ijnsburgse Boys heeft geen ind aan RCL Knappe zege Quick Boys bij Volendam Valken verrassende winnaar bij Unicum Noord wijk te weinig slagvaardig SPORTTRIBUIME Dames Alkmani^ eenvoudig langs NSV 46 Simpele winst FC Lisse: 0-3 ARC maakt aspiraties waar: 5-0 MAANDAG 26 SEPTEMBER 1983 tEIDEN Valken'68, dat de biteert in de vierde klasse van je KNVB en zichzelf een duis- jpre toekomst toebedacht, won litstekend bij het Rotterdamse Jnicum: 1-2. Zevenhoven naakte het zich nodeloos r moeilijk bij Oegstgeest, maar e iron wel: 1-2. Hazerswoudse anjoys kwam tot een moeizame a lege tegen Zwammerdam: 3-2, w^rwijl Koudekerk een com- debrtaoele eindstand kende bij Ie confrontatie met Rohda'76. v nicum Valken'68 1-2 (0-1) ?r adat Unicum zo'n 15 minu- het spel had bepaald na* n de Valkenburgers over en was het Theo van Rijn, die zijn ploeg verrassend op 0-1 zette. Jaap van der Mey en Piet Varkevisser kwamen nog een keer goed door, maar scoorden niet. Doelman Henk. Jansen schitterde aan de ande re kant. Tien minuten voor het einde zorgde een Rotter dams afstandschot voor de ge lijke stand. Wim Hazenoot nam daarmee geen genoegen en zorgde vier minuten voor tijd voor de overwinning. Oegstgeest Zevenhoven 1-2 (0-2) Met name voor de pauze was het Zevenhoven, dat heerste en doeltreffend bezig was. De 'nieuwe' spits Huub Koppel maakte de eerste goal al na stond. Cock Helder schoot de bal erin: 0-2. Wim den Hollan der was voor Oegstgeest al kansrijk geweest en was ook in het tweede deel af en toe gevaarlijk. Hij scoorde echter niet. Dat deed wel Walter Landesbergen, die profiteerde van de terugval van de gast- formatie. Oegstgeest kwam toch niet verder meer dan die 1-2. Hoewel de thuisvereniging voortdurend het betere van het spel had, kon geen afgete kende overwinning worden afgedwongen. Direct na het begin keken de Hazerswoude- naars tegen een achterstand aan, waarna Jan Platteel de stand weer recht trok. Tien minuten na de pauze was er weer een Zwammerdamse goal, die met nog tien minuten te gaan door Chiel Kampman teniet werd gedaan. Pas drie minuten voor het slot was het Platteel, die met zijn doelpunt de winst in Hazerswoude hield. Alfred Hortensius en Leon Goddijn verzuimden eer der al fraaie kansen in treffers om te zetten. Rohda'76 Koudekerk 0-2 (0- 1) In een stevige pot waren aan beide zijden mogelijkheden tot scoren. John Kagenaar bracht in de 40e minuut Ron Weiman in stelling, die met een fraaie effectbal 0-1 liet noteren. Na de hervatting kwam Rohda flink opzetten, maar kon het net van Koudekerk maar niet vinden. De aanvallen werden te chaotisch opgebouwd. Kou dekerk kon daardoor de hele wedstrijd controleren. Weder om Kagenaar gaf in de 65e mi nuut een fraaie voorzet, dit maal aan Dick Weiman. Ook deze Weiman maakte geen fout en besliste de partij: 0-2. MIJNSBURG De forse jiitslag, 4-0, gaf tenslotte ciog maar magertjes aan njoe machteloos RCL was eweest. Rijnsburgse Boys ïoefde beslist niet het chterste van de tong te ft'aten zien om de Leider dorpers probleemloos te- 1ug te wijzen. Het resul- f aat van deze wedstrijd ikegt in feite erg weinig over de ware kracht van de thuisploeg, maar illus treert wel het bedenkelijk rmatige peil, waarop de be- t. oekers presteerden. RCL- ■oirainer Jan Dahrs zal er lsle handen vol aan heb ben. ICL werd op alle fronten te uggewezen. Al in de eerste rijf minuten had de ploeg bij- roorbeeld problemen om van- ui lit de verdediging voorwaarts e spelen, toen Rijnsburgse bys al direct agressief op de Bpl ging jagen. En dat was ze- ter niet uitsluitend de ver dienste van de Middelmors- 'loeg, daarvoor verspeelden Ie Leiderdorpse bezoekers het Jeer te vaak op knullige wijze. let verband binnen en tussen lde RCL-linies was veelvuldig Nauwelijks te bekennen. Hoe- Zivel Rijnsburgse Boys zich laardoor niet onmiddellijk ri- nte kansen wist te scheppen overigens kopte RCL-verde- liger Van Egmond rakelini_ angs eigen doel), was het tocl "ig raak. Huug Aande- viel, opnieuw als middenvel- Ier opgesteld, wist, lichtelijk verrassend, van zo'n twintig neter soepeitjes uit te halen. )e talentvolle doelman Sin- eur zag totaal geen kans het loevende schot, dat insloeg in le uiterste bovenhoek, te we en: 1-0. Pal daarop werd de core bijna gelijkgetrokken, °tnaar na een fraaie combinatie dVan Gemerden/Schalkers "tyng het leer juist voorlangs. J tl heel snel viel vervolgens iet, in de heersende verhou- R lingen beslissend lijkende, 'a weede Rijnsburgse doelpunt. )e keer op keer opkomende 'leugelverdediger Martin Toet pereikte Ton Arroyo, die de 3,|»ar voor de voeten van Rob eGillissen knikte. Gillissen, 3lcecht voor doel. aarzelde niet h n tikte secuur in. RCL-pro- l^esten (de treffer zou door een buitenspel-situatie zijn vooraf gegaan) deden scheidsrechter Van Vliet niet van mening veranderen: 2-0. Rijnsburgse Boys vond het niet meer nodig om in de nu ontstane situatie overdreven aan te dringen. Een begrijpelijke houding, maar natuurlijk niet bijdra gend aan de wedstrijd als kijk spel. Terwijl .de thuisploeg de overhand hield, zag RCL wei nig kans zich echt in het duel spelen. Veel te vaak werd het heil gezocht in solistische acties. Dat resulteerde voor rust in slechts één goede doel poging. Het afstandschot van Schalkers werd echter be kwaam gepareerd door goalie Star. Na de pauze waren er opnieuw vele Rijnsburgse aanvalsgol ven, maar daarbij werden, vaak nog in de opbouw, rijke lijk veel slordigheden begaan. Het duel leek langzamerhand uit te gaan als de bekende nachtkaars. Ook het vrijwel niet aflatende aandringen van Rijnsburgse Boys over de rech tervleugel (Martin Toet en Jan Hogewoning snelden zeer fre quent naar voren) kreeg niet de gewenste afronding. Maar toen Rob Gillissen achter een door de RCL-linies slippende bal aan sprintte en vervolgens prima uithaalde, was het wèl raak: 3-0. RCL dreigde alsnog volledig onder de voet te wor den gelopen, de schade bleef echter beperkt. Zo wist de voorts verdienstelijk spelende Toon Houtekamer voor open doel naast te mikken en wer den ook iets geringere kansen verkwanseld. De ingevallen Marcel van der Blom zorgde voor de eindstand. Martin Toet legde de bal, van nabij de ach terlijn, panklaar terug en Van der Blom knalde keihard in de touwen: 4-0. LEJO BUCK Scoreverloop: 13. Aandewlel 1-0; 18. Gillissen 2-0; 70 Gillissen 3-0; 79. Van der Blom 4-0. Rijnsburgse Boys: Star, Toet, Manu- Huug Aandewlel haalt uit voor de eerste treffer van Rijnsburgse Boys. Ruud Boendermaker blokkeert tevergeefs. putty, Driebergen. De Kroon, Hoge woning, Aanaewiel, Fred Arroyo, Houtekamer, Ton Arroyo (Van der Blom), Gillissen. RCL: Sinteur. Ab Braat, Haneveld, Kamminga, Van Egmond (Van Breu- gel). Van "der Bij), Boendermaker, Van Gemerden, Van Doeselaar, Ruis (Heemskerk), Schalkers. Rijnsburgse Boys neemt definitie! afstand van RCL. Rob Gillissen scoort, nu komt Ab Braat te laat. d ^EIDEN Een gewijzig- le opstelling wierp zater- lag ten volle zijn vruch- en af voor de interregio nale dames van Ter Lee- èjde. Met hun 1-2 zege op PFC was de eerste winst een feit. In de eerste klas- ►e jeed KRV een onver wachte 4-2 nederlaag te- ;en Maasdijk. Gisteren lad Alkmania in de inter- «gionale klasse geen noeite met NSV '46,. dat net 0-3 ten onder ging. ">VV '70 boekte de eerste l) zege, ten koste van IVP. h let 3 in plaats van 2 aanval- dWers liep het opeens veel beter >ij Ter Leede. Ook de goede inzet zorgde ervoor dat Sylvia van der Weijden de eerste helft 0-1 kon scoren, waarna og diverse kansen werden temist. Goed stoorwerk van g Je voorhoede leidde na de I ïee tot een eigengoal bij de astvrouwen. Deze Kwam aan »aar ene treffer toen de goed keepende Connie Langeveld JÉn onschuldig >r handen liet tiai onschuldig rollertje door a een goede eereteTielft, die ïhter geen doelpunten ople verde, werd LSVV '70 zwaar onder druk gezet door DSVP. De Leidse verdediging hield echter op bekwame wijze stand, waarop het initiatief weer kon worden overgeno men. De vechtlust werd in de laatste minuut beloond met een treffer van Annelies Os kam, waarmee de eerste zege een feit was. Gisteren was sprake van één richtingsverkeer in het duel tussen NSV '46 en Alkmania, dat pas kort voor de rust op voorsprong kwam via Connie Beekhuis. Daarna bepaalden Willeke van Ruiten en Els Schoon de eindstand op 0-3. Maasdijk maakte in de eerste klasse korte metten met het stroef draaiende KRV. Aan vankelijk kon Arien Schaap de stand nog rechttrekken, na de rust echter was de koek op. Marja van Duivenbode scoorde de tweede Leidse goal. Zeven* hoven boekte na een 0-0 rust stand een verdiende 5-2 zege op SVLV, dat via Marjolein Kraan een 1-0 achterstand nog had weten om te buigen in een 1-2 voorsprong. De 1-2 zege van Hazerswoudse Girls bij Lugdunum was daarentegen geflatteerd. Jolanda den Os zette de thuisploeg op voor sprong. Clémentine Laurier kon dasarna met wat geluk tweemaal tegen scoren. Valken '68 was in de tweede klasse te sterk voor Siveo '60. Caroline Roem (tweemaal) en Frieda van Duyn (rush) ver zorgden de 3-0 winst. Heidy Guyt en Karin van Beelen wa ren de doelpuntenmaaksters van KRV 2, dat Hazerswoud se Girls 2 met 0-2 klopte. SVOW werkte bij Randstad Sport (Saskia Stolk) een 1-0 achterstand weg. Jolanda van der Vlugt scoorde beide tref fers. SVLV 2 leed onnodig een 0-1 verlies tegen Sportief. Woubrugge overwon Ter Leede 2 met 2-4. De winnende goals kwamen van Jacqueline de Water, Trudy Buntsma (tweemaal) en Elske Hoekstra. Saskia Molenaar en Marieke Doing scoorden tegen. Kickers '69 zag in de eerste klasse zondag een 1-0 voor sprong (strafschop Emmie van Stein) verloren gaan tegen Iduna, dat terugkwam met vier treffers. Zij werden ge maakt door Petra Heemskerk, Marleen Trouw (tweemaal) en Deborah Freudenthal. Rand stad Sport scoorde zowel de eerste als de tweede rondgang tweemaal bij Docos. Hennie Steensma deed dat tweemaal, Karin van der Oever en Erna de Goede beiden éénmaal. SJZ besliste reeds voor rust tegen UDO (Ria Juffermans). Yvon ne van Wieringen (tweemaal) en Bettina van Klaveren ver zorgden drie goals: 3-1. Jolanda Kleverlaan en Jac queline Satters scoorden bei den tweemaal voor tweede klasser SJC, hetgeen ten koste ging van Iduna 2. Alkmania 2 en Altior speelden 2-2 ge lijk. Ylonka Kerkvliet en An gela Hoppenbrouwer scoorden voor Alkmania, Marijke Slof en Petra Versluis voor Altior. Foreholte klopte SJZ 2 met 4- 0. Doelpuntenmaaksters waren hier Ingrid veenhof, Lidy An- gevare en Anita Roozen (twee maal). LFC haalde uit bij Do- cos 2 (Jolanda Vermeulen): 2- 6. Clouis Sherman en Annette van Tongeren doelpuntten tweemaal, Corine Galjaard en Jolanda Hoogduin éénmaal. Sleutels 2 ging in de derde klasse met 0-4 onderuit tegen ROAC '79. Marian Fennes en Yvonne van der Geest schoten raak. Bernardus versloeg Al- eg Al tior 2 met 1-3. Foreholte 2 boekte een 1-5 zege bij LFC 2 (Dien te Hennepe). Elke Ou dendijk kwam tot een hat trick. Tenslotte speelden UDO 2 (Karin Juffermans) en SJZ (Carola Vink) 1-1 gelijk. ROTTERDAM FC Lisse won de partij te gen Xerxes simpel, omdat de ploeg van trainer Faas zich mo gelijkheden verschafte en benutte, terwijl de Rotterdamse équipe dat niet deed. Xerxes was qua veldspel niet de mindere van Lisse, maar kreeg toch een 0- 3 verlies aan de broek. De beginfase was geheel voor de Rotterdamse club, doch doelman Nico Groe- neweg was weer geheel de oude en hield de score op nul. Dassy Kaihatu kende de beste kansen. Daarna kwamen de Lissenaren goed opzetten, hetgeen re sulteerde in de openings treffer. Peter Schalk bracht het leer in de doel- mond, waarna Gert van Tol inkopte. Nauwelijks vijf minuten daarna (44e minuut) soleerde Arie Schalk formidabel langs de hele Xerxesverdediging en liet 0-2 aantekenen. De tweede helft stond in het teken van de 'press' van Xerxes. Echter, de thuisé- quipe kwam meestal niet verder dan de 16-meter- lijn, waarna dan Groene- weg ook nog voortdurend op zijn post was. Rob Sut- trop liep in de 85e minuut Henk Landman eruit op links en bediende Theo Godyla: 0-3 de eindstand. SPAKENBURG Niet omdat Noordwijk op het veld de mindere was van Spakenburg, maar omdat de roodwitte voorwaart- sen op cruciale momenten faalden, moest de kampi- oensploeg zaterdag de eer ste nederlaag van het sei zoen incasseren. In Spa kenburg werd met 3-1 van die ploeg verloren. René van Hensbergen was de schutter, die het enige Noordwijkse doelpunt op zijn naam bracht. In met name de eerste 20 mi nuten had de formatie van trainer John Eelman moeten toeslaan. De ene na de andere mogelijkheid werd om zeep geholpen. Vooral Yvan Her mans, maar ook Timo Gerlof en John Marijt knoeiden in vruchtbare posities. Na zo'n 22 minuten werd het gebrek aan doeltreffendheid door de thuisclub afgestraft. Mark Vink haalde de linksbuiten naar beneden en Dick Dort- mundt stopte het schot vanaf elf meter. Omdat Marijt een kluitje gooide, moest de straf schop opnieuw genomen wor den. Ditmaal was het wel raak. Precies een kwartier la ter zou Spakenburg via een kopstoot op 2-0 komen. Na de pauze kwam de Noordwijkse trein goed op gang. De opge komen laatste man Andries Wendt werd fors gevloerd, zo dat Timo Gerlof vanaf de stip de marge mocht verkleinen. Spakenburggoalie Jos de Feyt toonde juist nu ziin talenten en stopte het Noordwijkse schot. Wederom Hermans en Wendt hadden even later geen geluk, zodat het er triest voor de elf van Eelman begon uit te zien. Met nog zes minuten te gaan was daar eindelijk René van Hensbergen, die met een dia gonaal schot voor 2-1 zorgde. De hele tweede helft lang wa ren de uitvallen van Spaken burg gevaarlijk gebleven. Ook tijdens het slotoffensief van de voetballers uit de badplaats was alertheid geboden. In de voorlaatste minuut bepaalde de thuisploeg de eindstand op 3-1. Een terechte winst, die vooral te wijten is aan het slimme voetbalspelletje van Spakenburg, terwijl Noord- wijk de soms fraai gecreëerde mogelijkheden verzuimde te benutten. OPNIEUW VERLIES ROOMBURG LEIDEN Roomburg incas seerde zijn tweede nederlaag in de eerste klasse, waar Fo- rescate met 2-1 van Groen Geel won. Bij de dames beslis te Leiden de eerste klasse der by tegen Forescate met maar liefst 6-0 in haar vooordeel. Forescate had even tijd nodig om aan het HGC kunstgras te wennen, maar had aan de tweede helft, ondanks een gele en een rode kaart, genoeg om Groen Geel met 2-1 te ver slaan. Dirk Jan Brand en Hans Riemens scoorden voor de Voorschotenaren. Roomburg verloor met 3-0 van Kamele on, hoewel goed spelend, heb ben zij duidélijk het eerste klasse tempo nog niet onder de knie. Hetzelfde geldt voor Alecto in de tweede klasse, zij kregen geen poot aan de grond op de kunstgrasmat van Zoe- termeer, 4-0. Nieuwkoop won met 4-0 van Bodegraven. Lei den (dames) heeft de nieuw komer in de eerste klasse, Fo rescate, warm ontvangen. Voor de rust zetten Alexandra Roijaards en Henriete Holshui- zen de Leidse ploeg al op 2-0. Na de pauze verhoogde LMHC het tempo zelfs nog en liep het via Alexandra Roijaards, Su zanne Nievard, Hanneke Kamsteeg en Gemma van Schaik uit naar een ruime 6-0 overwinning. Alecto won zijn eerste wedstrijd tegen Groen Geel met 1-0. In de 5e minuut stopte Heieen van Ham een strafbal voor de Leiderdorpse ploeg en evenzovele minuten voor het einde sloeg Trudy van Boxsel de winnende tref fer binnen. Noordwijk ver sloeg Cartouche in eigen huis met 2-0. Al voor de rust had den Nicole Brouwer en Alexandra van Kan de beide doelpunten binnengeschoten. Roomburg overwon Rijswijk met 2-1. In de eerste helft zorgde Liesbeth Brijmer voor 1-0 en vlak na de rust verzil verde Joke van de Drift een strafbal. Tien minuten voor tijd viel de Ri treffer, maar sie hield zich ondanks de druk staande. Hisalis verloor met 1-0 van Reigers. Na een gelijk- opgaande en spaannende wed strijd viel vijf minuten voor tijd de beslissende treffer. Nieuwkoop overwon Alphen. De Alphense dames werden Alp! met 4-0 naar huis gestuurd. LEIDEN Na de eerste com petitiewedstrijd te hebben ver loren, sloeg favoriet voor de ti tel ARC in de tweede partij hard terug ten koste van 's- Gravenzande: 5-0. Ter Leede boekte een positieve winst op Hoekse Boys (2-1), terwijl de butant SIZO blijft verbazen. Vier punten uit twee duels is het resultaat tot nu toe na de overwinning op DWS: 1-2. Katwijk kwam tegen SVPTT niet verder dan een moeizame 1-1 remise. ARC - 's-Gravenzande 5-0 (0- 0) In het eerste deel waren de betere kansen voor de West landers. Slechts eenmaal moest Cor Prook een goede kopstoot keren. Na de pauze namen de Alphenaren het initiatief over en drukten door. Nico Ooster- lee schoot eerst raak, waarna Jan-Willem Bogers met een om Nico Oosterlee maakte er 3-0 van, terwijl zijn broer Riny de vierde goal verzorgde. De oudste Oosterlee schoot met zijn derde treffer de eindstand naar 5-0. Ter Leede - Hoekse Boys 2-1 ((H)) Frits Hoekstra had in de eerste helft zeker moeten doelpun ten. Verschillende malen faal de hij in kansrijke situatie. Hij kopte de door Rob Enthoven voorgezette bal pas in de 50e minuut in, waarna Jan van Harskamp door een blunder van de Hoekse laatste man het leer op een presenteerblaadje kreeg en er 2-0 van maakte. Kees van de Pol bezorgde Hoekse Boys de enige goal. DWS - SIZO 1-2 (0-1) Terwijl DWS flink aanviel kon er door de Amsterdam mers maar weinig gevaar wor den gesticht. Na een kwartier was net Willem Brobbel, die de bal onderschepte en Peter Bol aanspeelde. Omdat Bol on deruit werd gehaald, mocht Hennie Kamphorst via een strafschop 0-1 scoren. Doel man Henk Nieuwenhuis was op dreef en kon niets doen aan de gelijkmaker. Een vermeen de buitenspelsituatie liet de spits van DWS alleen door gaan en 1-1 produceren. De beter aanvallen in de tweede helft kwamen van de Hille- gommers, die loon naar wer ken kregen, toen EItjo Vijn scoorde. Vijn omspeelde vier DWS-ers en knalde via de on derkant van de lat in; 1-2. Katwijk - SVPTT 1-1 (1-1) In een matige partij was het goalie Jaap van Duyvenbode, die na 20 minuten spelen in de fout ging. SVPTT kwam daar door op voorsprong. Floor Schaap bracht Katwijk tien minuten later op gelijke hoog te met een strak schot van af stand. Een furieus aanvallend Katwijk kwam na de rust niet verder meer dan een kopstoot van de ingevallen Gidy van de Bent. VOLENDAM Met by vlagen klassevoetbal wer den de gastheren uit Vo lendam door Quick Boys getracteerd op drie tegen doelpunten. Ómdat de he ren uit het palingdorp slechts tweemaal het doel wisten te vinden, ging de winstbonus naar Katwijk. Al bij de onderbreking halverwege was een posi tief Katwijks saldo van 0- 1 bereikt. Kees van Rooy- en vond tweemaal het Vo- lendamse doel, terwijl de derde treffer op naam kwam van Martin van der Plas. Eigenlijk heeft Quick Boys de volle negentig minuten het spel gemaakt. De hele eerste helft was het eenrichtingsver keer naar het Volendamse doel, waar zo af en toe slechts een moment tegengas op gege ven kon worden. Een fraaie combinatie tussen Mart van der Plas en Floor van Duyn deed de bal via de laatstge noemde belanden bij Kees van Rooyen, die voor de ruststand van 0-1 zorgde. Het duurde tot de 48e minuut, voordat Volen dam, dat in die fase wel ster ker was op het middenveld, via Van der Stelt gelijkmaak te. Met name Johan Jonker blonk uit bij Quick Boys in defensief opzicht en was er mede voor verantwoordelijk, dat er wei nig gevaar ontstond voor de eveneens zeer goed spelende doelman Theo Guyt. Halfweg het tweede stuk kopte weer Van Rooyen in, toen Mart van der Plas de bal hoog had voor gegeven. Van der Plas zelf maakte er met nog een kwar tier te gaan 1-3 van. Arie van Duyn en Mart van der Plas hadden de voordelige stand verder kunnen opvoeren, maar waren nu minder for tuinlijk dan even ervoor. Toen Runderkamp in de 80e minuut de Volendammers naar 2-3 schoot werd het nog even spannend. Met wilskracht als belangrijkste Volendamse drijfveer moest sluitstuk Guyt nog enkele malen handelend optreden en deed dit voorbeel dig, zodat de zeker niet onver diende winnende stond behou den bleef. Quick Boys: Guyt. Teun vin der Plas. Rtenks. Jonker, Heerikhuiien (Haasnoot), Arie van Duyn, Sts-tu- Pan. Floor van Duyn. Hogewoning. Van Rooyen. Mart van der Ptae. i

Leidse Courant | 1983 | | pagina 15