mededelingen gemeentebestuur M i l 1 leiden 26tm30 sept.'83 PAGINA 14 Gemeenteraad Maandag 26 september a.s. om 19.30 uur. Agenda: Beëdiging en installatie van het nieuw benoemde lid van de Raad mevrouw P.M.L. Middendorp. Benoeming van een raadslid in verschillende raads- en nietzijnde raadscommissies. Benoeming ambtenaar burgerlijke stand. Benoeming leden Vorderingscommissie. Verdere behandeling vaststelling verordening op de medezeggenschap. Aankoop Baatstraat 5 t/m 9. "Sleutelplan" Politie. Klachtenbehandelingsprocedure Gemeentepolitie Leiden Bijdrage Stichting Medisch Sportkeuringsbureau i.o. Verklaring ingevolge artikel 74 Wet geluidhinder met betrekking tot zones langs wegen. Aankoop fabriekscomplex Rijndijk 56, 58 en 60 (Schrama Beheer B.V.) Meerjarenprogramma nieuwbouw en.renovatie. Werkkrediet Psychiatrisch Ziekenhuis Endegeest c.a. Aankoop panden Geregracht 8 en 30. Wijziging Afvalstoffenverordening. Bezwaarschrift Lingua Musica inzake instandhou dingssubsidie. Bezwaarschrift Interkerkelijk Petra-Jeugdkoor in zake instandhoudingssubsidie. Bezwaarschrift William Byrd Vocaal Ensemble in zake instandhoudingssubsidie. Sloop voormalige Barbaraschool aan het Leven daal/hoek Sint Joriss'teeg. Wijziging gemeentebegroting en begroting van aantal takken van dienst, dienstjaar 1983. Voorlopige vaststelling exploitatiekosten openbaar kleuteronderwijs 1981. Krediet voor de aanpassing en inrichting van het pand Breestraat 24 ten behoeve van de Directie Maatschappelijke Dienstverlening. Voorbereidingsbesluit gebied Oude Singel/Nieuwe Mare. Terugkoop perceel grond industrieterrein Meren- Verkoop 6 gemeentewoningen aan de "Vereeni- ging tot bevordering van den bouw van Werk manswoningen". Verkoop Endegeesterstraatweg 25. Energiebesparingsplan voor een aantal scholen. Verzoeken om medewerking. Voorzieningen ten behoeve van openbare scholen. Verslag minderhedenbeleid. Vestiging dependance Louise de Coligny-scholen- gemeenschap in Leiderdorp. Wijziging begroting 1983 Psychiatrisch Ziekenhuis Endegeest c.a. Bepaling definitieve vorminhoud en juridische po sitie van het Leids Educatief Sentrum. Rekening-courantkrediet restauratie Gereformeer de Kerk, Herengracht 68-70. Raads- en commissie vergaderingen Commissie voor Economische Aangelegenhe den. Woensdag 28 september a.s. om 21.30 (na afloop gez. verg. R.O.V. E.A.) in de koffiekamer van het stadhuis. Agenda: Wijziging gemeenschappelijke regeling E.B.R. IRv. 265). Vaststelling Vleeskeuringsverordening (Rv. 276). Commissie voor Maatschappelijke Aangelegen heden, Volksgezondheid, Cultuur en Sport. Donderdag 29 september a.s. om 20.00 uur in de raadzaal van het stadhuis. Agenda: Notitie RIAGG. Éénmalige uitkering. Renovatie Steenschuur 21. Krediet sportzaal Morssingel. Sanctiebeleid. Bovenstaande raads- en commissiever gaderingen zijn openbaar. Wie meer wil weten over de te behan delen agendapunten kan daarvoor te recht aan de informatiebalie in de hal van het stadhuis. Of bel even: 254103. Overige vergaderingen Verleende bouw vergunningen Werkgroep De Camp. Maandag 26 september a.s. om 14.00 uur in het Leidse Volkshuis aan de Apothekersdijk. Agenda: Stand van zaken met betrekking tot: - de verwervingen en de te onteigenen percelen; - de woningbouwplannen voor het binnengebted; - de infrastrukturele werken; - de bouw van de school. Bouwplannen. Voor informatie kunt u bellen 25 45 05. Deelcommissie gemeente-archief. Maandag 26 september a.s. om 16.00 uur, gemeente-archièf. Agenda: Jaarverslag 1982. Begroting 1984, bezuinigingsvoorstellen. Legestarieven. Tentoonstellingen. Cursus oud-schrift. Voor informatie kunt u bellen 25 41 72 Cs ochtends). Burgemeester en wethouders hebben op 20 septem ber de volgende bouwvergunningen verleend: - de Sitterlaan 16a, inwendig verbouwen woning; - Kloksteeg 11-11a, aanleg huisriolering; - Mecklenburgerstraat 16, wijzigen van het plan waarvoor reeds eerder vergunning is verleend; - Munnikenstraat 1a en 1b, verbouwen tot bestuurs- huis en kantoor; - Hoge Rijndijk 360, aanbouwen keuken, portaal en berging; - Zandzegge 19, plaatsen dakvenster in voorgevel- dakvlak; - Wollegras 13, plaats dakvenster in achtergeveldak- vlak; - Julianastraat 60, plaatsen dakkapel in voorgevel- dakvlak; - Utrechtse Jaagpa.d 53, aanleg huisriolering; - Stokroos 4, aanbrengen raamkozijn in rechter zij gevel; - Driemasterwal 55, plaatsen lichtkozijn in achter gevel; - Noordeinde 17, aanleg huisriolering; - Haagweg 59, bouwen voor- en achtergevel van een opslagplaats; - Cosijnstraat 14, aanbouw serre; - Roodenburgerstraat 6, aanleg huisriolering; - Van Bemmelenstraat 28, inwendig verbouwen wo ning; - de Mey van Streefkerkstraat 62, inwendig verbou wen woning; - Utrechtse Jaagpad 48, aanleg huisriolering; - Utrechtse Jaagpad 54, aanleg huisriolering; - Utrechtse Jaagpad 49, aanleg huisriolering; - Drie Octoberstraat 18-18a, aanleg huisriolering. Indien u door het verlenen van een bouwvergunning rechtstreeks in uw belang bent getroffen, kunt u bin nen 30 dagen na dagtekening van de bouwvergun ning op grond van de wet AROB een gemotiveerd be zwaarschrift indienen bij burgemeester en wethou- Tevens kunt u, indien de onmiddellijke uitvoering van het besluit onevenredig nadeel voor u meebrengt, op grond van de Wet op de Raad van State schorsing van de bouwvergunning aanvragen bij de Voorzitter van de afdeling Rechtspraak van de Raad van State, Binnenhof 1, 2513 AA 's-Gravenhage. Informatie is te verkrijgen iedere werkdag tussen 11.00 en 12.00 uur bij de directie bouw- en woning toezicht, Stadsbouwhuis, Langegracht 72, Postbus 148, 2300 AC Leiden (telefonisch bereikbaar 071- 254911). Werkgroep Herengracht/Zijlsingel. Dinsdag 27 september a.s. om 14.00 uur in de Pancrat op het Ir. Driessenplein. Agenda: Bouwplan terreintje hoek Oosterkerkstraat/ Waardgracht. Bouwplan terrein Minnebroersgracht/Binnenoost- singel. Inrichting woonomgeving bij het bouwplan Kem- peneers. Aanbrengen rollagen op de walmuren. Verkeersmaatregelen Langestraat. Werkzaamheden aan walmuren, bruggen en riole ringen in het gebied tussen de Haven en de Zuid singel. Nieuwbouwplan terrein Kempeneers en de restau ratie van de panden Oranjegracht 12 en 14. Voor informatie kunt u bellen 25 45 05. Deelcommissie Stedelijk Museum "De Laken hal". Dinsdag 27 september a.s. om 16.00 uur, biblio theek van het museum. Agenda: Tentoonstellingsrooster. Aankoopvoorstellen. Procedure aankoopbeleid moderne kunst. Aanbieden schilderijen catalogus. Aanbieden losbladig informatie-systeem. Voor informatie kunt u bellen 25 41 72 Cs ochtends). Monumentencommissie. Dinsdag 27 september a.s. om 19.30 uur in ka mer 234 van het stadhuis. Agenda: Bouwplan voor de panden Breestraat 146 en Bo termarkt 21-22. Ontwerp-advies tot plaatsing van het pand Bree straat 146 op de gemeentelijke monumentenlijst. Ontwerp-advies tot plaatsing van het Tieleman Et Droskomplex (Mosterdcomplex), Middelstegracht 83, 83a, 87, 89a, 89b en Uiterstegracht 88, 90, 136 op de gemeentelijke monumentenlijst. Ontwerp-advies met betrekking tot de plaatsing van de panden Begijnhof 1/1a, 2/2a en 3/3a op de gemeentelijke monumentenlijst. Advies tot plaatsing van het pand Langegracht 8-12 (het kantoorpand van het voormalig fabrieks- komplex Clos Et Leembruggen) op de gemeentelij ke monumentenlijst (stukken bijgevoegd). Advies tot plaatsing van de Zuiderkerk, Lammen- sihansweg 15, op de gemeentelijke monumenten lijst (stukken worden zo mogelijk tijdens de verga dering uitgereikt). Diskussie over de opgesteld inventarisatie van de aktiehaarden 00-16 en 00-23 (tussen Breestraat, Mooi Japiksteeg, Pieterskerkgracht, Diefsteeg, Langebrug en Pieterskerkchoorsteeg) (stukken reeds in uw bezit). Diskussie over de opgestelde inventarisatie van de aktiehaarden 00-26 en 00-27 (tussen Breestraat, Rapenburg, Langebrug en Mooi Japiksteeg). Diskussie over de opgestelde aanvullende, inventa risatie van de aktiehaarden 00-08 en 00-09 (tussen Breestraat, Gangetje, Botermarkt en Koorn- brugsteeg) en 00-10 en 00-12 (tussen Breestraat, Steenschuur, Langebrug en Ketelboetersteeg). Voor informatie kunt u bellen 25 45 08. Voor informatie "overige vergaderin gen" zie telefoonnummer(s) contact personen onderaan agenda's Ruimtelijke ordening Bestemmingsplan Hogewoerd e.o. Bij hun besluit van 24 mei 1983 nr. B 21311/1 hebben Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland het bestem mingsplan Hogewoerd e.o. gedeeltelijk goedge keurd. Aan een aantal onderdelen van het bestemmingsplan is goedkeuring onthouden. Het bestemmingsplan Hogewoerd e.o. werd eerder nl. op 7 december 1981 door de gemeenteraad vast gesteld. (Raadsvoorstel nr. 280 van 1981). Het gebied Hogewoerd e.o. wordt begrensd door het water van de Nieuwe Rijn, het Gangetje, de Kore- vaarstraat, de Garenmarkt, de Kaardesteeg, de Sint Jorissteeg, het Levendaal, de Plantage en het Utrechtse Veer. Met ingang van dinsdag 27 september 1983 liggen het genoemde besluit en het bestemmingsplan gedu rende een maand voor een ieder ter inzage in kamer 241 van het Stadsbouwhuis Langegracht 72 te Lei den. Gedurende deze termijn kan een ieder, die zich tijdig met bezwaren zowel tot de Gemeenteraad als tot Ge deputeerde Staten heeft gewend beroep instellen bij de Kroon. Gelijke bevoegdheid komt toe aan een ieder, die tijdig bij Gedeputeerde Staten bezwaar heeft gemaakt te gen wijzigingen, welke de Gemeenteraad bij de vaststelling in het ontwerp heeft aangebracht, alsme de aan een ieder, die bezwaren heeft tegen de ge deeltelijke Onthouding van Goedkeuring. De beroepschriften dienen te worden gericht aan H.M. de Koningin en moeten in tweevoud worden in gediend bij de afdeling voor de Geschillen van Bestuur van de Raad van State, Binnenhof 1, 2513 AA te 's Gravenhage. Restauratieplannen voor het pand Hooigracht 38 en Hogewoerd nrs. 179, 181 en 183 Met ingang van maandag 26 september 1983 liggen gedurende 14 dagen ter inzage in kamer 241 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72 te Leiden. a. het restauratieplan voor het pand Hooigracht 38 t.b.v de realisering van wooneenheden en bergin gen in de tuin; b. het restauratieplan voor de panden Hogewoerd nrs. 179, 181 en 183 t.b.v. de realisering van 8 driekamerwoningen en 2 tweekamerwoningen en bergingen in de tuin. Bouwplan a. is begrepen in het bestemmingsplan Pancras-West en bouwplan b. in het bestem mingsplan Hogewoerd e.o.. Deze bestemmingsplan nen liggen ter eindbeoordeling bij de Kroon. De bouwplannen passen in deze bestemmingsplannen na gebruikmaking van enkele vrijstellingen. Het voornemen bestaat voor beide bouwplannen vooruitlopend op het van kracht worden van ge noemde bestemmingsplannen een bouwvergunning te verlenen met toepassing van het bepaalde in artikel 50, lid 8 van de Woningwet. Hiertegen kunnen schriftelijk bezwaren worden inge diend bij Burgemeester en Wethouders van Leiden, postbuS"9100, 2300 PC Leiden, gedurende bovenver melde termijn. Diversen Informatieavond bewoners en omwonenden Da Costastraat/ Haagweg Op dinsdag 27 september a.s. zal in het Leonardus clubhuis, Haagweg 14, een informatieavond worden gehouden m.b.t. het ontwerp-bestemmingsplan Lei- den-Zuid-west herziening 1983. Dit ontwerp heeft be trekking op het gebied dat globaal begrensd wordt door de Da Costastraat, de Haagweg, Haagweg no. 60 en de achterzijde van de tuinen van de langs de Haagweg gelegen woningen. Tijdens deze informa tieavond zal het plan worden toegelicht door verte genwoordigers van de directie Ruimtelijke Ordening. Aanvang 20.00 uur. Sportfeest in de Vijf Meihal 25 september Vijf Meihal 15 JAAR Zondag 25 september 1983 is het alweer 15 jaar gele den dat de sporthal vijf mei in gebruik werd geno men. In het kader van dit 3e lustrum zijn er door enkele bin nensporten demonstratie wedstrijden georganiseerd op zondag 25 september van 13.00-18.00 uur. Iedere sportliefhebber is op zondag 25 september a.s. van 13.00-18.00 uur, of een deel daarvan, van harte welkom om van deze demonstratiewedstrijden te ge nieten. Amateursport op haar best Gratis toegang Programma 13.00-14.00 uur Handbal Mercasol/Saturnus -Eredivisie ver. (heren). 14.00-15.00 uur Volleybal Donar - Gemini Kangeroes (heren). 15.00-16.00 uur Judo. Jiu Jitsu. Karate Sportscho len Ko Bushido en Shotokan. 16.15-18.00 uur Basketball Oud Bonastars - Oud Punch/Argos (heren). U ziet een prachtig programma en wij hopen op uw komst in de sporthal. De gezellige kantine is geo pend. Mededelingen i.v.m. de 3 ok tober festiviteiten Volgende week beginnen de verschillende voorberei dingen voor de 3 oktober-festiviteiten. Hieronder volgt een opsomming van de verkeersafwikkeling en overige aktiviteiten, die wellicht voor u van belang kunnen zijn. Ook in de mededelingen, welke op 30 september a.s. in dit blad zullen verschijnen, zal nog nadere informa tie worden verstrekt. Verkeersmaatregelen In verband met de opbouw van het lunapark en ande re attracties zal in de periode van 27 september tot en met 5 oktober a.s. het verkeer hier en daar worden omgeleid. Zo zal op dinsdag 27 september de rijweg achter mo len De Valk en de Valkbrug aan het verkeer worden onttrokken. Op woensdag 28 september wordt de Lammermarkt en de Schuttersveld weg voor het verkeer afgesloten. Tenslotte zal op donderdag 29 september de Nieuwe Beestenmarkt voor het doorgaand verkeer worden afgesloten. Door middel van bebording zal de omleidingsroute tij dig worden aangegeven. Parkeren De volgende parkeerterreinen kunnen op de daarbij vermelde dagen niet worden gebruikt: - Schuttersveld: van maandag 26 september t/m 4 oktober; - molen "De Valk": van dinsdag 27 september t/m 4 oktober; - Lammermarkt: van woensdag 28 september t/m 4 oktober. Op zaterdag 1-, zondag 2- en maandag 3 oktober zal het parkeerterrein Beestenmarkt, de Oude Singel, voor zover gelegen tussen de Korte Mare en de Nieu we Beestenmarkt, de Korte Mare (onevenzijde der huisnummers), de Turfmarkt en de 2e Binnenvest gracht door de warenmarkt worden ingenomen. - Kaasmarkt: op zaterdag 1 oktober van 17.00 tot 20.30 uur; - Garenmarkt: op maandag 3 oktober van 07.00 tot 13.00 uur; Voor nadere informatie kunt u zich wenden tot het stafbureau verkeerszaken politie, telefoon 149961, toestel 124. Openbaar vervoer In de periode van woensdag 28 september tot en met dinsdag 4 oktober a.s. zullen enkele maatregelen ten aanzien van de,busdiensten N.Z.H., CENTRAAL NE DERLAND en WESTNEDERLAND noodzakelijk zijn, t.w.: Vanaf woensdag 28 september 9.00 uur tot en met dinsdag 4 oktober zal lijn 43, komende van Wasse naar, rijden tot en van Leiden station. De halten tus sen Leiden station en St. Jorissteeg komen te verval len. Eveneens zullen gedurende bovengenoemde periode de lijnen 111, 112 en 113 van Centraal Nederland in de richting station rijden via Pelikaanstraat - Lange gracht Korte Mare - Haarlemmerweg - Willem de Zwijgerlaan - Schipholweg - station. In de richting Leiderdorp: Stationsplein - Schiphol- weg - Willem de Zwijgerlaan - Haarlemmerweg - Ma- resingel - Herensingel - Lage Rijndijk. De lijnen van de N.Z.H. en Westnederland zullen ko mende vanuit de Boommarkt rijden via het Kort Ra penburg - Prinsessekade - Blauwpoortsbrug - Steenstraat - Stationsweg. Op zaterdag 1 oktober tussen 18.30 en 21.30 uur en op maandag 3 oktober de gehele dag, zal er in beide richtingen via de Witte Singel-route en Morskwartier naar c.q. van het station worden gereden. Op maandag 3 oktober van 12.00 tot 15.00 uur zal de Burggravenlaan zijn afgesloten. Er wordt dan in beide richtingen via de Sitterlaan - Lorentzkade en Kanaal- weg gereden. De halten Moddermanstraat, Burggra venlaan en Hoge Rijndijk/Burggravenlaan komen dan te vervallen. Tijdens de bovengenoemde afsluitingen dient men dan ook met mogelijke vertragingen en/of vervallen bushalten rekening te houden. Leiden station en de ziekenhuizen zijn met alle normale lijndiensten - on danks de omleidingen - te bereiken. Ontheffingen Ontheffing drank- en horecawet. De Burgemeester deelt mee dat het verbod op het verkopen van zwak-alcoholische dranken op zaterdag 1 oktober en op maandag 3 oktober a.s. niet geldt voor houders van consumptietentjes, die met toestemming van B&W in de gemeente een stand plaats hebben. Het sluitingsuur voor alle consumptietenten is vast gesteld voor de avond van zaterdag 1 oktober op 24.00 uur en voor de avond van maandag 3 oktober op 01.00 uur. Ontheffing winkelsluiting. In verband met de 3 oktober-viering mogen winkels op 1 oktober a.s. tot 24.00 uur voor het publiek geo pend zijn. De sluitingstijd voor de avond van 3 oktober a.s. is vastgesteld op 01.00 uur. Deze ontheffing van de winkelsluitingswet geldt op bovengenoemde dagen ook voor de markthandel, de straathandel en de handel te water. Ontheffing sluitingsuur horecabedrijven. De Burgemeester deelt mee dat hij een algemene ont heffing heeft verleend van het sluitingsuur voor ver- gunnings- en verloflokaliteiten en consumptie-inrich tingen. Deze ontheffing geldt voor de avond van 1 oktober tot 03.00 uur en voor de avond van 3 oktober tot 02.00 uur. Op zondag 2 oktober a.s. gelden de normale sluitingsuren. Een volledig overzicht van het feestprogramma zal in de mededelingen, welke op 30 september a.s. ver schijnen, worden opgenomen. Hierop vooruitlopende wordt u op het volgende at tent gemaakt: - woensdag 28 september te 19.30 uur: repetitie ko- raalmuziek in het Waaggebouw. - op vrijdag 30 september zullen de dames van de bestuursleden van de 3 October Vereeniging feestelijke attracties aanbieden in rust- en ver pleegtehuizen. Stadhuis en Stadsbouwhuis 3 oktober gesloten Maandag 3 oktober zijn alle gemeentelijke instellin gen gesloten i.v.m. de viering van Leidens ontzet. Uitzondering is gemaakt voor het bureau Bur gerlijke stand in het stadhuis. Deze is geopend van 9.00 tot 10.00 en uitsluitend voor het doen aangeven van geboorte en overlijden. Warenmarkt van zaterdag 1 oktober De zaterdagse warenmarkt op 1 oktober gaat nor maal door, maar sluit wel om 16.00 uur de verkoop. Maandag 3 oktober geen brug- bediening Voor alle in Leiden geldende bruggen die i.v.m. be roepsvaart of rekreatievaart geopend kunnen wor den, zijn op 3 oktober geen doorvaartmogelijk- heden. Uitsluitend op afroep kan de Haagse schouwbrug op die dag wel bediend worden. II e Maandag kruispunt Churchill-laan- Haagweg vier weken afgesloten Maandag 26 september a.s. zal voor de duur van vier weken het kruispunt gedeelte Churchilllaan-Haagweg afgesloten zijn voor verkeer. Aannemersbedrijf Zwammerdam b.v. dat belast is met de uitvoering van het nieuw wegenbeloop i.v.m. de toekomstige Churchillbrug is nu zover, dat de laatste fase - het kruispuntgedeelte - onderhanden genomen wordt. Verkeersdeelnemers uit Leiden - Zuid-west en de ge meente Voorschoten moeten gedurende de werk zaamheden rekening houden met een omleiding. Leidseweg en Voorschoterweg zullen de meest aan gewezen omleidingsroutes vormen.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 14