Boekenbeurs '83. 23.35 Liefdesgroeten uit pistolen (Shaft's big score!). Amerikaanse politiefilm van Gordon Parks (1972). Inhoud: Privé-detectlve John Shaft (Richard Roundtree) zoekt de dader van de moord op zijn vriend, de wel gestelde begrafenisondernemer Cal Asby. 01.15 Journaal. DUITSLAND 3 WDR 18.00 Tv-cursus sociale weten schap. 18.30 Marco. Tekenfilmserie. 19.00 Het actueel uurtje. Met: Ge zichtsveld Dusseldorf. 20.00 Journaal. 20.15 Medicijnen op Drie. Thema: school-lunch. 21.15 Reisgids: Veneto Land van de villa's. 21.45 Spiegel van het land: Dwars door Essen. Reportage over een tramlijn. 22.15 De dokter en het lieve vee (4). Serie naar het boek van James Her- riot. Herhaling. 23.00 Rockpalast. Met: Tears For Fe ars. (Zie verhaal). 00.00 Journaal. BRT 1 17.50 Teletekst voor iedereen. 18.00 Quaquao. Tekenfilmserie voor kleuters. 18.05 Klein, klein kleutertje. Pro gramma voor de peuters. 18.20 Er was een keer... Korte verha len van Guido Staes. 18.30 Loon naar werken (Open school). Veiligheid op het werk (6). 19.00 Vrije tijd vrijdag. Baas in eigen huis. 19.40 Mededelingen en programma- -overzicht. 20.10 De weerman. 20.15 Mini Mikro Makro. Spelpro gramma. 20.20 Met de ruw borstel (Coup de Torchon). Franse speelfilm van Ber- trand Tavernier (1981). Inhoud: Deze anti-koloniale film van Bertrand Tavernier toont ons een goedaardige politiecommissaris (Phi lippe Noiret) in een Senegalees dorp je, die op een dag schoon genoeg krijgt van de plagerijen en spot uit zijn omgeving. Hij wordt een koele killer en ruimt iedereen op, die hem dwarsboomt. 22.30 Premiere-extra. Filmnieuws. 23.20 Journaal. Aansluitend: Coda (poezie). BRT 2 19.00 Pop-Elektron. Jongerenpro gramma 19.40 Mededelingen en overzicht programma's 19.45 Journaal en sportberichten. 20.10 De weerman. 20.15 The last night of the Proms. Slotconcert. 21.25 Librado. Uitzending van de Li berale Radio- en TV- omroep. Afl.: Aan ons is de keus (5). RTBF 1 werk- 16.45 ONEM. Informatie zoekenden. 17.00 Schooltelevisie. 17,30 Plein jeu. Gevarieerd jeugdpro- ?ramma. 9.05 Ce soir. Actualiteiten. 19.25 Consumententips. 19.30 Journaal. 20.00 A suivre... Informatief magazi ne. 21.05 L'empire de la passion. Japan se speelfilm van Nagisa Oshima (1979). 22.50 Journaal. RTBF 2 18.00 Salut Championl (2). Herhaling serie over sportdiscipline. 19.00 Memo-sud. Culturele agenda. 19.30 Nieuws voor dovsn en slecht horenden. 20.00 Contacts. Herhaling verkeers- tlps. 20.05 Les murs ont des oreilles. To neelstuk van Peter Ustinov. 21.35 L'Europe a table (4). Serie uit zendingen over de Europese keuken. Engeland BBC 1 16.20 Superheroes. 16.25 Jackanory. Spelprogramma. 16.40 Heyyy it's the king. 16.55 Crackerjack. 17.40 Journaal. 18.00 Southeast at six. Regionaal 18.25 Friday sports time. 18.45 Show business. 19.50 Orca. Amerikaanse film (1977). Inhoud: In deze actiefilm wreekt een zwaardwalvis zich op de premiejager Harris en diens bemanning nadat ze zijn zwangere metgezellin hebben ge dood. 20.50 Points of view. Met Barry Took. 21.00 Journaal. 21.25 Knots landing. Serie. 22.15 Now get out of that. 22.45 Journaal. 22.50 The list of Adrian Messenger. Amerikaanse film (1963). BBC 2 17.00 Horizons wast. Amerikaanse western (1952). Film over twee broers die aan weerskanten van de wet 19.00 Tex Avery. Tekenfilm. 19.10 Jack High. Bowlingtoernooi. 19.40 Photo assignment. 20.35 Gardener's world. Tuinrubriek. 21.00 Phantom of the liberty. Fran- s-ltaliaanse film van Luis Bunuel (1974). 22.45 Newsnight. 23.40 Photo assignment result. ITV 17.45 Nieuws 18.00 About Anglia. 19.00 Winner take all. 19.30 The A-team. One more time. 20.30 The bounder. 21.00 The ousider. A question of jud gement. 22.00 News at ten. 22.30 Members only. 23.00 Night cries. Amerikaanse tv- film (1978). 00.45 People like us. Frank Sinatra is te zien in „The li of Adrian Messenger". BBC 1 c 00.30 uur. TV-morgen Jerry Lewis fungeert als Herbert „The Ladies Man" Heebert. Duits land 1 om 10.03 uur. NEDERLAND 1 NOS: 09.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. FEDUCO: 11.00 Bu- ter, brea en griene tsiis. Afl. 4. Fries programma via het Teleschoolbord (herh.). DUITSLAND 1 10.00 Journaal. 10.00 Zu heisa geba- det (The Ladies man), Amerikaanse speelfilm uit 1961. Met Jerry Lewis, Helen Traubel. Pat Stanbley. e.a. Re gie: Jerry Lewis. 11.40 Aspekte. DUITSLAND 3 WDR: 9.00 Samstag-Kolleg. (Met om: 9.00 Engels: News of the week: 9.15 Follow me, les 39: I need someone (herh). Om 9.30 Frans: 9.30 Actuali- tes; 9.45 (ZW) Pauk mlt: Latein 2, ba siscursus; 10.00 lm original: Five Poets, hedendaagse Engelse poëzie; 10.30 Religionen der Welt. Afl.6: Het uitverkoren volk (herh.); 11.15 Lern- kurs: Existenprobleme (2). Buiten landse werknemers en de overheid; 11.45 Weiterbildungsbor8e. Informa tie en nieuws over tv-cursussen. RTBF 1 RTBF 2 BBC 1 08.55 Inch high private eye. 09.00 Saturday Superstore. Gevarieerd kinderprogramma. Presentatie: Mike Read. 12.12 Weerbericht. ITV 06.25 Good morning Britain. 08.40 Summer run. 09.35 Falcon Island. Australische jeugdserie. 10.05 Wicky de Viking. Tekenfilmserie. 10.30 The Saturday show. 12.15 The world of sport HILVERSUM 1 KRO: 16.02 Aan de veilige kant. 17.02 Henk Elsink. NOS: 17.53 Marktber. i.s.m. KNBTB. 17,55 Meded. 18.06 Echo-magazine. 19.02 Levensllef en leed (De AM-zender van Hilversum 1 wordt van 19.02-19.40 afgekoppeld voor Hilversum 5: NOS: 19.02 Nws voor buitenlanders. 19.02 Bulletin in het Marokkaans- Arabisch. 19.10 Bul letin in het Berbers. 19.20 Bulletin in het Turks. 19.30 Bulletin in het Spaans). 19.30 Man en paard. 20.03 Country Time. 21.02 Nine O'Clock Jazz. 22.02 Goal. NOS: 23.02 Met het oog op morgen. VPRO. 0.02 Vpro Jazz Nacht. 6.02 De VPRO Top 15. HILVERSUM 2 VARA: 16.05 Bericht uit het Konink rijk. 16.32 De Stem des Volks. 17.05 Onder vuur. 15.30, 16.30. 17.30 Nws. 17.36 Dingen van de dag). (18.00 Nws 18 10 VARA's reaktietelefoon. PP: 18.20 Uitz. van D'66. Over- h.voorl.. 18.30 De Medelandse Antil len. VARA: 18.40 Het Circuit. (20.00 Nws.) NOS: 21.40 NOS-Service. RVU: 22.10 De buren zeggen... NOS: 22.30 Nws. 22.40 Oost-West. VARA: 23.00 Het zout in de pap. 23.55 Nws. HILVERSUM 3 leder heel uur nieuws. VOO: (16.30 Popjourn. 17.30 Concertagenda.) NOS: 18.04 De avondspits. vOO: 19.02 Bart en De Zwart. 22.02 Count down Cafe. HILVERSUM 4 VPRO: 16.00 Willem de Ridders Ra- diola Improvisatie Salon). 17.00 Over name Hilversum 2. NOS: 20.00 EBU Jazz Quiz en Jazz Concert 1983. Morgen HILVERSUM 1 leder heel uur nws. VARA: 7.02 Hallo hier Hilversum (8.06 Dingen van de dag). 10.03 Stel -jij hebt een buur man..., hoorspel. 10.45 Grammofoon- muz. 11.03 Wie in 't Nederlands wil HILVERSUM 2 TROS: 7 00 Nws. 7.20 TROS Nieuws Show. Na ieder half uur een uitzen ding van Aktua. (7.30, 8.00 en 8.30 Nws). NOS: 9.05 NOS-Sportief. 9.24 Waterstanden. 9.30 Nws. TROS: 9.33 TROS Nieuws Show. (10.30 Nws. 11.30 Nws). NOS: 11.56 NOS-Service. 12.26 Mededel. voor land en tuin bouw. HILVERSUM 3 leder heel uur nws. NCRV: 7.02 Vroe- gop. 7.30 Rabarbara. 8.03 Pop non stop. 9.03 Gospel-rock. 10.03 Pops- jop. (ca. 11,45 Weerman Hans de Jong). HILVERSUM 4 AVRO: 7.00 Nws. 7.02 Septiem. 8.00 Nws. 8.05 Op een klein stationnetje 's morgens in de vroegte. 9.00 In de .kaart gespeeld. 10.15 Europiade Con certo Mattlnale. 11.30 Kurhauscon- cert. Ruud Hermans is een van de pre sentatoren van „Country Time". Hll- verium 1 om 20.03 uur.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 15