CeidóaQowumt Veil Diamond vult ^ils „Jazz Singer" Jen film vol zang gekleurd gezien WANHOPIG OPZOEK NAARKUKERSGUNST U3IO/TELEVISIE DINSDAG 11 OKTOBER 1983 PAGINA 15 VJ: abonnee-tv Ijezamenlijk r Jpiroep en bedrijf 'RECHT Het bestuur van de V-journalistenbond NVJ vindt, dat >nnee-tv de eerste drie a vier jaar een gezamenlijk experiment van nmerciéle bedrijven en belangstel de omroeporganisaties zou moeten innen. In die tijd zal de hele medi ator moeten worden doorgelicht, t het oog op de behoeftes van de isumenten en het geld dat er bij [i beschikbaar is voor informatie en strooiing via krant, omroep, video dergelijke. Het parlement zal daar- pas een definitief besluit moeten nen over de vraag wie met abon- tv aan de slag mogen. Facilitair bedrijf NOS beproeft werk buiten omroep om HILVERSUM In afwachting van de parle mentaire behandeling van de Medianota heeft het Facilitair Bedrijf van de NOS de afgelopen maand een proef gehouden met ondertiteling van films op videocassette voor derden. Aan de proefneming is ook een marktonderzoek verbonden. In de Medianota wordt voorgesteld het Facilitair Bedrijf ook buiten de omroep te laten werken. Vanwege de snel groeiende vi deomarkt en de te verwachten ontwikkelingen op het gebied van de abonneetelevisie is bij de proefneming gekozen voor ondertiteling van zo'n vijftien films op videocassette. Het onder titelen is in 'leegloop-uren' of door free lancers gedaan, zodat het werk voor de zendgemach tigden niet in de knel is gekomen. Algemene Beschouwingen op NOS-radio HILVERSUM - NOS-radio be steedt vandaag, woensdag en donderdag aan dacht aan de Al gemene Be schouwingen in de Tweede Ka mer. Elk uur zal eindredacteur- presentator Cees Graven- daal op Hilver sum 1 in een bulletin aanslui tend op de ra- dionieuwdienst verslag doen. Hans Emmering chef informatie radio bij VARA HILVERSUM Hans Emme- ring is bij de VARA benoemd tot groepsleider informatieve programma's radio. Hij volgt Nico Haasbroek op, die naar Radio Rijnmond is vertrokken. Emmering (44) was presenta tor van het tv-programma 'Hoe bestaat 't', dat in 1981 werd opgeheven. Daarna werkte hij mee aan documen taires. Hij is voorzitter van de ondernemingsraad, maar stond tot voor kort met het oog op de bezuiniging op de lijst van voorgestelde ontslagen. STER eist stoppen van reclamepiraat AMSTERDAM - De STER heeft in een kort geding voor de president van de rechtbank in Amsterdam te gen J. Hulsebos uit de hoofdstad geëist, dat hij stopt met het inbreken met illegale reclameboodschappen in de officiële radio-uitzendingen van de STER op straffe van een dwangsom van 15.000 gulden per overtreding. Hulsebos maakte zich in een Amsterdams dagblad be kend als de piraat, nadat de STER begin september een kort geding had gewonnen tegen drie bedrijven voor wie reclame was gemaakt. Het geding was tegen deze bedrijven aangespannen, omdat de STER niet wist wie de piraat was. Het verweer was toen, dat men geen op dracht gegeven had voor de reclame-uitzendingen en men er dus niets aan kon doen. STER-advocaat Ban nier eiste behalve een verbod om in te breken op de STER-blokjes op de radio ook een verbod om etherre clame te maken anders dan via de STER. Hulsebos verklaarde tijdens het kort geding dat de STER aan het verkeerde adres was, omdat hij niet de piraat is, maar slechts woordvoerder. Uitspraak op 20 oktober. Jimenteel hollen film- mducenten, pers en fans liter een figuur als John fcvolta aan, maar nog Is weinig jaren geleden kht men geldelijk en ge- fclsmatig heil bij een Jjrtgelijke figuur. heette toen Neil Diamond, 3as,s'lis Diamant, een zanger met zoet en ontroerend reper- Hij bezong destijds in vi- dixielandstijl „Love on the :k" en bedoelde daarmee laid niet een liefde die op klippen liep, maar juist een jogenheid dan wel een be- :ging die bergen kon ver- iten en voor geen obstakel de weg ging. lied kan men hem donder- javond weer horen zingen, de uit 1980 daterende film ie Jazz Singer" op KRO-tv it op Ned. II om 19.50 uur in de titeltrol Neil en met '27 gezongen door Al Jolson, de blanke Amnerikaan, die voor elke voorstelling zijn ge zicht zwart maakte, teneinde zijn repertoire aan negerliede ren gepast opgetuigd de zaal in te krijgen. Voor die film in 1927 zocht men een man met een goede stem, omdat het toen ging om de eerste geluids film. De wereld hoorde ervan op. Temeer waar Jolson bleek uitgerust met een trilling in zijn stem die bijna zichtbaar resoneerde in de harten der toehoorders. Deze film werd zo'n succes, dat in 1953 een nieuwe versie werd vervaardigd met weer een andere zanger. De derde keer kwam Neil dus aan de beurt, die men graag een ster ker verhaal had gegund. Maar hij maakt zich toch vooral waar met zijn zangstem. Bo vendien helpt hij met zijn zang ook nog wat vrienden uit de nood. Zodoende kan Neil i In 1927 Al Jolson als negerzanger in de film „The Jazz Singer" en in 1980 Neil Diamond in die rol. vallige zoon, maar zingt zijn lied zo fraai, dat men hem uit eindelijk alles vergeeft. Mee-gevoel iter de hand een befaamd rol van „Jazz Singer" geen keur als Laurence Olivier, kwaad doen. Toch een goede nnog altijd Britse beroemd- jongen, zei men. Bij dit alles Neils ster lijkt momen- speelt nog mee, dat de oude re gie-rot Richard Fleisher ge makkelijk opborreldende sen- timentaliteiten weet in te ,K die film jazzy uit de hoek dammen. De film zelf werkte op dezelf- wat verbrokkeld, bchien dat hij opnieuw fht werpt op zichzelf als hij 43 8fder bij de roulatie in de bio- p, dat het hier om een film it, die al in 1927 werd ge- aakt. Als karakteristiek ga- •n wij er joods melodrama ït\ mee. De titelrol werd in oorspronkelijke versie van voorzanger in de synagoge, die het religieuze werk op een ge geven ogenblik voor gezien houdt en naar het goudgeld in de showbiz lonkt. Hij gaat ver der door het leven als een af- Alles in deze film speculeert op mee-gevoel en toen konden de filmmakers niet buiten Neil om, die in de zeventiger jaren heel wat publiek aan zich ver plichtte. In de film maakt hij dit ook wel waar. Reikte hij in het verleden nogal eens melo dische fondant aan op zijn el pees, in „Jazz Singer" slaat hij een wat pittiger toon aan, zoals in „America" en „On the Ro bert E. Lee". Zoeter van stem laat hij zich dan weer wel ho ren in enkele jiddische liedjes, waarin weemoed doorklinkt. Neil Diamond persoonlijk mag als een gevoelige jongen gel den. Hij kreeg destijds het pu bliek zo snel aan zijn voeten, dat hij er bang van werd. Hij keerde in tot zichzelf, trok zich terug uit het zaalwerk en vermeed contacten buitens huis. Door zijn omgeving werd dit uitgelegd als een ziekelijke neiging, waar het ook wel iets van weg had. Neil heeft zich toen op aanraden van vrien den onder psychiatrische be handeling gesteld. Zijn arts wist hem zijn vrees voor veel volk te doen overwinnen. Hij keerde terug in het publiek, maar bleef altijd huiverig voor interviewers. Hij vond dat die veel te veel van iemand willen weten, vragen waarop hij geen antwoord wenste te geven. Liet hij zich al ondervragen door persmensen, dan zorgde hij ervoor een manager in zijn buurt te hebben, die lastige vragen met gewiekste ant woorden ontweek. Die manager heeft hem trou wens ook bijgebracht, dat hij in de pers uiteindelijk zijn pu bliek ontmoet en dat dat pu bliek zoveel geld neertelt voor zijn optredens, dat hij per jaar toch gemakkelijk een paar miljoen bij elkaar zong. Zijn manager vond, dat hij daar wat meer tegenover diende te stellen dan alleen maar zijn zang. Niet om geld Neil stelde daartegenover, dat hij niet voor geld zong en dat ook nooit zou willen doen. Het zingen is hem aangeboren, niet meer dan een stemband van een bepaalde makelij, aange lengd met een stuk levensge voel, samen een instrument waar hij dankbaar voor is. Hij zingt van nature graag en doet dat het liefst voor zoveel mo gelijk mensen tegelijk als die mensen er plezier in vinden om naar hem te luisteren. Hij vindt evenwel niet, dat dit de bijzondere verplichting schept om tegenover het publiek net zo openhartig over zijn per soonlijke gesteldheid te spre ken als met vertrouwden uit zijn omgeving. Door die opstel ling lijkt hij wat schuchter, op zijn minst terughoudend. In wezen heeft die houding te maken met zijn kijk op het le ven, waar iedereen ook stukjes intimiteit voor zichelf mag houden. Hier staat toch weer wat van het pubkiek tegenover. Hij schrijft zelf zijn meeste songs en de inspiratie doet hij daar voor op temidden van het pu bliek. Als hij na een optreden terugkeert in zijn hotel, zit hij zo vol van uit het publiek ont vangen reacties, dat hij dat di rect om moet zetten in tekst. Gewoon thuis voelt zich daar toe meestal weinig geïnspi reerd. Op verre hotelkamers ontstonden dan ook zijn mees te en zeker zijn mooiste liedjes, verwekt uit een proces van wederzijdse beïnvloeding. TON OLIEMULLER Het is altijd weer even wennen, zo'n nieuw televisieseizoen. De meesten zuilen zijn verblijd met een nieuwe vaste avond (die ze stuk voor stuk aan ons proberen te verkopen als iets heel gewel digs, terwijl ze binnenskamers natuurljk steen en been klagen), en in de afgelopen eerste week van dat nieuwe winterseizoen werden de kranen flink opengedraaid: de nieuwe series vlogen je om de oren. In het oog springend was daarbij het begin van een cyclus over het beroepsgoederenvervoer over de weg, kortgezegd over vrachtwagenchauffeurs. De VARA maakt die, samen met de Belgische televisie, en pp dinsdag is hij via de Nederlandse tele visie te zien. Kommer en kwel op de weg, in de garages en in de wegrestaurants. Kommer en kwel ook thuis, aan de beeldbuis, want het is, ge heel in de beproefde Klaverweide- en Waaldrecht-traditie van de VARA, niet om aan te zien. Kreupel Nederlands, kreupel Vlaams en zoomogelijk nóg kreupeler acteerwerk, en een portie dramatiek die niet verder komt dan wat geruzie over een scheur in een dekzeil. Je gelooft je oren en ogen niet. Des te schrijnender is de on-kwaliteit van Transport als je die vergèlijkt met andere nieuwe produkties zoals die in de afgelo pen week hun debuut maakten. Bijvoorbeeld een serie over de VI, een serie over het Amerikaanse gangsterdom en de serie De Dame in het Wit. Allemaal van verschillende omroepen en voor verschillende doelgroepen, maar stuk voor stuk van haast on voorstelbaar hoger niveau dan het Transport-gedoe. Ik weet dat Nederlandstalig drama in het algemeen veel publiek en veel waardering oogst, en ik pleit er dan ook niet voor om het maar af te schaffen. Maar waarom moet het toch in de mees te gevallen zo slecht worden gedaan? Wat dat betreft had ik enige hoop op verbetering toen diezelfde VARA uit de artistieke mislukking van Waaldrecht en Klaver weide lering leek te hebben getrokken en op de proppen kwam met De Lemmings. Dat was in elk geval een heel stuk beter en onderhoudender en minder geforceerd en beter geacteerd. Maar we zijn nu weer gewoon terug in Waaldrecht, lijkt het wel. Alleen gaat het nu over truckers en dat lijkt me, argwanend als ik ben, niet veel meer dan en wanhopige poging om in de kij kersgunst te vallen nu die beroepsgroep om allerlei redenen nogal populair is. Bij de IKON werd een begin gemaakt met de zelf geproduceerde serie Sanne. Met alle onwennigheid die er sprak uit het optre den van een aantal medespelenden, is de kwaliteit van deze dra maserie toch een verademing als je die vergelijkt met Transport. Het gekste is daarbij nog dat uitgerekend de beroepsactice Josée Ruiter het slechtst acteert. Althans: zij spéélt zo echt haar rol, terwijl de meeste andere personages in het verhaal min of meer zichzelf lijken te zijn. Maar de serie Sanne ziet er goed uit, en het géat ook nog ergens over, en deze produktie bewijst ook een beetje dat Nederlandsta lig televisiespel niet per definitie slecht hoeft te zijn. Een andere nieuweling is de gesprekkenserie „Ik hou van Jou" bij de KRO. Echt nieuw natuurlijk niet, want dit soort gesprek ken is (ook al door de IKON) wel vaker getoond. Maar de aan pak ziet er fris uit en de keuze van praatpartners was vrijdaga vond een heel gelukkige. Zowel op straat als bij mensen thuis ontstonden interessante dialogen en monologen, waarbij vooral weer eens opviel hoe verschillend de mensen eigenlijk zijn. Je denkt wel eens: „de" mensen doen zus of zo, maar in werke lijkheid blijkt elke keer weer dat de oude zesgwijze zoveel hoof den zoveel zinnen en diepe waarheid bevat. Leerzaam dus, zo'n programma dat de kijker brengt tot het relativeren van zijn ei gen gedachten en meningen. Verder veel ouwe wijn in tweedehands zakken. De wederge boorte van Farce Majeure, Sonja Barend die gewoon doorgaat met hetzelfde (en in het ondervragen van de dochter van Hans van Sweeden een nogal onfris voyeurisme aan de dag legde), de Muppets terug (gelukkig, maar voor hoe lang?) en weer een fris se ruzie bij de VARA. We zijn weer helemaal thuis. RENE DE COCQ 'tansport. 6 centrale figuur in de twee- aflevering van de serie transport" is Jan (Hans pyaards), die al vijf jaar \auffeur is. Zijn vrouw Sonja Iilda de Bal) kan er niet te- in dat ze veel alleen is, zo- hij op haar aandringen jn zijn truckersbestaan af- 6f. Het werk op de assem- 'ege fabriek valt hem echter 'Her tegen. Zonder thuis iets i vertellen, benadert hij zijn 1ide baas om weer achter gpn« stuur te kunnen kruipen. wneer Sonja van zijn plan- Ok n hoort, staat ze erop dat in een keus maakt. 128 uur Nederland 1. 'onsumentenman. Bt nieuwe programma „De pnsumentenman", een sa- iensmelting van Koning tent en de Ombudsman, dat 'fiavond van start gaat, zal teraard gaan over allerlei tien, die belangrijk voor de insument zijn, maar zij leten bovendien sociale akvlakken hebben. Een uit breide redactie onder lei van Joep Bonn voorziet esentator Frits Bom van derwerpen. nieuw element zijn aan if programma discussies het publiek in de studio sgevoegdBovendien kan ook telefonisch worden reageerd. 15 uur Nederland 1. ijdsein EO actualiteitenrubriek dsein besteedt aandacht de behandeling van ledkanker, waarvan in Ne band drie- tot vijfhonderd 'vallen per jaar voorkomen, professoren in de econo- Hartog (RU Groningen) Wemelsfelder (TH Eindho- b) bespreken de noodzaak een volstrekt ander fi- 'cleel beleid dan de rege- >5 voorstaat om van de na- bale schuldenlast af te ko en. I i/C Flo ris Bakels vertelt over n nieuwe boek 'Uitzicht, de wen van Nacht und Nebel'. J ftels kreeg bekendheid Kr zijn eerdere boek 'echt und Nebel' over de jaar die hij in Duitse ge- bgenissen en concentratie- Ümpen doorbracht. >20 uur Nederland 2. Nederland NEDERLAND 1 NCRV 16.00 James Herriot. Beleve nissen van een veearts. Afl. 2: Een hondebaan. James merkt dat veel boeren nog zweren bij oude kwakzal verspraktijken (herh.). 16.50 Globetrotten. Jeugdma- gazine waarin aandacht voor gewone en ongewone zaken in andere landen. Afl. 2: Onderwerpen uit Mexico, Spanje en Frankrijk. 17.10 Yakari. Tekenfilm, afl. 2. TELEAC 18.25 Follow me-l. Engels voor beginners, herh. les 1. 18.40 Follow me-l. les 2. VARA 18.55 Popeye. 19.00 Niels Holgersson. Te kenfilmserie. Afl. 15: De verdwenen stad. 19.25 Zeg 'ns AAA. Comedy serie geschreven door Alexander Pola en Chiem van Houweninge rond de huisarts Lydie van de Ploeg. NOS 20.00 Journaal. 20.28 Transport. Negendelige serie over het leven van vrachtwagenchauffeurs. Afl. 2: het breekpunt, door Rene Verheezen. Jan zoekt ander werk omdat zijn vrouw Sonja niet tegen het lange alleen zijn kan. 21.20 Achter het Nieuws. Ac tualiteitenrubriek. 22.00 Pisa. Een kort maar he vig programma van Henk Spaan en Harry Vermee- 22.15 De Konsumentenman. Informatief programma van Frits Bom. 23.20 Journaal. 23.25 Nieuws voor doven en slechthorenden. NEDERLAND 2 NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.20 Paspoort, voor Joego- slaven. 18.25 Paspoort, voor Italianen. 18.30 Sesamstraat. 18.45 Jeugdjournaal. 19.00 Journaal. EO 19.12 D'r kan nog meer bij. Een vrolijk kleuterprogram ma. 19.30 Het kleine huis. Ameri kaanse serie. Afl.: Laura In- galls Wilder (deel 2). Laura heeft haar verloving met Al- monzo verbroken. Eliza Jane heeft een plan be dacht om de twee weer bij elkaar te brengen. 20.20 Tijdsein. Actualiteit en informatie. 20.50 Daniel Wayenberg. Een portret van Neerlands, in ternational gezien, meest bekende pianist. 21.20 Het evangelie naar Jo hannes. Vervolg van de ontdekkingsreis door het Evangelie. NOS 22.30 Journaal. 22.45 Den Haag Vandaag. 23.30 Omnibus. Wekelijkse kunstkroniek. NJd. I Duitsland DUITSLAND 1 16.10 Journaal. 16.15 Hel onvervangbare surrogaat. Over de kunststofbeurs Dusseldorf. 17.00 Wees slim - gappen bij de bouw. Uit de serie „Denkste!?". 17.50 Journaal. 18.00 Hier und Heute. Streek nieuws. 10.25 Contact alstublieft... Serie. 19.00 Falcon Craat. Amerikaanse se- 20.00 Journaal. 20.15 De Maandagsschilders. Spel- programma met Sigi Harreis. 21.00 Monitor. Actualiteiten. 21.45 Dallas. Amerikaanse serie. Afl.: Waterloo op Southfork. 22.30 Achtergrondinformatie. 23.00 Friedrich Luft in gesprek met Manfred Krug. Inhoud: Manfred Krug was een van de populairste acteurs in de DDR. totdat hij near de Bondsre publiek verhuisde. Dit mede naar aanleiding van het feit, dat Wolf Bier- mann zijn staatsburgerschap verloor. De Berlijnse theater- en filmcriticus professor Friedrich Luft heeft een ge sprek met hem. 00.00 Journaal. DUITSLAND 2 16.00 Journaal. 16.04 Mozaïek. Magazine voor de derde leeftijd. Aansl.: Nieuwsover- 16.35 Strandpiraten. Jeugdserie. 17.00 Journaal. Aansl.: Nieuws uit de deelstaten. 17.15 Tele-magazine. 17.50 Een woord van muziek. Spel met Heinz Eckner. Aansl.: Nieuwso verzicht. 18.20 Mijn naam is haas. Tekenfilm serie met Bugs Bunny. 18.57 ZDF-uw programma. 19.00 Journaal. 19.30 Een nacht in Casablanca. Amerikaanse komedie met de Marx Brothers (1946). Inhoud: De parodie van de Marx Brothers op de Hump hrey Bogart-film ..Casablanca" bevat in dialoog en scène zoveel komische invallen en gags, dat hij tot een van hun beste films behoort. 21.00 Actualiteiten. 21.20 „Ik zou er een boek over kun nen schrijven". Reportage: vrouwen uit de oorlogsgeneratie gaan met pensioen. 22.05 Aversie. Poolse maatschappij kritische film van Wojciech Marc- zewski (1981). Inhoud: Marczewski tweede film speelt in een zelfstandige Poolse staat tijdens het midden van de vijftiger jaren. 23.45 Journaal. DUITSLAND 3 WDR 17.30 Electronics in plaats van pa pier (5). Computercursus. Herhaling. 18.00 Tv-cursus mathematische ge ometrie. 18.30 Sesamstraat. 19.00 Het actuele uurtje. 20.00 Journaal. 20.15 Landen-mensen-avonturen: Xunan - moeder van de Lakandonen. Portret uit Mexico. 21.00 Wereldreis (1). Reportages correspondenten. 21.45 Spiegel van het land: Kunste naars, bureaucraten en publiek. 22.15 Monitor in het kruisvuur. Vra gen van kijkers. 23.00 Duitslandbeelden: Het elite-in stituut. Aansl.: Journaal. BRT 1 16.50 Teletekst voor iedereen. Infor matief programma. 17.00 Schooltelevisie. 18.00 Qua quao. Tekenfilmserie. 18.05 Klein, klein kleutertje. Kleuter programma. 18.20 Er was een keer... Kort verhaal van Guido Staes. 18.30 Telecommunicatie (Open school). Deel 4. 19.00 Tijdrover: Lieve plantjes. De krulvaren. 19.10 Kijk uitl Verkeerstips. 19.15 Foo Foo. 19.20 Uitzending door derden. Pro gramma van het ACV- informatief. 19.40 Mededelingen. Overzicht pro gramma's en lotto. 19 45 Journaal en sportberichten. 20.10 Kunstzaken. Kunst- en cultuur actualiteiten. 20.15 I.Q. Kwisprogramma met Her man van Molle. 20.45 Mondelinge geschiedenis. Over de vlassers van het Leieland 21.35 Weduwen. Engelse serie van lan Toynton. Vijfde aflevering. 22.25 Journaal. Aansluitend: Coda (muziek). 19.00 Oceanen met elkaar in verbin ding? Documentaire 19.25 Uit en thuis. Toeristentips: Haspengouw. 19.35 Kijk uitl Verkeerstips. 19.40 Mededelingen en overzicht programma's. 19.45 Journaal en sport. 20.10 Kunst-zaken. 20.15 De kinderen uit nr. 67. West- duitse sociale film van Usch Barthel- mess-Weller en Werner Meyer. In houd: De film is een verhelderende analyse over de opkomst van het na zisme in Duitsland. De film speelt In 1932 21.55 Handel en wandel (Open school): Stress. Herhaling deel 2. RTBF 1 16.45 ONEM: Informatie voor werk zoekenden. 17.00 Schooltelevisie. 17.30 Plein jeu. Gevarieerd jeugdpro gramma. 19.05 Ce soir. Actualiteiten. 19.25 Consumententips. 19.26 Lotto-berichten. 19.30 Journaal. 20 00 Contacts. Verkeerstips. 20.05 Les Brigades du Tigre (6). Franse serie. 21.00 Videogram. Gevarieerd pro gramma. 21.45 Salut l'artiste. Culturele ru briek. 22.45 Journaal en weerbericht. 23.00 Tribune economique et socia le: CSC. RTBF 2 18.05 La corde au cou (5). Serie naar Emile Gaboriau. 19.00 Tribune economique et socia le: CSC. 19.30 Nieuws voor doven en slecht horenden. 20.00 Point de mire. Herinneringen aan Georges Brassens. 21.00 L'homme de nulle part. Franse psychologisch-soclale schets van Pierfe Chenal (1936). Engeland Michael York speelt de rol van Con rad Ludwig in „Something for every one". BBC 2 om 21.00 uur. BBC 1 16.20 Superheroes. Tekenfilmserie. 16.25 Jackanory. 16.40 Roger's dog show. 17.00 John Craven's newsround. 17.10 Think again. Kinderserie. 17.40 Journaal. 18.05 Southeast at six. 18.30 Tekenfilm. 18.45 Angels. Serie. 19.05 Harty. 19.45 Taxi. Amerikaanse serie. 20.05 Bergerac. Serie. 21.00 Journaal. 21.25 Dark side of the sun. Serie. 22.15 Boksen. Frank Buo. 23.05 Barbara Mandrell. 23.45 Nieuwsoverzicht. 23.47 Weerbericht. BBC 2 rie. 18.45 The great egg race. Spelpro- gramma. 19.15 Photo assigment. 19.55 Best of brass. Muzikaal pro- gramma. 20.30 Top gear. Automagazine. 21.00 Something for everyone. En gelse film (1970) Inhoud: Sombere komedie over een amorele bi-seksue le jongen ten eigen bate bedienden en familieleden van de verarmde gra vin Lansbury manipuleert Het is de eerste film van Broadway-regisseur Harold Prince. De rolprent werd op genomen op locatie in Beiefen. 22.50 Newsnight. 23.50 Photo assigment result. 00.01 Schooltelevisie. ITV 17.15 Emmerdale farm. 17.45 Nieuws. 18.00 About Anglia. 18.35 Crossroads. 19.00 Bygones. 19.30 Give us a clue. 20.00 Entertainment express 21.00 Rumpole of the Bailey: Tv-se- rie van John Mortimer. 22.00 News at ten. 22.20 Anglia late news. 22.30 Citanovich trilogie: Leyton. 23.30 The mysteries of Edgar Walla ce. 00 fp Tuesday Topic. TV-morgen NEDERLAND 1 NOS 09.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. NOS-NOT 10.00 Pak je prentenboek. Afl. 2. 13.00 Nieuws voor doven en slechthoren den. TROS 15.30 Calimero's bio scoop. 16.00 Zoo is de dierentuin. Serie over dierentuinen. 16.35 De Blufkwis. Spelprogramma. DUITSLAND 1 09.25 Sesamstraat. 10.00 Journaal. 10.03 Onderneming Arke Noe. Her haling. 11.50 Umschau. 12.10 Moni tor. 12.55 Persoverzicht. 13.00 Jour naal. 13.15 Videotekst voor ieder een. 16.10 Journaal. 16.15 Een won derboom redt vele dieren. 17.00 De oude doos. Kinderprogramma. DUITSLAND 2 10.00 Zie Duitsland 1. 15.25 Enorm in vorm. Aerobic-oefeningen. 15.40 Videotex! voor iedereen. 15.57 ZDF-Uw programma. 16.00 Journaal. 16.04 De groene rook. Aansl.: Nieuwsoverzicht. 16.35 Paradijs vol geheimen. Impressies uit Chili. 17.00 Journaal. BELGIE BRT 1 16.20 Teletekst voor iedereen. 16.30 Take it easy (Open school). 17.00 Telecommunicatie (Open school). Vierde aflevering. Herhaling. 17.30 Belfi en Lillibit. Laatste aflevering. 17.55 Rooien en blauwen. Tekenfilm. BELGIE FRANS 1 12.00 Teletekst. Nationaal magazine. 15.00 Schooltelevisie. 16.00 Graffiti. Jeugdprogramma. 17.30 Plein jeu. BELGIE FRANS 2 ENGELAND BBC 1 06 00 Teletekal. 06.30 Br.akf.,1 time. 09.00 Gharbar. 09.30 Conser vative Party conference. 10.30 Play school. 10.55 Conservative Party conference. 12.30 Journaal en finan. nieuws 13.00 Pebble Mill at one. 13.45 Hokey-Cokey. Kleuterprogram ma. 14.30 Conservative Party confe rence. 15.55 Play school. 16.20 Su perheroes. Tekenfilmserie. 16.25 Jackanory. Spelprogramma. 16.40 Screentest. 17.05 John Craven's newsround. ITV 06.25 Good morning Britain. 09.30 Schooltelevisie. 12.00 Button Moon. 12,10 Rainbow. 12.30 Playschool. 13.00 News at One. 13.20 Anglia News. 13.30 A plus. 14.00 Take the high road. 14.30 A country practice. 15.30 Blockbusters. 16.00 Button moon. 16.15 Dangermouse. 16.20 Emu's world. 16.45 The all electric amusement arcade. HILVERSUM 1 leder heel uur nieuws. 17.55 Mededelingen (NOS). 18.06 AVRO's Radiojournaal. 18.25 Top pers van toen. (De AM-zender van Hilversum 1 wordt van 19.02- 19.40 afgekoppeld voor Hilversum 5: 19.02 Bulletin in het Marokkaans-Arabisch. 19.10 Bulletin in het Berbers. 19.20 Bulletin in het Turks. 19.30 Bulletin in het Spaans). AVRO: 19.02 Tussen Ti- voli en Christiana. 21.02 Wie zwijgt stemt toe..., hoorsp.serie. 22.02 AVRO's Sportpan. Eretrib. NOS: 23.02 Met het oog op morgen. VARA: 0.02 Elpee tuin. 2.02 Groot licht. 5.02 Truck. HILVERSUM 2 TROS: 16.00 TROS Nieuwsshow. (16.30. 17.30 en 18.00 Nws.) P.P.: 18.20 Uitzending van de EVP. Hum.Verb.: 18.30 Het voordeel van de twijfel. TROS: 19.00 TROS Klantenservice. 20.00 Nws. 20.03 Fi nale. 21.00 Om het boek. TELEAC: 21.30 Onderwijskunde, les 1. 22.00 Reuma-voorlichting, (herh. 3) TROS: 22.30 Nws. 22.40 Een dode uit het Oosten (5). hoorsp. 23.00 Proeflokaal. 23.55 Nws. HILVERSUM 3 leder heel uur nieuws. NOS: 18.04 De avondspits. VARA: 19.02 Hof van Heden. 20.02 Pop krant. 21.02 Moondogs. HILVERSUM 4 17.00 Overname Hil versum 2. NCRV: 20.00 Muziek in NCRV-Studlo 2. 21.30 Llterama. Hob bels en stenen, klankb. 22.25 De or gelmaker Hinsch. Morgen HILVERSUM 1 leder heel uur nieuws. VOO: 7.02 Ook goeiemorgen. (7.30 en 8.30 Veronica Nieuwsradio). 9.30 Muziek terwijl u werkt. 10.30 Veronica Nieuwsradio. 10.32 Kletskop. 12.03 Will wil wel. (12.30 Veronica Nieuws radio.) 14.03 De Jukebox. 15.03 Toe ters en Bellen. (16.30 Veronica Nws.radio). HILVERSUM 2 VARA: 7.00 Nws. 7.10 VARA Woensdag op 2: De wekkerra dio. (7.30, 8.00 en 8.30 Nws. 7.20 Een greep uit de ochtendbladen. 8.11 Ak- tual.) NOS 9.05 NOS-Sporllef. 9.24 Waterstanden. 9.30 Nws. TELEAC: 9.33 Follow Me I (les 2 VARA: 10.03 Nederlandse Schoolradio: Stappen met taal. 10.23 Hoor Haar. (10.30 Nws. 11.30 Nws.) 11.33 Leef- tijd-ge- noeg. Overh.voort.: 12.16 Gesprekken met vrouwen. Inform, over emancipa tie. NOS: 12.26 Meded. voor land- en tuinbouw. 12.30 Nws. VARA: 12.36 Dingen van de dag. 13.00 Nws. 13.10 Leef-tijd-genoeg. (13.30 Nws.) 14.00 De Schuurpapier vanuit Diergaarde Blljdorp. NOS- RVU. 14 33 't Gif en ik. NOS: 15.03 Zo kan het ook. 15.30 Nws. 15.32 NOS-Wereldwijzer. 16.00 Wat een taal 16.30 Nws. NCRV: 16.32 Studio 55. HILVERSUM 3 leder heel uur nieuws. KRO: Het progr. kan tussen 8.04 - 16.58, na nieuws en reklame, onder broken worden voor aktual. van Echo. 7.02 Het leven begint na zeven, met Peter Koelewljn. 9.04 Formule 3. 11.04 De wereld op woensdag. 12.04 Vraag en antwoord. 13.04 Seeburg en Wuerlitzer. 14.04 Don't stop the music. 15.04 Komt er nog wat van? 17.04 Weeshuis van de hits. HILVERSUM 4 NCRV: 7 00 Nws.7.02 Het levende Woord. 7.10 Preludium 8.00 Nws. 8.05 Platennieuws. 8.45 Muslca Sacra. 9.15 Onder de hoogte- zon 10.00 Kamermuz uit de Barok. 10.30 Orkestpalet. 12.00 De symf. v. Mozart (XXII). 12.30 Promenade. 13.00 Nws. 13.05 Orgelconcert. AVRO: 13.30 Bernard Haitink. 14.30 Jaap ter Linden (barokcello) speelt Bach. 15.45 Europiade: Het muziekle- v$»> in Denemarken.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 15