FrankKramer dankt het allemaal aan het voetballen 8 ,v Documentaire over de macht van de verkrachter r JADIO/TELEVISIE CaidoeSoiwa/nt WOENSDAG 14 SEPTEMBER 1983 PAGINA 17 [enderpiraten laten s' igen cultuur zien 4e isu RONINGEN - „Radiopiraten op de FM-band JUiten de cultuur van de lagere sociale klassen lie en, waaruit de meesten van hen afkomstig pofjn. Ze zenden niet om te helpen de achter- ;on gnd van hun klasse weg te werken, maar juist n n te laten zien dat hun klasse een eigen cul- ?n ur binnen de officiële cultuur heeft" elgldus een conclusie uit de scriptie „Emancipa- ire aspecten van radio-uitzendingen", door hijs de Leeuw en Henk Menninga, sociologie- ler jdenten aan de Rijksuniversiteit Groningen, erder constateren zij dat radiopiraten niet de hoefte hebben de maatschappelijke verhou- ngen te veranderen. „Piraten willen dan ook ets te maken hebben met zenders die actie- oepen ondersteunen". 'Fanny en Alexander' op programma VPRO HILVERSUM - De VPRO gaat aan het einde van 1984 de vijfdeli ge tv-serie 'Fanny en Alexander' van de Zweedse regisseur Ingmar Bergman uitzenden. In vergelij king met de gelijknamige bio scoopfilm. die ook in de Neder landse theaters al enkele maanden met succes wordt vertoond, gaat de tv-serie veel dieper op de personen in en heeft veel meer nuancerin gen. preciseringen en grote scènes, aldus de VPRO. De VARA had de tweede claim op de serie, maar valt nu af. De in totaal ruim vijf uur durende tv-versie van Fanny en Alexander' trok op het filmfes tival van Venetië veel belangstel- ling. Extra zendtijd Centrumpartij DEN HAAG De Centrumpartij krijgt extra zendtijd als compensatie voor de onlangs verstoorde radio-uit zending van de partij. Een verstoring van de zendtijd voor politieke partijen is een ondergraving van de democratie en moet bestreden worden. Dit heeft minister Brinkman (Welzijn Volksge zondheid en Cultuur) gezegd in ant woorden op vragen van het Tweede- Kamerlid Janmaat (Centrumpartij). De uitzendingen van De Bond Zonder Naam en de Zevende Dags Adventisten kwamen door de „overval" van anti racisten op de studio ook te vervallen. Of zij extra zendtijd krijgen is nog niet duidelijk. Er zijn nog geen aanvragen voor extra zendtijd gedaan. EO-radio over show Long en Jongewaard HILVERSUM - De Ev. Omroep besteed de vanmiddag aan dacht aan de show 'Tot hiertoe heeit de Heere ons geholpen' van Long en Jonge waard. Studiogast was H. van Oostende van de Bond tegen het Vloeken. Luiste raars konden tijdens de uitzending bellen. De EO heeft zich voorgenomen via ra dio en tv ten strijde te trekken tegen het verval in de omroep. Kort geding over trendvolgerschap HILVERSUM - De gezamenlijke om- roepwerkgevers hebben besloten een kort geding aan te spannen tegen de aanwijzing van de omroep tot trendvol ger. Deze beslissing is genomen nadat de afdeling rechtspraak van de Raad van State vorige week omroepwerkge- vers en -werknemers niet ontvankelijk heeft verklaard in hun gezamenlijke AROB-procedure tegen de aanwijzing. De werkgevers zullen de president van de rechtbank in Den Haag vragen het besluit van minister De Koning (Socia le Zaken en Werkgelegenheid) buiten werking te stellen tot uitspraak is ge daan in een tegelijkertijd aan te span nen verkorte procedure tegen de aan wijzing. or 5ver het boerse tafeltje van -en het pocherige Hilton-hotel jok flapt even de achterdocht; als zie een onweerslicht op grote af- J itand. ,,'t Geluk heeft je tot ,e jusver niet in de steek gela- uien". zeggen we. Van de over- r tijde klinkt behoedzaam: on „Hoe bedoel je?" We zitten te- n jenover Frank Kramer, geiKRO-quizmaster en voetbal- 0 er bij het weer eens naar de tredivisie gepromoveerde Vo- endam. We verduidelijken: Als Willem Ruis niet naar de ^ARA was gestapt, had de CRO aan jou geen boodschap a jehad". e Cramer knikt. ..Klopt. Was k lij een maand eerder of later ■nh 'crtrokken, hadden we wel- mt icht een heel ander verloop Vatjekregen. Op een soortgelijke ke vijze ben ik er bij de AVRO ooi ngerold. Wim Jesse ging weg Eet!n ze zochten een opvolger. Dat ben ik toen geworden. 2^5( Iet was natuurlijk een groot oeval, dat die jongen daar net pei wegging". Ie let lijdt geen twijfel: Frank kj Cramer scoort hoog in het ;t( talboekje van meisje Fortuin. loe komt een zuil op het idee •,ien vrij willekeurige Amster- tje dammer als presentator in te verWven- gel Ik ben bij de AVRO geko- nen door een interview op de adio. Daarna ben ik op de te levisie geweest in een show inran Ted de Braak. Als top- koi porter. Dat was voor de iVRO blijkbaar genoeg mij te e'ragen. Ik heb aan het voet ballen toch wel veel te dan- gejien. In de positie waarin ik »en1U verkeer, bij de televisie, 'tje ien ik uitsluitend terecht ge lag tomen door de trapperij. Ik tenou anders nooit gevraagd EL ijn- Als je bekend bent van- 1 it een bepaalde tak van port. legt dat duidelijk ge- ficht in de schaal. In Ameri- doen ze het al veel langer. Nederland was ik één der •rsten voor wie het ook lid". nder aarzeling erkent de v •V* .--u J.M quizmaster, dat het bruine monster voor hem de poorten aan de 's Gravenlandseweg open rukte. „Anders waren ze nooit op mijn naam gekomen. Ik had dan zelf naar een om roepvereniging moeten gaan; was ik één in de rij van ontel baar velen geweest". Bij de AVRO zat Kramer minder goed dan - naar de stellige overtuiging van Karei Prior - bij deze programmamakers gebruikelijk schijnt. De liefde bloeide slechts kort. De breuk maakte van de uitgerangeer de televisieheld niet direkt een wankelmoedige tobber. „Ik heb geen moment angst gehad, dat het bij de KRO niet goed zou gaan. De boven toon van alle narigheid, die ik bij de AVRO heb gehad, had een zuiver persoonlijk karak ter. Het was een kwestie van jaloezie. Het échec is voor mij een goede les geweest. Ik heb geleerd, dat je wat soepeler moet zijn tegenover de men sen. Je moet ze wat meer over hun bol aaien". Nooit angst „Ik heb nooit angst. Ik begin ergens aan en zie wel hoe het afloopt. Ik weet zeker, wan neer ik ergens aan begin, dat het niet flopt. Dat is mijn voetbalmentaliteit. Als het te genzit de tanden op elkaar en de schouders eronder; blijven doorgaan, wat er ook gebeurt. Dat heb ik in de sport wel ter dege geleerd. Niet je hoofd la ten hangen bij de eerste de beste teleurstelling. Ik weet, dat ik de eigenschappen heb, dit werk te doen. Heb ik niet zelf ontdekt, maar dat hebben anderen voor mij gedaan. Zelf was ik nooit op de idee geko men, het in die richting te gaan zoeken. Het was bepaald geen kwestie van lobbyen. Ik ben altijd een eenling ge weest. Dat ik ervoor gekozen werd verbaasde me en maak te me erg blij. Ik heb gezegd: probeer eerst een ander. Gaat het mis, kom dan bij mij te rug. Bij de KRO waren ze echter zo positief, dat ik mij op het standpunt heb gesteld: als mannen als Jos van der Valk en Herman Brouwer, mensen die jarenlang in het vak zitten nadrukkelijk stel len dat ik er geschikt voor ben, kan ik het er wel op wa gen. Ik had bovendien weinig keuze. Het was niet zo, dat ik kon kiezen uit zeshonderd aanbiedingen. Bepaald niet; ik had er eentje. Ik hou ervan dingen te doen, die ik nooit eerder heb gedaan". „Je mag wel zeggen, dat het tot nu toe allemaal redelijk gelukt is. Van huis uit ben ik onderwijzer. Ik heb voor de klas gestaan. Maar ik heb ook gevlogen, als steward. Ik heb op een rondvaardboot ge- goed als het team dat er achter werkt, heb enquêtes gedaan, broeken verkocht en geprak tiseerd bij een studenten-op- pascentrale. Ik denk, dat ie dereen het avontuur wel zoekt. Eens iets onverwachts meemaken. We krijgen er al leen niet allemaal de gelegen heid toe. Aanvankelijk ambi- ëerde ik zo'n quiz-programma in het geheel niet. Ik had het nog nooit gedaan en wist am per waar het om ging. Ik ben erin gerold, zonder dat ik de consequenties ervan overzag". Uitdaging In het begin vond ik het niet eens een geweldige uitdaging om er een cliché tegenaan te gooien. Het aantrekkelijke is naderhand pas gekomen. Als ik nu zouden moeten kiezen tussen het presenteren van een sportprogramma en een quiz, was de keus niet moei lijk. Ik ben blij, dat ik deze kant op ben gegaan. Toen ik bij de KRO startte werd het programma in wezen buiten mij om klaargestoomd. Ik pre senteerde; daarmee was de kous af. Ik was een leek. Als je evenwel een jaar meeloopt, krijg je eigen ideeën en weet je een beetje welke richting je op wilt. Een programma maak je met een team. Wij doen het met vier mensen. Als spelleider druk je er, hoe langer je er mee doende bent, een steeds grotere stempel op. Je kunt zelf bekijken wat je leuk vindt en ook meteen zeg gen wat je niet aardig vindt. Als zodanig ben je toch duide lijk de belangrijkste persoon; ook qua inhoud. Maar alleen kun je zo'n programma na tuurlijk niet maken. In mijn ogen is elk programma zo goed als het team is. Door je aanwezigheid en manier van' brengen tracht je er een eigen kleur aan te geven. Een quiz is een programma, dat heel sterk luistert naar allerlei merkwaardigheden. Het is een misvatting, dat je in één of twee dagen een uitzending in elkaar stampt. Ik ben er van 's morgens tot 's avonds mee bezig. In gedachten stoei je er voortdurend mee. Welis waar heeft ons programma ook het vorig jaar gedraaid, maar er worden toch zoveel veranderingen in aange bracht, dat het misschien wel voor vijftig procent een nieuw programma wordt". Wanneer Frank Kramer in de studio verwacht wordt, wijkt al het andere. Zelfs 'het voet balveld. Ook al zegt hij er „ontzettend fanatiek mee be zig te wezen". Het voetballen is "een welkome afwisseling". Al zou hij bij geen andere club dan Volendam willen voetballen. Zeker als AZ voor de ogen van het eigen Volen- damse publiek een kopje klei ner wordt gemaakt, zoals af gelopen zondag. HILVERSUM „Op dat moment dacht ik er niet bij na dat ik met een menselijk wezen te maken had. Je hebt macht over iemand, over iemands leven. Het was wel plezierig om aan terug te denken". Een uitspraak van een verkrachter in de indrukwekkende documentaire „Rape: face to face", die de VPRO vanavond om 21.05 uur via Ned. I op het scherm brengt. De hoofdmoot van deze Canadese documentaire bestaat uit de confrontatie tussen vier verkrachte vrouwen en vier ver krachters, die onder behandeling staan in het Western State Hospital in Washington State. De confrontatie is vooral voor de vrouwen bijzonder schokkend. De mannen blijken vooral bij hun daad geen flauw idee te hebben van de (geestelijke) schade die ze aanrichten. „Jullie veranderen mensen veel", zegt een van de vrouwen. „Ik was vroeger vrij onafhanke lijk. Nu ben ik bang geworden". Een op de vier vrouwen wordt in haar leven verkracht, al dus de documentaire. Het is moeilijk te controleren, want ge middeld een op de vijfentwintig vrouwen doet aangifte. Maar zelfs al zou dit cijfer overdreven zijn, dan nog hebben we te maken met een soort epidemie, waartegen nauwelijks bescherming mogelijk lijkt. Want vrouwen worden niet al leen verkracht bij het liften, na een bezoek aan duistere kroegjes, of 's nachts op straat, maar ook thuis, door beken den of zelfs door hun eigen echtgenoot. De enige oplossing is, zo stelt de documentaire duidelijk, een andere houding van mannen tegenover vrouwen. Wat een man, geïnspireerd door allerlei „ferme jongens, stoere knapen" van film en te levisie, als verleiding beschouwt, wordt door veel vrouwen als pure dwang ervaren. Duidelijk is dat na een verkrachting de ellende eigenlijk pas begint. Het doen van aangifte, verhoor, onderzoek en even tuele rechtspraak zijn uitermate vernederend. Zeker in Ame rika, waar slimme advocaten er bij hun verdediging van de verkrachter van uit gaan dat de vrouw het er wel naar ge maakt zal hebben. De VPRO en de Stichting Korrelatie tonen na de uit zending twee telefoonnummers voor reacties. Het nummer van de VPRO is 035-283838 en kan alleen de avond na de uitzending worden gebeld. De Stichting Korrelatie is onder nummer 030-331335 ook de dagen na de uitzending nog te bellen. BAS MARTENS De belager wordt geprikkeld door de macht die hij over een ander heeft. spreek jou nog y Neijman presenteerde ze- i jaar geleden een serie, erin hij met jongeren van jd de zestien sprak over on- yverpen als geloof, sexuali- en wel of niet trouwen. Een I\er van de IKON kwam op I idee na te gaan, hoe deze yeren uit „Ik spreek jou nog i die tussentijd gevaren je drie komende weken zijn de woensdagavond tel- twee deelnemers uitgeno- In een gesprek zullen zij jenzetten, hoe zij nu over I opvattingen van 1976 den- yen wat er in die zeven jaar 5 hen gebeurd is. Vanavond If Wim Neijman met Moni- en Nor bert over sexuali- Iff, Nederland 1 tf teken van het \est. en hartstocht in het ningse Grootegast hadden \urende de twintiger jaren I viervoudige moord tot ge- Een bijna Italiaans gege- maar waar gebeurd. Pie- 'erhoeff baseerde op deze antieke gegevens zijn film if teken van het beest" of- „De verleiding van IJe istra". 14! 21 barre winter van 1929 zat Wobbes-van der Tuin al- met haar zes kinderen voldoende eten en vol de stookmiddelen. Haar Hendrik Wobbes was we- stropen gearresteerd, de burgemeester van 'tegast ontving zij een ver ging van 6.80 gulden per bij lange na niet vol- ide om haar kinderen te irhouden. Toen ze IJe tra ontmoette, was ze di- gefascineerd door de ge le man, die in het dorp in buitenbeentje werd be- 'wd. Ze besloten samen, haar kinderen in het ar- 'uis beter af waren en ze bij IJe in. Maar kinderen steek laten, was een 'aar feit. zodat op een >n vier veldwachters bij >p de deur kwamen bon- Aaltje raakte in paniek en die allergisch voor gezag schoot ze alle vier neer. In in bloede heette het. 'ol van IJe Wijkstra wordt Gerard Thoolen gespeeld, w Aaltje door Mar ja Kom. Nederland 2 Nederland Scène uit de film „Het teken van het beest", vanavond op I II om 20.10 uur. NEDERLAND 1 TROS 16.10 Walt Disney presen teert... De Wilde Ganzen (Wild Geese Calling). Ge dramatiseerde natuurfilm van Chuck Draper naar het gelijknamige boek van Ro bert Murphy: Een 9-jarig jongetje redt een gewonde wilde Canadese gans. 17.00 TROS Pop Video Show. Popprogramma met een se lectie van de nieuwste en fraaiste promo-clips. IKON 18.55 Ik spreek jou nog wel - zeven jaar later, serie ge sprekken met jongeren die 7 jaar geleden ook mee werkten aan dit program ma. Gespreksleiding: Wim Neijman. IKON-KRO-RKK 19.21 Kenmerk. Actualiteiten rubriek. SOCUTERA 19.46 Een Extra thuis voor Jan Soldaat. NOS 20.00 Journaal. VPRO 20.28 De Lijn. Dwarsdoorsne de van Amsterdam naar een idee van Harry Mulisch. Netty Rosenfeld sprak met mensen die op de „lijn" wo nen of die zich op dat mo ment daar bevonderf. Afl. 3. 21.07 Rape: Face to Face. Verkrachting - het onthul lende relaas van vier vrou wen in Amerika. 21.52 Bill Douglas: Trilogie van een Schotse jeugd. Driedelige gedramatiseerde documentaire over de jeugd van regisseur Bill Douglas in het kleine mijnwerkersdorp je Newcraighall onder de rook van Edinburgh. Deel 3: My way home. TELEAC 23.03 Introductieprogram ma's. „Follow me" en „La tijn", taal en cultuur van de Romeinen. NOS 23.35 Journaal. 23.40 Nieuws voor doven en slechthorenden. NEDERLAND 2 NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.30 Sesamstraat. 18.45 Jeugdjournaal. 19.00 Journaal. 19.12 Politieke partijen. Uit zending van de E.V.P. 19.22 Van Gewest tot Gewest. Regionaal magazine. Met onderwerpen uit Drente, Amersfoort en de Schermer (onder voorbehoud). 20.10 Het teken van het beest (De verleiding van IJe Wijkstra). Nederlandse speelfilm van Pieter Ver- hoeff naar de autobiografie van IJe Wijkstra: Op 18 ja nuari 1929 schoot IJe Wijk stra (Gerard Thoolen) vier veldwachters neer. Tijdens zijn opsluiting schreef hij zijn autobiografie. 21.40 Het Arnhem van Matt- heij. In het kader van het 750- jarig bestaan van Arn hem exposeert de naieve schilder Peter Mattheij een veertigtal schilderijen. Film impressie. 22.00 Studio Sport. Met o.a. Europa Cup voetbal. 22.30 Journaal. 22.45 Den Haag Vandaag. 23.00 Studio Sport. Voetbal - 1e ronde van de 3 Europese bekertoernooien. Samen vattingen van wedstrijden van de Nederlandse deelne mers. Duitsland DUITSLAND 1 17.45 Koning Rollo. Tekenfilmserie. 17.50 Journaal. 18.00 Actualiteiten. Streeknieuws. 18.25 Engel op wielen. Serie. 19.00 In de schaduw der overwin ning. Serie. 20.00 Journaal. 20.15 Luister en ellende der courti sanes. Franse serie naar Honore de Balzac. Derde alevering. Op aanraden van de nep-abbe Herrera maakt Lu- cien Gardon de slechts in financieel opzicht attractieve Clothilde de Grandlieu het hof. De hertog wil zijn dochter alleen uithuwen als Lucien over een vermogen en landerijen be schikt. Terwijl Lucien zich amuseert wordt Esther door abbe Herrera ge bruikt om de baron de Nuncingen te verleiden. Van deze baron moeten de bezittingen komen, die Lucien nodig heeft. 21.15 Titels, thesen, temperamen ten. Culturele rubriek. 22.00 Achtergrondinformatie. 22.30 Voetbal. Samenvattingen eer ste ronde Europabeker. 00.00 Journaal. DUITSLAND 2 17.50 Tom en Jerry. Tekenfilmpjes. Aansl.: Journaal. 18.20 Beelden, die de wereld in be weging brachten. Afl.: De dambreuk van Frejus. Op 2 december 1959 brak de dam van de stuw, die zojuist ge reed gekomen was. even boven de oude Romeinse stad Frejus in Zuid- -Frankrijk. De honderd meter hoge betonnen dam bleek niet bestand te gen de extra druk van de zondvloe- dachtige regenval van die laatste da gen. Een dertig meter hoge watergolf donderde naar beneden het dal in en sleurde alles mee, wat in de weg stond. Vierhonderd doden vielen hier bij te betreuren. 18.57 ZDF-Uw programma. 19.00 Journaal. 19.30 Direkt. Magazine met bijdragen van jonge kijkers. 20.15 Balans. Nieuws uit het econo misch leven. 21.00 Actualiteiten. 21.20 Woensdaglotto. 21.25 De Denver-clan (Dynasty). Amerikaanse serie. 22.10 Diepe breuken. Film over het thema: kerk en kunst. 22.40 Apropos Film. Nieuws uit de filmwereld. 23.25 Journaal. DUITSLAND 3 WDR 18.00 Beroepenorientatie. 18.30 Sesamstraat. 19.00 Het actuele uurtje. 20.00 Journaal. 20.15 's Woensdags op III. Geva rieerd programma. 21.45 Verslaggever buitenland. Re portage over de overgang van kleu ter- naar basisschool in Japan. 22.15 Kino '83. Filmmagazine met re portages over Krystyna Janda en Andrzej Wajda. 22.40 Het Hooglied (Song of songs). Amerikaanse speelfilm van Rouben Mamoulian (1933). 00.05 Journaal. 17.50 Popeye. Tekenfilmserie. 18.00 Bollie en Billie. Tekenfilmserie. 18.05 Kameleon. Jeugdprogramma. 18.30 Waard om te weten. 18.40 Silas (2). Duitse jeugdserie naar het werk van Cecil Bodker. 19.05 Foo Foo. Korte film. 19.10 Kerkwerf. Uitzending van de KTRO. 19.40 Mededelingen en programma- -overzicht. 19.45 Nieuws en sportberichten. 20.10 De weerman. 20.15 Mini Mikro Makro. Spelpro- gramma. 20.20 Gered door de gong (Seconds out). Engelse komische serie. Tweede aflevering. 20.50 Met Mike in zee. Praatshow. 22.20 Het gerucht. Kunstmagazine over Franz Kafka en Gustave Dore. 23.05 Journaal. Aansluitend: Coda (poezie). 23.30 Televox. Enkel voor de Belgen in Duitsland. BRT 2 19.00 Tijdrover: Mode. 19.15 Jukebox. Met: Inks. 19.20 Portret van een legende. Van daag: Brenda Lee. 19.40 Mededelingen en overzicht programma's. 19.45 Journaal en sport. 20.10 De weerman. 20.15 Herfstbloem. Japanse maat schappijkritische film van regisseur Ozu (1958). 22.10 Open school. Introductiepro gramma. RTBF 1 18.15 Lollipop. Jeugdmagazine. 18.50 En Wallonië, a Bruxelles en couleurs. Spelprogramma. 19.08 Ce soir. Actualiteiten. 19.30 Journaal. 20.00 La chasse aux tresore. Spel programma. 21.05 Les grandee conjurations. His torische serie. 22.35 Journaal. RTBF 2 18.00 Zie Belgie Frans 1. 19.00 La pensee et les hommes. Over Amnesty International. 19.30 Nieuws voor doven en slecht horenden. 20.00 Sports 2. Gevarieerd sportpro gramma. TV-morgen NEDERLAND 1 NOS 09.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. FEDUCO-ROF 10.30 Earder en letter. Fries Teleschoolbord- -programma. 11.30 Schooltelevisie. NOS 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. TROS 16.00 De doodskisten van Truk Lagoon. Onder waterfilm over deze plaats in de Stille Oceaan waar In 1944 hevige gevechten plaats vonden. 16.30 Balletconcours in Moskou 1981. Filmimpressie van dit 4e internationale concours, gehouden in het Bolsjoi- theater. John Craven is vanavond weer te zien in „zijn" Newaround op BBC 1 om 18.05 uur. NEDERLAND 2 BBC 1 18.05 John Craven's newsround. 18.10 Best of all star record brea kers. 18.40 Journaal. 19.00 Southeast at six. 19.30 The show me show. 20.15 Assault on a queen. Ameri kaanse film (1966). 22.00 Journaal. 22.25 Speelfilm. 00.15 World of cooking. 00.45 Journaal. DUITSLAND 1 BBC 2 08.10 Schooltelevisie. 09.25 Het pro gramma met Muis. 10.00 Journaal. 10.03 Voetbal. Europabeker. 11.35 Die pe breuken. Herhaling. 12.10 Balans. Economische rubriek. 12.55 Persover zicht 13.00 Journaal. 13.15 Videotext voor iedereen. 16.10 Journaal. 16.15 Ongewoon leven (6). Adoptie van Z.O.-Aziatische kinderen. 17.00 Matt en Jenny (11). 17.25 Idem Dito. Kinder programma. 18.10 Arts. 18.40 F.A.C.T.S. 19.05 Music week. 19.30 Great railway journeys of the 20.30 Discovering hedgerows. Sep tember. 21.00 Refugees. 22.00 Butterflies. 22.30 Gathering seed. 23.20 Wembley country festival. 23.50 Newsnight. 00.51 Technology. DUITSLAND 2 10.00 Zie Duitsland 1. 15.57 ZDF-Uw programma. 16.00 Journaal. 16.04 Waarom begrijpen we elkaar niet? Aansl.: Journaal. 16.35 Mickey's trick- parade. Met buikspreker Fred Roby. 17.00 Journaal. Aansl.:- Nieuws uit de deelstaten. 17.15 Tele-magazine. 17.50 Vlooienmarkt Amusementsserie. Aansl.: Journaal. ITV DUITSLAND 3 18.15 Happy Days. 18.45 Nieuws. 19.00 About Anglia. 19.35 Crossroads. 20.00 Where there's life. 20.30 Coronation Street. 21.00 Morecombe and Wise Show. 21.30 Keep it in the family. 22.00 Reilly-Ace of Spies. 23.00 News at ten. 23.30 Midweek sport. 00.40 Astronauts. WDR 08.00 Gymnastiek. 08.10 School televisie. 09.25 Het programma met Muis. Kleuterprogramma. 10.40 Schooltelevisie. 17.00 Schooi teleview. BELGIE FRANS 1 12.00 Teletekst 14.00 Schooltelevisie. 16.45 ONEM. 17.00 Schooltelevisie. Nederlands: ..Jacob Jordaens". 17.25 Cino-vacances. Jeugdprogramma. ENGELAND BBC 1 07.30 Breakfast time. 13.30 Journaal en finan. nieuws. 14.00 Peblle Mill at one. 14.30 Bagpusa. Documentaire. 15.00 Voyage between of seas. 16.55 Play school. 17.20 The adventures of Tintin. 17.25 On puzzle traiL ENGELAND ITV Brenda Lee in vanavond op België 2 om 19.20 07.25 Breakfast 10.25 Sesame Street 11.25 Cartoon. 11.45 Tarzan. 13.00 Heggarty Haggerty. 13.10 Get up and go. 13.30 The Sullivans. 14.00 News at One. 14.20 Anglia nieuws. 14.30 A plus. 15.00 Take the high road. 15.30 Funny man. 16.30 Blockbusters. 17.00 Childerens tv. HILVERSUM 1 17.55 Meded. (NOS). EO: 18.05 Tijdsein. 18.30 De rugzak. 19.02 Van U wil ik zingen. 19.25 De Bijbel open. 19.50 EO-Metterdaad. NOS: 20.03 Langs de lijn, sport en muziek. (21.50 NOS- Zeevispar. van aug. 1983 - deel 2). 23.00 Nws en me ded. 23.07 Met het oog op morgen. NCRV: 0.02 Volgspot. 1.02 Metropo lis. 2.02 Nachtexpress. 6.02 Eerlijk gezegd. 6.09 Vandaag...donderdag. HILVERSUM 2 NCRV: 17.36 Hier en Nu. (18.00 Nws.) PP: 18.20 Uitz. van de PPR. Hum.Verb.: 18.30 Het voor deel van de twijfel. NCRV: 19.00 Steen in de vijver. (19.00 NCRV-Leer- huis. 19.15 Liederen van het begin. 19.30 Rondom het woord.) 20.00 Nws 20.03 Leger des Heilskwartier. 20.18 De wereld zingt Gods lof. 21.00 Bij de tijd. 21.30 Onder de kop. FE- DUCO: 21.40 Medelanders Nederlan ders RVU: 22 10 Conversation time. NCRV: 22.30 Nws 22.40 Nederland en z'n buren. 23.00 Pianowerken uit de Romantiek 23.20 Muziek van ei gen tijd. 23.55 Nws. HILVERSUM 3 16.34 Nieuws- box. Na 18 uur NOS: 18.04 De Avondsplts. KRO: 19.02 Krachtvoer. 21.02 Demo. 22.02 Rocktempel. HILVERSUM 4 17.00 Overname Hil versum 2. AVRO: 20.00 Beatrice et Benedict, opera van Berlloz. 21.50 El- gen tijds Nederl. muz. voor plano- -due, cello en hoorn. Morgen HILVERSUM 1 U leder heel uur nieuws. NCRV: 7 09 Vandaag... donderdag, vervolg. (7.02 Het levende Woord. 7.20 Weerman Hans de Jong. 7.30 Actual, overz. 7 45 Over kopen ge sproken). 8 06 Hier en Nu. (ca. 8.20 Weerman Hans de Jong. ca. 8.30 Ochtendkranten). 8.54 In 't voorbij gaan. 9.03 Wie weet waar Willem We ver woont? 10.03 Muziek bij de kof fie. 11.30 Twaalf-uurlje. 12.40 Mid- dagpauzedienst. 13.06 Hier en Nu. 13.20 NCRV-Globaal. 16.02 Gouden regen Ensemble o.L.V. Ferry Wlenne- ke. 16.30 Kletsmajoor. 16.40 Van stad en land. 17.02 Stappen in de Jungle. 17.55 Meded. HILVERSUM 2 AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgymn. 7.20 AVRO-Klok In de morgen. (7.30. 8.00 en 8.30 Nws.) NOS: 9.05 Gymn. voor de vrouw. 9.15 Werkbank. 9.24 Waterstanden. 9.30 Nws. FEDUCO: 9.33 Medelanders Ne derlanders. AVRO: 10.03 De AVRO-Klok „Buiten". (10.04 AVRO's Radiojourn. 10.30 Nws.) 11.00 AVRO's Radiojourn. 11.03 Duime- land 11.10 Schoolradio. 11.30 Nws. 11.33 Kijk op kunst 12.00 De AVRO-Klok tussen de middag. (Over- h.voorl 12.16 Uitz. voor de land bouw NOS: 12.26 Meded. voor land en tuinbouw. 12.30 en 13.00 Nws. AVRO: 13 57 Per Saldo). RVU: 14.00 Ik verbind u door... 14.30 Nws. 14.33 Allemans veren. KRO: 15.00 Nws 15.03 Tekens van vrede. 15.20 Kruis punt. 15.30 Nws. 15.32 De wereld op donderdag. (16.30 en 17.30 Nws.) 18.00 Nws. HILVERSUM 3 TROS: 7.02 De Haver- moutshow. 9.03 De Hugo van Gelde ren Show. 11.03 De Polderpoppara- de. 12 03 De Nederlandstalige Top Tien. 13.03 50 Pop of een envelop. 15.03 TROS Top 50. HILVERSUM 4 VARA: 7.00 Nws. 7.02 Morgenrood. (8.00 Nws.) 9.00 Muz. van deze eeuw. 9.55 Het Phemlos trio: klass. muz. 10.55 Het Rotter dams Filh. Orkest met piano: klass muz. 12.25 Operettefragmenten 13.00 Nws. 13.05 Moderne muz. voor saxofoon en piano. 13.30 Jazz op vier studio. EO: Orgelbespeling. 15.0C Klassieke klankjuwelen. 16.00 Licht en uitzicht. 16.40 Theologische ver kenningen.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 17