PTT wil geen taken aan particulieren geven „Olievondst was toch niet zo gigantisch" VRIJBRIEF VOOR EEN HOOG RENDEMENT gliljardennota en Wall Street peppen beurs op 7 Beurs van Amsterdam :ONOMIE Qeid&zQowuvnt VRIJDAG 23 SEPTEMBER 1983 PAGINA 9 eS grc m< dleid ropese Commissie wil fing op olie en vet r }SEL De Europese Commissie heeft gis- voorgesteld per 1 januari aanstaande een ig in te stellen op olieën en vetten. In het van de landbouwpolitiek .wil zij 18,75 kilo heffen. In de praktijk betekent het tel dat de prijs van olieprodukten en vet- ifhankelijk van de kwaliteit, 3 tot 8 pro omhoog gaat. De commissie heeft bere- dat per hoofd per jaar 31 kilo olie en vet kt wordt. Uitgaande van een gezin van ersonen zal de maatregel een gezin niet dan twee gulden per maand kosten. De "evert de EG jaarlijks 1500 miljoen op. de organisaties van Nederlandse Mar- ijjefabrikanten zal de heffing een Neder- jezin bijna 4 kosten. Zij protesteren ook net feit dat de boterfabrikanten buiten t blijven. „Dat is zoiets als een heffing op de wijnproblemen op te lossen". v jei Europese windtunnel hoe dan ook naar Nederland halen (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Ook al lopen de kosten en de aanloop verliezen in de tientallen miljoenen guldens en levert het project nauwelijks arbeidsplaatsen op, toch moet al les op alles gezet worden om de Europese Transsone Windtunnel naar Nederland te halen. Minister me vrouw Smit-Kroes van Verkeer en Waterstaat schrijft dat in antwoord op vragen van het PvdA-kamerlid Rienks. Haar voornaamste motief is dat de tunnel op de lange termijn Nederland de mogelijkheid biedt op het gebied van de aërodynamica, zoals' „het spelen met wind en lucht" heet, een belangrijke rol te vervullen en er zelf ook goed garen bij te spinnen. Dat geldt niet alleen de nationale burger- en militaire luchtvaart, maar ook de ruimtevaart. De tunnel zou in de Noordoostpolder moe ten staan. Volgens Smit-Kroes is de tunnel voor het Nederlands Lucht- en Ruimtevaart Laboratorium een mooie aanlei ding de vooraanstaande positie, die het laboratorium is gaan innemen, te behouden. Maar ook de nationale vliegtuigfabriek Fokker zal van de windtunnel kunnen profiteren, al moet dat niet overschat worden. Overigens zijn de onderhandelingen binnen Europa nog niet afgerond. Frankrijk en Duitsland hebben ook de nodige ijzers in het vuur en deden zelfs al een aanbod. Minister Smit-Kroes schrijft in haar antVvoord aan Rienks „zonodig op ministerieel niveau het nemen van een besluit te bevorderen". Inclusief de forse exploitatieverliezen belopen de totale kosten tussen 1985, wanneer de bouw een aanvang zou moeten nemen, tot 1992, wanneer de eerste winst te ver wachten is, ƒ878 miljoen. Van de verliezen zal Neder land 7 procent dragen. Het project zal echter slechts 25 arbeidsplaatsen opleveren, tot in 1992 wellicht zestig, waarvan er dertig tot veertig door Nederlanders ingeno men kunnen worden. Maar volgens de minister ligt het belang vooral in de uitstralingseffecten van de tunnel op andere bedrijven in Nederland en in de regio. ziekno htelij ("P 1STATEN i! lAG MET ALEN [F zit legen om rpitributies lfï|4nNGTON Het Inter- ïale Monetaire Fonds neemt geen aanvragen in ontvangst voor lenin- Hiit zijn aanvullende fonds y kredietverlening, zo is |>n in Washington verno- «Het besluit heeft geen •kking op de kredietaan- m die al in behandeling Toals die van Brazilië en 40 en ook niet op nieuwe eken om leningen uit de f"" ~iene middelen van het I die afkomstig zijn uit de le bijdragen van de 146 sloten landen, om het aanvullende dat is gevormd door de ling van leningen bij de ngen van diverse lan- echtstreeks dan wel via ink voor Internationale 2. inèigen (BIB) in Bazel. Van r®c,arji-Arabië kreeg het IMF "k™CVnJ?.nnUllCnde f°ndS ekei; piljard dollar en van zes- Spo«idere landen 1,3 miljard, men (9,3 miljard dollar en 7 eld1d dollar die het IMF eer- nanner^ 6eleend zÜn nu bijna de djlus de zegslieden in Was- )n. Daarom heeft het de rijke landen onlangs jn nieuw voorschot van 3 dollar gevraagd om de Itverlening tot het einde jet jaar te kunnen voort- itrale banken van de rij- len hebben echter vori- >k tijdens een bijeen- op de BIB afwijzend op gereageerd. Dat Voor Saoedi-Arabië aan- 'g om een nieuw voor- 1 van eveneens drie mil- jollar aan het IMF te wei- t Interimcomité van het een beleidsorgaan waar- rijke en elf arme landen hebben, is begin dit jaar enstemming bereikt over /iding van de algemene ilen van het IMF met bij procent tot 90 miljard per 1 januari 1984. De ikaanse delegatie stemde t een verhoging van de van de VS met 8,4 uit-H dollar. wejIF komt dus niet echt op dood|zaad, het is meer het los- watj van de hogere contri- Uitdat moeilijkheden geeft. Denkjiame het Amerikaanse lie erjes doet er erg moeilijk meerderVooral veel Re- het|einen maken bezwaar dei zij menen dat het geld e en et IMF regelmatig ge- wordt om communisti- e ge-jegimes te steunen. Maar jcht-in het democratische ef in|bestaat weerstand tegen uden ptaverhoging omdat het Menk het verleden onverant- aan ontwikkelings hun i heeft gegeven. in Washington toch n besloten dat de verho- inte-|iet doorgaat dan bestaat >k aiis dat meer rijke landen slan-y toezeggingen in het In- lelci-bmité terugkomen. even| derd DEN HAAG De kwali teit van de dienstverle ning van de PTT gaat achteruit als particuliere bedrijven de diensten overnemen. De prijs van onrendabele diensten, zo als de post, zal dan ook stijgen, een prijs die door de burgers opgebracht moet worden. Het kan zelfs gebeuren dat deze diensten dan gestaakt moeten worden. Post en telecommunicatie moeten van privatisering worden uitgesloten. Met woorden van deze strek king heeft de hoofddirecteur personeelszaken van de PTT, drs. De Jonge, zich gisteren namens PTT-topman Leen man op een internationaal congres over, privatisering van PTT-diensten tegen de plan nen van het kabinet-Lubbers gekeerd. Het kabinet, en voor al de VVD, is een groot voor stander van de „verkoop" van PTT-diensten. Het bedrijfsleven beschuldigt de PTT nog al eens van oneer lijke concurrentie. De PTT is echter bang dat als het concur- rentiebeginsel alleen wordt toegepast op gebieden waar winsten worden gemaakt of als het bedrijfsleven alleen de rendabele takken van de PTT zou mogen overnemen, er een ernstige bedreiging ontstaat voor het overheidsbedrijf.' Voor de onrendabele brokken van de PTT moeten de bur gers dan betalen. Voor de PTT-gelddiensten, die geen monopolie-positie hebben „en moeten concurreren met machtige particuliere bedrij ven" is privatisering niet zo'n probleem. Wel een probleem is volgens De Jonge „het krijgen van de vrijheid om te kunnen concur reren en alle mogelijkheden van dienstverlening helemaal te benutten". Het grootste ge vaar voor de postdiensten be staat volgens de PTT uit de „als paddestoelen uit de grond schietende" concurrerende be drijven, die hun gespeciali seerde diensten aanbieden in geselecteerde onderdelen. „De economische situatie in Europa maakt de problemen nog groter. De regeringen in veel landen klampen zich vast aan het denkbeeld dat bezuini gingen bij het rijk en verla ging van overheidsbestedingen de oplossing zouden zijn voor die problemen. Maar juist nu de PTT grote bedragen moet investeren om systemen te moderniseren en zo voordeel uit nieuwe technologieën te trekken, ontbreekt het vaak aan personeel en geld". De particuliere ondernemin gen zijn daarentegen bang dat juist de PTT z'n diensten nog meer gaat uitbreiden. Vooral de Postbank die alles zou mogen gaan doen wat banken ook doen zorgt voor veront rusting. Overigens maakt zo'n Postbank op dit moment geen kans: CDA en vooral VVD zijn ertegen. Een 'uitgeklede' Post bank is er al en de PTT vindt dat die regeling het bedrijf te zeer beperkt. ROTTERDAM De presi dent-directeur H. Acord van de oliemaatschappij Mobil-Ne- derland heeft gisteren geruch ten tegengesproken als zouden zijn maatschappij en de olie maatschappij Aramco op het Nederlands deel van het conti nentaal plat „gigantische" olie vondsten hebben gedaan. Deze geruchten staken de kop op nadat beide maatschappijen eind vorig jaar bij exploratie- boringen olievondsten deden. Acord zei het voorlopig op twee kleine bronnen te hou den, die vermoedelijk wel gouden zilver De goud en zllverprijzen gister- middêg samengesteld. Goud on bewerkt: 39.200-39.700; vorige: 39.320-39.820. Bbewerkt ver koop: 41.700 laten: vorige: 41.820 laten. Zilver onbewerkt: 1095-1165; vorige: 1105-1175. Bewerkt verkoop: 1240 laten; vorige: 1240 laten. buitenlands geld Amerikaanse dollars Engelse pond Belgische fr. (100) Duitse mark (100) 1 Kal. lire (10.000) Port. escudo (100) Canadese dollar Fr. trank (100) Zwits trank (100) 1 Zweedse kroon (100) Noorse kroon (100) Deense kroon (100) Oostenr. sch. (100) Spaanse peseta (100) Gr drachme (100) Finse mark (100) J.Slav. Dinar (100) .Ierse pond (100) commercieel exploitabel zijn. Om de omvang precies vast te stellen zijn volgens de Mobil- -directeur nog meerdere proefboringen nodig. Mobil zoekt momenteel met het nieuwste onderzoekschip „Mobil Search" naar olie en gas in blok P6, zestig kilome ter uit de kust bij Bergen. Het bedrijf heeft goede hoop, dat het geavanceerde en uiterst kostbare seismisch schip (bouwkosten 100 miljoen; ex ploitatiekosten 50.000 per dag) commercieel interessante olie- en gasvoorkomens zal kunnen aantonen in dit deel van het Nederlands continen taal plat. Bij het zoeken naar gas en/of olie worden vanaf de „Mobil Search" ge luidsgolven op gewekt door het „afvuren" van luchtdruk-ka nonnen. De tril lingen dringen door in de zee bodem en de echo's worden door appara tuur in een 4,5 kilometer lange „streamer" die achter het schip wordt meege sleept verza meld en door gestuurd naar de computer in het schip. De onderzoeksre sultaten kunnen ook per satelliet worden doorge geven aan het technische cen trum van de oliemaatschap pij in Dallas. Spaarbrieven en Bankbrieven (vanaf f1.000,-) zorgen niet alleen voor een hoog rendement op uw spaargeld, de NMB kan ze wanneer u maar wilt voor u verkopen via de beurs. En dan zit er misschien zelfs nog een koerswinst aan vast. Houdt u van die vrijheid, ga dan snel praten met de NMB. NMB BANK DE NMB DENKT MET li MEE. PROF HEERTJE: Herstel economie soms riskant voor kleinere bedrijven DEVENTER Een econo misch herstel draagt risico's in zich voor het midden- en kleinbedrijf. Volgens de eco noom prof dr A. Heertje van de gemeente-universiteit van Amsterdam kan het gebeuren dat bedrijven bij economisch herstel te snel expanderen en daarmee een overcapaciteit creëren die tot prijsbederf kan leiden. Heertje zei dit gister middag tijdens een gastcollege in het Postiljon Motel in De venter. De Postiljon Motel Groep heeft hem gevraagd in haar negen motels negen col leges te geven over de econo mische situatie. Volgens Heer tje is het internationaal herstel van de economie nu in de Ver enigde Staten krachtiger en blijvender dan men vermoedt. Hij doelde op het hoge investe ringsniveau dank zij technolo gische ontwikkelingen in de VS die nieuwe toekomstmoge lijkheden bieden. Hij vond het verontrustend dat in Neder land en West-Duitsland on danks de veel lagere rente stand. de investeringen ver achterblijven bij de VS. „Beide landen hollen op internatio naal, technologisch gebied hard achteruit ten opzichte van Japan en de Verenigde Staten", aldus Heertje. „Automatisering goed voor economie" (Van onze sociaal-economische redactie) DEN HAAG De vrees die veel Nederlanders nog hebben voor alles wat met automatise ring te maken heeft is vol strekt ongegrond. Automatise ring heeft zoveel belangrijke voordelen, dat de nadelen daarbij in het niet vallen. Daarom moet automatisering krachtig bevorderd worden. Zo luidt de visie van de jonge ondernemers, aangesloten bij het Nederlands Christelijk Werkgeversverbond NCW. Deze ondernemers, verenigd in het „Jong Management NCW" hebben gisteren een brochure uitgebracht waarin wordt gepleit voor een verder gaande automatisering in het bedrijfsleven. Als voordelen daarvan ziet het Jong Manage ment NCW onder meer: ver betering van de concurrentie- fiositie en daardoor het stimu- eren van de economische groei; verhoogde arbeidspro- duktiviteit; toenemende kwali teit van produktietechnieken en vervaardigde produkten; verbetering van de arbeidsom standigheden. Verandering van het sociale klimaat in de bedrijven ziet „Jong Management", als een belangrijke voorwaarde bij het invoeren van automatisering. De werknemers dienen meer betrokken te worden bij het reilen en zeilen van de onder nemingen. „De nieuwste appa ratuur, goed opgeleid perso neel en logische, functionele arbeidsverhoudingen horen bij .elkaar. Door het scheppen van eigentijdse arbeidsverhoudin gen zullen de werknemers meer ervaren dat het om hun onderneming gaat, in goede en slechte tijden", aldus de jonge ondernemers. Tenslotte dringt het Jong Ma nagement NCW erop aan, scholieren al vanaf het basis onderwijs vertrouwd te maken met automatisering. Daarbij moet de „hokus-pokus-taal van de automatiseringshoge priesters" verdwijnen. Bij au tomatisering is helder en dui delijk Nederlands nodig, zo be togen zij. Dat zal ook de vrees verminderen die velen nu nog voor automatisering hebben. S'steren op de Amsterdamse beurs. In hun tota |t zakten de koersen enigszins, evenals de staatsfondsen. daadrnklijke Olie daalde dertig cent op f 137,50, Philips aar., ;raanj jk in] •ntegen steeg zeventig cent naar 49. KLM zakte weg op 148,50. In de financiële sector liet ABN een len liggen op 373NMB steeg 3,50 op 152. Ook ro noteerde hoger en kwam op f62,80. De uitgevers Idén goed stand. Elsevier steeg niet minder dan 10 op n bij*9, V**U '4 op/114 en Ahold f3,90 op f17920 deN "desTERDAM Het ,n 0p|ak heeft rustig, maar n defositief op de Miljar- opbta gereageerd. Veel fne-| waren al voortijdig geenLkt, maar toch gaf overzicht van uit en inkomsten, van ligingen en financie- ïkort, van lichtpun- flgh schaduwkanten in économie, een totaal- atie-| van wat ons vol ar te wachten staat. voor de hand, dat de ïlijke lastenverlaging st bedrijfsleven tot een van 2 miljard, de het meest aansprak. De J hiervan is de vrucht fiscale verlichtingen, waaronder als voornaamste het verlagen van het tarief van de vennootschapsbelas ting. Daarnaast worden de so ciale lasten voor de werkge vers met 600 miljoen verlegd. Andere kleine posten moeten het bedrijfsleven nog eens met 400 miljoen helpen. Die onte genzeglijk aanzienlijke lasten verlichting moet een steun in de rug zijn voor het verbete ren van de rendementen in het bedrijfsleven en tot het stijgen van de resultaten. In de filosofie van de .regering zullen hierdoor de inVesterin- gen weer verder aantrekken en kan de werkgelegenheid verbeteren en de werkloosheid afnemen. Op korte termijn is dat laatste zeker niet te ver wachten. De ondernemingen pluimen de vruchten dus di- rekt, de werkzoekenden pas zo is te hopen over enkele jaren. De beurs laat dat eerste aspect het zwaarst wegen. Zij is dan ook met de lastenverlichting ingenomen. De opgewekte stemming op het Damrak in de eerste helft van de week (gisteren werd er wat stoom afgeblazen) kan dan ook mede aan het in de begroting opge nomen beleid worden toege schreven: versterking van de markteconomie (dit is het be drijfsleven) en terugbrenging van de collectieve uitgaven. Dow Jones Maar die goede stemming op de beurs was zeker ook te dan ken aan de koersstijging in Wall Street die dinsdag zelfs op een nieuw record aller tij den uitliep voor het Dow Jo- nes-gemiddelde voor indus trie-aandelen (1249). En dat was weer te danken aan een optimisme over de ontwikke ling van de rente in beneden waartse richting. De eerste sig nalen zijn hiervoor al gegeven en als de leiding van het Ame rikaanse centrale bankwezen de kredietteugels bij een stij gende circu.latie niet zal aan halen, maar een rentedaling zal forceren, dan zal de koop lust op de Amerikaanse beurs zeker nog groter worden. Dat de sterke stijging (35 punten in drie dagen) overigens winstne mingen uitlokt, hebben we woensdag gezien. De beide krachten zorgden er voor in het kader van een tegenvallende bedrijvigheid dat het algemene ANP-index- cijfer gisteren op 141,3 terecht kwam, een verbetering van 2,7 punten in een week en niet eens zo ver af van het oldtime- record op onze beurs van 143,4 op 22 augustus. Werd de nieuwe begroting in stemmend op de aandelen markt begroet, ook op de obli- gatiemarkt keek men er posi tief tegenaan. Voor het eerst in vele jaren wordt het finan cieringstekort teruggedrongen. En ook al is dit uitgedrukt in het nationale inkomen in 1984 van 342 miljard maar 0,3 pro cent, het is een begin in de goede richting. Volgend jaar moet er ter dekking van het tekort bijna 36 miljard extra op tafel komen. Hier heeft men niet zo'n hard hoofd in, gezien de snelheid waarmee dit jaar het financieringstekort van goed 33 miljard kon worden gedekt. We moeten hierbij natuurlijk wel voor ogen houden, dat de vraag- en aanbodverhoudin gen op de kapitaalmarkt vol gend jaar minder gunstig kun nen zijn en dat het financie ringstekort door tegenslagen niet daalt, maar juist verder stijgt. En dat kan dan tot een opwaartse druk op de rente leiden. Deze week bleef 'ie uitgaande van het algemene rendement op staatsobligaties in de buurt van de 8,6 pro cent hangen. Onze internationale fondsen hielden zich erg goed. Op Kon. Olie na konden ze alle iets stij gen. In de scheep- en lucht- vaartsektor overheerste ook rust. Beter ging het toe in de banksektor, waar nogal wat vraag was. Interessant is in dit verband een interview met de president van de Nederland- sche Bank in de Gids, waarin hij onder meer zei dat de ban ken dit jaar een heel behoor lijk bruto rendement zullen hebben, dat echter noodzake lijk is om de voorzieningen te gen risico's (stroppenpot) op een hoger peil te brengen en dat de Nederlandse bankwe reld een gezonde vermogens- basis heeft. In de uitgevers- en grafische hoek kwamen als laatste We gener en De Boer met hun re sultaten voor de dag. Eerstge noemde boekte in het eerste halfjaar een winst van 2,5 miljoen (vorig jaar 0,9 mil joen). De teruggang van het advertentievolume werd in het eerste halfjaar kleiner, maar de betaalde oplage van de dagbladen blijft door de da ling van de koopkracht onder druk staan. De Boer leed in het eerste halfjaar een verlies van bijna 1 miljoen, hetgeen zes ton beter was dan vorig jaar. In de situatie op de grafi-. sche markt is nog geen verbe tering gekomen. Met als ge volg een lage bezetting en een scherpe prijsconcurrentie. We gener trok in vier .dagen f 4,50 aan tot 45, maar De Boer brokkelde iets af. Verder werd in deze sektor nog bekend dat VNU 60 miljoen gaat lenen om de liquiditeit op peil te houden en het eigen vermogen te versterken. De koers van dit fonds liep 9 op. Van Else vier 16, van Kluwer 7 en van De Telegraaf 12,50 en dat alles in vier dagen. De uit geverijen blijven in een goed blaadje staan. hoofdfondsen Boskalis Westm Dordtsche petr Idem petr prei Elsevler-NDU Gisl Brocades Heineken Hold. Holl.Beton.Gr. 373,00 128.00 62.80 47,00 123.80 121,80 390,00 161.80 44,60 163.20 133.00 117.50 90.70 34,10 148.50 148.80 373,50 62.80 164.00 134,50 118.00 162,00 206,00 28,20 58.10 52.80 48,90 318.50 127,70 308,00 193,10 229.30 114.00 28,50 49,30 overige aandelen Desseaux Van Dorp en C Douwe Egberts Gel. Delft c Gerolabr Goudsmit Grasso Hagemeijer HALL Trust Holl. Sea Search Holl Kloos Hunter D HVA-Myen eert Krasnapolsky Kwatta Landré Gl 258.00 257,00 211,00b 211,00b 195,00 195,00 72,30 72.30 75,60 76,00 53.70 53.60 398,00 398,00 109.00 107.00a 124.50 124.50 75,50 75,50 390,00 385.50 26.50 26,80 1770,00 1760.00e 89.00 87,20 87.70 87.00 212,00 223,00 144.00 143.00 217.00 217,50 216,00 217.00 184,00 186.00 33.70 33.60 309,00 308.00 1755,00 1755,00 111,00 111,00 111,00 111,00 171,50 172,80 169,00 169,50 18,20 18,20 20,00 19,60 386,00 381,00 46,301 46,30 69,50 68,20 56,50 57,90 96,00e 94,50 57,30 57,70 54.50 54,20 210,30 210,00 95,20 95,30 Mulder Mijnb. W. Naarden Naeff Nagron NBM-bouw Nedap Ned. Credlet Ned. Scheep Ned. Sprlngat. Nierstrasz Nutricia GB 38,20 37,50 59.00 Rijn-Schelde Sanders Vmf-Stork Verio cert. VRG Gem. Bez. 405.00 405.00 43.00 43,00 41,10 41.10 180,00 181.00 87,00 88,00 2,20 2,20 230,00 234,00 30,20 30,40 37,00 60,50e 17,80 76,80 35.40 48,50 45.00e 118,00 117,00 76,50 35,80 48,90 148,00 151,00 65,00 67,80 144,00 136,00 45,00 44,00 69,80 69,00 167.00 171,00 38,10 38.30 119,00 119,00 18,80 18.70 114,50 114,50 46,20 47,80 90,00 90,00 239,00e 239,00 26.50 26,80 95,50 95,10 288,00 289,00 iiS 14,30 73,50 73,60 Btltggingitondwn I fonds. 214.70 214.70 55,70 91,50 14,30 125,00 125,00 100,00 100,00 149,00e 150,00e 330,00 327,00 60,00 59,50 BOGAMIJ Chemical F Col.Growih Concentra Goldmines Interbonds Japan Fund Leveraged New York Ind Old Court Dlr Sd Tech Technology F Tokyo PH Unifonds Vance, Sand. 145.00 129.90 148.00 244.50 153.30 170.00 34,00 29,00 146,00 130,30 148.00 243.00 153,50 168,00 622,00 32,90 160,00 19,90 1528,00 166,50 622,00 50,80 43,70 110,70 18,80 18,50 51.60 152.50 1245,00 117,20 105.50 10,40 50,80 43.70 18.50 50,10 152.60 obligaties 12.75 Ned. 81-91 12.50 id 81-91 12.25 id 81-88 12.00 id 81-91 12.00 id 81-88 11.75 id 81-91 11.50 id 80 11.50 id 81-91 11.50 id 81-92 11.50 id 82-92 11.25 Id 82-92 11.25 id 81-96 11.00 id 81-88 11.00 id 62 10.75 id 80 10.75 id 81 10.50 Id 74 10.50 id 80 10.50 id 82-89 10.50 id 82-92 10.25 id 80-90 10.25 id 80-87 10.25 id 82-92 10.00 Id 80 10.00 id 82-89 10.00 id 82-92 10.00 id 82-89-2 9.75 id 74 9.50 id 76-86 9.50 id 76-91 9.50 id 80-95 9.50 id 83-90 9.25 id 79-89 9.00 id 75 9.00 id 79-94 9.00 id 83-93 8.75 id 75-1 8.75 id 75-2 8.75 id 76-96 8.75 id 79-94 8.75 id 79-89 8.50 id 75-90 8.50 id 75-91 8.50 id 78-93 8.50 Id 78-89 8.50 Id 79-89 8.25 id 76-96 8.25 id 77-92 8.25 Id 77-93 8.25 Id 79-89 8.25 id 83-93 8.00 id 71-96 8.00 id 70-1 8.00 id 70-2 8.00 id 70-3 8.00 id 76-91 8.00 id 77-97 8.00 id 77-87 8.00 id 78-88 8.00 id 83-93 7.75 Id 71-96 7.75 id 73-98 7.75 id 77-97 7.75 id 77-92 7.75 id 82-93 7.50 id 69-94 7.50 id 71-96 108,00 107,80 110,30 110,10 99,10 99,00 100,30 100,30 100,40 100,30 98,50 97.20 97,00 99,60 96.80 95,40 95,10 95,50 95,10 95,30 97,10 95,60 95,20 94,40 95,30 97,00 95,50 95,20 7.50 id 72-97 7.50 id 76-93 7.50 id 78-88-1 7.50 id 78-88-2 7.50 id 83-87 7.50 id 83-87-2 7.20 id 72-97 7.00 id 66-91 7.00 id 66-92 7.00 id 69-94 6.75 id 78-98 6.50 id 68-93-1 6.50 id 68-93-2 6.S0 id 68-94 6.25 id 66-91 6.25 id 67-92 6.00 id 67-92 5.75 id 65-90-1 5.75 Id 65-90-2 5.25 id 64-89-1 5.25 Id 64-89-2 5 00 id 64-94 4.50 id 60-85 4.50 id 60-90 4.50 Id 63-93 4.25 id 59-84 4.25 id 60-90 4.25 id 61-91 4.25 id 63-93-1 4.00 Id 62-92 3.75 id 53-93 3.50 Id st 47 3.50 id 56-86 3.25 id 48-98 3.25 id 50-90 3.25 id 54-94 3.25 id 55-95 3.25 Id 55-85 12.00 BNG 81-06 8.75 Id 70-95 8.75 Id 70-90 8.75 Id 75-00 8.75 id 77-02 8.50 id 70-95 8.50 id 70-85 8.50 id 73-98 8.25 Id 70-96 8.25 id 70-85 8.25 id 76-01 8.00 id 69-94 8.00 id 71-96 8.00 id 72-97 8.00 id 75-00 7.60 id 73-98 7.50 Id 72-97 7.25 id 73-98 94.00 95,00 98,30 98,20 92,90 95,90 95,50 93,20 94.50 93,90 93,40 94,00 94,90 94.70 95,00 99.10 93,80 92,50 98.60 92,60 92,40 92,10 90.10 97,30 92,20 90,20 91,40 88,80 98,00 94.00 95,80 98,30 98,20 95,30 95,40 92.80 95,70 95.30 94,00 94,50 94.80 92.20 99,20 94.00 99,10 98.60 92,50 92.40 91.90 90.10 97.30 95,70 86,50 93,10 96,50 96.90 96.80 96,80 96,30 94.80 94.20 92.90 95,00 96.90 96.60 96.70 96.20 94.60 94.00 92.80 95,80 85.20 beurs van New York Chrysler Citicorp Cons. Edison Dupont Eastman Kodak Exxon Corp 49 3/4 51 57 3/8 57 1/2 57 57 3/4 42 7/8 44 1/2 37 3/8 37 25 3/8 25 42 42 3/4 40 1/4 40 3/8 28 5/8 30 3/8 38 1/4 38 1/8 23 1/4 23 3/8 52 1/2 53 7/8 67 5/8 68 7/8 37 1/2 37 1/2 63 1/8 63 7/8 50 51 5/8 72 7/8 74 5/8 31 30 7/8 Nabisco Brands Rep. Steel Royal Dutch Santa Fe Ind Sean Roebuck Shell Oil 43 7/8 45 49 7/8 48 1/2 52 1/2 53 3/8 94 1/4 94 7/8 32 32 1/8 40 1/4 40 1/8 29 1/8 30 5/8 26 25 1/4 45 7/8 46 1/4 33 7/8 34 5/8 38 1/2 38 1/2 45 3/4 46 40 40 1/8 55 3/4 54 1/4 36 1*2 36 7/8 76 1/4 77 1/0 18 7/8 17 1/4 29 5/8 30 18 3/8 18 1/4 69 3/8 70 47 5/8 48 1/4 35 5/8 36 1/4

Leidse Courant | 1983 | | pagina 9