Gemeentelijke tarieven in Leiderdorp gaan omhoog De Veen weer drie dagen in feestroes dagpuzzel BEGROTING VOOR 1984 SLUITEND GS brengen werkbezoek aan Alphen „Molenaarshuisje absoluut uniek" Pleidooi voor zelf afgraven vervuilde grond in Hazerswoude Ter Aarse gewond LEIDEN/REGIO CeidwOowuvnt Voor een uitgebreide agenda, ook voor de ko mende dagen raadplege men „UIT", de gratis we kelijkse bijlage van deze krant. bioscopen LEIDEN LUXOR (Stationsweg 19. tel. 071-121239): Heerseres der barbaren (16): 14.30, 19.00, 21.15. LIDO I (Steenstraat 39, tel. 124130) Octopussy (12); 14.30, 19.00, 21.15. LIDO II: Bad boys (16); 14.30, 19.00, 21.15. LIDO III: Merry Christ mas Mr. Lawrence (16); 14.30. 19.00, 21.15. LIDO IV: Flying high II (al); 19.00, 21.15. ma. di. ook 14.30. STUDIO (Steen- straat 39. tel. 133210): The mea ning ol life (16); 14.30. 19.00, 21.15. TRIANON (Breestraat 31, tel. 123875): An Bloem (12); 14.30, 19.00, 21.15. REX (Haarlemmerstraat 52, tel. 071- 125414); Vrouwtjes om bij aan te leggen (16); 14.30, 19.00, 21.15. KINDERVOORSTELLING LIDO IV 101 Dalmatiërs (al), wo. 14.30. ALPHEN AAN DEN RIJN EU ROCINEMA I (Van Boetzelaer- straat 6. tel. 01720-20800): An Bloem (12); 18.45, 21.00. wo. ook 13.45. EUROCINEMA II: Flashdance (al); 18.30. 21.15. wo. ook 14.00. EUROCINEMA III Octopussy (12); 18.30, 21.15. wo. ook 13.30. EUROCINEMA IV. Ghandi (al); 20.00. KINDERVOORSTELLING: EUROCINEMA IV: Peter en de vliegende autobus (al); wo. 13.45. VOORSCHOTEN GREENWAY THEATER (Schoolstraat 23-b, tel. 01717-4354): De vier vuisten hebben de tropenkolder (al); wo. 15.45 Toot8ie(al); di. 13.30, wo. 20.15. Querelle de Brest (16); ma. di. 20.15. KINDERVOORSTELLING: Pimpandoer; wo. 14.00. lenstuerlening APOTHEKEN De avond- en nachtdiensten van de apotheken in de regio Leiden worden tot vrijdag 16 september waargeno men door de Apotheek Aloë in de Apotheek Beker in Leiden e ONGEVALLENDIENST ZIEKEN HUIZEN LEIDEN Ongevallen- dienst elke dag Academisch Zie kenhuis behalve van dinsdag 13.00 u. tot woensdag 13.00 u. (Diaconessenhuis) en van vrijdag 13.00 u. tot zaterdag 13.00 u. (Elisabeth-ziekenhuis). BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Diaconessenhuis: Bezoekuur dagelijks van 16.00 tot 20.00 uur. Kinderafdeling dagelijks van 14.00 tot 20.00. Niet meer dan twee bezoekers per patiënt. De bezoektijden-regeling van het di aconessenhuis wordt met ingang van 1 juli as gewijzigd- Met in gang van 1 juli zijn de bezoektij den van 16.00 tot 17.00 uur en van 18.30 tot 19.30 uur Sint Elizabeth-ziekenhuis: Volwas senen dagelijks van 14.00-14.45 u. en van 18.30-19.30 u.; klasse- afdelingen ook 11.15-12.00 u. Kraamafdeling: dag. van 11.15- 12.00 u. (alleen voor echtgeno ten) van 15.00-16.00 u. en van 18.30-19.30 u. Kinderafdeling dag. 15.00-18.30 u. CCU (hart- bewaking) dag. van 14.00-14.30 u. en van 19.00-19.30 u. Inten sieve verpleging: dag. van 14.00- 14.30 u. en van 18.30-19.00 u. Sport-Medisch Adviescentrum: Spreekuur ma. 19.30-20.30 u. in het St. Elisabeth-ziekenhuis. Endegeest: Di. en vr. 13.00- 14.30 u zo. 11.00-12.00 u. en 14.00-15.00 u.; eerste klasse: de gehele dag. Academisch Zie kenhuis: Voor alle patiënten (be halve kinderen) zijn de bezoeku ren als volgt: Dagelijks 14.15- 15.00 u. en 18.30-19.00 u. Avondbezoekuur afdeling verlos kunde: 18.00-19.00 u. De Prae- maturenafdeling dagelijks van 14.30-14.45 u. en 18.30-18.45 u. Bezoek aan ernstige patiënten: wanneer aan ernstige patiënten doorlopend bezoek wordt toege staan kan de hoofdverpleegkun dige hiervoor speciale kaarten verstrekken. De bezoektijden van de kinderkliniek zijn dage lijks 15.00-15.45 u. en 18.30- 19 00 u. De bezoektijden van de kinderafdeling (alleen voor ou ders van kinderen kan er een af wijkende tijd afgesproken wor den met de hoofdverpleegkundi ge) zijn dagelijks van 14.15- 15.00 u. en van 18.30-19.00. Rijnoordziekenhuis: Dagelijks 14.30-15.15 u. en 18.30-19.30 u. Extra bezoek hartbewaking: 11.00-11.30 u. Extra bezoek va ders kraamafdeling: 19.30-20.30 u. Kinderafdeling 15.00-15.30 u. alleen voor ouders 18.00-18.30 Horizontaal: 1 zeevis; 8. stuk ge schut; 9. laagtij; 11. verachtelijk; 12. Verenigde Staten (afk.); 13. alvorens; 15. praatgrage vogel; 16. droesem; 18. hals v.e. vuurpijl; 19. tegenstelling van beroepsspeler; 20. de gezamenlij ke edelen; 21. geneesheer; 23. snelle loop; 25 snoer v.e. hengel; 26. voeg woord; 27. inhoudsmaat; 29. per soonlijk vnw., 30. grote ontvangka mer; 32. buitelpoppetje. Verticaal: 1 Europeaan. 2. maan stand (afk 3. waterkering; 4. ver bond; 5 elektrisch geladen atoom: 6. wereldorganisatie^afk.); 7. olieachtige vloeistof; 10. bedachtzaam; 12. tel woord; 14. schatten; 15. overrijp (van vruchten); 17. danspartij; 18. soort papegaai; 20. roofvogel; 22. vette zelfstandigheid; 24. doorzichtig weefsel; 27. tam. gedwee; 28. onbe zonnen; 30. muzieknoot; 31. voorzet sel. Oplossing eu ie :ts oe !|0P 92 '>ieuj LZ ;9|1» 'UZ Ueeius zz :pu8JB 02 'ee>| '81 ^leq Li :sjneq gi 'uauiEJ fl 'öujaaA zi :uapejaq 01 :|os/| l N A 9 uo! S '3!"n U ujep 3 2 tpeeMZ l -jeei -aninp '2E :uoies oe ;96 62 :Pniu 'LZ :ua 92 :wts 92 :uöj zz -*0* iz :i»pe 02 Unajeiue 61. :IQ9>I "81 :PBJP '91 'oaq gi U30 El "S A 21 :u!uj U 6 :uouen 8 qaAinpaaz i :|B8|uozijoh V erkeerslichten op Melkweglaan HAZERSWOUDE Zodra de Hazerswoudse wijk Zonneveld via de Melkweglaan een aan sluiting op de Rijndijk krijgt, zal ter plaatse een verkeerslichteninstallatie worden geplaatst. Dit is namelijk een eis van Rijkswaterstaat. De installatie wordt gekoppeld aan die op het kruispunt Rijndijk/Bruggestraat. Een groene golf is echter op de Rijndijk tussen De Costasin- gel en Melkweglaan niet mogelijk. Rijkswater staat, de beheerder van de Rijndijk (een rijks weg), is daartegen omdat er ter plaatse een re geling voor het autobusverkeer is gepland. De groene-golfregeling zou namelijk voor een groot gedeelte teniet worden gedaan door appa ratuur die vanuit de autobussen (van Westne derland) wordt gehanteerd Nieuwe inrichting Ambachtsplein HAZERSWOUDE Het Ambachtsplein in Hazerswoude-dorp zal te zijner tijd een andere inrichting krijgen. Het herstraten alleen al zal zo'n honderdduizend gulden kosten. In het midden zal het plein in elk geval blijven zoals het nu is, zo heeft de directeur van de dienst gemeentewerken ing. R. Fraanje bekend gemaakt, omdat op het plein weieens groots op gezette activiteiten worden ontplooid. De leden van de raadscommissie openbare werken is verzocht om ideeën aan te dragen over de her inrichting van hét plein. Mogelijk zullen de in woners te zijner tijd ook worden betrokken bij het verstrekken van suggesties aangaande dit project. PvdA-Alkemade boos over reactie PPR ALKEMADE De laatste partij waarvan de PvdA-Alkemade wel een negatieve reactie had verwacht op het uittreden uil het vierpartijenoverleg is wel de PPR. De opmerkingen van raads lid Van Tol dat de PvdA „naïef" en „niet volwassen" zou zijn, zijn bij R. Leijendekker van de PvdA in het verkeerde keelgat geschoten. „De PvdA is uit het partijenoverleg gestapt omdat er naar onze mening afspraken werden geschonden. Niet omdat wij onze zin niet door konden doordrijven zoals Van Tol suggereert". Over de rol van de PPR in het vierpartijenoverleg is Leijendekker overigens helemaal niet te spreken. „De PPR luisterde alleen maar, stelde bijna geen eisen en bracht nauwelijks wat naar vo ren. Wij daarentegen hebben altijd ideeën aangebracht. Zelfs zijn we met alternatieve bezuinigingsvoorstellen gekomen. De PPR kwam meestal niet verder dan een negatieve reactie op een bezuinigingsvoorstel van het college. Dat is weinig opbouwend" Leijendekker betreurt het dat de PPR zo heeft uitgehaald naar de linkse broer. „Als twee kleine linkse partijen moet je juist proberen samen sterk te zijn". LEIDERDORP De ta rieven van de gemeente lijke belastingen in Lei derdorp zullen volgend jaar met gemiddeld twee procent stijgen. Het colle ge van B en W zal bin nenkort een sluitende be groting aan de raad pre senteren. Wethouder J. Bezemer (PvdA) van fi nanciën schrijft de relatief gunstige financiële positie van Leiderdorp toe aan het stringente bezuini gingsbeleid dat de afgelo pen jaren is gevoerd. Tot de gunstige begrotingsposi tie van Leiderdorp hebben ook enkele financiële meevallers bijgedragen. Het afstoten van de exploitatie van de parkeer garage van Winkelhof aan de eigenaar Nationale Nederlan den Vast Goed brengt jaarlijks bijna een ton in het gemeente lijke laatje. De bereikte over eenstemming tussen het colle ge van B en W en de directie van Nationale Nederlanden over privatisering van de par keergarage werd onlangs met instemming door de raad be groet. De verlangde prijs in de vorm van een positieve hou ding van het gemeentebestuur ten opzichte van een eventuele uitbreiding van het winkel centrum en de woningbouw plannen in het westelijke deel van Winkelhof werkten op de lachspieren van de raadsleden. De financiële verhoudingswet 1984 is voor Leiderdorp gun stig uitgevallen. Op grond daarvan kan volgend jaar een hogere uitkering uit het ge meentefonds worden tegemoet gezien. Reinigingsrechten De plannen voor een differen tiatie in de reiningsrechten lij ken van de baan. Een onder zoek heeft uitgewezen dat dit in de huidige omstandigheden niet haalbaar is. Dit onderzoek vormde een onderdeel van het collegeprogramma 1982-1986. Het college speelde met de ge dachte de tarieven voor het reinigingsrecht te koppelen aan het waterverbruik. De rioolrechten worden op dezelf de manier geheven. Wie veel water verbruikt, produceert ook veel vuil, was de hierach- terliggende gedachte. Hierte gen zijn overwegende bezwa ren gerezen bij het ministerie van Binnenlandse Zaken. Voor het ministerie was deze vorm van differentiatie iets geheel nieuws en in feite on geoorloofd. Niet het ophalen van huisvuil maar het aantal m3 waterverbruik zou dan de grondslag gaan vormen voor de heffing van bedoelde belas ting. Andere mogelijkheden zoals het niet wekelijks opha len van huisvuil in bepaalde wijken van Leiderdorp en het heffen van een reinigingsrecht naar het aantal aangeboden vuilniszakken worden in een ambtelijke notitie als niet uit voerbaar terzijde geschoven. Als overblijvende mogelijk heid wordt een differentiatie van het reinigingsrecht gezien naar het aantal personen dat een perceel bewoont. Met name de alleenstaanden en be jaarden zouden van een derge lijke regeling profiteren. Het onderzoek naar de uitvoer baarheid vergt evenwel zoveel tijd dat dit niet op korte ter mijn kan worden ingevoerd. ALPHEN AAN DEN RIJN Leden van Gede puteerde Staten van Zuid- Holland hebben gisteren een werkbezoek gebracht aan Alphen aan den Rijn. Er werd onder meer over leg gevoerd over de moei lijke financiële positie van de gemeente voor de jaren 1984 tot 1987. Alphen ver wacht voor de komende drie jaar een tekort van 20 miljoen gulden. Daarnaast kwam de planologie rond de aanleg van rijksweg 11 aan de orde. Tegen de aan leg van de rijksweg is een aan tal bezwaren ingediend. De provincie heeft alle bestem mingsplannen voor de gebie den waar de weg komt, nog niet goedgekeurd. De eventuele bouw van een derde verzorgingstehuis, dat gebouwd zou moeten worden bij de Albert Schweitzerbrug, was ook onderdeel van de ge sprekken evenals de wens van Alphen om in de komende ja ren meer woningen te mogen bouwen Bij het bespreken van het mi lieu in Alphen kwam de pro blematiek rond de Asphaltfa- briek aan de orde. Deze maand kreeg het gemeentebe stuur te horen dat de directie van de Asphaltfabriek haar bedrijf niet wil verplaatsen als de rijksbijdrage voor deze ver huizing niet meer bedraagt dan de 3,5 miljoen die het rijk nu bij wil dragen. Het bedrijf moet weg uit de bebouwde kom vanwege de uitstoot van gevaarlijke stoffen en het ver- keers- en geluidsoverlast voor de omwonenden. Na het overleg op het raadhuis maakten de gedeputeerden een rondgang door Alphen. Zij bekeken de in aanbouw zijnde nieuwe wijken in Ridderveld, de lobben D en F/G, de nieu we politieschietbaan en het nieuwe sportpark de Bijlen. Volgens de Rijnlandse Molenstichting is het molenaarshuisje van de Lijkermolen II in Rijpwe- tering uniek in Zuid-Holland. Het huisje moet voor 75.000 gulden worden gerenoveerd. De Molenstichting vraagt aan de gemeente of zij bijna 23.000 gulden mee willen betalen aan de restauratie. Het onderkomen „dat meer op een varkenshok lijkt", zoals een raadscommissie lid het deze week tijdens een vergadering in Alkemade noemde, diende vroeger in de zomer als woning voor de molenaar. In die periode had hij in de molen alle ruimte nodig voor zijn werkzaamheden. „In heel de provincie zijn die huisjes afgebroken. Niemand hechtte er veel waarde aan. In Rijpwetering hebben we gelukkig nog een-voorbeeld van hoe het vroeger ge weest is. Het gebouwtje is alleen nogal bouwvallig en moet vanaf de grond worden her bouwd", aldus een woordvoerder van de Molenstichting. Het is de bedoeling dat de huidige molenaar in het gerestaureerde huisje trekt. Voor volgend jaar zomer moet de renovatie klaar zijn. Uiteraard kan pas worden begonnen als de gemeenteraad van Alkemade besluit de ge vraagde 23.000 gulden beschikbaar te stellen. HAZERSWOUDE Het SGP-raadslid J.F. Kaashoek vindt dat het opruimen van de verontreinigde grond aan de Dorpsstraat goedkoper kan dan de provincie heeft bere kend. De gemeente zou dan zelf de 2000 kubieke meter vervuilde grond van het ter- reintje bij Van der Niet af moeten graven. Op deze plaats is in het verleden benzine ge lekt uit een tank. Volgens de provincie gaat het eerste on derzoek naar de schoonmaak volgend jaar al 175.000 gulden kosten. Het jaar daarop kost een tweede onderzoek op deze plaats 274.000 gulden. In het onlangs bekend gemaakte Zuidhollandse bodemsane ringsprogramma komen drie lokaties in Hazerswoude voor. De ernstigste is die in de Dorpsstraat, daarna komen er twee buiten het dorp: aan het Westeinde, waar vroeger de huisvuilstortplaats van de ge meente was, en aan de Voor weg, waar een particulier vroeger vermoedelijk een sloot heeft gedempt met bouw- en sloopafval. In het programma van de provincie staat de loka- tie bij Van der Niet BV geno teerd voor nader onderzoek in 1985 en voor een mogelijk sa neringsonderzoek in 1986. De gemeente moet daarvan in ie der geval ruim 80.000 gulden meebetalen plus tien procent van wat de rest kost. Uiteraard gaat de gemeente proberen de kosten bij de veroorzaker te verhalen. Regels voor openbaar heid in Woubrugge WOUBRUGGE Reeds enige tijd heerst er enige wrevel met betrekking tot de toepassing van de wet op de openbaar heid van stukken in Woubrug ge. 'lot vandaag is net voor be langstellende burgers van Woubrugge officieel niet mo gelijk om de stukken, die op een commissievergadering be trekking hebben ter inzage te krijgen. Dat is natuurlijk on zin, omdat men dan veelal de beraadslagingen niet kan vol gen. Een en ander is het ge volg van een beslissing in het verleden. Vooral de schrijven de pers ondervond hinder van deze maatregel. Weliswaar werd zij met enige soepelheid toegepast, maar van een dui delijke beleidslijn -op dit punt kon toch niet gesproken wor den. De nieuwe gemeentese cretaris komt met duidelijke voorstellen. In de eerste plaats heeft hij geen bezwaar tegen de publikatie van ambtelijke adviezen. Hij is zelfs voorstan der van het bij de agenda voe gen van deze adviezen. De se cretaris is verder van mening: „Dat als het vergaderdossier de enige informatiebron is, dit dossier ook voor niet-commis- sieleden meer toegankelijk be hoort te zijn. Conlaclmidda. Ook het komend winterseizoen is er iedere veertien d gen op donderdag van twee tot vijf uur een contai cmiddag voor mensen zonder werk in De Ridderhof i Koudekerk. Morgen zal de heer F. Ebben, ambtenat bij de afdeling sociale zaken van de gemeente Koud kerk, uitgebreid vertellen over de werkloosheidswt ten en de wijzigingen, die daarin de laatste tijd hebbe plaatsgehad. Na deze uitleg krijgen de aanwezigen vo op de gelegenheid vragen te stellen. Hippiquade Rui tervereniging Liethorp in Leiderdorp organiseert zoi dag een open dag. Deze zogenaamde Hippiquade begint oi tien uur 's morgens en gaat door tot half zes Er worde onder meer demonstraties gegeven en spring- en dressuu wedstrijden gehouden. Bezoekers kunnen ook een rondi maken met een postkoets. De manege ligt in sportpark L Bloemerd. Rodeo De Ondernemers Vereniging Sassenheim heeft zate dag wat activiteiten voor de staan. Op het plein voor de 1 tien tot vier uur een Stier-RodeoOp deze mechan sche stier, omgeven door een luchtkussen, kan iederet sYe plaatsnemen en zijn of haar kunsten laten zien. Er zij 'tje prijzen voor degenen die het het langst volhouden, aro te I ks al j en Een van de evenementen rond de opening van het meuu raadhuis van Lisse is de STER-wandeltocht die zaterd wordt gehouden. De wandel vereniging DJO heeft de toe11S' ten uitgezet vanaf het nieuwe raadhuis. Er zijn drie wai 0 del-afstanden en gestart wordt vanaf het plein van de ie I Agathakerk. De deelnemers aan de tocht van 12 kilo men o starten om half elf. de deelnemers aan die van 8 kilomeu jf a Wandeltocht om elf uur en de deelnemers aan die van 4 kilometer half twaalf. Deelname is gratis. Inschrijven kan uiterli tot zaterdag tien uur bij de start Evangelie lijn Bij de Goed Nieuws Lijn in Alphen is kort geleden h ,g 10.000e telefoontje binnengekomen. De Evangelieli^ g( die Alphen begon, heeft inmiddels in tien steden j ons land navolging gekregen. Het nummer 01720-761 wordt gemiddeld tussen de 100 en 200 maal per weell_ gebeld. Uitschieters zijn weken waarin ruim 400 me gei sen het automatisch antwoordapparaat met een oveprd weging horen. Gelegenheidsen veloppe Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de Genipt ,j Werkplaats in Alphen wordt vrijdag 14 oktober een gelfcf; genheidsenveloppe uitgegeven. Op de enveloppe staat efj*' beeltenis van het wapensehil van de Genie en het Wapeji schild van de gemeente Alphen. De oplage bedraagt 2ffl exemplaren. De prijs is f3,50. Op de enveloppe zit een poti zegel van 70 cent. gewijd aan de kerkhervormer Luthtt. Bestellen is mogelijk door voor 10 oktober het bedrag ovtr te maken op gironummer 1345785 van H. van Leeuvfa Alphen onder vermelding van enveloppe 502. LEIDERDORP Een 60-jarige inwoonster van Ter is gistermiddag zwaar gewond geraakt bij een aa ding op de splitsing Persant Snoepweg/provinciale I 6 nabij Alberts Corner. De vrouw kwam met haar i vanaf het Stroomslootviaduct en reed in de rich Hoogmade. Zij kreeg geen voorrang van een 40-ja Rotterdamse automobilist, die vanaf rijksweg 44 k« p, en haar auto werd in de flank aangereden. Daarbij JJ de vrouw hoofdletsel en een vermoedelijk gebroii« heup op. Zij is overgebracht naar het Academisch kenhuis Leiden. De Rotterdammer bleef ongedeerd, |tD' de auto's werden totaal vernield. ROELOFARENDSVEEN De jaarlijkse Veense kermis barst morgenavond weer in alle hevigheid los om tot za terdagnacht voort te duren. Oranje Comité „Juliana" heeft, als vanouds, alle evene menten georganiseerd. De financiële middelen daar voor worden dit jaar voor het laatst beschikbaar gesteld door het gemeentebestuur van Alkemade. Voglend jaar zal men het met zesduizend gul den minder moeten stellen Wat hiervan de gevolgen zijn, is nog niet te overzien. De or ganisatoren willen, hoe dan ook, proberen volgend jaar dezelfde festiviteiten te orga niseren als de inwoners van Roelofarendsveen en Oude Wetering tot nu toe gewend zijn. Optocht Het feest begint morgen om half Zeven met een fleurige openingsoptocht, waaraan vrijwel alle leden van plaatse lijke verenigingen deelnemen Muzikale medewerking verle nen muziekverenigingen uit Roelofarendsveen, Lisse, Rijp wetering en Nieuwe Wete ring. Diezelfde avond wordt op het parkeerterrein aan de Noordhoek een grootse taptoe gehouden door de Muziekver enigingen „Liefde voor Har monie", uit Roelofarendsveen. „De Rijntamboers" en de ma- jorettengroep „Capriole" uit Hazerswoude. „Taptoe 1983" is een één uur durend show programma, waaraan veel in tensieve voorbereidingen en repetities zijn voorafgegaan Vrijdag 16 september begin nen de festiviteiten al vroeg met twee luchtballonnenop- tochten om tien uur 's mor gens. Om het geheel op te vrolijken gaat er met elke op tocht een draaiorgel en een muziekkorps mee, te weten „De Aerebeyeplukkers" en „De Sprotbuiken". Het Oranjecomité organiseert 's middags om twee uur voor de bejaarden een feestmiddag in de Veense EMM-veiling. Optredens van de Veense Boerenkapel, de plaatselijke blaaskapel „De Aerebeye plukkers" en van mevrouw Suze Veen uit Amsterdam zullen de kermisfeestvreugde voor de 65-plussers uit Alke made-oost kompleet maken. Diezelfde middag wordt een viswedstrijd voor de kinderen tot en met vijftien jaar geor ganiseerd door Visclub ,,'t Looze Vissertje". De visstek wordt om twee uur bekend gemaakt op het Alkeburcht- plein, vanwaar vertrokken wordt Voor de schoolgaande jeugd van de derde tot en met zesde klas worden om half drie diverse behendigheids wedstrijden gehouden op het trapveld aan de Leliestraat. 's Avonds vanaf half acht worden er twee aparte lam pionoptochten georganiseerd, één onder begeleiding van de Weteringse muziekvereniging „Door Gunst Verkregen" en één door de Veense muziek vereniging „Liefde voor Har monie". Viswedstrijd De laatste kermisdag is aan staande zaterdag. Dan wordt 's morgens om half negen voor dames en heren een prijshengelwedstrijd georgani seerd door visvereniging ,,'t Looze Vissertje". Verzamel punt is de garage van de fa milie Hooymans aan de Lan- geweg nummer elf in Roelof arendsveen. Een hoogtepunt in de kermisvreugde zal om tien Uur het kinderbloemen- corso vormen. Onder begelei ding van muziekcorpsen uit Roelofarendsveen, de Zilk, Gouda, Noordwijkerhout en Katwijk zullen weer enige honderden versierde karren en fietsen langstrekken. De route van het corso is als volgt: Westmeerlaan, Noord- einde, Stationsstraat, Sotaweg, Middenweg, Rembrandt van Rijnsingel, Meerkreuk en Eu- ropaweg. De festiviteiten worden zaterdag voortgezet met „tonknuppelen" in de oe- fenhoek van DOSR om een uur. Een uur later wordt hel „sprietlopen" beoefend over het water van de Ringsloot ter hoogte van de Langeweg De deelnemers moeten ouder zijn dan twaalf jaar. Op die zelfde plaats en tijd wordt ook het. „kussenslaan" gedaan. De kinderen van de kleuterscho len en de eerste en tweede klas kunnen om twee uur veel plezier hebben bij Peter Crooney's Jeugd Variété met „Sprookjeslan". Deze vrolijke jeugdrevue wordt opgevoerd in de Veense EMM-veiling. terdagavond de new wave formatie „The Munk" op. De band speelt vlotte swqingende muziek die goed in het gehoor ligt. Ook de bühne-act liegt er niet om. „Our House" is zater dag de gehele dag open. optreden van „The Mu UB begint 's avonds om elf int De entree bedraagt voor le he f 3,50 en voor niet-ledenïen he Ook de Veense horeca ml; zich tijdens de Veense keioon van haar beste zijde 11 p Naast Café-bar ,,'t Veen" Jen de Langeweg wordt een, g ad> tent opgetrokken. Avro's >ee Pop show is daar mor| in avond vanaf negen uu' rwi zien en te horen Vrijd ri vond en zaterdagmiddag var den er „De Aerebeyep an kers" op. Ook zaterdagav wordt er voor „levende" var ziek gezorgd en zondagi zie dag vanaf half drie is er ;en comuziek van U.S.M. te ;r luisteren. In Café Heemsl v; verzorgen „The Bodoy's" rui dagavond en zaterdagav iud dansmuziek. Zaterdagmit Ie h vanaf twaalf treden er te i Sprotbuiken" op. In D< Va huis „De Alkeburcht" ertl zorgt de Veense disco-ex gee Peter Bakker vrijdag- er ee terdagavond de muziek 1 ch hen die ouder zijn dan 21 j I

Leidse Courant | 1983 | | pagina 4