ematigd optimisme bij ederlandse Cupploegen Sparta onbevangen VanderPlasen Lisse delen agÜPORT CcidócSotvtont DINSDAG 13 SEPTEMBER 1983 PAGINA 13 :WIL GEEN BOYCOT iN SOVJET-UNIE ISANNE Het Internationaal Olympisch Comité i het voorstel van het democratische Amerikaans leslid Tim Valentine, de Sovjet-Unie uit te sluiten «e Olympische Spelen van volgende zomer in Los 'fles, afgewezen. Valentine zag hierin een repre- i-maatregel voor het neerschieten van het Zuid- feanse lijnvliegtuig op 1 september. jegsman van het IOC in Lausanne verklaarde gis- dat het Amerikaanse organisatiecomité in Cali- fe volgens de Olympische regels verplicht is Sov- ifnie voor deelneming uit te nodigen. Volgens Va- 1*ie zou president Reagen de afvaardiging uit de èt-Unie inreisvisa moeten weigeren, zolang geen Ijses worden gemaakt voor het neerschieten van .vliegtuig en de nabestaanden geen schadevergoe- jfcn hebben ontvangen. Henneveld stapt op bij judobond MAASSLUIS Het zoveelste conflict in de Nederlandse judowereld heeft geleid tot de ontslag-aanvraag door technisch di recteur Koos Henneveld. Het bestuur van de judobond nam met verbazing kennis van de inhoud van Hennevelds brief. De technische directeur uit Maassluis maakte gewag van allerlei misverstanden en niet gebruikte adviezen. Bovendien was Henneveld het meermalen oneens met nationale selecties en begeleiding van ploegen in het buitenland. Het bondsbe- stuur heeft om eem gesprek met Henne veld, die per 1 november wilde opstappen, gevraagd. Henneveld zei gisteravond wel willend tegenover een onderhoud te staan. Winst voor volleyballers GIESSEN Het Nederlands heren volleybalteam heeft gisteren de eerste van de drie laatste oefenwedstrijden voor het Europees kampioenschap tegen de Westduitse landskampioen USC Giessen met 3-1 gewonnen. De set standen waren 15-4, 14-16, 15-11 en 15-12. Coach Rob Hachmang zette in de kleine sporthal in de .Westduitse plaats, geheel gevuld met 600 toeschouwers, alle twaalf spelers in. De Westduitsers, met twee interna tionals, gaven alleen in de tweede set redelijk partij. Het Nederlands dames volleybalteam won in Twello ook de derde interlandwedstrijd tegen Zweden. Het krachts verschil werd gisteren in punten duidelijker onderstreept dan in de eerste twee wedstrijden: 15-8, 15-7, 15-8. Het was een goede afsluiting van de voorbereiding op de strijd om de Europese titel in Oost-Duitsland, waarheen de ploeg donderdag afreist. Vooral spel verdeelster Fransje Murphy had een groot aandeel in de zege. Van haar uit kwamen goed lopende combinaties, waarop Zweden, dat vooral in lengte tekort schoot, totaal geen vat kreeg. Connors nadert na zege Lendl PARIJS Jimmy Connors is Ivan Lendl na zijn triomf op Flushing Meadow bij het toernooi om de open Amerikaan se kampioenschappen tot op 54 punten genaderd. De 31-ja- rige Amerikaan vergaarde in elf toernooien 2020 punten voor de Grand Prix-wereldranglijst. Lendl verzamelde in evenveel evenementen 2074 punten. Het tweetal wordt gevolgd door de Zweed Mats Wilander (1901 punten), de Fransman Yannick Noah (1682) en de Amerikaan John McEnroe (1660). Laatstgenoemde sloeg die punten bijeen in slechts acht toernooien. McEnroe's dubbelspelpartner Peter Fleming leidt de ranglijst van dubbelspelers met 486 punten uit twaalf toernooien. De Grand Prix-lijst enkelspel ziet er na de „US open" als volgt uit: 1. Lendl (Tsj) 2074 punten (uit 11 toernooien), 2. Connors (Vst) 2020 (11), 3. Wilander (Zwe) 1901 (14), 4. Noah (Fra) 1682 (10), 5. McEnroe (Vst) 1660 (8), 6. Arias (Vst) 1580 (14), 7. Higueras (Spa) 1308 (13), 8. Clerc (Arg) 1055 (11), 9. May er (Vst) 794 (8), 10. Curren (ZAf) 773 (9). Gering verlies basketbaldames MISKOLC Het Nederlands dames basketbalteam heeft de tweede wed strijd tegen Polen in de strijd om het Europees kampioenschap met slechts twee punten verloren: 60-62. Bij rust stond Nederland één punt voor, 31-30. In de laatste halve minuut van de wedstrijd gaf Oranje de winst uit handen. Door dit verlies heeft Ne derland alleen theoretisch nog kans zich voor de finalepoule van dit Eu ropees kampioenschap te plaatsen: Als de ploeg nog om de eerste tot en met de vierde plaats wil spelen, moeten de laatste drie wedstrijden van de voorronden worden gewon nen. Dat lijkt, met Hongarije, dat het voordeel van gastland heeft, en Roe menie als tegenstanders onhaalbaar. 211.40 I HAag Er heerst van Olsen, vertrouwen in de gematigd optimisme eerste confrontatie van zijn nieuwe elftal op Europees ni veau. Hij is verrast door de snelle ontwikkeling van de ploeg, die zich op dit moment in zowel spelvorm als op de ranglijst duidelijk verder be vindt dan hij had verwacht. De trainer van Ajax vreest echter overbelasting van zijn selectie, die voor de competitie verder zal worden uitgedund door de te verwachten schor sing van Schoenaker. De Mos beschouwt Olympia- kos, na de minimale nederlaag van de Grieken vorig jaar in de eerste ontmoeting te Ham burg tegen HSV als een ge vaarlijke tegenstander. Zijn spion Tonnie Pronk, die zon dag de wedstrijd Larissa - Olympiakos bekeek, deelt die mening niet ten volle. „Olym piakos (met oud-speler van FC Den Haag Roger Albertsen in de gelederen; red.) is een elftal dat sterk gegroepeerd voetbal speelt, maar niet op een ma nier dat dit Ajax er onoverko melijke moeite mee zou moe- Ij je Nederlandse clubs, morgen in de slag i op de diverse Euro- bekerfronten. Han er, de trainer van FC ringen, heeft het ge- aan zijn kant als hij dat zijn ploeg van alle sjjnationale representan- ''•c de zwaarste opponent i.i t geloot in Atletico Sjlrid. Een geringe ge- jj stelling voor de nieu- Groninger oefenmees- jj mag zijn dat de zondag het duel met Feye- ïj rd geblesseerd uitge- en Erwin Koeman gis- fit werd verklaard. i5 staat bij Ajax tegenover jljesper Olsen uiterst pessi- isch is op zijn aantreden, jleine Deen, die wel werd iecteerd voor de interland volgende week woensdag Wembley tegen Engeland, oft zelf niet in spelen te- Olympiakos Piraeus. Bij is doelman Pim Doesburg twijfelgeval en is er ook honderd procent zeker- over verdediger Piet saisjdschut. die afgelopen g ikeinde tegen PEC Zwolle iS7s!<jesseerd raakte. Rob Lans- >n is er zeker tegen Fe- liaros niet bij na zijn opge- j-00 hersenschudding. Bij iig^tenoord staat een vraagte- io3.ottachter de naam van Johan ijff, die zondag ook voortij- het veld verliet. 114,00 IX iner Aad de Mos van Ajax 150,51 ft Olsen gisteren wel mee- naar het trainings- tp in Wassenaar en heeft ilan hem ten minste op de voor de wisselspelers lts te laten nemen. Giste- is Olsen nog door de club- onderzocht, maar pas van- g kan de van een enkel- ,2-oolssure herstelde Deen voor eerst weer met de bal trai- 93.701 Olsen: „Lopen gaat wel, voel ik niets, maar ik heb het idee helemaal fit te Wanneer je voetbalt, U's Je er toch steeds aan en 95.« betekent, dat je net niet 94 ledig met de wedstrijd bezig 9i> iL Het kan een belemme- l zijn voor bepaalde hande len en met een dergelijke 94Ü< iming kun je beter niet in |5^l veld staan, dan kan de 9440 ch beter iemand nemen die ^•®®fiderd procent in orde is". Mos heeft, in weerwil van vrijwel zekere ontbreken ten hebben. Het elftal is rede lijk gedisciplineerd, maar dat houdt op van het moment dat ■*r iets mis gaat in de ploeg". Feyenoord De eerste wedstrijd tegen St. Mirren in Schotland ziet Feye noord met een redelijk ver trouwen tegemoet. Trainer Thijs Libregts waakt voor on derschatting, maar heeft wel laten weten dat St. Mirren be duidend minder hoog moet worden aangeslagen dan de andere Schotse topploegen. „St. Mirren speelt het bekende Engelse systeem, lange halen gauw thuis", aldus Libregts. „Als we dat weten te ontrege len moet de tweede ronde geen probleem zijn". Feye noord moet mogelijk afzien van het spelen van Johan Cruijff, die overigens ver klaarde dat hij aantreedt in dien het maar even kan. „Het is niet zo dat ik me liever to's is niets te zien, ik voel spaar voor de wedstrijd van echter steeds pijn, in de hiel en zondag tegen Ajax lïet aan de zijkant van mijn voet. Cruijff weten. „De belangrijk- Tegen Feyenoord schoot het er ste wedstrijd is de eerst ko- bij de tweede trap al in", aldus mende, dus tegen St. Mirren. Als ik kan speel ik". Trainer Libregts heeft wel weer de be schikking over Ivan Nielsen, die voor de Nederlandse com petitie is geschorst. „Hem heb ik erg graag bij", aldus Li bregts. „Ik heb tenslotte toch een breker op het middenveld nodig". Over de vraag wie er dan moet wijken liet de trai ner zich niet uit. De keus zal wellicht moeten worden ge maakt tussen de op dit mo ment slecht spelende Van de Korput en Stafleu, van wie waarschijnlijk de laatste voor keur krijgt om te spelen en dan als voorstopper zal opere ren. FC Groningen Erwin Koeman maakt morgen deel uit van het elftal van FC Groningen, dat tegen Atletico Madrid debuteert in het Euro pese bekervoetbal. „Op de fo- Koeman, die als enige Gronin ger voetballer met wat Euro pese ervaring aan de eerste ronde van het UEFA-beker toernooi begint. De midden velder van Groningen speelde voor zijn vroegere werkgever, PSV, vier Europa Cupwed strijden, tegen Naestved en Rapid Wien. Koeman trainde gisteren licht. Door fysiotherapuet Bert van Wingerden werd de geirriteer- de voet met tape ingepakt. De opstelling van FC Gronin gen in de eerste wedstrijd te gen Atletico Madrid is: Schel- lekens; Steenge, Waalderbos, Hiddink en Van Tiggelen; Van Dijk, Koeman en Keukens; Broeken, McDonald en Jans. PSV „Wij willen in elk geval zo ver mogelijk komen in de strijd om de UEFA-beker. Voor de eerste ontmoeting tegen Fe- rencvaros zijn er nog wel eni ge problemen, maar met ons spelersbestand moeten we het toch wel kunnen redden. Daar ROTTERDAM - Sparta leefl van wedstrijd naar wedstrijd. Vandaar dat het eerste treffen voor de strijd om de UEFA Cup, morgenavond tegen Cole- raine, pas sinds afgelopen zon dag - na de gunstig verlopen competitiewedstrijd tegen DS '79 - de gemoederen daadwer kelijk bezig houdt. De Rotter- terende sluitpost aan de bel trok. Van Noortwijk over de laat tot stand gekomen transfer: „De eredivisie heeft me tot nu toe gebracht, wat ik er van had verwacht. Je komt de wat be tere spelers tegen. Toch is de overgang me goed bevallen. Iedereen wil het hoogste be reiken. Ik dus ook. En damse club viert na twaalf jaar zijn rentree in het Europa |chle,n 15 dat voor mij wel Cuptoernooi, maar desondanks SP"ta' waar 8T00?, een zal de Noordierse tegenstander Soed seizoen wil draaien zal de iNoordierse tegenstander We hebben» 2egt Bas van Noortwijk, „natuurlijk een ta melijk onervaren ploeg. Al- op Spangen met een onbevan gen Sparta worden geconfron teerd. Doelman Bas van Noortwijk: „We wat het is. Staan er dus volko men open tegenover. Een. sprong in het diepe, eigenlijk". Vooral voor Van Noortwijk (28) betekent de krachtmeting van morgen een voorlopig hoogtepunt in zijn carrière. Immers, pas toen Sparta vlak voor het begin van deze voet baljaargang Jan Formannoy aan Willem II verkocht, kon weten niet leen L°uis van Gaal heeft bij ons Europa Cupervaring, toen hij nog bij het Belgische FC Antwerp speelde. Van die Noordieren weten we eigenlijk nog weinig. Coleraine heeft al 25 Europa Cupduels gespeeld en beschikt dus over wat meer ervaring. Onze trainer, Bert Jacobs, is vorige week naar Noord-Ierland geweest. Toen bleek dat Coleraine vrij on- Engels voetbal speelde. Geen hoge ballen richting doel, Bas van Noortwijk zeker zijn maar voornamelijk werd voor van eredivisievoetbal. Al en- de combinatie over de grond kele jaren lonkte hij naar het gekozen", hoogste niveau, maar bij zijn Sparta, dat geen geblesseerden anonieme club SVV bleef de telt in de selectie en in de zes échte belangstelling uit. Totdat competitiewedstrijden zeven Sparta bij de immer goed pres- punten bijeen sprokkelde, speelt eerst thuis. Dat zou wel eens een nadeel kunnen blij ken. „Ach", zegt Van Noort wijk. „Ik weet het niet. Mis schien zeg je dat achteraf. Maar voorlopig zullen we eerst moeten proberen thuis een be hoorlijke voorsprong op te bouwen". Hoeveel mensen daar even tueel getuige van zullen zijn, durft Van Noortwijk niet te zeggen. Zoals bekend loopt Rotterdam niet zo hard naar Spangen. „Veel zal afhangen van het weer. Maar het zal desondanks niet al te druk worden. Dat bliift het eeuwige Spangen-raadsel. Aan het voetbal kan het niet liggen. Ie dereen is het er toch over eens dat Sparta aantrekkelijk speelt. En ook altijd de aanval kiest". Hoewel Bert Jacobs er geen geheim van maakt best nog een spits te kunnen gebruiken. „Tegen DS scoorden we vier maal, maar één zwaluw maakt nog geen zomer. We hebben behoefte aan een rommelaar in het vijandelijke strafschop gebied", aldus de in Schiedam woonachtige doelman, die in de competitie negen keer een tegentreffer in zijn doel zag verdwijnen. In welke opstelling Sparta Doelman Bas van Noortwijk van Sparta maakt morgen avond een voorlopig hoogte- Runt in zijn carriere mee als ij aantreedt tegen Coleraine. morgen speelt, is nog niet be kend. De verwachting is dat Jacobs morgen voor dezelfde spelers kiest, die zondag DS '79 versloegen. „We bekijken het van week tot week. Iedere keer is het weer anders. Het duel met Coleraine komt er dus tussendoor. Over alle za ken betreffende die wedstrijd zullen we vandaag of morgen wel worden ingelicht. Zo werkt dat bij ons". Sparta ging ook niet - zoals de meeste Ne derlandse Europa Cupverte genwoordigers - in trainings kamp. „Waarom?", vraagt Van Noortwijk zich af. „Wij doen liever gewoon normaal". DENNIS MULKENS Een blik op de parkeer- laatsen bij sportwedstrijden is een bepaalde indruk de interesse van de IMW-rijder. Zo zijn we er es jaar geleden toe overge- aan te participeren in de ponsoring van het CHIO in iotterdam. Dat doen we roüwens nog tot volle tevre- lenheid van alle partijen" Algemeen directeur Rob ïsser van BMW in Hoc key sport) Jets anders wat mij van het 'rouwelijk hart moet, is het eit dat de commentatoren in lelsinki kennelijk sollicite er! naar de functie van jury- id bij de één of andere miss verkiezing. Nu was het niet zo moeilijk te constateren dat 9 3/4Mary Decker en Tina Lillak is ladies zijn - die behalve pres- Jgj/jtaties op wereldniveau ook 303/'andere kwaliteiten bezitten. Minder aantrekkelijke atletes 29 jdie medailles haalden - of kregen eveneens een i/i ..miss-beoordeling" achteraf, maar geen één keer hoorde ik een negatieve opmerking over bijvoorbeeld de haardos van, Ovett, de hoge rug van Zhu of de O-benen van Men ie 3/1 nea' ^aa' s'aan een positief geluid over de torsen van Le wis, Hingsen of Moses. Con clusie, presteer je als vrouw Daphne Jongejans goed, dan nog is een fraai ui terlijk een tweede voorwaar de om echt op te vallen". (Ingezonden brief in Atle tiek wereld) „Italië intussen maar lachen. In de hele provincie Toscana zijn 410 geregistreerde honk ballers (echt waar, ze schrij ven het zelf), maar er liggen wel vier schitterende velden, waarvan drie met een licht installatie. Italië voert beleid. De publiciteit rees de pan uit tijdens de EK. Kranten, ra dio, lokale en landelijke tele visie-uitzendingen en dat ter wijl Italië helemaal niet zo honkbalminded is. De schreeuwers in Grosseto be stonden voor 99,9 procent uit herrieschoppers; ze hadden werkelijk de ballen verstand van honkbal, maar ze zaten er wel. De Italiaanse bond speelde daar gewoon prima op in". (Eindredakteur Joop Koh ier van bondsblad Inside) „Willy heeft een paar wed strijden slecht gevoetbald toen onze Mike geopereerd moest worden. Tegen een verslaggever van De Tele graaf vertelde Willy dat hij zich niet zo goed kon concen treren, omdat er thuis proble men waren. Die journalist vertaalde problemen thuis met privé-moeilijkheden, waarop een vriendin uit Am sterdam mij opbelde met de vraag of Willy en ik gingen scheiden. Ja, dat is. het eerste waar de mensen aan denken wanneer ze zoiets lezen". (Antoinette van de Kerk hof in clubblad van PSV) „Ik weet zeker dat ik in Ita lië kan slagen. Alleen moet ik dan andérs gaan spelen dan bij Ajax. Wachten op de bal is hier volstrekt uit den boze. Een stil staande spits wordt binnen één seizoen on herroepelijk vernield. Om de talrijke overtredingen te ont wijken word je vanzelf om gevormd tot een beweeglijke aanvaller. De scheidsrechters in Italië kijken meestal de andere kant op. Alles mag. Slaan, schoppen tegen de achillespees, als de meeste verdedigers je kunnen raken ben je vogelvrij. Daar staat tegenover dat als je toch scoort, je ook meestal de man van de wedstrijd bent. De Italianen liggen dan op de knieën voor je" (Voetballer Wim Kieft in het Algemeen Dagblad) „Vlak voordat ik dit voorjaar naar Parma werd gehaald, probeerden ze daar eerst een andere werper. Een Ameri kaan. Maar die bleek nog niet eens van' hier naar de Willy v.d.Kerkhof overkant te kunnen gooien. Toen moest ik komen en snel. Ik heb me geforceerd. Zo erg dat ik niet eens een kammetje door mijn haar kon halen, zo'n pijn had ik dan. Heb je wel eens een biefstuk proberen te eten met kiespijn? Nou zo'n pijn voel de ik in mijn arm". (Honkballer Win Rem merswaal in het Parool) „Ik weet best dat ik er leuk uitzie. Maar er zijn toch mil joenen meisjes knapper dan ik? Veel belangrijker is hoe ie je gedraagt. Hier in Neder land ga ik erg veel om met mensen uit de sportwereld. Ik doe nooit uitdagend en probeer nooit de aandacht op me te vestigen. Nou, dan heb je weinig last van mannen. Eén van mijn vriendinnen is Chantal Han, Nederlandse kampioene judo in één van de categorieën voor vrouwen. In haar gezelschap heb ik ook geen last van opdringeri ge jongens of mannen". (Schoonspringster Daphne Jongejans in de Telegraaf) „In al mijn NSF-jaren heb ik voor allerlei bonden zaken voor elkaar gekregen, alleen niet voor mijn „eigen" wie lerbond. Sportbonden met veel minder traditie krijgen van alles geregeld, de KNWU met zo veel historie niets. Werkt de individuele sport die wielrennen is soms door in het bestuur? Tennis, atletiek en ijshockey weten de weg, hoewel ze internatio naal weinig te bieden heb ben. Maar zij durven in de NSF-vergaderingen hun mond open te doen". (Bestuurder Bert Romijn van NSF in de Volkskrant) „Als weer eens is bewezen hoe belangrijk de kracht van een positieve pers kan zijn, dan was het wel bij het af scheid van Van Hanegem. Dezelfde journalisten, die op een normalë competitiedag hun pennen graag in gif do pen en kwistig zijn met de kritiek in radio- of televisie commentaren, hadden nu hun scherp geslepen wapens thuis gelaten. In plaats van het doorgaans zo gebruikelij ke cynisme was de mildheid troef. De zorgvuldig ge kweekte sfeer rond het ver trek van een lieveling van het Nederlandse voetbalpu bliek mocht -dat was duide lijk- beslist niet worden ver stoord". (Commentaar in FBO-blad Voetbal en Management) houd ik het in elk geval op". Dit zei gisteren de immer opti mistische oefenmeester Jan Reker van PSV. Reker heeft met Willy van der Kuylen in Oost-Berlijn Ferencvaros te gen Charlottenburg zien spe len. De Hongaren wonnen met 3-1. Deze week was assistent- -trainer Willy Heijink in Boe dapest, waar Ferencvaros in een competitiewedstrijd met 2-4 verloor. De Hongaren had den drie topspelers op de bank zitten om ze in elk geval fit te kunnen inzetten tegen PSV. PSV noch Ferencvaros, dat gisteren al in Eindhoven arri veerde, gaf de opstelling al vrij. Reker: „Dinsdagmiddag tijdens de training vertel ik Jesper Olsen is vrijwel zeker de grote afwezige bij da eerste ronde van de strijd om de Europa Cup van Ajax tegen Olympiakos Piraeus. het de spelers en* daarna de pers". NEC Als enige Nederlandse eerste- -divisieclub begint NEC woensdagavond aan de strijd om de Europese beker voor bekerwinnaars. Trainer Van de Meent van NEC verwacht wat de opstel ling betreft weinig problemen. Middenvelder Michel Mom- mertz liep zondag in de uit wedstrijd tegen FC Twente een achillespeesblessure op. Van de Meent rekent er op,' dat hij tijdig hersteld zal zijn. De belangstelling voor het Eu ropa Cupduel in Nijmegen is niet erg groot Wil NEC uit de kosten komen, zullen morgen 7500 toeschouwers de tribunes moeten bevolken. De opstelling van NEC ziet er waarschijnlijk als volgt uit: Van Cuijk; Willemse, Mulderij, Visser en Hubers; Aalbers, Mommertz en Vie vermans; Grim, Janssen en Hoekman. LEIDEN De interregionale zaalvoetbalstreekderby tussen BMW Van der Plas en FC Lis- se/J. de Kooker leverde gis teravond geen winnaar op: 1-1. Lugdunum pakte de volle winst bij FC Grovo (2-4), ter wijl VWL in diezelfde sporthal De Sniep met 8-4 onderuit ging. Overige interregionale uitslagen: Rozet - Silva Boys 6- 6, Ceverbo - Datarex 1-3. In de Leidse hoofdklasse bleef Ju/Singel UVS in een aan trekkelijk duel met 5-3 de baas en was Menken bij THB-Boys de duidelijk sterkere ploeg: 4- 8. Cleyn Duin en Van Duuren deelden de punten: 3-3. De ontmoeting tussen Van der Plas en FC Lisse was tien minuten oud op het moment dat Lisse via Leo van Kampen aan de leiding kwam. Een 0-1 voorsprong die zeer lang op het scorebord zou prijken. Het duurde tot in de voorlaatste minuut van de wedstrijd voor dat de Katwijkers zich ver diend op gelijke hoogte speel den. Na een inworp van routi nier Gert Zwaan was Koos Schoonewille ter plaatse om de bal in te koppen: 1-1. Lugdunum kende bij FC Gro vo, door een treffer van Ton Brakhoven eveneens een 0-1 voorsprong bij rust. De Leide- naars zouden de winst in de Sportwereld GELSENKIRCHEN Het uit de Bundesliga gedegradeerde Schalke'04 boekte financieel wel succes. De penningmeester telde aan het einde van het vorige seizoen een overschot van zo'n 900.000 gulden. De club incasseerde acht miljoen gulden aan recettes. Vijf mil joen belandde op de bankreke ningen van de spelers. FLORENCE De Fransman Jacques Georges is benoemd tot interim-voorzitter van de Europese voetbalupie. Hij neemt tot het UEFA-congres van volgend jaar juni in Parijs de werkzaamheden waar van de verongelukte Italiaan Arte- meo Franchi. ST RAPHAEL De wereldti tel zeilen in de Mini Ton-klas- se is veroverd door de West duitser Nils Springer met zijn iacht Kninispri. Het Neder landse schip „Balletent" ein digde in de vijfde en laatste race als achtste en in de eind stand als twaalfde van de der tien deelnemers. resterende speeltijd echter wel vasthouden. Een doelpunt van Frans Sjardijn werd door Gro vo nog wel beantwoord (Wim Bron), maar de twee daarop volgende goals van Wim. Ei lander waren voor de thuis club toch teveel van het „kwa de". John Bruin gaf de score uiteindelijk nog een iets draag lijker aanzien voor Grovo. Tot acht minuten voor tijd was VWL nog de geliike van Huug van Es. Toen echter ging het helemaal fout met de Leidse ploeg. Vonk kreeg de nodige strafminuten (en strafschop pen) om de oren en zag Van Es via vier treffers van Harry van der Laan alsnog naar 8-4 weglopen. Van der Laan had daarvoor ook al tweemaal ge scoord, Wim Berkenkamp en Erik van Zeist verzorgden de overige Van Es-treffers. Voor VWL doelpuntten Henny Koet (tweemaal), Ger Nagte- geller en Ben de Roo. Hoofdklasse Ju Singel en UVS maakten er in de Vijf Meihal een leuke, sportieve partij zaalvoetbal van. Het oude Interju, dat in de eerste minuut na rust van 1-1 naar 3-1 uitliep, trok daar in terecht aan het langste eind. Bij Ju was Jan van der Rey- den met drie treffers topsco rer, John Jansen en Piet oloos scoorden eveneens. Hans van Leeuwen tekende voor alle UVS-treffers. Van Duuren kende bij de doelwisseling nog een winnende 3-1-marge tegen Cleyn Duin. De treffers van Cees van der Steen, Ted van Berkel en Leen Struijk bleken echter niet voldoende voor de volle puntenbuit. Wim Guyt, Floor Schaap en Peter van der Boom zorgden namens de thuisploeg voor de deling: 3-3. Menken was in het treffen met THB-Boys zowel in de eerste, als in de tweede helft de betere ploeg. De 4-8 eind stand (2-4 bij rust) gaf de krachtsverhouding dan ook goed weer. Fred Muller (twee maal), Gerard van Beek en Gert-Jan van der Valk von den het net voor THB-Boys. Rob van Kersbergen (drie maal), Ruud Alkemade (twee maal), Peter Marijnen, Piet Ruygrok en Piet Alders von den het net van diezelfde Boys. /sportuitslagen BASKETBAL Europees kampioenschap dames in Miskolc: Groep A: Polen - Nederland 62-60 (30-31), Joegoslavië - Roemenie 66-59, Hongarije - Spanje 94-64. Groep B. Bulgarije - Sovjet-Unie 60-108, Tsjecho-Slowaklje - Italië 68-74, Zweden - West-Dultsland 68-66 (37-34). WIELRENNEN Ronde van de Toekomst zevende etappe: 1. Boyer (Vst/prof) 121 km in 2 uur 50 min 27 sec (gemiddelde snelheid 42,593 km per uur), 2 Raab (Odl/a- mat) op 6 sec. 3. Larpe (Fra/prof). 4. McCormack (Vst/prof). 5. Wekema (Ned/amat). 6. Matejka (Tsj/amat). 7. Rogers (Vst/amat). 8. Zuniga (C-R/a- mat). 9. De Vooght (Fra/prof). 10. McQuaid (ler/amat) allen in dezelfde tijd als Raab. Achtste etappe, een individuele tijd rit. Is: 1 Ludwlg (Odl-amat) 28.8 km In 42.15 (gem. 40.895 km/u), 2. Matejka (Tsj-amat) op 1.16, 3. Jentzsch (Od l-amat) op 1.29, 4. Styks (Tsj-amat) op 1.37, 5 Peiper (Aus-prof) op 1.42, 6. Boden (Odl-amat) op 1.46, 7. Der- nies (Bel-prof) op 1.58, 8. Wllmann (Noo-prof) op 2.04, 9. Drogan (Odl-a mat) op 2.05, 10. Mottet (Fra-prof) z.t.. 20. Ducrot (Ned-amat) op 2.51. Algemeen klassement: 1. Ludwig (Odl-amat) 21.20.26. 2. Chaurin (Fra-prof) op 3.01, 3. Ducrot (Ned-amat) op 4.02. 4. Vavra (Tsj-a mat) op 6.35, 5. Guyot (Fra-prof) op 6.55. 6. Dithurbide (Fra-prof) op 8.17, 7. Saude (Fra-prof) op 8.47. 8. Kum- mer (Odl-amat) op 12.15, 9. Mottet (Fra-prof) op 12.27. 10. Boden (Odl-a mat) op 12.53. Ronde van Catatonia vijfde etappe 1 Glaus (Zwl) 4.08,12, 2. Hoste (Bel). 3. Crlquielion (Bel). 4. Iglesias (Spa). 5. Jan van Houwellngen (Ned), 6. Vo- gouroux (Bel), 7. Echave (Spa). 8. Cuevas (Spa). 0 Coquyt (Bel). 10. An- goitia (Spa) allen zelfde tijd als Glaus. Algemeen klassement Is: 1 Peeters (Bel) 22.43.52. 2 Laguia (Spa) op 10 seconden. 3. Pino (Spa) op 42 sec.. 4. Belda (Spa) op 43 sec.. 5. Blanco (Spa) op 1.09. BOKSEN Amateurpertijen in AJphen aan de Rijn: zwaarwelter N-klasse: Schelling (Kria- talijn) - Larry (Hoogenband) onbeslist; weiter B-klasse: Van Delden (Krlsta- lijn) - verliest op punten van Van Box tel (Gemert); junioren lichtwelter A- klasse: Louatl (Krlstalijn) w.o.p.v. Vos (Hoorn); halfzwaar C-klasse: Maas kant (Krlstalijn) v.o.p.v. Van Deursen (Gemert): lichtgewicht N-klasse: Kerk hoven (Te Pas) v.o.p.v. Van de Berg (Breda); halfzwaar A-klasse: R. Schra- der (Krlstalijn) verliest door RSC 2e ronde van Van Wijngaarden (Vught); zwaarwelter B-klasse: Gras (Krlstalijn) wint door RSC 2e ronde van De Bie (Ommoord); zwaarwelter A-klasse: Nieuwenhuizen (Hulzenaar) verhoest door k.o. 2e ronde van De Jong (Am sterdam). DEN HAAG De Nederland se wieleramateurs Werner Wieme en Nico Verhoeven wonnen gisteren wegwedstrij den in Belgie. Wieme won in Den Haan over 108 kilometer, Verhoeven in La Calamine over 105 kilometer voor land genoot Peter Schuurmans.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 13