gehoor dgezien Artiesten bijten van zich af SPRAAK ^DIO/TELEVISIE CcidócSomotit MAANDAG 10 OKTOBER 1983 PAGINA 9 door Ton Oliemuller Artiesten hebben heel wat te stellen met de kri tiek. Ofwel hun werk doorstaat de toets der kritiek of het wordt weggevaagd en dan moe ten zij mentaal de fut op brengen om als persoon die kritische toets te doorstaan. Dit roept voor de betrokkenen vaak heel emotionele gebeu- rens op. Soms hangen ziel en zaligheid van een recensie af. Daarom wil len zij wel eens van zich afbijten en de kritiek niet kritiekloos onder gaan. Een openbaar wederwoord van gekritiseerde of zelfs weggeschreven (kleinkun stenaars wordt doorgaans niet verwacht of geleverd. Geen krant of blad maakt er een gewoonte van tegen-re censies te plaatsen, van de hand van de getroffen artiest zelf, die toch al in de zenu wen zat vanwege de premiè re en de confrontatie met de pers. VAR A-radio brengt daarin verandering, gaat met die re gel breken in het programma „Het laatste woord". Zater dag een week geleden kreeg Ineke Holzhaus gelegenheid van zich af te praten, zich te verweren tegen de kritiek, die op haar door twee kran ten was geleverd met betrek king tot haar voorstelling van „Poëzie Hardop" met een Breitenbach-programma. Afgelopen zaterdag trok Wim Nelissen, acteur van de Arnhemse Toneelgroep Theater, van leer tegen twee dagbladrecensenten. Die schreven afkeurend over diens vertolking van de rol van SS-er in het stuk „Ge sprekken met de beul". Zij spraken van mislukt. Nelis sen schetste zelf zijn verba zing, toen hij daags daarop in twee weekbladen zijn rol ge prezen vond. Nelissen gunt die dagbladkritici het recht op hun eigen mening, maar zij hadden na moeten laten het publiek te adviseren niet te komen kijken. Op die ma nier kan het zich geen eigen mening vormen en daar heeft het publiek ook recht op. Het idee en het initiatief voor deze wijze van artistiek ver weer via de radio komen van Rolf de Meijer, die de eindre dactie voert over „Het laatste woord", dat niet letterlijk het laatste woord behoeft te zijn. De bedoeling ligt in dit pro gramma voor, dat de kriticus zich uit zijn tent laat lokken, zodat er discussie kan ont staan Op die manier biedt dit wederwoord van de ar tiest een aanzet tot een ge sprek, waaruit juist bij de kriticus een meer genuan ceerd oordeel zou kunnen voortkomen, alsmede een be tere oordeelsvorming bij het publiek, dat dure kaartjes moet kopen. Rolf de Meijer: „Het ligt zo zeer voor de hand om de ar tiest recht op een weder woord te geven, dat het kan verbazen, dat nooit iemand eerder op dit idee gekomen is. Een recensie kan heel pijnlijk aankomen. Kunste naars zijn vaak afhankelijk van subsidieverstrekkers en die lezen vernietigende re censies ook. Einde van de subsidie. Ook maak je het mee, dat recensenten dezelf de mensen zijn die deel uit maken van commissies, die aan subsidiegevers advies uit brengen. Het gaat dan direct om de boterham van de Herman Stok vangt in „Het laatste woord" de artiesten op die zich geschokt voelen over recensies. kunstenaar. Hetzelfde geldt voor theatermakers, die soms al hun centen in een voor stelling hebben gestoken en er na een ongunstige kritiek geen dubbeltje meer van te rug zien. Ook daarvan be staan schokkende voorbeel den. En bovendien moet een kriticus zo consequent zijn om ook kritiek op zijn eigen werk te verdragen". TWEEZIJDIG Uit de praktijk van het re^ censeren heeft zich de eenzij digheid ontwikkeld. Een ar tiest steekt veel tijd en talent in de aanmaak van een schil derij, een film, een voorstel ling, een boek of een ander werkstuk. Dan komt er een recensent en die heeft daar dan geen waardering voor. Dag werkstuk. Komt er geen man van de krant, dan zeurt een kunstenaar de kunstre dactie de kop gek om in elk geval een recensent te sturen, want één ding wil hij perse niet en dat is dat er geen no titie van zijn werk wordt ge nomen en er geen publiek licht zou vallen op wat hij te bieden heeft. Stuurt de krant iemand, dan dient die des kundig te zijn en zijn per soonlijke gevoelens los te kunnen maken van de in houdelijke betekenis van een artistieke prestatie. De lezer heeft daar recht op. Die moet weten wat hem geboden wordt als hij zijn goeie geld besteedt aan wat als kunst wgrdt omschreven. Hij kan waar eisen voor zijn geld. Een kat in de zak ln de vorm van onvoldragen werk mag daartoe niet gerekend wor den en daar zou het toch toe kunnen leiden als de kriticus zijn arbeid zou staken. Noch tans schijnt hij het laatste woord te hebben, omdat zel den een kunstenaar de kans krijgt iets terug te zegen of te schrijven. Zo ontstond een richtingsverkeer in het re censie-wezen. Men kan te recht de vraag stellen of én kunstenaar én publiek daar mee zijn gediend. Uiteinde lijk werd door sportjournalis ten na afloop van de wed strijd Ajax-Groningen ach teraf ook aan de nieuw- Ajaxied Ronald Koeman ge vraagd hoe hij die penalty te gen zijn oude club had kun nen missen. En zijn verkla ring kwam ook welomschreven in de krant. Jaren geleden alweer ont wikkelde zich in Hilversum een nieuwe methodiek van recenseren bij het beoordelen van werkstukken voor de tv. Duidelijk tweerichtingsver keer met de mogelijkheid botsingen te vermijden. Men kan de vraag stellen of die manier van werken ook niet bij andersoortig kunstwerk toegepast kan worden. In Hilversum nl. bestaat ge legenheid voor tv-journalis- ten om produkties vooraf te bekijken. Dit leidt dan tot wat men een voorbeschou wing zou kunnen noemen. Bij dat kijken-vooraf ziften recensenten enerzijds en re-^ gisseur/acteurs/tekstsghilh vers anderzijds schouder aan schouder voor de buis. Na af loop spuit de recensent ter plekke zijn kritiek Die ver werkt hij nadien ook in zijn artikel. Tegelijkertijd krijgen de artistiek betrokkenen de kans zich tegen die kritiek te verweren. Dit kan tot twee dingen lei den! Ten eerste kan de re- cement na kennisneming van de reactie van de betrok ken artiest zijn mening her zien en tot een genuanceer der oordeel komen. Ten tweede -en die werkwijze wordt sinds jaar en dag door ons blad gevolgd- de recen sent handhaaft zijn kritiek en laat die volgen door de ge schreven reactie daarop van de makers van zulk een pro gramma. De vrucht van deze manier van werken is, dat de recensent zijn recht blijft hanteren om artistieke en/of documentaire werkstukken kritisch te bezien en te bege leiden en dat de tv-makers ook hun eigen visie bij het kijkpubliek kunnen brengen door middel van dezelfde re censent. Dit moet er dan toe leiden, dat de krantelezer/tv- kijker in staat wordt gesteld tot een eigen oordeel te ko men. Op die manier gaat het niet direct om de mening van een recensent of om het ver weer van een kunstenaar, maar voor de kijker om de waarde van het eigenlijke werkstuk. Ook Rembrandt werd in zijn tijd door zijn kritici gekraakt. Van Gogh niet minder. Dit kan de huidige artiest tot troost strekken. Een kriticus, die een artiest kraakt op an dere gronden dan de inhou delijke kant van zijn pro gramma of werk, verdient terecht gewezen te worden. Bekend is het voorbeeld van een kriticus, die een zangeres een slechte carrière op het podium voorspelde, omdat letterlijk „gezien de stand van haar spillebenen voor haar geen toekomst als groot zapgeres was weggelegd". Tegen dit soort onzin moet een artiest zich kunnen ver weren. Daar wil „Het laatste woord" vgn Wolf de Meijer ook voor gaan staan. Elke zaterdag middag tussen half vijf en vijf uur op Hilversum 1 als onderdeel van het nieuwe programma „Heuvellaan 33", dat om vier uur begint en al- lerhand andere onderwerpen oppikt, ook sportieve zaken. Het gaat dan zo, dat de pre sentatoren Herman Stok, Ka- rel Roskam en Gerda Haver tong stukken recensie voorle zen en dat de gelaakte dan wel in de grond getrapte ar tiest drie minuten krijgt ge boden om van zich af te bij ten. Rolf de Meijer: „Maar het moet over de inhoud van een werkstuk, boek of voorstel ling blijven gaan en niet om persoonlijke rancunes. Het zal wel uit de haast van het nachtwerk voortvloeien, maar bij het lezen van kritie ken stuit ik vaak op clichees, kasten vol vaststaande uit drukkingen. Ook de artiest moet kunnen relativeren. Tot elke prijs gaan wij gescheld uit de weg. Daar is niemand mee gediend. We halen de recensent met opzet niet naar Hilversum, omdat hij daar dan weer het laatste woord zou nemen. Wel laten we de recensent, die op de korrel wordt genomen, dit vooraf weten. Kan hij via de radio vernemen waar het bij hem aan schort en hoe de artiest over hem denkt". a HENK Henk Spaan en Harry Ver- meegen, de twee mensen achter de satirische VARA- tv-rubriek „Pisa", beloof den in den beginne oor spronkelijk werk en een originele kijk op de dingen om ons heen. Hoe nu? Vol op klachten van kijkers in tussen die die twee met geen geweld meer kunnen volgen. Zij kunnen geen stap meer zetten of zij gras duinen vrijelijk in de pro gramma's van andere om roepen. Die moet je alle maal gezien hebben om hun geestigheden te kunnen be oordelen. Laten ze even gauw een' stukje geknipte tekst van Dick Passchier zien en horen en maken zij daar een grap over. Maar hoeveel kijkers hebben dat programma van Dick ge zien? Onbegrijpelijke grap dus. Dan pakken zij weer een stukje „Hints" op van de KRO. Zij herleiden de daarin gebruikte gebaren taal tot bewegingen met een even schuine inslag als hun toren scheef staat. Heeft ie mand al gekeken naar het nieuwe VPRO-programma „De lijn" naar een idee van Harry Mulisch en verder uitgewerkt door Netty Ro- senfeld? Nee? Nou, zet dan ook „Pisa" maar niet aan, want daarin volgen ze eerst een stukje „Lijn" om daar verder hun eigen touw aan vast te knopen en dan is er geen touw meer aan vast te knopen. Als de VARA in de naaste toekomst meer dan in het jongste verleden pro gramma's wil gaan maken met hoog scorende kijkcij fers, dan zullen Henk en Harry het toch meer in ei gen bedenksels moeten le ren zoeken. En de VA!RA- huisstijl met dat nadrukke lijke uitroepteken niet moe ten aanlengen met wat ze bij de andere omroepen on verhoeds weggappen. Pisa houdt het hoofd boven wa ter bij de gratie van wat an dere omroepen aan origi neels (pogen te) bedenken, Van al die dingen pikken zij een graantje mee. Dag en nachtverblijf voor de buis lijkt geboden voor air- wie nog iets van Pisa wil begrijpen. Zelfs tijdens uit zendingen van deze rubriek moet het andere net in het oog gehouden worden, an ders gaat de volgende afle vering van Pisa het begrips vermogen van de gemiddel de kijker te boven. Zelfs de verrichtingen van het nieu we kamermeisje laten aan duidelijkheid te wensen - over, aangezien Harry stof fige lijfplekjes aanwijst juist waar hij kort tevoren zelf al veel stof heeft doen opwaai en. Momenteel is deze ru briek vanwege het leentje buur interessanter voor tv- mensen dan voor de kijker. Die eerste groep wil zien, hoe Henk en Harry in hun werk gradsuinen en de kij ker blijft zich afvragen waar die twee het eigenlijk voortdurend over hebben. JULIO Julio Verkerk (Iglesias) wipte dezer dagen in Parijs langs om een diamanten el» pee te ontvangen uit han den van burgemeester Jac ques Chirac. Zijn elpees gin gen in 100.000.000 stuks over de toonbank, boven dien gezongen in zes talen,, waarvoor hij in het recordT boek van Guiness kwam. Julio heeft nu nog een wens. Hij wil ook Amerika nog aan zijn voeten. Als binnenkomertje gaat hij daarvoor duetten zingen met Diana Ross. irce Majeure L-lf team van Farce Majeure W&ft elkaar na zeven jaar fier gevonden. De oude üéÊeg komt versterkt met ifyfy Heyting, de schrijfster W i het kinderprogramma u Familie Knots", iedere Jrtien dagen op het I$erm. Evenals in het verle- ijtfr blijft de inhoud gericht ^actuele gebeurtenissen in en buitenland. Men 't zelfs meer faciliteiten 'offen om het programma actueel mogelijk te ma- Ook is de „Kar" weer want het contact met publiek is het team goed zllen. De muziek blijft ver- \d worden door Harry pink. uur, Nederland 1. hei kaoeratie V-1 Jnneer majoor Gallagher Vlhuids uit Frankrijk terug- ïrt. is het hem duidelijk, de Duitsers niet lang r zullen wachten, voordat eerste V-1's op Londen afvuren. Hij adviseert nel Gwillim zo snel mo- een sabotage-team op f eiden. Na een strenge se- ie komen er zes mannen vier vrouwen te voor- ijn, die een voor een op capaciteiten worden ge- De vrijwilligers worden hun opleiding naar een 'goed gebracht, waar ze trainingsleider kolonel llires „hartelijk" verwel- jnd worden. uur, Nederland 1. trco Bakker p senteert... 'V de nieuwe serie muziek- mamma's, waarin Marco 95.|ïker als gastheer optreedt, Jdt in iedere uitzending r! land als kapstok ge- ht. Vanavond is dat Enge- d, dat voor Marco Bakker onbekend gebied is. >ten en muzikale bijdra- uit dit land vormen de in- p van het programma. j>daar dat de lyrische so- 3n Celia Jeffreys, die een tiding aan het Londense College of Music volg- maar tegenwoordig in 'ind woont, bij Marco treden. Ook mondhar- taspeler Tommy Reilly is goede bekende in ons uur, Nederland 2. Nederland NEDERLAND 1 VOO 16.00 Tineke. Gevariëerd pro gramma met gasten in de studio. Presentatie: Tineke Vos. NCRV 18.55 De Roze Panter. Teken filmserie. 19.00 De Schat van „De Gou den Valk". Australische jeugdserie. Afl. 8: Wim van Doren wordt beschuldigd gevist te hebben in de buurt van „De Gouden Valk". 19.25 Wild-west op z'n Best. Komische avonturen in het Wilde Westen. Afl. 8: Sam's echtgenote is ontevreden en vertrekt. NOS 20.00 Journaal. NCRV 20.28 Farce Majeure, het Far- ce-Majeure-team, versterkt met Hetty Heyting, reageert op toestanden van vandaag de dag. 21.00 Operatie V-1. Engelse tv-serie over een sabotage- team in oorlogstijd. Afl.: 2. De Duitsers zijn van plan om binnenkort de eerste V-1's op Londen af te vu ren. Lt-Kolonel Squires (Nel Stacey) vormt een sabota- geteam. 21.50 Hier en Nu. Actualitei tenrubriek. 22.30 Kleine Kerken. Serie over de historie, het heden en de toekomstverwachtin gen van een aantal kleinere kerkgenootschappen. Afl. 1: Bond van Pinkstergemeen ten. 22.55 Hill Street Blues. Ameri kaanse politieserie. Van daag o.a.: Washington blijft zoeken naar het bewijs van de onschuld in de schiet partij door rechercheur Weeks. NOS 23.50 Journaal. 23.55 Nieuws voor doven en slechthorenden. NEDERLAND 2 NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.30 Sesamstraat. 18.45 Jeugdjournaal. 19.00 Journaal. 19.12 Dolly Dots. Tv-serie. Afl. 6: De aerobische minnaar. Victor Daes gaat op vakan tie, maar neemt de verkeer de koffer mee. 19.40 Kieskeurig. Consumen tenrubriek, gepresenteerd door Wim Bosboom en Mi reille Bekooy. 20.05 Marco Bakker presen teert... Showprogramma, waarin vandaag de muziek van Engeland centraal staat. Gasten van Marco Bakker zijn o.a.: Celia Jef- frys, sopraan en Tommy Reilly, mondharmonicaspe ler. (gelijktijdig in stereo uit gezonden op de zender Hil versum 1). 20.50 Moord in Texas. Ameri kaanse serie. Afl.: 3.(slot). Ann wil scheiden van John Hill en besluit om tegen hem te getuigen. 21.30 TV-Privé. Een nieuwe reeks ontmoetingen gepre senteerd door Henk van der Meijden. NOS 22.30 Journaal. 22.45 Den Haag Vandaag. 23.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. TELEAC 23.05 Onderwijskunde, les 1. DUITSLAND 1 17.50 Journaal. 18.00 Hier und Heute. Streeknieuws. 18.25 Kalenderverhalen. 19.00 Rendez-vous met de dood. Naar de roman van William Irish. 20.00 Journaal. 20.15 Luister en ellende der courti sanes. Serie naar Honore de Balzac. Zevende deel. 21.15 Wanneer het de boze buren niet meer aanstaat. Over geweld en tegengeweld in Z.-Afrika. 21.45 Omslaan alstublieft. Ontspan ningsprogramma. 22.30 Achtergrondinformatie. 23.00 Late lente (Banshun). Japanse film van Yasujlro Ozu (1949). Uit de serie films van de Japanse regisseur Yasujiri Ozu vertoont het eerste net „Late lente" (Banshun) uit 1949, die algemeen beschouwd wordt als een van de mooiste en meest Japanse films van de meester. De jonge Nori- ko (Setsuko Hara) heeft na de dood van haar moeder jarenlang voor haar vader (Chishu Ryu) gezorgd. Als deze zich bewust wordt van het feit, dat hij de toekomst Van zijn dochter in de weg staat, dringt hij er op aan, dat ze trouwt. Maar ze voelt er niets voor haar vader alleen te laten. De oude man vindt dan een manier om Norlko tot andere gedachten te brengen en zich langzaam van haar los te maken. 00.45 Journaal. DUITSLAND 2 17.50 De straten van San Francisco. Amerikaanse politieserie. Afl.: De ko gel (1). Aansl.: Nieuwsoverzicht. 18.25 De straten van San Francisco. Tweede deel. 18.57 ZDF-Uw programma. 19.00 Journaal. 19.30 Na, sowasi Muzikaal program ma van Thomas Gottschalk. 20.15 Gezondheidsmagazine Prak tijk. Afl.: Niertransplantaties. 21.00 Actualiteiten. 21.20 Op de schouders van een reus. Engels tv-spel van Anthony Simmons. Bij wijze van proef neemt het echtpaar Wiles de intelligente, maar zwaar invalide Terry eerst in huis, waarna ze hem later adopteren. Aanvankelijk kan Terry zich physiek en psychisch absoluut niet aanpas sen, hetgeen bij hem tot uitbarstin gen van agressie leidt, die de com municatie en het samenleven erg be moeilijken. Maar adoptief-moeder Hazel vecht met oneindig geduld en soms met vertwijfeling voor haar zor genkind. Ze leert hem trappen klim men, te vallen zonder zich pijn te doen en ze brengt hem zover dat hij thuis nuttige karweitjes kan doen. Het echtpaar Wiles slaagt er zelfs in de jongen op een school te krijgen. 22.50 Gezondheidsmagazine Prak tijk extra. Vragen van kijkers. 23.10 WK Golf. 00.10 Journaal. DUITSLAND 3 WDR 18.00 Tv-cursus scheikunde. 18.30 Sesamstraat. 19.00 Het actuele uurtje. 20.00 Journaal. 20.15 Buitenlandshow. 21.45 Spiegel van het land. Discus sieprogramma: Dammerschoppen. 22.15 Sport-plaate. Aansl.: Journaal. BRT 1 18.00 Quaquao. Tekenfilmserie voor kleuters. 18.05 Rondomons. Jeugdprogram- 18.30 De geschiedenis van de kleine man (Open school). Derde deel. 19.00 Korte film. 19.10 Uitzending door derden. Pro gramma van de VNOS. 19.40 Mededelingen en programma- -overzicht. 19.45 Journaal en sport. 20.10 De weerman. 20.15 Mini mlkro makro. Spelpro- gramma. 20.20 Onder de Zuiderkeerkring. Au stralische serie van Rod Hardy. Vier de deel. 21.10 Benny Hill show. 21.35 Horizon. Wetenschappelijk ma gazine. 22.00 Journaal. Aansluitend: Coda (poezie). BRT 2 19.00 Tijdrover: Doo-het-zelf. Elasti sche voegen (2). 19.15 Van negen tot vijf. Amerikaan se komische serie. 19.40 Mededelingen en programma- -overzicht. 19.45 Journaal en sport. 20.10 De weerman. 20.15 Extra-time. Sportprogramma. Aansl.: Toto- prognose. 21.30 Uitzending door derden. Pro gramma van het Vrije Woord. 22.00 De PVBA Elektron. Herhaling. RTBF 1 17.30 Plein jeu. Programma voor de jeugd. 19.05 Ce soir. Actualiteiten. 19.25 Consumententips. 19.30 Journaal. 20.00 Kagemusha. Japanse film van Akira Kurosawa (1980). Aansl.: Debat. 23.50 Journaal. RTBF 2 18.05 La corde au cou (4). Serie naar Emile Gaboriau. 19.00 Lundi-sports. Sportprogram- 19.25 Toto-berichtan. 19.30 Nieuws voor doven en slecht horenden. 20.00 Seniorama. Magazine voor de derde leeftijd. 20.30 Au coeur tout nu. Portret van Franpois Masset. 22.15 Landbouwinformatie. Herha ling. BBC 1 16.20 Superheroes. Tekenfilmserie. 16.25 Jackanory. 16.40 Playaway. 17.05 John Craven's newsround. 17.10 Blue Peter. 17.40 Journaal. 18.05 Southeast at six. 18.30 Fair comment. 18.40 Top secret. 19.10 Bellamy's new world. 19.40 Hi-de-hi. Serie. 20.10 Panorama. Actualiteiten. 21.00 Journaal. 21.25 The father. Tv-spel. 22.55 Film '83. 23.23 Journaal. 23.25 Propaganda with facts. 23.50 Weerbericht. BBC 2 17.40 Treasure houses. 18.10 Great gardens. 18.20 The best of Deliah. Compilatie culinaire serie. 18.45 Riverside. 19.15 Photo assigment. 20.00 Eric. Amerikaanse tv-film (1975). 21.30 Horizon. 22.25 The Greeks have a word for it. 22.50 Newsnight. 23.35 Photo assigment result. ITV 18.00 About Anglia. 18.30 Survival. 19.00 The Krypton Factor. 19.30 Coronation Street. 20.00 Never the twain. 20.30 World in action. 21.00 Quincy. 22.00 News at ten. 22.30 Anglia reports. 23.00 Thriller, titel onbekend. 00.15 Personal view. TV-morgen NEDERLAND 1 NOS 09.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. NOS-NOT 10.00 Pak je prentenboek. Afl. 2. 10.30 De Egyptenaren. Afl. 3. 11.00 Wat is geschiedenis? Afl. 4 (teletekst). 11.30-12.00 Lief zijn voor el kaar. Afl. 4. NOS 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. NOS-NOT 14.30-15.00 Schrijvers op school. Afl. 3. RVU 15.30 Vrouw, voel je goed. Afl.3: Voorbehoedsmidde len. NCRV 16.00 James Herriot, beleve nissen van een veearts. Afl. 2: Een hondebaan. Ja mes merkt dat veel boeren nog zweren bij oude kwak zalverspraktijken (herh.). 16.50 Globetrotten, jeugdma- gazine waarin aandacht voor gewone en ongewone zaken in andere landen. Afl. 2: Onderwerpen uit Mexico, Spanje en Frank rijk. 17.10 Yakari, tekenfilm, afl. 2. NEDERLAND 2 NOS 13.00 Nieuws voor doven en slecht horenden. DUITSLAND 1 09.25 Sesamstraat. 10.00 Journaal. 10.03 WK Golf. 11.05 Op de schouders van een reus. Tv-spel. 12.35 Umschau. 12.55 Persoverzicht. 13.00 Journaal. 13.15 Videotext voor iedereen. 15.40 Videotext voor iedereen. 16.10 Journaal. 16.15 Het onvervangbare surrogaat. Over de kunststofbeurs Dusseldorf. 17.00 Wees slim - gappen bij de bouw. Uit de serie „Denkste!?". 17.50 Journaal. 18.00 Hier und Heute. Streeknièuws. DUITSLAND 2 10.00 Zie Duitsland 1. 15.57 ZDF-Uw programma. 16.00 Journaal. 16.04 Mozaiek. Magazine voor de derde leeftijd. Aansl.: Nieuwsover zicht. 16.35 Strandpiraten. Jeugdserie. 17.00 Journaal. Aansl.: Nieuws uit de deelstaten. 17.15 Tele-magazine. 17.50 Een woord van muziek. Spel met Heinz Eckner. Aansl.: Nieuwso verzicht. HILVERSUM 1 16.02 Maandagmiddag magazine, (met om 16.02: Een duit in de zak. 17.02 Piekuur. 17.55 NOS: Meded.j. 18.06 Het Journalistenforum. 19.02 TROS Country. (De AM-zender van Hilversum 1 wordt van 19.02-19:40 afgekoppeld voor Hilversum 5. NOS: 19.02 Nws. voor buitenlanders. 19.02 Bulletin in het Marokkaans-Arabisch. 19.10 Bulletin in het Berbers. 19.20 Bulletin in het Turks. 19.30 Bulletin in het Spaans.). 20.02 Marco Bakker presenteert (Uitzending gelijktijdig i.s.m. TROS TV via Nederland 2). 20.50 Lichte Grammofoonmuz. 21.02 Gastenboek. 22.02 Aktua- Sportcafe. NOS: 23.02 Met het oog op morgen. AVRO: 0.02 Easy Listening. 2:02 AVRO's Service Station. 6.02 Auto in? AVRO aan. (6.30 AVRO'S Radlo- HILVERSUM 2 16.00 en 17.00 Nws. NOS: 18.00 Nws. 18.30 Uitzending van de NIK. 18.45 Uitz. v.d. Bond Zonder Naam. VOO: 18.50 Veronica Sport. 19.00 Nws. 19.30 Veronica nws. radio. 19.33 Confrontatie. 20.00 Nws. 20.30 Vero nica nws. radio. 20.33 Trend. 21.00 Nws. TELEAC: 21.30 Bloeddruk, hoofdpijn, voorbeelden van psycho somatiek, introduktie. 22.00 De Antie ke Wereld. Afl.: Een reis door Egypte, les 2: Luxor. VOO: 22.30 Nws. 22.40 Veronica nws. radio. 23.00 Het zwarte gat. NOS: 23.55 Nws. HILVERSUM 3 16.03 Toppop Disco Show. (17.30 AVRO's Radiojournaal). 17.56 Per saldo. NOS: 18.04 De avondspits. AVRO: 19.02 Stennes. 20.02 Folklive. 21.02 Elpee-uur. 22.02 Candlelight. 23.02-24.00 AVRO'Swingtime. HILVERSUM 4 16.30 Piccolo, kinderprogr. VARA: 20.00 Het Concèrtgebouwork. olv. Joseph Krips speelt symf. v. Mozart. 20.45 Komposities van Luciano Berlo. 22.00 Jazz-op-vier - Aad Bos. HILVERSUM 1 leder heel uur nieuws. AVRO: 7.02 Auto In? AVRO aan (7.02. 7.30, 8.06 en 8.30 AVRO's Radiojournaal. 7.33 en 8.33 Per saldo). 9.03 Steunpunt. 9.08 Arbeidsvitaminen. (10.03 Duime- land). 11.15 Uit is in. 11.30 De bre kers. 12.03 Muzikaal onthaal. 13.06 AVRO's Radiojournaal. 13.20 De AVRO Diligence. 13.57 Per saldo. 14.03 Mazzel. 15.03 De tweede ron de. 16.02 Hersengymnastiek. 16.30 Kom 'ns langs in „Des Indes". 17.52 Per saldo. 17.55 Mededelingen (NOS). HILVERSUM 3 leder heel uur nieuws. VARA: Van 7.00-18.00 aktualiteiten via Dingen van de dag. 7.02 Gesodemeurders - Felix Meurders - Roel Koeners. 9.30 In afwachting van. 11.03 Doorloper - Roel Koeners. 12.03 Paviljoen 3. Felix Meurders - Frank Klunhaar - Cees Baan - Ad Ie Comte - Bert Molenaar. 14.03 Peter Holland. 16.03 De verruk kelijke vijftien - Jeroen Soer. HILVERSUM 4 TROS 7.00 Nws. 7.02 Een goede morgen met Chriet Titulaer. (8.00 Nws). 9.00 Continu Klassiek 1100 TROS- Concertzaal: Internationaal vocalistenconcours in den Bosch 1983. 13.00 Nws. 13.05 De meest ver kochte klassieke tien. NCRV: 14.00 Vocaal recital. 14.33 In kleine bezet ting. 15.15 Beroemde soloconcerten: werken van Paganini. 16.00 Llterama- -dinsdag, of: Het kunstbedrijf. 16.45 Woord In de middag. 17.00 Overna me Hilversum 2.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 9