Adri van Tiggelen gelooft in winst Vrouw moet eigen sport kunnen kiezen £eidM<3owumt FC Den Haag loot Xerxes Van Agt opent schaak toernooi van Tilburg Ji Meer mogelijkheden voor organisatoren van snelheidsporten Surfboei op drift )RT WOENSDAG 12 OKTOBER 1983 PAGINA 15 go Maradona ^1 uit gips CELONA De Argen- l stervoetballer Diego Ma- jna mag vriidag al uit het [nadat hij drie weken ge- h een zware enkelblessure jp in de wedstrijd van Bar- ha tegen Atletico Bilbao, ^dona. die de operatie heeft doorstaan, heeft I pijn meer en de enkel- jk herstelt voorspoedig, jelona. volgende week dag in Nijmegen te gast het Europacupduel met ging er aanvankelijk [uit dat Maradona min- I vier maanden zou zijn schakeld. *v r Geen pijn meer voor Marado- DUBLIN FC Den Haag heeft voor de tweede ronde van het toernooi om de KNVB-beker de amateurclub Xerxes uit Rot terdam geloot. De Haagse eerste divisieclub speelt de wedstrijd in het Zuiderpark. Landskampioen Ajax staat een uitduel te gen de Amsterdamse amateurclub DWV te wachten. Feye- noord ontmoet in de Kuip Elinkwijk uit Utrecht. Het resultaat van de loting, die gisteravond in Dublin werd verricht, is als volgt: BreskensCaesar of DESK, DWV Ajax, FC TwenteFC Utrecht, FeyenoordElinkwijk, De GraafschapSC Heracles, FC Den HaagXerxes, Roda JC Rijnsburgse Boys, BlerickPEC Zwolle, AZ'67Emmen, IJs- selmeervogels of TreffersDS '79, NECQuick Boys, Fortu- na S.Go Ahead Eagles, FC GroningenRBC of TOP, MVVHaarlem of Helmond Sport, PSV of SC Cambuur NAC. Sparta—FC VVV. De wedstrijden worden in het weekeinde van 12 en 13 novem ber gespeeld. FISA keurt kalender goed PARIJS De kalender van de races om de Grote Prij zen, die meetellen voor het wereldkampioenschap For mule 1 van 1984, zijn giste ren in Parijs door het con gres van de internationale automobielsport federatie (FISA) goegekeurd. De reeks van zestien wedstrij den begint met de GP van Brazilië op 26 februari en wordt op 7 oktober beëin digd met de GP van Europa, waarvoor echter ook nog als datum 15 april openstaat De GP van Zand voort wordt op 26 augustus afgewerkt. FC GRONINGEN-INTER VIA KABEL TE VOLGEN GRONINGEN FC «Groningen heeft besloten de wedstrijd tegen Inter Milan in tiet toernooi om de UEFA-beker op 19 oktober ook rechtstreeks via de kabel uit tt zenden. Daartoe wordt een groot scherm opgesteld in de Evenementenhal, waar 2.500 belangstellenden, die geen plaats hebben kunnen bemachtigen in het O'osterparkstadion -dat gisteren binnen een paar uur al was uitverkocht- terecht kunnen. Bij een suc cesvolle verkoop overweegt de Groningse eredivisieclub de capaciteit uit te breiden tot 6.000 plaatsen, door elders in de stad ook tv-schermen op te stellen. De voorverkoop is vandaag begonnen. Om toestemming te krijgen voor de rechtstreekse uitzending, heeft FC Groningen een waterdicht systeem moe ten garanderen. Bij de eerste gelegenheid enkele weken gele den, toen Groningen tijgen Atletico Madrid speelde, bleken de beelden ook in een aantal huiskamers te ontvangen. Om her haling te voorkomen is de club in zee gegaan met een gespe cialiseerd bedrijf uit Dordrecht. De uitzending geldt daarmee als een voorproefje van de toekomstige abonneetelevisie. fputemann erweegt rugkeer NOS AIRES De voor- Ie autocoureur Carlos Imann heeft interesse ge- 8 terug te keren in het ïule 1-gebeuren, bij voor fin een Ligier. Financiële ken speelden bij de over- Hg van de Argentijn geen Reutemann, die tien jaar I was in de autoracerij bij ham, Ferrari en Williams, e aan het begin van het en 1982. Hij jaar daarvoor pij nog tweede geworden |t wereldkampioenschap, tmann wil in de eerste b onderdak bij een dege- fcam, waar hij niet hoeft den in een wagen met een lotor. Die gok acht de >t lu(m' an kfg ige coureur te groot. perenveen sterk lor Furuset lENVEEN IJshockey- mpioen Heerenveen gisteren in eigen huis de ontmoeting in de eerste van de Europacup met fan het Noorse Furuset gewonnen. In de matig Heerenveense ijshal, 1250 toeschouwers, had ëstduitse scheidsrechter x het niet moeilijk. De •loeg, met negen inter- hais. voelde zich niet ge in de vete welke vorig in de interland Noorwe- nerrflederland ontstond, op te akkfen- Zodoende zagen de houwers een vrij interes- "duel. De einduitslag van jeeft voldoende basis om leede wedstrijd tegen de p. vanavond eveneens in knveen, met vertrouwen ■oet te zien. De uiteinde- I winnaar komt in de lie ronde uit tegen het tdse Djurgarden. instige loting r tennisteam EN Het lot is het Ne- idse tennisteam gunstig geweest. De ploeg bij de loting voor het uptoernooi 1984 een bye eerste ronde van de Eu- zone B. Dat betekent lederland zich meteen geplaatst voor de tweede waarin vermoedelijk de tegenstander wordt, oor moeten de Spanjaar- log afrekenen met Alge- Mocht Nederland van winnen dan is hoogst- hijnlijk Ierland in de finales de tegenstander, eede ronde heeft plaats 'tot 17 juni. jkevsters delen spj Australië [hoven Het Neder- I dameshockeyteam heeft jen op het kunstgrasveld CHC in Bilthoven in de van de vijf interland- irijden tegen Australië gespeeld: 2-2. Nederland |bij rust nog met 2-0 voor Doelpunten van Sandra le f en Marieke van Doorn il). Sharon Buchanan lobyn Ormsby scoorden Australië. Er waren 1.000 houwers. DUBLIN Hij stond aan vankelijk op de nominatie om vanavond de Ierse sterspeler Liam Brady te schaduwen. Door de bles sure van zijn ploeggenoot Erwin Koeman schuift de voor dit seizoen door FC Groningen van Sparta overgenomen Adri van Tiggelen echter door naar de positie van linker mid denvelder. Daar zal hij vermoedelijk het meest te maken krijgen met de roodharige Gary Wad- dock van Queens Park Rangers. Voor een speler die voor het eerst in de basisopstelling staat van het nationaal elftal, na te gen België reeds een kwartier sfeer te hebben geproefd, blijkt dat een gemakkelijker opgave, maar Adri van Tigge len beseft dat hij en Oranje het in Dublin ook nu nog moeilijk genoeg zullen krijgen. Samen met de rest van de Oranje-selectie werkte Van Tiggelen gisterochtend in het stadionnetje Tolka Park van de vereniging Home Farm de spieren los in de aanloop naar het voor het Nederlands elftal cruciale gevecht met de Ieren. Ogenschijnlijk ontspannen, een dag voor zijn „echte" de buut. Van Tiggelen (26): „Als Opstelling Ierland DUBLIN Het Ierse elftal, dat vanavond in Dublin Nederland tege moet treedt, ziet er als volgt uit: McDonagh; De- vine, Moran, Lawrensen, Hughton; Waddock, Gre- alish, Brady, O'Callag- han; Robinson, Stapleton. ik op Brady had gestaan, had ik natuurlijk helemaal meteen geweten waaraan ik toe was. Dan had ik gewoon hun be langrijkste pion moeten uit schakelen, een betere tegen stander had ik niet kunnen krijgen. Dat het nu iemand an ders wordt, maakt voor mij in principe natuurlijk niet veel uit". „Ik ben blij dat ik de kans krijg en hoop die te grijpen, al besef ik heel goed dat we een ongelooflijk zware avond tege moet gaan. Iedereen bij ons re aliseert zich dat trouwens, dat dit de laatste kans is Frankrijk te halen. Er zal dus alles aan gedaan moeten worden om de noodzakelijke overwinning binnen te halen. En als je het mij vraagt, geloof ik daar wel in. Ierland heeft een goed elf tal, maar het zal niet zo gecon centreerd zijn als het zou zijn geweest wanneer het zelf nog kansen op kwalificatie had ge had. Het hoeft niet meer te winnen en onbewust ben je in zo'n situatie toch minder ge motiveerd. Daar moeten wij gebruik van maken". De uit Oud-Beyerland afkom stige Van Tiggelen werd deze zomer door FC Groningen aangetrokken van Sparta, dat de kersverse international eventueel ook aan Roda JC had kunnen slijten. Zelf koos de speler, die bij zijn club als linksback acteert, echter voor de noordelijke formatie. Van Tiggelen: „Het is niet makke lijk geweest tussen die twee clubs te kiezen, maar achteraf heb ik er geen spijt van dat ik de knoop heb doorgehakt in het voordeel van Groningen. Het bevalt me er prima", aldus de in Roden woonachtige Van Tijggelen, die medio dit jaar na vijf seizoenen hoe dan ook de Kasteelclub wilde verlaten. „Ik was er uitgekeken. De mo tivatie ging helemaal weg. Al les werd op een gegeven mo ment zo normaal, ik wist elke week zeker dat ik mee mocht doen. Dan is het moeilijk om je steeds weer te motiveren. Daar kwam nog bij, dat je steeds voor weinig publiek liep te voetballen en dat Sparta elk iaar wel weer vier of vijf spe lers verkoopt. Dat is natuurlijk niet bevorderlijk voor een ploeg, hoewel we de laatste seizoenen desóndanks heel aardig draaiden". Van Tiggelen in actie voor zijn club FC Gronin;|en. Zijn overgang naar FC Gro ningen leidde ook tot een war mere belangstelling vanuit Zeist, dat hem tot dusverre slechts had opgemerkt ten bate van het Olympisch elftal. „Groningen is als club meer in de picture. Het is natuurlijk een elftal waar de bondscoach veel sneller naar toe gaat dan naar Sparta". Maar in Oranje komen doe je uiteraard niet zonder zelf naar behoren te presteren. Van Tig gelen moet dus ook wel snel geaard zijn in het Groningse. Lachend: „Ach. er heerst van zelfsprekend een heel andere mentaliteit dan in Rotterdam, maar ik turn ze in Groningen wel om". En dan serieus: „Groningers zijn vsun nature ontzettend gemakzuchtig. Wat vandaag niet komt. lukt vol gende week wel. Gelukkig is dat niet de mentaliteit van onze trainer Han Berger. Die moet wel eens wikken en we gen of het geen tijd wordt voor een stevige vloek". Adri Tiggelen is overtuigd dat uit het huidige Oranje iets moois kan groeien. AI beseft hij in dit geval ook voor eigen parochie te preken. „Voor een bondscoach is het enorm moeilijk als er steeds iemand niet kan komen. Je moet toch een keer bouwen en dus eens kiezen, want er gaan er steeds meer naar het bui tenland. Ik denk dat uit deze selectie een goede eenheid kan voortkomen. Als je steeds met dezelfde groep werkt, gaat zo iets trouwens meestal van zelf". WILLEM PFEIFFER Van Agt maakt een praatje met Van de Wiel, Timman en Sosonko (v.l.n.r.). TILBURG Oud -premier Mr. Dries van Agt heeft zijn gevoel voor humor nog niet verloren. Als commissaris van de Koningin im Noord-Brabant opende hij gisteren in Tilburg het zevende Interpolis-schaaktoernooi op zijn eigen wijze. Tfe zijn korte -zijn affiniteit met de schaaksport is wat kleiner dan die met de wielersport- toespraak wendde hij zich tot de grootmeesters en ge nodigden in het Engels, Russisch en Nederlands. Het zevende internationale schaaktoernooi in Tilburg wordt net als de voorafgaande zes edities tot de hoogste FIDE-categorie (vijftien) gerekend. EDet dozijn grootmeesters heeft een gemid delde ELO-rating van, 2613. Daartoe behoren wereldkampioen Karpov, die de ranglijst aanvoert met 2710 punten, en debutant John van de Wiel. olie de rij sluit met 2515 punten. Het prijzengeld in Tiltiurg is ondanks de recessie met 90.000 gul den op gelijke hoogte gebleven. Voor de winnaar ligt 6.000 gul den gereed. Het programma varn de eerste ronde ziet er als volgt uit: Tim man—-Spasski: SeiraavanVan de Wiel; VaganjanHübner; LjubojevicPortisch; Andersonkarpov; PoloegajevskiSoson- NEURENBERG De keuze van de vrouw voor een be paalde vorm van sport dient niet door de man, maar door de vrouw zelf te worden ge maakt. Wil de man ernst ma ken met het openstellen van functies voor vrouwen bin nen de organisatie, begelei ding en opleiding, dan zal ge duld nodig zijn aangezien de vrouw net als in vele andere facetten van het maatschap pelijk leven ook in de sport een achterstand heeft in te halen. Dit zijn de voornaam ste conclusies van het con gres „De vrouw in de sport wereld", dat in het Sportho tel te Herzogenaurach bij Neurenberg werd gehouden. Nederland werd in het fo rum van elf bekende top sporters uit het nabije verle den vertegenwoordigd door Sjoukje Dijkstra, drievoudig wereldkampioene kunstrij den in de jaren zestig. Die trouwens als enige kon ver tellen, in haar tak van sport destijds meer geijverd te heb ben voor de man dan voor zichzelf als vrouw, „want in die periode werd het kunst rijden als iets specifieks vrouwelijks gezien". Drievoudig Olympisch kam pioene (100-, 200-meter esta fette in Rome 1960) Wihna Rudolph (Verenigde Staten) vond dat de vrouw het recht heeft die sport te kiezen, die bij haar aard en, lichaams bouw past. „De mannen die kogelstoten, zijn ank niet de mooiste exemplaren", vond ze. Of mannen iets mooi of niet mooi vindem mag geen rol spelen. fSVRAGEN HAAG De verdeling van de prijsvragen van het af in weekeinde is als volgt: 40: le prijs: geen winnaar; 2e prijs: 9 winnaars, die eik f. 33.333,30 ontvangen; 3e: 148, f. 2041,20; 4e: 5662, bonjW; 5e: 79.443. f. 5,00. i 40: le: 35. f. 1087,70; 2e: 726, f. 34,90; 3e: 6087, f. 10,40. •gelijk 40: le: 3, f. 1700,10; 2e: 3, f. 206,50; 3e: 88, f. 35,20; C83. f. 3,80. I "sportwereld If 'ERDAM In de eredivisie voor reserve-voetbalteams Feyenoord 2 gisteren op eigen veld met 1-0 verloren 'elmond Sport 2. J HELDER Voor de eredivisie basketbal heeft het da- J|am van Noordkop gisteren met 86-78 gewonnen van ïer 2IHAAG In de bekercompetitie voor de heren werden '"en twee duels afgewerkt in de achtste finales. De uitsla- ijn: LZ'86—HZC/De Robben 6-11 en AZC—VZC 15-2. IJS Paul Kochli, de Zwitserse ex-beroepsrenner, I de functie als trainer in de nieuwe wielerploeg van de pman Bernard Hinault geaccepteerd Martin Venix baancoach Ahoy' ROTTERDAM Martin Ve- nix, de oud-wereldkampioen bij de profstayers, wordt de nieuwe baancoach in het sportpaleis Ahoy'. Venix is de opvolger van Gerard Koel, die zijn functie heeft neergelegd. In het winterseizoen zal Venix zich onder meer bezighouden met de serie Ahoy'-op-zondag- - wedstrijden. In het Rotter damse sportpaleis bestaan ver der plannen in de komende maanden vier wedstrijden op donderdagavond te houden. Venix vertelde gisteren tijdens een bijeenkomst in Rotterdam bij de Koninklijke Nederland se Wielren Unie gesolliciteerd te hebben naar de functie van baancoach, die na het opstap pen van Rene Pijnen vacant is. Volgens KNWU-vertegen- woordiger Groen zouden ook Lijn Loevesijn en Roy Schui ten belangstelling voor de functie van baancoach van de KNWU hebben Martin Venix ook kandi daat als bondscoach. UTRECHT De mogelijkheden voor de auto- eii motorspor torganisaties te ontkomen aan een heffing wegens het voort brengen van geluidhinder worden in 1984 verruimd* Bij een overleg tussen de overheid en motor- en autosjaortocganisa- ties alsmede de Nederlandse Spo/rt Federatie is overeengeko men dat eigenaren van een circuit, dat géén openbare weg is, minder snel verplicht worden «een ontheffing op grond van de wet geluidhinder aan te vragen. Oorspronkelijk, lag het in de bedoeling een dergelijke procedure verplicht te stellen voor elk circuit waarop vijf uur of meer per week auto- en/of motorsportactiviteiten worden ontwikkeldi Het circuit van Zandvoort valt buiten deze regeling. De gebrui kers ervan en de plaatstelijke en provinciale overheid voeren, mede twi aanzien van de geluidhinder, een zogenaamd „breed overleg". Voor het circuit van Assen, waar jaarlijks de TT-races worden gehouden, is deze regeling evenmin van kracht. In As sen is namelijk sprake van een wedstrijdbaan bestaande uit openbare wegen. Wel worrit overwogen van „Assen" en perma nent circuit te maken sportuitslagen Koersen, Hilversum: EERSTE KOERS. 2440 meter: 1 Ve- dan (R.L. Pools) 1.24,7. 2. Wilhelm S. 3. Volomite Axklt. Toto: Winn. f. 7,20, PI. f. 2,20 2.10 1,90, Kopp. f. 14,70. Trio f. 260,80. TWEEDE KOERS. 2020 meter 1. Worthy Weber (Mej. M.S. Poort) 1.24,5. 2. Western du Bols. 3. Wing Westtrtsia. Niet gestart: Verdi Kandia. Winn. f. 3.30, PI. 3,00 2,70 2.80. Kopp. f. 46,00, Trio f. 416,00. DERDE KOERS. 2000 meter: 1. Virgi nia Zuilen (A.W. Mollema) 1.23,2. 2. Vedette Hanover. 3. Winston Dartel. Winn. f. 11,70, PI. f. 3,90 2,50 3,00, Kopp. f. 54,10. Trio f 321,90. VIERDE KOERS. 1609 meter: 1. Whippet Postille (P.J. Zandt) 1 19.7. 2. Sartoria. 3. Tara Fortuna Niet ge start: Sir Sprook)eshof. Winn. t. 1,70, PI. t. 1.30 1,40 2,50, Kopp. 4.80. Trio f. 139.30. VIJFDE KOERS. 2900 meter: 1. Vo- londil du Bois (J J Kramer) 1.22,5. 2. United Power. 3. Vythilla R. Niet ge start: Vivatk) Hil. Winn. I. 2,90, PI. t. 1,50 1,30 1,70, Kopp. f. 15.20, Trio f. 104,50. ZESDE KOERS, 1600 meter: 1. Ypsi lon (A. de Wrede) 1.22,1; 2. Yvonne Dlepnow. 3. Yzadora d'Aster. Winn. f. 4,80, PI. f. 1,80 4,40 7.70. Kopp. 88.60, Trio t. 746.80. ZEVENDE KOERS. 1609 meter 1 Wanda Pl.uto (M. van Leeuwen) 1.18,5; 2. Space Ace; 3. Vlvianne Star Niet gestart: Volomite S, Winn f. 7.10. PI. f. 1.40 2.10 1.30. Kopp f. 40,70, Trio I 803.80 ACHTSTE KOERS. 2000 meter: 1. Ur- banus (L. Dooper) 1.22,1; 2. Taurida Worthy; 3. Usta Oldeson. Winn. 1. 7,40, PI. f.2,-- 3,10 2,40. Kopp f. 31,50. Trio f. 455.30 NEGENDE KOERS. 2440 meter: 1 Top Arden (G. de Jong) 1.21,3; 2. Uno Hazelaar; 3. Unrl Zuldvelde. Winn. f. 4,40. PI. f. 1.30 1.20 1,60. Kopp. f. 6,50, Trio f. 23,80. TIENDE KOERS. 2000 meter: 1. Schlewago (Me). M.S. Poort) 1 20,6; 2. Top Rotary; 3. Spooky. Winn. f. 1.50. PI. f. 1.20 1,20 1,80. Kopp. f. 8.40, Trio f. 49,70. ELFDE KOERS. 2000 meter: 1 Vran ks (W.J.J. Swart) 1.23,4; 2. Vekkel Swoll; 3. Vasina Dartel. Niet gestart: Violet Bel win. Winn. I. 9.50. PI. f. 2.50 2,90 2.-. Kopp. f. 15,10. Trio f. 280.20. OMZET TOTALISATOR: f 383 609.00 Het derde onderdeel van de surf strijd in Scheveningen. de course-race of driehoeks- baan, is ook gisteren nog niet aan bod gekomen. Het weer was af en toe wél geschikt om een begin te maken met de herkansingen bij bet wave-riding en de slalom. Die twee disciplines had Rob- by Naish eigenlijk al gewon nen. maar zo is het spel nu eenmaal. Pas in de finale van de herkansing hoeft de favo riet voor de wereldbeker weer aan te treden. Dat houdt wat de slalom betreft in, dat de Hawaiiaan nog acht plaatsen kan duikelen. Het wave-riding kent slechts een tweemansfinale, zodat Naish daarin hooguit een tui meling van één plaats te wachten staat als een her- kanser hem nu wel de loef mocht afsteken. Voor de hernieuwde aanval op Naish in de eindstrijd van de slalom plaatsten zich giste ren alleen buitenlandse profsurfers, te weten Tim Aagesen, Ken Winnen. Alex Aguerra, Kai Schnellbacher. Philip Pudenz. Cort Larned. Klaus Simmer en Charly Messmer. De Nederlanders Stephan van den Berg, Paul Jansen, Johan Driehuizen en Dick van der Spek grepen hun tweede kans niet vol doende aan en reikten slechts tot de kleine finale. Met dat laatste werd begon nen. maar toen sloeg het noodlot toe. Een door de red dingsboot Bernard van Leer niet zonder gevaar aange brachte reuzenboei werd door de krachtige wind en stroming losgerukt van zijn anker en begon van de zuid- boulevard in de richting van de grote Pier te drijven. Ogenblikkellijk moest vanaf de kant met alles wat knalde, flitsend licht produceerde of zichtbaar kon wapperen alarm worden geslagen Vooral de buitenlanders zijn niet gewend aan de onderge lopen strekdammetjes die om de haverklap uit de Neder landse kust steken. Enkelen van hen hadden dan ook niet direct in de gaten, dat de boei in beweging was en dus ble ven zij deze baanmarkering met een gerust hart opzoe ken. Ongelukken deden zich net niet voor, maar de schrik zat vooral de mensen van de wedstrijdleiding uren later nog in de benen. Het raceprogramma werd prompt afgelast, maar het pu bliek kreeg nog wel een groot aantal demonstraties te zien in de branding. Olaf van Tol, Nederlands enige profs urfer met een volledig jaarsa laris, had de eer de hoogste sprong te verwezenlijken. De schattingen liepen daarbij uiteen van acht tot elf meter Dat Van Tol later met knik kende knieën het strand op kwam was geen gevolg van hoogtevrees. Van Tol was met griep de zee opgegaan. Het wave-riding was 's och tend na één herkansingsron de al afgelast. De wind was met kracht zes a zeven wel stevig genoeg, maar stond te pal op de kust gericht. De plankzeilers kwamen wel door de branding, de begelei dende boten niet. Zelfs in de rustigere Scheveningse ha ven was het in eerste instan tie onmogelijk gebleken het zeegat uit te trekken. Dat zou zelfmoord zijn, had het van officiële zijde geklonken. De World-Cupfinale blijft wei nig bespaard. Er is geen wind. te veel wind of een verkeerde wind. De golven waren gisteren in hun element ook al vertoon den ze enorme schuimkop pen. Wie zich minder op z'n gemak voelt in Scheveningen is Klaus Maran, Stephan van den Bergs grootste concur rent voor Olympisch goud. Voor deze Duitstalige Ita liaan hoeft al dat wilde ge spetter en harde gewaai niet zo. Op vlak water surfen en dat in de Olympische drie hoek, is meer een kolfje naar de hand van Maran. Volgens wedstrijdleider Wim Thijs uit Delft is Maran een veel gro ter talent dan Stephan. „Ik heb hem bezig gezien tij dens de pre-Olympische Spe len in Amerika, waar ik ju rylid was", vertelde Thijs, wiens familie ooit de eerste wereldtitels windsurfen bin nenhaalde voor Nederland. „Maran versloeg Stephan in bijna alle wedstrijden". Door een diskwalificatie van Ma ran ging de titel toch naar Van den Berg. Ook niet- Olympiër Robby Naish tipt Maran als grootste kansheb ber in Los Angeles '84. Klaus Maran surft erg goed. maar belangrijker vind ik zijn ideale bouw. Hij weegt net zo veel als ik, 71 kilo, maar is veel langer. Maran is zo'n 1.95 meter groot en dat is een zeer groot voordeel", meende Naish. die vervol gens uitbeeldde hoe een klei ner iemand als hiizelf zich moet rekken om alle hande lingen tijdens het windsurfen te kunnen verrichten. Maran kan overal gemakkelijker bij HERMAN JANSEN

Leidse Courant | 1983 | | pagina 15