r Waarschuwing voor Ajax Feyenoord ploetert Dubieuze strafschop redt PSV Willem II nog in wachtkamer aradona bijna vier aanden uitgeschakeld iCELONA Diego Maradona zal bijna maanden zijn uitgeschakeld ten gevolge de enkelblessure, die hij zaterdagavond •p in de wedstrijd van Barcelona tegen paanse kampioen Atletico Bilbao. De Ar- ijnse sterspeler werd na een grove over- ing van Bilbao-international Andoni i-boechea van het veld gedragen en naar ziekenhuis in Barcelona gebracht. Aan- a celijk werden „slechts" géscheurde ban- klq vermoed, maar de behandelende arts iel Gonzalez Adrio constateerde ook een k van de buitenenkel. Gistermorgen Maradona onder het mes. De operatie iep voorspoedig. De gekwetste enkel zal er een maand in het gips moeten blijven, rna het volledige herstel nog twee tot maanden zal vergen. MAANDAG 26 SEPTEMBER 1983 Diego Maradona wordt met een gebroken enkel van het veld gedragen. Hinault blijft in Frankrijk CANNES Bernard Hinault zal het komende sei zoen toch in een Franse wielerformatie rijden. Hi nault maakte gisteren voor de Franse televisie be kend, dat hij in samenwerking met de Franse zaken man Bernard Tapie een nieuwe Franse profploeg gaat formeren. De laatste weken circuleerden berichten, dat de viervoudige winnaar van de Ronde van Frankrijk in Italië aan de slag zou.gaan. De formatie van Hinault zal bestaan uit veertien ren ners. Hinault zal niet meer met een ploegleider wer ken, maar een trainer en een manager aanstellen. Het commentaar van de ex-wereldkampioen: „Dit is goed nieuws. Ik blijf in Frankrijk en ga werken met Ber nard Tapie. Ik moet hem bedanken. Ondanks mijn knie-operatie is hij in mij blijven geloven. Het merk waarvoor ik ga rijden is onbelangrijk. Het vertrou wen dat is getoond is een goede basis voor samenwer king". Tapie is een Franse zakenman, die gespeciali- sieerd is in het „oplappen" van in financiële nood ge raakte ondernemingen. Pim Doesburg blijft thuis EINDHOVEN PSV zal het in de tweede wedstrijd in de eerste ronde van het UEFA-bekertoernooi tegen Ferencvaros zonder doelverdediger Pim Doesburg moeten stellen. Does burg heeft al enige tijd last van een rugblessure en is voorlopig niet in staat te spelen. De bijna veertigjarige Doesburg heeft vandaag een onder zoek in het ziekenhuis. Reserve-kee per Hans Segers zal Doesburgs plaats in het UEFAcup-treffen in Honga rije met Ferencvaros innemen. De jeugdspeler Henny van Santen reist mee als reserve-doelman. PSV won het eerste duel met 4-2. DS'79 stuurt Linford terug UTRECHT DS'79 heeft de Engelse spits Linford teruggestuurd naar Ipswich Town. Hij was op proef bij de nieuwe eredivisie club. Linford kon en wilde zich niet aan passen aan de Neder landse speelstijl. DS'79 hoopt deze week verdediger Niels Overweg weer aan zich te binden. De voorstopper kon het in de zomer niet eens worden over een nieuw contract. MILEM Het ware ïaal kwam na afloop Haarlem-Ajax (3-3) naar boven. Trainer is van Doorneveld van thuisclub prees zijn ig vanwege het feit dat nand in paniek was lakt en dat daarom de lerstand van 3-0 bij de toch nog kon worden jewerkt. En zijn col- Aad de Mos haalde in bewoordingen uit zijn eigen spelers, die [om waren geweest die ;e voorsprong in het ite kwartier van de ischijnlijk gelopen itrijd weg te geven, de realisten was ech- scheidsrechter Ignace Swieten de boosdoe- Hij onthield Ajax een fschop op een - naar r zou blijken - belang- moment, waardoor bij lem toch nog de in de pan kon ont was in de 28e minuut van foeede helft. Toen een soe- Uraaiend Ajax dus al lang treffers van Ophof, Rijk een Koeman afstand had nen. De Amsterdammers, [na de hervatting al wat ies hadden vermorst, le- fop 0-4 te mogen komen 1 Jesper Olsen door John ichoor in het strafschopge- bot onderuit werd ge- Van Swieten, die al fer had bewezen de voor- te geven aan mannelijk te hard) voetbal, liet ech- loorspelen. uitgerekend na dat mo- ,it schoof een tot dan ang- Haarlem naar voren. Nog halve minuut later won Joop Böckjing van de .ploeg zijn eerste duel van' k Rijkaard en had ook Is Galjé niets meer in te igen: 1-3. Haarlem, rook kans, wist dat Ajax bij eer- - gelegenheden al vaker .eling nog meer tegentref- moest toestaan (AS Roma, inoord) en kwam dank zij [nodige fortuin inderdaad izij. Eerst liet Verschoor ian Galjé kansloos en later zorgde Böckling op iderbaarlijke wijze voor de ;maker. erstandig hield een Itbaar teleurgestelde De ijzich na afloop op de vlak- 'aar het de beslissing van Swieten betrof. Terwijl Doorneveld van „twijfel- sprak, zei hij: „Doet er toe. Het feit dat sommige na die 3-1 nog alle risi- willen nemen, een doel- willen maken en niet de van de situatie inzien me wel pijn", d haalde hij uit naar zijn )ïjfn middenveld. „Die snelle ngoals hebben nietzo veel een zogenaamde zwakke erhoede te maken. Dat iedereen misschien, die jongens speelden "'it niet zo slecht. De midden- Jos Koemans LC Master Het Master- stoernooi, het sluitstuk van het Leidse Courant Tennis Circuit, kreeg in Jos Koe mans een ster ke winnaar bij de B-heren. Koemans, in de competitie uit komend voor Metselaars, klopte in de fi nale teamge noot Marco Winter. Bij de dames in B legde Jac queline van Wijk beslag op de titel. Van Wijk versloeg „eeuwige con currente" Inge- lise Driehuis. linie verzaakte echter de de fensieve taak. Daar moet men op zulke momenten kwaad worden, de bal het stadion uit schieten". Wissel En over de voor de aan de. knie gekwetste Edo Ophof in gevallen Keje Molenaar, die bepaald geen gemotiveerde in druk maakte. „Molenaar kan het niet begrijpen dat hij in de wissel staat. Weet zich echter ook niet als een juiste prof te gedragen. Hij heeft amper iets gedaan. Als je moet invallen voor Ophof en je let een beetje op bij zo'n wedstrijd, dan weet ie wat je moet doen. Molenaar kennelijk niet. Ik vind het dan ook niet zo gek om zo'n speler op de bank te zetten", zette De Mos zijn keuze kracht bij. Teleurstelling dus bij Ajax, dat in de eerste helft dank zij een opnieuw goed en fel spelende Jesper Olsen zo makkelijk de wedstrijd in handen had geno men. Haarlem, dat slechts vijf tienduizend toeschouwers mocht begroeten, kwam er niet aan te pas, leek ook ge klopt. Dat gaf een dolblije Van Doorneveld later ook toe: „Een gelopen koers, maar je ziet hoe het soms kan gaan. Ik ben blij voor Stanley Menzo. Dat derde doelpunt van Ajax was toch ziin schuld. En hij zat daar duidelijk mee". Voor de spelers van Aad de Mos („Dit verliespunt kan straks - voor een titel of Euro pees voetbal - wel eens kost baar zijn") heeft het treffen met Haarlem misschien toch nog iets positiefs opgeleverd. „Ik denk wel", sprak de Haag se oefenmeester, „dat ik ze niet meer hoef te vertellen dat we woensdag in Griekenland tot en met de 92e minuut ge concentreerd moeten zijn. Ik weet zeker dat we daar scoren. En dan zullen we misschien ook een voorsprong moeten verdedigen". DENNIS MULKENS Haarlem-Ajax 3-3 (0-3): 16. Ophof 0- 1. 37. Rijkaard 0-2. 41. Koeman 0-3, 73. Böckling 1-3, 83. Verschoor 2-3, 84. Böckling 3-3. Scheidsrechter: Van Swieten. Toeschouwers: 15.000. Haarlem: Menzo; Masefield, Ver schoor, Huyg, Leysner; Nijholt, Kle- ton (Van Leen), Balm; Tol (Van der Veldt), Böckling, Van der Waart. Ajax: Galjé; Silooy, Koeman, Rijk aard, Boeve; Mölby (Van 't Schip), Ophof (Molenaar), Gasselich; Vanen burg, Van Basten, Olsen. ROTTERDAM Het lijkt een ,,open deur" te stellen dat Feyenoord blij mag zijn dat Cruijff in de Kuip speelt, maar gisteren drong zich die constate ring toch zeer nadrukke lijk aan de 21.609 toe schouwers op. Waar al een aantal keren kon worden vastgesteld dat de Rotter damse club ook mét Cruijff nog geen échte topper is, moest die weinig positieve conclusie giste ren zelfs nog aanzienlijk worden bijgesteld. Feyenoord zou zich tenminste gisteren hebben gespresen- teerd als een stelletje veredel de boerenkoolvoetballers als niet toevallig (nou ja wat heet toevallig?) Cruijff zich temid den van hen zou hebben be vonden. Alleen dank zij hem ontstond er in het duel met het zo verrassend hoog (en te recht) geklasseerde Go Ahead Eagles nog af en toe een mo ment dat met sprankelend zou kunnen worden betiteld. Het behoeft weinig voorstellings vermogen zich in te denken wat zich gisteren in de Kuip aan Rotterdamse zijde zou hebben afgespeeld zonder Cruijff. Cruijff, die met leedwezen moet hebben vastgesteld dat het aantal toeschouwers op nieuw onder het voor hem pas rendabele aantal van 22.000 bleef, zou zelfs de kroon op zijn werk hebben gezet als hij uit een viertal kansen zou heb ben gescoord. Als hij bijvoor beeld zijn eerste solo (in de 45e minuut) met een treffer had afgerond zou dat heel Feye noord waarschijnlijk in de lift hebben gezet. Drie minuten eerder had Gullit weliswaar zijn team op 1-0 gebracht, maar vóór en vooral na dit doelpunt opereerden de Rot terdammers als een verzame ling kippen zonder kop. Pas nadat Gullit na een half uur in de tweede helft voor 2-0 had gezorgd kwam er eindelijk een beetje rust in het spel van de ploeg van trainer Libregts. Maar dat was veel te laat om de vervelende smaak weg te nemen, die Feyenoord voor dien had achtergelaten. Naweeen Thijs Libregts meldde na af loop, dat zijn team te kampen had gehad met de naweeën van de dreun die Ajax een week eerder met die fameuze 8-2 had uitgedeeld. „Er was duidelijk sprake van onzeker heid", sprak Libregts. „Ieder een was zich er zeer van be wust dat er niet wéér blind met z'n allen naar voren moest worden gerend. We waren bang om weer het schip in te gaan". De blamage van zeven dagen eerder zal ongetwijfeld hebben meegespeeld bij de Feyenoorders, maar om daar nu het erbarmelijk optreden van gisteren volledig aan tde te schrijven gaat veel te ver. Er ging zó veel fout bij de Rot terdammers, er werd zó veel knullig balverlies geleden, er kwamen zó veel passes bij te genstanders terecht dat het bij na gênant was om naar te kij ken. Cruijff deelde deels ook in de malaise. De oud-Ajacied verzond in de eerste helft eni ge goede passes, maar zag tót aan zijn laatste solo kort voor de pauze vrijwel al zijn indivi duele acties mislukken. Cruijff revancheerde zich na de rust goed, ontplooide nóg twee in drukwekkende alleengangen, maar vond eerst de uitblin kende doelman Jongbloed op zijn weg en later de paal. Niet stil Intussen had Go Ahead Eagles bepaald niet stil gezeten. De Deventernaren konden zich op grond van hun vertrou wenwekkende klassering op de ranglijst als redelijk „open" opponent met drie spitsen pre senteren. In de eerste helft ontpopte de oostelijke formatie met een overigens niet al te zeker spelende libero Veldma te zich als de evenknie van het ploeterende Feyenoord, na de pauze was de ploeg van trainer Wullems zelfs beter. Met ver zorgd veldspel en redelijke combinaties werd de tegen stander tegemoet getreden en er ontstonden goede mogelijk heden op treffers. Maar waar Jongbloed opmerkelijk goed acteerde stak diens collega Hiele hem naar de kroon door enige knappe reddingen te verrichten. In de voorste lijn ontbeerde Go Ahead echter voldoende fysieke kracht om de score te beïnvloeden, hoe verdienstelijk vooral Eykel- kamp ook opereerde. Trainer Libregts zette na twintig minuten toch nog de vanaf de tribunes reeds „ge vraagde" Jeliazkov in voor de licht geblesseerde Troost. De door Cruijff in ongenade ge vallen Bulgaar kon Feyenoord ook niet over het dode punt heen tillen. Mede daardoor verplichtte de Kuipploeg de aanhang ook niet erg aan zich voor de Europa Cupreturn van komende woensdag tegen St. Mirren. Ondanks alle malaise zal Feyenoord dat treffen wel tot een goed einde brengen. Het is echter de vraag of daar na gisteren nog veel toeschou: wers getuige van willen zijn. FRANK WERKMAN Feyenoord-Go Ahead Eagles 2-0 (1- 0): 42. Gullit 1-0, 74. Gullit 2-0. Scheidsrechter Mulder. Toeschou wers: 21 609. Feyenoord: Hiele; Troost (Jeliazkov), Gullit, Houtman, Vermeulen. Go Ahead Eagles: Jongbloed; Oost- rom. Veldmate, Oude Wesselink, Witbaard; Woudsma, Voskamp, Bos man; Ten Cate, Boerebach, Eykel- TILBURG Willem II wacht nog steeds op zijn eerste over winning in eigen huis, nadat Sparta, onder leiding van trai ner Bert Jacobs nog volwasse- ner geworden, in Tilburg ook had gezegevierd: 2-1. Tegen Sparta was Willem II wel dicht bij zijn eerste triomf. Het Brabantse offensief lever de na de rust slechts één tref fer op. Sparta daarentegen eis te door succesvol te zijn bij twee vrij ongevaarlijke aan vallen beide punten op. ngkeek 1-2. Scl r. Toeschouwers: 7.200. Gele kaart: Steyaert (Willem II) en Van Oosten gg i II: Formannoy; Van de Ven. Steyaert, Huybregts. Braam; Feskens (Donders), Soffers (Oostdam), Cohen; Gozems, Van Gils, Nelemans. Sparta: Van Noortwijk; Blind, Van Oosten, Andriessen, Verbeek; Van der Berg. Van Gaal. Lengkeek, Olde Riekerink; Holverda. Eyer. HELMOND PSV heeft in het Sportpark „De Braak" in Hel mond gewankeld. De Eindhovenaren. die zich vergenoegden met een voorsprong van 2-0, moesten het in de tweede helft op levende Helmond Sport tien minuten na rust een tegendoelpunt toestaan. De Helmonders joegen onder leiding van Rob Hutting, die van Fortuna via Willem II en Beringen naar Helmond is ge komen, fel op de gelijkmaker. De Eindhovense doelman Segers, die schuld had aan de Helmondse treffer, maakte echter niet op nieuw een fout en het tweede Helmondse doelpunt bleef uit. PSV, dat de eerste twintig minuten na rust vooral tegen zich zelf voetbalde, werd echter door een ongelukkig moment van De Wert over de streep geholpen. De Helmonder haalde met een sliding Koolhof onderuit en de PSV-spits haalde met een fraaie duikeling het maximale rendement uit de overtreding. Scheids rechter van Ettekoven gaf de strafschop en Thoresen joeg de bal van elf meter midden door het doelvlak, terwijl Versfeld een hoek koos, 1-3. Het duel tussen klein en groot uit Oost-Brabant was daarmee beslist in het voordeel van de grootste. Het werd daarna zelfs nog 5-1 voor PSV. Helmond Sport - PSV 1-5 (0-2): 6. Thoresen 0-1, 20. Valke 0-2, 55. Hutting 1-2,. 70. Thoresen (strafschop) 1-3, 80. Valke 1-4, 85. Valke 1-5. Scheidsrechter Van Ettekoven. Toeschouwers: 9000. Helmond Sport: Versfeld; Meeuwsen (Klaassen), Andries, De Wert, Vincent; Edelbloedt, Hutting, Roosen; Cramer (C PSV: Segers; Van Aerle, Stevens, Branc hof, Haan, Valke; Koolhof, Thoresen. Aanleiding tot de strafschop van PSV: Jurrie Koolhof zal struike len over het uitgestoken been van Ad de Wert (Helmond Sport).

Leidse Courant | 1983 | | pagina 9