Ceidenaars ontwerpen iiiniek slaginstrument Spitten naar Cronesteyn Eerste Leidse Kunststichting opent galerie Vandalisme r üIDEN/REGIO ftridoe Souxant DINSDAG 4 OKTOBER 1983 PAGINA 5 fentoonstelling in en over bibliotheek EEN ONGELUK ZIT tN EEN KLEIN BOEKJE tlDEN De bibliotheek aan de leuwstraat is in de komende maanden pt alleen de plaats waar een tentoon- illing wordt gehouden, maar is tevens jt onderwerp van een expositie. De Antoonstelling, gemaakt door vier leer- rqgen van de Reinwardt Academie, jat over het werk in een bibliotheek lil over het gebruik van een biblio- 'oèek. Men wil ermee aantonen, dat de fill waarin de bibliothekaris alleen /ïar boeken uitleende, voorbij is zt tentoonstelling is een gevolg van ai onderzoek naar de knelpunten in jt gebruik van een bibliotheek. Dit derzoek is gedaan omdat de biblio- pek in deze tijd van bezuinigingen zo efficiënt mogelijk moet worden benut. Gebleken is bijvoorbeeld, dat van het bibliotheekaanbod soms op een ver keerde manier gebruik wordt gemaakt. De meest hardnekkige problemen wor den door middel van panelen (in totaal staan er 35 opgesteld) in beeld gebracht. Op deze panelen beelden stripfiguren de verschillende onderwerpen uit. De figuren zijn getekend door Evert Ge- radts. Tekst en uitleg zijn kort en dui delijk, de makers van de expositie zijn er vanuit gegaan, dat tekeningen meer zeggen dan woorden. In de periode dat de tentoonstelling wordt gehouden (september-december), zullen mede werkers regelmatig rondleidingen ge- ven aan geïnteresseerden. Een van de panelen van de tent< Audities Nederlands Studenten Orkest LEIDEN Het Nederlands Studenten Orkest, dat elk jaar weer opnieuw wordt samengesteld uit ongeveer 80 musicerende studenten, houdt in de maand oktober verschillende audities in universiteitssteden in het land om nieuw talent te werven. In Leiden heeft de auditie op 12 oktober in socië teit Minerva aan de Breestraat 50 plaats. Onder leiding van dirigent Louis Sto- tijn, zullen dit jaar werken van Richard Strauss, Strawinsky (Vuurvogel-suite), Elgar en Willem van Manen ten gehore gebracht worden. De na de auditie ge kozen muzikanten kunnen deze stuk ken oefenen tijdens een kennisma kingsweekend (10 en 11 december) en tijdens een intensieve repetitieperiode in het Noordhollandse dorpje Bergen (6 tot 16 januari). Daarna volgt een toer- nee door Nederland, waarbij vooral grote steden zullen worden aangedaan. Tevens is het mogelijk dat het toernee wordt beëindigd met enkele concerten in Engeland. Belangstellenden voor enkele weken muziek maken, gezelligheid en optre dens op bekende podia in binnen- en buitenland, kunnen op 12 oktober naar de auditiedag in sociëteit Minerva aan de Breestraat 50 komen. Verdere infor matie kan men krijgen bij Wendela Sanberg van Boelens. tel. 053 -760197. Vandaag heeft de TROS op de radio tussen elf en een uur twee concerten uitgezonden, die het Nederlands Stu denten Orkest in voorgaande jaren heeft gegeven. ©EEL BELANGSTELLING VOOR VINDING OP AMSTERDAMSE UITMARKT udin t ema EIDEN/AMSTERDAM Boven het drukke ge- van de Uit- ursijarkt, die onlangs in Am- werc* gehouden, leepn men de bongo-achtige tfnen horen van een ee/eemdsoortig muziekin- Dit houten slag- CU4strument is ontworpen lden!0T Leidenaars War- epeifr van Es en Lambert i e/j'ouda en zij doopten het nunpSl 5". Dat staat voor Snaar Instrument, jjfde fase. Voor hun in- rument, dat overigens Dg in een experimenteel pdium verkeert, was 1 belangstelling. Dat is „Dofet verwonderlijk want orzitEt zeer eenvoudig ogen- n_ hé muziekinstrument erg goed. Al eerder had het Leidse duo succes met een eigen ontwor pen muziekinstrument. Ook van hout, maar ook nog met touwen, alleen was dat instru ment wat groter, namelijk ruim twee meter bij ruim an der halve meter bij 65 centi meter en daarom niet zo een voudig mee te slepen. Voor dit instrument, genaamd de PSI 4, maakte Warner van Es een muziekstuk, dat door theater groep Sater, werd gebruikt bij haar produktie. Ook de fabri cage van het ontwerp van de PSI 4 werd door de toneel groep bekostigd en verder ver gezelde het haar door het land. De handzamere PSI 5 gaat straks ook op tournee, maar dan met het Werklozentheater uit Amsterdam. Warner van Es studeerde on langs af aan het Haagse con servatorium. Hij studeerde daar instrumentale en electro- nische compositieleer van Louis Andriessen en Jan Boer man. Nog voor zijn afstuderen als componist werd Warner gevraagd door de dansgroep Krisztina de Chatel uit Am sterdam om bij een experi menteel dansstuk de muziek te maken. „Mijn hele leven zat ik altijd al te tikken, op potten en pannen, tafels en stoelen. Je hebt van die mensen. Toen ik met die dansgroep bezig was, kreeg ik het idee om hout te gebruiken bij het maken van een muziekstuk. Ik ging allelei bouwplaatsen af om op ver schillende planken te slaan. Daarna ging ik met stukken hout, waar ik een soort con tactmicrofoons op plakte, de studio van het conservatorium in. Het geluid, dat bij het slaan op de planken ontstond, werd dan electronisch versterkt. Ik ben er een seizoen lang, tijdens de dansproduktie, mee bezig geweest. In 1982 kwam ik bij Sater. Ze wilden live muziek, tkoJVarner van Es (links) en Lambert Wouda bij de PSI 4. maar niet van zo'n geijkt in strument. Het hout bleef me boeien, maar ik vond het ge luid dat ik toen voort kon brengen, alleen die plankjes met element, niet bevredi gend. Er moest iets mee mee gebeuren en toen ik een keer met mijn vriend Lambert Wouda alias Lampie in de kroeg zat, besloten we iets nieuws te maken", aldus Wer ner. Lambert:,.Het was de bedoe ling dat we een echt instru ment gingen maken, met ver schillende toonhoogte en waarvoor ook muziek geschre ven zou kunnen worden. Dus niet iets waar je aleen wat leu ke geluiden uit zou kunnen halen, maar echt een werk baar instrument. Ik ging met mijn eigen houtvoorraad aan de gang, maar het leverde nog niet veel op. Ik sloopte zelfs nog het klankbord van een piano, maar ook daar kwam geen geluid uit. Opeens ont stond het idee om spanning op het hout te zetten. Een stuk triplex werd gebogen en ja hoor, dat leek al ergens op. Na veel geëxperimenteer werd het hout gebogen tussen strak gespannen nylon koorden en toen kwamen er al hele mooie tonen uit, alleen zat je steeds ook tegen die koorden aan te slaan. Dat was lastig en uitein delijk ontstond de tekening voor de PSI 4. Een timmer man heeft het ding vervaar digd en toen het klaar was, hebben we er een echte slag werker twee dagen op los ge laten. Dat was reuze spannend. Alle moeite kon voor niks ge weest zijn, als het niet werkte. Maar toen we gingen luisteren was die twijfel weg. Die jon gen stond een partij te swin gen op dat ding, geweldig ge woon", aldus Lambert. De PSI 4 was een feit. Het re sultaat was een groot raam werk, met daarin twee gebo gen platen triplex, van een speciaal soort, gespannen tus sen strakke nylon koorden, die weer over enkele kammen ge spannen waren. Het geheel af geplakt met elementjes of con tactmicrofoontjes, waardoor het geluid versterkt kon wor den. De PSI 4 werkte en War ner maakte er een muziekstuk voor. Twee slagwerkers voer den het stuk uit tijdens de voorstellingen van Sater. Het houten gevaarte werd van stad naar stad meegevoerd. Daarna is er even niets met de PSI 4 gebeurd, maar binnen kort gaat het waarschijnlijk naar Bristol in Engeland. Daar is in de maanden februari- /maart 1984 de tentoonstelling „Objects and sounds", waar al lerlei nieuwe muziekinstru menten, die tevens een lust voor het oog zijn, worden ge ëxposeerd. Op de Amsterdamse Uitmarkt stond de reusachtige PSI 4 niet opgesteld, maar wel de hand zame PSI 5. „De PSI 5 produ ceert ook variërende toon hoogten doordat de spanning op het hout verschilt. Een na deel is nog dat het ding door twee personen bespeeld moet worden. (Op de Uitmarkt had één jongen de PSI 5 (een soort plankje met wat gaten en handvaten en een elementje) in zijn handen en een andere jongen sloeg er met mallets op). Maar we zijn hard bezig om het ook voor één muzikant geschikt te maken. Wat we nu in ons hoofd hebben is een soort „Talking drum" dat in Africaanse landen wel wordt gebruikt. Dat ons idee daar op leek, begrepen we trouwens pas toen iemand daarop wees", aldus Warner van Es en Lam bert Wouda. Voorlopig gaat het tweetal door met experimenteren. Geldgebrek maakt dat ze niet kunnen opschieten met het uitvoeren van hun ideeën. Warner verdient wat geld bij het Werklozentheater in Am sterdam, waarbij hij nu weer de muziek moet maken en Lambert is druk aan het leren voor elctrotechnicus en als Lampie zingt en speelt hij zo af en toe gitaar op straat. SYLVIA VAN LEEUWEN 'an Goekoop opent et Teestweek aden Ivoej '""basisschool £cj)penheimstraat (iLEIDEN De basis- binfchool Duimelijn/ St. Jo- oorsUph aan de Oppenheim- bestaat 25 jaar. Bur- [emeester Goekoop luidt linsdag 11 oktober een ieestweek in met de ont- lulling van de nieuwe |aam van de school. De feestweek is georgani- feerd omdat de kleuterschool Puimelijn en de lagere schol jt. Joseph hun 25 jarig jubi- de fum vieren. Sinds augustus Jorig jaar voeren beide scho- smofn de titel „basisschool". Het en de bijbehorende \festweek zijn aangegrepen stanjro beide scholen nu ook on- wjer één naam te brengen. v«et resultaat van de naam- onder de scholie- ijn (Ê0- wordt door burgemees- e nir Goekoop onthuld. e feestweek begint met een itocht door de Burgemees- xswijk met versierde step- en fietsen, voorafgegaan 3ekJ°or een draaiorgel. In de Tie Jaarop volgende dagen staan creatieve-ochtend, een e d£t0-speurtocht, een poppen- t ljpeater en straattekenen op iviséet programma. feestweek wordt vrijdag oktober besloten met een eptie in de aula van de hooi vanaf 17.00 uur voor deeifud-leerlingen, oud-leer- ezw#rachten en andere betrok- >enen bij de geschiedenis 'an de school. 9? 99 LEIDEN Ter gelegen heid van het 10-jarig be staan van de afdeling Rijnstreek van de Archeo logische Werkgemeen schap voor Nederland wordt tot 20 november in de De Lakenhal de ten toonstelling „Spitten naar Cronesteyn" gehouden. Gp de tentoonstelling zullen .vooral de vondsten, die uit de 17de en 18de eeuw dateren, uitgebreid worden belicht. Zo zijn er fragmenten van schoe nen van de vroegere bewoners van de hofstede te zien en keukengerei. Veel kookpotten van rood geglazuurd aarde werk, maar ook de wat luxere schotels van Wit Delftsen ma jolica zijn aanwezig. De ten toonstelling wordt begeleid door middel van dia's, waarbij dieper ingegaan wordt op het wonen, de kleding en de tui nen in de 17de en 18de eeuw. Cronesteyn stond aan de Vliet in de buurt van de huidige Lammenschansrotonde. Bij een beleg werd het verwoest. Al vrij snel na het ontzet van de stad werd het huis weer herbouwd. Juist van deze hofstede zijn de resten terug gevonden. Ene Bartholomeus van Panhuizen kocht het huis Een vitrine met in Cronesteyn opgegraven voorwerpen. in 1605 en liet er reparaties en verbouwingen uitvoeren. De broer van Bartholomeus, Gillis van Panhuizen ging er in 1621 wonen. In 1680 werd het huis verhuurd aan twee renteniers uit Rotterdam. Maarten van Heukelom was in het begin van 18de eeuw eigenaar van Cronesteyn. maar vermoed wordt dat hij het alleen als zo merhuis gebruikte. In 1787 kwam er een einde aan Cro nesteyn. Het huis werd afge broken. Het Stedelijk Museum de Lakenhal, Oude Singel 28- 32 is van dinsdag tot en met zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur geopend. Op zon- en feest dagen is het. museum van 13.00 tot 17.00 uur open. Her en der werden ze de afgelopen maanden in de bin nenstad geplaatst: praktische bordjes die de door Lei den zwervende toeristen de weg moesten wijzen naar culturele attracties en belangrijke instanties. Wie, drie maanden later, de aangegeven weg tracht te volgen, komt bedrogen uit. Het vandalisme heeft toegeslagen en een groot deel van de zo aardige bordjes zijn inmiddels verbogen dan wel afgebroken. Toen ze er pas stonden, wilde iemand ze nog wel eens in de juiste richting bijbui- gen. Daar is nu geen beginnen meer aan. Misschien als de bordjes wat hoger komen te hangen, dat ze ge spaard worden voor deze misselijke vernielzucht. LEIDEN Om kunstenaars die meer aandacht verdie nen en kunstenaars die reeds naam hebben gemaakt, meer kansen te geven heeft de Eerste Leidse Kunst stichting een galerie geopend aan de Kloksteeg 11 in Leiden. Deze stichting wil in de ruimste zin van het woord kunst promoten en „Een Leidse Galerie" moet open staan voor iedere beeldende kunstenaar, die werk op hoog niveau maakt. Behalve dat „Een Leidse Gale rie" werk tentoon stelt, is het ook een lijstenmakerij en kunnen er schilderijen of ander werk gerestaureerd worden. De Eerste Leidse Kunststichting (ELK) heeft de afgelopen jaren, vijf exposities georganiseerd in het Waaggebouw. Daarbij konden professionals en amateurs hun werk tonen. Werk dat niet direct tot de avant garde behoort en dus niet veel kans krijgt in veel normale galeries. In „Een Leidse Ga lerie" zal werk te zien zijn van Johfra, bekend door zijn pos ters, betreffende de dierenriem; Frans Erkelens, één van de eerste méta-realisten; Fassoni.een bekend Italiaans beeldend kunstenaar; John de Mildt, gespecialiseerd in de fijnschilder kunst; Ab Steenvoorden, etser en tekenaar uit Noordwijk, Fred Hansen, bekend in Leiden en het oosten van het land, Katelijne van Oudenaerde, Haags schilderes; Annemarie Quist-Rutgrink uit Den Haag met pentekeningen. Verder is werk te zien van twee keramisten, Koos Molema en Hanne- ke Oort-Dengering. De galerie is geopend van woensdag tot en met zaterdagmid dag van 12.30 tot 17.30 uur en telefonisch te bereiken onder nummer 071-134135. De ELK houdt verder van zondag 9 oktober 15.00 uur tot 15 oktober een tentoonstelling in de Waag aan de Aalmarkt 21. Verschillende van bovengenoemde kunstenaars en anderen zullen er dan hun werk tonen. De tentoonstelling is dan da gelijks te bezichtigen van 11.00 tot 17.00 uur en op donder dagavond. Iedereen die de opening, waarbij ook verschillen de kunstenaars aanwezig zullen zuijn, wil bijwonen is zondag 9 oktober vanaf drie uur van harte welkom. Economisch wel en wee Aan de Ter Haarkade 6a is het schoonmaakbedrijf C. van Leeuwen gevestigd. Het kantoor van „De Leidsche Post" is verplaatst van de Apo- thekersdijk 22 naar de Stationsweg 37. Het pedicurebedrijf J. Rol aan de Goejestraat 39 is opgeheven. Aan de Hyacinthenstraat 22 is het onderaann.bedrijf voor grond- en straatwerk H. de Vos gevestigd. De ambulante handel (markthandel) in rotan en biezen ge bruiksvoorwerpen „Anka" aan de Hoge Rijndijk 50 is opgehe ven. De winkel in kantoor- en schrijfbehoeften van A. Buis aan de Lage Rijndijk la is een dezer dagen begonnen met de ophef fingsuitverkoop. Aan de Boerhaavelaan 43 is het advocatenkantoor „Poot en Buys advocaten" gevestigd. „De Bongerd b.v.", handelend onder de naam Garant Installa tie Bedrijven", gevestigd aan de Willem Barentszstraat 5 is in staat van faillissement verklaard. Het autobedrijf „Auto Home b.v." is verplaatst van de Lam- menschansweg 132 naar Leiderdorp. De Leidse vestiging van de groothandel in verfwaren „Sigma Coatings b.v." is verplaatst van de Lammermarkt 3 naar de Fle- vodwarsweg 13. Aan de Oude Singel 74b is de balletschool „Eugenia" (eig. E. M. Veel) gevestigd. Aan de Sneeuwhes 15 is het Assurantie-, hypotheek- en finan cieringsbureau van M. J. van Britsum-van Amsterdam geves tigd. Aan de Smaragdlaan 63 is het pedicurebedrijf W. C. C. van Eijgen-van de Laar gevestigd. Aan de 5e Binnenvestgracht 6 is de imp. en groothandel in wijnen „Wijnkoperij R. van der Heide" gevestigd. De muziekuitgeverij „Woopy Productions" aan de Oude He rengracht 20 is uit Leiden vertrokken. Aan de Schelpenkade 38 is de beleggingsmaatschappij „Stro halm Holding b.v." gevestigd. Aan de Oude Rijn 150 is de uitgeverij van- boeken „Uitgeverij B en T" (eig. M. A. Verhoeven) gevestigd. „Fashion Fever n.v." is in staat van faillissement verklaard. De n.v. is eigenaar van de winkel in vrijetijdskleding „Sam Snor" aan de Haarlemmerstraat 54. „Melra Fashion b.v.", winkel in vrijetijdskleding en damesmo- deart. aan de Haarlemmerstraat 19 is in staat van faillissement verklaard. BURGERLIJKE STAND LEIDEN Geboren: Dennis. z.v. T I'hamedi en P. Bekooij: Reynate nna Maria. d.v. T. van der Mark en G. Souverijn; Pascal, z.v. A. Rietvink M. W. C. van Hoevelaak; Michael Jerry, z.v. W. L. Janssens en G. Ha- mann; Younass. z.v. L. Aboulghit en R. Hamdaoui; Franciscus Maria. z.v. A. H. M. van der Hulst en G. C. M. Egmond; Ginette Nicoline, d.v. N.J. Vink en F G W G Snoek; Luuk Steven, z.v. A. Speksnijder en C. J. M. A. Smeets; Justine Charlotte Henriëtte. d.v. J B. Heukensfeldt Jansen en E. T. H. Albers; Frederik Reinier Jacob, z.v. J VV. Visch en A. M. van Egmond. Ronald Carolus Jacobus Maria, z.v H. A. M. Luijf en G. M. W. M. Leenders; Maria Hendri- ka Johanna, d.v. H. M. IJsselmuiden en J. G. M. van Noort; Michael. z.v. C. Laterveer en S. S. Gubler; Jacob J. F. Klok en J. M. Duijven- boden; Johannes, z.v. G. Ouwehand C. Koopman; Nicolaas Jeremias Jacobus, z.v J. J. Beij en M. J. A. van der Drift; Maaike Ansfrida Alexan dra, d.v. A. A. H. M. Heemskerk en A. J. M. Verdegaal; Jan Victor, z.v. G. D. H. Schelvis en C. F. H. M. Knepflé; Patricia Natasja, d.v, P. van der Heyden en H. van Leeuwen. Jenneken Leuntje, d.v. D. van Rijn H. Mos; Gerrit Maarten Jan. z.v. G. A. Hazenoot en A. M. E. Boezaard; Allison Nicole, d.v. A. P. Moore en T. L. Harbin. Rosanne. d.v. J. H. van Vianen en J. C. de Jong; Joris, z.v. F. J. Scheffer en C. van Laarhoven; Kristian, z.v. M. A. Verhoeven en M. J. Hoogervorst; Roy Adrianus Theodorus. z.v. P J. J Blom en J. C. M. van der Hulst; Maria Ageda. B. van der Bent en M. van Beel- Brigitte, d.v. R. Arnoldus en A. Sloos; Ronald, z.v. J. Hoek en K. Noort; Laura Anna Ines. d.v. G.H.W.M. Limburg en E. A. M. Strosser; Wiesje Wilhelmina Theodo ra. d.v. L. J. P. van Kesteren en C. T. T. Lemmers; Jaap Cornelis, z.v. C. van Muijden en L. de Jong; Da nielle, d.v. C. van Kralingen en C. Los; John Jacobus Laurentius, z.v. J. Heuseveldt en A. G. M. van der Voort; Maris, d.v. I. Oreskovic en M.J M. Schipper; Emily Ingrid. d.v. M. J. J. Simon Thomas en B. L. Brut- van; Amerik Arie, z.v A. Kerpers- hoek en S. van Wijk; Tom. z.v. J. F. Feijtes en N. E. Booij: Willemijn Pe tra Jacobine, d.v. E. A. M Blom en J. I. Oudshoorn. Janine. d v. C. P. A. Houwaart en L. van der Plas; Mela- nie Jessica, d.v. R. H H. Kramer en J. Ubink; IJda. d.v. J. Onderwater en J. Bakkenes. Dianne Maria, d.v. G. M. Di Benedetto en J. M. Broek hof; André, z.v. J. van den Oever en N. Zwaan; Martin, z.v. C. S. M. Olst- hoorn en J. P Niekus; Kader, d.v. B. Kirac en H. Asian; Danny, z.v. L. de Jong en K. Hoek; Joris Hugo Albert, z.v. A. Nijdam en S. E. Wijting; Ha- dassa Anne. d.v. J. J. Noorda en J. H. Boertien; Lester, z.v. C.J. van Eg mond en D. den Haan; Kah Wang, z.v. M. S. Tan en K. Q Wong; Nalini Rajshree, d.v. S. Bhikhie en N Soekhradj; Maria Louise, d.v. L. Vol kers en S. Springer; Krijn, z.v. G. J van Duijvenbode en A. A. H. Abbink, Jennifer, d.v. H. P. Kerkvliet en M. A. C. Stijnman; David Leonard, z.v. C. A. van der Vloed en C. J. Veg- ter; Cornelis, z.v. C. Ros en H. Kulk; Johannes, z.v. H Bronsgeest en E. J. M. van Lith; Mirjam Manja. d.v P. H. de Groot en M. J. Hoeve, Frank Johan, z.v. T. Passchier en N. E. Ver kerk; Maaike Jenna, d.v. P. C. M. Olsthoorn en S. H de Vries; Tessa Marie, d.v. P. C. M. Olsthoorn en S. H. de Vries; Sandra, d.v A. Harte- veld en G. Remmerzwaal; Hendrik Theodorus, z.v. J. L. van der Boog en A. M. J. van der Velde, Sander Jo hannes Hendricus, z.v. B. G. de Vries en M. J. W. Paardekooper; Erik, z.v. J. P. Koster en M. K van den Barse- laar; Theodorus Gijsbertus Bastiaan. z.v. A P. van Klaveren en W J. M. Koot; Jan Arie. z.v. A. van der Niet en T. Schaap: Kishen Rakesh, z.v. R. Sewnarain Sukul en C. T Thakoer; Margreet, d.v. B. Nijgh en J.G. van der Spijk; Stephan Dirk Jacobus, z.v. J. van der Plas en J M. A. van der Poll; Barbara Nicolien, d.v. H. P Dankmeijer en A. M. J. Louwe. Overleden: W. G. M van Dijk, geb. 15-7-1918. man; J M. Bezuijen, geb. 8-3-1904. vrl. geh. gew. met J. Venne. H. van den Bosch, geb. 13-10-1901. man, W. C. van der Vlist, geb. 29-6- 1892, vrl. geh. gew. met A. G. J Strij- bos; H. J. J. van der Woude, geb. 27- 9-1903, vrl. geh. gew. met J. Belksma; H. Hemmen, geb. 17-9-1897, man; W. P Tetteroo, geb 14-10-1907. man; M. A. van Berge Henegouwen, geb. 28-10-1900. vrl. echtg van T J Am- merlaan; A. Bijkerk, geb. 12-6-1921, man; N. de Mol. geb 17-4-1911. vrl. echtg. van T. Ouwehand; F. P. Jager, geb. 15-2-1895, vrl. geh. gew. met S. Sloot; J. Schoonhoven, geb. 27-1-1894. man; T. Dirkmaat. geb. 4-4-1924, vrl echtg. van E. Oom: D. Jansen, geb. 1- 6-1916, vrl.; D.J. Somsen. geb. 24-8- 1904, vrl. geh. gew. met H. Brienen; W. P. Kruik, geb. 1-11-1915. man. M.J.Th. R. Rohde, geb. 9-3-1911, vrl.; F. Dalkiran, geb. 1-9-1971, vrl J. E. Janssen, geb. 9-4-1928, man; H. Knörr, geb. 16-4-1932. man; M van Schooten, geb. 7-5-1916, vrl. echtg. van H. J. Broekhof; A. Flippo, geb. 9- 4-1903, man; F. Tellekamp. geb. 4-7- 1929, man; J. M. van Ulden. geb. 10- 3-1895. vrl.; M. van der Niet, geb. 15- 11-1913, man; J Chrisliaanse. geb 21- 11-1899, man; N. Versprille, geb. 13- an; G. Kokkedee, geb. 1-10- i; J. Wiedemeijer. geb. 21-2- v, J. Akerboom, geb. 3-12- n; P. Enthoven, geb. 3-9- J. J. Slicher Cramer, geb. 9-1983, n 1905, r 1925, i 1912, 1899, i 2-8-1933, vrl.; P. T. van Niekerk, geb. 5-9-1924, man; E. A. Favier, geb. 23- 2-1911, man; K. Oudwater, geb. 30- 11-1904, vrl. geh. gew met M. van der Heul; A. Glasbergen, geb. 15-9- 1911, man; C. van Wijk. geb. 18-12- 1901, vrl. geh. gew. met M. L. Gib- bels; P. C A van Leeuwen, geb. 26-7- 1894, vrl. geh. gew. met D. M. Colpa; P. de Jong. geb. 31-10-1938. man; A. E. Sierat, geb. 12-4-1898, vrl.; L. C. Campfens, geb. 17-2-1913, man; A. Reijnders, geb. 18-10-1917, man. S. Ladan. geb. 31-8-1919, vrl. geh. gew. met C. G. Cretier; J. Hoppen brouwer, geb. 19-1-1912, vrl., A Pont. geb. 12- 10-1910, man; H. L. M. Steenvoorde, feb. 22-1-1909. man; M S G van der urg, geb. 27-12-1948, vrl. echtg. van Q. D. van Dam; A. van der Plas. geb. 1-10-1895, vrl. geh. gew met C Hoogerdijk; G Kan>. geb 17-12-1904. man; B. Werk. geb. 29-1-1902. man; W. van der Steen. geb. 15-2-1897. man; M. Duijm. geb 9-9-1893, vrl. geh. gew. met A C. Bakker J. Pluim, geb. 17-2-1899. vrl. geh. gew. met H Bosma; G B. A. E. Bouman, geb. 19- 5-1912, vrl.; J. Kastelein, geb. 5-5- 1913, vrl. echtg van A. Beumer; G. J. Guleii, geb. 7-7-1897, vrl. geh gew. met J. Labordus. A. Leitch, geb. 2-3- 1928. man; B J. van der Vos. geb. 22- 8-1907. man; P.J. Hoogteijling, geb. 25-9-1918. man; J. Kershof. geb. 9-4- 1915, man; H. de Booy. geb 25-2-1926. man; M. C van Beeck Vollenhoven, geb. 2-4-1915, vrl. echtg. van G. E. K. A. Broekman; P J. kapleijn, geb. 10-9-1915, man; H H van Ees. geb. 27-11-1919. man; P. K. Aulich. geb. 11-9-1927, man Gehuwd: W C Bouwens en P.M. Philippo; J. B. J. M Goddijn en G E. L Hendriks; M W Lens en S. H. Smit; E. L. Huizinga en E J Teeuwen; H. M. Wesselman en M Polders, W. Seriier en M W Philip po, L. Noorduin en A. van Nieuwen- huijzen; H. C Rosbergen en M Boom. H. van de Wetering en N I. Ramha- rakh; R. N. Pande Iroot en P. A Fon-

Leidse Courant | 1983 | | pagina 5