Olympisch team kan geen geluk afdwingen estduitse ;ge na lliksemstart Kuiper geïnspireerd CeidócGotMfl/nl DONDERDAG 6 OKTOBER 1983 PAGINA 11 ttenham pEN Totten- Hotspur, binnen- de tegenstander Feyenoord in de t ronde van het oi om de UEFA heeft gister- in de eerste voor de j ronde van het ioi om de Engel- ague-beker een je boekt. De Lon- 'f ploeg won op ei- eld met 3-1 van livieclub Lin- lity. Triest slot op Duindigt WASSENAAR De koersen op de Wassenaarse renbaan Duindigt hadden gistermiddag een triest verloop. In de tweede ren van de middag, de Le Mans-prijs, nam Green Galore met de Limburgse jockey Jan Luyten gelijk na de start de leiding en behield tot vlak voor de finish ook deze kopposi tie. Op de streep werd Green Galore echter alsnog geklopt door Dutch Ab bot. Ever Daring eindigde als derde. Achteraf bleek evenwel, dat Green Galore vlak voor de finish zijn been had gebroken. Het paard moest dan ook uit het lijden worden verlost. Een groot verlies voor de eigenaresse, me vrouw Groot uit Veldhoven. Giuseppe Saronni: geblesseerd. ZELE Hennie Kuiper is kennelijk geïnspireerd door het feit, dat hij volgend seizoen in één wielerploeg rijdt met onder meer Jan Raas en Joop Zoetemelk. De 34-jarige renner won gisteren een prof koers over 150 kilometer in het Belgische Zele. Kui per versloeg in de eindsprint zijn Belgische medevluchter Ronny On- ghena, die tweede werd. De Ier Sean Kelly bezette op dertig seconden achterstand de derde plaats. Edgar Corredor treedt volgend sei zoen in Spaanse wielerdienst. De 23-jarige Colombiaanse amateur te kende een contract bij de formatie Teka, die volgend jaar wordt geleid door Luis Ocana. Corredor eindigde dit seizoen als zestiende in de Tour de France en was met name in het hooggebergte steeds bij de besten te vinden. Giuseppe Saronni neemt op aanra den van zijn ploegarts niet deel aan de Grote Hertstprijs, de najaarsklas- sieker die voor zondag op het pro gramma staat De Italiaan is licht ge blesseerd en kreeg het advies van deelneming af te zien. Nu de Ita liaanse ex-wereldkampioen verstek laat gaan, heeft ploegleider Pietro Algeri besloten geen van zijn ren ners in actie te laten komen. HOGEWONING BEGELEIDER IN IERLAND UTRECHT Mr. Jacques Hogewo- ning, lid van het bestuur betaald voetbal van de KNVB, zal komende woensdag in Dublin het Nederlands elftal als bondsofficial begeleiden bij de kwalificatiewedstrijd voor het Europees kampioenschap tegen Ier land. Die taak was aanvankelijk toe bedacht aan Karei Jansen, de vroe gere voorzitter van de spelersvak bond VVCS. Hogewoning, momen teel vice-voorzitter van de betaalde sectie, begeleidde het Nederlands elftal ook tijdens het eindtoernooi om het wereldkampioenschap in Ar gentinië (1978). einz Rummenigge zorgt al na vier minuten voor het Westdultse doelpunt tegen Oostenrijk. De sliding elman Friedl Koncilia komt te laat. Geheel links I Weber, die de voorafgaande fout maakte. (5ENKIRCHEN West Duitsland heeft de laatste Ivoor een plaats in de eindronde van het toernooi jntenhet Europees voetbalkampioenschap met beide Hairjen aangegrepen. De Westduitsers zegevierden gis- s D(ond in Gelsenkirchen voor 69.000 enthousiast ^^evende landgenoten met 3-0 over Oostenrijk dat 'PPP' iste plaats in groep zes daardoor moest afstaan foord Ierland. De eindstand was al na 21 minuten asikt na een bliksemstart van de formatie van -win-jdscoach Jupp Derwall. hout 1 Oostenrijkse collega had vooraf een aardige verrassing in waar hij later zelf min of meer de dupe van werd. Erich it Hans Krankl op de reservebank en bracht hem ook ge- Je het spel niet in het veld. Het was voor de eerste keer in 2"6enjarige carrière als international, dat Krankl slechts als re een interland bijwoonde. vier minuten kreeg Oostenrijk een morele dreun. Na een an verdediger Weber kon Rummenigge de bal over doel de?' Concilia tillen: 1-0. Nadat Meier een afstandsschot op Kon- lad afgevuurd, pikte zijn clubgenoot Voller (Werder Bre de afgeketste bal op en scoorde beheerst: 2-0. Bij het derde unt stond Voller bij een voorzet van Rummenigge op de plaats: 3-0. groep 6: 1. Noord Ierland 6-9 (7-4); 2. Oostenrijk 7-9 (14-7); 3. West ind 5-7 (8-2); 4. Turkije 5-3 (3-10); 5. Albanië 7-2 (3-12). riendschappelijke interland Frankrijk-Spanje eindigde gis- ond in Parijs onbeslist: 1-1. Rocheteau zette de Fransen na ur spelen op voorsprong. Negen minuten voor tijd maakte voor 38.000 toeschouwers uit een strafschop gelijk. Voor anjaarden vormde de wedstrijd een test voor het kwalifica- 'fen in Rotterdam op 16 november tegen Nederland, ri zegevierde wereldkampioen Italië voor 42.000 kijkers 0 over Griekenland. De doelpunten kwamen op naam van ano, Cabrini en Rossi. wedstrijd voor groep A van het kwalificatietoernooi voor ympische Spelen won de Sovjet-Unie in Athene met 3-1 ïriekenland. Oost Duitsland klopte in Rostock in groep B nd met 1-0. Met dezelfde cijfers en in dezelfde groep won de uitwedstrijd tegen Denemarken. ploej UTRECHT Kwaad straft zichzelf. Het Neder lands Olympisch elftal moest gisteravond ervaren dat veel goede wil en twee driedaagse trainings kampen zelfs met een in complete ploeg onvol doende waren om met echt succes tegen een ge louterde ploeg als Roeme nië aan te treden. Het werd in Utrecht welis waar 0-0, maar die uitslag dekte de lading eigenlijk niet. De formatie van bondscoach Ger Blok was allesbehalve een geheel en maakte het zich door herhaaldelijk balverlies onnodig moeilijk. Ook aanval lend kon geen echte vuist wor den gemaakt. Blok klaagde na afloop dat zijn pupillen geen geluk hadden gekend. Hij ver- gat daarbij echter één ding. teluk moet worden afge dwongen en daartoe was dit elftal niet in staat. Het gelijk spel had, gezien de stand in groep C van het kwalificatie toernooi voor Los Angeles, dan ook het karakter van een nederlaag. In Utrecht werd opnieuw de rekening gepre senteerd van een falend be leid. Blok gaf zelf na afloop toe dat voor een andere aanpak moest worden gekozen. Hij erkende dat zijn spelers vaker bijeen zouden moeten komen en dat meer internationaal contact een eerste vereiste is om de nog af te werken wedstrijden met enig vertrouwen tegemoet te kunnen zien. Terecht liet hij zijn elftal echter niet vallen: „De jongens hebben een grote wilskracht getoond. Er is agressief gespeeld. Bij vlagen zelfs goed. Ik heb de ploeg dan ook een compliment ge maakt". En vervolgens wees hij er op dat dit Roemeense elftal bol stond van de gelouterde spe lers. In Roemenië, waar het voetbal een uiterst belangrijke plaats in de samenleving in neemt, was allang geleden be sloten echte voetballers op te stellen: A-spelers met een gro te internationale ervaring. Ke rels die gelouterd ziin in tal van grote duels. De kern van de ploeg werd in Utrecht der halve gevormd door aanvan kelijk acht, later zelfs negen A-internationals. Goedwillende semi-profs Daartegenover stelde Neder land een team van goedwillen de semi-profs, die geen kans hadden gehad echt elkaar te leren kennen. Het was dan ook Ibgisch dat de combinaties niet liepen. Slechts zelden vonden de Oranje-hemden el kaar. Des te betreurenswaardi ger was het dat diezelfde ploeg met Bosman en Koevermans als uitblinkers enkele goede kansen niet kon benutten. Bosman zag in de eerste helft een prima kopstoot door de lat gekeerd, terwijl Houtman na de hervatting naast de paal staande er toch nog in slaagde de bal aan de verkeerde kant van de andere staander te de poneren. De 9000 toeschouwers, waar van een deel ook was afgeko men op de als entertainer aan getrokken volkszanger André Hazes, zagen het allemaal met afgrijzen aan. De meeste po gingen om de bal op de hoof den van de kopgrage Houtman en Bosman te deponeren, wa ren reeds bij voorbaat tot mis lukken gedoemd. Niemand bleek namelijk de bechikking te hebben over de vereiste traptechniek om een zuivere voorzet te versturen. De tech nisch bekwame Roemenen werden zo in de gelegenheid gesteld de bal goed in de eigen Peter Houtman kampt met een flinke vormcrisis. Ook tegen Roemenië maakte de spits van Feyenoord een zwakke indruk. gelederen te houden waardoor de in Nederland zo gewenste pressie niet tot stand kwam. Alleen in de beginfase leek Nederland even grip op de wedstrijd te hebben. De Wit schoot nard naast en Bosman kopte over. terwijl hij even la ter een inzet door de lat zag gekeerd. Daarbij bleef het met als gevolg dat binnen de ploeg de nodige irritatie ontstond. Kruys, opgeroepen om de door buikloop gevelde Suvrijn te vervangen, kreeg dan ook de gele kaart gepresenteerd om dat hij Barbalescu in de grond boorde. Ook na de hervatting bleef de vertoning matig. Het enthou siasme en de wil om er iets van te maken, konden niet verdoezelen dat dit Oranje als los zand aan elkaar hing. Ook de organisatie liet nogal eens te wensen over en dat stelde Urugeanu in staat de bal kei hard tegen de binnenkant van de paal te schieten. Het was één van de weinige keren dat doelman Van Ede van kleur verschoot, want over het alge meen kreeg hij niet veel te doen. Alles had voor Nederland uit eindelijk toch nog goed kun nen komen wanneer Houtman acht minuten voor tijd na een handige manoeuvre van de voor De Wit ingevallen Hol- verda niet volledig had ge faald. De spits van Feyenoord toonde echter andermaal aan met een gweldige vormcrisis te kampen. Het aanvar der brandem vuur doofde in Utrecht gister avond dan ook langzaam. Wat overbleef, was een zuinig flak kerend waakvlammetje. De KNVB die aanvankelijk een ..Olympisch'' gat in de markt had ontdekt, moest zich dan ook tevreden stellen met de al jaren geleden door De Couber- tin aangehaalde troostprijs dat deelnemen belangrijker is dan winnen. Ger Blok kondigde echter toch aan dat hij zichzelf nog lang niet gewonnen wenst te geven. PETER VAN PUTTEN Nederland-Roemenië 0-0. Scheids rechter: Lamo Castillo (Spa). Toe schouwers: 9000. Gele kaart Kruys (Nederland). Nederland: Van Ede; Maessen. Haar, Koevermans, Silooy; Kruys. Bosman. Keukens; Broeken, Houtman. De Wit (Holverda). Roemenië: Lung; Barbalescu. Stan- cu. Bogdan. Urugeanu; Iovan. Cirthu (Soiman), Multescu; Coras. Irimescu. Hagi (Balint). Stand: 1 Joegoslavië 2-3 (6-3); 2. Roemenië 3-3 (4-4); 3. Italië 1-1 (2-2); 4. Nederland 2-1 (0-3). iaksbergen geschakeld .KSBERGEN De etbalheren van «bergen zijn gister- id in de eerste ronde het toernooi om de pa Cup voor beker- Iers uitgeschakeld. De ntse club verloor voor publiek de return Solent Stars met 96- ïij de rust leidden de lse gasten al met In de eerste wed- liep Haaksbergen [e week in Southamp- eveneens een neder- (78-71) op. Ja Den Bosch plaatste 'oor de tweede ronde van rijd om de Europese beker landskampioenen door 4-68 te winnen van Hon- bedapest. Bij de rust leid en Bosch met 44-27. De wedstrijd had Den in Boedapest reeds met gewonnen. In de twee- nde ontvangt Den Bosch drie weken de Franse pioen Limoges. Een week 'volgt de return. eredivisie heren won lust gisteravond de thuis- T«jd tegen Rotterdam met ruime cijfers (89-73). •n had voor eigen publiek fnin moeite met Werken- 96-62. Met drie aanvallers tegelijk bevindt Den Bosch zich on der,de korf van het veel te zwakke Honved Boedapest. Sportwereld DEN HAAG Cees Herkemij wordt trainer van de Utrecht se eredivisie-honkbalploeg UW. Herkemij, die drie jaar lang assistent-trainer van het Nederlands negental was, volgt de Amerikaan Ross op. RIDDERKERK Feyenoord heeft gisteravond in een vriendschappelijke wedstrijd met 4-0 gewonnen van zater dag- tweedeklasser RVVH. Alle doelpunten kwamen op naam van Mario Been. MONTEVIDEO Juan Lo pez, de voormalig technisch directeur van de voetbalploeg van Uruguay, is op de leeftijd van 72 jaar aan de gevolgen van een hartaanval overleden. Lopez begeleidde Uruguay in 1950 naar overwinning in het toernooi om de wereldbeker. PARIJS De start van de Ronde van Frankrijk heeft in 1984 plaats in het departement Seine Saint Denis, dat grenst aan Noordoost Parijs. Jacques Goddet en Felix Levitan, de bazen van de grootste wieler wedstrijd ter wereld, hebben nog niet besloten in welke plaats hun evenement volgend jaar begint. LLANDRINDOD WELLS De Nederlandse ploeg bezet na twee dagen van de internatio nale motorzesdaagse in Wales de tiende plaats in het klasse ment om de landenbeker, meetellend voor het wereld kampioenschap Enduro. STOCKHOLM Het eerste team van de Verenigde Staten en Italië hebben-de finale be reikt van het wereldkampi oenschap bridge. FRANKFURT De in okto ber 1982 naar het westen uit geweken Roemeense turners Kurt Szilier en Dimitri Sirbo zijn bij verstek tot vijf jaar en tien maanden gevangenisstraf veroordeeld. BELGRADO Stoimir Uro- sevic en Mile Simoski, twee voetballers van de Joegoslavi sche eerste-divisieclub Vardar Skopje, zijn tot vijf, respectie velijk vier maanden gevange nisstraf veroordeeld wegens belastingontduiking. MANILLA Het congres van de wereldschaakbond (FIDE) is gisteren officieel geopend in een onrustig Manilla. De gede legeerden werden ontvangen door de vrouw van de Philip- pijnse president, Imelda Mar cos, terwijl voor het paleis urenlange demonstraties wer den gehouden. Samaranch gelooft niet in boycot Sovjet-Unie BELGRADO Juan Antonio Samaranch, de voorzitter van het Internationaal Olympisch Comité, gelooft niet dat de Sovjet-Unie de Olympische Zomerspelen zal boycotten. Samaranch zei in Belgrado dat de Amerikaanse organisatoren j voldoende garanties hadden gegeven voor deelneming van alle bij het IOC aangesloten landen. Sommige politici wil den de Sovjet-Unie van de Spelen in Los Angeles weren na het neerschieten van het Zuidkoreaanse vliegtuig op 1 september. Het Amerikaanse Olympisch Comité weigerde daar op in te gaan. EERSTE KOERS (2120 meter): 1. Wellinda R (R. Kromkamp) kilometer- tijd 1.24,8; 2. Wynanda; 3. Warmun- da. Toto: winn: 5,80; pl: 2,00, 1,20, 1,60; kopp: 19,80; trio: 176,60. Niet gestart: Wild Fjre TWEEDE KOERS (1540 meter): 1 Yvonne V (B. Schwarz) 1.23.5; 2. Ya- rell Fortuna; 3. Yromi W. Toto: winn: 2,90; pl: 1,40, 1,60, 1,80; kopp: 6,40; trio: 43,80. Niet gestart: Ypeus, Ylvi Hazekamp. DERDE KOERS (2040 meter): 1. Usti- lago (J.M. Hennink) 1.23,4; 2. Ubiquit; 3. Wilma Avon. Toto: winn: 3,30; pl: 1,50, 2,30, 1,10; kopp: 15,70; trio: f 159,80. VIERDE KOERS (1900 meter): 1. Vox (L. Hannigan) 2.06,4; 2. Barbee; 3. Espressivio. Toto: winn: 3,30; pl: 1,10, 1,70, 1.60; kopp: 12.40; trio: 119,20. VIJFDE KOERS (1609 meier): 1. Wan derer (J.F. van Dooyeweerd) 1.20,2; 2. Volita Fan Skarn; 3. Umeerman Spa- land. Toto: winn: 16,50; pl: 2,80, f 2,30, 3,60; kopp: 106,10; trio: 1303,30. Niet gestart: Unlmars. Thursday Metz. Uniek Maaldrift. ZESDE KOERS (2040 meter): 1 Vin cent V (L.van Dooyeweerd) 4 1.22.5; 2. Vitesse Fortuna; 3. Tosca Bond. Toto: winn: 1.70; pl: 1.30. 2 80, 7.30; kopp: 3.30; trio: 403.20. ZEVENDE KOERS (2100 meter): 1. Dutch Abbot (L. Hannigan) 2.18.8; 2. Green Galore: 3. Ever Oaring. Toto: winn: 7.50; pl: 3.10, 8.90. 3.30; kopp: 63.30; trio: 1 745.40. ACHTSTE KOERS (2040 meter): 1. Usta Fortuna (A. Mollema) 1.21.7; 2. United Power; 3. Vinei Fortuna Toto: winn: 1 40: pl: f 1.30. 1 60. 2.50; kopp: 3.10; trio: 89.90. Niet QO- start: Vivatio Hil. NEGENDE KOERS (2600 meter): 1. yip D (G. van Eykelenborg) 1.21.4; 2. Unsere Madel; 3. Super Boy Laren. Toto: winn: 2 40; pl: 1.00, 1.00. 1.10; kopp: 1.80; trio: 29.60. TIENDE KOERS (2040 meter): 1. Tony the Butler (L. Dooper) 1.20.6; 2. Trust Skoater; 3. Tydi Rower. Toto: winn: 2.90; p.l: 1.50. 1.60, 2.20; kopp: 7.40; trio: 63.00. Nl«t gestart: Pooo du Bols. ELFDE KOERS (2040 meter): 1 Very Good (A. Mollema) 1.22.0; 2. Vermont Attack; 3. Virgin Meadow. Toto: winn: 1.70; pl: 1.10. 1 10. 1.10; kopp: 5.80, trio; 46.40. Niet gestart: World Champion; Vicky Silvester. TOTALISATOROMZET330.672,00. VOETBAL Hongarije Vasas-Honved 0-1. Ferencvaros-Uj- pest Dozsa 1-1. Haladas-Volan 2-2, Tatabanya-MTK 1-0, Szeged-Zalae- gerszeg 0-0, Raba Eto Györ-Diosgyör 3-2, C se pel-Pecs 3-0. Videoton-Nyi- regyhaza 4-0. Stand: 1. Honved, Ta- tabanya 9-14; 3. Videoton 9-13. Buducnost-Rode Ster Belgrado 1-0, Sloboda Tuzla-Radnickl NIs 4-1. Zele- znicar-Velez Mostar 1-0, Vinkovci- Hajduk Split 1-1. Prlstlna-Vardar Skopie 2-1, Partizan Belgrado-Osijek 3-0, Rijeka-Celik Zenica 4-1, Dynamo Zagreb-Serajevo 4-0, Olimpija Ljubl- jana-Vojvodina Nov! Sad 0-0. Stand: 1. Rijeka 10-15; 2. Zeieznicar. Parti zan 10-13. Zweden Hammarby-AIK Stockholm 2-5, Oer- gryte-Oester Vëxjö 0-1, Elfsborg Bo- ras-IFK Goteborg 1-2, Halmstad-Mal- mö FFG 1-2. Russisch ijshockeyt earn toch naar VS MINNEAPOLIS In de maand december zal een na tionale ijshockeyploeg van de Sovjet-Unie toch een wedstrij denreeks in 'de Verenigde Sta ten spelen. Deze rondreis van de Russen kwam op losse schroeven te staan na het inci dent met de neergeschoten Zuidkoreaanse Boeing. Sinds dien was er ook nauwelijks sprake meer van sportuitwis- seling tussen de Verenigde Staten en de Sovjet-Unie. Surfboy Naish heeft heimwee De surf sport telt zoveel beoe fenaren. dat het niet noodza kelijk lijkt steeds dezelfde fi guren naar voren te halen. Maar „lijkt" mag als persoons vorm misschien aardig impo neren, de realiteit laat zich er niet door opzij schuiven. Toch gaat het vandaag niet al weer over Stephan van den Berg. de verzamelaar van wereldtitels. Olympisch kandidaat nummer één en notoire amateur tussen haakjes. De Hoorner plankzei ler een te krampachtig sy noniem voor surfer is vanaf vandaag wel tien dagen lang één van de mondiaal erkende vedetten tijdens de World- Cupfinale voor profsurfers in Scheveningen. Het was giste ren echter de sinds 1976 legen darische Robby Naish die de show stal tijdens een officiële bijeenkomst in het Kurhaus. Inderdaad, stal, want hij pre senteerde zich letterlijk als een potentiële dief van z'n eigen portemonnaie. Het bleef bij een bekentenis van een on deugende streek, die de blonde Ha waHaan graag had willen uithalen, maar waaraan hij niet mag toegeven. De recente ex-tiener vertelde doodleuk: „Als ik onder deze wedstrijd had kunnen uitkomen, had ik het gedaan. Ik zwerf nu al twee maanden door Europa en ik wil eindelijk wel eens terug naar huis. Dat heeft niets met de kou hier te maken of met Holland". „Maar", vervolgde wonderboy Naish, terwijl zijn sponsors nota bene tot de toehoorders behoorden, „ik moest hier wel meedoen van Mistral, van Gaastra en anderen" Dat hij als koploper in het World- Cupklassement ook de voor naamste kanshebber voor de wereldbeker is, telde voor hem amper mee. Naish heeft al te veel schaapjes op het dro ge om zich zeven jaar na de eerste van een reeks wereldti tels als jongetje van dertien nog over te geven aan ge voelens van ambitie en geld zucht Als hij z'n eigen sport- menu had mogen samenstel len, stond daar een gezonde portie heimwee op. Terwijl 63 van de 64 deelne mers aan het surfgebeuren in Scheveningen zelfs hun schoonmoeder zouden willen opofferen om zich competitief in de branding te mogen stor ten, kan Robby Naish niet meer wakker liggen van weer een wereldbeker en van 50.000 gulden aan prijzengeld. Hawaii met zijn volwassen golven, de rest van de Naish-clan en de warme, vertrouwde zon lok ken. De commercie heeft Naish echter in een te vaste greep om desertie van hét surffenomeen toe te staan. Met een gezicht van „Nou ja, dan deze tien dagen ook nog maar", is Robby Naish dan toch bereid even de handen uit zijn wijde Hawaii-mouwen te steken. De organisatie van de finale- strijd had dan ook terecht op zijn komst gerekend en alvast een kamer gereserveerd in het Kurhaus-hotel. Maar die kon toch weer worden geannu leerd. Te duur voor Hawaii- aanse begrippenNee hoor, en trouwens, Naish zou toch niet zelf hebben hoeven betalen. Nee, Robby verkoos te slapen in zijn mobil-home (caravan busje), omdat zich daarin voor zo'n honderdduizend gulden aan surfmateriaal bevindt En niemand waakt beter over spullen dan de eigenaar zelf. De zuid-boulevard van Sche veningen is trouwens hele maal veranderd in een verza meling bonte mobil-homes. Het geheel doet sterk denken aan het rennerskwartier op het circuit van Zandvoort als 'het formule-1 circus daar is neergestreken. Een hoop dranghekken, veel fotografe rende voorbijgangers en hoop vol rondslenterende surfgrou- pies. En dank zij de wind ook voortreffelijke surfstaaltjes tij dens de training. Het kan niet worden ontkend, zo daar al bij iemand de behoefte toe zou be staan, dat dit surfevenement klasse uitstraalt en zeker zal aanslaan, in de internationale badplaats. De gemeente heeft zelfs al een wisselbeker be schikbaar gesteld, zonder te weten of zo'n groots kampi oenschap hier nog wel terug komt Een dure wisseltruc. Voor wie de komende dagen wil gaan kijken, kan vanaf deze plaats niet worden mee gedeeld op welk onderdeel op welk moment wordt gestre den. In het profcircuit is geld te verdienen op de driehoeks- baan, de slalom en het golf rij den plus springen. Meestal is slechts één onderdeel op een dag aan de beurt. En welk on derdeel dat is, wordt elke mor gen pas bepaald aan de hand van de richting en dc kracht van de wind. Dus het blijft gokken. In het legertje organi satoren door woordvoerder Rudi van der Valk steevast „crew" genoemd bevindt zich ook een race-officer en dat is Wim Thijs. Zodra hij weet tot welke discipline die dag besloten is. laat hij iemand de daarbij behorende vlag tot grote hoogte hijsen. En dan kunnen alle deelnemers, van uit hun hotel, mobil homes of vanaf het water zien, welke plank met welk zeil in record tijd uit de voorraadkast moet worden gehaald. Want je kunt nooit alle zeilen bijzetten. HERMAN JANSEN

Leidse Courant | 1983 | | pagina 11