ïrrol Brown: Een kompositie moet motioneel zijn «k CeidoeSouocmt ONDERNEMINGSRAAD NOS BANG VOOR VERLIES VAN 300 BANEN rg Het natuurverschijnsel van de Nederlandse expansie GIN DIO/TELEVISIE DONDERDAG 13 OKTOBER 1983 PAGINA 17 grd Nijboer doet mee aan KRO-sport r teRSUM Radioluisteraars die tevens hardlopers zijn (of i worden) kunnen zich laten coachen door marathonloper i»: 'Sfd Nijboer. De Europees kampioen 1982 en winnaar van de ppjcn medaille bij de Olympische Spelen 1980 gaat daartoe rerken aan het sportpgrogramma „Goal" van KRO-radio. - Liè vrijdagavond, vanaf 14 oktober, is Nijboer rond 22.45 uur s Grfubriek „Loopwerk" te horen met nuttige tips voor joggers SV&nmers. Het is de bedoeling dat hij zijn luisterpubliek van Botot week coacht, tot de halve marathon in april 1984 in fcrdam. Het trainings-schema is door hemzelf samengesteld ook rekening met beginnende trimmers. Voorts zal l)r vragen van luisteraars beantwoorden in het programma. iVoujvragen kunnen tijdens kantooruren telefonisch worden via 035-713257. Het trainingsschema is ook- ver- iaar bij KRO Goal, postbus 9000, 1201 DH Hilversum. nieuwe rubriek speelt „Goal" in op het gegeven dat Lick'dchatting 300.000 Nederlanders wekelijks één of meer keer biningspak aantrekken en dat er per jaar zo'n 1250 atle- manMstr'j^en zUn *n ons land. Goal is vrijdags te horen varl Ranjot 23.00 uur op Hilversum 1. HILVERSUM - De Ondernemingsraad van de NOS vreest dat er bij de omroep minstens 300 banen verloren zullen gaan als volgend jaar de eerste door het kabinet gewenste bezuinigings ronde van een kleine dertig miljoen gulden doorgaat. De OR heeft bij de NOS-leiding geprotesteerd tegen het feit dat bij de diverse NOS-onderde- len al druk bestudeerd wordt waar gesneden kan worden. Dinsdag werd bekend dat bij de vijf omroeporkesten, die deel uitmaken van het facilitair bedrijf van de NOS, 60 tot 90 banen op de nominatie staan om geschrapt te worden. Volgens NOS-voorzitter Jurgens wordt op het ogenblik overal binnen de NOS aan dergelijke bezuinigingsvoorstellen gewerkt. In november krijgt de raad van beheer van de NOS de on aangename taak om een keuze te maken uit de dan geïnventariseerde mogelijkheden. De NOS- -voorzitter zei te vrezen dat enkele honderden arbeidsplaatsen in gevaar zijn en dat gedwon gen ontslagen niet zijn uitgesloten. De NOS komt er volgens hem met de opgelegde bezuini gingen niet onderuit om in werkgelegenheid te snijden, omdat ongeveer zeventig procent van het budget in personeelskosten zit. „De post voor vervangingsinvesteringen is in 1984 28 miljoen, ongeveer evenveel als de bezuinigin gen. Dat geeft al aan dat er daar niet veel mo gelijk is", zo stelde Jurgens. $T CHOCOLATE OP„A VRO'S PL A TEN GALA «id y C Ij zou Jö's M Dr 1: C,l 'sv ÏERDAM Even n het er naar uitgezien {ate Bush de grote fi- zou verzorgen van platengala Drukke werkzaam- marh in Londen, waar de LFtfres bezig is met het Itiorlnen van een nieuwe waren er echter de van dat dit niet lun*J doorgaan. Afsluiter festijn, dat van- P rechtstreeks vanuit Rotterdamse Ahoy' —.{paleis wordt uitge- ?n (Ned. 1 om 21.00 is nu Randy New- ai ^^e vÜf van z*jn be luste nummers ten ge- zal brengen. ?erHeft heel wat voeten in ^n7de gehad voordat de de- ve lijst met artiesten jit Platengala rond was. Sers muzikanten zoals Cliff Peabo Bryson, Rober- astrck en Judie London wa- [r- p eerste instantie bereid 'ne*! komen, maar mochten nvale AVRO niet of annu- an zelf op het laatste mo- hun komst omdat be- zaken zich hadden j^piend. Tot vlak voor het gala, dat in het leven is geroe pen ter stimulering van de Ne derlandse plaatverkoop, is er hard gewerkt aan het tot stand brengen van een interessant programma voor het Ahoy'- publiek en de televisie-kijker thuis. Een van de groepen die vanavond na een aankondi ging van presentatoren Wil lem Duys en Marijke Merc- kens het podium betreedt is de succesvolle Engelse band Hot Chocolate. Onder leiding van de kale Errol Brown zingt de groep drie nummers de oude single „Girl Crazy", de nieuwe 45-toeren schijf „I'm Sorry" en de huidige single „Tears On The Telephone". Errol Brown zegt: „Zo'n gala is een goede instelling. Het geeft de groepen de gelegenheid voor een groot publiek te to nen wat ze op het podium waard zijn. Voor de mensen thuis is het een interessant kijkspel omdat er zoveel ver schillende bands komen". Hot Chocolate scoort al jaren achtereen vooral met singles hoog op de internationale hit lijsten. Die nummers worden geschreven en (heel emotio neel) gezongen door Errol Brown, die bovendien met zijn kaalheid „het gezicht" van de groep vormt („Ik heb jaren ge dacht dat ik de enige kale zan ger ter wereld was, maar Isaac Hayes ging mij voor). Volgens Brown is een van de belangrijkste ingrediënten die tot het succes heeft bijgedra gen de emotie die in de com posities zit verwerkt. „Mensen kunnen zich daarmee identifi ceren en dat is belangrijk. AHe hits zijn ook op dat principe gebaseerd. Elke groep die de hitlijsten haalt het maakt niet uit waar ze over zin gen heeft emoties bij het publiek losgemaakt. Daarom kopen de mensen die platen. De muzieksoort doet daarbij niet ter zake. Het maakt niet uit of het jazz, heavy rock, funk, blues of popmuziek is". Brown, die getrouwd is en twee kinderen heeft van vier en zes jaar, zegt per ongeluk in de muziekindustrie terecht te zijn gekomen. „Op een dag be gonnen er allerlei melodieën en woorden door mijn hoofd te spelen. Niet lang daarna ont moette ik Tony Wilson met wie hij Hot Chocolate opricht te die mij aanspoorde met schrijven door te gaan. Door dat ik een demonstratiebandje met wat teksten naar platen- producer en platenmaatschap pij-eigenaar Mickie Most stuurde, werd ik ook als zan ger ontdekt. Toen Most mijn stem hoorde, vertelde hij niet Hot Chocolate met Errol Brown (m) brengt op het platengala o.m. „Tears On The Telephone". alleen geïnteresseerd te zijn in de songs die ik had geschre ven, maar ook in mijn stem". Errol Brown noemt zichzelf een commercieel schrijver, zonder dat echt te willen zijn. „Ik heb nooit enige moeite ge had met het schrijven van tek sten, die voor de luisteraar aantrekkelijk klonken. Ik schrijf automatisch op zeer commerciële leest geschoeide muziek. Wat ik echter mis is de gave om aan de lopende band nieuwe nummers te pro duceren. Ik schrijf maar heel weinig, hoogstens twaalf songs in een jaar. Dat komt omdat ik moet wachten totdat er een emotie loskomt. 1980 en '81 waren wat dat betreft slechte jaren voor mij. Het leek alsof ik emotioneel was opgedroogd. Ik heb me toen serieus afge vraagd of het einde van mijn carrière was gekomen. Een andere nadelige eigenschap van mij is dat ik nogal lui van aard ben. Ik hou van té veel andere dingen zoals renpaar den en sport om een een fana tiek muzikant te zijn. Boven dien ben ik een van die men sen die uren achtereen televi sie kan kijken". Een deel van het geld dat Er rol verdiende in de dertien jaar dat hij met Hot Chocolate werkt, heeft hij geïnvesteerd in auto's en een renpaard. Hij bezit een Jaguar E-type, een Porsche en een Rolls Royce. De Cadallac, die tot voor kort ook tot zijn collectie behoorde, heeft hij verkocht omdat deze auto te groot was voor de Lon- dense straten. Een van de meest aangrijpen de gebeurtenissen uit zijn le ven noemt Brown het moment dat hij mede-eigenaar werd van het renpaard „Dancing Baron". De tweede was het moment dat het paard zijn eer ste race won. „De laatste keer dat ik zo opgewonden was ge raakt, was toen onze eerste single de Engelse hitparade bereikte en dat is dertien jaar geleden". Hot Chocolate, waarvan zojuist een nieuwe elpee „Love Shots" is verschenen, wil zich de komende tijd wat meer concentreren op het maken van elpees. „Met de nog altijd groeiende belangstelling voor de groep worden de elpees ook belangrijker. Ik heb voor het eerst echt gewerkt aan deze langspeler en ik ben van plan dat voor volgende albums ook te doen. De bedoeling is bo vendien om wat meer met Adrian Gurvitz, met wie ik voor deze elpee twee composi ties schreef, te gaan samen werken. We zitten beiden op dezelfde golflengte. En ik denk dat dit voor de toekomst nog heel verrassende conse quenties zal hebben". HANS PIËT HILVERSUM Wanneer dominee Petrus Plancius (eigenlijk gewoon Piet Platvoet) niet zo'n papen-veel vraat was geweest, zou Nederland in de Gouden Eeuw waarschijnlijk nooit de Zeven Zeeën hebben veroverd en zijn uitgegroeid tot een koloniale wereldmacht. Maar Plancius kon de roomsen wel levend villen, en zo werd het mogelijk dat Veronica 360 jaar na de dood van de Amsterdamse godgeleerde de mogelijkheid had een ambitieuze televisieserie van voorlopig zeven afle veringen uit te zenden, gewijd aan „Nederlanders Overzee". Zondag 16 oktober om negen uur gaat het eerste deel met de titel „Het Hollands Mirakel" over het scherm. Het programma zal vrij kansloos moeten concurreren met de film „Jamaica Inn" op het eerste net, en dat is jammer. De serie lijkt zich namelijk te gaan ontpoppen tot een zorgvuldig en smaakvol vervaardigd kijkspel, leerzaam, maar door zijn vaart nergens belerend - in structief op de kleurrijke, verrassende manier, die mensen zo graag bij natuurseries aan de buis gekluisterd houdt. En dat is geen wonder. Heeft de onstuitbare verbreiding van excentrisch, excentriek Nederland over de aardbol niet iets van een natuur verschijnsel? Dominee Plancius - men ziet hem in de film - spreidde de ba kermat voor dit Hollands mirakel. Hij kon zich tot ontploffens toe opwinden over het feit, dat de paus van Rome eenzijdig en eigenmachtig de wereld in twee helften had verdeeld: het oosten voor de Portugezen en het westen voor de Spanjaarden. Om het paapse monopolie te breken, wees hij vanaf de kansel niet alleen de wegen Gods aan, maar ook de scheepvaartwegen naar nieu we kusten. Hij predikte evenzeer het Woord als de wetenschap pen van geografie en navigatie. Tot zijn kudde behoorden een Willem Barentsz en een Jacob van Heemskerck; zij lieten zich door hun herder prikkelen tot grote ontdekkingsreizen, en dat was het begin. se stadhuis van Jacob van Campen, nu paleis op de Dam, waar de marmeren vloer van de burgerzaal werd ingelegd met een gigantische wereldkaart - zinnebeeld van de hegemonie, die de Verenigde Oost- en Westindische Compagnieën op de zeven zeeën hadden weten af te dwingen. De zes volgende uitzendin gen nemen de kijkers mee naar o.m. het Caraïbisch gebied (Smokkelaars en vrijbuiters), Indonesië (Een peperduur avon tuur), Ceylon (De geur van kaneel), Japan (Het begon met „de liefde"), Taiwan (Barbaren in de Chinese Zee) en India (Een zaam tussen miljoenen). De keuze van de lokaties is niet toevallig. Jan Dorresteijn, die de nieuwe Veronica-serie heeft samengesteld en geregisseerd, ver telt: „Ergens in Korea werd ik door de Nederlandse ambassa deur aldaar opmerkzaam gemaakt op overblijfselen van onze aanwezigheid ter plaatse in een grijs verleden. Forten, handels posten, kerken, grafzerken. Praktisch overal ter wereld kom je ze tegen. Ze vormen een logische rode draad voor een documen taire televisieserie over de vraag: Hoe kon een volk van kaar senmakers, boeren, vissers en vrachtvaarders in vijf jaar tijd de hele wereld openleggen en een handelsimperium uit de grond stampen, dat zijn weerga niet kent?" Om zijn cultuur-historische betekenis heeft het Prins Bernhard- fonds de serie van Veronica, waarin drie jaar van voorbereiding zijn gaan zitten, zwaar gesubsidiëerd. Toch zal het de kijkers op vallen, dat er weinig levende beelden vertoond worden. Het grootste deel van het materiaal is statisch - vakkundig gemon teerd, dat zeker, maar het blijven schilderijen, landkaarten, dia's of fragmenten daarvan. „Op die manier konden we het een beetje betaalbaar houden", veronderschuldigt Dorresteijn zich. „Maar zelfs toen nog bleek het twijfelachtig of we veertien afle veringen zouden kunnen financieren, zoals we oorspronkelijk van plan waren. We wachten nu de reacties op de eerste uitzen dingen af om te zien, of het zin heeft er nog zeven aan toe te voegen". PIET SNOEREN roelichting 5-6.1orico di Mexico 5-lgestelde reportage over treden van het Nationaal (I »ns Danstheater in het 6-10lands Congresgebouw in 6-8!aag staat voor vanavond 6-f programma. De Mexi- wicP muziek, die in nauw ld staat met de dans, is Vte eeuwen heen geïnspi- 5E^geweest door de volks- O (fr. een mengeling van In- '69®. Spaanse en Afrikaan ss EJiken en ritmen. indi ismuziek voor de kleur- •ijd en wervelende show ster verzorgd door de Maria- ?lde?" orkest van eigen sa- Ming met als basis twee twee gitaren en een V w Nederland 2. j™iJazz Singer ssaükende popzanger en quI nist Neil Diamond speelt ïfdrol in de derde versie T)e Jazz Singer", die in 1oor Richard Fleischer dw (s'( g uloid werd gezet. Rabinovitch, alias Jess leidt een dubbel leven. e ene kant assisteert hij ider, cantor Rabinovitch Rfhce Olivier), in de syna- ™aan de andere kant wil liefst popzanger wor- \rtoe hij in contact met de groep van zijn sepjtBubba Franklyn Ajaye). jjfflicten met zijn diep-reli- 8 2J vader, die vindt dat zijn ienslijn talenten alleen maar bViod mag gebruiken, blij- pf uit. Ook zijn vrouw wil de traditionele ma- oodtnkelijk schikt Jess zich ijn vader en vrouw maar 5"0,lbba hem komt vertellen, 69_6p beroemde ster Keith i, vi* sen song van hem wil - Ai gaat hij toch naar Los >s. Daarna begint er voor i Sen lange en niet gemak- weg, waarbij het zelfs irmifl breuk met zijn vader en irdu: r Nederland 2. 'fkbeeld lereen betekent geluk 1ers. De een wil een lief- levenspartner, de an- 8 oen succesvolle baan ot •^Aportcarrière, de derde het in de godsdienst. In irde programma van „De 4, fikant van de crisis" onder leiding van drs. van Run gediscus- over geluk als menselij- prde. uur Nederland 2. 4, leert On Nederland NEDERLAND 1 VARA 16.37 1 Voor 1. Eerste -in een serie van zes programma's over mensen die van een uitkering moeten leven. Afl.: De minima. TELEAC 18.25 Voorbeelden van psy- chosomatie. Les 1. AVRO 18.55 Wordt vervolgd. Serie over strips en tekenfilms en de randverschijnselen. 19.20 Blokletters. Spelpro- gramma gepresenteerd door Fred Oster. AVRO 20.28 Televizier Magazine. 21.00 AVRO's Platengala 1983 - Internationaal. Artiesten o.a. Robert Plant, Mark Knopfler, Rita Coolidge, Mari Wilson en Hot Choco late. Presentatie: Marijke Merckens en Willem Duys. 22.50 Journaal. 22.55 Nieuws voor doven en slechthorenden. NEDERLAND 2 NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.20 Paspoort voor Turken. 18.30 Sesamstraat. 18.45 Jeugdjournaal. 19.00 Journaal. KRO 19.12 Folklorico di Mexico. Een reportage van het we reldberoemde Nationaal Mexicaans Danstheater. (Zie toelichting). 19.50 The Jazz Singer. Ameri kaanse muziekfilm. Met in de hoofdrollen: Neil Dia mond, Laurence Olivier en Lucie Arnaz. Regie: Richard Fleischer. (Zie toelichting, voor verhaal de krant van dinsdag). NOS 21.30 Denkbeeld - De binnen kant van de krisis. Afl.3: Geluk. Programma over het verschijnsel geluk als men selijke waarde. Redaktie en presentatie: drs. Herman van Run. (Zie toelichting). 22.30 Journaal. 22.45 Den Haag Vandaag. 23.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. Robert Plant is vanavond te gast in AVRO's Platengala 1983- Internationaal. Ned 1 om 21.00 uur. Duitsland DUITSLAND 1 18.00 Hier und Heute. Streeknieuws. 18.25 De kleine wereld van Don Ca- millo. Serie. 19.00 De verraden droom. Naar „Si lent Reach" van O.White. 20.00 Journaal. 20.15 In het brandpunt. Actualiteiten. 21.00 Mijn gasten en ik. Een avond met Werner Schneyder en gasten. In houd: De rol, die we hier spelen, heet „persoon", zingt Werner Schneyder in het openingslied van de derde afle vering van zijn amusementsprogram ma. Opnieuw monteert hij opinies van zijn gasten en delen uit hun muzikaal en tekst-repertoire aan elkaar tot een uur, dat het midden houdt tussen ko medie en lyriek, tussen gospelsong en musical. Het programma staat in het teken van het thema „vrede", waartoe de volgende gasten zullen optreden: de Duits sprekende Ameri kaanse cabaretier Ron Williams, de ex-televisiemedewerkster en neo-ca- baretiere Sibylle Nicolai, de Weense actrice Mona Seefried en de jonge in het Wiener Burgtheater werkende ca baretier Erwin Steinhauber. 22.00 Souvenirs, souvenirs. Muzikaal programma van Chris Howland. 22.30 Achtergrondinformatie. 23.00 Als een traan in de oceaan. Tv-film naar de roman van Manes Sperber. Tweede deel. 00.45 Journaal. DUITSLAND 2 17 50 Vlooienmarkt. Duitse serie. 18.20 De paragrafenwaard. Duitse serie. 18.57 ZDF-Uw programma. 19.00 Journaal. 19.30 De grote prijs. Spel met Wim Thoelke. 20.50 De grote hulp. Balans van de Actie Zorgenkind. 21.00 Actualiteiten. 21.20 Kenteken D. Nieuws uit Oost en West. 22.05 Van de andere planeet. Tv- -spel van Petra Haffter. Inhoud: Het is een liefdesgeschiedenis uit de toe komst. Toegespitst op levensomstan digheden in de Bondsrepubliek. Lilly en Herrmann trekken met hun tot woonwagen omgebouwde auto langs verlaten wegen door het land. Lilly is in verwachting en Herrmann zoekt werk. De twee zijn mobiel, dat is de levensvorm in die tijd. Klassieke wo ningen bestaan bijna niet meer. Ter wijl Herrmann bij de Kennecott Inter stellar Company solliciteert, raakt Lil ly met iemand in gesprek, die haar een vreemde vogel wil verkopen. 23.25 Journaal. DUITSLAND 3 WDR 18.00 Tv-cursus natuurkunde. 18.30 Luzie, de achrik van de straat. 19.00 Het aktuele uurtje. 20.00 Journaal. 20.15 Geen tijd voor de liefde. Ame rikaanse speelfilm van Mitchell Lei- sen 21.35 En rachachant. Korte Franse film van Daniele Huillet en Jean-Marie Straub (1982). 21.45 Spiegel van het land: Een ver- truckt leven. Reportage over vracht wagenchauffeurs. 22.15 Geschiedenis op Drie: Nacht vlucht. Documentaire over een Britse bommenwerper in 1944. 23. '5 Journaal. BRT 1 18.00 Quaquao. Tekenfilmserie. 18.05 Reddingsteam (1). Amerikaan se jeugdserie. Inhoud: Het verhaal vertelt de avonturen van een red dingsteam langs de kust. 18.50 Jukebox. The Police: Every breath you take, Captain Sensible: Stop the world, Bonnie Tyler: Have you ever seen the rain en Men At Work: Overkill. 19.05 Tijdrover: Bridge stap voor stap (16). 19.15 Uitzending door derden. 19.40 Overzicht programma's en mededelingen. 19.45 Journaal en sportberichten. 20.10 Kunst-zaken. 20.15 Hoger - lager. Spelprogramma. 21.05 Panorama. Actualiteiten. 21.45 McKenzie. Engelse serie naar Andrea Newman. Vijfde aflevering. 22.35 Journaal. Aansluitend: Coda (muziek). BRT 2 19.00 VIP-Info. Jongerenmagazine. 19.40 Mededelingen en overzicht programma's. 19.45 Journaal en sport. 20.10 Kunst-zaken. 20.15 Kattenspel. Westduitse tv-film van Istvan Szabo. 21.40 Lente in Jeruzalem. Culturele documentaire van P. Salinger. 22.30 Schooltelevisie. RTBF 1 19.05 Ce soir. Actualiteiten. 19.25 Consumententips. 19.30 Journaal. 20.00 Minute paplllon. In het kader van de operatie Japan. 20.25 Le beau-pere. Franse dramati sche komedie van Bertrand Blier. 22.05 Le carrousel aux images. 22.55 Journaal. 23.10 Les Chretiens dans la vie soci ale. Politieke uitzending. RTBF 2 18.00 Salut Champion! (1). 19.00 Les Chretiens dans la vie soci ale. Politieke uitzending. 19.30 Nieuws voor doven en slecht horenden. 20.00 Portraits musicaux. Pierre Rculez. 20.50 Concert. Zevende symfonie van Anton Bruckner. 22.15 Videographie. Video's met do cumentair karakter. Engeland Sylvia Kristel als stewardess „The Concorde Airport '79". ITV o 19.30 uur. BBC 1 16.20 Superheroe9. 16.25 Jackanory. Spelprogramma. 16.40 Spiderman. Jeugdserie. 17.05 John Craven's newsround. 17.10 Blue Peter. 17.40 Journaal 18.00 Southeast at six. 18.25 Tekenfilm. 18.40 Angels. 19.05 Tomorrow's world. 19.30 Top of the pops. 20.10 Give us a break. Serie. 21.00 Journaal. 21.25 Just good friends. Serie. 21.55 Documentaire. 22.45 Late night in concert. 23.15 The world of golf. Serie over golf. 23.45 Journaal. BBC 2 17.40 One of the family. Natuurfilm- serie. 18.00 Tarzan hidden jungle. Ameri kaanse film (1955). 19.10 Open space special. 19.50 Photo assignment. 20.30 Travellers in time. 21.00 The Kenny Everett television show. 21.30 Old men at the zoo. Serie. 22.25 Light of experience. Religieus programma. 22.40 Newsnight. 23.40 Photo assignment result. 23.55 Schooltelevisie. ITV 16.00 Teatime and Claudia. 16.15 Dangermouse. 16.20 First post. 16.35 Dangermouse. 16.45 Home. 17.15 Mork and Mindy. Present ten- 18.20 Arena. 18.35 Crossroads. 19.00 Carry on laughing. 19.30 The Concorde Airport '79. Am. film (1979) van David Lowell Rich. Met in de hoofdrollen Alain Delon, Susan Blakely, Robert Wagner en Sylvia Kristel. 21.30 Tv-eye. 22.00 News at ten. 22.30 Folio. 23.00 Newshart: The dog who cried goal. 23.30 The timeless land. 00.30 The big question. NEDERLAND 1 NOS 09.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. NOS-NOT 10.30 Schooltelevisie. NOS 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. AVRO 16.00 Dag huis, dag tuin, dag opbergschuur. Informatief program ma voor peuters. 16.15 Dr. Snuggles. 16.30 Toppop. De Nationale Hitpara de. Presentatie: Ad Visser. DUITSLAND 1 10.00 Journaal. 10.03 In het brand punt. Herhaling. 10.50 Mijn gasten en ik. Herhaling. 11.50 Umschau. 12.10 Kenteken D. 12.55 Persover zicht. 13.00 Journaal. 13.15 Vldeo- text voor iedereen. 16.05 Journasi. 16.10 Stationeringsjaar 83? De At lantische zekerheidspolitlek: tussen alles of nuloptie. 17.05 Generatie- -gesprek. Tussen jeugd en volwasse nen over generatie-problemen. DUITSLAND 2 10.00 Zie Duitsland 1. 15.25 Enorm in vorm. Aerobic-oefeningen (herh.). 15.40 Videotext voor iedereen. 15.57 ZDF-Uw programma. 16.00 Journaal. 16.04 De Smurfen. Tekenfilmserie. 16.20 Leerlingen-express. Jeugd journaal. 17.00 Journasi. 17.15 Tele- •magazine. BRT 1 12.30 Televox-magazine. Enkel voor Belgen in Duitsland. 14.00 Schooltv. 17.50 Teletekst voor iedereen. RTBF 1 12.00 Teletekst. Nationaal magazine. 14.00 Schooltelevisie. 16.45 ÖNEM. 17.00 Schooltelevisie. 17.30 Plein i«u. Gevarieerd jeugdprogramma. BBC 1 06.30 Breakfast time. 09.30 Conser vative Party conference. 10.30 Play school. 11.05 Conservative Party conference. 12.30 Journaal en finan. nieuws. 13.00 Pebble Mill at one. 13.45 Little misses and mister men. 14.15 Conservative Party conferen ce. 15.55 Play school. 16.20 Super- heroes. 16.25 Jackanory. Spelpro gramma. 16.40 Heyyy It's the king. 16.55 Crackerjack. 17.40 Journaal. BBC 2 06.05 Schooltelevisie. 12.05 Infor matieve series. 13.21 Schooltelevi sie. 17.00 Horizons west. Amerikaan se western (1952). ITV 06.25 Good morning Britain. 09.30 Schooltelevisie. 12.00 We'll tell you a story. 12.10 Rainbow. 12.30 A bit on the side. 13.00 News at One. 13.20 Anglia news. 13.30 About Bri tain. 14.00 Paardenraces. 15.30 Blockbusters. 16.00 Rainbow. 16.20 HILVERSUM 1 17.02 Rozegeur en prikkeldraad. 17.55 Meded. (NOS). - 18.06 Hier en nu. (De AM-zender van Hilversum 1 wordt van 19.02-19.40 afgekoppeld voor Hilversum 5: NOS: 19.02 Bulletin in het Marokkaans-A rabisch. 19.10 Bulletin voor Berbers. 19.20 Bulletin voor Turken. 19.30 Bul letin in het Spaans). NCRV: 19.02 Mu ziek in vrije tijd. 20.03 Mengpaneel. 21.02 Op de vrije toer. 22.02 NCRV-Donderdag-Sport. 22.55 In "t voorbijgaan. NOS 23.02 Met het oog op morgen. KRO: 0.02 Oogluik. 1.02 Niemandsland. 6.02 Ontbijtshow. (6.50 Het levende Woord). HILVERSUM 2 18.00 Nws. 16.10 Grenzeloos. P.P.: 18.20 Uitzending van het CDA. IKON: 18.30 Kleur KRO: 19.00 Tussen de regels. 19.10 Sporen in het achterland. 19.30 Sen- sus. 20.00 Nws. 20.03 Radio Vitrine. 20.30 Da Capo. 21.20 Ter overwe ging. TELEAC: 21.30 Latijn. (Introduc tie. les 2). 22.00 De antieke wereld: Een reis door Egyple. (herh. les 3). *3 Jongerer 1.00 Spek 23.55 Nws. HILVERSUM 3 NOS: 18.04 De avond- spits. TROS: 19.02 Poster. 20.02 Fer ry Maat's soul show. 22.02 Sesjun. 23.02 De L.P.-show. HILVERSUM 4 17.00 Overname Hil versum 2. NOS: 20,00 Donderdag avond muziekmagazine. (20.00 Euro pees kamermuziek Podium, m.m.v. Diego Blanco, gitaar. 20.45 Onder de groene linde. 21.00 Ned. muz. 21.45 Muz. uit de Middeleeuwen en Renais sance.) 22.15-23.00 Nieuw Macedo- Morgen HILVERSUM 1 leder heel uur nieuws. KRO: 7.02 Ontbijtshow, verv. (7.02 Echo). 8.06 Echo. 8.16 Scheer je weg. 8.53 Past. A.C. Raadschelders. 9.03 Adres Onbek. 10.03 Muz. op bestel ling. 11.03 Ratel. 11.53 Past. A.C. Raadschelders. 12.03 Spelen maar. 13.06 Echo. 13.16 Muziek om op te schieten, een kwestie van aksent. 14.03 1984. 15.03 Bijplaten 15.50 Kiekeboe. 16.02 Aan de veilige kant. 17.02 Henk Elsink. HILVERSUM 2 VPRO: 7.00 Nws. 7.11 Radionieuwsdienst VPRO. (7.30, 8.00 en 8.30 Nws.) NOS: 9.05 NOS-Spor- tief. 9.24 Waterstanden. 9.30 Nws. VPRO: 9.33 De Maand van het Boek. AVRO: 11.00 AVRO's Denksportpro gramma. AVRO-VARA: 11.10 De Ne derlandse Schoolradio. NOS: 11.30 Nws. 11.33 Homonos. 12.00 NOS- -Werkbank. 12.26 Meded. voor land en tuinbouw. 12.30 Nws. 12.36 Tus sen het nieuws. 13.00 Nws. 13.10 Meer over minder (13.30 Nws.) 14.20 Voor blinden en slechtzienden. 14.30 Nws. TELEAC: 14.33 Reuma-Voorl. (4). VARA: 15.03 Radioweekblad: (15.05 Het vonnis. 15.15 In- en uitge vonden. 15.32 In gesprek. 16.05 Be richt uit het Koninkrijk. 16.32 De Stem des Volks. 17.05 Onder vuur. HILVERSUM 3 leder heel uur nieuws. EO: 7.02 Ronduit op 3. 8.03 Tijdsein. 9.03 De muzikale fruitmand. 10.03 Muziek Motief. NCRV: 10.30 Popsta tion. (ca 11.45 Weerman Hans de Jong). VOO: 12.03 Mono. 13.03 Tip- parade. 15.03 Top 40. (16.30 Pop- Kiurn. 17.30 Concertagenda.) ILVERSUM 4 VOO: 7.00 Nws. 7.02 Ochtendstemming. 9.00 Veronica's Meesterwerken (op compact-disc). 10.30 Muz. voor miljoenen, lichte klass muz. 12.00 Strauss en Co. 13.00 Nws 13 05 Veronica Klassiek. VPRO: 14.30 Muziek- op-vier: 14.30 Loevendie in West. 16.00 Willem de Ridders Radiola Improvisatie Salon. 17.00 Overname Hilversum 2.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 17