Van Boeckel op de goede weg ïege Peeters goede 1 hdicatie voor Post Carmona een klasse apart Badmintonbond zonder bestuur PORTTRIBUNE HAARLEM Honkbal- liefhebbers kunnen vrij dagnacht ge tuige zijn van een wedstrijd voor de World Series, het Ameri kaanse clubkampioenschap. Beelden van het treffen tussen de Baltimore Orioles en Philadelphia Phillies, in de Vere nigde Staten rechtstreeks op de televisie, worden in de Haarlem Bowling in Haarlem op een scherm geprojecteerd. Om een redelijke beeldkwaliteit te garanderen wordt bij de sporthal een schotel met een doorsnede van zes meter ge plaatst. Ongeveer een jaar geleden deed Haarlem ervaring op met satelliet-televisie. Toen werd de UEFA-bekerwedstrijd Spar tak Moskou Haarlem rechtstreeks op het scherm ge bracht. Daarvoor was een mobiele schotel van drie meter geplaatst. Bij die gelegenheid werd de sporthal bevolkt door drieduizend belangstellenden. Amerikaans honkbal rechtstreeks op Haarlems scherm MAANDAG 10 OKTOBER 1983 Motorcoureurs in achterhoede CARDIFF Zweden heeft met een straatlengte voorsprong op Tsjecho-Slowakije en Frankrijk de internationale motor- zesdaagse in Wales gewonnen. De Scandinaviers eisten voor het eerst in zestig jaar de hoogste eer op in deze zware hou- dingsproef, waarbij bijna de helft van de 360 gestarte motor rijders uitviel. Nederland schoof in het landenklassement nog op naar de achtste plaats. De Nederlandse afvaardiging kwam met vijf deelnemers over de eindstreep. Door het uitvallen van een ploeglid op de eerste dag was de Oranje-equipe al kansloos voor een ereplaats. Individueel viel Gerrit Wolsink op bij het enduro-werk. De crossende tandarts werd op een vier- -takt Honda vierde in de categorie boven 500-cc. In de hal- ve-literklasse eindigde Henk Poorte eveneens op de vierde plaats. De strijd om de Zilveren Vaas leverde ook al een duidelijke overwinning op voor een Zweeds ploeg, die er naast Canada als enige in slaagde met vier rijders de zesdaagse uit te rij den. Het Nederlandse „Vaasteam", met onder anderen Henk Seppenwoolde, werd zesde. irmans nint t rakteric DER WIJK jiieu Hermans er,ft de eerste veldrit I het seizoen 55s yC 1/84 gewonnen. In cheidsiPerwyk had de 1400. Irenner uit Dru- voor kilo- rafschf1" een van 1 dsrechwM minuten 10 se- GtJen nodig. Hans ^ers eindigde als }de. Derde werd cheid; H Verhagen. Westduitsers vechten titel Koopmans aan FRANKFORT De Westduitse bond van be roepsboksers (BDB) blijft hardnekkige pogingen ondernemen Rudy Koopmans diens Europese titel af te pakken. De Nederlandse halfzwaargewicht werd op 9 juli na de overwinning op Manfred Jass- mann door de Keulse dopingdeskundige Dönike betrapt op het gebruik van het anabole hormoon testosteron. Tijdens een voor het eerst na een lang durig verblijf in het ziekenhuis weer door Theo Wittenbrink voorgezeten vergadering in Frankfort besloot de BDB gesteund door een recent onder zoek van Dönike opnieuw bij de Europese boksu- nie (EBU) aan de bel te trekken, et uur van de Eu ropese boksunie legde tot nu toe alle Westduitse bezwaren naast zich neer, omdat testosteron niet op de lijst met verboden preparaten voorkomt. Turndames zegevieren OSLO De Nederlandse dames turnploeg heeft gisteren de derde en laatste voorbereidingswedstrijd op de wereld kampioenschappen turnen, die van 24 tot en met 30 okto ber in Boedapest worden gehouden, afgesloten met een ruime overwinning op Noorwegen: 360,95 -334,80 punten. In Oslo, waar de belangstelling van het publiek uitermate gering was, bleek dat Noorwegen internationaal volledig is afgehaakt. Bij de wereldkampioenschappen zal Noorwegen dan ook niet met een complete ploeg vertegenwoordigd zijn. Nederland miste in de Noorse hoofdstad Miriam Eigenhuy- sen, die daags voor het vertrek naar Noorwegen wegens een lichte enkelblessure moest thuis blijven. In Oslo raakte Carola Eenkhoorn bij de afsprong van de brug in de keuze- stof geblesseerd, zodat Nederland de wedstrijd met vijf turnsters afmaakte. Miriam Eigenhuysen en Carola Een- HAAG Karei van manager van de ijshockey- Feenstra Hee- overweegt een wegens opzette- mishandeling in te bij de politie tegen King van Panoso- Bosch. vs i i-o i speler drukte zaterdag Leejs de wedstrijd Heeren- HiDen Bosch (12-6) opzette- skenfti het gezicht van Mike olerxlrenhoven, waardoor deze en gebit ernstig Der, -0. SJve deze ellende werd waar George Pe- Husek (ex-HYS Nikon nu trainer/coach is, ook 27lgeconfronteerd met een :rde positie op de rang- Sehalve het verlies in inveen, verloor Den gisteravond ook op ei- van Nijmegen (1-5). het afgelopen weekein- 40,|erd duidelijk, dat in de •udingen in het Neder- ijshockey weinig is ver- 0 5 Fd. Behalve Heerenveen ich fijmegen zullen Amster- Tilburg Trappers deel uitmaken van de top. De laat ste is van het kwartet wellicht de zwakste. De Brabantse for matie verloor gisteravond op eigen ijs met 6-2 van Heeren veen. Er is in Friesland overigens bij de aanhang sprake van verza diging. Zat het Thialfstadion jarenlang vol bij zelfs weinig zeggende ontmoetingen, tegen Den Bosch waren er zaterdag nog geen duizend kijkers. Heerenveen Den Bosch 12-6 <5-2, 54. 2-0): scheidsrechter. Van Berkel; toe schouwers: 1250; strafminuten: Hee renveen; 35; Den Bosch 32; topscorers Heerenveen: Janssen 3. Groningen - Geleen (in Assen) 5-5 <2-1. 2-3, 1-1): scheidsrechter. Van de Hout; toe schouwers; 500; strafminuten: Gro ningen: 10; Geleen: 10; topscorers Groningen: Keizer 2; Geleen: Conroy 2. Geleen - Amsterdam 3-8 <0-1 1-3 2-4): scheidsrechter: Zaalberg van Seist, toeschouwers: 250, strafminu ten 38-28, topscorer Amsterdam: Ber- teling (4). Den Bosch - Nijmegen 1-5 (0-0 0-2 1-3): scheidsrechter: Westra, toe schouwers: 500, topscorers Nijmegen: Tijnagel (2) en Fraser (2). Tilburg - Heerenveen 2-6 (0-10-3 2-2): scheidsrechter: Toemen, toe schouwers: 700, topscorers Heeren veen: Janssen (2) en Koopmans (2). Stand: 1. Heerenveen 4-8; 2. Nijme gen 3-6; 3. Amsterdam 4-5; 4. Tilburg 4-3; 5. Eindhoven 3-2; 6. Geleen 4-2; 7. Groningen 2-1; 8. Den Bosch 4-1. BOSSCHENHOOFD Huub van Boeckel heeft het eerste tennistoernooi van het Nederlandse sa tellietcircuit volkomen beheerst. De Hagenaar won zowel het enkelspel als het dubbelspel. In de finale van het toernooi in Bosschenhoofd was hij met 6-1 6-7 (3-7) 6-3 te sterk voor Hugo Nunez uit Ecuador, die verrassend de eindstrijd had bereikt ten koste van de West duitser Karl Meiier. Met de Canadees Bill Cowan versloeg Van Boeckel la ter op de dag Johan Veke- mans en Menrto Oosting in de finale van het dub belspel: 6-3 6-4. Een beter begin van het sa tellietcircuit had Van Boec kel zich niet kunnen wensen. Hij koos bewust voor de toer- nooiencyclus van vijf weken met het oog op de te verdie nen ATP-punten voor de wereldranglijst. „Ik sta nu nummer 257. Als ik tot goede restaties kom in dit circuit eb ik kans op een plaats bij de eerste tweehonderd. Dat is een goede uitgangspositie voor de grotere toernooien", verklaarde Van Boeckel na zijn winst op Nunez. Die grotere toernooien gaat hij vanaf half november spe len in Australië. Van Boec kel denkt dat zijn spel het best tot zijn recht komt op gras. Vandaar de keuze van Australië, waar gras het meest voorkomende speelop- pervlak is. Voor Van Boec kel, die alleen van tennis leeft, betekent de trip naar Australië een behoorlijke in vestering. De Hagenaar weet nog niet of hij half november een kwalificatietoernooi speelt met nog drie Neder landers voor een plaats in het hoofdtoernooi van Ant werpen. Zelfs bij een neder laag in de eerste ronde van het zogenaamde ECC-toer- nooi kan men in Antwerpen nog vele harde dollars mee naar huis nemen. De beste vier Nederlanders in het satellietcircuit hebben de kans zich voor de kwalifi catie van Antwerpen te plaatsen. Van Boeckel wist, ondanks het feit dat hij met het geld van Antwerpen zijn trip naar Australië zou kun nen financieren, nog niet of hij een gooi naar een plaats in het hoofdtoernooi zal doen. Mats Wilander won gisteren voor de tweede keer het met een priizenbedrag van 220.000 dollar (ruim zes ton) gedoteerde toernooi van Bar celona. Wilander zegevierde in de finale over de Argen tijn Guillermo Vilas: 6-0, 6-3, 6-1. De partij duurde ander half uur. Het was de vierde keer dat Vilas in Barcelona in de finale stond, drie keer verloor de Argentijn. kopgroep in stukken op een demarrage van Peeters. Van der Poel, Raas, Lemond, Con- tini en de Belg Wampers slo ten aan, de rest was uitgescha keld. Ook Roche, de winnaar van de Ster der Beloften, ook Fignon, de Tourwinnaar, die te veel bezig was met het ver zilveren van zijn gele trui. Hoog tempo In de kopgroep dreven Le mond, Peeters en Van der Poel het tempo hoog op. Raas kon een afwachtende houding aannemen, omdat hij Peeters het werk kon laten doen. Van der Poel moest werken om zijn baas van het volgend sei zoen (Raas) niet boos te stem men. Lemond wilde wel rij den, omdat hij met een hoge klassering zijn leidende positie voor de Super Prestige-trofee verbeterde. Wampers wisselde met Contini voortdurend van laatste positie. Wampers was al blij mee te zijn, Contini dacht aan Luik-Bastenaken-Luik van vorig jaar toen hij geheel in catenaccio-stijl de Belg Fons de Wolf de overwinning af snoepte. Contini faalde dit jaar hope loos als ronderenner in de Ronde van Italië. Hij zag zelfs af van de Ronde van Frank rijk. In Blois-Chaville kon hij zijn blazoen schoonpoetsen, net als zijn Zweedse ploegge noot Tommi Prim onlangs in Parijs-Brussel. De iedereen overheersende figuur in de kopgroep was natuurlijk Jan Raas. In wezen had hij het met een hele (Peeters) en een hal ve (Van der Poel) ploeggenoot in de overzichtelijke kopgroep zelden eerder zo gemakkelijk in de finale van een klassie ker. Toch won Raas niet, al nam hij in stijl afscheid van zijn spon sor en ploegleider. De Ameri kaan Greg Lemond, de we reldkampioen, werkte Raas zo op de zenuwen, dat de Zeeuw moest overgaan tot de beproef de ploegen tactiek. Nadat Le mond op vijf kilometer van de eindstreep de demarrage van Raas had gecounterd, demar reerde Van der Poel. Peeters gleed soepel achter de vice- -wereldkampioen aan, bleef tot de eindsprint in tweede po sitie en won, zelfs als theore tisch de minst snelle, gemak kelijk de sprint. H&VILLE Peter Post iuttu eg bij de scheiding van ir dan de helft van zijn °^L((jerploeg de overwin- emer de Grote Herfst- Geei» toegestopt. Niet van 2500.'e rebellerende kopman rg 'J Raas, wel van diens i Dijk gische meesterknecht ',043y° Peeters. Tegelijk Post de hint mee het „klassieker-sei- buur i" volgend jaar zal Van zes ren' To( in de kopgroep van ntéiiojrote Herfstprijs rijden er volgend jaar drie in de vorige week officieel voorgestelde nieuwe Ne derlandse ploeg: Peeters, Raas en de verliezende sprinter Adri van der Poel. Van de nieuwe „vedetten" van Post was niemand vooraan vertegenwoordigd in de finale van één van de levendigste klassiekers van dit jaar. Vanaf de start in Blois blies een har de wind de renners in de rug. Na honderd kilometer kwam de wind van opzij en viel het peloton in verschillende stuk ken uiteen. De eerste „waaier" bestond uit zestien coureurs. De besten van het moment plus het gros uit de formatie van Post, voornamelijk de ren ners die volgend jaar Lomme Driessens en Jan Gisbers als ploegleiders hebben: Raas, Peeters, Van Vliet en Priem. Voorts waren er wereldkam pioen Greg Lemond, de Ier Stephen Roche, Tourwinnaar Laurent Fignon en de Italiaan Silvano Contini. Bij het bin nenrijden van de vallei van Chevreuse bij Parijs viel de DEN HAAG Het bestuur van de Nederlandse Badminton Bond (NBB) zal zaterdag op de algemene jaarvergadering in Nieuwegein en bloc aftreden. De positie van het bestuur was door de precaire financiële situatie uiterst hachelijk geworden. De NBB heeft acute liquiditeitsproblemen. Door een eenmalige rijkssteun van 200.000 gulden kan de bond de salarissen van de werknemers betalen en tot de algemene vergadering van 15 ok tober doorgaan. De financiële moeilijkheden zijn ontstaan door de negatieve ex- ploitatiecijfers van het Nationale Badminton Centrum (NBC) in Nieuwegein. Omdat NBB en NBC gezamenlijk werkten onder een paraplu-rekening, verhaalde de bank de tekorten van het NBC op het NBB, waardoor de bond in financiële nood raakte. Het bestuur zal zaterdag voor de algemene vergadering een red dingsplan op tafel leggen. Het voorstel houdt de splitsing in van het sportieve deel en het horeca-deel van het centrum. Het spor tieve deel komt voor rekening van het NBB, voor het horeca-ge- deelte zal naar een andere oplossing (verpachten) gezocht wor den. Het is de vraag of de bank met deze oplossing akkoord zal gaan. Daarover zal het bestuur deze week met een bankdelega- tie gesprekken voeren. Voorts zal de vergadering een voorstel tot contributieverhoging worden voorgelegd. Gedacht wordt aan ongeveer drie gulden per seniorlid en ruim de helft voor een junior. Als de kiesman nen van de districten op de vergadering de bestuursvoorstellen afwijzen, lijken faillisement van het NBC en opheffing van de NBB (100.000 leden) onafwendbaar. Carmona gaat op de finish af en behaalt de zoveelste zege dit seizoen. WASSENAAR Slechts zeven paarden kwamen er gistermiddag op Duindigt aan de start in het kampi oenschap Nederlandse volbloeds. Drie daarvan konden zich slechts in de eindstrijd doen gelden. De rest had in dit kampioen schap helemaal niets te zoeken. De driejarige merrie Carmona, tweede in de Derby, winnaar van de St.Leger, Dianaprijs, Sceptreprijs en Merries produktenren, zegevierde in handen van de Lim burgse jockey Jan Luyten geheel volgens de ver wachting. Winnend bracht de combinatie aan de totalisatorkassa slechts een dubbeltje winst voor elke gulden. King met Kevin Davies werd twee de voor Boxberger Oscar met Terry Cain. Eigenaar Harrie Baggen van Carmona: Ik dacht dat wij in {'aren niet zo'n goede merrie ïadden gehad. Dit is toch een klasse apart. Carmona komt dit jaar nog een keer in actie. Daarna gaat ze op rust en het volgend jaar moet we het met de merrie maar eens in het buitenland gaan proberen". Harrie Baggen, die naast eige naar ook fokker van Carmona is, verdiende met de merrie al zo'n kleine honderd duizend gulden. Na de start nam Chantes met Mario van Gisteren de leiding voor Boxberger Oscar en King's Eagle. In de laatste rechte lijn ontstond de twee strijd tussen Carmona en King. Carmona won zonder veel moeite. Voor King, een echte sprinter, was de afstand van 2150 meter duidelijk iets te lang en het paard moest ge noegen nemen met de tweede plaats voor Boxberger Oscar, die voor deze gelegenheid spe ciaal uit Engeland was overge komen. De eerste ren van de middag werd verrassend gewonnen voor Circuit Judge met Martin Watlow voor Wortwell en Go Go. De laatste ren werd zoals verwacht een prooi voor de ster van Stal Joey Fresco, Ol den Timer met de daarvoor uit Engeland overgekomen jockey Lindsey Charnock. Bij de dravers won Arnold Mollema met Unri Zuidvelde het internationale hoofdnum mer. Favoriet Vriend moest achter Titus van Echten ge noegen nemen met de derde plaats. De supertriodraverij werd verrassend gewonnen door Ruud Pools met Tilpy 41,90 winnend). Voor de twee de en derde plaats kwamen fa voriet Utahbon en Teetje Osse- waard dead heat overeen. SUPERTRIO In supertrio 42 van komende zondag 16 oktober in het stads park van Groningen komen twaalf paarden aan de start over een afstand van 2260 me ter. The Black Arden met Luut Dooper gaat als groot fa voriet van start. De zesjarige ruin won uit de laatste vijf starts drie keer. Onze favorie ten: The Black Arden, Udit S, United Dynamic. Onze outsi ders: Viroli di Robles, Shenny Karinsky en Toi Toi. ARTHUR VAN RIJSWIJK Huub van Boeckel boekte zijn eerste goede resultaat door in Bosschenhoofd te zegevieren. zorgde voor een wellicht laatste succes van de ploeg van Post.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 13