Felle kritiek op besluit van RPF- raadslid Voorhout draagt bij aan renovatie Dierenpark Wassenaar Subsidie voor jumelage-activiteiten Voorschoten Weer schoolzwemmen in Katwijk na overdekking van buitenbad IA «ï'CöidócSouratit Voorstel over televisiemasten in de maak ,Geen sprake van if wolken in Lisse" Joop Warmenhoven 30 jaar raadslid Alle goede dingen bestaan in drieën. .EIDEN CeidAcSomcwt WOENSDAG 14 SEPTEMBER 1983 PAGINA 1 lerkactie in Katwijk ATWIJK Om een gestolen fiets op eenvou- ge wijze weer bij de rechtmatige eigenaar te oen belanden start de politie in de maand ok- ,ber met de aktie „Goed gemerkt". Dit houdt dat fietsbezitters hun rijwiel laten merken et een postcode en een huisnmummer waar- ee het voor de politie een fluitje van een cent om een gevonden fiets terug te brengen, ut nu toe is het zo dat men op het bureau be- :hikt over tientallen fietsen waarvan de eige- aar niet komt opdagen en ook niet kan wor- in achterhaald. Fietsen die al geruime tijd i aan werden tot voor kort ééns in de zoveel jd verkocht aan een handelaar in Noord-Hol- nd, dit om te voorkomen dat de vroegere ei- maar eventueel in de eigen omgeving later ch nog met „zijn" rijwiel geconfronteerd ordt. De aktie „Goed gemerkt" zal door de ilitie in samenwerking met de korpsen in de gio worden gevoerd. Schoorsteenvegers op pad in Katwijk KATWIJK De Katwijkse politie heeft inmiddels vier klachten binnengekregen over wel erg dure schoorsteenve gers. Deze bieden hun dien sten huis aan huis aan. Alleen blijken de heren wat hogere prijzen te hebben dan de plaat selijke, erkende bedrijven. Voor een kapje op de schoor steen tegen vogels, kost nor maal zo'n 35 gulden, rekenen ze maar liefst prijzen van 150 tot 250 gulden. De politie advi seert iedereen niet met deze schoorsteenvegers aan de deur in zee te gaan. CDA Lisse ontstemd over wijziging zwembadrooster LISSE In de rondvraag van de raadsvergadering sprak CDA-fractievoorzitter H. Smith gisteravond zijn gramschap uit over het feit dat hij via-via had moeten horen dat het zwemba drooster van De Lis ingrijpend is gewijzigd. Een wijziging die, aldus Smith, naar zijn mening ook best wel eens aan de raadsle den bekend gemaakt zou mogen zijn. Graag wilde Smith van wethouder Meulemans-Seelen (VVD) weten hoe het nu allemaal zit. Wie beslist er, wie spreekt er in en wanneer mag de raad een en ander ook eens weten. Wethou der mevrouw Meulemans was zichtbaar verbaasd over de vraag stelling, want het is, zo merkte zij op, gebruikelijk dat het roos ter elk jaar in augustus wordt herzien. Wellicht dat met dit roos ter in de toekomst uit bezuinigingsoverwegingen het bad op maandag gesloten zal kunnen worden maar dat is toch echt een zaak die eerst in de raad zal worden besproken. „BERGMAN WIL GEEN VUILE HANDEN MAKEN' ATWIJK Het terug eden van het RPF- adslid E. J. Bergman uit gemeentelijke werk- oep jeugdbeleid is in de immissie Woningbouw, :onomische Zaken en ntmoeting fel bel^riti- erd. Er werd weinig ge- of gehecht aan de reden e Bergman voor zijn be- uit gaf (hij zou het niet »ns zijn met een bepaal- procedure die gevolgd De heer C. L. van Kes- ren (CDA) suggereerde bijvoorbeeld dat de PF op dit terrein geen lile handen wil maken via een goedkope smoes de pijp aan Maarten geeft. De werkgroep jeugdbeleid is destijds ingesteld om oplossin gen aan te dragen voor de pro blemen die er momenteel op dit gebied liggen. De werk groep wordt voorgezeten door wethouder W. van der Plas en bestaat verder uit de heer D. Parlevliet (VVD), P. B. N. de Jong (korpschef van politie), de ambtenaren H. van der Schee en P. Jehee en verder E. J. Bergman (RPF). De laat ste was al met de nodige schroom toegetreden en had al bij zijn installatie te kennen gegeven dat hij de eerste maanden als een proefperiode zou beschouwen. Toen de werkgroep haar eer ste beleidsstuk presenteerde, waarin een onderkomen voor de randgroepjongeren bepleit werd, distantieerde Bergman zich dan ook van de mening van de overige werkgroeple den. Met de opstelling van Bergman hadden die werk groepleden overigens niet de minste moeite. Het werd zelfs als een voordeel beschouwd wanneer in de werkgroep le den van verschillende achter gronden zouden samenwer ken. Men was dan ook zeer ver baasd dat Bergman de afgelo pen weken te kennen gaf zijn lidmaatschap van de werk groep te willen beëindigen. De heer H. van Mierlo (D '66): „Ik zou wel eens willen weten wat de motieven van de heer Berg man zijn. De werkgroep zou voor ons de belangen van de jeugd in zijn totaliteit behan delen. Er waren natuurlijk een aantal speerpunten zoals de kwestie van de randgroepjon geren maar verder zou er toch een raamwerk worden ont wikkeld voor het totale jeugd beleid. Je moet dan een erg goede reden hebben om je daaruit terug te trekken omdat je als raadslid toch een bepaal de verantwoordelijkheid hebt. Ik betreur dit buitengewoon en vind eigenlijk dat het niet kan". Van Mierlo zat hiermee op de zelfde lijn als de CDA'er Van Resteren. „Je hebt in die werkgroep geen zitting als RPF-man. Je zit er voor de hele bevolking. Ik heb er dan ook geen bewondering voor dat u na een meningsverschil over een onbeduidende proce durekwestie de jas aan de kap stok hangt". Volgens de heer Bergman was er geen sprake van dat hij zich aan zijn verantwoordelijkhe den onttrok. „Ik vond het niet langer verantwoord dat ik meewerkte aan de realisatie van ideeën die niet strookten met mijn opvattingen. Ik vond verder dat ik binnen de werk groep te negatief overkwam en aangezien je toch bereid moet zijn om je voor 100% in te zetten leek het me beter om zijn zetel ter beschikking te stellen". De commissie voor woning bouw, economische zaken en ontmoeting ging akkoord met de benoeming van mevrouw H. A. Hietkamp in de vacature Bergman. LISSE In een van de volgende raads vergaderingen zal de raad van Lisse een voorstel van het college in het kader van de televisie-antennes op daken tegemoet kunnen zien. Te veronderstellen valt, dat in dat voorstel niet zal staan dat het college de ooit in het leven ge roepen verordening waardoor het plaatsen van die antennes aan banden werd gelegd, wordt opgeheven. De kans is dan namelijk lang niet uitgesloten dat het binnen de kortste keren weer een hele mastbos van antennes op de daken zal zijn, gezien de vele klachten die er zijn met be trekking tot de kabeltelevisie. Want dat die klachten er zijn, werd ook tijdens de raadsver gadering in Lisse door enige raadsleden aangesneden. Het signaal laat duidelijk te wen sen over en de raadsleden bonden het college op het hart om een en ander luid en dui delijk te berde te brengen in het regionaal overleg en bij Casema. Loco-burgemeester De Kort memoreerde dat een en ander ook ontstaat doordat men de signalen vanuit Oegstgeest ontvangt, doch dat een andere oplossing nog niet mogelijk is zonder met auteursrechten in moeilijkheden te komen. Ook werden vragen gesteld over de mogelijkheid om te komen tot een alarmeringssysteem via de kabel (dus van huis uit naar de centrale), hetgeen door de heer De Kort welzeker moge lijk wordt geacht, maar dan dient men een dergelijke cen trale wel steeds bezet te hou den en dan komen dus wel wat financiële zaken aan de orde. OCO-BURGEMEESTER DE KORT: JSSE Er hangen geen jyjjwolken boven Lisse en Xwat gif en gevaar be- ftin Lisse niets aan de ld. Aldus merkte loco- rgemeester A. de Kort naar aanleiding van gen die CDA'er H. ith in de rondvraag i de gemeenteraadsver- lering stelde. Smith :1de meer helderheid te len hebben over wat er _,isse al dan niet aan de l<4nd is. ^-burgemeester De Kort vertelde dat Lisse zelf om een - onderzoek naar het terrein waar vroeger een gasfabriek heeft gestaan, heeft gevraagd, aangezien daar namelijk in de toekomst een pand zal worden neergezet. De waarnemend burgemeester (burgemeester moest wegens ziekte weer ver stek laten gaan) liet "er echter geen twijfel over bestaan dat het naar zijn mening veel te" ver gaat om uitgebreide gif- verhalen op te gaan hangen. Reden daartoe is er geenszins. Foto: De voormalige gas fabriek in Lisse. VOORHOUT Met een grote bos rozen op zijn plaats in de Voorhoutse raadszaal werd de fractievoorzitter van de partij Gemeentebelangen, Joop Warmenhoven, gisteravond wel kom geheten. Warmenhoven bleek al 30 jaar lid van de Voor houtse gemeenteraad te zijn, waarvan 17 jaren als fractievoor zitter. Acties om jeugdige personen in de gemeenteraad te krijgen, waren er in 1953 de oorzaak van dat Joop Warmenhoven in de gemeenteraad kwam als lid van de KVP. Rumoerige tijden waren het in Voorhout die periode. Voorhouts raad haalde met grote koppen de landelijke pers. Van de zittende raad verdween de overgrote meerderheid door deze jeugdactie. In 1966 stapte Joop Warmenhoven uit de KVP omdat hij de ver houding van 9 KVP'ers en 2 protestant christelijken niet re delijk vond. Warmenhoven achtte de tijd toen rijp voor een partij „zonder politieke kleur" en richtte de partij Gemeente belangen op. De bevolking steunde hem en met twee zetels kwam Gemeentebelangen in de raad. Sindsdien is Joop Warmenhoven onafgebroken lid van de Voorhoutse raad geweest en heeft in die jaren zelden verstek laten gaan. Een rasechte Voorhouter die zijn dorp en de be woners uitstekend kent en wiens slagvaardigheid kleur geeft aan de Voorhoutse gemeenteraad. Joop Warmenhoven. VOORHOUT De Voorhout se raadsleden zijn gisteravond met uitzondering van de partij Gemeentebelangen akkoord gegaan met het voorstel een fi nanciële bijdrage te leveren ten behoeve van de renovatie van het dierenpark Wasse naar. De meeste raadsleden noemden het een leuk voorstel en zeiden hier graag aan mee te werken. CDA-fractievoorzitter de heer P. Verdegaal vond de regio- functie van het park erg be langrijk en achtte het dieren park een belangrijke recreatie ve voorziening in de omge ving. VVD'er de heer W. Meij- "er legde er wel even de na druk op dat deze uitgave vol strekt eenmalig moest zijn, maar stelde vast dat het park voor Voorhouters beslist een functie had. Een heel ander geluid liet fractievoorzitter J. Warmen hoven van de partij Gemeen tebelangen horen. De heer Warmenhoven vond het alle maal wel leuk gezegd maar herinnerde de raad er aan dat de begroting van vorig jaar niet sluitend was en Voorhout de plaatselijke belastingen ie der jaar nog heeft moeten ver hogen. Warmenhoven vroeg zich tevens af of het park wel zo van plaatselijk belang was, en stemde tegen het voorstel. De bijdrage is gebaseerd op 35 cent per inwoner en dat bete kent voor Voorhout een be drag van 2450.-. Van het rijk krijgt het park een maximale bijdrage van 2,7 miljoen gul den. De bijdrage komt uit een pot van 175 miljoen gulden die het ministerie heeft voor het scheppen van werkgelegen heid in onder meer bosbouw, natuurbehoud en openluchtre creatie. De omliggende ge meenten betalen allemaal een bijdrage. De modernisering van het dierenpark begint waarschijnlijk tegen het eind van dit jaar. erontrusting |3ver uitrit STGEEST De af- van een oud pand van iirma Kamsteeg in de Ge itraat en de bouw van nieuwe garage op die its past volkomen in het itemmingsplan „Centrum" gstgeest. De werkzaamhe- worden uitgevoerd in kader van de plannen het garagebedrijf Kam- eg de vestiging in Oegst- :st „compacter" onder te ingen de ruimte waarin bedrijf thans is gevestigd te stoten. samenwerking met de ma Proper wordt hier een luwe bestemming gezocht, ook in nauw overleg met gemeente. Intussen is er een aantal bewoners van Willem de Zwijgerlaan !ge verontrusting ontstaan t betrekking tot de uitrit i de nieuw te bouwen ga- je. Voor zover bekend zal je ,een inrit aan de Gevers- "k aat komen en alléén een 8455 Irit aan de Willem de Zwij- Maan. De bouw van de ga le zal men niet tegen kun- houden vanwege de uit- De firma Kamsteeg mag uitweg naar genoemde he'in benutten. „Dat is een ci- recht". aldus burgemees- voc r Scheenstra. „Er is ook rake van een planologisch ïht en in hoeverre dit zich elkaar verhoudt wordt st' der bekeken". Bk Ta ,.5, lauw gevallen oor ^sjespensteek (apoi 1 sr-+PHEN AAN DEN RIJN vrouw uit de Alphense in 5 sterlaan raakte gistermid- i buiten westen toen zij F een wesp werd gestoken, diertje stak omstreeks vier de vrouw in de voet. En- s minuten later viel zij |w. De vrouw is per ambu- Fe naar het Rijnoordzieken- vervoerd. VOORSCHOTEN De werkgroep jumelage Voorschoten-Kring Kita Mali krijgt een subsidie van 1250 gulden, maar het gemeentebestuur gaat niet participeren in de stich ting. Tijdens de behande ling van dit onderwerp in de raadscommissie voor algemene zaken waren zo wel CDA als VVD de me ning toegedaan dat het een particulier initiatief moet blijven. Wel moet de gemeente bereid blijven om een ambtenaar bij stand te laten geven. PvdA/PPR wilde de stich ting de vorm geven van een echte jumelage met een be volkingsgroep uit de Derde Wereld, waar het gemeente bestuur daadwerkelijk bij be trokken moet worden. Ook D'66 wilde meer doen dan ambtelijke bijstand geven en een afvaardiging vanuit de gemeenteraad leek deze groepering wel zinvol. Bur gemeester Cannegieter be streed de mening dat jumela ge gevoerd moet worden vanuit het bestuur. Daaraan gaat volgens hem ook de ju melage in het kader van de eenwording van Europa met het Belgische Schoten veelal mank. Teveel op het niveau van het gemeentebestuur en te weinig vanuit de burgerij. De werkgroep jumelage met Kita Mali krijgt volledig de gelegenheid om thans plan nen te ontwikkelen en de be wustwording van eikaars culturen te stimuleren. Blijkt dat het projekt bij de burgerij' aanslaat, gezien de brede sa menstelling van de werk groep is daar alle kans toe, dan zal de raad niet achter blijven. Hoe die gemeentelij ke steun zal worden, zal af hangen van de aktiviteiten van de werkgroep. De commissie kon akkoord gaan met het rampenplan voor de gemeente. Volgens de burgemeester kan er eerst goed ingespeeld worden zo dra het plan ook door de ge-1 meenteraad aanvaard is. Het is een plan ter voorkoming van rampen in vredestijd. In het plan ontbreekt het ant woord op de vraag: „Wie be taalt de kosten na een ramp?" De praktijk heeft ge leerd dat indien een gemeen te de kosten niet kan dragen, dit over het algemeen door een hogere overheid opgelost wordt. De commissie nam een acht tal punten aan waarop bezui nigd kan worden in het ge meentelijk personeelsbeleid. Een van de belangrijkste punten betreft ontstane va catures. Een vacature zal niet zonder meer opgevuld wor den. Bij de gemeentebegro ting zal bepaald moeten wor den in welke vacatures niet meer zal worden voorzien. Verwacht wordt dat dit een belangrijk deel van de bezui nigingen op personeelsgebied zal zijn. KATWIJK Het school zwemmen in Katwijk, dat nu stilligt in verband met het uitbranden van het binnen bad, zal weer worden ver volgd zodra de voorziening om het buitenbad te over dekken, is gerealiseerd. Dat dit gaat gebeuren is inmid dels al voor honderd procent zeker. Tot aan het einde van dit schoolseizoen zal het dan nog zo zijn dat de derde, vierde en vijfde klassen van het lager onderwijs zwemles krijgen. Vanaf 1 augustus 1984, aldus heeft wethouder N. Parlevliet meegedeeld, zullen alleen de derde en vierde klassen kunnen zwemmen. Vanavond praten verschillende gemeentelijke commissies hierover. Het binnenbad van de „Miereweide", dat tot de grond toe afbrandde. Volgens de wethouder wordt met deze maatregel jaarlijks anderhalve ton op de onder wijsbegroting bespaard. Bo vendien is dit een uitsteken de gelegenheid om deze stap te nemen omdat met de bouw van een nieuw zwem bad een op deze maatregel afgestemde exploitatiebegro ting kan worden opgesteld. Veel weerstand verwacht Parlevliet dan ook niet tegen de plannen het schoolzwem men terug te brengen. Niet van de zijde van het zwem bad maar ook niet van de zij de van de schoolhoofden. De zwembadproblematiek wordt besproken in een ge combineerde vergadering van de commissies WEO (woningbouw, economische zaken en ontmoeting), RGO (ruimtelijke ordening, grond bedrijf en openbare werken) en FGE (financiën. Gemeen tebedrijven en eigendom men). Drie prima tennisballen verpakt in een handige koker, krijgt u cadeau voor het aanbrengen van een nieuwe abonnee voor deze krant. I Naam I Adres_ Postcode/Plaats Betaald wordt: 0 per maand met automatische afschrijWig van bank/girorekening,nr: 0 per kwartaal I Stuur een set tennisballen naar: Naam Adres__ Postcode/Plaats -Telefoon. I Stuur deze bon in open envelop-geen postzegelplakken- naar: I Leidse Courant. Antwoordnummer 996,2500 VD Den Haag nb. Indien daartoe aanleiding bestaat, kan een verzoek om een ^abonnement worden geweigerd. j Gepeperde brief voor Haaswijk bewoners OEGSTGEEST Tenminste veertien Oegstgeester-Haas- wijkbewoners kunnen dezer dagen van de gemeente een „gepeperde" brief verwachten naar aanleiding van het onei genlijk gebruik van de par keerruimte bij hun woning. Zij hebben de bij hun woning be horende parkeerruimte als tuin ingericht en de parkeer druk elders in de wijk onaan vaardbaar verhoogd door hun auto's op een andere dan de daartoe bestemde plaats te parkeren. Daardoor zou het kunnen voorkomen dat bijvoorbeeld een arts of bezoekers van de wijk de auto niet kwijt kun nen. Burgemeester Scheenstra noemt een dergelijke houding niet sportief ten opzichte van buren en medebewoners van de wijk. In de brief worden betrokkenen- gewezen op de verplichtingen in het koopcon tract en verder wordt hen op gedragen de parkeerruimte bij de woningen binnen twee maanden in de oorspronkelij ke staat te herstellen. Veel belangstelling voor ongesubsi dieerde woningen OEGSTGEEST Tijdens een woonexpo, georganiseerd door het Bouwfonds Nederlandse Gemeenten, werd enkele maanden gelegen in Oegst geest de ongesubsidieerde koopwoning geïntroduceerd. Het BNG bood er 35 aan in het deelplan 7 van Haaswijk. De belangstelling daarvoor bleek zó groot, dat er aan ge noemd aantal nog eens 75 werd toegevoegd. Van het to taal aantal woningen zijn er nog slechts vijf „in de aanbie ding". Inmiddels is de bouwvergun ning verleend en hebben GS te kennen gegeven geen be zwaar tegen de bouw te heb ben. Volgende maand wordt met de bouw begonnen. In het Haaswijkse deelplan 3 is men intussen begonnen met de bouw van 60 premie-huurwo ningen.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 7