Tweede plaatsen vow Leidse zwemploegen^ Fides Pacta en Pernix verspelen ongeslagen status Herstel Scylla tegen De Veluwe Dames F oreholte in slotfase gevloerd SPORTTRIBUIME LSRG blijft winnen MAANDAG 26 SEPTEMBER 19® LEIDEN De zwemploe gen van de Zijl/LGB en LZ 1886 hebben gisteren deelgenomen aan de lan delijke jeugdzwemcompe- titie. LZ werkte de com petitie af in Leiden, ter wijl de ploeg van de Zijl/LGB op bezoek ging bij de vereniging Laga uit Zeist. In de eindrang schikking eindigde de Zijl/LGB achter Laga en voor VZC-Vlaardingen als tweede. LZ behaalde een zelfde plaatsing, dit na de ploeg van AZC/Alphen en voor de teams van DSZ en Zian/Vitesse. Goede pres taties werden door zowel zwemmers van LZ als de Zijl/LGB geleverd. Amarentia Verkade van Zijl/LGB won de 100 m rug slag voor meisjes geboren in 1974-1975. Haar tijd was 1.32.0. Haar clubgenootje Maaike Parrel werd op dezelfde af stand derde in 1.38.5. Ook Jo- landa Laterveer presteerde goed. Zij sloot de 100 m vlin derslag voor meisjes geboren in 1970 met een tijd van 1.12.2 winnend af. Net als bij de meisjes geb. 74-75 slaagde ook nu weer een clubgenote van de winnares erin om een bron zen medaille te veroveren. Mi reille Correljé maakte een tijd van 1.16.8, voldoende voor een bronzen plak. Ester van Oos ten (LZ) won de 100 m school slag voor meisjes geb. 74-75 in 1.41.9. Tweede en derde wer den respektievelijk Nancy Kijk in de Vegte (LZ) in 1.42.3 en Sjimmy van Deelen (LZ) in l.'43.6. Bij de jongens uit de zelfde leeftijdsgroep waren op dezelfde afstand ook alle me dailles voor LZ-zwemmers. Winnaar Chris Ravensbergen bleef met zijn 1.54.9 Jacco de Haas net voor. De Haas bleef in 1.55.2 wat ruim voor op nummer drie: Robert van Kamp finishte in 1.59.0. De Zijl/LGB-er Robert Janssen veroverde voor zijn club de derde eerste plaats. Zijn 3.18.3 op de 200 m schoolslag was goed voor een gouden medail le. Erwin Siera (Zijl/LGB) werd tweede in 3.27.8. De ploeg van LZ, zwemmend in de eerste divisie (de Zijl/LGB zwemt in de eredivisie), kwam nog een keer voor goud in aanmerking. Marco Mulder (LZ) finishte op de 200 m vrij voor jongens geboren in 1970 als eerste in 2.18.8. Derde werd Alexander Willemse (LZ) in 2.20.0. In het Zijl/LGB-kamp werd nog een redelijk aantal medailles veroverd. Mike van Beukering (Zijl/LGB) werd in 1.401 tweede op de 100 m rug jongens geboren 74-75. Lau rens van Kampen eindigde als tweede, Hij zwom op de 100 m schoolslag voor jongens geb. 1973 1.44.6. Bob van de Staak en Ingrid van Veen (beiden van de Zijl/LGB) werden der de. Van de Staak zwom bij de jongens geboren in 1969 op de 400 m vrij 4.59.0, Van Veen maakte op de 200 m schooslag meisjes geb. 1972 een tijd van 3.29.1. Tenslotte werd de 4x100 m vrij estafette m.o. 14 van de Zijl/LGB tweede. Ook de ploeg van LZ oogstte een be hoorlijke hoeveelheid zilveren en bronzen plakken. Pauline Stastra (LZ) won tweemaal zil ver. Bij de meisjes onder de 12 waren haar tijden op de 200 m wisselslag en de 100 m vlin derslag respektievelijk 2.49.5^" en 1.20.7. Op dezelfde 100 m vlinderslag werd Sjimmy vanf Deelen (LZ) in 1.30.4 ook nogtfj derde. Bas Willemse (LZ) won de laatste zilveren medaille op de 100 m vlinderslag jongens&ari geboren in 1972. Hij maakte r" een tijd van 1.27.3. De laatste tel vermeldenswaardige prestatie v werd geleverd door Dannyi, Kortekaas. De LZ-er verdien de op de 100 m vrij jongens 1 geb. in 1973 middels een tijd i van 1.22.0 een bronzen plak. LEIDEN De vierde speeldag, die zonder afge lastingen bleef, bracht enige opvallende uitsla gen. Fides Pacta en Per nix leden hun eerste ne derlagen, maar TOP en Ons Eiland bleven onge slagen. Ook De Danaïden, Zuiderkwartier, Crescen do, De Algemene en Fluks behaalden belang rijke puntenwinst; alleen Fiks is tot dusverre op de hatelijke nul blijven ste ken. De ongeslagen status van Fides Pacta ging in Al melo verloren, omdat AKC in de slotfase feller en schotvaardiger was: 1512. Aanvankelijk wist de fusieclub een kleine voorsprong te onderhou den, maar na rust (98) bepaalde AKC het score- verloop. Na 1210 kon het derde aanvalsval slechts eenmaal scorend haar draai andermaal niet vinden, wat de thuis club bekwaam uitbuitte door het gat tot 1410 be slissend te vergroten. Daardoor was een dozijn doelpunten, bijeengescho- ten door Hennie en Wim Piket (beiden 4x), Dick Onderwater (2), Bea Schrama en Ronald van der Velden, toch onvol doende voor een goed re sultaat. Momenteel komt Zuider kwartier op vreemd gras uit stekend voor de dag, want ook bij Achilles bleef zij ongesla gen via 710 winst. De Hage naars onderhielden een hoog tempo, maar zij waren na 53 uitgeraasd. Het twaalftal van Nico van Leeuwen bleek over een Langere adem te beschik ken en had vóór rust het heft geheel overgenomen (57). In het vervolg kwamen de blauw-gelen dan ook niet meer in gevaar. Voor de doel punten tekenden Dick Derk- sen (2), Dirk Jan de Kreek (2), Carla Akse, Toos van Dam, Kitty van der Mark, Erik van Lunteren, Charles Stijger en Wil de Wit. Na veertièn nederlagen op rij behaalde De Danaïden einde lijk weer een winstpunt tegen Groen Geel: 88. De ploeg van de debuterende coach Hans van Huis schoot vlot weg naar 51, maar zag die voor sprong teloor gaan door een gebrek aan wedstrijdritme. Het was aanvoerder Hans van der Leek, die na 68 het evenwicht herstelde door zijn hattrick te vervolmaken. Ook Frans Brand schoot driemaal raak en verder waren Marcel Keyzer en Erik Kromhout trefzeker in dit spannende duel. Binnen één minuut stond Per nix met 20 achter en dat was de trieste inleiding van een slechte wedstrijd van de oranjekragen. Zij maakten on begrijpelijke plaatsfouten en forceerden zch teveel bij het schieten. Voorts kregen de volgelingen van Engel op be langrijke momenten (41 en 52) tegentreffers te incasse ren, waarmee de eerste neder laag onafwendbaar werd. Het werd uiteindelijk 62 en al leen Ellen Sinke en Kees Bro- kaar ontworstelden zich een maal aan de malaise in de Leidse aanval. De opleving van TOP in de tweede helft was doorslagge vend tegen De Regenboog, dat nog met 41 aan de leiding ging. Toen de Sassenheimers eenmaal meer vaart in hun ac ties legden, bleken zij op slag onstuitbaar, met als resultaat een 46 triomf. Hierbij onder scheidden Anne van der Zaag (2), Karin Baak, José van der Berg, Stella van der Zaag en Sjoerd van der Klauw zich als scherpschutters. Voorlopig blijft Ons Eiland evenzeer ongeslagen, daar zij de topper tegen Oranje Wit met 65 winnend afsloot. De thuisclub kende een sterk eer ste half uur (30), maar moest na rust (32) hard werken om de buit binnen te houden. Er werd gescoord door Huib en Rob Hasselbach (beiden 2x), Julia Arnoldus en Madeion Martens, die een geslaagde rentree maakte na haar enkel blessure. Minder sterk is poulegenoot Fiks bezig, dat nog volop zoekt naar haar topvorm. Ook tegen SEV werd die bij lange na niet gevonden en de tref fers van Theo Vreeken (2) en Sandra van Gelderen waren de enige wapenfeiten in dit met 53 verloren duel. Het veldspel van Velocitas deed weinig onder voor dat van KOAG, uitgezonderd in slagvaardigheid. De Leider dorpers hadden vooral na rust (23) erg veel kansen, maar Jeroen van Driel, Ron Goud smit, Bert van Osnabruggen, Jan Scheffers en invaller Ybo Schutte benutten er enkel een fractie van. Dat was te weinig om de 75 nederlaag af te wenden. Ook Tempo kon tegenstander Animo uitstekend bijbenen, maar hier betaalden de Zeeuwse meisjes net een doel punt teveel uit voor de Alphe- naren: 45. Zij scoorden liefst viermaal en tegen dit vrouwe lijk geschut schoten Rob Zwaan (2), Ernst van Hooi donk en Ton de Vries net te kort. Het herstel van De Algemene lijkt begonnen, nu de Leidse formatie met 710 van Quick won. Desondanks keek zij tot een kwartier voor tijd tegen een achterstand aan van 75. In de slotfase toonden Erico (2) en Marco Mud zich van hun beste kant en dat leverde prompt de zege op. Daarnaast hadden ook Ruud Swaak (2), Wim van Vliet (2), Anneke Dekker, Martin Filippo en Bert Molloy trefzeker aange legd. Met twintig minuten te gaan stond Crescendo met 5— 8 voor tegen WION, dat zo slecht voorverdedigde dat het Leidse twaalftal er drie benut te strafworpen aan overhield. De eigen verdediging liet in de slotfase evenwel ook steken vallen, waardoor het nog 88 werd ondanks goals van Anita Alberts (2), Alphons Cornelis- sen (2), Tessy Berghouwt, Henk Alberts, Peter Baak en Wilfred Cornelisse. Een knappe prestatie leverde Fluks door koploper Zuidwes ters het eerste punt te ontfut- Sandra Slingerland van De Danaïden in actie in het treffen met Groen Geel. De Leidse ploeg veroverde eindelijk weer eens een winstpunt. selen via 88. De Noordwij- kers stonden voortdurend ach ter, maar zij stelden door hun gezonde werklust het ene punt veilig. Hier waren Marleen naai en Anne Pa^schier dege- Passchier (2), Kees Zwanen- nen, die de vijandelijke korf burg (2), Corry Schelvis, Aad doorboorden, van Drongelen, Bram Koppe- MICHEL VAN GENT LEIDEN Scylla her stelde zich goed na het verlies van vorige week en bleef De Veluwe met 63 de baas. Avanti kwam tegen Tempo Team niet verder dan 26. In de tweede divisie verplet terde Sjaardema Docos met 91. Bij de dames was Avanti wel sterker dan Tempo Team dat nog net de eer wist te redden: 61. Scylla liet voor de tweede keer punten lo pen. Deze keer kwamen Sandra de Kruiff cs tegen Hoonhorst met 46 net te kort. In een goede, maar tevens door enige onsmakelijke inci denten gekenmerkte wedstrijd tegen landskampioen De Velu we revancheerde Scylla zich voor de slechte start van vori ge week. Het was al bekend dat De Veluwe zonder Henk van Spanje niet meer zo sterk was, 'maar Ron van Spanje bleek nog altijd goed genoeg om niets te verliezen, hoewel Patrick Swier erg dichtbij kwam. In de beslissende game stond de Leidenaar zelfs nog voor met 92 en 124, maar trok uiteindelijk met 1821 aan het kortste eind. De Velu we bleef echter steken bij de drie punten van Ron, want zijn broer Jaap kwam er tegen Anne Vlieg en Swier niet aan te pas terwijl het hele Leidse trio geen problemen met Jan Vlieg had: 63 dus en Scylla weer volop in de race. Bij aanvang van de competitie Ondanks het sterke spel van Sandra de Kruiff lijkt Scylla in de hoek waar de klappen gaan komen. Tegen Hoonhorst werd met 46 verloren. werd Tempo Team gezien als het enige team dat eventueel door Avanti te kloppen zou zijn. Maar zelfs zonder Bert van der Helm hadden de hoofdstedelingen geen moeite met Ronald Rijsdorp, Robert de Groot en Rob Turk. Een aanvallende Rijsdorp verloor driemaal ondanks een 103 voorsprong in de derde game tegen Beringen, terwijl de overwinningen van Turk en De Groot op respectievelijk Noor en Beringen het tij niet konden keren: 26. In de tweede divisie had Sjaardema in de derby tegen Docos geen kind aan de Leidenaars. Docos verscheen zelfs zonder Ed van der Berg achter de tafel omdat het zich al bij voorbaat kans loos achtte. Uiteindelijk redde Walter Engelbert via Joop van der Borg de eer, maar Friso Reitsma en Herman van der Broek waren niet te vermur wen en maakten geen fouten. In dezelfde poule kwamen Avanti 2 en Pelgrim Odion 2 remise overeen. Gerard Bak ker Jr. en Aljé Kamphuis ver gaarden samen alle punten. Ie der was tweemaal zegevierend in het enkel en ook het dubbel schreven zij op hun naam. Jammer was het voor de Ha- zerswoudenaren dat na de 4 1 ruststand Tim Steenbergen net tekort kwam en het beslis sende punt niet kon scoren. De reserves van Scylla stuurden Phoenix met een 82 neder laag naar huis. Frits Kante been en Rob Regeer maakten als enigen een foutje, iets waar Erik Noest niet voor te vinden was. Twee divisies lager bewezen De Treffers te solliciteren naar promotie. In eigen huis gaven Ronald Kuipers, Ron en Rico van Veen VEV met 100 slaag. Ook het tweede van Sjaardema wil hogerop, maar kwam slechts uiterst moeilijk langs Avanti 3. Douglas Jans sen besliste met een hattrick het gevecht voor de Oegstgees- tenaars. Jaap Polak en Tho mas van Nes gaven hem net voldoende steun voor een ui terst krappe 64. Ook Scylla 3 won met deze cijfers, en wel van TTVN. Hier was het Sjaak van Veen die ongeslagen bleef en daarmee de basis legde voor het Leidse succes. Dat een hattrick niet altijd leidt tot wedstrijdpunten ondervond Jos de Wekker van het vierde van Scylla. Tegen Tafelten- nishuis bleef hij namelijk knap ongeslagen, maar omdat alleen Paul Spies hier een puntje bij deed werd het 46. Overige uitslagen: De Tref fers 3Flamingo's 91; Avanti 4The Back Hands 37; De Treffers 2De Sala manders 37; De Salanders 2Sjaardema 3 55; Shot Soest 2Docos 2 82. Dames Doordat Tempo Teamspeelster Babette van Veen zich bles seerde kreeg de overwinning van Avanti nog eerder gestal te dan verwacht. Ellen Bakker hoefde niet meer dan eenmaal achter de tafel verschijnen na dat haar zus José al tweemaal het zoet der overwinning had gesmaakt, en Claudia Ver schoor alleen voor Heieen Hop het hoofd had hoeven te bui gen. Met het dubbel en de re glementaire overwinning was het pleit snel met 61 beslist. Vorig jaar was er in de eredi visie een enorme kloof tussen de teams van Avanti, Toren- stad en Scylla enerzijds en de overige anderzijds, maar zon der Stephien van Gennip be hoort Scylla wellicht straks niet eens meer tot de overigen. Tegen het niet zo sterke Hoon horst won Sandra de Kruiff heel simpel haar partijen, maar deed alleen Lineke Snel- lers via winst op Veldmaat nog iets positiefs zodat het 4 6 werd. Snellers en Kantebeen kwamen steeds in de derde game tekort, terwijl het uiterst belangrijke dubbel met 2527- in de derde game naar de te genstandsters ging. Overige uitslagen: Avanti 2 Scylla 2 55; Avanti 3't Hooge Huys 3—7; Swift De venterDocos 91. LEIDEN De eerste speeldag in de hoogste landelijke zaalhandbalcompetitie heeft Plantenhoek Foreholte a een desillusie opgeleverd. Ondanks het goede spel e werd er in de laatste seconde verloren van V en K. Voor de andere streekteams ging de veldcompetitie ge woon door. MMO verloor met 814 van Westlandia*' evenals HVS 39 van AHC. OASE bereikte een 178 winst tegen Hellas. k Foreholte toonde het talrijk opgekomen publiek een sensatione- c le seizoenstart. Nadat de dames vroeg in de wedstrijd op een 1d 3 achterstand waren gekomen liepen ze via zeer goed en geraffi-fcde neerd handbal uit tot een 73 ruststand. Verdedigend werd eripti in deze fase bijzonder sterk gespeeld. Na rust verdween de con-|i centratie en nam V en K-het initiatief over. Nu scoorden zij zespte maal achter elkaar. Wel namen de Voorhoutse dames weer eenlbn voorsprong, maar kort voor tijd kwam V en K op gelijke hoogte: pre 1212. In de dramatische slotseconden van de wedstrijd werdjve: een doelpunt uit een break-out van de groenwitten afgekeurd, ie omdat er in de verdediging van Foreholte al een overtreding ge-mt constateerd was. De hieruit voortkomende vrije worp werd doorpor het zes man sterke muurtje van richting veranderd. Doelvrouwenai Olga Almekinders kon niet meer bij deze bal komen, waardoor Bs de eindstand op 1213 bepaald werd. lie Op het veld kwam MMO uit tegen Westlandia. De dames uit de Hoogmade werden vooral op snelheid verslagen. Door break- tm; outs kwam Westlandia regelmatig in overtalsituaties die vak-lde kundig benut werden, toch waren er voor MMO wel positieve yoi kanten te ontdekken. Vanuit een 38 achterstand kwam men(Kc door goed handbal terug tot 68, en de zevenmeterworpen, die d vorige week een struikelblok vormden, werden nu alle drie be- |e i nut. Dit voorkwam toch niet dat MMO met 814 verloor. rij Ook HVS kon het tegen AHC niet bolwerken. Voor rust werkte kw de verdediging van dit in wezen tweede team voorbeeldig en It kwam AHC maar eenmaal tot scoren: 21. tij Daarna kregen de Stompwijksen drie ongelukkige punten tegen, rcc Toen wreekte zich het gebrek aan schotkracht en werd de ploegde naar een regelmatige 3—9 nederlaag gespeeld. Het eerste zaal- k team werkte met succes een oefencampagne af. Wijk aan Zee engs Westervogels werden met goed uitgevoerde, ingestudeerde pa-I ii tronen verslagen. i n OASE maakte er tegen Hellas een oefenpartij van. Hellas, dat fis. op het veld het derde zaalteam als eerste laat doorgaan, keek bijlen rust al tegen een 120 achterstand aan. Daarna speelde OASE Dn; alle verdedigingspatronen en ging ook aanvallend de wat onge-1 bruikelijke 4-2 spelen. Er werden veel lange aanvallen gespeeld, c onderbroken door snelle break-outs. Roos van der Poel was zes-1 n maal succesvol, terwijl ook keepster Monique van der Meer een- p; maal uit een zevenmeterworp scoorde. OASE won met 272. >te In de eerste afdelingsklasse spelen drie damesteams uit de Leid-1 se omgeving. Olympia'72 had" een zware klus aan EHC, maar 1 haalde uit deze gelijkopgaande partij de volle winst. Via lage af- K standschoten versloegen ze de Leidschendamsen met 1411. k Mercasol Saturnus moest tegen Hercules ook diep gaan. Bij rust keken zij tegen een hopeloos lijkende 26 achterstand aan. pi Evenals vorige week kwamen de Leidsen moeilijk tot scoren. Aan het begin van de tweede helft kwam Saturnus terug en M werden er zelfs veel open kansen gemist. Nieuweling Marjan 'iai Mensinga scoorde uit een zevenmeterworp waardoor de eind-1 stand op 88 bepaald werd. Het reseveteam van Foreholte Uj. kwam er tegen EDH niet aan te pas. Terwijl het zaalteam thuis-I speelde, verloren zij in Delft met twee junioren in de gelederen f met 83. In de tweede afdelingsklasse wonnen de dames van f- HVV met 612 van het tweede team van Hercules. In de derde bis klasse sprokkelde Rijnsoever het eerste puntje bij elkaar door se met 55 tegen DSO 2 gelijk te spelen. SF Bij de heren speelde Saturnus ter gelegenheid van het vijftienja- rig bestaan van de 5-Meihal een demonstratiepartij tegen het Vlaardingse WIK. Deze matige partij eindigde met een 1111 gelijkspel. Voor de competitie ontmoette HVV Quintus. Vorig "d jaar verspeelden de Voorschotenaren tegen hen het kampioen- f schap, gisteren hadden zij met deze ploeg geen enkele moeite, j Onder goede maar strakke leiding (haast iedere speler kreeg een f twee minuten straf) won HVV met 17-*-8. Topscorers waren Niek Molenaar en Marnix de Weerd. Rijnsoever won in een snelle wedstrijd van het tweede team van SOS. De confrontatie tussen licht en vlug tegen zwaar volle winst tegen DIOS. Zij hadden nog een wrange smaak ir mond van vorige edities van dit duel, toen de wedstrijden ein-1 digden met ongeregeldheden. Met uitzondering van het begin van de tweede helft viel het nu mee en won MSV onbedreigd met 2714. OASE speelde in een goede wedstrijd Foreholte naar een 147 nederlaag. In de derde klasse wonnen de heren van Olympia'72, evenals het damesteam, met moeite van het fp Leidschendamse EHC: 1013. Ad van Fessum |M LEIDEN Het Leidsche Stu denten Rugby Gezelschap is, door de zege van 4319 op AAC uit Amsterdam, na drie speeldagen in de Nederlandse rugby ere-klasse nog zonder verlies. De zege kwam tot stand in een alleszins aantrek kelijke wedstrijd, waarin voor al het scoreverloop in de eer ste helft duidelijk aangaf, dat de Amsterdammers zich niet zo maar bij de suprematie van LSRG wensten neer te leggen. De Leidse Studenten moesten er wel wat voor doen. In de eerste minuut kwam Leiden door een uitstekende penalty kick van Jan-Willem van Doorn reeds op 30. Maar vooral het overwicht, wel 100 kg, van het Amsterdamse voorwaartsen-pack boezemde de Leidenaars ontzag in. Daar door kwam AAC nog voor de pauze tot tweemaal toe op voorsprong te staan en wel via 67 naar 1013. Doch Leiden kon door Ruud Wouters, Martijn Prins en Die- derick Renardel nog voor het veldwisselen op 1613 komen. Na de hervatting was LSRG attenter en moest de AAC-de- fensie maar al te vaak aan de noodrem trekken. De toege wezen penalties werden door Van Doorn praktisch alle be nut (2813). De Leidse drie kwart lijn legde nu veel in ventiviteit in zijn aanvallen en werd dan ook zeer gevaarlijk. Hierdoor konden Alexander de Mol van Otterloo, Shaffy Lodeizen en wederom Renar del de score met fraaie try's opvoeren (4313). Enkele mi nuten voordat referee Vrie- zendorp zou gaan affluiten kwam de Amsterdamse ploeg toch nog gelukkig aan een te- gengoal. Rick Bezijn maakte handig gebruik van een mis verstand in de Leidse verdedi ging en switchte razendsnel op de doellijn af. 4319.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 16