De liefde recht uit het hart op KRO-tv 26 Mumor van 'Hollanders' niet echt om te lachen IK HOU VAN JOU' TV>morgen DIO/TELEVISIE Ceidoe Qowumt DONDERDAG 6 OKTOBER 1983 PAGINA 13 J JERSUM Twee jaar geleden werd het basis-idee geboren He humoristische show, die onder de titel „Hollanders" dit rseizoen bij Veronica te zien zal zijn. Voorlopig wordt het 'OOiamma waarvan zondag (Ned. II om 21.00 uur) de eerste kring maandelijks uitgezonden. De bedoeling is om in zes shows op het scherm te brengen. Mocht de satire aan- bij het publiek dan wil Veronica na zes maanden omscha- naar een tweewekelijks frequentie. ■erste programma waarin samenstellers Will Luikinga, nder Curly, Paul Vasseur en Monique Emmen figureren, woi|komisch genoeg te zijn om af en toe te glimlachen. zet van „Hollanders" heeft veel weg van de Engelse satire- ,Not The Nine O' Clock News" al lig je daar wel regelma- jbel van het lachen. Will Luikinga over die vergelijking: is niet mogelijk om iets nieuws te verzinnen. We hebben opstorm gekozen omdat hij ons aansprak. Vooral de snelheid ingrijk". jen in totaal 20 grappen in het programma. Deze rollen in jdsbestek van 15 minuten over het scherm. Die snelheid '79 willen de makers ook in komende shows vasthouden. „Als zo'n programma te lang duurt, gaat het snel vervelen". De samenstellers vinden bovendien dat „Hollanders" in deze vorm heel ontspannend kan werken tussen bijvoorbeeld een „Info-special" en een nieuwe aflevering van „Hammer House Of Horror". De grappen en sketches worden bedacht door het viertal. Daar bij geldt Paul Vasseur als „de huiskomiek" van Veronica. Ze krijgen echter wel hulp van buitenaf. Zo levert bijvoorbeeld ook Rob Baker, de hoofdredacteur van het lolbroekenblad „Mad Ne derland" materiaal aan. Helemaal volmaakt vinden de samen stellers de show nog niet. „Het programma nog moet groeien. Het is nog niet volwassen". In de eerste aflevering zit André Hazes met een niet zo geslaag de grap. Volgende keren komen Vanessa en Henk Wijngaarden. Ook de gouden koets speelt een rol. Er zit één onderdeel in om te lachen. Dat is Bertie Cupilever. Maar het is allemaal voorbij eer je het weet. De komische „Hollanders": Staand Paul Vasseur (I.) HANS PIËT kinga. Zittend Alexander Curly en Monique Emmen. spieg ik haar honderd dat zij de mooiste en ïfste is van het hele als ik maar even een wissel met een an- ■cht neisje gelooft zij mij meer en kan ik van i af aan beginnen". ïloze verzuchting van jngen van twintig, die ig heeft met een meisje, et regelmatig met hem akt, maar hem dan toch opzoekt, omdat ze hem lissen kan. Hij is zo lief. neisje heeft er evenmin mee haar hart uit te n. Haar hele houding bepaald door jaloezie, moet weer verklaard i uit haar onzekerheid, eft zelf toe: „Hij gebruikt lersens, ik alleen mijn isprek uit de grond van harten is genomen uit de aflevering van de nieu- RO-tv-serie „Ik hou van die vrijdag op Ned. I om uur op het scherm ver- De eerste van een van liefdesrelazen, vrij- ige opwellingen, verteld volheid van overstro- gevoelens. Waar het 'ol van is, raakt de tong /an slag. e's onnaspeurlijke wegen. 10 brengt dit allemaal in een plattegrond van ijpende gevoelens. Zon al te zwaar aan te tillen, iet en vreugde in een H meerbare dosering. De vleugels. Als een van de wind. Deze om- i de weg naar het Ha- T/an de liefde vertellen, oren liefdes, pijnlijke lief- F/erlangende liefdes, onge- jofde liefdes, liefde's kron- pgen, het zit er allemaal h het leven en in deze en heeft aan een oogop- genoeg, die als een vlam Tbinnen slaat. De ander somt het als hij op het jd de rug van een meisje mag afdrogen en John Lennon op de achtergrond meezingt: „Love is touch" - liefde is aan geraakt worden. Gewapend met micro, camera en mateloze nieuwsgierigheid gingen de afgelopen maanden o.l.v. Kees Boomkens acht KRO-mensen de straat op en huis aan huis af om het raad sel van de liefde te ontsluie ren. Veel mensen grepen openhartig de kans te vertel len wat hen was overkomen, hoe zij dit beleven. Stuk voor stuk persoonlijke verslagen of verslagenheid, over het geluk, ook het ermee gepaard gaande leed, de onvervulbaarheid of juist in de volle maat alles wat men ervan verwacht. Zegt Kees Boomkens: „Ieder een heeft ondervinding met de liefde, op welke manier ook. Iedereen mag dus dekundig geacht worden op dit terrein van het leven. We zijn op de meest uiteenlopende reacties gestuit in twaalf Nederlandse ateden. Geen twee eendere verhalen. In Afnsterdam had den ze het allemaal laconiek wel eens eerder gezien en be leefd. Leiden bleek over dit onderwerp de meest gesloten stad met het verweer van aan gesprokenen als: „Over de liefde kan ik alles vertellen, maar dat gaat geen mens wat aan". In Deventer schoten de gemoederen bij het stellen van de eerste vraag al doorgaans direct vol: „Over de liefde kan ik zoveel vertellen. Kom van avond maar naar mijn huis". „Daar stonden dan 's avonds filmploeg en interviewers voor de deur. We werkten volgens de gulden stelregel, dat we geen dingen zouden vragen, waarop we zelf ook niet graag antwoord zouden geven. En de verhalen moesten echt en eer lijk overkomen. Dat heeft uit stekend gewerkt en voorzover men over de schreef ging, hielden we als eindredactie de uitingen binnen de perken. Die mensen komen op de tv en ze moeten niet de kans lo pen 's anderendaags met hun eigen uitspraken langs de weg aangeroepen te worden". Loopje Net als het leven kan de liefde listen spannen, zelfs een loopje met je nemen. Agnes van ne gentien vertelt, hoe zij op een Spaanse vakantie het avon tuur en het geluk in de armen viel in haar liefde voor een Spaanse jongen, die een en al attentie voor haar was. Met zijn familie lag het dan wel ge compliceerd en haar eigen ou ders stonden er ook niet bij te juichen, maar zij had volop vertrouwen, omdat zij ergens toch werd geaccepteerd. Hij prees haar levendigheid en schoonheid zo vaak hij kon en zij stapte door het leven alsof zij een lotje uit de loterij had getrokken. Nu nog zegt zij: „Het was het mooiste jaar in mijn leven. Ik wist niet, dat een mens zo gelukkig kon zijn". Toen raakte zij in ver wachting. Maar die jongen vond een zwanger meisje niet mooi, zelfs uitgesproken lelijk. Zij begrijpt dat niet. Een vrucht van de liefde, mooier bestaat er toch niet als je lijf zich vormt naar nieuw leven? Toch gaf die jongen haar ge daan. Hij stuurde haar met de bus terug. Diepe eenzaamheid voelde zij, toen haar kind zijn eerste schopjes begon te geven. Dat moet je toch met zijn tweeén meemaken? Zij staat nu alleen. Gek op haar kind. Bekent zij: „Ik ben in één jaar jaren wijzer geworden". En zegt zij, terwijl haar kind haar Zij raakt nog ontroerd als zij vertelt over haar belevenissen met de liefde. Een meidenpopgroep legt tus sen de verhalen door de vin ger op de wonde, op de com plicaties van het leven. Zij be zingen „Sugarcandy kisses", suikerzoete zoenen. Daar be gint ook vaak de misleidende liefde mee. Ook straatmuzi kanten weten ervan. Zij bren gen de amour op melodie on der de mensen, getoonzette te derheden. Kees Boomkens: "We hebben niet naar dingen ge vraagd waarop we zelf ook liever geen antwoord zouden willen geven". Bezig* ;e vrouw Een wat oudere vrouw blikt terug, nog verbaasd en verbijs terd over hoe het leven en de liefde haar op sleeptouw na men. Na een minder gelukkige jeugd, koos zij voor het kloos ter. Aan haar eeuwige gelofte kwam zij niet toe. Moeder overste schatte haar juist in: „Een bezige vrouw als jij moet geen kloosterlinge worden, maar moeder en huisvrouw". Daar stond zij dan als 25-jarig meisje met niets in haar han den. Een leeg leven, dat wel dra zou worden gevuld. Zij kende de buurtslager van de boodschappen. Die kwam met zes kinderen zonder vrouw te zitten. Hij vertelde haar zijn nood als weduwnaar. Moest zij daar iets aan doen? Hij was tien jaar ouder. Toen op een dag greep hij haar hand en zoende hij haar, tamelijk on verhoeds toch. De vrouw nu: „Er ging een ge weldig gevoel door me heen, zo hevig dat ik het nu nog voel als ik er aan denk". Zij trouwden. Zij ging in de winkel helpen. En elk jaar een kind. Vijftien, met de eerste zes mee 21. De vrouw: „Wel altijd werken en in de weer zijn. Wij hadden afgesproken, dat we het samen ervan zouden nemen als het laatste kind het huis uit was. Het kwam er niet van. Hij stierf toen hij 68 was. Nu praat ik nog met zijn foto op het buffet. Ik zou hem willen om helzen, zo'n fijne man. Maar je kunt een portret niet omhel zen. Dat staat raar". Zo kan het leven je te pakken nemen. Zeker als je graag ge pakt wil worden. Ook de aan gesproken vrouw die reageer de: „Over de liefde? Die tijd heb ik gehad". Laat zij op haar tellen passen. De KRO heeft haar in het vizier. En mis schien ook de liefde. Mogelijk opent zij volgend jaar de nieu we serie. TON OLIEMULLER Kinderboeken week begin t met bemoedigende musical AMSTERDAM Nee, er wordt niet gelezen in de ruimte. Men verveelt zich er, men heeft er van alles, maar géén boeken. Dus vervelen kinderen zich daar, groen van jalouzie omdat de kin deren op aarde er zowat teveel van hebben. Maar omdat de bele zen aardse kinderen er ruime opvattingen opna houden, valt er iets te regelen, na een ontmoeting tussen ruimte-kinderen en die op aarde. Er wordt gewoon een raket vol boeken de ruimte in geschoten en daarmee is alles prettig geregeld. Zowel voor de kinderen in de ruimte als voor die op aarde, want, realiseren de kinderen zich luidkeels zingend: „Lezen is het lekkerste dat er is". En dat is meteen de strekking van de kindermusical „Wordt er in de ruimte ook gelezen", die gistermiddag in het Amster dams Jeugdtheater De Krakeling in première ging en 19 oktober door KRO-tv wordt uitgezonden. Een prima musical van Maijan Berk op muziek van Ruud Bos, gespeeld door zestien Amsterdamse scholieren. Een nogal klein gegeven dat toch de nodige spanning in zich heeft en zich swin gend laat spelen. Het refrein: „Lezen is het lekkerste dat er is, lezen is gewoon te gek voor woorden, daarom zingen we in prachtige akkoorden: lezen is het lekkerste dat er is", zal niet onmiddelllijk een kraker worden. Maar zei een woordvoerster van de organiserende CPNB (Collectieve Propaganda van het Nederlandse Boek): „Er zit" wellicht een springtouwliedje in. En dat zou ook mooi meegenomen zijn". Griffels Burgemeester Ed van Thijn van Amsterdam mocht in aanslui ting op de musical de griffels en penselen uitreiken, verbonden aan de beste boeken en illustraties uit 1982, aan de respectieve schrijvers of vertegenwoordigers en aan de illustratoren. Als be ginnend burgemeester, naar hij zei, deed hij het niet onverdien stelijk. Hij deed het zelfs keurig, omdat hij alle bekroonde wer ken zou hebben gelezen, maar geen handleiding hebben gevon den voor beginnende burgemeesters, die veel prijzen moeten uit reiken. Van Thijn overwoog zelf maar een sprookje te schrijven, over zo'n burgemeester. Maar, zei hij, laat ik dat nou maar niet doen, want dat wordt het toch iets in de trant van „er was eens een burgemeester die uiteindelijk ook nog lang en gelukkig zou leven". En daar wilde ik het toch niet zo over hebben, aldus Van Thijn. De prijsuitreiking verliep voortreffelijk, wellicht beter dan de voorgaande griffel- en penseeluitreikingen. De inbreng van ze ven kinderen, voorgegaan door een parmantige Mirjam, deed het erg goed: kort en krachtig en waardevol. En zo is de Kinder boekenweek '83 bemoedigend geopend; in het hele land worden van vandaag af grotere en kleinere manifestaties gehouden, on der het motto „Spelen met wooren". Het begon al goed, gisteren in De Krakeling. FRITS BROMBERG Anton Quintana kreeg van burgemeester Ed van Thijn de Gou den Griffel voor zijn „Bavianenkoning". iatste jaren is de strip populair geworden. Er lijnen jaarlijks een dui- nieuwe titels, die grote (t vinden. Een reden voor Peekei en Wouter Stips vast terugkerend program strips, tekenfilms en ïakers samen te stellen. eerste aflevering heb- de samenstellers beelden iperman III op de kop ge in fragmenten uit vorige 'man-films. Ook is er een i iew met Uderzo, de >>per van Asterix en Obe- uur Nederland 1. Deer Hunter H|jpel Cimino's aangrijpend orlogsdrama „The Deer schildert de invloed, Ie oorlog in Vietnam op ven van de doorsnee Ikaan heeft gehad, die mwetend in deze oorlog gestort. Het verhaal rond de vijf vrienden Mi- Nick, Steven. Stan en die samen in een staalfa- werken en hun vrije tijd vengen met jagen. Mi- Nick en Steven voelen 'hter als een plicht hun land in Vietnam te gaan Eenmaal in Vietnam 'n zij door de Vietcong igen genomen, die hen Irwerpt aan een martelend 'tje Russische roulette. fzij Michael weten ze te \appen naar Saigon, maar traumatische ervaringen, intussen opgedaan heb- zijn bepalend voor hun ire leven. uur Nederland 1. nkbeeld it tweede programma van binnenkant van de crisis" een aantal deskundigen m over de eventuele prijs, voor de vooruitgang be- J moet worden. Die prijs el eens zo hoog kunnen ten, dat het tegendeel be- wordt en de vooruitgang tat in achteruitgang. Over paradox komen aan het prof. B. Delfgaauw, 'leraar wijsbegeerte, prof Ioudappel, hoogleraar ste- Vwkundige planologie, dr. B. Goudzwaard, hoog- economie en prof. B. ïr,: tones, hoogleraar sociolo- 0 uur Nederland 2. Robert de Niro als Michael en Meryl Streep als Linda in „The Deerhunter". Ned. I om 21.00 uur. NEDERLAND 1 VARA 16.37 1 voor 1. Eerste in een serie van zes programma's over mensen die van een uitkering moeten leven. Afl. 1: Mensen vertellen wat er met je gebeurt als je ontsla gen wordt en hoe het is om zonder werk te leven. AVRO 18.55 Dr. Snuggles. Teken filmserie (herh.). 19.20 Wordt vervolgd. Tv-ma- gazine over strips en teken films met muziek, informatie en amusement van Wouter Stips en Han Peekei. NOS 20.00 Journaal. AVRO 20.28 Niets om aan te trek ken: Mode '83-'84. Mode show met creaties van Yves Saint Laurent, Dietmar Sterling, Yuki Torii, e.a. 21.00 The Deer Hunter. Ameri kaanse speelfilm. De vijf vrienden Michael, Nick, Ste ven, Stan en Axel brengen hun vrije tijd door met her ten-jagen. Dan gaan drie van hen als militairen naar Vietnam, waar ze de ver schrikkingen van de oorlog ondergaan. Met: Robert de Niro, John Cazale, John Sa- vage, e.a. Regie: Michael Cimino. (Rijkskeuring 1979: 16 jaar en ouder). NOS 00.00 Journaal. 00.05 Nieuws voor doven en slechthorenden. NEDERLAND 2 NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.20 Paspoort voor Turken. 18.30 Sesamstraat. 18.45 Jeugdjournaal. 19.00 Journaal. NCRV 19.12 Flevofestival 1983. Hoogtepunten uit het pop en gospelfestival dat deze zomer door de NCRV en Youth for Christ werd geor ganiseerd. M.m.v. o.a.: Chi Coltrane, Sheila Walsh en The Mighty Clouds of Joy. Presentatie: Nen van Rams- horst. 20.20 Mary Benjamin. Ameri kaanse tv-serie rond een hoofdverpleegster. Afl.: Ma ry's huisarts constateert na een kort onderzoek baar moederkanker en eist een snelle operatieve ingreep. 21.10 Maarten Luther. Docu mentaire-serie. Afl. 4 (slot): Tussen Worms en Witten berg. De Reformatie werd gefundeerd onderbouwd. Wittenberg stond in het middelpunt van de belang stelling en de stad floreerde daarbij. NOS 21.30 Denkbeeld - De binnen kant van de crisis. Afl. 2: Wordt vooruitgang achter uitgang? Programma over vooruitgang en vooruit gangsgeloof. Redaktie en presentatie: drs. Herman van Run. 22.30 Journaal. 22.45 Den Haag Vandaag. 23.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. BRT 1 16.50 Teletekst voor iedereen. 17.00 Schooltelevisie. 18.00 Quaquao. Tekenfilmserie voor de kleuters. 18.05 Galactica 1980 (9). Amerikaan se SF-serie voor de jeugd. 18.50 Tijdrover. Bridge: stap voor stap (16). 19.00 Spectacular mecanic. Korte film van Kommer Kleyn. 19.20 Uitzending door derden. Pro gramma van de Groene Omroep. 19.40 Overzicht programma's en mededelingen. 19.45 Journaal en sportberichten. 20.10 Kunst-zaken. Kunst- en cul tuuractualiteiten. 20.15 Hoger - lager. Spelprogramma. 21.05 Panorama. Actualiteiten. 21.55 McKenzie. Engelse serie naar Andrea Newman. Vijfde aflevering. 22.45 Journaal. Aansluitend: Coda (muziek). BRT 2 19.00- VIP. Jongerenmagazine. The ma: Vrede. 19.40 Mededelingen en overzicht programma's. 19,45 Journaal en sport. 20.10 Kunst-zaken. Kunst- en cul- tuuractualteiten. 20.15 Wikken en wegen. Herhaling consumentenrubriek. 20.55 Is there one who understands me. Documentaire over James Joyce. Inhoud: In een bijna twee uur durend programma belicht Sean O'Mordha het leven en het werk van deze Ierse dichter en romanschrijver. Joyces in vloed op de literatuur wordt vergele ken met die van Picasso op de schil derkunst. In 1914 begon hij aan zijn Ulysses, waaraan hij zeven jaar werk te. Het boek verscheen in 1922 in Pa rijs en mocht pas twaalf jaar later in Engeland en Amerika worden ver- RTBF 1 16.45 ONEM. Informatie voor werk zoekenden. 17.00 Schooltelevisie. 17.30 Plein jeu. Gevarieerd jeugdpro gramma. 19.05 Ce soir. Actualiteiten. 19.25 Consumententips. 19.30 Journaal. 20.00 Autant savoir. Afl.: Verviers: de maat is vol. 20.25 La femme d'a cote. Franse dramatische film van Francois Truf- faut (1981). 22.10 Le carrousel aux images. Film rubriek. 22.55 Journaal. 23.10 La pensee socialiste. Politieke uitzending. RTBF 2 18.00 La corde au cou (2). Serie naar het boek van Emile Gaboriau. 19.00 La pensee socialiste. Politieke uitzending. 19.30 Nieuws voor doven en slecht horenden. 20.00 Portraits musicaux. Sjostako- vltch. 21.05 Concert. Vijfde symfonie opus 47 van Sjostakovitch. 22.05 Clap, la fete aux images. Ama- teurf'.ims. DUITSLAND 1 17.50 Journaal. 18.00 Hier und Heute. Streeknieuws. 18.25 De kleine wereld van Don Ca- millo. Serie. 19.00 De verraden droom. Naar „Si lent Reach" van O.White. 20.00 Journaal. 20.15 In het brandpunt. Over 300 jaar Duitsers in Amerika. Inhoud: Met volksfeesten, tentoonstellingen en een officieel herdenkingsprogramma, waarbij Bondspresident Karl Carstens aanwezig is, viert de stad Philadel phia vandaag het feit, dat het 300 jaar geleden is dat Duitse immigran ten zich in Amerika vestigden. In „Brandpunt", dat live uit Washington komt, brengen de tv-corresponden- ten verslag uit van de gebeurtenissen in Philadelphia. 21.00 Het bioscoopje op de hoek. Ontspanningsprogramma. Inhoud: In deze vierde aflevering brengt Ralf Wolter films in de herinnering, die in de jaren 1954-55 erg populair waren. 22.00 Musikladen. Internationaal dis coprogramma. 22.30 Achtergrondinformatie. 23.00 Germerica. Documentaire over 300 jaar Duitse know how In Amerika. 23.45 Journaal. DUITSLAND 2 17.50 Vlooienmarkt. Amusementsse rie. Aansl.: Nieuwsoverzicht. 18.20 De paragrafenwaard. Duitse tv-serie. 18.57 ZDF-Uw programma. 19.00 Journaal. 19.30 Zing met ons. Presentatie: Ca- rolln Reiber. In augustus werd deze grote gala voorstelling van „Zing met ons" in de Dortmunder Westfalenhal- le opgenomen. Hij is geheel gewijd aan koormuziek. Hiervoor droegen de lezers van tv-gidsen uit Duitsland, Oostenrijk en Luxemburg een selectie uit 60 titels aan. Onder de meewer kenden bevinden zich o.a. Ivan Re- broff, Heinz Hoppe, Rene Kollo, het Tolzer Knabenchor, het Kolner Opernchor, het Trientiner Bergstei- gerchor „Coro Crox Corona". 21.00 Actualiteiten. 21.20 Chachaji - mijn achtenswaar dige oom. Documentaire over rijk en arm in India. Inhoud: Om de wester lingen de ogen te openen voor India's sociale werkelijkheid, vertelt de in Amerika wonende auteur Ved Mehta het verhaal van zijn 83-jarige oom Chachaji. 22.05 5 over 10. Aansl.: Journaal. DUITSLAND 3 WDR 18.00 Tv-cursua natuurkunde. 18.30 Het programma met Muis. Kleuterprogramma. 19.00 Het aktuele uurtje. 20.00 Journaal. 20.15 Take a letter, darling. Ameri kaanse speelfilm van Mitchell Leisen (1942). 21.45 Spiegel van het land: Satur- nus - een kometencarriere. Reporta ge. 22.15 Nachtschakelaar: Reis in de onbekende nabijheid. Over literatuur in Nederland. 23.40 Journaal. 16.20 Superheroes. 16.25 Jackanory. Spelprogramma. 16.40 Spiderman. Jeugdserie. 17.05 John Craven's newsround. 17.10 Blue Peter. 17.40 Journaal 18.00 Southeast at six. 18.25 Tekenfilm. 18.40 Angels. 19.05 Tomorrow's world. 19.30 Top of the pops. 20.10 Give us a break. 21.00 Journaal. 21.25 Just good friends. 21.55 Horse of the year show. 23.15 Late night in concert. 23.45 Journaal. NEDERLAND 1 BBC 2 17.10 Open university. 17.40 One of the family. 18.00 Tarzan goes to India. Britse film (1962). 19.25 Open space. 20.30 Travellers in time. 21.00 The Kenny Everett television show. 21.30 Old men at the zoo. Serie. 22.25 Light of experience. 22.40 Newsnight 23.40 Golf. 23.55 Education. ITV 16.00 Teatime and Claudia 16.15 Dangermouse. 16.20 First post. 16.35 Tekenfilm. 16.45 Home. 17.15 Mork and Mindy. 17.45 Nieuws. 18.00 About Anglia. 18.20 Arena. 18.35 Crossroads. 19.00 Carry on laughing. 19.30 Battle beyond the stars. Am. sciencefiction-film (1980). 21.30 Tv-eye. 22.00 News at ten. 22.30 Folio. 23.00 Professional snooker. 00.05 In conversation. Jock Mahoney bindt als Tarzan in de oerwouden van India de strijd aan tegen het kwaad. „Tarzan goes to lnd'9" BBC 2 om 17.40 uur. NOS: 09.30 Nieuw3 voor doven en slechthorenden. 10.00 Schooltelevi sie. 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. AVRO: 16.00 Dag huis, dag tuin, dag opbergschuur. De vader en moeder van Jan werken allebei. Daarom gaat Jan naar de peuterspeelzaal. 16.15 Dr. Snuggles. Tekenfilmserie (herh.). 16.30 Toppop. De nationale hitparade. Presentatie: Ad Visser. DUITSLAND 1 08.20 Schooltelevisie. 10.00 Jour naal. 10.23 Zing met ons. Herhaling. 11.55 Journaal. 12.10 Chachaji - mijn achtenswaardige oom. Herha ling. 12.55 Persoverzicht. 13.00 Jour naal. 13.15 Videotext voor iedereen. 16.15 Journaal. 16.20 Himalaja in de moesson. Documentaire film. 17.05 Teletechnicum. Magazine. 17.50 Journaal. 18.00 Hier und Heute. Streeknieuws. DUITSLAND 2 10.00 Zie Duitsland 1. 15.25 Enorm in vorm. Aerobic-oefeningen (herh.). 15.40 Videotext voor iedereen. 15.57 ZDF-Uw programma. 16.00 Journaal. 16.04 Prikbord. Welke manifestatie waar? 16.20 Pfiff. Sportstudio voor jonge kijkers. 17.00 Journaal. Aan sluitend: Nieuws uit de deelstaten. 17.15 Tele-magazine. 17.50 Wes terns van gisteren. Aansl.: Nieuwso verzicht. RTBF 1 12.00 Teletekst. Nationaal magazine. 14.00 Schooltelevisie. 16.45 ONEM. Informatie voor werkzoekenden. 17.30 Plein jeu. Gevarieerd jeugdpro gramma. BBC 1 06.30 Breakfast time. 09.30 Labour Party conference. 10.30 Play school. 10.55 Play ideas. 11.05 Labour Party conference. 12.30 Journaal en finan. nieuws. 13.00 Pebble Mill at one. 13.45 Little misses and mister men. 14.15 Paardenraces. Uit Ascot. 15.55 Play school. 16.20 Superheroes. 16.25 Jackanory. Spelprogramma. 16.40 Heyyy it's the king. 16.55 Crackerjack. BBC 2 06.05 Tv-cursussen. 15.00 Golf. 17.10 Open university. 17.35 Week end outlook. 17.40 Untamed fron tier. Amerikaanse western (1952). 06.25 Good morning Britain. 09.30 Schooltelevisie. 12.00 We'll tell you a story. 12.10 Rainbow. 12.30 A bit on the side. 13.00 News at One. 13.20 Anglia news. 13.30 About Bri tain. 14.00 The snow childeren. 14.30 Professional snooker. 15.30 Blockbusters. 16.00 Rainbow. HILVERSUM 1 NCRV: 16.02 Gouden regen Ensemble o.l.v. Ferry Wienne- ke. 16.30 Kletsmajoor. 16.40 Van stad en land. 17.02 Rozegeur en prik keldraad. 17.55 Meded. (NOS). 18.06 en nu. 19.02 Muziek in vrije tijd. 20.03 Mengpaneel. 21.02 Op de vrije toer. 22.02 NCRV-Donderdag-Sport. 22.55 In 't voorbijgaan. NOS 23.02 Met het oog op morgen. KRO: 0.02 Oogluik. 1.02 Niemandsland. 6.02 Ontbijtshow. (6.50 Het levende woord). HILVERSUM 2 AVRO: 16 00 de we reld op donderdag. (16.30 en 17.30 Nws.) 18.00 Nws. 18.10 Grenzeloos. P.P.. 18.20 Uitzending van het PvdA. IKON: 18.30 Kleur. KRO: 19.00 Tus- de regels. 19.10 Sporen in het achterland. 19.30 Sensus 20.00 Nws. 20.03 Radio Vitrine. 20.30 Da Capo TELEAC: 21.30 Latijn. (Introductie, les 1). 22.00 De Antieke Wereld: Een reis door Egypte, (herh. les 2). KRO: 22.30 Nws. 22.40 Jongerenliturgie en jongerenpastoraat. 23.00 Spektakel. 23.55 Nws. HILVERSUM 3 leder heet uur nws. NOS: 18.04 De Avondspits. TROS: 19.02 Poster. 20.02 Ferry Maat's Soul Show. 22.02 Sesjun. 23.02 De L.P.-Show. HILVERSUM 4 EO: 16.00 Licht en uit zicht. 16.40 Theologische verkennin gen. -7.00 uur Overname Hilversum 2. NOS: 20.00 Donderdagavond Muziek- magazine. (20.00 Europees kamermu ziek Podium, m.m.v. Stevin de Groote, piano. 20.45 Onder de groe- linde. 21.00 Ned. muz. 21.45 Muz. uit de Middeleeuwen en Renaissan ce.) 22.15-23.00 Nieuw Macedonië. Morgen HILVERSUM 1 leder heel uur nieuws. KRO: 7.02 Ontbijtshow, verv. 8.06 Echo. 8.16 Scheer je weg. 8.53 Past. A.C. Raadschelders. 9.03 Adres on- bek. 10.03 Muz. op bestelling. 11.03 Ratel. 11.53 Past. A.C. Raadschel ders. 12.03 Spelen maar. 13.06 Echo. 13.16 Muziek om op te schieten, een kwestie van aksent. 14.03 1984. 15.03 Bijplaten. 15.50 Kiekeboe 16.02 Aan de veilige kant. 17.02 Henk Elsink. NOS: 17.53 Marktber. i.s.m. KNBTB. 17.55 Meded. HILVERSUM 2 VPRO: 7.00 Nws. 7.11 Radionieuwsdienst VPRO. (7.30, 8.00 en 8.30 Nws.) NOS: 9 05 NOS-Servi- ce. 9.24 Waterstanden. 9.30 Nws. VPRO: 9.33 De Maand van het Boek. AVRO: 11.00 AVRO's Denksportpro gramma. AVRO-VARA: 11.10 De Ne derlandse Schoolradio. NOS: 11.30 Nws. 11.33 Homonos. 12.00 NOS- -Werkbank. 12.26 Meded. voor land en tuinbouw. 12.30 Nws. 12.36 Tus- sew het nieuws. 13.00 Nws. 13.10 Meer over minder (13.30 Nws.) 14.20 Voor blinden en slechtzienden. 14.30 Nws. TELEAC: 14.33 Reuma-Voorl. (3). VARA: 15.03 Radioweekblad. VA- RA-informatie op de vrijdagmiddag. (15.30, 16.30, en 17.30 Nws.). VARA: (18.00 Nws.) HILVERSUM 3 leder heel uur nieuws. EO: 7.02 Ronduit op 3. 8.03 Tijdsein. 9.03 De muzikale fruitmand. 10.03 Muziek Motief. NCRV: 10.30 Popsta tion. (ca 11.45 Weerman Hans de Jong). VOO 12.03 Mono. 13.03 Tip- parade. 15.03 Top 40. (16.30 Pop- journ. 17.30 Concertagenda.) HILVERSUM a VOO 7 00 Nws. 7 02 Ochtendstemming (8.00 Nws.) 9.00 Veronica's Meesterwerken (op com- pact-disc). 10.30 Muz. voor miljoe nen, lichte klass. muz. 12.00 Strauss en Co. 13.00 Nws. 13.05 Veronica Klassiek. VPRO: 14 30 Muziek-op- -vier (14.30 Oktober Jazzmaand. 16.00 De tweede beweging, Ameri kaanse muz.).

Leidse Courant | 1983 | | pagina 13