Tottenham Hotspur vooral aantrekkelijk voor Cruijff Raas eerder rond dan Post sportuitslagen 5PORT SefcbeSouMMit ïuventus te laat loor klokkensmohkel IL SLOTING STEMT NEDERLANDSE CLUBS TEVREDEN s -L «j o Spurs- Feyenoord mogelijk dag eerder voetballerlei Sportwereld Bitalis stoot hoog moyenne Dames Avanti in tweede ronde ZATERDAG 1 OKTOBER 1983 PAGINA 9 ANSK De voetballers van Juventus hebben pas 9 een extra controle van de bagage, twee uur opont- jud en het betalen van 2700 gulden boete wegens po ng tot smokkel het vliegveld van Gdansk kunnen trlaten. De ploeg uit Turijn speelde in Polen de Euro-. i-Cupwedstrijd tegen Lech Gdansk (2-3). In de tas van Italiaanse international Claudio Gentile trof de doua- drie antieke klokken aan. Terwijl uit de koffer van in ander een ikoon werd gehaald. Beide kunstvoor- en a terpen mogen niet worden uitgevoerd. Pas na lang on- 'prhandelen, waarbij de Poolse Juventus-speler Zbig- Boniek zich verdienstelijk maakte, en een uitge- verhoor van Gentile, mocht het Italiaanse vlieg- ïrlan\jg vertrekken. jl vef - ikan Huijbregts stelt Geldrop ultimatum DEN HAAG Hoofdklasser Gel drop moet in de eerste ronde van het toernooi om de Nederlandse voetbalbeker in het weekeinde van 8 en 9 oktober voor een veld zorgdragen. Wanneer dat niet lukt, gaat tegenstander NAC zon der spelen over naar de tweede ronde. Jan Huijbregts, de secreta ris van de afdeling betaald voet bal van de KNVB, liet Geldrop weten, dat de club, die geen NAC-. supporters op het eigen veld durft ontvangen, tot dinsdag de tijd heeft een terrein te vinden. „Wij hebben dinsdagavond een be stuursvergadering. Daarvóór moet Geldrop een veld opgeven". Zware straffen in Hongaarse toto-zwendel BOEDAPEST De rechtbank in Boedapest heeft de hoofdschuldigen van het Hongaarse voetbal schandaal tot hoge gevangenisstraffen veroordeeld. Jozsef Farago, de voornaamste aangeklaagde, kreeg zes jaar, Gyula Perie vijf jaar en Miklós Pataka vier jaar. Tibor Molnar, die in Szekszard terechtstond, kreeg een vrijheidsstraf van vier en een half jaar. De lichtste straf in Boedapest, waar 32 personen te rechtstonden, bedroeg nog altijd een half jaar. Bij de zwendelpraktijken van de groep in Boedapest zou het zijn gegaan om een totaalbedrag van omge rekend meer dan anderhalf miljoen gulden. In Szekszard ging het om ongeveer een half miljoen gulden. Vanaf het begin van het jaar manipuleerde men met de uitslagen van zes tot acht van de op het toto-formulier voorkomende wedstrijden. Meer dan 200 spelers, trainers en functionarissen waren bij het schandaal betrokken. Lammertink bedrogen DEN HAAG De Nederlandse profwiel renner Jos Lammertink en zijn Westduitse ploeggenoten Gregor Braun en Uwe Bolten hebben al vanaf april geen inkomsten meer ontvangen van hun Italiaanse werkgever Vivi. Het gaat volgens Braun om een bedrag van in totaal enkele tienduizenden guldens. „Hoewel ik niets kan bewijzen, riekt het naar bedrog", aldus de Westduitser. De boosdoener in het geheel zou de Italiaanse ploegleider Mortobellie zijn. Volgens Braun zegt directeur Benotto van de sponsorende fietsenfabriek regelmatig miljoenen lires naar Italië te hebben overgemaakt. De fiet- senfabrikant verblijft het meest van de tijd in Mexico, waar hij ook een fabriek heeft staan. Lammertink heeft de zaak inmiddels in handen gegeven van de KNWU. onl hlEN HAAG Thijs Li- regts, de trainer van vJSEleyenoord, toonde zich istermiddag toen de lo ng voor de tweede ronde &n het voetbaltoernooi m de UEFA Cup bekend terd, niet ontevreden let Tottenham Hotspur, [n de tweede ronde kun St al sterke tegenstanders erwachten. In sportief pzicht is een Engelse loeg altijd een aantrek- elijke tegenstander". erpttenham Hotspur is voor eyenoord geen onbekende, mi-ogen jaar geleden speelden 3.30& Rotterdammers in de finale an het toernooi om de UEFA tegen de club uit Londen. 25) het eerste duel werd het 6n gelijkspel (2-2). Feyenoord mi-fon daarna de tweede ont- loeting met 2-0, waardoor de ötterdammers als eerste Ne- mi-erlandse club deze beker ver eerden. Ook Johan Cruijff mi-as van mening, dat Feye- oord een minder aantrekke- >enjke tegenstander had kunnen 25|effen. „De Spurs hebben een aam in Nederland en je kunt van verzekerd zijn, dat het jbliek op deze wedstrijd af- Voor Cruijff, die ge- helieltelijk op recettebasis bij de vaptterdammers speelt, geen keeaaantrekkelijk vooruitzicht, rofejrie dagen voor het eerste béeffen met Tottenham Hot- zqur ontmoet Feyenoord voor Pi£ competitie PSV. Omdat de ook nog in het hoelEFA-Cuptoernooi uitkomen, apelt Libregts er veel voor de Impetitiewedstrijd tegen PSV hé zaterdag te spelen. „Ik gènk niet dat PSV er bezwaar Idgen zal hebben reeds zater- irurig in Rotterdam te spelen. De strrfaag is echter hoe het bestuur onkn Feyenoord er tegenover namat", n dj LONDEN De Engelse clubs Tottenham Hotspur (tegen stander van Feyenoord) en Watford hebben gisteravond bij de UEFA een protest inge diend tegen de omzetting van hun wedstrijden. Beide Lon- dense clubs spelen na ingrij pen van de UEFA hun eerste wedstrijden uit de tweede ron de van het UEFA-Cuptoernooi eerst thuis in plaats van uit. In elk geval eisen beide clubs van de UEFA, dat één van de twee wedstrijden (Spurs-Feyenoord en Watford-Levski) op dins dag 18 oktober wordt gespeeld „Volgens de reglementen kun nen twee wedstrijden in de Europa Cup niet in dezelfde stad en op dezelfde tijd wor den gespeeld. De UEFA zal onze oplossing moeten accepte ren, aldus Peter Shreeves, de assistent-trainer van Totten- ham. Het complete resultaat van de loting gisteren voor de tweede ronde van de strijd om de di vers Europese bekertoernooien is als volgt: Europa Cup 1 Olvmpiakos Piraeus (Gri)-Benfica (Por) Liverpool (Eng)-Athletie Bilbao (Spa) De Westduitser Hansi Müller is de spelbepaler van Inter Milan, de tegenstander van FC Groningen in de tweede ronde van de voetbalstrijd om de UEFA Cup. Dinamo Boekarest (Roe)-Hamburger SV (Wdl) Bohemians Praag (Tsj)-Rapid Wien (Oos) Rabat Eto Gyor (Hon)-Dinamo Minsk (Sov) Standard Luik (Bel)-Dundee United (Sch) CSKA Sofia (Bul)-AS Roma (Ita) Dinamo Berlijn (Odl)-Partizan Bel grado (Joe) Europa Cup 2 Paris St. Germain (Fra)-Juventus (Ita) NEC (Ned)-Barcelona (Spa) Glasgow Rangers (Sch)-Porto (Por) Spartak Varna (Bul)-Manchester United (Eng) Ujpest Dosza (Hon)-l, FC Koïn (Wdl) Beveren (Bel)-Aberdeen (Sch) Hammarty Stockholm (Zwe)-Valkea Haka (Fin) Donetsk (Sov)-Servette Geneve (Zwi) UEFA Cup Lens (Fra)-FC Antwerp (Bel) Spartak Moskou (Sov)-Aston Villa (Eng) Sparta (Ned)-Carl Zeiss Jena (Odl) Widzew Lodz (Pol)-Sparta Praag (Tsj) PSV (Ned)-Nottingham Forest (Eng) Anderlecht (Bel)-Banik Ostrava (Tsj) Sporting (Por)-Celtic (Sch) Austria Wien (Oos)-Laval (Fra) Verona (Ita)-Slurm Graz (Oos) Honved Boedapest (Hon)-Hajduk Split (Joe) Tottenham Hotspur (Eng)-Feyenoord (Ned) Lokomotiv Leipzig (Odl)-Werder Bremen (Wdl) Watford (Eng)-Levski Spartak (Bul) Radnicki Nis (Joe)-Inter Bratislava (Tsj) Thessaloniki (Gri)-Bayern München (Wdl) FC Groningen (Ned)-Inter Milan (Ita) De eerstgenoemde clubs spelen op 19 oktober eerst thuis. De returns heb ben plaats op 2 november. L- dtjc Groningen vaia de uitschakelin, ;eling van Atle- Madrid in de eerste ronde e$n het UEFA-Cuptoernooi nndeft FC Groningen als debu- imant opnieuw een club met een prifoot verleden in de voetballe- alj: Internazionale Milan. In :osg64 en 1965 won Inter de Eu- ipa Cup voor landskampioe nen. In 1967 en 1972 bereikte de Milanese club de eindstrijd van dat toernooi. Celtic en Ajax waren toen te sterk. De Italianen bereikten afgelopen woensdag de tweede ronde ui terst moeizaam tegen het vrij wel onbekende Trabszonspor uit Turkije (0-1 en 2-0). Hansi Müller is de spelbepaler bij Inter Milan. Vorig seizoen kreeg de Westduitse interna tional veel kritiek in Italië. Het was ook vorig seizoen, dat AZ '67 in het toernooi van de bekerwinnaars door Inter Mi lan werd uitgeschakeld. Han Berger, trainer van FC Gro ningen, vertelt: „Ik ga mij de komende weken orienteren. Ik weet niet veel van Inter, al leen de algemene dingen. De spelers en de toenmalige trai ner van AZ '67 kunnen mij in elk geval belangrijke informa tie geven". Berger was overi gens niet erg gelukkig met de loting. „Het wordt een hele kluif. Bovendien spelen wij eerst in Groningen en dat er vaar ik als een nadeel. Aan de andere kant is het zo, dat het financieel gezien opnieuw een aantrekkelijke tegenstander is. Wij kunnen weer voor een stunt zorgen. Eén ding is ze ker: op 19 oktober spookt het in het Oosterpark-stadion". Van de Inter-spelers maakten Collovati, Oriali en Altobelli deel uit van het Italiaanse elf tal, dat vorig jaar in Spanje het wereldkampioenschap vero verde. Sparta Sparta oordeelt de komende confrontatie in de tweede ron de van het Europa-Cupavon- tuur met Carl Zeiss Jena niet als onoverkomelijk. Vooral op het sportieve vlak worden er mogelijkheden gezien, daar Jena ondanks acht internatio nals nog geen zege heeft ge boekt in de huidige competitie. Het is echter maar de vraag of de Rotterdammers er finan cieel niet te veel bij in schie ten. Trainer Bert Jacobs van Spar ta is het financieel gekibbel en beknibbel inmiddels behoor lijk moe. Hij heeft slechts te maken met voetbal op Euro pees niveau en in de tweede ronde met een Oostduitse te genstander. Van Carl Zeiss Jena weet Jacobs niet meer dan dat de ploeg in 1981 de fi nale om de Europa Cup voor bekerwinnaars met 2-1 van Dinamo Tiflis verloor. „Ik weet alleen dat ze contactlen zen en zo produceren en dat het communisten zijn", gaf de oefenmeester van de Rotter dammers toe. „Dat het moeilij ker zal worden dan tegen Co- leraine is duidelijk". PSV Bij PSV werd met redelijk op timisme gereageerd op het be richt,dat Nottingham Forest de volgende tegenstander in het UEFA-bekertoernooi is. Trai ner Jan Reker had een paar clubs hoger op zijn verlanglijs tje staan (Lodz, Lissabon, Bra tislava en Antwerp). In de voorbereidingsperiode op dit seizoen was Nottingham Fo rest deelnemer aan het PSV-toernooi. PSV speelde toen tegen Zaragoza en Club Brugge, niet tegen de Europa- -Cupwinnaar van 1979 en '80. Reker:„Hun spel van toen ben ik al lang vergeten. Ze kunnen veel beter. En dat blijkt wel, want ze staan hoog op de rang lijst van de league". Manager Cees Ploegsma verklaarde na zijn terugkeer uit Zurich min stens twintigduizend kijkers te verwachten in Eindhoven. NEC Eerste-divisieclub NEC heeft een grote kans op een uitver kocht huis in de tweede ronde van het Europa-Cuptoernooi voor bekerwinnaars. De aan trekkingskracht van tegen stander Barcelona moet vol gens trainer Pim van der Meent goed zijn voor 29.000 toeschouwers in De Goffert., „Dat zou na de komst van Ajax met Cruijff twee seizoen geleden voor de tweede keer zijn sinds ik bij NEC werk. Lukt dat niet, dan moeten we nóg maar een ronde verder, misschien dat het tegen Ju ventus wel lukt". Van der Meent had voor de lo ting gehoopt op een koppeling aan de Finse bekerwinnaar, Valkea. „Ik wilde wel door dringen tot de laatste acht. Te gen Barcelona zijn we, zoals tegen elk elftal, echter niet he lemaal kansloos. Als je realis tisch bent, moet je stellen dat Barcelona het betere elftal heeft. Met of zonder Maradona zal dat niet veel uitmaken. Trainer in ruste als weldoener Kuno Klötzer, vroeger trai ner van o.a. Hamburger SV en Hertha Berlin en nu al I zo'n twee jaar gepensioneerd, besteedt zijn vrije tijd ui ter- mate nuttig. Niet echter zoals dat vaak gaat met trainers in j ruste als scout of spion van één van hun vroegere clubs. I Met een kennis stuurt Klöt zer regelmatig een grote vrachtwagen volgeladen met levens- en geneesmiddelen naar Polen om vervolgens de goederen daar onder de be volking te verdelen. Wederzijdse bewondering In het elftal van Bayern I München, dat onlangs de af- I scheidswedstrijd speelde voor Gerd Müller tegen het West- duitse elftal, zaten Franz Beckenbauer (38) en Michael Rummenigge, de negentien jarige broer van Bayerns aanvoerder Karl-Heinz. De 1 „kleine" Rummenigge raakte zo onder de indruk van het spel van Beckenbauer, dat hij spontaan vroeg: „Kunt U niet nog een jaartje bij ons blijven spelen?" De bewondering was overigens wederzijds, want der „Kaiser" (in ruste) verklaarde na afloop over „Micha", dat hij een grote kon worden. „Hij is op deze leeftijd verder dan Karl- Heinz, toen deze negentien was. Kalle moesten wij ervan overtuigen wat hij kon. Mi cha is zelfbewust, weet pre cies wat hij kan". Presiden tsvcrkiezing voorkomt ontslag Trainer Uli Maslo mag van geluk spreken, dat er toeval lig deze week een presidents verkiezing was bij Borussia Dortmund, momenteel hek- kesluiter in de Westduitse Bundesliga. Anders zou hij wis en zeker de laan uitge vlogen zijn na de nederlaag van 7-0 bij Fortuna Düssel- dorf. Het bestuur had daar door geen tijd en aandacht om te werken aan een „scho keffect" zoals een trainers wissel in het betaalde voetbal vaak wordt beschouwd. Pre sident ad interim Cramer voelde niets voor een ontslag en laat dat maar eventueel over aan zijn opvolger. Kowalik op de keien Win terslag weet al na vier wedstrijden, dat het behoefte heeft aan een nieuwe trainer. De club, die nog geen ander halfjaar geleden Arsenal eli mineerde in de strijd om de UEFA Cup, maar afgelopen zomer uit de hoogste afdeling van het Belgische voetbal Franz Beckenbauer: „Micha kan een grote worden". duikelde, staat nu met twee punten op een gedeelde voor laatste plaats van de tweede klasse. Na de thuisnederlaag tegen het uit de derde klasse gepromoveerde Racing Jet Brussel kon Janusz Kowalik vorig seizoen nog trainer bij MVV) gaan. Als zijn opvolger wordt Vince Brigand ge noemd, nota bene de trainer die vorig seizoen werd weg gestuurd. Ook Hans Croon, in de afgelopen voetbaljaar gang ontslagen bij Lierse SK, schijnt een kansje te maken. Kapitaal reserveteam Ondanks het bezit van de Argentijn Diego Maradona en de Westduitser Bernd Schuster blijft Barcelona ka pitale buitenlandse krachten aantrekken. Trainer Luis Ce- sar Menotti haalde onlangs de negentienjarige Jorge Luis Gabrieh voor zeven ton van het Argentijnse Newell Old Boys en Julio Cesar Jimenez voor 1,3 miljoen gulden uit Paraguay. Als Maradona hoewel die voorlopig is uit geschakeld) en Schuster spe len kan Menotti hen niet op stellen, want ook in Spanje mogen slechts twee buiten landers meedoen in een ploeg. Barcelona maakt er echter geen probleem van en stelt de nieuwe buitenlanders gewoon op in het reserve- team. Menotti: „Ik werk bij Barcelona aan een organisa tie die duurzaam aan de top moet blijven. Dan moet je dus wel iets achter de hand hebben. Zoiets kost ook een paar centen". Onbekende van een miljoen Asley Grimes is nooit de be kendste speler geweest van Manchester United, maar anoniem bleef hij ook niet. Als hij als wisselspeler - dat was hij meestal - opdraafde, baarde hij toch veelal opzien als schutter of schaduwschut- ter. Zijn capaciteiten werden afgelopen zomer toch op een dusdanige waarde geschat, dat Coventry City hem voor een miljoen gulden overnam. Toen Grimes zich meldde bij het stadion van zijn nieuwe club, kwam hij nauwelijks binnen de poorten. Suppoos ten hielden hem tegen. Het noemen van zijn naam maak te evenmin indruk. Pas na veel vijven en zessen bereik te hij het kantoor van mana ger Bobby Gould om er zijn Janusz Kowalik: geen succes bij Winterslag. Mac-hester City Sinds Billy McNeill (ex-Cel tic) manager is van Manches ter City is de club, die van de eerste naar de tweede divisie duikelde, herdoopt in „Ma- Chester City". De Schotse manager heeft immers sinds zijn komst in juni al vier landgenoten naar de club ge haald. Deze zijn Neil McNab, Jim Tolmie, Derek Parlane en Duncan Davidson. „Elke ploeg heeft mensen nodig, die bepaalde aspecten hebben van de Schotse aard. Wij Schotten zijn vechters, door zetters. Manchester City heeft minstens twee van die vechters nodig, vooral in de tweede divisie", aldus Billy McNeill. (Van onze verslaggever) EMMEN Jan Raas heeft zijn zaken rond. Pe ter Post nog niet. De Zeeuw maakt maandag officieel bekend hoe zijn nieuwe ploeg er zal uit zien, terwijl Peter Post nog bezig is renners te be wegen een contract te te kenen. Raas zal in het nieuwe seizoen worden omringd door de eveneens van Raleigh overge- nomert coureurs Van Vliet, Priem, Wijnands, Hanegraaf, Adri van Houwelingen en Ludo Peeters terwijl hij tevens kan rekenen op de steun van Adrie van der Poel, Hennie Kuiper, Gerrit Solleveld (neo- prof), Jan van Houwelingen alsmede de Belgen Dirk de Wolf, Noel Segers; en Rogier De Cnijf. Zoals bekend wordt de Kwantum-formatie gerund door het duo Driessens-Gis- bers. Post gaat door met Veldschol- ten, Lubberding, De Keule naar, Lammerts, Oosterbosch, De Rooy en Winnen. Voorts kan hij volgend jaar rekenen op Steven Rooks, Bert Weke- ma (neo-prof), Jos Lammer tink alsmede de Belgen Eddy en Walter Planckaert. Post hoopt voorts dat Anderson de hem geboden overeenkomst zal tekenen, maar de onder handelingen zijn nog niet af gesloten. Vanderaerden is wel rond met de Amstelvener maar deze Belg moet eerst via een advocaat proberen van .zijn lopende verplichtingen af te komen. Wanneer dat lukt, brengt Vanderaerde als knecht Guy Nulens mee. Zelfs als dat allemaal doorgaat is Post nog niet klaar. Hij is lei- Profrenner Jan Raas maakt maandag officieel bekend hce zijn nieuwe ploeg er zal uitzien, terwijl Peter Post nog bezig is renners te bewegen een con tract te tekenen. der van een Nederlandse ploeg, hetgeen betekent, dat wil hij aan de reglementen voldoen, nog ten minste drie Nederlandse renners een con tract moet worden aangebo den. Het onverwachte vertrek van Knetemann lijkt hem dus dub bel op te breken. Laatstge noemde coureur is overigens nog niet onder de „pannen". Er zijn momenteel onderhan delingen gaande met SEM France, GIS (de ploeg van Mo- ser), Europdecor, Elro Snacks en Becker Snacks. Knetemann zal vermoedelijk binnenkort een speciale keuring onder gaan zodat er wat meer duide lijkheid over zijn toekomstige mogelijkheden als renner zal ontstaan. DEN HAAG De Nederland se kampioenschappen casting (precisie-werphengelen op het droge) in Den Haag vinden vandaag plaats in de speelwei de van het Zuiderpark en morgen in de Genemuiden- straat. Er wordt steeds van 09.00 tot 16.00 uur „gecast". GERLACH De Britse auto coureur Richard Noble heeft in de woestijn van Nevada een snelheid van 1.002,085 kilome ter per uur bereikt. Dat is de hoogste snelheid, die ooit in een auto werd behaald. MELBOURNE Een echt paar in Melbourne heeft zijn vorige week geboren zoon Lu cas Charles Australia II John Bertrand Ben Lexcén Forbes genoemd. De gelukkige ouders ontlenen die lange naam aan de bemanning van het jacht Australia II, dat dit weekeinde voor eerste keer de America's Cup won. DEN HAAG FC Nümberg heeft gisteravond het Bundes- liga-duel der middenmoters met VFL Bochum met 3-1 in zijn voordeel beslist. TILBURG Willem II heeft de Westduitse middenvelder Jürgen Müller (23) tot het eind van het seizoen gehuurd van FC Antwerp. DEVENTER De damtweek- amp om de wereldtitel tussen titelverdediger Jannes van der Wal en Harm Wiersma wordt op vier plaatsen in Nederland afgewerkt. Op 21 oktober BILJARTEN Internationaal driebandentoernooi in Uitgeest Eerste ronde (caramboles, beurten en moyenne): Rinl van Bracht (Ned) 50 35 1.428 - Piet de Jong (Ned) 24 35 0.685; Ruud Nieuwenburg (Ned) 25 33 0.757 - Raymond Ceulemans (Be)) 50 33 1.515; Ludo Dielis (Bel) 50 30 1.666 - Frans de Vries (Ned) 28 30 0.933; Ri chard Bitalis (Fra) 50 25 2,000 - Eddie van der Looy (Ned)20 25 0.800. Tweede ronde: Ceulemans 50 35 1.428 - Van der Looy 19 35 0.542; Van Bracht 23 39 0.589 - De Vries 50 39 1.282; Bitalis 50 34 1.470 - De Jong 20 34 0.588; Dielis 50 31 1.612 - Nieuwenburg 18 31 0.580. Stand: 1. Bitalis 4 punten - 1.694 moyenne; 2. Dielis 4 - 1.639; 3. Ceule mans 4 - 1 470; 4. De Vries 2 - 1.113; 5. Van Bracht 2 - 0.986; 6. Nieuwen burg 0 - 0.671; 7. Van der Looy 0 - 0.650; 8. De Jong 0 - 0.637 WIELRENNEN Ster der Beloften Derde etappe: van Soustons naar Oloron-Sainte-marie over 171 kilome ter: 1. Hofeditz (Wdl) 4 uur 5 min en 41 sec; 2. Herety (Gbr); 3. Castaing (Fra); 4. Mottet (Fra); 5. Kelly (Ier); 6. Goossens (Bel); 7. De Wilde (Bel); 8. Larpe (Fra); 9. Stephan (Fra); 10. Bar- teau (Fra); 11. Van der Poel (Ned/a- ma) allen dezelfde tijd als Hofeditz Algemeen klassement: 1. Castaing (Fra) 10 uur 48 min en 2 sec; 2. Roche (ler) op 0.03; 3. Yates (Gbr) op 0.07; 4. Perret (Fra) op 0.14; 5. Simon (Fra) ^.t.; 6. Madiot (Fra) op 0.19; 7. Clere (Fra) op 0.20; 8. Millar (Gbr) z.t.; 9. Poisson (Fra) op 0.21; 10.Dalibard (Fra) op 0.23; 11.Slendebroek (Ned/a- ma) op 0.27; 19.Buisman (Ned/ama) op 0.43; 20.Hans Daams (Ned/ama) op 0.44; 21.Van der Poel(Ned/ama) op 0.47. TAFELTENNIS Europa Cup 2 (dames) In Hazers- woud* Avanti-Oberalster (Wdl) 5-0. Avanti over naar tweede ronde. Gedetailleerd: Marijke Olsthoorn- -Zemke 21-7, 21-10; Ellen Bakker- -Kaske 21-7, 21-10; José Bakker-Nle- meyer 11-21, 21-17, 21-14; Ellen Bak- ker-Zemke 21-6, 21-10; Olsthoorn- -Niemeyer 22-20, 21-18 IJSHOCKEY Start competitie Amsterdam-Den Bosch 7-2 (4-2,2-0,1-0). Scheidsrechter: Toe- men. Toeschouwers: 800. Topscorer Sproxton (3x); Nijmegen-Eindhoven 7-2 (1-0,2-1,4-1). Scheidsrechter: Zaalberg van Zeist. Toeschouwers: 1000. Topscorer Tijnagel (2x). wordt een begin gemaakt in Dordrecht, waarna Bunnik en Deventer volgen. De laatste zeven partijen worden van 10 tot 18 november in Heeren veen gespeeld. DEN HAAG Alja Nieman zal op 8 en 9 oktober in Oslo debuteren in de nationale turnploeg, die een interland afwerkt tegen Noorwegen. Be halve de turnster van SC Delf zijl maken nationaal kampioe ne Therese Wilmink, Carianne Berrevoets, Carola Eenkhoorn, Miriam Eigenhuyzen en Marja Huyting deel uit van het team. OLORON-SAINTE-MARIE De Westduitser Ralf Hofeditz heeft gisteren de derde etappe van de Ster der Beloften ge wonnen. De 20-jarige renner uit de ploeg van Marcel Bois- hardy won in Oloron-Sainte- -Marie de sprint van het pelo ton. De tweede plaats was voor de Brit Herety; de als derde eindigende Fransman Francis Castaing behield de leiders trui. LOS ANGELES Het da mesvolleybalteam van de Sov jet-Unie neemt niet deel aan het voor-Olympisch toernooi, dat volgende maand in Los Angeles wordt gehouden. Het is de vierde sportploeg uit de Sovjet-Unie, die (na het neer- schiteen van de Zuidkoreaanse Boeing) een toernooi in. de Verenigde Staten annuleert. AMSTERDAM Dé Stoop is voorlopig niet van plan een al ternatieve werkgeversclub in het betaald voetbal van de grond te tillen. Stoop, voorma lig bestuurslid van de betaalde sectie van de KNVB, schrijft dit in een brief aan de Federa tie van Betaald Voetbalorgani saties, omdat er geen verbeter de situatie is. INFORMATIE OVER FILMS MUZIEK THEATER. RECREATIE. EXPOSITIES EN EEN COMPLETE AGENDA UITGEEST De Franse biljarter Richard Bitalis is het interna tionale driebandentoernooi in Uitgeest sterk begonnen Bitalis versloeg in de eerste ronde Eddie van der Looy. de Nederlands kampioen van 1981, in twintig beurten. Dat betekende op de nieuwe partijlengte van vijftig caramboles het hoge moyenne van 2.00. Met Bitalis kwamen ook de andere favorieten, oud-wereldkam pioen Van Bracht, wereldtitelhouder Ceulemans en wereldkam pioen bandstoten Dielis, de eerste ronde zonder problemen door. In de tweede ronde verloor Rini van Bracht verrassend van de Amsterdammer Frans de Vries: 23-50. Ceulemans, Dielis en Bi talis bleven ongeslagen. Bitalis voert na twee ronden de tussen stand aan. Hagenaar Ruud Nieuwenburg bleek kansloos tegen Ceulemans en Dielis. HAZERSWOUDE Het damesteam van de tafeltennisvereni ging Avanti heeft zich gisteravond met het grootste gemak ge plaatst voor de tweede ronde van het toernooi om de Europacup 2. Het in Hazerswoude op bezoek zijnde Oberalster uit Hamburg kreeg met 5-0 klop. De individuele uitslagen: Marijke Olsthoorn - Eva Zemke 19-21, 21-17, 21-8. Ellen Bakker - Julie Kaske 21-7, 21-10. José Bakker - Karin Niemeijer 12-21, 21-17, 21-14. Ellen Bakker - Eva Zemke 21-6, 21-10. Marijke Olsthoorn - Karin Niemeyer 22-20, ^1-18.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 9