o 'ddy Becker laat kandidaten door de grond gaan )p het eerste gezicht" hoog aangeslagen Mager speelfilm-menu op Nederlandse tv AGIN iDIO/TELEVISIE Said^aQowumt VRIJDAG 23 SEPTEMBER 1983 PAGINA 17 LAUS TIJDENS PRIX ITALIA ssen gië vi is gej a te sc eft wi ider NK irten lessem n - Applaus na een vertoning tijdens de Prix komt misschien eens in de drie jaar voor. i voor de bijna 500 uiterst verwende gasten 35e Prix Italia, het grootste radio-tv-festival b ropa, al heel wat als men een programma tot inde toe uitzit. Dat laatste viel de Nederland- - ima-inzending „Op het eerste gezicht" (NOS) eel. and verliet de zaal. er knisperde geen pa- en de attentie was opvallend groot. Hoewel ar de Nederlandse omroep nog te vroeg is juichen (het festival is pas enkele dagen ^wordt dit Nederlandse programma nu toch al n potentiële winnaar beschouwd. In elk ge er grote buitenlandse belangstelling voor de lop van het verhaal over de drie psychiatri- jatiénten en draagt het zeer hoge niveau van roor „Op het eerste gezicht", na de zege van de VARA in Riva (1980) met „Opname" ertoe bij. dat het Nederlandse tv-drama over onze grenzen een aan zienlijk betere naam heeft dan het verdient. De Prix Italia, altijd zeer efficiënt georganiseerd, wil voor alles in alle opzichten de schoonheidsprijs verdienen. Daarom hebben de afgevaardigden uit dertig landen de nonnen verdreven uit een kloos ter op het sprookjesachtige eiland Capri, waar overigens weinig rozentuinen bloeien, zoals Eddy Christiani ons dertig jaar geleden in een van zijn liedjes wilde laten geloven. In zijn toespraak tijdens de officiële opening van de Prix Italia loofde de president Alvise Zorzi de kritische rol van de internationale pers, in de af gelopen jaren, die volgens Zorzi in niet geringe mate zou hebben bijgedragen tot de redding van het festival. Zorzi voegde de daad bij het woord, er is dit jaar voor het eerst een persprijs. Tot voor enkele jaren trapte men de leiding van radio- en tv-festivals gevoelig op de tenen met kritische opmerkingen over het peil van ingezon den programma's. Toch zullen die ook dit jaar moeten vallen. Zo zond de Zuid-Afrikaanse om roep een twee uur durende rock- opera in waarin zowel het Oude als het Nieuwe Testament wordt verteld. Strekking: God heeft nu eenmaal zwarte en blanke mannen geschapen. Die waren, zijn en blijven verschillend. God heeft dat gewild dus la ten wij dat zo. Afgezien van de inhoud is het meest misselijkmakende in dit programma dat ne gers zich laten misbruiken voor deze schaamteloze verdediging van de apartheid. Bovendien zijn ze door de grimeur allemaal even diep zwart ge maakt. De Prix Italia moet zich richten naar de statuten van de EBU (Europese Omroep Unie) die vermelden dat een inzending niet mag worden ge weigerd. HENK VOS EO waarschuwt haar leden HILVERSUM De Evangelische Om roep waarschuwt de lezers van haar programmablad „Visie" in het nummer voor de komende week tegen het tv- programma „Tot hiertoe heeft de Heere ons geholpen..." dat Veronica zondaga vond zal uitzenden. Op de plaats waar in het blad een aan kondiging van het programma had moeten staan, is de titel vervangen door een aantal puntjes en een uitroep teken, gevolgd door een korte toelich ting: „Een programma dat met de Here God en allen die het Woord van Hem liefhebben géén rekening houdt. Een programma waar terecht veel kritiek op is gekomen". neester Eddy Becker er nog steeds plezier van, jaren geleden met een van NCRV-mensen eni- [en in conclaaf is gegaan iet bedenken van een spel, dat intussen als itig met muziek" alweer jaren draait. Het zit zo ij- beslilrk in elkaar, dat er jaar- eeivat veranderd kan wor- an de opzet, zodat het al- Weer spannend blijft. Smis; en voor deelnemers gen kers. racht nieuvjS' eerstis opr5 vollei natK zich lalve nerik; „Dat gaat dan zo. dat er in dit geval in het bui woeligheid van het da- verkeer gelegen Loos- l)~m"Jt. de koppen bij elkaar vas de[en worden. Daar zitten [mensen als Dick v.d. Bernhard Prins, regis- Jurgen Koen, musicus Stoots, bewegingsman en danser John Kuipers, roeger al betrokken was revues van Snip en Geen telefoon in de niemand en niets dat In Engeland noemen brainstormen. Dat doen speek m ook. We gaan eikaars tegen nSpinsels te lijf. We wil- n Pur muziek in hebben, zang e kw|rtjer Er dienen kandida- komen die door mij aan nd worden gevoeld. Die in moeten denktijd heb- iet zoveel dat we in tijd- omen, maar wel zoveel het gevoel hebben een ;e kans te krijgen. Ie- heeft een mooi idee. An- vegen dat van tafel, to- 86, 0.fan dat het een onhaalba- irt is. Van al die ideeën restanten over. Die ko- lerecht op een grote hoop. lowns fit ontstaat tenslotte een idaai (■mma-opzet. Dat niet al- ssen fbingen die in eerste in- niet haalbaar bleken, as ijP later in gewijzigde •)-Lazif nog eens aan bod. Dan Terrasurt het dat die weer wel «baar blijken. Zo bedenk |iet alleen een nieuwe kwis-show. maar blijven er ook nog talrijke kruimels over, waarmee later zo'n program ma opnieuw vers in een verfje kan worden gezet". Zo wordt sedert enkele jaren vaste prik „Kwis-tig met mu ziek" omgesprongen, voorafge gaan door een periode, waarin er kwistig met plannen wordt gestrooid. Daardoor wordt het mogelijk deze muzikale spel show wegens succes te prolon geren. Voorop staat, dat de kandidaten ook zelf een muzi kaal of vocaal aandeel in dit programma inbrengen. Zij kunnen met hun talent op het scherm terecht. Misschien worden ze wel beroemd, na ontdekt te zijn door een thea ter- of filmproducer die op zijn vrije avond tv kijkt. Trekpleister Dit lijkt wel een trekpleister voor deelnemers aan deze quiz. Elke keer weer honder den formulieren, ingevuld en wel, met persoonlijke informa tie over waar de bijzondere bijdrage of kracht van de deel nemer is gelegen. Een pak kend lied of een bedreven be speeld instrument. Het gaat hier niet om een talentenjacht, meer een talentenshow. Maar wie opvalt, diens kostje kan gekocht zijn. André van Duin is niet anders begonnen. Eddy: „We gaan in het ko mende seizoen wel dit veran deren, dat in de spelronden, waarin de theorie wordt ge toetst, de vragen wat algeme ner worden, minder gespecia liseerd. Het draait dan niet al leen maar om kennis, maar ook om snel reageren. Met het onderdeel „Melodielijn" gaan we gewoon door. Hierin moe ten de kandidaten op gegeven tekst en akkoorden zelf mu ziek maken. Bovendien zal het „Ensemble 8 plus" vaker op het podium verschijnen, zowel om de kijkwaarde van deze Eddy Becker: „Als de kandidaten in de grond wegzak- ken biedt dit een aanschouwelijke afschaduwing van de realiteit van het leven. Mooi toch". kwis te verhogen als om te fungeren als aanvulling op wat de kandidaten doen". Dan blijft natuurlijk wel het onderdeel „Wegzakspel", door kandidaten wel eens in ge speelde boosheid op Eddy ver haspeld tot: „Weg spel, zak". Drie kandiaten op een op-en neerwaarts schuivende zetel, die inzakt bij een fout of geen antwoord en bij raak riposte ren juist steeds hoger rijst. De moeite waard als kijkwerk. Maar denken de kandidaten er ook zo over? Hier en daar werd al de opmerking verno men: Bij de NCRV ga je door de grond. Daar laten ze je rus tig zakken. Raak je steeds die per in het dal als je een paar dingen niet weet. Tenslottte is alleen je kruin nog zichtbaar, terwijl je al bezig ben van schaamte door de grond te zakken. Is dat nu wel zo fijn bedacht? Moeten ze daarvoor brainstormen in Loosdrecht. Daar had ik zelf ook wel op kunnen komen. Bij Eddy Bec ker raak je steeds dieper in de put. Zo is het toch. Of niet? Kom boven Eddy: „Dat zie je dan helemaal verkeerd. Ons spel, onze quiz, biedt een aanschouwelijke af schaduwing van het leven. In hoge mate echte televisie dus. We beleven allemaal ups en downs, de ene keer ga je door de grond, de andere keer kom je duidelijk boven water. Luc- tor et emergo. Ik worstel en kom boven, een oude Holland se wapenspreuk". Als Eddy zo praat, weet hij waarover hij het heeft. Zijn carrière als omroepman hangt nauw samen met de golven die een mens kunnen overspoelen. Als van huis uit Haagse jongen kwam hij op het piratenschip Veronica terecht, als deejee. Vertelt hij: „Op mooie dagen liep ik daar rond door de zon geteisterd als een Mexicaan. Bij stormtij zag ik alle hoeken van het schip waar ik ook mijn maaginhoud deponeerde. Daar lag ik dus niet lekker". Hij ontworstelde zich aan dat woelige water en kwam in Hilversum terecht, waar hij als discjockey op Hilversum 3 de ether begon te berijden. Zo'n beetje dezelfde weg als Har- men Siezen, Joost de Draayer, Chiel Montagne, Jan van Veen, Lex Harding en Gerard de Vries, allemaal jongens van het eerste uur. Eddy begon voor de VARA, maar viel al spoedig in handen van Toon Gispen, eeuwig op zoek naar jong talent voor de NCRV. Die zag in Eddy een tv-presentator pur sang en vroeg hem daar voor. Dit had Eddy tot dan toe niet achter zichzelf gezocht, vroeg een nachtje denktijd en hapte toen toe. Hij bleek goed te vallen in programma's als „Eddy ready go" en „Eddy go round", muzikaal draaimolen- werk. Hij maakte pop voor de NCRV samen met Sandra Reemer. Verzeilde op zeker moment zelfs in „Cum laude", een echte intelligentie-quiz voor bollebozen, waarin Eddy de presentatie deed en Pieter Goemans op de achtergrond de kwaliteit van de beant woording in het oog hield. Eddy: „Mooi werk. Met een team bedachten we de vragen. Ik zat toen dikwijls met mijn neus diep in de encyclopedie. Kwamen de antwoorden, dan diende ik snel te reageren met goed of fout. Voortdurend toch twijfelgevallen. Daarom had den Pieter Goemans en ik ge kozen voor een opstelling, waarbij ik hem vanuit mijn ooghoeken kon gade slaan. We hadden trekken ingestudeerd en aan zijn gezicht kon ik zien wat goed of fout was. Zodoen de kon ik als presentator vlot uit de voeten. Net of ik het zelf allemaal wist". Zo worstelt Eddy ook met „Kwistig met muziek", d.w.z. de kandidaten worstelen en hij telkens maar weer boven ko men. Zegt hij: „Voor geen goud zou ik dit werk willen missen. Ik bloei er helemaal van op. Ik heb het gevoel ervoor geboren te zijn". Intussen gaan de kandidaten door de grond, bij wijze van afschaduwing van het werke lijke leven. TON OLIEMULLER De televisiekijker, die televisieseries zijn gaan vervelen en spe ciaal op bioscoopfilms afstemt, zal het dit weekeinde op buiten landse zenders moeten zoeken. Welisw.aar brengt Ned. I van avond Looks and smiles van Kenneth Loach om 23.15 uur op de buis en is op Ned. II de thriller „The last song van Alan J. Levi te zien om 23.45 uur, maar het zijn beide films voor televi sie gemaakt en niet voor de bioscoop. Toch is „Looks and smiles wel interessant. Kenneth Loach, die in de bioscoop debuteerde met „Poor cow" om vervolgens met „Kes" en Family life de aandacht op zich te vestigen heeft in Looks and smiles de camera weer eens gericht op de kleine burger in zijn benauwende alledaagse omgeving, die beslist niet zonder problemen is, „Looks and smiles" concentreert zich op drie jongeren, twee jongens en een meisje in de grauwe indu striestad Sheffield. De jeugdwerkloosheid neemt onheilspellende vormen aan en het Britse leger tracht hier profeit uit te trekken, door tegen een aantrekkelijke soldij jongeren te recruteren. Eén bezwijkt, de ander wil tenslotte ook wel, maar daar steekt zijn vader, die in de strijd tegen het Ierse republiekijnse leger niets ziet, een sfokje voor. Vrijdagavond is op Duitsland I om 20.15 uur de uit 1980 dateren de western-komedie Cattle Annie and little Britchess van Lamont Johnson te zien met Burt Lancaster als de leider van een treinroversbende, die met twee meisjes wordt opgescheept, die zwaar teleurgesteld worden in het onhandige werk van hun western-idolen. Op BBC 1 is om 15.30 uur „Pot carriers" met Ronald Fraser en Paul Massey te zien een komedie uit 1962 met Peter Graham Scott. BBC II komt om 18.40 uur met de western „The half breed" uit 1952 met naast Robert Young de na zijn debuut als Billy the KId naast Jane Russell in Howard Hughes geruchtma kende „The outlaw totaal in de vergetelheid geraakte Jack Buetel. Interessanter is om 22.00 uur natuurlijk „De melkweg" een mystieke, cynische film van wijlen Luis Bunuel. Anglia tenslotte heeft op vrijdag of eigenlijk zaterdag om 0.45 uur „The last run" van Richard Fleischer met George C. Scott als de veteraan, die nog eenmaal een riskant karweitje op knapt. Pikant detail is dat de vrouwenrollen worden gespeeld door Scott's echtgenote en ex-echtgenote. Zaterdag op Duitsland I om 22.20 uur Stanley Donen's „Chara de" uit 1963, onlangs nog op Nederland te zien gefeest, met Audrey Hepburn en Cary Grant. Op Duitsland II om 14.55 uur „Watusi" van Kurt Neumann, een goedkope avonturenfilm, die handig gebruik maakt van overgebleven opnamen van de veel duurdere productie „King Salomon's mines". George Montgome ry speelt de rol van de zoon van H. Rider Haggard's ontdek kingsreiziger Harry Quatermain. Op BBC 2 om 16.20 de curieuze Richard Llewellyn-verfilming „None but the lonely heart. Cary Grant is volkomen ongeloow- aardig in de rol van zwerver, maar Ethel Barrymore is goed. Anglia tenslotte jaagt u om 22.15 nog even de stuipen op het lijf het de griezelfilm „The omen" uit 1976 met Gregory Peck als de diplomaat, die een duivels jongetje adopteert. Er zou nog een vervolg komen. MILO Scène uit de film „Charade" met Cary Grant en Audrey Hepburn, zaterdag op Duitsland I om 22.20 uur. Toelichting Nederland .Tin!emencorso owakijl -12. itsmeer 1-3 arlje - 12-15 de zesendertigste keer w0ken geleden het Ned epeerse bloemencorso M-2\Amsterdam. Helaas on- 4-is.]erbarmelijke weer som- (dJllgheden. 15-1.1 >emenjf>ef motto „Bij wijze van yjet-Li^" bedoelde de ont- )r en beeldend kunste- TsjJ Frits Vogel de rijkdom 4-i6.j)rïze taal tot uitdrukking tgen in de wagens, die 5.3). 1 de buurtschappen tot L 1e spreekwoorden en es waren getransfor- i thuis 1 Engelse tv-spel „Looks smiles" wonen Mick en Alan Wright in waar grote werk' 1 heerst. Na school is i baan voor hen weg- Ze herinneren zich een propagandafilm t ministerie van Defen- NEDERLAND 1 NCRV 16.00 Van afgescheidene tot miljonair. Reportage van Niek Heizenberg over de Nederlanders die rond het midden van de vorige eeuw naar Amerika trokken (herh.). 17.05 Sherlock Schmidt en Co.. Duitse detectiveserie voor de jeugd (slot). Afl.: Tot zijn ongenoegen moet Willie op een klein meisje passen. VARA 18.55 Clips. Popprogramma met de nieuwste video's uit binnen- en buitenland. 19.20 De Achterhoek. Film ische impressie van een van de oudste delen van ons land. NOS 20.00 Journaal. VARA 20.28 Willem Ruis Lotto Show. Spelprogramma rond de trekking van de Mid-Lotto. 22.03 Haagse Bluf. De politiek belicht en toegelicht vanuit het HOT-theater in Den Haag. NOS 23.08 Journaal. VARA 23.13 Film Thuis: (ZW) Blik ken en glimlachjes (Looks and smiles). Tv-film van Kenneth Loach, over twee jongens uit Sheffield. De een gaat in het leger de an der krijgt geen toestemming en bedenkt uiteindelijk een plan om op minder eerlijke wijze aan ziin qeld te ko men. Hoofdrollen: Graham Green en Tony Pitts. NEDERLAND 2 uit de nachtfilm „Blikken en glimlachjes", vanavond op I om 23.10 uur. NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.20 Paspoort voor Span jaarden. 18.30 Sesamstraat. 18.45 Jeugdjournaal. 19.00 Journaal. NCRV 19.12 Bloemencorso Aals meer. Met ditmaal als mot to: „Bij wijze van spreken". 19.45 Nederland Kikkerland. Finale van de recreatieve zwembadspelen tussen teams van 24 basisscholen. Mmv: Lobo, Vulcano e.a. 20.50 Stiefbéen en Zoon. Tv- -serie. Afl. 9: Het vak van de toekomst. Dirk denkt er over zich om te scholen tot tv- monteur. 21.25 Mary Benjamin. Ameri kaanse serie rond een hoofdverpleegster. Afl.: Stroomuitval. In Grant Me morial dreigt paniek te ont staan wanneer de stroom uitvalt. 22.15 Tot besluit. Ds. T. Har der, predikant te Amers foort. 22.30 Journaal. IKON 22.45 Het ongebroken ge weertje. Terugblik op de grote ontwapeningsconfe rentie van 1932. Afl. 1: De laatste kans. Historische beelden en gesprekken met o.a. dr. W.A, Visser 't Hooft, oud-secretaris van de We reldraad van Kerken. 23.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. Duitsland DUITSLAND 1 17.50 Journaal. 18.00 Actualiteiten. Streeknieuws. 18.25 St. Pauli-aanlegsteiger. Serie. 19.00 WWF-club. Show en informa tie. 20.00 Journaal. 20.15 Twee meisjea en de Doolin- bende. Amerikaanse westernkomedie van Lamont Johnson (1980). Twee avontuurlijke meisjes sluiten zich te gen het eind van de vorige eeuw in het Wilde Westen aan bij de beruchte Doolin-Dalton-bende. Hun baas Bill Doolin (Burt Lancaster) is al wat op jaren gekomen en heeft moeite zijn legende staande te houden. Boven dien blijkt ook het ruwe bandietenbe- staan niet met de romantische boek jes overeen te komen. Toch lukt het Annie (Amanda Plummer) en Jenny (Diane Lane) de ietwat moe geworden held weer een hart onder de riem te 21.50 Plusminus. Economische ru- 22.30 Achtergrondinformatie. 23.00 Tatort. Duitse politieserie. 00.30 Journaal. DUITSLAND 2 17.15 Tele-magazine. 17.50 Westerns van gisteren. Fuzzy en de boze jongens (1). Aansl.: Jour naal. 18.20 Westerns van gisteren (2). 18.57 ZDF-Uw programma. 19.00 Journaal. 19.30 Buitenlands journaal. 20.15 Een geval voor twee. Misdaad serie. Afl.: Dodelijke vierhoek. 21.15 Exclusief. Interviews met pro minenten. 22.00 Actualiteiten. 22.20 Aspecten. Cultureel nieuws. 22.50 Sport op vrijdag. 23.20 Sterren. Oostduitse-Bulgaarse dramatische film van Konrad Wolf (1959). Naar een boek van de Bul gaarse schrijver Angel Wagenstein vervaardigde Konrad Wolf in 1959 de speelfilm „Sterren", die in Cannes met een bijzondere prijs werd onder scheiden. „Sterren" schetst het lot van enige honderden Griekse joden, die op weg naar Auschwitz onder barbaarse omstandigheden in een Bulgaars doorgangskamp worden on dergebracht. Tot de centrale figuren van het verhaal behoren een joodse lerares (Sascha Kruscharska) en een Duitse officier (Jurgen Frohriep), die na aanvankelijke tegenwerking bereid is haar te helpen om het lijden van haar lotgenoten te verzachten. 00.50 Journaal. DUITSLAND 3 WDR 17.00 Schooltelevisie. 18.00 Tv-cursus sociale weten- 18.30 Marco (13). Tekenfilmserie. 19.00 Het actueel uurtje. Met: Ge zichtsveld Düsseldorf. 20.00 Journaal. 20.15 Tele-raad. Afl.: „Scheiding - horen de kinderen bij de moeder?" 21.45 Spiegel van het land. Reporta ge over voetbal tussen tradities en transacties. 22.15 De dokter en het lieve vee (1). Serie naar het boek van James Her- riot. Herhaling. 23.00 Rockpalast. Met: John Cale. 00.00 Journaal. R! Portret van de filmster Anna Magna- ni, vanavond op Frans België om BRT 1 18.00 Bollie en Billie. Tekenfilmserie voor kleuters. 18.05 Klein, klein kleutertje. 18.20 Er was een keer... Korte verha len van Guido Staes. 18.30 Loon naar werken (Open school). Veiligheid op het werk (3). 18.55 Drakendagen. Korte tekenfilm. 19.10 Librado. Programma van de li beralen. 19.40 Mededelingen en programma- -overzicht. 19.45 Journaal en sportberichten. 20.10 De weerman. 20.15 Mini Mikro Makro. Spelpro- Sramma. 0.20 Wereldbrand (The winds of war). Amerikaanse serie naar het boek van Herman Wouk. Vijfde deel. 21.55 Premiere. Filmnieuws. 22.45 Journaal. Aansluitend: Coda (poezie). BRT 2 19.00 Elektron live. Documentaire over Peter Gabriel. 19.35 Rooien en Blauwen. Korte te kenfilm. 19.40 Mededelingen en overzicht programma's 19.45 Journaal en sportberichten. 20.10 De weerman. 20.15 Ernani. Opera van Giuseppe Verdi door de Scala van Milaan. RTBF 1 17.30 Plein jeu. Gevarieerd jeugdpro gramma. 19.08 Ce soir. Actualiteiten. 19.25 Consumententips. 19.30 Journaal. 20.00 A 8uivro... Over het Belgische leger in Duitsland. 21.05 lo sonno Anna Magnani. Bel gisch portret van Chris Vermorcken. 22.45 Journaal. RTBF 2 18.05 Un |uge, un flic (5). Franse se rie van Denys de la Patelliere. 19.00 Memo-sud. Culturele agenda. 19.30 Nieuws voor doven en slecht horenden. 20.00 Contacts. Verkeerstips. 20.05 La bonne planque. Toneelstuk van Michel Andre. 21.55 L'Europe a table (1). Serie uit zendingen van Jacques Goossens. Engeland BBC 1 18.10 Stopwatch. 18.40 Journaal. 19.00 Southeast at six. 19.30 The friday sportsshow. 19.50 The bride of Fu Manchu. Speelfilm. 21.50 Points of view. 22.00 Journaal. 22.25 Knot's landing. 23.15 Documentaire. 23.46 Journaal. 23.50 The Pot carriers. Speelfilm. BBC 2 18.10 Arts. 18.35 Weekend outlook. 18.40 The half breed. Amerikaanse western (1962). 20.00 Documentaire: Just he. 20.40 Civilisation. Serie van Kenneth Clark. 21.35 Gardener's world. Tuinrubriek. 22.00 The milky way. Film van Luis Bunuel (1968). 23.40 Newanight. 00.35 Darts. 18.15 Mr. Merlin. 18.45 Nieuws. 19.00 About Anglia. 20.00 Winner takes all. 20.30 The A-team. 21.30 The bounder. 22.00 A brother's tale. 23.00 News at ten. 23.30 Members only. 00.00 Golf highlights. 00.45 The last run. Speelfilm. Pierre Clementi is vanavond te zien in de film „The Milky Way" op BBC 2 om 22.00 uur. TV-morgen Boris Karloff morgenmiddag te zien in de film „The black cat" op BBC 1 om 12.00 uur. NEDERLAND 1 NOS 09.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. FEDUCO 10.30 Me delanders Nederlanders. Turks pro gramma over voeding (Nederlandse ondertiteling- herh.). 11.00 Buter, brea en griene tsiis. Fries program ma via het Teleschoolbord (herh.). 11.20 Medelanders Nederlanders. Cuando los hijos se van (als de kinde ren de deur uit zijn), programma voor Spaanse vrouwen (Nederlandse on dertiteling - herh.). DUITSLAND 1 10.00 Journaal en achtergrondinfor matie. 10.23 Sport op vrijdag. Her haling. 10.55 De Duitsers van Hunts- ville. Herhaling. DUITSLAND 2 11.50 ZDF-Uw programma. DUITSLAND 3 BELGIE FRANS 1 11.30 Interwatlonie. Voor de Span jaarden. 12.00 Fitness. Oefeningen om fit te blijven. ENGELAND BBC 1 07.25 Tv-cursussen. 10.15 The get set picture show. 12.00 The black cat. Speelfilm. ENGELAND BBC 2 07.25 Tv-cursussen. ENGELAND ITV 07.25 Breakfast tv. 09.40 Summer run. 10.35 Falcon Island. 11.30 Sa turday Show. 13.15 World of sport. HILVERSUM 1 16.02 De jaren 70. NOS: 17.53 Markt- ber. i.s.m. KNBTB. 17.55 Meded. 18.06 Echo 18.16 Punt Uit. 19.30 Nouhoorjehetookeensvaneenander. 20.03 Country Time. 21.02 Nine O'Clock Jazz. 22.02 Goal. NOS: 23.00 Nws. en meded. 23.07 Met het oog op morgen. VOO: 0.02 Erik de Zwart 2.02 In the Mix. 3.02 Peter Teekamp. 5.02 Komt voor de bakker. HILVERSUM 2 16.32 De Stem des Volks. 17.00 On der Vuur. 17.36 Dingen van de dag. (18.00 Nws.) 18.10 Reaktietelefoon. PP: 18.20 Uitz. van het GPV. Over- h.voorl.: 18.30 VROM-taal. VARA: 18.40 Luchtruim. 19.00 Het zout in de pap extra: Assepoester. 20.00 Nws. 20.03 Prov. Zaken. 21.00 Vrije tijd. blije tijd. FEDUCO: 21.40 Medelan ders Nederlanders. RVU: 22.10 Wa ter. NOS: 22.30 Nws. 22.40 Oost- -West. VARA: 23.00 Hoorspelweek: Een lot uit de loterij, hoorsp. 23.45 Gram. muz. 23.55 Nws. HILVERSUM 3 (16.30 Popjourn. 17.30 Concertagen da.) NOS: 18.04 De Avondspits. VOO: 19.02 Bart en De Zwart. 22.02 Count down Cafe. HILVERSUM 4 16.00 De Tweede Beweging, klass. pi- anomuz. 17.00 Overname hilversum 2. NOS: 20.00 Europees Concertpodi um: Klass. ork.muz. (20.55 Muziek- spiegel). 21.50 NOS-Jazz. 22.30 NOS- -Cultuur. en HtLVERS leder heel uur nws. VARA: 7.02 Hallo hier Hilversum. (8.06 Dingen van de dag). 11.03 Z.l. HILVERSUM 2 TROS: 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgym nastiek. 7.20 TROS Nieuws Show. (7.30, 8.00 en 8.30 Nws). NOS: 9.05 Gymn. voor de vrouw. 9.15 Voor blin den en slechtzienden. 9.24 Water standen. 9.30 Nws. TROS: 9.33 TROS Nieuws Show. (10.30 Nws.11.30 Nws). FEDUCO: 11.56 Medelanders Neder-, landers. HILVERSUM 3 leder heel uur nws. NCRV: 7.02 Vroe- gop. 7.30 Rabarbara. 8.03 Pop non stop. 9.03 Gospel-rock. 10.03 Pops- jop. (ca. 11.45 Weerman Hans de Jong). HILVERSUM 4 AVRO: 7 00 Nws. 7.02 Septiem. 8.00 Nws. 8.05 Op een klein stationnetje 's morgens in de vroegte. 9.00 In de kaart gespeeld. 10.30 Concerto Mat- tinale. 12.00 Kamermuziek uit Scandi navië. Frit* Spits is vanavond weer te De- luisteren in „De Avondspits" op Hil versum 3 om 18.04 uur.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 17