1 Een vrouw moet zich dubbelbewijzen; en dat gebeurt bij Graaf van het Hoogveen Voor Pietje Precies. la Beiden/regio id Een tien voor tekenen RUKSPOLITIEKAPEL BU OPENING RAADHUIS -S* PpavIAO, (PXM Mft/nt Ccidócgoirumt DINSDAG 13 SEPTEMBER 1983 PAGINA 5 rsus w de Br, Men Van t het spten Scha g<*i Verrot In april 1982 keurde de rijkspolitie in Den Haag de BMW van de Lissenaar nog goed. Op de auto, die inmiddels de respectabele leeftijd van veertien jaar numn had bereikt, was hoege naamd niets aan te mer ken. Zes maanden later werd de Lissenaar in Kat wijk aangehouden. De Katwijkse politie onder zocht de auto en kwam tot Dat hde verrassende conclusie Ti znefdat het voertuig door en vrijd, door geroest was. Dit merkwaardige verhaal vertelde de Lissenaar gis teren aan kantonrechter Groenendijk. pl Hoe was dat mogelijk? trel Was hier soms sprake van een plotseling geval van edt Jüaccute metaalmoeheid, zo dat de roest als een razen de tekeer kon gaan en de auto in korte tijd werd verwoest? Of had de rijks politie in Den Haag des tijds niet goed gekeken? linafi „Heeft u een bewijsje van n °PSélie keuring," vroeg kan- ?olIec\ tonrechter Groenendijk taan de Lissenaar. Dat had deze niet. „Dat geven ze iooit mee," beweerde hij lop weinig overtuigende toon. Daarmee lag de juis te conclusie voor de hand; [de BMW heeft nooit bij de "aagse rijkspolitie op de •rug gestaan. Het verhaal van de zoge naamde keuring in Den "aag had de man, bollen- tweker van beroep, overi- [ens niet aan de Katwijkse ilitie verteld. Er was ook [een sprake van protest oen de auto in beslag kverd genomen. De man [deed zelfs afstand van zijn itokoude wagentje. De of- licier van justitie merkte ip: „De zaak was totaal 'errot. Van alle slechte ingen is altijd nog wel rijf procent goed. Naar die ijf procent hebben we nu :ht goed moeten zoeken." n Ek zag één lichtpun- Voordeel van zo'n 3 zaak is, dat we weer eens ;?J door de hele verkeerswet moeten heengaan." Uit de grote sortering manke- |l menten werden drie pun- fjehaald, die de man aste werden gelegd. ,We hebben een keuze ooeten maken," zei de of- icier. Hij koos voor de to- \aal doorgeroeste drempel- kokerbalken (70 gulden), voor de op een vergiet lij- Kende uitlaat (100 gulden) kn voor de rotte remmen |100 gulden). Van Ek be- chreef de remmen als [.Ronde voorwerpen die er log opzaten." De officier eiste in totaal boete van 270 gulden. Dat viel de Lissenaar te ken. „Toen ik afstand had gedaan, vertelde de politie Bat ik er niets meer van pou horen. Dat had ik dus eter niet kunnen doen, Ban had ik nog 1500 gul pen aan die auto kunnen erdienen," aldus de man, Hie of een geboren opti- nist, of een zeer getalen- eerd handelaar is. Mr. Droenendijk verlaagde de ete met 60 gulden. Ook ;r was de man niet ge- elukkig mee: „Ik zal me er piaar bij neerleggen," ver zuchtte hij. Fiets Dag in dag uit, en dat zes- ien jaar lang, stalde de -.eidenaar zijn fiets bij het ■tation. Op een dag was lijn karretje verdwenen. .Iemand zei tegen me, dat Je politie mijn fiets had t neegenomen." vertelde de 'ijwielbezitter. Volgens iem had de politie juist de 'orige dag een verkeers- srd bij het station ge- laatst, dat het parkeren 'an fietsen en bromfiet- iers bij het station ver- )ood. De officier van justi- ie hielp hem uit de Iroom. „Toen de politie iw fiets meenam, stond lat bord er al anderhalf aar." De man was oprecht 'erbaasd over deze mede- leling. )e Leidenaar was naar Iiet bureau gegaan en nocht zijn rijwiel zonder e betalen meenemen. Hij teek dan ook vreemd öp oen hij een paar maanden [vater een rekening van Jstitie kreeg. Officier Van -k zei: „Meestal krijgen ve hier mensen wiens iuto is weggesleept. Uw iets is, tja ik wil niet zeg- Jen weggesleept..." Van .•fk maakte deze zin niet ..Ik vraag de rechter u te verklaren zon- m1, u heeft hier al i ii'wg ongemak van ge nu!." Aldus geschiedde. Jk zet m'n fiets daar nooit neer neer," beloofde de B -eidenaar bij zijn afscheid. KEES VAN HERPEN nbe ii, ii p u Op mijn omwegen door stad en land kom ik graag mensen tegen. U kunt mij telefonisch of schriftelijk.vertellen wie u graag in deze rubriek zou willen tegenkomen. Ik ben bereikbaar via 071 - 12 22 41 op toestel 10. Nu allerwege het badsei zoen de nek wordt omge draaid, en de Noordzee zich grommend en ver vaarlijk rollend heeft te ruggetrokken naar zijn winters offshore bedrijf, nu de strandtenten voor zover nog niet weg gespoeld met hoop op betere tijden weer wor den opgeslagen, wel, nu maakt de horecawereld zich op om ongeslagen de donkere maanden te zien door te komen. Ook in Noordwijk, natuurlijk. Wat buiten niet meer kan, moet binnen wor den voortgezet. Het oog gericht op gezelligheid die geen tijd kent. Nieu we wijnkaarten zijn ge componeerd, attractieve schikkingen getroffen, de tafeltjes gedekt, het beste serviesgoed uit de glazen kast gehaald. De stoelen kunnen weer worden aangeschoven. Vernieuwingen alom. Vandaag zijn we geleid door een ster, die vorig jaar boven een vorstelijk verblijf is stil blijven staan. Het is „Graaf van het Hoogveen", de exclu sieve voorhof van wat sinds kort Zeerust-hotel heet na eens bad-hotel te zijn genoemd. We wor den ontvangen door de gravin „en robe". De graaf is niet thuis. Die verwijlt bij de onderde len zwembad, solarium, washokken en sauna an nex massage, waarmee het hotel is opgezadeld. „En bovendien ben ik mijn eigen graaf", zegt Ine Droogh-Goossens, die de tijd rijp acht om even langs het kantoor van haar man Joop te lopen die daar inderdaad gebogen zit over rekeningen en ander administratief werk. Joop Droogh vormt, introvert, en voorzien van een filosofenbaardje, een ge heel ander hoofdstuk onder de pannen van het etablisse ment nabij de Noordwijkse vuurtoren. Joop Droogh, wiens huiselijk wapen overi gens de turfen vertoont die men op het hoogveen zou mogen aantreffen (je zou hem, met alle respect, een turfsteker op het droge kun nen noemen), heeft de nieu we bedriifs-loot van eind '76, de Graaf van het Hoogveen, overgelaten in handen van zijn vrouw. Men had het niet beter kunnen treffen. Ine van terzijde: „Joops grote wens is, een bouwonderne ming op te zetten". Nou vraag ik je!, zou ik Ine kun nen vragen; maar ik vraag het haar niet. „Zeerust", ove rigens, bestaat volgend jaar mei een halve eeuw. De eerste ster Anderhalf jaar geleden kreeg de jonge „Graaf van het Hoogveen", het fanatieke maar geïnspireerde probeer sel van Ine Droogh, een ster toebedeeld door de Franse culinaire en bacchante poten taat Michelin door sommi ge minder bedeelde voedsel- bereiders aangeduid als de „Mafia van de elitaire bur gerpot". Niets is, uiteraard, minder waar. Michelin komt, speurt en oordeelt, en strooit uit z'n toverstokje slechts en kele sterren waarvan de meeste in Frankrijk terecht komen. En terecht, vindt Mi chelin. Ine Droogh kon wel janken van blijdschap, toen begin '82 die eerste ster voor Noordwijk bij haar in de keuken voor opschudding zorgde. „De mooiste dag van mijn leven; mijn hemel, wat was ik trots op die waarde ring van wereldformaat". Ine, als Noordwijkerhoutse, had als I6-jarige (nog niet zo heel erg lang geleden) geko zen voor de horeca. Stude rend leerde ze op die zee dobberen, volgde de Wijn academie en deed nog veel meer. In '81 kwam prins Bernhard ofschoon niet namens het Anjerfonds haar vereren met de onder scheiding „de mooiste wijn- Ine Droogh: „Ik ben mijn eigen culinaire architect." kaart van Nederland", uit gaande van een Frans cha teau. Vandaag is bij de „Graaf van het Hoogveen" een grondige interne verbouwing achter de rug. De gravin heeft zich een paleisje verworven, in wit en aubergine en bric. Hoogstaande kleuren. In de loundge, met weggedoken oud-roze zitjes ter verpozing, zie je door het spiegelglas nauwelijks meer waar de vorstelijke toiletten zich be vinden. Toiletten, met mar mer betegeld, en de damesge legenheden zelfs voorzien van bloemen op hét pedestal- letje waar je het bakje van de juffrouw van de retirade zou rnogen verwachten. In de eetzaal meer een Bourbon- se eetkamer aubergine ei landjes, geëncadreerd met witte eetstoelen, en verlicht door de kaarsen op zilveren luchters, ontstoken door de jonge gravinne zelf, „die ki lometers loopt, op een avond" en zich een „pedome ter", een schredenteller, heeft omgehangen om te zien wat voor afstanden ze alle maal aflegt. Stijl en charme „Ik denk minstens nog vijf tien jaar jong te zijn", ver wacht Ine Droogh. die in elk geval een tienjarenplan voor de boeg heeft: een eigen bu reau voor de p.r. je moet op een leuke manier naar buiten zien te komen, tussen de ge rookte forel met paprika door"), ze wil doorbreken naar een „zaal voor partijen", stukje bij beetje, en nog veel meer. Daar past ook Joop, als bouwondernemer, in. Zal ie wel moeten, good old boy, want Ine, als luitenant-admi raal der Noordwijkse tong- strelende vloot, staat voor niets. Een typisch, sprekend voorbeeld van ,je bent jong, en je wilt wat". En allemaal met veel gevoel voor stijl, charme en gastvrouwschap. Dat is een stuk eigen per soonlijkheid dat bij Ine Droogh op de voorgrond treedt. Ondernemer van een uitne mende en ontwapenende vrouwelijke klasse. Ine Droogh, die me en passant ook leidt langs het droog- hfondsenbad en saunadool hof met een eigen sauna- meester, zou het op prijs stel len als ik daar eveneens een beschrijvend oog op zou laten vallen. Mijn oog valt wel. maar zou z'n beschrijvend boekje te buiten gaan, omdat ik, met alle waardering en bewondering, me wil beper ken tot de ruimten die onder het stergeflonker vallen. Om op de been te blijven nuttig ik, op uitnodiging, enkele verrassend droge wentelteef jes; lichtelijk gegratineerd, met een vanille ijslaagje tus sen de plakjes, en omgeven door een, kaneelsaus. Omdat je op een been niet kunt staan, is daar ook een schotel met „marbré": gerookte pa ling, als in „roggebrood" ge vangen, en gemarmerd in waterkers. Vraag me niet waarom. Het is uitzonderlijk. van ene Cor Boom, een be grip op het gebied van fijn ambachtswerk, een bouw vakker op een troon die Ine voor hem opgericht heeft. Ine: „Vlak voor de ster op kwam, ging ie weg. Hij was elf jaar bij ons geweest. Een artiest die aandacht vroeg en niet voldoende kreeg". Een man die oude panden koes tert als z'n oogappel, en ze ook restaureert. Vorig jaar keerde hij, langs omwegen, bij de Drooghs terug, en de verbouwingsresultaten zijn nu in 't wit gevat. Vraag me niet waarom, maar hij deed het. Intussen blijft Ine het full house met dertig gasten aan acht tafeltjes belopen, „en Joop helpt daarbij; ik heb niet een hele staf nodig". Eigen aangezicht De „Graaf" heeft een eigen aangezicht, met een aandoen lijke blos. De warme en kou de hap wordt hier genoten als een zaligmakend tijdver drijf, en aan de gasten die erop afkomen kun je zien dat ze er thuishoren. Niet ieder een betaalt, domweg, voor een couvert honderdvijftig gulden. Maar daarvoor word je wel in de lichte watten ge legd. Michelin heeft al (in 't Frans) tegen Ine gezegd: „Wees niet bang, meid; zo lang jij hier blijft, blijft ook onze ster schijnen". Nu is het streven zonder meer gericht op een tweede ster. Ook de „Hollandse pot" in de keuken zal verheven moeten wor den. Ine wil de Nederlandse dis uit de middenklasse ha len: bloedworst met appel, maar dan geraffineerd en on vergetelijk; balkenbrij op het altaar der zwelgende goden. Ine Droogh: „Daar willen wij alles voor doen. voor zo'n keuken. Een restaurateur die zegt, dat een Michelin-ster niet belangrijk voor hem is, liegt dat ie zwart ziet. Ik ben een vrouw die pijn heeft ge leden. En als vrouw moet je je dubbel bewijzen. Maar ik red het wel. Ik ben m'n eigen culinaire architect die ideeën aanbrengt en creëert. En onze chef Paul van der Mij, die ook gewerkt heeft bij Neercanne chef, braad 'ns een wild eendje voor deze meneer, wil je? draagt de naam uit die op z'n minst één ster kan dragen". Dullebrug gesloopt De Dullebrug, verbinding tus sen Dullebakkersteeg en Van der Sterrepad, wordt mo menteel gesloopt. In verband met de herinrichting van de Oude Rijn en de daarbij be horende restauratie van de walkanten, moet de brug tij delijk het veld ruimen. De Dullebrug werd oorspronke lijk als tijdelijke verbinding over de Oude Rijn aange legd. Er wordt echter zoveel gebruik van gemaakt dat be sloten is het bruggetje 'een definitief karakter' te geven. Wanneer de werkzaamheden zijn voltooid, naar schatting over een half jaar, komt de Dullebrug, in een verbeterde LISSE Onder het motto „Een 10 voor tekenen" wordt tot en met 25 sep tember in Artopa aan de Grevelingstraat in Lisse een tentoonstelling gehou den. Een en ander staat in het teken van het feit dat de heer H. M. v.d. Berg 25 jaar leraar tekenen is aan het Fioretti College te Lis- se. In de expositie zullen 100 tekeningen te zien zijn die door zijn leerlingen werden vervaardigd. Het zijn tekeningen die door de leerlingen zijn achtergela ten en in het schoolarchief al jaren zijn bewaard. In de te keningen komen rijke fanta sieën van de leerlingen en de verschillende technieken duidelijk naar voren. Ook het karakter van de indivi duele leerling(e) komt tot ui ting in de soms perfect uitge voerde tekening of in de vlotte, zwierig gemaakte schets. Voor oud-leerlingen die deze tentoonstelling be zoeken zal het wellicht een verrassing zijn te ontdekken dat hun eigen jeugdwerk in Artopa wordt geëxposeerd. De expositie is donderdag-, zaterdag- en zondagmiddag open van half twee tot half vijf en donderdag ook van half acht tot half tien. LISSE De Rijkspolitie- kapel verzorgt morgen een belangrijk deel van de feestelijkheden rond de opening van het nieu we raadhuis van Lisse. Zoals bekend zal mr. M. Vrolijk, de commissaris van de koningin in Zuid- Holland, het raadhuis om drie uur officieel openen. De Rijkspolitiekapel verzorgt van half drie tot tien voor drie een optreden voor het ge meentehuis en maakt daarna, als het weer meewerkt, tot vier uur een rondgang door de gemeente. De route is als volgt: Gemeentehuis, Bond- straat. Schoolstraat, Kapel straat, Kanaalstraat, Berkhout- laan, Westerdreef, Veldhorst straat, Berkhoutlaan (bejaar denhuis), Westerdreef, Eiken laan (bejaardenhuis), Wester dreef, Lindenlaan en weer het gemeentehuis. Vervolgens verzorgt deze kapel vanaf acht uur 's avonds een concert in de gemeentelijke sporthal aan de Sportlaan. Gratis toegangs kaarten zijn tijdens kantooru ren verkrijgbaar bij het ge meentehuis. Donderdag kunnen ouderen en minder-validen tussen twee en vijf uur het gemeentehuis van binnen komen bekijken en 's avonds is er van zeven tot tien uur opn huis voor ie dereen met van half acht tot half negen een concert door Canite Tuba in de raadszaal. Ook de volgende avond is er open huis, deze keer met een rondgang door het dorp van de drumfanfare „Trou moet Blijcken". Om acht uur wordt een serenade voor het raad huis gebracht. Ook zaterdag is er open huis en wel van tien tot vier uur met muzikale riondgangen van Canite Tuba en Trou moet Blijcken en een serenade om kwart over een bij het raadhuis. Tijdens de open dagen is in de kelder van het gemeentehuis een foto-ex positie over de geschiedenis van het bloembollenvak te zien. Op de tweede etage zul len de verenigingen van Lisse zich presenteren. •INFORMATIE OVER FILMS MUZIEK. THEATER. RECREATIE. EXPOSITIES EN EEN COMPLETE AGENDA Dit setje mini schroevedraaiers, variërend in maat van 0,8 tot 3,8 mm, krijgt u toegestuurd als dank voor de moeite van het aanbrengen van een nieuwe abonnee. als nieuwe abonnee van de Leidse Courant Naam Adres Postcode/Plaats Betaald wordt per maand (met automatische afschrijving) per kwartaal Stuur een schroevedraaierset naar: Naam Adres Plaats/Postcode Telefoon Stuur deze bon in open envelop -geen postzegel plakken- naar: Leidse Courant, Antwoordnummer 232, 2500 VG Den Haag

Leidse Courant | 1983 | | pagina 5