üassenheim wil in drie jaar uim drie ton bezuinigen WD-Noordwijk wil goedkopere verbouwing St. Jeroenschool Gewestelijk Orkest wordt onmiddellijk opgeheven Zuid-Holland geeft ƒ100.000,- aan ontwikkelingssamenwerking Oegstgeest stemt in met Haaswijkplannen Jarinogebouw gaat tegen de vlakte Ei EIDEN/REGIO Ceidóc Courant VRIJDAG 16 SEPTEMBER 1983 PAGINA 7 enootschap Oud Rijnsburg ijgt geld voor aankopen JNSBURG De beheersovereenkomst tus- I het Genootschap Oud Rijnsburg en de ge- ente is enigszins gewijzigd. In de toekomst n het genootschap een krediet van maximaal 00 gulden krijgen, wanneer het een belang- ce aankoop wil doen. Dit deelde wethouder in der Meij gisteravond tijdens de gemeente- idsvergadering mee. nu toe reserveerde de gemeente weliswaar d voor het genootschap, maar omdat zij dit enlijk niet kon missen, viel het genootschap eens weer uit de boot. De heer W. de Mooij »F) vond dat het leek dat het genootschap en gemeente het niet zo goed met elkaar kon- 1 vinden. Hij vond dat het Genootschap het ht had om het als andere verenigingen voor ir belang en daarmee eigenlijk voor het be- g van alle Rijnsburgers op te komen. Hij g gaarne akkoord met deze aanpassing. Guus van Eisen nieuw raadslid PPR-Oegstgeest OEGSTGEEST Voor het begin van de raadsvergadering in Oegstgeest werd Guus van Eisen door burgemees ter mr, Sj. H. Scheenstra gisteravond feinstalleerd als raadslid voor de PPR, ran Eisen volgt Dik Sanders op. Na de beëindiging merkte de burgemeester op dat Van Eisen de raad met kennis van zaken tegemoettreedt omdat hij gerui me tijd deel uitmaakte van de scha- duwfractie van de PPR. Een tegemoet- treden in het perspectief van het die nen". Van Eisen bedankte zijn voor ganger, Dik Sanders, voor z'n werk en inzet. „Ik hoop in goede samenwerking en verstandhouding mijn werk te kun nen doen", aldus Van Eisen. Twee maanden cel voor rijschoolhouder DEN HAAG/ALPHEN AAN DEN RIJN De Haagse recht bank heeft de 42-jarige autorijschoolhouder uit Alphen aan de Rijn na een eis van vier maanden gevangenisstraf van twee maanden voorwaardelijk, veroordeeld conform de eis. Verdachte was voorzitter van de Stichting Rijnstreek Aktief in de periode van 16 november 1981 tot 31 januari 1982 toen hij failliet was verklaard. Hij had toen onrechtmatig schulden be taald waardoor andere schuldeisers in hun rechten werden aan getast. Met de administratie was het hopeloos gesteld en ver dachte zou hebben nagelaten bepaalde bescheiden terbeschik king te stellen van zijn curator. Hij zou tweemaal duizend gul den hebben betaald voor huren van een auto. Verdachte was ook in 1973 failliet verklaard. Hij gaf te kennen dat veel van de problemen te wijten zijn aan de omstandigheden dat hij door de gemeente genoodzaakt was om te verhuizen. De Gaay Fortman en Faber bij vredesweek Leiderdorp LEIDERDORP De voormalige PPR-voorman Bas de Gaay Fortman en de secretaris van het Interkerkelijke Vredesberaad, Mient Jan Fa ber komen in het kader van de Vredesweek naar Leiderdorp. Op 18 september, de Vredeszondag, houdt De Gaay Fortman om half zeven een meditatie in de r.k. Menswordingkerk aan Heelblaadjespad Voor ganger in deze vredesgebedsdienst, die onder auspiciën van de werk groep IKV-Leiderdorp wordt gehouden, is pastoor J. Olsthoorn. Muzi kale medewerking, met onder meer fluit en viool, wordt verleend door de families Bavinck en Ploeger. Mient Jan Faber houdt dinsdag 27 sep tember om acht uur een spreekbeurt in Muzenhof over de kernwapen- problematiek. Deze avond wordt georganiseerd door het comité Leider dorp voor Vrede. Het is een vervolg op de discussieavond die de VVD afdeling Leiderdorp in het voorjaar in Muzenhof over de kernwapens heeft gehouden. De sprekers op die avond, Knip en Vermeulen spra ken zich toen voor plaatsing van de nieuwe kernwapens uit. Reden voor het comité Leiderdorp voor Vrede een tegenavond te organiseren. VVD-voorzitter Beek heeft zijn medewerking toegezegd en zal met zo veel mogelijk leden de discussieavond bijwonen. Man krijgt cirkelzaag in knie HAZERSWOUDE Een 27-jarf- ge man uit Waddinxveen raakte gistermorgen gewond toen hij in Hazerswoude-dorp een draaiende cirkelzaag op zijn knie terecht kwam. De man was aan de bur gemeester Smitweg asbestplaten aan het doorzagen. Om wat mak kelijker te kunnen werken, haal de hij de beveiliging van de ma chine af Deze beveiliging zorgt ervoor dat bij het loslaten van het apparaat, de zaag onmiddel lijk stopt met draaien. Omdat de man uitgleed, viel de draaiende zaag op zijn knie. Hij moest voor zijn verwondingen per ambulan ce naar het AZL worden ver- SSENHEIM De ge- ente Sassenheim wil de mende drie jaar ruim 1.000 gulden bezuini- i. Dit plan is vervat in :uinigingsvoorstellen, de gemeentelijke com- ssies voor volkshuisves- g, welzijn en financiën eerste drie dagen van volgende week krijgen jrgelegd. De bezuini- gsvoorstellen volgen de in juni gepresen- rde meerjarenbegro- waaruit blijkt dat senheim vanaf 1986 enorme tekorten te mpen zal krijgen. bezuinigingen zijn pas in 6 echt nodig. Volgens de meerjarenraming zal de ge meente in dat jaar een tekort op de begroting hebben van een kwart miljoen gulden als gevolg van de bezuinigingen van de rijksoverheid. Omdat dat een forse inspanning zal vergen, na alle bezuinigingen die de afgelopen jaren al zijn aangebracht, hebben B en W besloten de komende jaren langzaam naar dat streefbe drag van 250.000 gulden toe te werken. Met de voorstellen die nu zijn gedaan, en die nog door de gemeenteraad moeten worden goedgekeurd, willen B en W in 1984 86.000 gulden be zuinigen, in 1985 110.000 gul den en in 1986 107.000 gulden. Eén van de besluiten behelst uittreding uit de Stichting Jeugdtand verzorging. Omdat de verzorging daarvan nu ge heel is opgenomen in het zie kenfondspakket, achten B en W deelname aan de stichting niet meer noodzakelijk. Overi gens zal dit voornemen niet direct geld opleveren. Volgens de gemeenschappelijke rege ling is de gemeente verplicht na opzegging van het lidmaat schap nog drie jaar lang de bij drage te betalen. In 1989 kan, als nu tot uittreding wordt be sloten, pas voor het eerst op deze post worden bespaard en wel met een bedrag van 5.600 gulden. De markt kan vanaf volgens jaar 10.000 gulden minder kos ten vanwege de verplaatsing naar de Hoofdstraat. Er hoeft dan geen toiletruimte meer te worden gehuurd en bovendien hebben de marktkooplieden voorgesteld zelf meer schoon- maakwerkzaamheden te ver richten. Een bedrag van 42.500 gulden kan op tafel komen door strookjes openbaar groen volgend jaar te gaan verkopen aan omwonenden. Daardoor kan uitbreiding van de plant soenendienst, als gevolg van de overname van de provincie van de Hoofdstraat, achterwe ge blijven. Andere voorstellen behelsen een huurverhoging voor de gemeentelijke sporthal met tien procent en van de gym nastieklokalen met twintig procent. Dit levert de gemeen te jaarlijks 7.500 gulden op. Overname van de taken van de milieu-ambtenaar, die eind volgend jaar met pensioen gaat. door andere ambtenaren levert de gemeente het eerste jaar 60.000 gulden op en de twee latere jaren steeds nog eens 7.000 gulden. De subsidie voor het gods dienstonderwijs op openbare scholen willen B en W ook la ten vervallen. Opbrengst: 7.000 gulden. Als argument daar voor wordt aangevoerd dat er van uit mag worden gegaan dat ouders bewust voor open baar onderwijs kiezen. Verder stellen B en W voor de subsi dies op het sociaal-cultureel werk te verminderen door de deelnemers meer zelf te laten betalen, het gebouw Ontmoe ting niet meer van de kerk- voorgdij te huren wegens min der gebruik, de bijdrage aan de muziekschool te verminde ren door een hogere eigen bij drage van de leerlingen en zelf meer werkzaamheden uit te voeren aan de gemeentelij ke voetrbalterreinen. Tot slot wordt voorgesteld woningzoe kenden voor het inschrijven op de wachtlijst een bedrag van 25 gulden te vragen. odse meikever uit ow op Duinrell ISSENAAR Recreatie- k Duinrell heeft na langdu- felle protesten van de dse gemeenschap in ons d, nu toch besloten „Moshe Meikever" uit de zoge- mde Insektenshow te ha- Moshe is een met zwaar isch accent pratende mei die volgens enkele se organisaties alle nega te vooroordelen jegens jo- i bevestigt. Het diertje is i geestelijke creatie van ca- •etier Robert Paul en musi- i Hans Vermeulen. De tekst waarschijnlijk nauwelijks anderen, zo liet een woord- rster vandaag weten. De ;cteur van het recreatie- k. H.J.R. Graaf van Zuylen Nijevelt, liet eerder weten n mogelijkheid te zien Mos- lit de show te halen, omdat seizoen nog in volle gang en de show dan tijdelijk 'elegd moest worden. Nu seizoen ten einde is, be lt de mogelijkheid tot ver- iering van Moshe wél. rigens blijft de heer Van rlen van Nijevelt van me- g dat Moshe een „onschul- creatie is. „In verhou- g hebben niet zoveel men- geklaagd, maar degenen dit toch hebben gedaan de- dit zo indringend, dat ik e beslissing heb genomen", Us de heer Van Zuylen. akt. Ta jljten SO. bes Ook Leide REPAf ht. Elk Oen 2- /ond v e Hen >47, li 5RTAG naar Beml toeten Voorhoutse oranjefeesten vurig van start Met het afschieten van twee vuurpijlen startte burgemeester M.Th. van de Wouw gisteravond om acht uur de grote lampionnenoptocht. Hiermee gingen de najaarsfestiviteiten in Voorhout officieel van start. Honderden kinderen stapten kordaat gewapend met een kleurige lampioen achter de zes muziekverenigingen aan die hun medewerking verleenden aan deze traditionele optocht. Na afloop van de rondgang door het dorp die eindigde op het kermisterrein, die eveneens geopend werd door de burgervader, gaven de diverse muziekkorpsen uit de streek een wervelende show ten beste waar door een duidendkoppig publiek en vooral door de bejaarden uit Huize Agnes volop van werd genoten. Groot was de verrassing toen aan het einde van het programma de Voorhoutse muziekvereniging St. Caecilia verscheen in een totale nieuwe „outfit". De schitterende rood met zwarte uniformen oogstten alom bewondering. Raad Rijnsburg bezorgd over voortbestaan peuterspeelzaal RIJNSBURG De hele Rijnsburgse raad sprak gister avond zijn zorg uit over het voortbestaan van de peuter speelzaal. Behalve de begro ting, die het bestuur van de stichting ingediend had, was er ook een meerjarenraming waarin het er voor de peuter speelzaal, maar ook voor de gemeente Rijnsburg niet zo rooskleurig uitzag. Na 1984 zal de peuterspeelzaal het steeds moeilijker krijgen met een sluitende exploitatie. Via ingrijpende maatregelen lukt dit in 1984 nog wel, maar in 1985 is dit niet meer moge lijk zonder dat de gemeentelij ke subsidie wordt verhoogd. Aan de ouders is dan al een hogere bijdrage gevraagd. De diverse fracties waaronder de heer V.d. Zwet (CDA) en J. K. de Mooij (PvdA) drongen er op aan zo gauw mogelijk met net bestuur om de tafel te gaan zitten en te zoeken naar mogelijkheden. De heren Van Egmond (GPV), W. de Mooij (RPF) en K. Brul (VVD) wa ren het hier van harte mee eens. [OVINCIE STOPT SUBSIDIE !N HAAG Provincia- Staten van Zuid-Hol- ïd hebben gisteren be lten geen geld meer ter schikking te stellen lor het voortbestaan van Gewestelijk Orkest, erdoor is de laatste sub- iebron van het orkest ^gedroogd. der hadden Rijk en ge enten al de subsidiekraan htgedraaid. Wel zal het nog )r dit jaar resterende bedrag i vijf ton uit het provincie- jdS besteed kunnen worden het college wordt gevraagd de begeleiding van de Zuidhol landse koren te waarborgen. Nieuw beleid Mevrouw Gunther zegde toe in november met een raam plan voor een nieuw provinci aal muziekbeleid te komen. Daarin zullen koorbegeleiding, educatiéve projecten en diri- gentenpraktica aan bod ko men. Deze zogenaamde steun functies waren eerder aan het Gewestelijk Orkest nieuwe stijl toebedacht. In mei van dit jaar besloten Provinciale Staten dat het or kest nog tot mei 1984 kon aan een sociaal plan voor de orkestleden. Voorwaarde is wel dat het bestuur van het orkest tot onmiddellijke ophef fing overgaat. Reden voor de stopzetting is, dat het orkest niet heeft vol daan aan de subsidievoorwaar den: een taakstellend werk plan en een sluitende begro ting. Bovendien verweet het college het stichtingsbestuur besluiten niet uit te voeren. Gedeputeerde I. Gunther be loofde overigens wel uitvoe ring te geven aan een door de meerderheid der Staten ge steunde CDA-motie, waarin Het Vaderlands Fietsweekend. Dat is de Brabantse vennen stuk voor stuk leren kennen. Wij nemen a.s. vrijdag vrij en gaan op Vaderlands Fiets weekend. In Brabant. We hebben we een pensionnetje geregeld in de buurt van Oisterwijk. De fietsen nemen we op de auto mee. We maken tochten naar de vennen, Goorven en Flaar. Door de mooie Drunense duinen, bijna on-Nederlands met die schaars begroeide stuifzandkoppen. In Tilburg bezoeken we het schrijfmachinemuseum en in Raamsdonksveer zien we de antieke fietsen in het nationaal automobielmuseum. We wanen ons even in Rome bij het bekijken van de basiliek in Oudenbosch. Een grappige kopie van de echte Sint Pieter. De zondag fietsen we nog naar Baarle Hertog (een stukje België in Nederland) en Baarle Nassau (een stukje andersom). Na een rustig etentje bij het pension, zetten we de fietsen weer op de auto en gaan naar huis. fe fe De fietsenvakman, de boekhandel, de VVV's, de ANWB en stichting: fiets.', Postbus 7120, 1007JC Amsterdam, tel. 020 -44 69 93, hebben prima suggesties en boekjes voor allerlei Vaderlandse F ietweekenden. VVV's, a Een weekend op de fiets. Dan doe en zie je nog eens iets. voortbestaan, zij het in gewij zigde vorm. Omdat de rijks subsidie per 1 september weg zou vallen, werd een aanvul lende subsidie van 609.000 gul den opzij gelegd, voor de over bruggingsperiode van septem ber tot december. Voor het resterende seizoen in '84 zou nog het normale subsidiebe drag van 1,4 miljoen gulden beschikbaar worden gesteld. Het orkest zou zich in deze tijd moeten gaan concentreren op koorbegeleiding, educatieve projecten aan scholen en diri- gentenpraktica. Door de beslissing van Provin- ciale Staten blijft er voor het orkest niets anders over dan te stoppen. Behalve voor de or kestleden heeft dit ook belang rijke consequenties voor de Zuidhollandse koren, die al verplichtingen waren aange gaan met het Gewestelijk Or kest als begeleiding. Volgens de Koninklijke Chris telijke Zangersbond dreigt nu een aantal koren te verdwij nen en tenminste 20 koren staan volledig voor het blok. De bond noemt de beslissing dan ook volledig onverant woord en dringt er bij de Sta ten op aan in ieder geval de koorbegeleiding door het or- kest veilig te stellen. DEN HAAG De provincie Zuid-Holland heeft gisteren 100.000 gulden uitgetrokken voor ontwikkelingssamenwer king. Met dat geld worden tien projecten gesubsidieerd. Te vens werden de uitgangspun ten van het beleid op dit ge bied vastgesteld. Als belang rijkste uitgangspunt geldt dat de provincie als voornaamste taak heeft de eigen bevolking voor te lichten over de situatie in de Derde Wereld. Negen van de tien projecten waar voor door de Staten een subsi die is verleend, bewegen zich dan ook op het terrein van het bewustwordingsproces. Een project op een aantal vakoplei dingsscholen wordt gekoppeld aan een scholingsDroiect voor werkloze jongeren in de krot tenwijken van Nairobi in Ke nya. Gedeputeerde J.H. Boone wees er gisteren op dat het hier gaat om een proefjaar. Hij hoopte de begrotingspost in de toe komst te kunnen verhogen. De bescheiden middelen maken het vooralsnog onmogelijk om ook projecten op te zetten die rechtstreeks met ontwikke lingslanden verband houden. Zuid-Holland behoorde tot de laatste vier provincies die nog niets op het gebied van ont wikkelingssamenwerking on dernomen hadden. De andere drie provincies die nog niets op dat gebied doen zijn Utrecht, Noord-Holland en Zeeland. Dievenpaar stal portemonnees ALPHEN AAN DEN RIJN slaagden zij erin een porte- De politie heeft gisteravond monnee te stelen. Van vier ge- twee dieven aangehouden. Het vallen is aangifte gedaan bij de tweetal, een 23-jarige man en politie. Het tweetal heeft gis- een 27-jarige vrouw uit Al- teravond bekend en is na ver- phen, had het op portemon- hoor en het opmaken van een nees van winkelende mensen proces verbaal naar huis ge in het centrum en in de Rid- stuurd. derhof voorziqn. Tot vijf keer De voormalige St. Jeroenschool aan de Zeestraat. NOORDWIJK De VVD-Noordwijk wil voor de verbouwing van de St. Jeroenschool ten behoeve van JOIN niet meer dan 150.000 gulden uittrekken. Dat werd gisteren duide lijk tijdens een vergade ring van de raadscommis sie financiën. Op tafel lag het voorstel om 230.000 gulden voor de verbouw uit te trekken, zodat de Stichting Jongeren Initia tief Noordwijk (JOIN) het huidige bouwvallige on derkomen aan de St. Je- roensweg kan verlaten en ook de zijvleugel van het dorpshuis De Kuip niet meer nodig heeft. Met een beslissing hierover is redelijke haast geboden, omdat JOIN tot 1 februari nog een huurcontract met De Kuip heeft op bijzondere voorwaar den. In de tien jaar dat de jon gerenorganisatie in De Kuip zit, zijn bij wijze van uitzonde ring, de sterke huurverhogin gen en stijgende energiekosten niet doorberekend. Dat bete kent dat na 1 februari een fors bedrag meer betaald zal moe ten worden. Bovendien is de zijvleugel van het dorpshuis te klein voor het jeugd- en crea- tiviteitswerk. Een heel ander aspect vormt het huidige onderkomen in de voormalige openbare school aan de St. Jeroensweg. Al in 1979 toonde een bouwkundig onderzoek aan dat het gebouw in een slechte staat van onder houd verkeert. Het dak is slecht, vocht slaat door de mu ren en het stucwerk valt re gelmatig naar beneden. Slechts het minimale is gere pareerd, waardoor de onder houdskosten zeer hoog zijn. Al deze perikelen hebben er toe geleid dat de gemeente al geruime tijd geleden besloot naar, een andere ruimte om te zien en die werd gevonden in de leeggekomen St. Jeroen school aan de Zeestraat. In op dracht van de gemeente is een verbouwingsplan gemaakt en de kosten hiervan worden ge raamd op 230.000 gulden. Hierbij wordt ervan uit gegaan dat JOIN zelf werkzaamheden binnen het gebouw verricht en ook zelf voor de inrichting zorgt. De oude school telt twaalf lo kalen. Daarin zouden de vijf afdelingen van JOIN in kun nen worden ondergebracht. Dat zijn de jeugdafdeling (6- tot 12-jarigen), de tienerafde ling (12- tot 15-jarigen), de werkgroep jongeren (16- tot 30-jarigen), de afdeling vol wassenen creatief.en de afde ling W A.O. Voor het geval de ruimte dan nog te klein mocht blijken te zijn, wordt in het achterhoofd de mogelijkheid gehouden een lokaal in het ge bouw 't Klavertje te verhuren, aan JOIN voor het cursus werk. Overigens levert de ver huizing van JOIN naar de school de gemeente jaarlijks een besparing van 11.800 gul den op. VVD-woordvoerder J. Smit stelde gisteren dat volgens zijn fractie de aanpassing van het gebouw aanmerkelijk goedko per moet kunnen. De VVD denkt daarbij aan het multi functioneel maken van ver schillende ruimten, waardoor meerdere afdelingen er ge bruik van kunnen maken. Hij stelde dat uit het programma van JOIN blijkt dat veel acti viteiten van de stichting niet op hetzelfde tijdstip zijn ge pland, waardoor meervoudig gebruik mogelijk moet zijn. PPR-woordvoerder C. Verwey stelde echter dat dat geen ver betering voor JOIN zou bete kenen. „Op papier blijkt meer voudig gebruik mogelijk, maar in de praktijk blijkt vaak dat dit problemen oplevert. De conflicten zullen hoog oplaai en. Dat is verkeerde zuinig heid van de VVD". Mevrouw J. Voorham (PvdA) voegde daaraan toe dat het program ma van eisen van JOIN veel uitgebreider was. „Dit is al een uitgeknepen begroting en bo vendien wil JOIN veel zelf doen. Ze zullen er nog voor moeten vechten via buiten staanders voldoende geld voor de inrichting te krijgen". CDA-spreker R. Dessing stelde tot slot dat zijn fractie instemt met het verbouwingsplan op voorwaarde dat het uitgetrok ken bedrag niet* wordt over schreden. OEGSTGEEST De struc tuurschets Haaswijk en het volkshuisvestingsplan zijn gis teravond met algemene stem men in de Oegstgeestse ge meenteraad aangenomen. Ver schillende raadsleden zwaai den het college lof toe over de wijze waarop het de kritiek op de structuurschets voor Haas- wijk had weerlegd. Het nieuwe PPR-raadslid G. van Eisen pleitte nog eens voor reservering van grond in Haaswijk voor de bouw van een lagere school. Tevens vroeg hij aandacht voor ande re bewoningsvormen. De soci alist Haasnoot constateerde dat Haaswijk voor wat betreft de woningbouw in een strom- versnelling is gekomen: „maar bouwen wij niet teveel voor anderen? Hoe staat het met de in Oegstgeest als woningzoe kenden ingeschreven?" D'66- er Wuisman: „Bij de woning bouw in Haaswijk moet het gemeentebeleid tot uiting ko men en het moet niet alleen volgens de economische wet ten gaan". Wethouder Van Hazel stelde dat er in Haaswijk geen schoolvoorziening tot stand ge bracht is tegen de achtergrond van het plan Haaswijk '76. De ontwikkeling in Haaswijk wordt afgestemd op het volks huisvestingsplan. Nu het zgn. deelplan 7 in versneld tempo wordt volgebouwd met onge subsidieerde koopwoningen kan de voetganger- fietsers- brug over het kanaal niet te lang op zich laten wachten, deelde Van Hazel verder mee. Een artikel in de regeling ge meenschappelijk Energiebe drijf Rijnland waarin wordt vastgesteld dat het verlies op .de gasleveranties gecompen seerd moet worden met winst uit de levering van elektricf- teit ondervond nogal wat te genstand bij het CDA. „Niet eerlijk tegenover een consu ment die alleen elektriciteit gebruikt" zo stelde Kake- beeke. Hij wilde zaken liever van elkaar scheiden. Zijn libe rale collega Rijks stelde dat het Energiebedrijf alle krach ten dient in te spannen om op de gasleveranties zonder ver lies te draaien. „Er zijn andere bedrijven die dat ook kun- WOUBRUGGE Het oude Jarinogebouw, naast vereni gingsgebouw De Wijk ver keert in slechte staat. De .raadscommissie welzijn sprak gisteravond over de mogelijk heden om het gebouw te slo pen. De ruimte, die dan vrij komt, biedt tal van mogelijk heden, aangezien zij centraal in het dorp ligt. Raadslid Jaap van de Vechte pleitte voor de bouw van een muziektent. De voltallige com missie vond dit een goed idee. De raadscommissie bezon zich tevens over een speel-, zwem- gelegenheid voor de jongere kinderen. Ook dit idee werd door de gehele commissie toe gejuicht De zaak zal verder in studie worden genomen om duidelijkheid te krijgen in de financiële en ruimtelijke as pecten van de zaak. Niet zo eensgezind was de raadscommissie over de subsi die, die de oudercommissie van de Esselyckerwoudeschool had aangevraagd voor „tussen- de-middag-opvang" De aan wezigheid op de school ervan juichte men toe. Lang niet ie dereen zag de gemeentelijke overheid als de aangewezen instantie, die in de kosten moest bijdragen. Zeker niet als de ouders door de geboden mogelijkheid op school geld verdienen. De commissie kwam er ook niet uit temeer omdat een aantal commissiele den ook nog tegen het aange vraagde bedrag van duizend gulden aanhikt. Tot een duide lijk advies kwam men met Blijft de vraag, wat B. en W. met betrekking tot de subsi die-aanvrage over enige tijd gaan voorstellen aan de raad

Leidse Courant | 1983 | | pagina 7