t Geinig creatief Quick Boys verliest punt aan Nunspeet Onbezonnen actie kost RCL de zege Noordwijk leeft na rust op: 3-0 Aandewiel motor Rijnsburgse Boys 3PORTTRIBUNE Debutant SIZO blijft verbazen FC LISSE MOET ZWAK BEGIN BEKOPEN: 1-2 Valken verslaat >ok )egstgeest MAANDAG 3 OKTOBER 1983 (DEN SIZO was weder- {verrassend bezig. De debu- - co( in de derde klasse A west et. fersloeg KMVZ met 2-0 en >ek it na drie duels zonder ver in punten op een gedeelde 6 acjte positie. Ook ARC toont alrat zomaar kampioenpreten- )odn te hebben. Die Haghe 15-ld op eigen terrein met 0-3 iggewezen. Katwijk boekte V e{ al een uitstekende 'uitze- ig o Sportlust'46 ging met 2-3 iet 3 onder. Amerik van Duy- giijvoorde maakte alle Kat- tegsse doelpunten. Ter Leede 1 dijtte een gelukkige 0-1 winst GoBVPTT. jO - KMVZ 2-0 (2-0) b blijkt vooral het counte- iin de benen te hebben. Het KMVZ, dat het spel wen- te dicteren. De voorzichtig arte Hillegommers lan den na 25 minuten via lit van de Beid echter Jos pier, die KMVZ de êerste tegentreffer bezorgde. Nauwe lijks tien minuten later be diende De Gier Eltjo Vijn. Vijn vond Jan Keijzers in nog betere positie, die derhalve de 0-2 mocht laten noteren. Na de pauze was de strijd gelijkop- gaand. Zowel SIZO als KMVZ kwam driemaal goed door, maar kon niet tot goals ko men. In het Hillegomse doel was Henk Nieuwenhuis bij zonder op dreef. Die Haghe ARC 0-3 (0-1) ARC opende zeer voortvarend. Halverwege het eerste part gaf Ardi Oosterlee de bal voor, die werd doorgekopt door Wilco van Leeuwen. Jan-Willem Bo- gers bewees zijn waarde door een maanetje te passeren en te doelpunten. De genoemde Oosterlee schoot even later op de lat. Even na de pauze was het Ardi Oosterlee zelf, die de bal van Van Leeuwen ontving en inschoot: 0-2. Na de ver wachte tegenpress goed te zijn doorgekomen, bepaalde Nico Oosterlee de eindstand op 0-3. Sportlust'46 - Katwijk 2-3 (1- 1) Het zou de wedstrijd van Amerik van Duyvenvoorde worden. Niet zozeer door zijn veldspel, alswel door de drie doelpunten, die hij de Katwij- kers bezorgde. In de eerste mi nuut schoot hij zijn vereniging naar 0-1. Na de 1-1 ruststand kwam de thuisclub zelfs, maar zag Van Duyvenvoorde dit maal vanaf elf meter scoren. Floor Schaap was geblok keerd. Het doelpunt viel in een fase, die een fel jagend Katwijk te zien gaf. Duidelijk was, dat op de volle winst werd gespeeld. Twee minuten voor het einde assisteerde Wim Guyt 2 Van Duyven voorde, die de formatie van trainer John Huguenin de hele puntenbuit bracht. SVPTT - Ter Leede 0-1 (00) Na een doelpuntloze eerste rondgang, waarin de Haagse gastheer reeds het overwicht had gehad en geen van beide ploegen had kunnen scoren, drong SVPTT gevaarlijk op. Doelman Jan Blankenspoor hield zijn doel echter goed schoon met behulp van zijn verdediging. De Sassenhei- mers zelf moesten zich beper ken tot een groot aantal coun ters, waarvan er zes minuten voor tijd tegen de verhouding één zelfs uitmondde in de win nende treffer: een rollertje van de voet van Peter Bergman verdween tergend langzaam over de hobbelige grasmat in het Haagse doel: 0-1. laatste half uur. Een voorsprong werd in die fase van de wed strijd bijna altijd uit handen gegeven. Nu lijken juist de eerste twee kwartieren noodlottig te worden voor het elftal van trainer Harrie Talsma. Evenals vorige week toonde FC Lisse zich ui terst zwak in de beginfase. Be Fair profiteerde optimaal door de thuisclub op een 0-2 achterstand te zetten. Het Lisser herstel zou slechts één tegentreffer opleveren. Met name defensief ging het mis in die eerste minuten Na tien minuten werd er nonchalant een hoekschop cadeau gedaan. Be Fairverdediger Kees Verbree kopte de bal door naar Aad Bos, die de hoek mocht uitzoeken: 0- 1. Waarna het weer Nico Groeneweg was, die zijn misser had. In de 20e minuut sloeg hij finaal naast de bal, toen Peter Konijn van afstand inschoot: 0-2. Hoewel Lisse zich herstelde kop stoot Rob Suttorp, schot Arie Schalk, kopstoot tegen de lat Gert van der Hulst zou de ruststand niet anders zijn. Na rust mikte Lisse wel raak. Arie Schalk combineerde met Theo Godyla, ont ving de bal terug en plaatste de 1-2 op het bord. De daaropvol gende kansen zouden achter niets meer opleveren. Gert van Tol, Van der Hulst en Arie Schalk kwamen in goede posities, maar waren niet succesvol. ge \D( diiTWIJK AAN ZEE Kaick Boys kan, als het ïldejft tobben zoals zater- deed, de titelaspiraties 1 in de ijskast zetten, ron? kwaliteitsarme Nun- ■sooj-et had met meerdere I sells verschil verslagen fen deten worden. Dat de Jamfrd in plaats daarvan op 1 VJ'" bleef hangen, was ^jiuJmamelijk te wijten ve? een gebrek aan creati-, eit bij de Katwijkers.' prtdurend werd de AD!ival door het midden gaJj}oeht en steeds ook ansejer had de vijandelijke irmètrumdefensie daar moeite mee. De uitvallen van Nun- wiclfet hadden derhalve ^ker)1 zwaarbevochten, iar verdiend winstpunt^ sterfcr de Veluwebewoners deref oogde allemaal goed in het as ojin. De gespreide passes van doeftu-Pan leverde in die be- vajperiode verschillende va- mketies van aanvallen op. Ech- wer| met name het centrale •dedigingsblok, André ten A\e en Willem Drost, had al teveel moeite met de Regelmatig werd ge- senafcht door het midden te nombineren, afgewisseld met Eripe ballen vanaf de flanken, e bepn na een snelle uitval Jan echi) Herder mocht inkoppen, Guyt stuitte en ver- kma|gens Lammer Boone in eede instantie raak mikte, S de rust bij Quick Boys 2 eetrbij. Ogenschijnlijk 're- tnaajed' trachtten de pupillen nste oöfo" van oefenmeester Martin van Vianen de aanvallen op te zet ten, maar ging het even zo vaak verkeerd bij het Nunspe- ter strafschopgebied. De voor zetten van rechtsbuiten Peter Hogewoning eindigden meest al achter de lijn, terwijl er an ders wel te weinig Katwijkse kopkracht in de voorhoede aanwezig was. Martin van der Plas pingelde zich te vaak vast op links en ging halverwege het tweede deel zwerven op het middenveld, om van daar uit passes naar zichzelf (de lin kervleugel) te sturen. Naarmate de wedstrijd vorder de ontstonden meer proble men voor Quick Boys. Het was Arie van Duijn, uitgerekend een lid van de jonge garde, die zich met de nodige stootkracht door het midden werkte en na een uur spelen keihard inpoei- erde: 1-1. Die slagvaardigheid ontbrak bij alle routiniers. Jo- han Jonker, die het hele duel al voortreffelijk had gespeeld, kwam vaker naar voren en gaf met zijn schoten van af stand en wilskrachtige indivi duele acties voorbeelden van hoe er aangevallen diende worden. Daarom werd het nog spannend in de slotfase. Het belangrijkste wapenfeit kwam op naam van Kees van Rooy- en, die zijn dag niet had. De militaire international kopte een door Mart van der Plas aangegeven bal via de paal naast. Nunspeet wurmde zich af en toe onder de press van Quick Boys uit en werkte zich dan rap naar de andere kant van het veld, waar altijd voor enig gevaar werd gezorgd. Met name Arjan Witteveen, Jan ten Herder en Lammert Boone kregen mogelijkheden op meer dan het ene punt. De 1-1 Arie van Duijn zag als enige kans door de hechte Nunspeter defensie te prikken. Middels een hard schot brengt de jeugdige Katwijker Quick Boys op 1-1. eindstand zou, gezien de 'pres tatie' van Nunspeet en de on intelligent opgezette aanvallen van de Katwijkers, een juiste afspiegeling zijn van de wed strijd. TJEERD SCHEFFER Scoreverloop: 36 Boone 0-1, 60 Arie Quick Boys: Guyt. Teun van der Plas. Jonker. Rienks, Heerikhuisen, Arie van Duyn. Sis-tu-Pan, Floor van Duyn, Hogewoning, Van Rooy- en, Martin van der Plas. \zq hel nooi "f^IDEN Het lijkt on- a~J%ofiijk wat Valken'68 l.i|% het doen is. Werd 'JrSor de competitie door ~r3t eigen bestuur gesteld, Jt de promovendus wel ®eieer zou degraderen, na ™}r wedstrijden staat de tob")lkenburgse équipe aan /0bri leiding van de vierde b^asse. Oegstgeest werd !6b%t 2-1 teruggewezen. Ze- iatsinhoven verloor die nooifPP°sitie' omdat Berkel atste sterk bleek: 1-2. Kou- peti-jkerk deelde de punten ?êenet HBSS (1-1) en kreeg ^.e"jarmee te weinig. Ha- p^^swoudse Boys speelde e fjjsschien wel de gekste uit het bestaan, e opfin VVOR werd met 5-0 e*et|rloren. uipe ind«Uken'68 - Oegstgeest 2-1 (0- thuisploeg was iets aanval- EnPader ingesteld dan Oegst- "'jest. Niet dat er sprake was deenin een hoogstaande pot. Bei- formaties waren maar ma- j bezig. Al in de eerste 45 se- ■veeihden kwam Oegstgeest op i ko*>rsprong. Ton van der Depade legde de bal op het terkjofd van Jan Zandbergen, e. 9-e binnenkopte: 0-1. Met nog e erun kwartier te gaan werd het bdsfll ijk. Wim Hazenoot bracht 'asfcilken met een omhaal op de- fde hoogte. In de allerlaat ste minuten trokken de gast heren het volle pond naar zich toe. Wederom Hazenoot schoot uit een vrije trap de eindstand naar 1-2. Zevenhoven - Berkel 1-2 fi ll Ongelukkig génoeg voor Ze venhoven was het laatste man Peter Kok, die na een minuut of vijftien in eigen doel schoot. Harrie de Boer kon nog voor de rust de fout herstellen en gelijkmaken. Toch bleek Ber kel een behoorlijke ploeg te bezitten met vooral snelle voorwaartsen. Het zouden dan ook die aanvallers zijn, die met een razendsnelle counter twee minuten voor het einde de uitslag naar 1-2 zouden schieten. Zevenhoven hield gezien het veldoverwicht te weinig aan het duel over. Koudekerk - HBSS 1-1 (0-1) Omdat HBSS nogal defensief was ingesteld was het veldo verwicht voor de thuisspelers. Toch zouden de gasten op voorsprong komen. Een bal van zo'n 40 meter afstand be landde juist onder de lat: 0-1. Onder leiding van de uitblin kende Ron Weiman trok Kou dekerk nog heviger ten aanval om de achterstand weg te wer ken. Broer Dick Weiman zou een door Fred Wagenaar door- gekopte bal in één keer op de slof nemen en in de 70e mi nuut in het HBSS-net jagen: 1- 1. Zelfs met één punt was Koudekerk niet tevreden, want er had duidelijk meer in gezeten. VVOR - Hazerswoudse Boys 5-0 (2-0) Al na vijf minuten mocht Ha zerswoudse Boys een straf schop nemen. Rob de Roo schoot echter te zwak in. Even later kwam Jan Platteel tot tweemaal toe alleen voor de thuisgoalie, maar verzuimde te scoren. Een uitval, een bal die van richting werd veranderd en het was 1-0. Peter van de Niet had de stand even later gelijk kunnen trekken, maar kreeg de bal er ook al niet in. In de tweede helft stelde een ongelukkige handsbal VVOR in de gelegenheid vanaf de stip in te schieten: 2-0. On danks de nog veelvuldige mo gelijkheden voor Hazerswoud se Boys zou de slotfase nog drie treffers van de thuisclub opleveren. LEIDERDORP Slechts 70 minuten duurde het vanwege een blessure van Peter van der Heijden noodzakelijke heroptre den van Bram Brandt. In die 70 minuten zag de RCL-goalie tegenstander Spakenburg uit penalty's scoren en missen, maar eveneens Ruud Boender- maker grof onderuit ge haald worden door Ben te Brake. Dit gegeven vorm de de directe aanleiding tot het voortijdig vertrek van Brandt. Geagiteerd stormde de RCL-doelman van de jaren zeventig zijn doel uit en trad", zoals het wedstrijdformulier vermeldde, „handtastelijk op tegenover een tegen stander." Brandt later: „Ik was wat geëmotioneerd. Die Te Brake had eerder al Ab Braat de wedstrijd uitgeschopt, maar gesla gen heb ik zeker niet." Feit blijft dat deze onbe zonnen actie van de toch ervaren Brandt verwijde ring betekende en wel licht ook puntverlies. Op dat moment immers was de stand 2-1 in het voordeel van de Racing. De uitschake ling van Brandt had tot ge volg, dat trainer Jan Dahrs Erik van Doeselaar moest op offeren voor de weliswaar goedwillende maar uit het minder goede keepershout ge sneden doelman van het vier de elftal, Willem Rasser. Dit bleek reeds één minuut nadat Rasser zijn opwachting had ge maakt, toen hij zich bij een weliswaar goed geplaatste kopbal van Te Brake de ver keerde kant liet opsturen: 2-2. Later mocht de invaller van geluk spreken, toen Peter Sie- ra hem op de doellijn corri geerde. Anders hadden de Lei derdorpers voor de derde ach tereenvolgende maal met lege handen gestaan. Nadat de eerste rondgang rus tig was verlopen met de beste kans voor RCL. dat Van Doe selaar echter hard en hoog zag overschieten, brak een tumul tueuze tweede helft aan. Indi recte aanleiding daartoe was het uitvallen van Ab Braat, die in de kleedkamer achter bleef na een diepe snee achter latende actie van Te Brake. Gevolg hiervan was dat Kam- menga zijn oude stek als laat ste man mocht innemen. Spa kenburg liet hem echter geen kans even warm te draaien op die plek, wat Kammenga noopte binnen het zestienme ter-gebied de bal met de hand te beroeren. Edwin Nijenhuis benutte dit buitenkansje doel treffend: 0-1. Hierop trok RCL het spel naar zich toe, wat in de 55e minuut resulteerde in de gelijkmaker van Van Doe selaar, die uit een moeilijke hoek De Feyter diagonaal kansloos liet. Vijf minuten la ter kwam RCL op voorsprong via Cees Ruis, die de bal uit een corner van Sieto Schal- kers steenhard tegen de lat kopte. Volgens scheidsrechter Brekelmans zou de bal vervol gens „duidelijk" achter de doellijn zijn geweest. Ondanks hevige protesten van de Spa kenburgers bleef de leidsman bij zijn beslissing. De Bloemerd-équipe bleef hierna iets sterker, tot die 70e minuut. Toen haalde Kam menga Frits van Dijk onnodig onderuit. De strafschop was wellicht een te zware straf. Gelukkig voor RCL zegevier de het recht, toen Jan van Diermen het leer tegen het been van Brandt schoot. RCL haalde opgelucht adem. Brandt juichte zelfs, al was dat veel te vroeg... Scoreverloop: 46 Nijenhuis 0-1. 55 Van Doeselaar 1-1. 60 Ruis 2-1. 71 Te Brake 2-2. Opstelling RCL: Brandt (Rasser). Ha- neveld. Braat (De Vos). Siera, Boen dermaker, Van Gemerden. Van der Bijl, Kammenga, Van Doeselaar. Schalkers, Ruis. HARDERWIJK Rijnsburgse Boys behaalde ondanks het weinige veldoverwicht een duidelijke zege op VVOG. Slechts in de beginfase drukte de Wes NOORDWIJK Nie mand onder de toeschou wers kon in de eerste helft van Noordwijk-Vo- lendam ook maar een beetje enthousiast raken van het vertoonde voet bal. Na de pauze werd de partij, die tot op dat mo ment aanspraak maakte op niets anders dan de brilstand, warempel toch nog dik het bekijken waard. Noordwijk zette fors aan en wees Volen- dam duidelijk terug. De winst van de Eelman- ploeg, 3-0, viel wel wat geflatteerd ruim uit. Noordwijk maakte het zich aanvankelijk erg lastig door met overgave, vooral over de flanken, ten aanval te trekken en vervolgens keer op keer met slordige dieptepasses of voorzetten te besluiten. Jos Smits en Geert-Jan Bakker met namen hadden langs de linker zijlijn om beurten erg weinig moeite om de Volen- damse vleugelverdediger Bar ry Tol het nakijken te geven. En toch klikte het niet bij de Noordwijkse formatie. René van Hensbergen werd met fantasie-voorzetten bediend, waar de toch al niet fabelach tige koppende centrum-spits weinig mee kon uitrichten, terwijl Yvan Hermans door bewaker Jack Zwarthoed met forse middelen aan banden werd gelegd. Het Noordwijkse offensief werd na verloop van tijd steeds bescheidener, temeer daar de precisie bij de lange pass afnam. De beste doelkan sen waren voor rust dan ook voor Volendam, maar de aan vallers Steek en Runderkamp gingen gebrekkig om met de plotselinge mogelijkheden bij doorslippende ballen. Het aan dringen van de Noordwijkers verdween volkomen, toen de Volendamse verdediging ver bazend eenvoudig succes had door zich steeds verder voor waarts op te stellen om de pa tronen van de thuisploeg de doorkruisen. Na de pauze had de Eelman- brigade zich duidelijk voorge nomen het leven te beteren. Direct werd met volle inzet een wurgend offensief ingezet. De resulterende doelrijpe mo gelijkheden volgden plots pal op elkaar. De fraaiste inzet kwam van René van Hensber gen, maar John Koks ranselde het leer knap uit de boven hoek van zijn doel. Ook een prima poging kwam van Yvan Hermans, die met de plotseling gelukkig voor de voeten ca ramboleerde bal, de paal trof. Net toen het aanvalsgeweld was geluwd, was daar het re sultaat. Geert-Jan Bakker be reikte met een hoekschop het hoofd van Timo Gerlof. In het drukke strafschopgebied wist Gerlof strak in de uiterste be nedenhoek te knikken: 1-0. Het pleit was hierna rap be slecht. Bakker bediende Mark Vink getruct en op maat bin nen het strafschopgebied. Vink goochelde ook wat en gaf John Marijt de bal voor het intikken: 2-0. Noordwijk maakte nu de dienst uit, voor al omdat het technisch beslist begaafde Volendam geen speerpunten van enig formaat in huis bleek te hebben. En het is niet eenvoudig de bal in Een doelpunt levert dat echter niet op. het doel te wandelen Tegen voorbij, omspeelde ook doel- het eind kregen de wanhopig man Koks en wist uit een wel oprukkende Volendammers de erg moeilijke hoek nog net kous op de kop. René van raak te prikken: 3-0. Hensbergen sprintte bij een lange dieptepass zijn bewakers LEJO BUCK Scoreverloop: 62. Gerlof 1-0; 66. John Marijt 2-0; 82. Van Hensbergen 3-0. Noordwijk Dortmundt, Mark Vink, Wendt. Van der Veen. Sluys (Van Kan), John Marijt (Anton Marijt). Smits. Gerlof. Hermans. Van Hens bergen, Bakker. terse équipe een duidelijk stempel op de wedstrijd. De 0-3 zege kwam tot stand door treffers van Ton Arroyo, Huug Aande wiel en Rob Gillessen en was zeker niet geflatteerd. VVOG had immers nooit voor werkelijk gevaar aan de overzijde gezorgd. Huug Aandewiel toonde zich wederom heerser van het middenveld en be diende zijn voorhoede steeds optimaal. Al in de zesde minuut mocht aanvoerder Martin Toet een corner nemen. De ex-prof plaatste de bal op het hoofd van Ton Arroyo, die eenvou dig binnenknikte. Pas halver wege de beginhelft kreeg VVOG greep op de wedstrijd. Steeds vaker hield de Harder- wijkse formatie, vorig jaar nog tweedeklasser, de bal in de ploeg. Toch was er slechts ech te actie te vinden voor het thuisdoel. Vijf minuten voor de rust was het Huug Aande wiel, de absolute uitblinker van de wedstrijd, die het leer uit een vrije trap fraai over de muur tilde en in de uiterste hoek deed belanden: 0-2. Van zelfsprekend had VVOG een fors offensief besproken in de kleedkamer. Er ontstond als gevolg daarvan een golf van aanvallen op het doel van Cees Star. De hardwerkende thuiséquipe kwam echter nau welijks verder dan de 16-me- terlijn, terwijl in de 65e mi nuut het zelfvertrouwen defi nitief uit de VVOG-gelederen werd gehaald. Uit een combi natie tussen Arie van Dijk en Ton Arroyo kwam de bal bij de vrijstaande Rob Gillessen, die het projectiel slechts in hoefde te tikken: 0-3. Wim Driebergen, Aandewiel, Mar cel van der Blom (ingevallen voor de geblesseerde Toet) hadden de voorsprong nog kunnen uitbouwen, maar kwa men niet meer tot scoren. Boys: Star. Toet (Marcel der Blom), Manuputty, Drieber gen, De Kroon, Hogewoning. Aande wiel. Fred Arroyo, Houtekamer, Ton Arroyo, Gillessen.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 15