LéT gehoordgezien Eeuwig trouw aan Roy Orbison ROY ORBISON BLUE ^ginADIO/TELEVISIE Lc Ldoe Somant WOENSDAG 5 OKTOBER 1983 PAGINA 15 C. Baay "Ai TROS naar tgever Tijl „VERSUM - Tot hoofd acteur van Koninklijke NV te Zwolle is be- imd drs. C.J. Baay (46), ns nog directeur van televisiebedrijf de OS. De benoeming van heer Baay. die begin gend jaar bij Tijl in nst treedt, houdt ver- id met het feit, dat de dige hoofddirecteur, de C. Hut (59) op 1 janu- 1985 zijn functie zal tyleggen wegens het be leen van de gestelde ftijdsgrens. r< -I- ktrl 'Het gif en ik' nieuw op NOS-radio HILVERSUM - In een nieuw radiopro gramma besteedt de NOS vanaf 5 okto ber elke woensdagmiddag aandacht aan de milieuproblematiek. Via Hilversum 2 wordt van 14.33-15.03 uur 'Het gif en ik' uitgezonden, een consumentenpro gramma dat milieu-problemen behan delt vanuit het dagelijks leven van ie dereen. In reportages en interviews met producenten, consumenten en mensen die alternatieven aandragen wordt aandacht besteed aan produkten waar iedereen bijna dagelijks mee om gaat, zoals voedingsmiddelen en medi cijnen. Verder besteedt het programma aandacht aan de milieuwetgeving, de positie van de overheid en aan actie groepen, aldus de NOS. Nieuw NOS-programma buitenlandse kunst HILVERSUM - De NOS be gint donderdag op Hilversum 4 (22.15-23.00 uur) met een nieuw wekelijks kunstpro gramma, dat zich speciaal richt op buitenlandse kunstuit ingen in Nederland. Het pro gramma 'Nieuw Macedonië' komt min of meer in de plaats van het programma 'NOS-cul- tuur'. 'Nieuw Macedonië' zal zich gaan toespitsen op de cultuur van de oorspronkelijke landen van buitenlandse minderhe den in ons land. Het is een ontmoetingsprogramma voor minderheden en Nederlan ders, aldus de NOS. Nederland- Roemenië direct Langs de lijn' in HILVERSUM - In het NOS-radioprogram- ma 'Langs de lijn' zijn vanavond recht streekse reportageflitsen te horen van de voetbalwedstrijd Nederland-Roemenië die in Utrecht wordt gespeeld in de voorronde van het Olympisch kwalificatie-toernooi Ook reportages over de voetbalwedstrijd West-Duitsland-Oostenrijk in de voorronde van het Europees kampioenschap en over de Europa Cup-basketbalwedstrijd Haaks bergen-Solent Southampton. Verder is er aandacht voor de paardenkoersen op Duin- digt, de motorzesdaagse in Engeland en de NOS-visparade. Tot januari nog zeven directe voetbalreportages via Engelse zenders DEN HAAG Er worden tot en met januari via de Engelse televisiezenders ITV en BCC 2 nog zeven directe reportages uitgezonden van Engelse voetbalwedstrijden. Met deze serie is afgelopen zondag door de ITV met het recht streeks uitzenden van Tottenham Hotspur-Not tingham Forest een begin gemaakt. De eerstvolgende directe reportage van een voetbalwedstrijd is op zondag 23 oktober. Dan zendt de ITV Wolverhampton Wanderers-As- ton Villa uit. Daarna volgen op vrijdag 28 okto ber Watford-West Ham United (BBC 2), op zon dag 6 november Liverpool-Everton (ITV). op zondag 27 november West Ham United-Man chester United (ITV), op vrijdag 16 december Manchester United-Tottenham Hotspur (BBC 2), op vrijdag 13 januari Queens Park Rangers- Manchester United (BBC 2) en op vrijdag 20 ja nuari Aston Villa-Liverpool (BBC 2). n ngzar' «JDHOVEN In de se- 1 „Portret van een le- hu^de", die al enkele we- ou is te zien op de BRT, voorat vanavond (België 2 I mor 19.10 uur) aandacht i eeniteed aan de muzikale r hiJ «enswa'ndel van Roy efal I on Orbison. Hij wordt Dae k altijd beschouwd als ran zanger met de meest ïchtsuotionele „snik" in zijn -rpt m. Met Only The Lone- lologii Blue Bayou en It's er wist hij duizenden de hele wereld tot daïhen toe te roeren. Ook vrchter Holland greep toenissaal naar de zakdoek inneer Roy, ofwel „Big dear ziJn Blue An§el be" ie lePg- echte art'kel gaat met zozeer zint fr Orbison zelf, maar over delijP fans en we^ twee in het •ouwfonder: Peter en Thea Ber- iielir|s u't Eindhoven. Ze kregen door peering op Pretty Papers en nerk£men nu- jaren tater, de :n, irfrgieverslindende motor ei' za'ter de nog immer actieve aatfy Orbison fanclub, die meer naun honderd trouwe leden telt. g sin die fans durft Peter te be- dat deze gerekend nen worden tot de meest The screen door slams Mary's dress waves Like a vision she dances across the porch While the radio plays Roy Orbison singing for the lonely.... Bruce Springsteen uit „Thunder Road" wegeend van een man die edh Orbison-kamer heeft zelfs zÜn vrouw en kin- wajren geen toegang hebben. inge>k beroemd is het verhaal t een aantal fans uit de Be- watlve die op zondag weigerde wa"neer Roy Orbison is gezakt in de hitparade. >lgens de laatste berichten is 5 huisregel inmiddels wat enirsoepeld, want ondanks dat rtvlc^^ Mr. Oobie Doobie al jaren geen hits meer heeft gehad, zijn er geen berichten binnen gekomen dat deze hondstrou we volgelingen aan de honger dood zijn gestorven. „Pretty Woman was het eerste dat ik ooit van hem hoorde. Die stem! Het was liefde op het eerste gehoor", vertelt Pe ter. „Ik moest dat plaatje ge woon hebben. Samen met een vriendje heb ik toen drie of vier weken op m'n vrije woensdagmiddag bij een boer gewerkt om het geld bij elkaar te krijgen. Een singletje kostte destijd één gulden en nege nenzestig cent". Orbison-kast In het huis van Peter en Thea is Het Idool nadrukkelijk aan wezig. De familieportretjes hangen wat weggedrukt ach ter een kast, terwijl aan de muur boven de televisie een levensgroot kleurenportret van Roy hangt. Onder het tv- toestel een kast met 63 langs peelplaten, allemaal Orbison- elpees. In een andere hoek van de kamer de „gemengde" platenkast met mindere goden als Pat Boone en Buddy Holly. „Ik draai alleen maar uit de Orbison-kast". geeft Peter rui terlijk toe. Hij heeft het oeuvre na vele jaren van verwoed verzamelen nu vrijwel com pleet. Thea: „Toen we trouwden hadden we maar vijf platen en die waren allemaal van Roy. Je raakt dan heel snel aan die stem gehecht. We hadden al leen die muziek. Hij leefde zo een beetje met ons mee in die eerste jaren van ons huwelijk. We hebben erg veel herinne ringen aan zijn muziek. De donkerbebrilde zanger uit Vernon (Texas) is inmiddels zo in het leven van de beide Eindhovenaren binnengedron gen, dat zelfs al ter sprake is gekomen welke muziek er op de begrafenis gedraaid moet worden wanneer een van hen beiden komt te overlijden. Zo wil Peter Blue Rain op zijn be grafenis horen („Daar komt zijn stem helemaal in uit"), terwijl Thea's voorkeur uitgaat naar I Wanna Live. Het ge sprek dreigt plots een wat plechtig karakter te krijgen, wanneer het eerstgenoemde nummer statig uit de hifi- boxen in de hoek van de ka mer opstijgt. Thea heeft er geen moeite mee om naar een nummer te luisteren dat op Peters begrafenis moet wor den gedraaid: Nee, helemaal niet. Zo'n lied krijgt pas een 13-12-T9 De allereerste keer dat Peter en Thea „Big O" in levenden lijve ontmoetten was op 13 de cember 1979 toen Roy tijdens een rock 'n roll-meeting in Roosendaal plotseling moest invallen voor Jerry Lee Le wis. „Toen Peter dat hoorde, heeft hij niets meer kunnen Voor het eerst oog in oog met zijn idool. Peter (uiterst rechts): „Met geen pen te beschrijven". eten. Hij liep lijkbleek rond. Ik vond het zo raar. Hij is nor maal altijd zo nuchter en nu ineens zo van de kaart". Ook op z'n werk liep het gedrag van Peter in de gaten. Daags voor het optreden van Orbison zei de directeur nog: „Goh, Pe ter. Ik ken je helemaal niet meer terug". Thea probeert het emotioneel zeer aangrijpende optreden in Roosendaal onder woorden te brengen. „Hij komt op en voor ik het wist liepen de tranen over m'n gezicht. We hebben vijftig minuten lang staan zin gen, klappen en huilen". Pe ter: „Hij stond daar maar. Je zag z'n mond nauwelijks be wegen. Maar de uitstraling die die man heeft, dat is ongeloof lijk". ..Als ik niet was meege gaan had ik zoiets nooit kun nen begrijpen", meent Thea. „Na afloop van het concert moest ik Roy spreken. Ik kreeg zes body-guards achter me aan. Het kon me allemaal niks schelen. Ik dacht: Ik móet gewoon zeggen dat hij te gek Tot een echte ontmoeting tus sen het echtpaar Bertens en de Texaanse tranentrekker is het nimmer gekomen. Het een voudige tikje op de schouder in Roosendaal was voor Peter echter al een moment van al lure. De videoband van het concert hebben ze al zeker honderd keer teruggezien. Vlak na de rock 'n roll-mee ting beleefden ze het optreden vrijwel elke dag opnieuw via de magneetband. „Ik krijg nog steeds de tranen in m'n ogen wanneer hij aan Running Sca red begint", erkent Thea. „Als je het een keer hebt meege maakt, vergeet je dat je hele leven niet meer". NICO MOKVELD HENK Henk Westbroek, medewer ker van VARA's radio-pro gramma „Popkrant", maar vooral zanger/tekstschrijver van Het Goede Doel vindt Nederland wat te klein worden. In tegenstelling tot Doe Maar, die zich op de Nederlandse podia niet laat zien omdat ze daar uitgeke ken zijn. blijft de groep in ons land optreden, maar werkt tevens aan een inter nationale carrière. Vandaar dat hij samen met Het Goe de Doel na België ook in wat andere landen een po ging gaat doen hoge ogen te gooien bij het publiek en op de hitparade. Na het succes van de langspeler „België" in hef Nederlands sprekend gedeelte van de wereld, is de elpee nu ook in het Duits opgenomen. Voor de trouw ste fans is het aardig te ver melden dat met het inzin gen van de tekst ook de muziek zo hier en daar klei ne wijzigingen heeft onder gaan. Zo is „Anders dan ie dereen" een heus disco nummer geworden. Duits:^ land is overigens niet het enige land dat voor de mu--" zikale charme van het Goe- - de Doel moet vallen. Ook het Britse koninkrijk maakt door middel van de in het- Engels opgenomen singles „Vriendschap" en „Iets van gevoel" kennis met de groep. Tussen al deze inter nationale aspiraties door; hebben Henk Co tijd ge vonden een nieuwe Neder landstalige elpee op te ne men die de voorlopige titel „Tempo Doeloe" heeft mee gekregen. Eind november wordt hij gepresenteerd tij dens de fanclubdag van Het. Goede Doel in De Vrije Vloer te Utrecht. Op diè dag zal door het bestuur van de fanclub ook bekend worden gemaakt of het re gelmatig verschijnende fan clubblad in het vervolg met behulp van een computer gemaakt zal gaan worden. Daarmee zouden ze de eer ste fanclub in Nederland worden die van de modern ste technieken gebruik maakt. Er is inmiddels een computerfreak gevonden, die het intikken en verwer ken voor zijn rekening wil nemen. Zo lijkt Het Goede Doel voorbereid te zijn op haar internationale door braak. Aan een snelle ver taling en verzending van het fanclubblad naar alle uithoeken van de wereld zal het in elk geval niet lig gen. NANCY Nancy en Ann Wilson, de vrouwelijke tweehoofdige directie van The Hearts, houden vat. het betere ge passioneerde werk en wier pen daarom een nieuwe schijf op de markt onder de titel "Passionworks". Niet van hetzelfde laken een pak als de zeven vorige elpees. De ritmegroep hebben zij bevredigender opgezet en verder haalden zij er wat buitenstaanders bij. Zij wil den het Heart weer wat sneller laten kloppen. Dat schijnt ze gelukt te zijn, ge tuige de weerklank die zij krijgen op liedwerk als „To gether now" en „How can I refuse", hoe kan ik weige ren. De plaat wordt aange kondigd onder de wervende titel „Heartstochtelijk Pas sionworks". En dat zegt iets van die twee zusjes. API| Toelichting 9 jument vapeur gf primeur-film in het >RO-programma, die niet de nde in de bioscopen heeft maakt, komt van de schoon- ichter van Luis Bunuel, Joy- i, de Amerikaanse echtgeno- i van de dit jaar overleden jan Bunuel. La jument vapeur" uit 1978 tont een jonge getrouwde huw, gespeeld door Carol sure, die in opstand komt te- pn haar monotone bestaan, 'oeger was ze nachtclubdan- res en nu maar een gewone Visvrouw met twee kinderen, i een poging om de sleur van sar bestaan te doorbreken, Wobeert ze een baan te vin- en. Haar man (Pierre Santini) het daar absoluut niet mee ens, hetgeen tot heftige ruzies Ajdt. Hiervan raakt ze over aar toeren. Als er uiteindelijk sn verzoening komt, lijkt alles Meer bij het oude. 111 uur Nederland 1 ■cha iai eerste Nederlandse „low $kidget"-film, door de makers 'v elf pulp film genoemd. „Psy- ha" werd na een week van >rbereiding in twee dagen r Hans Walther gemaakt, let verhaal is eenvoudig: De rofessionele huurmoordenaar )aul Clingendael (Thom Hoff- jw panpikt na een klus een litt ler op, het van huis weggelo- >n punkmeisje Psycha (Mari- de Graaf). De volgende irgen blijft Psycha alleen in luis achter, waar ze verrast rdt Hordt door Paul's vriendin Pat- play Joke Last). De confrontatie g™Vou are the cream in laPfljy coffee )e titel van het door Dennis or totter geschreven tv-spel ze mou are the cream in my cof- \jse" heeft voor het bejaarde stu^chtpaar Jean (Peggy Ash- s. woft) en Bernard Wilsher (Lio- eurSe/ Jeffries) een bijzondere be- eken is. /enbertig jaar geleden werd dit n. Vied gezongen door de crooner leesh het grote hotel, waar zij op vretiun huwelijksreis verbleven. /er Vu, oud geworden, besluiten i zie nog eenmaal terug te gaan ?ns naar dit hotel, waar ieder zijn ügen aparte herinneringen beeft liggen. Maar hoewel het e hotel nog steeds vijf sterren vemeeft, is eigenlijk niets meer i zoals het eenmaal was. n 20.10 uur Nederland 2 NEDERLAND 1 VARA 16.00 Zomaar een kind. Jeugdserie over kinderen in verre landen. Vandaag over Israël Gonzales uit Guate mala. 16.10 Bob en Bobek. Twee ko nijnen in een hoed. Deel 2: De Sportschool. 16.17 Bamse. Tekenfilmserie. Afl. 6: Bamse en het vlie gend tapijt. 16.33 Teddy Hangoor. Poolse poppenserie voor de klein tjes. 16.40 Bumme de beer van de rommelmarkt. Afl.: De wa- terbummes. Een verhaaltje van Frits Bromberg. 16.45 De film van Ome Wil lem. Vandaag: Over het bruggetje. TELEAC 18.25 Gezondheidsvoorlich ting reuma. Les 3. IKON 18.55 Het Verhaal. Wekelijkse bijbelvertelling voor kinde ren met tekeningen. Afl. 1: Ach... je denkt wel eens. 19.00 Sanne. Negendelige tv- -serie over een zeventienja- rig meisje en haar moeder. Afl. 1: Als Sanne's ouders besloten hebben uit elkaar te gaan', verhuizen Sanne en haar moeder naar Am sterdam. Met: Josee Ruiter, Lotje Lohr, Anne Buurma, e.a. (Zie voor verhaal krant van gisteren) IKON-KRO-RKK 19.26 Kenmerk. Actualiteiten rubriek. Eindredactie Lejo Schenk. NOS 20.00 Journaal. SOCUTERA 20.28 Een met gehandicap ten. Een film van AVO-Ne- derland. VPRO 20.33 De Lijn. Dwarsdoorsne de van Amsterdam naar een idee van Harry Mulisch. Netty Rosenfeld sprak met mensen die op de „lijn" wo nen of die zich op dat mo ment daar bevonden. Afl. 6: Van Sintpieterspoorsteeg naar het Centraal Station. 21.11 VPRO Cinema Primeur: La jument vapeur. Franse speelfilm uit 1978 van Joyce Bunuel. (Zie toelichting). 22.45 Psycha. Korte Neder landse speelfilm van Hans Walther over een professio nele huurmoordenaar die op heel onverwachte wijze in de problemen raakt. In de hoofdrollen: Thorn Hoff man, Marina de Graaf en Joke Last. (Zie toelichting). TELEAC 23.03 Spaans voor beginners. (Por Favor), introduktiepro- gramma. NOS 23.20 Journaal. 23.25 Nieuws voor doven en slechthorenden. NEDERLAND 2 De Canadese actrice Carole Laure vertolkt de rol van een ex-nachtclubdanseres in ,,La jument vapeur". Ned. I om 21.11 uur. NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.30 Sesamstraat. 18.45 Jeugdjournaal. 19.00 Journaal. PP 19.12 Uitzending van de PPR. NOS 19.22 Van Gewest tot Gewest. Regionaal magazine met als onderwerpen o.m.: reporta ge over het Nachtwachtgil- de uit het Limburgse Berg en Terblijt, de Rotterdamse Zeevaartschool en de nieu we IJsselbrug in Kampen. 20.10 You are the cream in my coffee. Engelse tv-film uit 1982 (Prix Italia) van Dennis Potter. Het oudere echtpaar Jean en Bernard keren terug naar het hotel waar zij destijds hun huwe lijksreis doorbrachten. (Zie toelichting). 21.45 Cinevisie. Programma over films en filmmakers waarin onder meer een in terview met Freek de Jonge naar aanleiding van de film „De Illusionist". 22.30 Journaal. 22.45 Den Haag Vandaag. 23.00 Studio Sport. FEDUCO 23.25 Voorlichtingsprograma over de programma's van najaar 1983. 23.35 Nieuws voor doven en slechthorenden. 16.50 Teletekst voor iedereen. 17.00 Telecommunicatie (Open school). Vierde aflevering. Herhaling. 17.30 Belfi en Lillibit. Laatste afleve- 17.55 Schooltelevisie. Introductie nieuwe programma's. 18.00 Ouaquao. Tekenfilmserie. 18.05 Merlina (14). Herhaling Vlaam se jeugdserie. 18.30 Waard om te weten. Nieuwe kinderprogramma's, -boeken en -pla- 18.40 Sila9 (5). Duitse jeugdserie. 19.05 Foo Foo. 19.10 Kerkwerf-actualiteiten. Pro gramma van de KTRO. 19.40 Mededelingen en programma- -overzicht. 19.45 Nieuws en sportberichten. •20.10 De weerman. 20.15 Mini Mikro Makro. Spelpro- gramma. 20.20 Gered door de gong (Seconds out). Engelse komische serie. Vijfde aflevering. 20.50 Rigoletto. Magazine met humo ren nonsens. 21.35 Premiere-magazine. Filmru- 22.25 Journaal. Aansluitend: Coda (poezie). 22.50 Televox-magazine. Alleen voor Belgen in Duitsland. 19.00 Tijdrover: Beestigheden. Ve ren plukken bij papegaaien 19.10 Portret van een legende. Roy Orbison. 19.30 Jukebox. Met: Stray Cats en Belle Stars. 19.40 Mededelingen en overzicht programma's. 19.45 Journaal en sport. 20.10 De weerman. 20.15 Festival van Vlaanderen. Rechtstreekse reportage. 20.45 Festival van Vlaanderen. Ge sprek met Jan Briers en Gerard Mor- RTBF 1 16.00 Graffiti. Jeugdprogramma. 17.30 Plein jeu. Gevarieerd jeugdpro gramma. 19.05 Ce soir. Actualiteiten. 19.25 Consumententips. 19.30 Journaal. 20.00 Risquons nous. Historisch spelprogramma. 21.00 Les fils d'Abraham (3). Histori sche serie over de bijbel. 21.55 Les peches originaux (3). Se rie naar werk van grote auteurs. 22.50 Journaal. 23.05 Un autre regard. Uitzending van de katholieke radio en tv. 18.00 La corde au cou (1). Herhaling serie naar boek van Emile Gaboriau. 19.00 Un autre regard. Herhaling 19.30 Nieuws voor doven en slecht horenden. 20.00 Sports 2. Gevarieerd sportpro gramma. Duitsland DUITSLAND 1 17.00 De speelhoek. Kinderprogram- 17.50 Journaal. 18.00 Hier und heute. Streeknieuws. 18.25 Engel op wielen. Serie. 19.00 In de schaduw der overwin ning. Serie. 20.00 Journaal. 20.15 Onderneming Arke Noe. Tv- spel van Elke Heidenreich. Inhoud: Het verhaal gaat over de familie Schlegel. die een delicatesse-winkel in een buitenwijk bezit. Vader Werner heeft van de voorraadkelder een schuilkelder gemaakt. Om niets aan het toeval over te laten gaan de fami lieleden een proefweekend in de kel der doorbrengen. Het worden voor namelijk dagen van conflicten. 22.00 Globus - de wereld waarvan wij leven. Magazine over natuur en milieubescherming. 22.30 Achtergrondinformatie. DUITSLAND 2 17.00 Journaal. Aansl.: Nieuws uit de deelstaten. 17 15 Tele-magazine. Ontspanning en informatie. Aansl. Nieuwsover- 18.00 De weg naar Oregon. Ameri kaanse westernserie 18.57 ZDF-Uw programma. 19.00 Journaal. 19.30 Bruggen over de Atlantische Oceaan. Documentaire. 20.15 Eerste helft voetbalwedstrijd West-Duitsland - Oostenrijk. 21.00 Journaal. 21.15 Tweede helft voetbal West- Duitsland - Oostenrijk. 22.15 De woensdaglotto. 22.20 Dynasty. Serie. 23.05 Een zondag in oktober. Hon gaars-Duitse oorlogsfilm van Andras Kovacs (1979). Inhoud: In oktober 1944 komt voor Hongarije het einde van de oorlog in zicht. Regent Niko- laus Horthy heeft met de Russen in het geheim een wapenstilstand geslo ten Niemand vermoedt echter dat Hitler, die de breuk tussen Hongarije en Duitsland aan heeft zien komen, tegenacties heeft voorbereid. DUITSLAND 3 WDR 17.00 Schooltelevisie. 18.00 Tv-cursus Engels. 18.30 Sesamstraat. 19.00 Het actuele uurtje. 20.00 Journaal. 20.15 's Woensdags op III... Geva rieerd programma. 21.45 Verslaggever buitenland. Bo- hemen in de herfst. 22.15 De bijenkoningin. Italiaans- -Franse speelfilm van Marco Ferreri (1963). Inhoud: Deze komedie geldt als een satire op het Italiaanse fami lieleven, waarin de vrouw een soort bijenkoningin en de man een dar is. De originele titel is een woordenspel: enerzijds betekent „Ape Regina" bij enkoningin. anderzijds is Regina de voornaam van de hoofdrolspeelster. Het betreurenswaardige slachtoffer van de bijenkoningin en.de door haar vertegenwoordigde moraal is de veer tigjarige Alfonso, die besloten heeft een einde aan zijn flirtend bestaan te maken. 23.40 Journaal. BBC 1 16.20 Superheroes. Tekenfilmserie. 16.25 Jackanory. Spelprogramma. 16.40 Screentest. 17.05 John Craven's newsround. 17.15 Seaview. 17.40 Journaal. 18.00 Southeast at six. Regionaal 18.25 Ask the family. 18.50 Harty. 19.30 Night chase. Amerikaanse tv-film (1970). 21.00 Journaal. 21.25 Are we being served?. 21.55 Sport8night. 22.53 Journaal. 22.55 Rockford files. Amerikaanse 23.45 .Weerbericht. BBC 2 17.10 Open university. 17.40 Jeugdprogramma. 18.00 Eight days a week. 18.30 Barry Norman live at the Guild Hall. 18.40 Great railway journeys of the world. The long straight. Met de trein dwars door Australië. 19.40 Barry Norman live at the Guild Hall. 19 45 Britain at the pictures. 21.00 Butterflies. Serie 21.30 B.F.I. 50the dinner. 22.00 Gathering seed. Serie. 22.50 Newsnight. 23.51 Arts. 00.15 Technology. ITV 16.15 Dangermouse. 16.20 Emu's world. 16.45 The all electric amusement arcade. 17.15 Happy Days. A woman not un der the influence. 17.45 Nieuws. 18.00 About Anglia. 18.35 Crossroads. 19.00 Where there's life. 19.30 Coronation Street. 20.00 Morecambe and Wise Show. 20.30 Keep it in the family. 21.00 Reilly, ace of Spiece. Dread noughts and double crosses. 22.00 News at ten. 22.30 Midweek sport 8j>ecial. 00.15 All about sex. James Garner gaat opnieuw als de tective in de weer in de politieserie „Rockford files". BBC 1 om 22.55 TV-morgen NEDERLAND 1 NOS: 09.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. NOS-NOT: 10.00 Schooltelevisie. NOS: 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. VARA: 15.45 Poldark. Engelse serie. Afl. 6. 16.37 1 voor 1. Eerste in een serie van zes programma's over men sen die van een uitkering moeten le ven. Afl. 1. DUITSLAND 1 08.10 Schooltelevisie. 09 25 Het pro gramma met Muis. 10.00 Journaal. 10.23 Oh God. Amerikaanse film. 12.00 Journaal. 12.10 ZDF-magazi- ne. 12.55 Persoverzicht. 13.00 Jour naal. 13.15 Videotex! voor iedereen. 16.10 Journaal. 16.15 Vrouwenver- halen. 17.00 Matt en Jenny (14). Jeugdserie. 17.25 Dromen, die geen dromen bleven. Portret van Werner Forssmann. DUITSLAND 2 10.00 Zie Duitsland 1. 15.57 ZDF-Uw programma. 16.00 Journaal. 16.04 Het begon twee miljoen jaar gele den. Documentaire serie. Aansl.: Nieuwsoverzicht. 16.35 Mickey's Trickparade. 17.00 Journaal. 17.15 Tele-magazine. DUITSLAND 3 WDR: 08.00 Gymnastiek. 08.10 Schooltelevisie. 09.25 Het program ma met Muis. 17.00 Schooltelevisie. RTBF 1 ONEH. 17.00 Schooltelevisie. 17.30 Plein Jeu. Gevarieerd jeugdprogramma. BBC 1 06.30 Breakfast time. 09.30 Labour Party conference. 10.30 Play school. 10.55 Labour Party conference. 12.30 Journaal en finan. nieuws. 13.00 Pebble Mill at one. 13.45 Post man Pat. 14.00 Labour Party confe rence. 15.55 Play school. 16.20 Su perheroes. 16.25 Jackanory. Spel programma 1640 Spiderman. Jeugdserie 17.05 John Craven's newsround. 17.10 Blue Peter. 17.40 Journaal BBC 2 06.30 Tv-cursuasen. .15,00 Golf. 17.10 Open university. 17.40 One of the family. 06.25 Good morning Britain. 09.30 Schooltelevisie. 12.00 Teatime and Claudia. 12.10 Get up and go. 12.30 The Sullivans. 13.00 News at One. 13.20 Anglia nieuws. 13.30 A. plus. 14 00 Take the high road. 14.30 Pro fessional snooker. 15.30 Blockbus ters. 16 00 Teatime and Claudia. 16.15 Dangermouse. 16.20 First post. 16.45 Home. HILVERSUM 1 16.30 Veronica Nws radio. EO: 17.02 EO-Onderweg. 17.55 Meded. (NOS). 18.05 Tijdsein. 18.30 Schipbreuk op Malta. 18.45 De Wol kenwagen 19.02 Ronduit-magazine. 19.20 Van U wil ik zingen. 19.40 De Bijbel open. NOS: 20.03 Langs de lijn. sport en muziek. (21.50 NOS- -Zeevispar. van sep. 1983 - deel 1). 23.00 Nws en meded. 23.07 Met het oog op morgen. NCRV: 0.02 Volg spot. 1.02 Metropolis. 2.02 Nachtex press. 6.02 Eerlijk gezegd. 6.09 Van daag donderdag. HILVERSUM 2 NCRV: 16.32 Studio 55. 17.30 Nws. 17.36 Hier en Nu (18.00 Nws.) PP: 18.20 Ultz. van de VVD. HUM VERB.: 18.30 Het voordeel van de twijfel. NCRV: 19 00 Steen in de vijver (19.00 NCRV-Leerhuis 19.15 Liederen van het begin. 19.30 Rondom het woord.) 20.00 Nws 20.03 Leger des Heilskwartier. 20.18 De wereld zingt Gods lof. 21.00 Bij de tijd. 21 30 Onder de kop. NOS: 21.40 NOS-Service voor Molukkers. RVU. 22.10 Conversation time. NCRV 22.30 Nws. 22.40 Nederland en z'n buren. 23.00 Pianowerken uit de Ro mantiek. 23.30 Muziek van eigen tijd 23.55 Nws. HILVERSUM 3 17.04 KRO: Weeshuis van de hits. NOS: 18.04 De avond- spits. 19.02 Krachtvoer. 21.02 Demo 22.02 Rocktempel. HILVERSUM 4 16.10-1700 AVRO: Brahms. 20.00-23.00 AVRO's Platen Publieks Prijs Klassiek 1983. Morgen HILVERSUM 1 leder heel uur nieuws NCRV: 7.02 Vandaag ..donderdag, vervolg. (7.02 Het levende Woord 7.20 Weerman Hans de Jong. 7:30 Actual, overz. 7 45 Over kopen ge sproken). 8 06 Hier en Nu (ca. 8.20 Weerman Hans de Jong. ca. 8.30 Ochtendkranten). 8.54 Hebt U dat ook wel eêns? 9.03 Wie weet waar Willem Wever woont? 10.03 Muziek bij de koffie. 11.30 Twaalf-uurtje 12.40 Middagpauzedienst. 13.06 Hier en Nu. 13.20 NCRV-Globaal. 16.02 Goudenregen Ensemble o.l.v. Ferry Wienneke. HILVERSUM 2 AVRO: 7.00 Nws. 7.10 De AVRO-Klok in de morgen. (7.30, 8.00 en 8.30 Nws.) NOS: 9.05 NOS- -Sportief. 9.24 Waterstanden. 9.30 Nws. 9.33 NOS-Service. AVRO: 10.03 De AVRO-Klok „Buiten". (10.04 AVRO's Radiojourn 10.30 Nws.) 11.00 AVRO's Radiojourn. 11.03 Dul- meland. 11 10 Schoolradio. 11.30 Nws 11.33 Kijk op kunst. 12.00 De AVRO-Klok tussen de middag (Over- h voorl 12 16 Uitz voor de land bouw NOS: 12 26 Meded. voor land en tuinbouw 12 30 en 13.00 Nws) RVU: 1400 Nou en? 14.30 Nws 14.33 Allemans veren. KRO: 15.00 Nws 15.03 Op reis met Johannes 15.20 Kruispunt. 15.30 Nws. 15.32 Misdaad, fantasie en realiteit. 16.00 De wereld op donderdag. HILVERSUM 3 leder heel uur nws TROS. 7.02 De Havermoutshow. 9.03 De Hugo van Gelderen Show. 11.03 De Polderpopparade. 12.03 De Ne derlandstalige Top Tien. 13.03 50 Pop of een envelop. 15 03 TROS Top 50. HILVERSUM 4 VARA 7.00 Nws. 7.02 Morgenrood (8.00 Nws.) 9.00 Rein- bert de Leeuw dirigeert moderne muz. 10 15 Strijkkwart v Jan van Vlijmen en Guus Jansen. 11 05 Fanta sie. moderne muz 12.25 Operette. 13.05 Voor mensen met twee linkero ren EO: 14.30 Klassieke klankjuwe len 15.30 Zeggen en schrijven. 16.00 Licht en uitzicht.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 15