fed de Braak en Alexander Pola j ;oeken Fillekers en v.d. Horst weer op £etdoc Sou-unit gekleurd gezien Omroepen werken plan eigen abonnee-tv uit Eindelijk het programma eens op zijn kop IT iNA ADIO/TELEVISIE DINSDAG 13 SEPTEMBER 1983PAGINA 15 'ARA brengt lms in Uitkijk" LVERSUM VARA-tv jint op donderdag 20 okto- r een nieuw maandelijks daar nprogramma onder de titel lat h itKijk". In het programma twij rnen nieuwe speelfilms in 1SC bioscoop aan bod. De ont- ikeling van de Nederlandse elfilm zal op de voet wor- gevolgd, aldus de VARA. itkijk" zal ook informatie •d Ba 'en over het toenemende is (bod van speelfilms op tele- iek 1 ie. De presentatie is in han- van Ageeth Scherphuis. HILVERSUM De gezamenlijke omroepen werken het plan tot het stichten van een consortium verder uit, een samenwer kingsverband, dat los van de eigen verenigingen abonnee-tv gaat bedrijven. Dit zal het antwoord zijn van de omroep als ge heel op de Medianota van minister Brinkman, volgens welke nota het beheer van abonnee-tv uitsluitend zal worden toege staan aan het daarin geïnteresseerde bedrijfsleven. In Hilversum begon een studiecommissie alvast aan het uitwer ken van een programma-opzet, waarin alle omroepen zich kun nen vinden. Intussen is al gestart met een uitgebreid markton derzoek naar de wensen van de kijkers. Dit deelde desgevraagd NCRV-voorzitter drs. Th. Jansen mee, nadat bekend was geworden dat hij als voorzitter van de al lan ger bestaande overleggroep van alle omroepen minus de VPRO hiervoor het groene licht kon geven als een eerste concrete reac tie op de Medianota. Volgens hem mag het niet zo zijn, dat de omroep als geheel, die gedurende een halve eeuw vorm aan dit verschijnsel heeft gegeven, het heft thans uit handen zou moe ten geven aan zakenlieden, die de winstgevende kanten ervan hebben ontdekt. Genoemd consortium, dat een zodanige structuur moet krijgen dat het los van de bestaande omroepverenigingen komt te staan en derhalve buiten het bereik van de bepalingen in de Omroep wet, behoeft dan ook niet meer te voldoen aan bijvoorbeeld het stromingsartikel, dat de huidige omroepen verplicht tot een to taal-programma, met een evenwichtige dosering van informatie, amusement, etc. De heer Jansen voegde hier wel aan toe, dat een op abonnee-tv te brengen eigen tv-programma dusdanig van samenstelling moet zijn, dat alle omroepen zich hierin kunnen vinden. In de luchtigheid nochtans zou men hiermee aanzienlijk ver kunnen gaan, omdat de omroepen zelf in hun eigen programma's op het open net duidelijk het eigen gezicht kunnen laten zien. Mocht het tot de vorming van een consortium als boven ge noemd komen, dan zullen parlement en politici overtuigd moe ten worden van het nut van het bestaan ervan. Ex-hoofdredacteur Waarheid secretaris Stad Radio Amsterdam AMSTERDAM Oud-hoofd- redacteur Bart Schmidt van De Waarheid is benoemd tot algemeen secretaris van Stad Radio Amsterdam. Dit heeft het bestuur van Stad afgelopen woensdag meege deeld. Schmidt volgt in deze functie A.W. Hins op, die sinds 1 augustus wetenschappelijk medewerker is aan de Univer siteit van Amsterdam. g!a; OOR JONGEREN DE NIEUWE RUBRIEK „SPOP' •ti r LVERSUM - Naast infor- .j itieve en godsdienstige pro- 1 imma's als „Rondom Tien", 1 erk Vandaag" en „U zij de ,e rie" besteedt de NCRV het mende seizoen ook veel aant ndacht aan het gevarieerde on.tr rk. Men houdt weliswaar 'Ptie it aan de in het verleden ge- in 6gde uitzendingen, maar n h| t evenzeer vier program- ajf.I's los om te vervangen door rbin juwe. „Showroom" ver- ler£| nijnt en „Farce Majeure" >ntb< mt ervoor in de plaats. Hier- l^ma or hebben de vroegere sa- "oe, mwerkers Jan Fillekers, ^esnk v.d. Horst, Ted de Braak V01 Alexander Poia elkaar fer. I er opgezocht. Zij gaan de loëls< arce" na zeven jaar afwezig- Sen- id in een nieuwe jas steken, iet i w,ji me intussen onder- 'e®r rpen blijft verzamelen om het t. met een hernieuwde howroom" te komen. ;en ns nieuw verschijnt op het ?n n lerm de jongerenrubriek vooi pop", in naamgeving en eerd rm een samentrekking van art en popmuziek. at hët Farce-team betreft, vieren werden zij het er er eens, dat de vrouw in dit ogramma niet langer mag ilbreken. Zij lieten het oog allen op Hetty Heyting, die ij als een geslaagde figuur be lhouwen om hun team te ko- ir.y» versterken. Zij was eer- ètvoor de NCRV in de weer. ■jrehreef het geliefde kin- pprogramma „De familie nots", waarin zij zelf ook verschillende rollen speelde. In „Farce" wil men proberen de actualiteit op de voet te vol gen, reden waarom men nu al bij de NOS faciliteiten heeft vastgelegd. Bovendien zal het team zich veelvuldig op straat vertonen, daar waar het leven zich afspeelt. Voortbordurend op de familie- formule „Vader-zoon" zullen in ,,'t Is kinderspel" ook voort aan jongeren aan bod komen om in de voetstappen van va der of moeder te treden. Uit proefopnamen is al gebleken, dat het voor de huiskamer geen gemakkelijke opgave wordt om aan de hand van uitspraken van tienjarigen vast te stellen welk ouderpaar daar achter zit. De kinderen blijken nl. een geheel eigen geluid te laten horen. Fred v.d. Graaf, bekend van radio programma's, zal zich met de leiding van dit spel inlaten, dat frappante levendigheid op zal leveren. Met de definitieve verdwij ning van de „Famile Zes kamp" wegens te grote kost baarheid stapt de NCRV hele maal af van de door deze om roep twintig jaar geleden op gang gebrachte massaspelen voor en door het volk. De NCRV heeft echter niet af willen stappen van de super- koppelkwis zonder huwelijkse voorwaarden, de Ted-show, waarin ongehuwden elkaar voor het eerst ontmoeten en, verrassingen niet uitgesloten, soms op een merkwaardige manier in eikaars vaarwater terecht komen. Daarbij zal ook worden gedanst, gezongen en toneel gespeeld onder aanvoe ring van vakbekwame deelne mers. „Ja natuurlijk" lijkt niet weg te branden van het scherm. Deze rubriek trekt nog steeds een groot en geïnteresseerd publiek, net als „Kwisig met muziek", waarvan een aan trekkelijke kant is, dat ama teurs met hun beste beentje voor aanwezig talent aan het iubliek kwijt kunnen. Eddy '•ecker zal nochtans wat ac centen verplaatsen. Hij gaat voortaan minder de nadruk leggen op parate kennis dan wel op slagvaardigheid- Het al genoemde „Spop" sluit aan bij de in samenwerking met anderen te organiseren provinciale jeugdolympiade. Vanuit „De Meerpaal" in Dronten komen deze op het scherm in een presentatie van jeugdige figuren als Nicole, George, Peter en Alex, die eerder op de radio waren te beluisteren in „Tussenuur". In elke uitzending staat één pro vincie centraal. Hierin gaat bovendien .een rol spelen de door de radio gepousseerde NCRV-favorietschijf. Die zal dan niet alleen te horen, maar ook te zien zijn. Bij die gele genheid komen ook aan bod de Spop-top en de Spop-tip, aangevuld met ander repertoi re. De reeks uitzendingen re sulteert op 26 mei in een slo- tontmoeting in Papendal, waar finalisten tegenover elkaar ko men te staan. De kleine kerkgenootschappen blijven de aandacht vragen en het „kerkepad" ruimschoots betreden worden, terwijl „U zij de glorie" de ether met zang zal blijven vervullen, Ingrid Bergman in de rol van Golda Meir. maar Henk Mochel en Hans Sleeuwenhoek zullen opnieuw doortastend informatie bieden in bijv. „Rondom tien". Zij willen dat op diepgravende wijze doen over onderwerpen, die het waard zijn er diep over na te denken. Op het program ma staan onderwerpen als hu welijk en scheiding, een evt. rampspoed in de Rijnmond en verschil en overeenkomst tus sen de jaren '30 en '80. Behal ve de Ev. Omroep zal ook de NCRV uitgebreid aandacht be steden aan kerkhervormer Luther. Niet bekend is of hier over ook overleg is geweest tussen deze beide omroepen. In Amerika en in het H. Land wordt met veel zorg gewerkt aan een bijbelse serie onder de titel „Het evangelie naar Lu cas". De komende winter al brengt de NCRV afleveringen op de buis. Maandelijks gaat de NCRV ook een programma brengen, waarin muziek en informatie elkaar zullen afwisselen. Deze uitzending zal tevens zich richten op telkens een ander goed doel. Drama, kunst en spelen krij gen bij de NCRV aandacht in een eigen serie als „Schoppen troef" over voetbal van een amateurclub ergens in Neder land op tekst van Alexander Pola en Chiem van Houwe- ninge. Voorts zendt de.NCRV een reeks korte spelen uit met op het programma „Mevrouw Katrien" en „Mevrouw van der Putte" naar verhalen van Peskens en „Laat me met rust" van Tom Stoppard. In de sector kunst volgen er programma's over Martin Nij- hoff, Poëzie Hardop en Weih- nachtsoratorium. Voor de jeugd staat er weer het nodige op de buis, zoals „De familie Knots" en verhalen uit de bij bel. Bij de films treffen we ti tels aan als „De Citadel", „Golda Meir" met in die rol Ingrid Bergman, „De Schorpi oen", „Maggie Forbes" en Agatha Christie. Op NCR V-radio krijgen veel aandacht de cultuur en de jon geren. Elke zondag wordt „In beweging" aandacht besteed aan het christelijk organisatie leven. Conferenties, studieda gen, jubilea en toogdagen ko men hierin aan de orde, waar door die organisaties buiten de kring van eigen belangstellen den in het grote verband van het christelijk gebeuren in ons land worden geplaatst. In deze rubriek kunnen ook andere zaken aan de orde komen, zo als eerder bijv. het tienjarig bestaan van het „Liedboek voor de Kerken" en de kerke lijke activiteiten op het vlak van het ontwikkelingswerk voor de derde wereld. Zeker zal in dit programma ook aan de orde komen de identiteit van de verschillende christelij ke verenigingsverbanden. Het blijkt dus toch te kunnen: Het op heel korte ter mijn omgooien van een Nederlandse televisie-avond. Een staaltje van nu eindelijk eens snel reageren op een aktueel overlijden werd vrijdagavond vertoond door de VARA, die overdag in allerijl een anderhalf uur du rend herdenkingsprogramma over Wim Kan in elkaar gesleuteld had. Het mag duidelijk zijn: Het was bepaald geen volmaakt pro gramma. De keuze uit de beschikbare televisiebeelden van de grootmeester van de klassieke conference leek me hoogst aan vechtbaar. Zo was er bijvoorbeeld een onevenredige hoeveelheid tijd ingeruimd voor het tonen van grappen van nogal goedkoop niveau. (Zoals het aan het lachen maken van een leerling klein kunstenaar die als aangever moet fungeren in enkele sketches - een komische techniek die vandaag de dag altijd nog in de prak tijk wordt gebracht door duo's in de stijl van André van Duin en Frans van Dusschoten). En er was eigenlijk maar een fragment van iets langere adem bij, waarin je kon zien hoe Kan zich in een conference van het ene vaste punt naar het volgende rede neerde. Maar goed: Dat het programma er was, mag in de Nederlandse televisie een klein wondertje worden genoemd. En de archief beelden waren zelfs aangevuld met snel geïmproviseerde ge sprekjes die Sonja Barend voerde met andere podiumartiesten die hun roem (of althans een deel daarvan) delen met de bijdra ge die Wim Kan daaraan verleende. Ook daarvoor past waarde ring. Het valt te hopen dat de VARA en de collega-omroepen uit dit gebeuren de lering trekken dat zowaar ook Hilversum kan in spelen op de aktualiteit, op dezelfde manier als bij de Westduitse televisie al sinds jaar en dag gebruikelijk is. Als een prominente regisseur of akteur komt te overlijden, kurv je er immers verzekerd van zijn dat via een van de Duitse tele visiezenders binnen een of twee dagen tijdruimte wordt inge ruimd voor het vertonen van filmwerk van de betrokkene. Dat daardoor wordt afgeweken van de van tevoren aangekondigde programma's speelt Icennelijk geen rol van betekenis, terwijl de Duitse omroep die programma s bovendien nog veel langer van tevoren bekend maakt dan bij ons gebruikelijk is. Maar ja - de manier waarop in ons land wordt omgesprongen met de programmagegevens van de omroepen, die vindt in de hele wereld haar weerga niet. Hier is alles wat ze in Hilversum uitbroeden, bijna tot het moment dat ze het daadwerkelijk uit zenden, zoiets als geheim en onderhevig aan „in dit verband" iets obscuurs als de auteurswet - een gegeven waarover ze in het buitenland altijd in vrolijk gelach uitbarsten. De Wim Kan-uitzending werd vooraf gegaan door een ernstig woordje van een VAR A-hooggeplaatste, die een soort in memo- riam uitsprak. Ik kan me indenken dat de VARA er behoefte aan had de wederzijdse verbondenheid van Kan en de VARA nog eens voor het voetlicht te brengen, al vond ik het moment dat dit gebeurde op de rand van het onbetamelijke. Juist in een week dat flinke aantallen VARA-leden afhaakten bij hun omroep vanwege de beschamende serie conflicten daar, zat er in dat toespraakje een zweem van reclamemaken voor ei gen huis. Iets van misbruik maken van dit toch nogal tragische moment om de leden er op te wijzen dat ook iemand als de door het hele volk gewaardeerde Wim Kan altijd bij de VARA geble ven is, ondanks de kritiek die hij op deze omroep had. Overigens was hierbij met de mantel der liefde bedekt die ene keer dat Wim Kan wel ruzie had met de VARA en bij de KRO (in de Alles is anders-show van Aad van den Heuvel) kwam uit leggen waarom. Beelden daarvan waren ook niet opgenomen in het herdenkingsprogramma. RENE DE COCQ urrogaat moeder gecompliceerd probleem tekent de baby op bestel- t, die door een surrogaat- oeder geleverd kan worden. Amerika is hier al veel over doen, in ons land komt het rschijnsel nog niet of nauwe- :s voor. In de tv-film van Jer- London wordt ingegaan op morele en legale aspecten In waf sommigen zien als een ital fabyhandel". jonge Joleen (Susan Dey), al een gezin met kinderen eft, laat zich door de plaat- 'jke arts overhalen om mee werken aan een plan, dat orziet in het creeren van sur- jaat-moeders. Dit betekent, Joleen een kind laat ma rt voor een kinderloos echt- ir, van wie de vrouw on- ichtbaar is. Als de omgeving n Joleen te weten komt, dat aan dit plan meewerkt, trdt ze van alle kanten ver- isd. Joleen raakt geestelijk de problemen en tegen de dat het kind geboren moet 'rden begint Joleen te twijfe- of ze het kind niet zelf zal uden. 25, Nederland 1 'Idspraak Schippers laat ons van- ond kennis met de schrijver, publiceert onder het pseu- niem Hellema en wiens eer- boek „Langzame dans als rzoeningsrite" vorig jaar ver- tieen. Hellema was toen 61 oud. Het boek bevat veer- verhalen met zijn beleve- 'Sen uit de Tweede Wereld- 'log. Hellema, die vóór de dog in de textielindustrie rkzaam was, zette zich na 40 in voor het verzet. In 43 werd hij naar Westerbork transporteerd, waarna hij in 'aal zes concentratiekampen jerleefde. Na de bevrijding "emJerdé hij opnieuw in de tex- l-industrie terug, totdat hij n paar jaar geleden met ver- *>egd pensioen ging. Nederland NEDERLAND 1 KRO 17.25 De Paus bezoekt Oos tenrijk, samenvatting. TROS 18.55 Circus Gusto. Teken filmserie (8). 19.01 Gloria. Amerikaanse se rie. Afl. 5: Boter bij de vis. De financiële omstandighe den in de dierenkliniek zijn dedroevend. 19.25 Dolly Dots. Tv-serie. Afl. 3: Ongerief op Tenerife. De opa van Sjeel wint samen met een vriend een reis naar Tenerife, ze krijgen echter ruzie... NOS 20.00 Journaal. TROS 20.28 Te land, ter zee en in de lucht. Hoogtepunten uit Tobbedansen, Fiets 'm d'r in, Vlieg er eens uit en Ach teruitrijden. 21.25 Surrogaat moeder (The gift of life). Amerikaanse tv-film van Jerry London uit 1982 over Joleen, die ingaat op een plan van de plaatse lijke arts. Dit plan is „surro gaat-moederschap", ten behoeve van een kinderloos echtpaar. 23.00 TROS Aktua TV. NOS 23.40 Journaal. 23.45 Nieuws voor doven en slechthorenden. NEDERLAND 2 Susan Day en Cassie Yates spelen de rol van draagmoeder in de film „Surrogaat moeder", vanavond op Ned. I om 21.25 uur. slechthorenden. 18.20 Paspoort voor Joego- slaven. 18.25 Paspoort voor Italianen. 18.30 Sesamstraat. 18.45 Jeugdjournaal. 19.00 Journaal. EO 19.12 D'r kan nog meer bij. Vrolijk programma, m.m.v. de kleuters van „Het Kleu tereiland" uit Nieuw Loos- drecht. 19.30 Het kleine huis. Ameri kaanse familieserie. Afl.: Laura Ingalls Wilder (deel 1). Laura accepteert Alman- zo's huwelijksaanzoek. 20.20 Tijdsein. Actualiteitenru briek. 20.45 Leger des Heils zan gersconcours 1983. Ruim 700 zangers en het Natio naal Muziekcorps o.l.v. bri gadier-kapelmeester Cor Nieuwland. 21.28 Het evangelie van Jo hannes. Afl.: Johannes 15: De ware wijnstok. Opname vanuit verschillende wijn gaarden in de omgeving van Jeruzalem. NOS 21.52 Beeldspraak. Serie ge sprekken met Nederlandse schrijvers. Vanavond: Lang zame dans als verzoenings rite. K. Schippers In ge sprek met Hellema. 22.30 Journaal. 22.45 Den Haag Vandaag. 23.00 Nieuws voor 0oven en slechthorenden. Duitsland DUITSLAND 1 17.50 Journaal. 18.00 Actualiteiten. Streeknleuws. 18.25 Contact alstublieft... Serie. 19.00 Falcon Crest. Amerikaanse se- 20.00 Journaal. 20.15 Alles of niets. Spel en show met Max Schautzer. Thema: Venetië. 21.00 Monitor. Actualiteiten. 21.45 Dallas. Amerikaanse serie. Afl.: Chantage. 22.30 Achtergrondinformatie. 23.00 Hedenavond. Joachim Fuchs- berger praat met Beatrice Richter. Beatrice Richter, bekend van Rudl Carrells „Tagesshow" en het pro gramma „Scheibenwischer" komt vanavond bij Joachim Fuchsberger praten over haar leven en haar carriè re. De uit München stammende Beat rice werd als dochter van een boek handelaar geboren. Op 16-Jarige leef tijd ruilde zi) de middelbare school voor de toneelschool. Hoewel ze daarna de kans kreeg om met veel goede acteurs en actrices te spelen, was dit toch niet helemaal wat ze zocht. Op het moment, dat ze van plan 'was haar loopbaan aan de wil gen te hangen, kwam Sammy Drech- sel met het aanbod voor het pro gramma „Scheibenwischer". 23.45 Journasi. DUITSLAND 2 17.15 Tele-magazine. Aansl.: Nieuwsoverzicht. 18.20 Mijn naam is haas. Tekenfilm serie met Bugs Bunny. 18.57 ZDF-uw programma. 19.00 Journaal, 19.30 Hoe kom je hier bij de film? Komische speelfilm van Kurt Raab en Peter Kern. Kurt Raab en Peter Kern, die eigenlijk uit de kring rond Ralner Werner Fassblnder komen, spelen In hun eigen komedie twee figuranten bij de film in München. Paulig en Rel- chensteln wonen samen In hetzelfde huls en zijn een beetje eigenaardig. Paul heeft de gewoonte allerlei ge dachten en invallen op kranten en tijdschriften te schrijven, die hij tot aan het plafond toe opstapelt. Rei- chensteln daarentegen is nog gekker, hij kan de figuren met hun kostuums, waarin hij van tijd tot tijd glipt en zijn prive-leven niet meer zo goed uit el kaar houden. Ingrijpende veranderin gen treden op als een vrouw zich In hun vrijgezellenbestaan indringt. 21.00 Actualiteiten. 21.20 Afscheid van de macht. Re portage: wanneer in Bonn carrières beëindigd worden. 22.05 De getuige (A tanu). Hongaar se politieke satire (1969). 23.50 Journaal. DUITSLAND 3 WDR 17.00 Schooltelevisie. 18.00 Beroepenoriéntstie. 18.30 Sesamstraat. 19.00 Het actuele uurtje. 20.00 Journaal. 20.15 Dier-rapport: Arche 2000. 21.00 ARD-hitparade. 21.45 Spiegel van het land: Indus triemuseum. Documentaire. 22.15 Monitor in het kruisvuur. 23.00 Beelden vsn Duitsland. Repor tage over een dorp aan de grens met de DDR. 23.45 Journaal. BELGIE BRT 1 18.00 Billis en Bollie. Tekenfilmserie. 18.05 Klein, klein kleutertje. Kleuter programma. 18.20 Er was een keer... Kort verhaal van Guldo Staes, 18.30 Telecommunicatie (Open school). Herhaling deel 1. 19.00 Tijdroven Lieve plantjes. De Cyperus. 19.10 Kijk uitl Verkeerst Ips: Bromfiet sen A en B. 19.15 Rooien en Blauwen. Korte te kenfilm. 19.20 Uitzending door derden. Het ACV-Informatief. 19.40 Mededelingen. Overzicht pro gramma's en lotto. 19.45 Journaal en sportberichten. 20.10 Kunstzaken. Kunst- en cultuur actualiteiten. 20.15 I.Q. Kwisprogramma met Her man van Molle. 20.45 Verover da aarde. Weten schappelijk programma. Thema: De 21.30 Weduwen. Engelse thrillerserie van lan Toynton. Tweede deel. 22.30 Journaal. Aansluitend: Coda (muziek). BELGIE BRT 2 fietsen A en B. 19.40 Mededelingen en overzicht programma's. 19.45 Journaal en sport. 20.10 Kunst-zaken. 20.15 De vluchtelingen. Engelse speelfilm van Joseph Losey (1970). BELGIE FRANS 1 16.45 ONEM. Informatie voor werk zoekenden. 17.00 Schooltelevisie. Technisch en beroepsonderwijs. 17.25 Cine-vacances. Vakantiepro gramma voor de jeugd. 18.10 Lollipop. Kinderprogramma. 18.50 En Wallonië et a Bruxelles en couleurs. Spelprogramma. 19.08 Ce soir. Actualiteiten. 19.26 Lotto-berichten. 19.30 Journaal. Aansl.: Toto-berich ten. 20.00 Les Brigades du Tigre (2). Franse politieserie van Victor Vicas. 21.00 Les sentiers du monde. Afl.: Terugkeer In Laos. 22.10 Appelez-moi maitre. Docu mentaire over de schilder Joan Marti. 22.45 Journaal en toto-berichten. Robert Shaw in de film „De vluchte lingen", vanavond op België 2 om 20.15 uur. James Last en zijn orkest zijn van avond te zien in Brighton op BBC 1 om 23.20 uur. BBC 1 17.20 The adventures of Tintin. 17.25 On puzzle trail. 17.40 Roger's dog show. 18.05 John Craven's newsround. 18.10 Think again. 18.40 JournaaT. 19.00 Southeast at six. 19.30 Tekenfilm. 19.45 Kick start. 20.10 Angels. 20.35 Taxi. Amerikaanse serie. 21.00 Bergerac (2). Serie. 22.25 Dark side of the sun. 23.20 James Last in Brighton. 00.00 Journaal. 00.10 Flamingo Road. Amerikaanse 01.00 Weerbericht. BBC 2 18.10 Education. 18.40 F.A.C.T.S. 19.05 That was the year. 19.30 Water margin. Japanse verfil ming Chinese heldensage. 20.15 The great egg race. 20.55 Best of brass. ITV 18.15 Emmerdale farm. 18.45 Nieuws. 19.00 About Anglia. 19.35 Crossroads. 20.00 Bygones. 20.30 Give us a clue. 21.00 Entertainment express. 22.00 Killer. 23.00 News at ten. 23.30 Gator. Alex Rieger als Judd Hlrsch In de serie „Tsxi", vanavond op BBC 1 om 20.35 uur. TV-morgen NEDERLAND 1 NOS 09.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. 10.00 Schooltelevi sie. 10.45-11.35 Italië. NOS 13.00 Nieuws voor doven en slechthoren den. TROS 15.30 De verroeste schat. Poppenspel. (Herh.). 16.10 Walt Disney presenteert... De Wilde Ganzen (Wild Geese Calling). 17.00 TROS Pop Video Show. Poppro gramma. DUITSLAND 1 08.10 Schooltelevisie. 09.25 Sesam straat. 10.00 Journaal. 10.03 Beel den uit de wetenschap. 10.50 Hoe kom je hier bij de film? Herhaling. 12.10 Monitor. 12.55 Persoverzicht. 13.00 Journsal. 13.15 Videotekst voor iedereen. 15.40 Videotekst voor iedereen. 16.10 Journsal. 16.15 Se- rengeti-krokodillen. Documentaire van prof. Grzlmek. 17.00 De oude doos. Slapstick. 17.15 Da schau her! 17.45 Koning Rollo. Tekenfilmserie. DUITSLAND 2 10.00 Zie Duitsland 1. 15.25 Enorm In vorm. 15.40 Videotex! voor ieder een. 15.57 ZDF-Uw programma. 16.00 Journaal. 16.04 Nieuwtjes uit Uhlenbuech. Jeugdserie (herh.). Aansl.: Journaal. 16.35 Boomer, de zwerver. Jeugdserie. 17.00 Journaal. Aansl.: Nieuws uit de deelstaten. 17.15 Tele-magazine. Aansl.: „Das geht sle an". DUITSLAND 3 WDR 08.00 Gymnastiek. 08.10 Schooltelevisie. 09.25 SesamstraaL 10.05 Schooltelevisie. 17.00 School televisie. BELGIE BRT 1 16.30 Open school. 17.30 Belfl en Lillibit. Tekenfilmserie. 17.50 Popeye. Tekenfilmserie. BELGIE FRANS 1 ENGELAND BBC 1 07 30 Breakfast lime. 10.25 SPD conference. 13.30 Journaal en finan cieel nieuws. 14.00 Pebble MUI at one. 14.30 King Rollo. Kleuterpro gramma. 14.35 Bric-a-brac. 14.45 Jeugdprogramma. 15.00 Voysge between two seas. 16.55 Play school. 17.20 The adventures of Tin- tin. 17.25 On puzzle trail. 17.45 Boes cat. ENGELAND ITV 07.25 Daybreak. 08.00 Good mor ning Britain. 10.30 Schooltelevisie. 13.00 Button Moon. 13.10 Rainbow. 13.30 The Electric Theatre Show. 14.00 News at One. 14.20 Anglia News. 14.30 Emmardale Farm. 15.00 A plus. 15.30 A country practice. 16.30 Definition. 17.00 Rod, Jane and Freddy. 17.15 Victor and Maria. HILVERSUM 1 16.30 AVRO: 17.52 Per Saldo. 17.55 Mededelingen (NOS). 18.06 AVRO's Radiojournaal. 18.25 Old Favourites. 19.02 Pim Ja cobs Platenscala. 20.03 Operette - Musical. 21.02 X.Y.Y.-Man, hoorspel serie. 21.33 Lichte grammofoonmuz. 22.02 AVRO's S'portpanorama Eretri bune. NOS: 23.00 Nieuws en mede delingen. 23.07 Met het oog op mor gen. VARA: 0.02 Elpee-tuin. 2.02 Groot licht. 5.02 Truck. HILVERSUM 2 TROS: 17.00 Aktua. (17.30 Nws). 18.00 Nws. 18.10 TROS Nieuwsshow, vervolg. P.P.: 18.20 Uit zending van de EVP. Hum. Verb.: 18.30 Het voordeel van de twijfel. TROS: 19.00 TROS Klantenservide. (20.00 Nws.) 20.30 Onder de mensen. 21.00 Om het boek. TELEAC: 21.30 Fotograferen en filmen (herh. 12) 22.00 Moderne geschiedenis, (herh. 6) TROS: 22.30 Nws. 22.40 Finale. 23.55 Nws. HILVERSUM 3 NOS: 18.04 De avond- spits. VARA: 19.02 Popdonder plus. 21.02 Moondogs. HILVERSUM 4 TROS: 16.45 Woord In ziek van Saint Saens. 20.45 De vier orkestsultes van Tsjaikofsky (III). 21.30 Literama. 22.25 Orgelconcert. Morgen HILVERSUM 1 VOO: 7.02 Ook goeie- morgen. (7.30 en 8.30 Veronica Nieuwsradio). 9.03 Muziek terwijl u werkt. 10.30 Veronica Nieuwsradio. 10.32 Kletskop. 12.03 Will wil wel. (12.30 Veronica Nieuwsradio.) 14.03 De Jukebox. 15.03 Toeters en bellen. (16.30 Veronica Nieuwsradio.) HILVERSUM 2 VARA: 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgymn. 7.20 VARA Woensdag op 2: De wekkerradio. -(7.30, 8.00 en 8.30 Nws. 7.20 Een greep uit de och tendbladen. 7.35 Voor niets gaat de zon op. 8.11 Aktual.) 8.40 De vooruit gang. NOS: 9.05 Gymn. voor de vrouw. 9.15 Werkbank. 9.24 Water standen. 9.30 Nws. TELEAC: 9.33 Planten verzorgen in huls en tuin (herh. 11). VARA: 10.02 Schoolradio. 10.23 Vrouwen-agenda. 10.30 Nws. 10.33 Hoor Haarl 11.30 Nws. 11.33 Leef-tijd-genoeg. Overh.voorl.: 12.16 Uitz. van het Min. van Verkeer en Wa terstaat. NOS: 12.26 Meded. voor land- en tuinbouw. 12.30 Nws. VARA: 12.36 Dingen van de dag. 13.00 Nws. 13.10 Kinderen een kwartje? (13.30 Nws.) 13.50 Reaktietelefoon. 14.00 De Schuurpapier. NOS- RVU: 14.33 Oorlogsvoorbereiding en vredesver- wachtlng. NOS: 15.03 Zo kan het ook. 15.30 Nws. 15.32 NOS-Wereldwijzer. 16.00 Wat een taal. 16.30 Nws. NCRV: 16.32 Studio 55. HILVERSUM 3 KRO: Om 7.30. 8.30. 10.30, 12.30, 14.30, 16.30 en 17.30 uur aktual. van Echo. 7.02 Manneke Pop. 8.34 Paraplu. 10.34 Weg met de generatiekloof. 12.34 Vraag en ant woord. 13.30 Weeshuis van de hits. 14.34 K-rock. 16.34 Nieuws- box HILVERSUM 4 NCRV: 7.00 Nws 7.02 Het levende Woord. 7.10 Preludium: Klass. muziek. 8.00 Nws. 8.05 Platen- nieuws. 8.45 Musica Sacra. 9.15 On der de hoogtezon. pastoraai-muzikaal bezoek. 10.00 Duitse kamermuz. voor Bach (II). 10.30 Radio Symf.Ork. van Stuttgart: klass. muz. 12.20 De sym fonieën van Mozart (XVIII). 13.30 Pro menade: Promenade Orkest: Heden daagse en klass. muz. 13.00 Nws. 13.05 Orgelmuz geestel. muz. AVRO: 13.30 Rlmsky-Korssakofi Klass. muziek voor orkest. 14.30 Klass. koormuz. 15.10 Coppella, bal let van Dellbes. 16.45 Spel met poe- zie. 17.00 Overname Hilversum 2.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 15