-/Ot je wilde als „Sanne" an vreugde van de wereld af ^DIO/TELEVISIE CeidocGoivumt MUZIKAAL FEEST 250e „FUR ELISE gekleurd gezien Veronica werkt hard aan het eigen profiel DINSDAG 4 OCTOBER 1983 PAGINA 19 Iresse in buitenlandse tv neemt niet toe ERSUM Ondanks de steeds toenemende bekabe- n Nederland en de mede in verband daarmee toene- le ontvangstmogelijkheden van buitenlandse televi- I^tions door Nederlandse kijkers, blijkt uit het kijkge- l^naar die zenders geen toenemende interesse. I^et rapport ,,De belangstelling voor buitenlandse tv- ^^rs 1983", blijkt dat inmiddels 67 pet. van de Neder- bevolking is aangesloten op een gemeenschappelijke ntrale antenne inrichting, terwijl 81 pet. drie of meer 9 inlandse zenders kan ontvangen. De gemiddelde kijk- heid bedroeg globaal 16,6 pet voor Ned. I, 12,4 pet 'Ned. II, 2.2 pet voor de Duitse zenders en 1,3 pet voor ëderlandstalige Belgische zenders, k'alle personen in de steekproef zag 94 pet per week 'tens één programma via Ned. I of II. Naar een der ^Duitse zenders keek per week 41 pet tenminste één naar de BRT 31 pet. Per dag keek 55 pet naar ten- te één programma op Ned. I, 45 pet naar Ned. II en de [ïaar het buitenland. Ion HILVERSUM Ter gelegenheid van de 250e aflevering van het NOS-radioprogram- ma „Für Elise" zal op zondag 9 oktober we derom een uit bijna 400 amateurmusici uit alle delen van het land gevormd „Elisade Orkest" optreden in het Concertgebouw in Amsterdam. Dat gebeurde eerder bij de 100e, 150e en 200e aflevering. „Für Elise" is een programma, waarin musici, die de ko mende week in de belangstelling zullen staan, worden geinterviewd en een proeve van hun repertoire spelen. Het programma ging voor het eerst op 28 december 1975, bij de start van Hilversum 4, de lucht in. Het wordt vanaf het eerste begin gepresenteerd door Hans Zoet. Gemiddeld luisteren weke lijks zo'n 150.000 mensen naar dit program ma, dat rechtstreeks vanuit de Kleine Zaal van het Concertgebouw wordt uitgezonden. Voor de komende jubileum-uitzending staat evenwel de Grote Zaal ter beschikking. Be- halve het Elisade Orkest treden op de pia nist Rian de Waal, de accordeonist Harry Mooten en het Promenade Orkest van de NOS onder leiding van Jan Stulen, dat in wisselende samenstelling jonge solisten zal begeleiden. Dat zijn Quirine Viersen (10 jaar) uit Amstelveen, cello; Marianne Boer (14) uit Vlissingen, piano; Marice Heugen (12) uit Vlissingen, fluit; Isabelle van Keu len (16) uit De Hoef, viool; en de zusjes Feli cia (12) en Serena (14) Leader uit Londen, resp. zang en viool. Zij spelen werken van Camille Saint-Saëns, W. A. Mozart, Michel Blavet, P. I. Tsjaikofski en voor wat betreft de zusjes Leader - enige lichte werkjes. Het Elisade Orkest onder leiding van Jan Stulen en ondersteund door musici van het Promenade Orkest zal een speciaal door Jan Stoeckart gemaakt „Für Elise"-arrangement uitvoeren. Catherine Keyl van NCRV naar AVRO HILVERSUM - Catherine Keyl, acht jaar lang verslaggeefster bij de actuali teitenrubriek „Hier en nu" van de NCRV, stapt per 1 januari over naar de AVRO. Zij wordt daar verslaggeefster- /presentatrice bij „Televizier" van Jaap van Meekren. Pieter Varekamp is bij de AVRO be noemd tot hoofd van de afdeling sport en documentaires. De 41-jarige Vare kamp, die sinds 1968 bij de AVRO werkt, eerst als regisseur/ producer, daarna als verslaggever bij Televizier Magazine, vervult de vacature die was ontstaan na het vertrek van Bob Bre mer. In de vacature, die door deze be noeming ontstond bij „Televizier", stapte Catherine Keyl. uet, tnooj ng, ii ster/-*30*1* aan een klein rolle- Sij sprong een gat in de >en. en wilde van de wereld erse m vreugde, toen ik haar 4de, dat zij de titelrol elige IKON-tv-serie ne", spelend in de wereld radicaal idealistische jon- i, waarmee woensdag- d van start wordt gegaan ed. I om 19.00 uur. 'olgt Eric Oosthoek: „Zij is ^^dochter van Peter Lohr, y^ger bekend van VARA-tv, directeur van de Haar- Stadsschouwburg. We hebben dit tv-spel willen ma ken deels met bekende acteurs als Josée Ruiter, Anne-Wil Blankers, Bram v.d. Vlugt, Ferd Hugas en Wim de Haas, deels met een bezetting van goede amateurs. Voor de titel rol hadden we een schoolmeis je nodig. Daarvoor hebben we oproepen geplaatst. Dat lever de 1400 reacties op. Enige hon derden meisjes lieten we een screentest doen. Lotje kwam daarin opvallend naar voren. In een later gesprek met haar kreeg ik de overtuiging, dat zij voor die rol geknipt leek. Maar dat was niet het enige, waarmee ik rekening moest houden. In dit spel komt zij veelvuldig in conflict met haar moeder, een rol van Josée Ruiter. Uitgaande van die hoofdrol moest ik een meisje hebben, dat qua postuur en in stelling enige gelijkenis ver toonde en bovendien zocht ik naar twee karakters die gebo ren leken om met elkaar in botsing te komen. Met Lotje dacht ik een schot in de roos te hebben gedaan". Daar zag het naar uit bij een eerste kennismaking met deze serie. Lotje is als „Sanne" dui delijk aanwezig. Haar gezicht spreekt minstens zoveel boek delen als de woorden, die haar door het collectief van schrij vers Willem Capteyn, Carel Donck en Hugo Heinen in de mond worden gelegd. Haar verontwaardiging over de loop der dingen inzake de kernwa penwedloop komt als echt over. Zij sluit daarin aan bij het spel van Anne Buurma, die als de opstandige twen Chiel alles in het werk stelt -met demon straties en acties- om de mens heid te waarschuwen voor het afschuwelijke lot dat te wach ten staat, als al die op elkaar gerichte kernwapens eens in werking zullen worden ge steld. Chiel Chiel werkt vooral met span doeken. Hij beklimt de Wes tertoren in Amsterdam om de bevolking op te wekken „NEE" te zeggen tegen de kruisraketten. Dezelfde acties onderneemt hij op scholen, waar hij de daken beklimt om spandoeken te ontrollen en scholieren mee te krijgen met zijn persoonlijke demonstra ties. Eric Oosthoek: „Anne Buurma heeft al dit gevaarlijke klim werk in werkelijkheid ook willen doen. We hebben hem daarvoor een cursus alpinisme laten volgen, zodat hij wist hoe hij veilig kon klauteren en klimmen". Tenslotte weten Chiel en San ne door te dringen tot de „Al les is Anders-show" van Aad v.d. Heuvel. Daar wordt de de fensieminister Ter Horst (Wim de Haas) door Aad v.d. Heuvel aan de tand gevoeld over het regeringsbesluit kernwapens te plaatsen. Dan sluiven Chiel en Sanne naar voren, die tij dens de uitzending bloed uit gieten over het hoofd van de minister. Grote consternatie in de studio. Eric Oosthoek: „Vooraf heb ik heel lang gefilosofeerd met Aad v.d. Heuvel over de au thenticiteit van het gebeuren in de studio. Alleen op die toer wilde ik het samen met hem spelen. Bij het maken van die scènes heb ik de regie bij wijze van spreken uit handen gege ven aan Aad v.d. Heuvel. Hem heb ik gezegd, dat alles er zo natuurlijk mogelijk aan moest toegaan, wat de schrijvers ook hebben bedacht en voorge schreven. Aad liet weten, dat bij scènes in de studio, moch ten die zich in werkelijkheid voordoen, de uitzending niet zal worden gestaakt. Dat mag Lotje Lohr sprong als .Sanne" een gat in de lucht, toen zij de titelrol kreeg. een KRO-standpunt heten, dat in zulk een geval de uitzen ding voortduurt. Daarvoor dient de tv De opnamen van dit IKON-tv-spel bood Aad de gelegenheid tot een soort gene rale repetitie voor een moge lijk ooit plaats hebbend werke lijk gebeuren. Tijdens de con sternatie neemt Aad dan ook de touwtjes in handen. Hij pro beert de gemoederen te sussen en tegelijk de uitzending voortgang te doen hebben door. de minister en Chiel er.- toe óver te halen Het ter 'plek ke voor de caiV»era's tot een discyssië te laten komen. Ik gaf dus dè .regie uit handen en Aad speelde het spel voortref felijk mëe. Bjj het zien achter af van de opnamen moest ik vaststellen, dat ik me dat niet beter had kunnen wénsen". Isolement Niet minder treft in dit spel het isolement, waarin de jon geren Sanne en Chiel geraken als zij zich in hun idealistische doordrijverij losmaken van hun omgeving. Met name tref fen hierin de scènes waarin het tot botsingen komt tussen Sanne en haar moeder en tus sen Chiel en de politie. Juist vanwege de daarin natuurlijk gespeelde echtheid treffen aan het slot dubbel de taferelen, gewijd aan de verzoening van moeder en dochter. Chiel, van nature een drome- vrige knaap met vlagen van vgrote activiteit, zo niet agressi viteit, toont zich aan het eind een jongen, die met zijn ideeën Sanne op sleeptouw nam. Bei den blijken door grootse ge dachten over de ideale wereld bevlqgen. Op die basis vinden zij elkaar, wérken zij ook we derzijds aan eikaars zelfont dekking. Ook dit zit in dit spel. Zodat „Sanne" meer is dan een tv-spel over jeugdige vredesactivisten, hoe overtui gend de bekommernis van jon geren over wereldvrede ook overkomt. TON OLIEMULLER Je kunt van Veronica veel zeggen, waoronder veel negatiefs. Maar de eerlijkheid gebiedt ook te constateren dat het zo'n beet je de enige omroep is die bereid is te leren van zijn fouten en tegelijk ook (samen met de VPRO) de enige omroep die met eni ge gedrevenheid doende is zo nu en dan eens iets nieuws te ver zinnen. Dat dit alles gepaard gaat met veel te veel geschreeuw en ande re vormen van opschepperij, dat zal wel onvermijdelijk zijn. Daaraan is denkelijk nog altijd debet het verleden als zeepiraat waarvoor Veronica zich niet geneert, maar waarop deze omroep juist zo trots is. Met dat geschreeuw hebben ze zich een eigen publiek verworven, hebben ze zich in het Nederlandse officiële bestel gewurmd en zijn ze daarin bezig met een opmars die je best als sensationeel kunt omschrijven. Met vallen en opstaan gaat het allemaal, maar ook de felste criti ci van Veronica zullen moeten toegeven dat 't ze toch maar lukt en dat er nu en dan zowaar iets belangwekkends bij is. Daartoe mag worden gerekend de nieuwe Talk Show (praatpro gramma dus) die onder de mysterieuze titel R.U.R afgelopen zondag zijn debuut beleefde. Hoewel er heus wel kritiek valt te leveren op deze nieuweling in de afdeling praatprogramma's (zoals bijvoorbeeld op dat gedoe met die kreupelrijmen ter intro ductie van de gasten in de show) is hier sprake van een redelijk fris programma, dat door Jan Lenferink met flair in de hand wordt gehouden. De formule is niet splinternieuw, maar wel ef fectief en Lenferink toont zich een gewiekst vragensteller. Hij geeft daarbij zijn gasten de gelegenheid zich behoorlijk te profi leren. In de eerste editie van R.U.R waren die gasten schrijver Maar ten 't Hart, zangeres Vanessa en filmer Dick Maas. Vooral de eerste twee leverden samen een aardig gespreksduo, waarbij Va nessa verrassend onbevangen optrad en daartoe ook van Lenfe rink alle kans kreeg. Wat vooral voor Veronica een wonder mag heten: er zat geen intermezzomuziek in de show. Er kon gewoon worden doorge praat tot het afgelopen was. En zo hoort het in een praatpro gramma. Misschien had Lenferink geluk bij de keuze van zijn gepsrek- spartners en gaat hij in de volgende aflevering onderuit. Maar hij verdient met deze eerste R.U.R in elk geval prolongatie en op zijn minst moet worden vastgesteld, dat hij met deze aanpak een verademing is na de Hoezo-vertoningen van Ilona Visser in het vorige seizoen. Veronica zorgde ook voor een aardige primeur vrijdagnacht met een door een groot aantal landen overgenomen pop-concert rechtstreeks vanuit het Ahoy' sportpaleis te Rotterdam met op het programma optredens van drie wereldberoemde groepen in dat genre. Iets bijzonders was het op zichzelf niet. De Rockpa- last-uitzendingen van de Duitse televisie laten wel vaker dit soort concerten zien. Het vertonen en laten horen (de rocknacht van Veronica was tegelijk in stereo op de radio te beluisteren) van goede popmu ziek is juist een van die zaken, die je van deze omroep mag ver wachten. Het ziet er naar uit dat Rob Out en zijn mensen bezig zijn hun profilering op dit gebied wat meer diepgang te gaan geven en dat werd tijd. Wat betreft het leren van fouten in het verleden, waarover ik het in de aanhef even had: Veronica is afgestapt van de wonder lijke formule, waarbij de maandagmiddagshow van Tineke Vos tegelijk op radio en televisie werd uitgezonden. Haar program ma leent zich daar helemaal niet voor en dat is dan nu ingezien. Dat alles is winst voor de Nederlandse televisie-consument. Hoe. je het ook wendt of keert: Veronica is duidelijker dan ooit bezig zich waar te maken en het is dan ook niet ten onrechte, dat de „klassieke" Hilversumse zuilen zich ernstig zorgen maken over haar opkomst. Het zou voor hen verstandig zijn als ze zich spie gelden aan de slagvaardigheid van deze nieuwkomer, die hard op weg is naar de A-status. RENE DE COCQ kaagr 'ns AA r het komende wintefsei- 7 hebben Alexander Pola Chiem van Houwelinge nieuwe reeks van zestien veringen geschreven van ig 'ns AAA", de serie over alleenstaande huisarts jy van der Ploeg (Sjoukje )ymaayer) en haar kinde- Nancy (Renee Souten- en Gert Jan (Hans Cor- ssen). \rafgaande aan de nieuwe 'eringen, die in november izonden worden, herhaalt 'ARA vier delen van de serie. Vanavond wordt die een LA T-relatie met de chirurg Hans berg (Manfred de Graaf) diens ziekenhuis opge- met de vraag of hij bij is. uur Nederland 1. ansport jjr het leven van vrachtwa- \chauffeurs heeft de VARA nen met de BRT een ne telige serie gemaakt: nsport. Per aflevering zal i chauffeur met zijn pro- 7len en relaties worden 'cht. |ser/'e start met de jonge yitieuze Henk (Thom Hoff- M die binnen de kortste i|en veel geld wil verdienen. Ihaalt zijn rijbewijs C en vt spoedig een baan als ïker. In een wegrestaurant de Nederlands-Belgische Jns leert hij Marion (Sylvia "Jecam) kennen, met wie hij iJfer kan opschieten, dan ff zijn collega's. 28 uur Nederland 1. 9 expeditie in inezueta natuurfilm van de EO „Op Peditie in Venezuela" laat s kennis maken met de )te verscheidenheid in de \na van Zuid-Amerika, met Tie met de dieren uit de 'ivieren van de Amazone de Orinoco. Niet alleen de Dtische vissen, die we uit aquaria kennen, zijn in n natuurlijke omgeving te 'n, maar de film brengt ook elden van piranha's, visot- 's en krokodillen. <35 uur Nederland 2. Nederland Thom Hoffman als de vrachtwagenchauffeur Henk en Sylvia Millecam als Marion in de eerste aflevering van „Transport". Ned. I om 20.28 uur en BRT 1 om 20.45 uur. NEDERLAND 1 slechthorenden. NCRV 16.00 James Herriot. Beleve nissen van een veearts. Deel 1: Alle begin is moei lijk. James Herriot is net af-, gestudeerd en solliciteert als assistent bij de veearts Farnon. 16.50 Globetrotten. Geva rieerd jeugdmagazine. Pre sentatie: Leontien Ceule- mans. 17.10 Yakari. Ttekenfilm. TELEAC 18.25 Tekenen en schilderen, introductieprogramma. 18.40 Engels voor beginners (Follow me). Les 1. VARA 18.55 Nils Holgersson. Teken filmserie. Deel 14: De weer- heks. 19.20 Zeg 'ns AA. Comedyse rie geschreven door Alexan der Pola en Chiem van Houwelinge rond de huis arts Lydy van de Ploeg. Met Sjoukje Hooymaayer, Carry Tefsen, Renee Stoutendijk, e.a. (Zie toelichting). NOS 20.00 Journaal. 20.28 Transport. Negendelige serie over het leven van vrachtwagenchauffeurs. Deel 1: De beginner. Henk haalt zijn rijbewijs-C. Hij wordt trucker en rijdt nu drie keer per week naar Rouen. Met: Thom Hoff man, Niek Pancras, Sylvia Millecam. Regie: Eimert Kruidhof. (Zie toelichting). 21.20 Achter het Nieuws. Ac tualiteitenrubriek. 22.00 Pisa. Een kort maar he vig programma van Henk Spaan en Harry Vermee- gen. 22.15 Sonja op dinsdag. Een uur Sonja Barend met gas ten rechtstreeks vanuit de Meervaart in Amsterdam. 23.20 Journaal. 23.25 Nieuws voor doven en NEDERLAND 2 NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.20 Paspoort. Informatie voor Italianen en Joegosla- ven. 18.30 Sesamstraat. 18.45 Jeugdjournaal. 19.00 Journaal. EO 19.12 EO-kinderkrant. Pro gramma voor kinderen van alle leeftijden, met o.a. een onderwerp uit de Bijbel, een filmpje en het onderdeel: Knappe-Knutsel-Kneepjes. 19.45 Ronduit. Jongerenmaga zine. Muziek van de Ameri kaanse gospelgroep Se cond Chapter of Acts, aan dacht voor de EO-jongeren- dag en de NAVO-oefening „Atlantic Lion". 20.35 Op expeditie in Vene zuela. Natuurfilm over de le vensomstandigheden van Zuidamerikaanse zoetwa tervissen. (Zie toelichting). 21.20 Metterdaad. Hulpverle ningsprogramma vanavond gericht op Indiaanse ge- zinnnen in Ecuador. 21.35 Tenslotte. Slotwoord door ds. J. Plantinga uit Leeuwarden. NOS 21.40 Omnibus. Wekelijks kunstkroniek van Theo Stokkink. Vanavond over en vanuit het Centrum voor Culturele Vorming „De Ku bus" in Lelystad. Onder werpen o.m.: impressie ker- kopera „Curew River" van Benjamin Britten, gesprek ken met schrijver Hans Warren over „Geheim Dag boek" en toneelgroep „Dis- cordia". 22.30 Journaal. 22.45 Den Haag Vandaag. 23.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. 17.00 Wat is wat. Kinderprogramma met prof. Haber. 17.20 Alpha 5. Computer-spelshow voor kinderen. 17 50 Journaal. 18.00 Hier und Heute. Streeknieuws. 18.25 Contact alstublieft... Serie. 19.00 Falcon Crest. Amerikaanse se- 20 00 Journaal. 20.15 Bananas. Muziek en nonsens met Olivia Pascal e.a. 21.00 Report. Actualiteiten. 21.45 Dallas. Amerikaanse serie. Afl.: De zelfmoordpoging. 22.30 Achtergrondinformatie. 23.00 Spatzünder. Discussiepro gramma. Inhoud: Nieuwe show op de late avond, dat live zal worden uitge zonden. Gastheer Justus Boehncke nodigt hiervoor mensen uit met zeer verschillende backgrounds, waar door. naar men hoopt, de meest uit eenlopende meningen aan bod kun nen komen. Het ligt in de bedoeling het komend seizoen „Spatzünder" viermaal uit te zenden. De gasten en de thema's worden zo actueel moge lijk gehouden. 00.00, Journaal. DUITSLAND 2 17.15 Tele-magazine. 17.50 Kurtheater Holtendiek. Serie over amateurtoneel. Aansl.: Nieuwso verzicht. 18.20 Mijn naam is haas. Tekenfilm serie met Bugs Bunny. 18.57 ZDF-uw programma. 19.00 Journaal. 19.30 Hoe was het destijds? Toneel stuk van Jean Bouchaud. Inhoud: Germaine Lescot, een oude dame, bewoont een eigen huisje in een Pa- rijse wijk, waarvan de huizen een voor een worden afgebroken. Dochter Ire ne komt dit goed van pas, want ze wil het huis verkopen en haar moeder in een bejaardentehuis stoppen. Boven dien kan ze het geld goed gebruiken, want haar man is werkloos. De make laar stuurt Rosine om het huis te taxeren. Tussen de beide vrouwen blijkt een zekere overeenkomst te be staan. Er groeit een wederzijdse sym pathie, die berust op hun lotsverbon denheid. 21.00 Actualiteiten. 21.20 De Bonner Ronde. Parlemen- 22.20 Nana. Frans-Duitse serie naar Emile Zola. Derde deel. 23.50 Journaal. DUITSLAND 3 WDR 17.00 Schooltelevisie. 18.00 Tv-cursus mathematische ge ometrie. 18.30 Sesamstraat. 19.00 Het actuele uurtje. 20.00 Journaal. 20.15 Dier-rapport. 21.00 ARD-hitparade. 21.45 Spiegel van het land: Filmland Noordrijn-Westfalen. 22.15 Het Duitse leven: Een liefdes verklaring aan twee steden. Reporta ge over monumentenzorg. 23.00 Journaal. 18.00 Quaquao. Tekenfilmserie. 18.05 Klein, klein kleutertje. Kleuter programma. 18.20 Er was een keer... Kort verhaal van Guido Staes. 18.30 Telecommunicatie (Open school). Deel 4. 19.00 Tijdrover: Lieve plantjes. 19.10 Kijk uitl Verkeerstips. 19 15 Funnies. 19.20 Uitzending door derden. 19.40 Mededelingen. Overzicht pro gramma's en lotto. 19.45 Journaal en sportberichten. 20.10 Kunstzaken. Kunst- en cultuur actualiteiten. 20.15 I.Q. Kwisprogramma met Her man van Molle. 20 45 Transport. Belgisch-Ned. serie over vrachtwagenchauffeurs. Eerste aflevering. 21 35 Kijk mensen: het slachtoffer. Programma over geweldslachtoffers. Inhoud: Cecil Marichal besteedt aan dacht aan de slachtoffers en de fami lie van de slachtoffers van gewelds misdrijven en verkeersongevallen. 22.25 Weduwen. Engelse thrillerserie van lan Toynton. Vierde deel. 23.15 Journaal. Aansluitend: Coda (muziek). BRT 2 19.00 Overleven in zee. Documentai re over de zee. Inhoud: De zee, de bakermat van al het leven, zijn we be zig te vermoorden, ofwel we zagen de tak af waarop we zitten. Dit program ma laat zien hoe belangrijk de zee is voor ons bestaan. 19.25 Jukebox. Met: The Jam en Oli via Newton John. 19.35 Kijk uitl Verkeerstips. 19.40 Mededelingen en overzicht programma's. 19.45 Journaal en sport. 20.10 Kunst-zaken. 20.15 Steek-er-wat-van-op-show (Open school). Instructief praatpro gramma. 21.15 De sprong in de leegte. Ita liaans psychologisch drama van Mar co Bellocchio (1980). 17.30 Plein jeu. 19.05 Ce soir. Actualiteiten. 19.25 Consumententips. 19.30 Journaal. 20.00 Contacts. Verkeerstips. 20.05 Les Brigades du Tigre. Franse serie. 21.00 Videogram. 21.15 Ecriture. Literair magazine. 22.35 Journaal en weerbericht. 22.50 Tribune economique et socia le. De FGTB. 18.00 Un juge, un flic. Franse serie van Denys de la Patelliere. 19.00 Tribune economique et socia le. De FGTB. 19.30 Nieuws voor doven en slecht horenden. 20.00 Le point de la medecine spe ciale. Medicijnen in Tsjaad. 21.00 L'homme de nulle part. Franse psychologisch-sociale schets van Pierre Chenal (1936). Engeland BBC 1 16.20 Superheroes. Tekenfilmserie. 16.25 Jackanory. 16.40 Roger's dog show. 17.00 John Craven's newsround. 17.10 Think again. Met Johnny Ball. 17.40 Journaal. 18.00 Southeast at six. 18.25 Tekenfilm. 18.40 Angels. Serie. 19.05 Harty. 19.40 Taxi. Amerikaanse serie. 20 05 Bergerac. Serie. 21.00 Journaal. 21.25 Dark side of the sun. Serie. 22.15 Horse of the year show. 23.25 Phil Silvers as sgt. Bilko. 23.50 Weerbericht. BBC 2 17.10 Open university. 17.40 Harold Lloyd. 18.05 Tekenfilm. 18.40 Water margin. Japanse serie. 19 25 The great egg race. 19 55 Best of brass. Muzikaal pro- gramma. 20.30 Top gear. Automagazine. 21.00 The purple taxi. Frans/ltaliaan- se speelfilm (1977) naar de roman van Michel Delon. 22.45 Newsnight. 23.31 Education. 23.55 Maths. ITV 16.45 CB-tv Channel 14. 17.15 Emmerdale farm. 17.45 Nieuws. 18.00 About Anglia. 18.35 Crossroads. 19.00 Bygones. Terugzien naar het verleden. 19.30 Give us a clue. 20.00 Entertainment Express. Amu sementsprogramma met bekende na men uit de Britse artiestenwereld. 21 00 First Tuesday. 22.00 News at ten. 22.20 Anglia late news. 22.30 Professional snooker. 00.30 Tuesday Topic. Bugs Bunny vermaakt jong en oud met nieuwe tekenfilm-avonturen. BBC 1 om 18.30 uur. TV-morgen NEDERLAND 1 NOS: 09.30 Nieuws voor doven en slechthorenden.NOS-NOT10.00 Schooltelevisie. 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. VARA: 15.30 De avonturen van Muis op mars. Tekenfilmserie. 15.35 Puppie. Serie tekenfilms. 16.00 Zomaar een kind. Jeugdserie over kinderen in verre landen. 16.10 Bob en Bobek. 16.17 Bamse. Tekenfilmserie. 16.33 Teddy Hangoor. Poolse poppenserie. 16.40 Bumme, de beer van de rom melmarkt. Afl.: De waterbummes. 16.45 De film van Ome Willem. DUITSLAND 1 08.10 Schooltelevisie. 09.25 Sesam straat. 10.00 Journaal. 10.23 Hoe was het destijds?. Herhaling. 11.50 Umschau. 12.10 Report. 12.55 Pers overzicht. 13.00 Journaal. 13.15 Vi deotekst voor iedereen. 15.40 Vide otekst voor iedereen. 16.10 Jour naal. 16.15 Mode, meisjes, mana gers. Reportage over de modeweek München. 17.00 De speelhoek. DUITSLAND 2 10.00 Zie Duitsland 1. 15.25 Enorm in vorm. 15.40 Videotex! voor ieder een. 15.57 ZDF-Uw programma. 16.00 Journaal. 16.04 Broodbonnen. 16.35 Televisie op Indiaanse wijze. Documentaire 17.00 Journaal. 17.15 Tele-magazine. Ontspanning en in formatie. Aansl.: Nieuwsoverzicht DUITSLAND 3 WDR 08.00 Gymnastiek. 08.10 Schooltelevisie. Om 09.25 Sesam straat. 17.00 Schooltelevisie. BRT 1 17.30 Belfi en Lillibit. Laatste afleve- 14.30 Schooltelevisie. 16.00 Graffiti. Jeugdprogramma. 17.30 Plein jeu. Gevarieerd jeugdprogramma. BBC 1 06.30 Breakfast time. 09.00 Gharbar. 09 30 Labour Party conference. 10.30 Play school. 10.55 Labour Par ty conference. 12.30 Journaal en fi- nan. nieuws. 13.00 Pebble Mill at one. 13.45 Hokey-Kokey. Kleuterpro gramma. 14.00 Labour Party confe rence. 15.55 Play school. 16.20 Su perheroes. Tekenfilmserie. 16.25 Jackanory. Spelprogramma. 16.40 Screentest. 17.05 John Craven's newaround. 17.15 Seaview. 06.25 Good morning Britain. 09.30 Schooltelevisie. 12 00 Button Moon. 12.10 Rainbow. 12.30 Playschool. 13.00 News at One. 13.20 Anglia News. 13.30 A plus. 14.00 Take the high road. 15.30 Blockbusters. 16.00 Button moon. HILVERSUM 1 16.02 AVRO: Hersen gymnastiek. 16.30 Kom 'ns langs in „Des Indes". 17.52 Per Saldo. 17.55 Mededelingen (NOS). AVRO: 18.06 AVRO's Radiojournaal. 18.25 Scha- duwparlement. 19.02 Pim Jacobs Pla- tenscala. 19.45 Hollywood Boulevard. 20.03 Workshop Metropole Orkest 1983. 21.02 Wie zwijgt stemt toe..., hoorsp. serie. 21.52 Lichte gramm. muz. 22.02 AVRO's Sportpan. Ere- trib. NOS: 23.02 Met het oog op mor gen. VARA: 0.02 Elpee tuin. 2.02 Groot licht. 5.02 Truck. HILVERSUM 2 TROS: Na ieder half uur een uitzending van Aktua. 16.00 TROS Nieuwsshow. (16.30, 17.30 en 18.00 Nws.) P.P.: 18.20 Uitzending van de CPN. Hum.Verb.: 18.30 Het voordeel van de twijfel. TROS: 19.00 TROS Klantenservice. 20.00 Nws. 20.03 Finale. 20.28 Moord in Olieverf. 21.00 Om het boek. TELEAC: 21.30 Onderwijskunde, introductie. 22.00 Reuma-voorlichting (herh. 2). TROS: 22.30 Nws. 22.40 Een dode uit het Oosten (4), hoorsp. 23.00 Proeflokaal. 23 55 Nws. HILVERSUM 3 16.03 VARA: De ver- ukkelijke vijftien - Jeroen Soer. NOS 18.04 De Avondspits. VARA: 19 02 Hof van Heden. 20.02 Popkrant. 21.02 Moondogs. HILVERSUM 4 16 00 NCRV: Litera- ma. 16.45 Woord in de middag. NCRV: 20.00 Festival religieuze mu ziek, Maastricht. 21.30 Literama. 22.25 De orgelmaker Hinsch. Morgen HILVERSUM 1 leder heel uur nieuws VOO: 7.02 Ook goeiemorgen. (7 30 en 8.30 Veronica Nieuwsradio). 9.03 Muziek terwijl u werkt. 10.30 Veronica Nieuwsradio. 10.32 Kletskop. 12.03 Will wil wel. (12.30 Veronica Nieuws radio.) 14.03 De Jukebox. 15.03 Ne derland Muziekland. (16.30 Veronica Nws. radio). EO:'17 02 EO-Onderweg. 17.55 Meded. (NOS). HILVERSUM 2 VARA: 7.00 Nws. 7.10 VARA Woensdag op 2: De wekkerra dio. (7.30, 8.00 en 8.30 Nws. 7.20 Een greep uit de ochtendbladen. 8.11 Ak- tual.) NOS: 9.05 NOS-Sportief. 9.24 Waterstanden. 9.30 Nws. TELEAC: 9.33 Follow Me I (les 1 VARA: 10.03 Nederlandse Schoolradio. 10.23 Hoor Haar. (10.30 Nws. 11.30 Nws.) 11.33 Leef-tijd-genoeg. Overh.voorl.: 12.16 Mens en samenleving. NOS: 12.26 Meded. voor land- en tuinbouw. 12.30 Nws. VARA: 12.36 Dingen van de dag. 13.00 Nws. 13.10 Leef-tijd- -genoeg. (13.30 Nws.) 14.00 De Schuurpapier vanuit Diergaarde Blij- dorp. NOS-RVU: 14.33 't Gif en ik. NOS: 15 03 Zo kan het ook. 15.30 Nws. 15.32 NOS-Wereldwijzer. 16 00 Wat een taal 16.30 Nws NCRV 16.32 Studio 55 17.30 Nws. 17.36 Hier en Nu. (18.00 Nws.) HILVERSUM 3 leder heel uur nieuws. KRO: Het progr. wordt om 7.30, 8 30. 10.30. 12.30, 14 30. 16.30 en 17 30 uur onderbroken voor aktual. van Echo. 7.02 Het leven begint na zeven, met Peter Koelewljn. 9.04 Formule 3. 11.00 De wereld op woensdag. 21.04 Vraag en antwoord. 13.04 Seeburg en Wurlltzer. 14.04 Don't stop the music. 15.04 Komt er nog wat van? 17.04 Weeshuis van de hits. HILVERSUM 4 NCRV: 7 00 Nws.7 02 Het levende Woord. 7.10 Preludium 8 00 Nws. 8.05 Platennieuws. 8 45 Musica Sacra. 9.15 Onder de hoogte- zon. 10 00 Kamermuz. uit de Barok. 10.30 Orkestpalet 12.00 De symf. v. Mozart (XXI). 12.25 composities van Elgar. 13.00 Nws. 13.05 Orgelconcert AVRO: 13.30 Klassieke muz. gediri geerd door Riccardl Muti. 14 30 Eine nacht in Venedig, opera van Strauss. 16.10-17.00 Brahms.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 19