CeidoeSomatit TROS kiest desnoods voor pulp 'tf NCRV-voorzitter ziet niemand nog uit stoel of huis komen foelichting IDIO/TELEVISIE MAANDAG 12 SEPTEMBER 1983 PAGINA 9 Op tegenspraak stuiten we op wat TROS-voorzitter mr. Minderop bij de opening van het TROS-seizoen de kijker via de pers liet weten en wat directeur tv Ceees Baay van deze omroep zich tegenover het volk liet ontvallen. Na irnstige kritiek op de media nota, die volgens mr. Minde- ijrop meer ruimte biedt aan het bedrijfsleven dan aan de ;lj bestaande omroepen waar- el, schuwde deze de minister, la dat ook de TROS zich wel h eens geroepen kan gaan voe ge len commerciële tv te gaan f bedrijven. Deze omroep hoeft e zich slechts via een zijtak of d mantelorgaan in te dringen in een bestaand of nog op te richten betaal-tv-bedrijf en zich daarmee een plaats ver werven onder de marktafro- mers naar voor het volk sma- en kelijke tv. -JCees Baay volgde zijn voor zitter in diens ongenoegen iver de ministeriële media- Filnota. Hij waarschuwde de a' minister, parlement en kijk- k volk door er op te wijzen, dat betaal-tv zal mikken op de grootste kijkdichtheden en dat het scherm dan dichtge- >lakt zal worden met pulp. )aar wordt volgens hem door het volk om gevraagd. De omroepen kunnen niet aan die vraag voldoen. Die «Jmoeten beantwoorden aan het stromingsartikel in de t omroepwet, d.w.z. een eigen gezicht laten zien, informatie en amusement in voorge schreven doses op het scherm brengen. De bedrijfs-tv i wordt echter aan al die ver- 3 plichtingen niet onderwor pen. Die kunnen hun gang gang en de grootste vraag blijvend bedienen. Wil Baay daarmee beweren, dat als de TROS noodgedwongen com- 1 merciële tv gaat bedrijven, de TROS dan ook pulp aan de kijker zal voorzetten? Dit h valt te vrezen, want de TROS zal dan in concurren tie met andere tv-giganten aan de massasmaak moeten 3^ beantwoorden. Overigens drijven juist de po- AVRO-voorzitter G. Wallis de Vries: „Ik hou TROS-tv-directeur Cees Baay: „Met commer- nlet van illegale slimmigheidjes". ciële tv krijg je alleen maar pulp In huls". 30 pul tt TR' omroep in een netelige positie. Men komt in het komende wi n terprogram- ma weer alle pübliekstrek- 'irs tegen, van André van in tot Corrie van Gorp en Ralph Inbar met zijn „Banana Split" tot Chiel Montagne met zijn Hollandse hits. Zodoende biedt de TROS-programmering wei nig verrassingen, vergeleken althans met verleden jaar. Zet daarnaast een omroep als de NCRV met het meest be keken programma „Show room", dat hoog scoorde in het afgelopen seizoen. Toch durft deze omroep dit pro gramma los te laten en met iets nieuws te komen. Baay hiernaar gevraagd liet weten, dat de TROS beter dan ande re omroepen aanvoelt wat het volk graag ziet, nl. ver maak na een lange dag wer ken dan wel afleiding voor mensen die tegen hun wil in de ww terecht zijn gekomen. Kortom, het volk vraagt om André en Corrie. Zei Baay letterlijk: „Bij de opbouw van de TROS hebben we ver schrikkelijk veel te danken gehad aan André van Duin. Die man kunnen we nu niet meer loslaten. We moeten op Zoals we al meldden wil drs. Bert Dorenbos van de Evan gelische Omroep de verloe dering in de samenleving en in de media te lijf. Hij stelt zoals gemeld pogingen in het werk om Veronica te belet ten het cabaretprogramma „Tot hiertoe heeft de Here ons geholpen" van Leen Jon- gewaard en Robert Long uit te zenden. Voorts is hij tegen Willem Ruis als die in zijn VARA-show beelden biedt van het naakstrand en de NOS zou het radioprogram ma „Homonos", speciaal be stemd voor de homofiele me demens, niet uit mogen zen den. Dorenbos schuwt de knoet niet. Ook niet in eigen huis. Daar legt hij op vereni gingsavonden de kijkcijfers naast de cijfers van het stij gende ledental. Hij kan dan aflezen, dat er EO-leden zijn, die weliswaar de evangeli sche levenshouding voor staan en contributie betaler aan de EO, maar tegelijk aantoonbaar stiekem naar „Dallas" kijken. Bert Doren- Na deze tirade van directeur Dorenbos voegde een NCRV- man ons toe, dat juist dit het verschil is tussen EO-christe- nen en NCRV-christenen, dat de laatsten openstaan voor discussie over de Schrift en dat bij de EO de mensen de Waarheid en wijsheid in pacht menen te hebben. Dat lijkt ook duidelijk te worden uit de activieiten van de huiscomponist Arie Pronk van de EO. Bij het bestude ren van Mattheus 24, zo liet hij Dorenbos weten, kwam hij steeds meer tot de conclu sie, dat we in een ernstige tijd leven. Die tekst handelt over het einde der tijden en de tekenen die daarop wij zen. Zei Arie letterlijk tegen Dorenbos: „Ik ben er voor 120 pet. van overtuigd, dat Jezus wederkomt en dat die tijd dichterbij is dan we den ken". Nu vreesde men ook in de vroege middeleeuwen al, dat het einde der tijden nabij was. Dat weet Dorenbos, als ook dat Arie Pronk geen theoloog is, maar waarom zou hij zijn eigen huiscomponist niet ernstig nemen en gelo ven? Hij gaf dus opdracht om die gevoelens van diep geloof in het spoedig vergaan van de wereld in een compositie vast te leggen. Zo ontstond het gewijde lied „Surely, Je sus is coming". Deze compo sitie zal in drie uitzendingen in de ether komen, t.w. op 3 en 17 april en op 1 mei net slot in een toonzetting met de solisten Reinata Heemskerk en Fernand König en met medewerking van Rotter damse koren en een orkest. Maar waarom een Engelse tekst? Het doet denken aan het in Amerika wijd om zich heen grijpende verschijnsel van de electronische kerken, evangelische diensten op de buis, waarin het kijkvolk vaak herinnerd wordt aan TV-FABRIEK Als de Kamer de Medianota accepteert en de NOS wordt opgesplitst in een program matisch en een zelfstandig facilitair tv-bedrijf, dan staat in Hilversum de grootste tv- fabriek in Nederland, waar de omroepen kind aan huis zijn. In die fabriek dient de bedrijfsvoering te wachten op aangeboden werk. Maar ligt zulk een afwachtende houding voor de hand, met al die technisch en programma tisch creatieve mensen in huis? Het zit er in, dat die ei gen tv-werk gaan vervaardi gen. Een ontwikkeling die niet tegen te houden lijkt en ook in de gewenste richting gestimuleerd zou kunnen worden. De omroepen mogen zich hier niet mee inlaten. Dat wil de minister onder geen voorwaarde. Maar ver schillende omroepen staan op toegang tot abonnee-tv, al of niet op eigen houtje of na fu sie. Een werkmaatschappij buiten de omroepen om is hiervoor snel in het leven te roepen. Het verhaal gaat, dat de besprekingen over een praatshow Voor de AVRO met Mies Bouwman daarom mislukten, omdat Mies op een aanbod wacht van abon nee-tv. Een gezellige klesse- bes-show, die gretig aftrek zal vinden, niet teveel aan startkapitaal vergt en boven dien van een betere kwaliteit dan de pulp waar Baay bang voor is. De AVRO-voorzitter hier naar gevraagd zei, dat hij niet te vinden is voor illegale slimmigheidjes, al zijn die juist in Hilversum meerma len gepleegd. Hij wil als AVRO legale toegang tot de abonnee-tv. Maar eerder dreigde TROS-man Minde rop al, dat hij desnoods zon der toestemming over zal stappen op commerciële tv. Hiervoor mogen onder geen voorwaarde omroepgelden gebruikt worden. Maar geld schieters van buiten met ver trouwen in winstgevend kij- kwerk zullen ongetwijfeld te vinden zijn. En krediet bij het kijkvolk hebben de popu laire omroepen genoeg. TON OLIEMULLER HILVERSUM - Voor NCRV- voorzitter drs. Th. Jansen ziel het Orwelliaanse jaar 1984 er zo uit, dat niemand nog uit zijn huis of leunstoel komt. Dit naaste toekomstbeeld werd eerder aldus geschetst door minister Brinkman op de dag, dat hij de Medianota aan het volk voorlegde. De heer Jan sen is met de minister eens, dat het tv-aanbod door toe doen van de commercie der mate zal toenemen, dat men de kans niet meer krijgt ande ren te ontmoeten, terwijl toch volgens dezelfde bewindsman het beste menselijke contact nog altijd verloopt via de heg. Het parlement zal binnenkort te beslissen krijgen over de vraag op welke wijze onze sa menleving de nieuwe media wil laten exploiteren. Het is zijn diepe overtuiging, dat de koers die nu wordt uitgezet zal doorwerken tot in een verre toekomst. Hij noemde het in zijn toespraak ter opening van het komende tv-seizoen op zijn minst dan ook een beschamen de situatie, dat die toekomst momenteel wordt bepaald door een als gevolg van de po litieke ontwikkelingen toeval lige regeringscoalitie, die met getouwtrek tot de Medianota kwam. Naar zijn mening hoort de Medianota geen politiek stuk te wezen. Over het wezen van de com mercie zei de heer Jansen, dat een studiecommissie onlangs vaststelde, dat pers en omroep, gezien hun dienende functie beter niet in handen kunnen komen van instelligen die ge richt zijn op het maken van winst. Het ziet er nu wel naar uit, dat de confessionele be windslieden in dit kabinet abonnee-tv wel in handen wil len leggen vanv winstmakers. Naar aanleiding van het CDA- rapport „Massa- of kassacom municatie" merkte de heer Jansen op, dat de overheid de verscheidenheid, die in de cul tuur besloten ligt, dient te be schermen. Die bescherming wordt in toenemende mate be dreigd door de commercie, die het culturele en maatschappe lijke leven als winstgebied be schouwt. Dergelijke zinsneden diepte de NCRV-voorzitter op uit het genoemde rapport. In tegen spraak daarmee schijnt de zin, die hij uit de Medianota tilde, dat commercie naar het oor deel van het kabinet niet een verschijnsel is, dat afkeuring verdient. Op die grond wordt het be drijfsleven ingeschakeld, of schoon de samenleving de commercie eerder heeft ge weerd van aanzienlijke werk terreinen en met name die waar geestelijke waarden in het geding zijn. Abonnee-tv komt bovendien niet met een geheel nieuwe categorie pro gramma's. Alle genres bestaan al op het open net. En die zul len er ook blijven, zolang die betaalbaar zijn. Het in Hilver sum bestaande claimsysteem voorkomt het tegen elkaar op bieden van de bestaande om- dige opzet zal abonnee-tv ech ter prijsopdrijvend gaan wer ken, omdat het buiten de be staande regelingen valt. De heer Jansen ziet het in de naaste toekomst gebeuren, dat de commerciële abonnee-tv de kijktijd zal vullen met de vier S-en, show, sport, spel en speelfilm. Wie iets godsdien stigs wil, een brok cultuur of een doortastende documentai re blijft aangewezen op het open net. De zaak zal dan pre cies omgekeerd uitpakken als de minister het nu wil laten voorkomen. Het is juist om deze reden, dat de omroepen gezegd hebben: zo nemen we dat niet. In dit verband pleitte drs. Jan sen voor alsnog een derde tv- net. Vele peperdure program ma's worden slechts eenmaal uitgezonden. Niet alleen via abonnee-tv, ook via een derde net kun je dit euvel tegengaan, aldus de heer Jansen, die het hiervoor benodigde bedrag van 35 miljoen niet als verspil ling ziet. Overigens viert de NCRV in 1984 een lustrumjaar. Dat zal in het volgende seizoen zicht baar worden. Daar bestaan al heel wat goede plannen voor, zo besloot de heer Jansen. NCRV-voorzitter drs. Th. Jan sen: „De nu genomen beslis singen oyer de media zullen onmogelijk meer terugge draaid kunnen worden". uur Mozart, rland 1 irt, die nu van alle kanten bewonderd en vooral de Weense aristocratie, het succes naar het d. Hij gaat openlijk in ver- egen zijn meester Collere- waarna hij ontslagen It. Zich vrij en ongebon- voelend, ontrekt hij zich aan de invloed van zijn Leopold. Maar spoedig en de problemen. Me- w Weber heeft zich met drie dochters in Wenen stigd en Mozart trekt bij in. Moeder Weber ziet in art een geschikte kandi- voor haar dochter Con- i uur James Gal way. erlandl laatste aflevering van Ja- Galway's serie behandelt ledendaagse muziek van vinsky tot de Beatles, I zelfs historici zijn tot de lusie gekomen, dat de Be de meest succesvolle mu- van deze tijd waren, ter- Stravinsky de meeste in- had. Van hem zullen ten uit zijn Russische, ise en Amerikaanse perio- espeeld worden. In een ige komen de werken Messiaen, Ligeti, Berio, tt, John Cage, Stockhau- lopland, Webern, Varese tulez aan de orde. uur De Golf. erland 2 et verhaal van Ron Jones Golf" bedenkt de leraar Ross (Bruce Davison) een riment om zijn leerlingen elijk te maken, hoe in sland voor en tijdens de ede Oorlog een klimaat ontstaan, waardoor de ale vernietiging van de mogelijk werd. legint in zijn klas een ei- ,Reich" te creeren met we machtsvormen en een we discipline. Wie zich te- deze ideeen verzet, wordt minachting behandeld en met geweld bedreigd. duurt niet lang of de hele raakt in de ban van Golf" en Ross laat zich toaal meeslepen in zijn rol eider. Hij gaat zelfs zover, hij een van de leerlingen persoonlijke lijfwacht telt. Voor de smeekbeden zijn vrouw en twee stu wt, die willen dat hij met experiment ophoudt, blijft Sally Struthers als Gloria, bekend als dochter van Archie Bun ker, vanavond weer te zien in de gelijknamige serie op Ned. II om 19.12 uur. NEDERLAND 1 VOO 16.00 Tineke, gevarieerd pro gramma van Tineke Vos met gasten in de studio. KRO 18.55 Cijfers en letters, spel- programma. Presentatie: Robert ten Brink. 19.20 Anna en de Koning van Siam, Amerikaanse tv- se rie. Afl.: 11: De belletjes. De zoon van Anna hoort 's nacht belletjes. Als hij op onderzoek uitgaat staat hij ineens oog in oog met een oude man... NOS 20.00 Journaal. KRO 20.28 Mozart, tv-serie over het leven van Wolfgang Amadeus Mozart. Afl. 4: Tijdens een ontvangst in Wenen komt Mozart in con flict met zijn leraar Collore- do. 22.00 Brandpunt, actualitei tenrubriek. 22.45 Music in Time, reis door de geschiedenis van de muziek. Afl. 16 (slot): Van daag en morgen. Werken van Strawinsky, Ligeti, Be rio, John Cage, Lennon en McCartney e.a. NOS 23.50 Journaal. 23.55 Nieuws voor doven en slechthorenden. NEDERLAND 2 NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.30 Sesamstraat. 18.45 Jeugdjournaal. 19.00 Journaal. Burt Ross in de rol van Bruce Davidson vanavond in de film „De golf" op Ned. If om 21.30 uur. TROS 19.12 Gloria, Amerikaanse se rie. Afl. 4: Dierenarts Adams maakt bij de behan deling van een paard een foutje. 19.35 Schlagerfestival 1983: Aan dit programma werken o.a. mee: Freddy Breek, Tony Marschall, Vico Torri- ani en Rex Gildo. Presenta tie: Dennie Christian. 21.30 De Golf (The Wave), korte Amerikaanse tv-film uit 1983 van Alex Grashoff, naar een verhaal van Ron Jones. Leraar Burt Ross (Bruce Davidson) start, niet zonder gevolgen, een eigen „Dritte Reich" in de klas. NOS 22.30 Journaal. 22.45 Nieuws voor doven en slechthorenden. Duitsland DUITSLAND 1 16.10. Journaal. 16.15 „Jeder hat sein Nest lm Kopt". Alfred Gulden bezoekt Saarlouls. 17.20 Stijfkopje (7). Jeugdserie. 17.50 Journaal. 18.00 Actualiteiten. Streeknleuws. 18.25 Kalenderverhalen. September, het paardemiddel. 19.00 Insecten vallen aan. Serie. 20.00 Journaal. 20.15 Het ontzet van Wenen. Tv-fllm over de slag om Wenen in 1683. In 1683, driehonderd jaar geleden sloegen de Turkse legers van Kara Mustafa hun tenten op voor de muren van Wenen. De tv-film van Lucyna Smolinska, die In samenwerking met de Beierse, Oostenrijkse en Poolse televisie tot stand kwam, herdenkt de destijds dodelijke bedreiging van de stad Wenen en daarmee eigenlijk van heel Midden-Europa, dat op het punt stond door de Turken onder de voet gelopen te worden. 21.45 Ean Munchener in Naw York. Filmhumoreske. 22.30 Achtergrondinformatie. 23.00 Phoenix op de hoek. Tv-fllm naar Peter Patzak. 00.30 Journaal. DUITSLAND 2 16.00 Journaal. 16.04 Muziek en techniek. Documen taire serie. Afl.: Electronische muziek. Aansl.: Journaal. 16.35 Netti uit de Stallburggasae. Driedelige serie. Kinderen ontdekken de geschiedenis van Wenen. Afl.: Maart 1848. 17.00 Journaal. Aansluitend: Nieuws uit de deelstaten. 17.15 Tele-magazine. Aansluitend: Journaal. 17.50 De straten van San Francisco. Amerikaanse politieserie. Afl.: Geen zaak voor Jim Martin (1). Aansl.: Journaal. 18.25 De straten van San Franclaco. Tweede deel. 18.57 ZDF-Uw programma. 19.00 Journaal. 19.30 Voorzichtig - muziekl Hits en grappen met Frank Zander. 20.15 „Hoofdzaak ze doen wat". Uit de serie „Kinder Kinder" over opvoe dingsmoeilijkheden. 21.00 Actualiteiten. 21.20 Hanna van acht tot acht. Tv- -spel van Egon Gunther. 22.55 Vragen ean... Een actueel In terview. 23.15 Journaal. DUITSLAND 3 WDR 17.00 Schooltelevisie. 18.00 Beroepen-orientatie. 18.30 Sesamstraat. 19.00 Het actuele uurtje. 20.00 Journaal. 20.15 Buitenlandse show: Trefpunt... Derde Wereld. 21.45 Spiegel van het land. Discus sie over bruinkool. 22.15 Peter Beauvais-retrospectief. Rouw moet Elektra dragen (2). «To neelstuk van Eugene O'Neill. 23.50 Journaal. Scène uit „Van negen tot vijf", vanavond op België 2 om 19.15 uur. BRT 1 18.00 Bollie en Billie.Tekenfilmserie voor de kleuters. 18.05 Rondomons. Jeugdprogram ma. 18.25 Geschiedenis van de kleine man (Open school). Deel 1: De vroe ge Middeleeuwen. 18.55 Foo-Foo. Tekenfilm. Afl.: De rel. 19.00 Drakendagen. Korte tekenfilm. 19.15 Tana Toraja. Documentaire over de Toraja-stam op Celebes. 19.40 Mededelingen en programma- •overzicht. 19.45 Journaal en eport. 20.10 De weerman. 20.15 Mini mikro makro. Spelpro- gramma. 20.20 Onder de Zuiderkeerkring Australische serie van Rod Hardy. Tweede deel. 21.10 Benny Hill show. Programma met de Britse komiek. 21.40 Horizon. Wetenschappelijke ru briek. 22.30 Journaal. Aansluitend: Coda (poezie). 19.00 Tijdroven Doe-het-zelf. Silico nen (1). 19.15 Van negen tot vijf (16). Ameri kaanse komische serie. 19.40 Mededelingen en programma- -overzlcht. 19.45 Journaal en eport. 20.10 De weermfn. 20.15 Extra-time. Sportprogramma. 21.30 Uitzending door derden. 22.00 De PVBA-Elektron. Herhaling compilatie- programma. 17.25 Cine-vacances. Vakantiepro gramma voor de jeugd. 18.15 Lollipop. Kinderprogramma. 18.50 En Wallonië et a Bruxelles en couleurs. Spelprogramma. 19.08 Ce soir. Actualiteiten. 19.30 Journaal. 20.00 Mon oncle d'Amerique. Franse dramatische komedie van Alain Res- nals (1982). Aansluitend: Debat over de film. 23.15 Journaal. RTBF 2 19.30 Nieuws voor doven en slecht horenden. 20.00 Zie Belgie Frans 1. Engeland BBC 1 17.20 The adventures ol Tintin. 17.40 Play away. 18.05 John Craven's newsround. 18.15 Blue Peter compilation. 18.40 Journaal. 19.00 Southeast at six. 19.30 Fair comment. 19.40 Top secret. 20.10 Bellamy's new world. 20.40 Hi-de-hi. Carnavalstijd. 21.10 Panorama. Actualiteiten. 22.00 Journaal. 22.25 Infidelities. Toneelstuk. 00.00 Film '83. 00.33 Journaal. 00.35 Propaganda with facta. 01.05 Weerbericht. BBC 2 16.50 SDP conference. 18.10 Education. 18.40 F.A.C.T.S. Verdediging (1). 19.05 Tekenfilm. 19.40 Honourable members. 20.05 Riverside. 20.35 Delia Smith's cookery course. Kookcursus. 21.00 Just me and you. Amerikaanse tv-film (1978). 22.30 Johnny Mathls sings cole. 23.20 One man en hie dog. 00.00 Newsnight. 00.51 Science. 01.15 Social sciences. 17.45 Doris. 17.20 He-man and the masters of the universe. 17.45 Dramarama. 18.15 Emmerdale. 18.45 Nieuws 19.00 About Anglia. 19.30 Survival. 20.00 The Krypton Factor. 20.30 Coronation Street. 21.00 The winds of war. 21.30 World in action. 23.00 News at ten. 23.30 Anglia reports. 00.00 Thriller Sign it death. Ken Barlow, vanavond te zien in „Coronation Street" op ITV om 20.30 uur. TV-morgen NEDERLAND 1 NOS 09.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. 14.30 Schooltelevisie. Schrijvers op school, afl. 1. RVU 15.30 De Telefoonshow, se rie live-programma's over ouder wor den. Afl.: De inkomenspositie van oude ren. KRO 16.00 Een maandag in Gro ningen. Aad van den Heuvel praat met mensen uit de regio (herh.). 17.00 Smokkelaar, Engelse jeugdserie. Afl. 12: De stroman (1). herh. 17.25 De Paus bezoekt Oostenrijk, samenvatting. DUITSLAND 1 08.10 Schooltelevisie. 09.25 Sesam straat 10.00 Journaal. 10.03 Een Mun chener in New York. 10.50 Tele Zoo. 11.35 Elkaar begrijpen - met elkaar la ven. 11.40 „Hoofdzaak ze doen wat". Herhaling. 11.25 Plusminus. 12.55 Persoverzicht 13.00 Journaal. 13.15 Videotext voor iedereen. 15.40 Video- text voor iedereen. 16.10 Journaal. 16.15 Dallas. Reportage over de stad. 17.00 Drippel-Droppel C.V. Productie en Verkoop. Uit de jeugdserie „Denk- ste!?". 17.50 Journaal DUITSLAND 2 10.00 Zie Duitsland 1. 15.40 Videotext voor iedereen. 15.57 ZDF-Uw pro gramma 16.00 JoumaaL 16.04 Mo- ziek. Magazine voor de derde leeftijd. Aansl.: Journaal. 16.35 Strandpiraten. Jeugdserie. 17.00 Journaal. Aansl.: Nieuws uit de deelstaten. 17.15 Tele- -magazine. Aansl.: Nieuwsoverzicht. DUITSLAND 3 WDR 08.00 Gymnastiek. 08.10 School televisie. 09.25 Sesamstraat 10.05 Schooltelevisie. 17.00 School teievisw. BELGIE FRANS 1 14.00 Schooltelevisie. 16.45 ONEM. In formatie voor werkzoekenden. 17.00 Schooltelevisie. Technisch en beroeps onderwijs. 17.25 Cine-vacances. Va kantieprogramma voor de jeugd. ENGELAND BBC 1 07.30 Breakfast time. 10.30 SPD coo ler© nee. 13.30 Journaal en financieel nieuws. 14.00 Pebble Mill at one. 14.45 Bod. Kinderprogramma. 15.00 Voyage between two seas. 16.10 Songs of praise. Religieuze liederen. 16.55 Play school. 17.20 The adventu res of Tintin. 17.25 On puzzle trail. 17.40 Roger's dog show. ENGELAND ITV 07.25 Daybreak. 10.30 Schooltelevisie. 11.25 Cartoon. 11.45 Tarzan. 12.35 Sport Billy. 13.00 Moschopa. 13.10 Sounds like a story. 14.00 News at One. 14.30 A plus. 15.00 Taking the high road. 15.30 Stay with me till mor ning. 16.30 The Blockbusters. HILVERSUM 1 16.02 Een duit in de zak. 17.02 Piekuur. 17.55 Meded. (NOS). 18.06 Het journalistenforum. 19.02 TROS Country. 20.03 En nu de moraal... 20.30 Cafe Chantant. 21.02 Gastenboek. 22.02 Aktua-Sportcafe. NOS: 23.00 Nws en meded. 23.07 Met het oog op morgen. AVRO: 0.02 Easy listening. 2.02 AVRO's Service Station. 6.02 Auto In? AVRO aan. HILVERSUM 2 NOS: 18.00 Nws. 18.30 Uitz. v.h. Ned. Isr. Kerkgen. 18.45 Uitzending van de Bond Zonder Naam. VOO: 18.50 PM. 19.00 Nws. 19.03 Veronica Sport. 20.00 Nws. 20.03 De grote verwarring. 21.00 Nws. 21.03 Confrontatie. TELEAC: 21.30 Kantoorinnovatie (herh. 16). 22.00 Communicatie (herh. 12). NOS: 22.30 Nws. VOO: 22.40 Veronica film. 23.00 Nws. 23.03 Het zwarte gat. HILVERSUM 3 16.03 Toppop Disco Show. (17.30 Radiojournaal). 17.56 Per Saldo. NOS: 18.04 De avond- spits. AVRO: 19.02 Fanclub. 20,02 Folklive. 21.02 Elpee-uur. 2Z.02 Candlelight. 23.02- 24.00 AVRO's Swingtime. HILVERSUM 4 20.00 Radio Filh. Ork. en Groot Omr. Koor: Geestel. muz. 21.30 Hedend. muz. 22.00 Jazz-op- -vier - Aad Bos. Morgen HILVERSUM 1 AVRO: 7.02 Auto in? AVRO aan (7.02. 7.30, 8.06 en 8.30 AVRO's Radiojournaal. 7.33 en 8.33 Per Saldo). 9.03 Steunpunt. 9.08 Ar beidsvitaminen. (10.03 Duimeland). 11.30 Soundtrack. 12.03 Muzikaal Onthaal. 13.06 AVRO's Radiojour naal. 13.20 De AVRO-Diligence. 13.57 Per Saldo. 14.03 Uit het platenrek van Wim Harsma. 16.30 Vakantie op Stillness. 17.52 Per Saldo. 17.55 Me dedelingen (NOS). HILVERSUM 2 KRO: 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgymnastiek. 7.20 Program maoverzicht. 7.22 Het levende woord. 7.30 Nws. 7.35 Echo. (8.00 en 8.30 Nws.). NOS: 9.05 Gymnastiek voor de vrouw. 9.15 Werkbank. 9.24 Water standen. 9.30 Nws. KRO: 9.33 Schoolradio. 10.00 KRO's Leestafel. (10.30 en 11.30 Nws. 11.05 Postbus 900. 12.00 Kruispunt. 12.16 Uitzen ding voor de landbouw. NOS: 12.26 Mededelingen voor land- en tuin bouw. 12.30 Nws. KRO: 12.36 Echo. 13.00 Nws. 13.10 KRO's Coverstory. 13.30 Nws. 13.33 Schoolradio. NOS: 14.30 Nws. 14.33 Na de Beelden storm. 15.03 Wat koop ik er voor. 15.30 Nws. 15.32 Een leven lang. TROS: 16.00 TROS Nleuwsschow. (16.30 Nws 17.00 Aktua. (17.30 Nws). HILVERSUM 3 VARA: Van 7.00 ak- tualiteiten via Dingen van de dag. 7.02 Felix Meurders - Louis Ver schuur - Erik Post. 9.30 Jeroen Soer - Roel Koeners. 12.03 VIP-Spel. 13.03 Peter Holland - Erik Post. 15.30 Pop- HILVERSUM 4 TROS: 7.00 Nws. 7.02 Een goede morgen met Dr. J. Zijlstra. (8.00 Nws). 9.00 Continue Klassiek: Ork. en operettemuz. 11.00 TROS- -Concertzaal: A. Het Radio Filh. Or kest met sopraan: Klass. muz. B Klass. muz. v. plano en viool. 13.00 Nws. 13.05 De meest verkochte klas sieke tien. Waarin de landelijke con certagenda. NCRV: 14.00 Weken van Brahms en Schuman. 16 00 De Hob- bit. hoorspelserie. 16.35 Entr'acte, operamuziek. 16.45 Woord In Cd mid dag.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 9