Quick Boys winnaar van matige streekderby Ruime nederlaag Valken '68 Jeugd Roodenburg geeft zege uit handen Goed spelend RCL toch ten onder in Bennekom VITESSE DELFT VLOERT FC LISSE Knappe opening Katwijk SPORTTRIBUIME RIJNSBURGSE BOYS IN SLOTFASE ONDERUIT Noord wijk te sterk voor Huizen MAANDAG 12 SEPTEMBER 1 DELFT FC Lisse heeft za terdag aan den lijve ondervon den dat Vitesse Delft gaarne binnen een iaar weer terug wil zijn op het hoogste niveau. De vorig seizoen naar de tweede klasse gedegradeerde Delftse ploeg nam al spoedig afstand van de Lisser-elf en finishte uiteindelijk met een 5-1 zege. Een wat geflatteerde overwin ning, die daarom echter niet minder verdiend mocht wor den genoemd. In de tiende minuut mocht Vi tesse al scoren door een fout in de Lisse defensie. Harrie Gra naat schreef zijn naam in de archieven bij door te doelpun ten. René Slegtenhorst strafte twee minuten later bij een vrije trap een fout van doel man Nico Groeneweg af en liet zijn ploeg naar 2-0 wande len. Het was niet zo, dat Lisse nauwelijks mogelijkheden cre ëerde, maar Vitesse hield de Bollenstrekers in bedwang met meer verzorgd spel. FC Lisse kreeg wat hoop, toen Godyla, Van der Hulst en Van Slooten hadden al kansen la ten liggen Gert Euser Lisse behulpzaam was door het leer in zijn eigen doel te werken. Met name Jan van Slooten was na de pauze wederomn kansrijk, doch maakte geen gebruik van de geboden gele genheden. Ruud Karsdorp kopte na een vrije trap zijn club naar 3-1. Een misverstand tussen Bram van Zoest en goa lie Groeneweg liet Gert-Jan Bezemer er alleen met de bal vandoor gaan en scoren. De vijfde Delftse treffer kwam tenslotte op naam van Ver meulen. LEIDEN In de regionale jeugdcompetite slaag de UVS erin koploper VUC de eerste (0-5) neder laag te bezorgen. Roodenburg verspeelde geheel onnodig een 3-0 voorsprong tegen Xerxes: 3-4. FC Lisse kon, ondanks het 1-2 verlies, terugzien op een goede pot tegen Sparta, Quick Boys kon prijs schieten tegen Katwijk: 9-0. Een voortdurend sterker UVS kwam pas op slag van rust op voorsprong door Martin de Rooy. Na dat Jeroen Désar na de thee 0-2 op zijn naam had gebracht, bezorgde VUC zichzelf de doodslag door 1 op 1 te gaan spelen. Nu konden de blauwwitten uitlopen tot 0-5. Achtereenvolgens vonden Nico van Dam, Isaac Boot (strafschop) en nogmaals Martin de Rooy de juiste richting. Nationaal jeugdspeler Michel van Haaren stopte andermaal een strafschop. Roodenburg speelde een prima eerste helft, waarin Marcel van der Burg, Wim Tegelaar en Peter Schouten Xerxes driemaal de bal uit het net lieten halen. Ook het eerste kwartier na de pauze ging het nog goed, maar een gebrek aan conditie en concentratie deed de Leidse zaak ineen storten. De slecht verdedigende Leidenaars kregen vier treffers om de oren en zagen twee punten de mist ingaan. Met Katwijk als sparring-partner leek het voor Quick Boys zaterdag wel een oefenpartijtje. De eerste rondgang vielen reeds zeven doelpunten, daarna werd "slechts" tweemaal gedoelpunt. Ver meld moet echter worden dat Katwijk "het hoof< geen moment liet hangen. Jaap van Duyn was goed voor twee treffers, Dirk Jonker scoorde drie maal, Kees Varkevisser, Bas van Dijk, Leen van der Plas en Bennie Geijteman schoten allen één maal raak. Het spel van FC Lisse vertoont een opwaart lijn. Ditmaal zette Erik Roodenburg zijn elft zelfs op 1-0 tegen Sparta, dat meerdere malen ori| der druk werd gezet. Vlak voor de pauze en ook kort erna wisten de Rotterdammers echter te sco ren, en hoewel het spel daarna voortdurend op en^ neer golfde konden de Lissenaren de 1-2 neder- laag niet meer afwenden. RIJNSBURG Vooraf werd de zaterdagderby tussen Rijnsburgse Boys en Quick Boys allerwegen gezien als dé ideale opening van het voetbalseizoen. Het kon im mers toch niet mooier? Het gras nog groen, het weer nog mooi, de acteurs nog fit en vol goede moed; nee, dat zou beslist niet fout kunnen gaan. Spektakel van de bovenste plank kon bijvoorbaat worden gegarandeerd, vooral ook omdat Quick Boys in de personen van Peter Hogewoning, Freek Rienks en Leo van Delft „oud- Rijnsburgers" in de spelersgroep telde en Rijnsburgse Boys in Huug Aandewiel ook nog eens de Quick Boys topper van vorig jaar had ingelijfd. Helaas, het viel allemaal hard tegen, zaterdag op het dicht bevolkte sportpark Middelmors. Eigenlijk was alleen het gras inderdaad groen. Het met zeer forse stormvlagen en regenbuien gelardeerde weer was daar entegen beslist niet ideaal voor het beoefenen van de voetbalsport en de toch al onder de druk van het twee jaarlijkse dorpsgebeuren staande acteurs bleken daar bij te zeer ingepast in tacti sche concepten om nog tot grootse daden te komen. De wijze waarop Quick Boys uit eindelijk in de 82ste mi nuut van de reguliere speel tijd aan de volle winst kwam, was dan ook teke nend voor het verloop van het duel. Een op zich niet overdreven gevaarlijk ogend afstandschot van Johan Jon ker werd door Jack Manu- putty en laatste man Aande wiel (uitgerekend hij) tot tweemaal toe van richting veranderd en aldus tot de al les beslissende treffer gepro moveerd. Dat Quick Boys deze typi sche „nul-nul-wedstrijd" als nog in zijn voordeel besliste, mocht overigens niet onver diend worden genoemd. Zo stelde ook verliezende trai ner Arie Lagendijk. „Quick Boys was agressiever, de wil om te winnen straalde duide lijk van die ploeg af. Van Rijnsburgse Boys kan ik dat beslist niet zeggen. Ik heb tenminste niets teruggezien uit de goede voorbereiding, niets gezien van de dingen die het elftal zo gevaarlijk kunnen maken". Dat het ge bruikelijke Rijnsburgse spel letje, met opkomende vleu gelverdedigers Martin Toet en Johan de Kroon er zater dag inderdaad in het geheel Rob Gillessen (Rijnsburgse Boys) onderneemt een doel poging in het streektreffen met Quick Boys. Hoewel Kat- wijkers Teun van der Plas en Martin Heerikhuisen (5) te niet uitkwam, beaamde zeer tevreden collega Martin van Vianen („Winst in m'n eerste wedstrijd, en dan nog in Rijnsburg, mag ik dan tevre den zijn?") onmiddellijk. „Maar we hebben er dan ook ons best voor gedaan om Rijnsburgse Boys niet in z'n spel te laten komen. Door én Toet én Aandewiel nog op de eigen speelhelft voor de voe ten te lopen, legden we twee belangrijke speerpunten van de ploeg aan banden. Dat, gevoegd bij het feit dat Jack Manuputty minder speelde dan mocht worden verwacht, maakte van Quick Boys van middag de betere ploeg". De minst slechte ploeg, ei genlijk. Want ook Quick Boys kwam in Rijnsburg nauwelijks aan goed voetbal toe. Hoewel het Katwijkse middenveld met routinier Sis Thu Pan en talentvolle nieuwkomers Arie en Floor van Duyn juist daar regelma tig de overhand had, kwa men ook de blauwwitten maar zelden tot acceptabel voetbal in een partij die werd gekenmerkt door veel balverlies én uiterst stringent doorgevoerde dekkingsvor- men. Kenmerkend voor het ni veau van de redelijk sportie ve burentwist (Floor van vergeefs blokkeren, zal QB-doelman Theo Guyt ook nu Duyn, Martin van der Plas niet worden gepasseerd. en Rijnsburger Martin Toet werden om tamelijk bnschul- nauw nsenl ;erd. dige redenen echter wel ge boekt) was ook dat er nai welijks uitgespeelde kan: konden worden genoteen Een gegeven dat niet weg neemt, dat weinig duidelijks jasses en voorzetten, in com- jinatie met de storm, hel balverlies en het natte veld regelmatig wel doelrijpe mi gelijkheden opleverden. Rc Gillessen stuitte voor de pau ze evenwel op de goed reage rende Theo Guyt, zoals ooki* Floor van Duyn in die fase, een doelverdediger (Ceeslg Star) op zijn weg trof. Kees van Rooyen kreeg, na een half uur spelen in de twee<" helft de beste kans van matige wedstrijd. Aange speeld door Arie van Du miste Van Rooyen echter rust om beheerst uit te halen!1!* d Een uithaal die wat latei r. door de voor het eerst in hel duel naar voren getrokken Q6 voorstopper Jonker we jp werd gerealiseerd en via via - in de winnende goal van hei zo tegenvallende treffen re sulteerde. GERT-JAN ONVL] Scoreverloop: 82: Jonker 0-1. Rijnsburgse Boys: Star. Aandew Toet. Driebergen. De Kroon. Jan I gewoning (Ton Arroyo), Manuputfl Van Dijk, Fred Arroyo, Gilles Van der Blom. Quick Boys: Theo Guyt, Free)j Rienks. Teun van der Plas, Jonkec Q Heerikhuisen, Arie van Duyn (va Delft), Pan, Floor van Duyn, Pete Hogewoning, Van Rooyen (Schoone wille), Martin van der Plas. HUIZEN Hoewel van het in de eerste klasse te ruggekeerde Huizen dit seizoen het nodige wordt verwacht, leverde de ploeg voor Noordwijk geen onoverkomenlijke problemen op. Op eigen terrein werd Huizen me rendeels van de tijd terug gedrongen op de thuis- helft, een veldoverwicht dat ook werd omgezet in een surplus aan Noord- wijk-treffers. De équipe van trainer John Eelman doelpuntte driemaal; de thuisformatie slechts een maal. De wedstrijd werd zaterdag voor het grootste gedeelte be paald door de hegemonie van Noordwijk. Huizen kwam wei nig trefzeker door en moest op alle fronten in Noordwijk zijn meerdere erkennen. Al na veertien minuten werd de ploeg op achterstand gezet. Vanuit een vrije trap was het John Marijt, die de bal om de muur heen boog en via de bin nenkant van de paal doel trof: 0-1. Zeven minuten later werd de 0-2 een feit. Een goed ja gend Noordwijk deed de bal bij Yvan Hermans belanden. De oud-KRVer mocht door gaan, omspeelde de keeper en liet 0-2 aantekenen. Na ruim een uur spelen kwam de bal, geholpen door de wind, 'te vroeg' uit de lucht vallen, waardoor Timo Gerlof het leer tegen zijn arm kreeg. De straf schop werd' verzilverd: 2-1. Pas toen werd het wel even oppassen voor de roodwitten. Huizen voelde, dat er aanslui ting was en wilde wel wat ex tra's doen om langszij komen. De aanvallen werden evenwel goed opgevangen en omgezet in tegenaanvallen. Het was René van Hensbergen, die ten slotte de partij besliste door de derde Noordwijkse goal voor zijn rekening te nemen. Scoreverloop: 14 Marijt 0-1, 21 Her mans 0-2. Van Hensbergen 1-3. Noordwijk. Dortmundt, Mark Vink, Wendt. Van Beveren, Van Veen, Gerlof, John Marijt. Smits, Hermans, Van Hensbergen, bakker. de wisselende kansen en het maker. Het bleef derhalve bi we gelijkwaardige veldspel had de 3-2. roodwitte équipe zeker recht op een remise. Helaas voor de gasten was het Hein Oelderik, die na ruim en uur spelen drie verdedigers en doelman Sin- Scoreverioop: Pierre van Cem€rd, teur omspeelde en scoorde: 3-2. 0-l. Henk van Brakel 1-1, Cees Ruj 1-2, Dick Kiel 2-2, Hein Oelderik 3-2 René Kammenga kreeg ver- RCL: Sinteur, Boendermaker, Hane volgens nog wel een aardige Y,eld' Braat, Siera (Van Egmond moeeliikheid maar verzuimde Heemskerk, Kammenga. Van Ge 8» mogenjKneia maar verzuimae merden Ruis Schalkers, Van Doe* t k te zetten in de gelijk- jaar ïhv LEIDEN Katwijk opende goed door MW'27 met 3-1 terug te wijzen. ARC stelde enigszins teleur dooees „slechts" gelijk te spelen tegen het in de derde klassi^J debuterende DVO'35 (1-1) en Ter Leede vergaarde me jic> dezelfde cijfers eveneens het eerste punt tegen Die Har ghe. SIZO, dat voor het eerst op dit niveau acteert, be reikte een uitstekend resultaat bij PSZ: 1-2. J 16 - Katwijk - MVV '27 3-0 <0-0) 51 Katwijk heeft een helft gelijkwaardig tegenstand ondervonde:rkl van MVV '27. In dat (eerste) deel bleken beide ploegen goed aai)eïl elkaar gewaagd en konden ook doelrijpe mogelijkheden voo |n- beide doelen worden genoteerd. Na de hervatting was het echtelorr slechts Katwijk wat de klok sloeg. De pupillen van John Huguelr- nin benutten dat overwicht ook met treffers van Wim Guyt 1 tv Mart van der Plas en Floor Schaap. Bij die drie doelpunten blee <en het, vooral omdat de oranjehemden andere goede kansen onbeal nut lieten. DVO '32 - ARC 1-1 (1-0) De in twee jaar vanuit de onderbond naar de derde klasse dooril gepromoveerde thuisploeg speelde een verrassend leuk, aanval' lend spelletje. DVO '32 kwam ook aan de leiding. Een fout val Cor Prook, hij liet de bal van zijn borst stuiten, deed de gasthe ren op voorsprong komen. Na de pauze was ARC heer en mee: ter. Ook al omdat Wilco van Leeuwen en de drie broers Oostei lee teveel kansen misten, bleef het evenwel bij de gelijkmake van Ardi Oosterlee, na aangeven van broer Nico. Ter Leede - Die Haghe 1-1 (1-1) Hoewel Pieter van der Plas het als laatste man zeker niet slech^le deed, werd de Sassenheimse elf na een half uur spelen door Di l°° Haghe op achterstand gezet. Pim Visser was de man die scoordelt)a( Nog voor de rust echter, trok Ter Leede de zaak weer gelijllser Peter Borgman gaf aan en Jan van Harskamp maakte af. In d ,en tweede helft kreeg de thuisclub nog enige kansen op meer. Ee er> kopbal van Van Harskamp en een poging van Frits Hoeksti leverden evenwel niet het beoogde resultaat op. J PSZ - SIZO 1-2 (1-0) ,;;'a SIZO deed het als promovendus goed bij het vorig jaar nog te^le' gen degradatie knokkende PSZ. De Hillegommers beheerste feze het gehele veld en stelden Eltjo Vijn in de gelegenheid na 3 Paj minuten raak te schieten. Slechts het eerste kwartier na de pau ze kwam PSZ iets terug en zorgde toen ook voor de gelijkmakei Peter Bol bediende even later echter Willem Brobbel, die gee fout maakte: 1-2. Bol, Vijn en Hennie Kamphorst waren over °°l gens de betere spelers bij SIZO. Ve BENNEKOM RCL ver loor wel bij Bennekom, maar kende zeker geen onverdienstelijke start van het seizoen. Met goed voetbal werd Bennekom, één van de favorieten voor de titel in de eerste klasse B, op eigen terrein uitstekend tegenstand ge boden. Toch was het Ben nekom, dat met de volle puntenbuit zou eindigen: 3-2. Cees Ruis en Pierre van Gemerden zorgden voor de Leiderdorpse doelpunten. Binnen de minuut stoof Sieto Schalkers op het Bennekom- doel af om daar binnen de be ruchte lijnen onderuit te wor den gehaald. Pierre van Ge merden maakte geen fout en bezorgde de pupillen van Jan Dahrs een vroeg voordeeltje. Een voorsprong van korte duur overigens, want nauwe lijks drie minuten later knalde Henk van Brakel zijn club op gelijke hoogte. Toch was het opnieuw de Racing, die de bes te mogelijkheden voor zich op eiste. In de 21e minuut stond Cees Ruis bij een hoekschop bij 'dé tweede paal' geposteerd om daar de bal ook inderdaad te kunnen ontvangen. Omdat hij door de Bennekom-verde- diging nauwelijks werd ge dekt, kon de lange spits be trekkelijk gemakkelijk bin nenschuiven. Sieto Schalkers had vervolgens de strijd vrij wel kunnen beslissen. Na zich alleen voor doelman Drost te hebben gespeeld, schoot de aanvaller echter te snel en stuitte op de goalie. Op slag van rust bepaalde Dick Kiel de pauzestand op 2-2. Een tweede tegenstreffer, die de buterende juniorkeeper Ron Sinteur, evenals de eerste, niet mocht worden aangerekend, maar een geroutineerde doel man had wellicht meer kun- rfen uitrichten. Ook na de her vatting toonde RCL zich be slist niet de mindere van de kampioenspretendent. Gezien LEIDEN Zevenho ven startte de vierde klasse competitie uit stekend door nieuw komer Valken '68 op het eigen Valken- burgse veld met 0-4 te verslaan. Oegst- geest en Koudekerk deelden de punten (1- 1), terwijl Hazers- woudse Boys bij Roh- da '76 op een geflat teerde 3-0 nederlaag werd getracteerd. Valken '68 - Zevenhoven 0- 4 (0-1) Het dit jaar in de „grote" KNVB debuterende Valken had zich ongetwijfeld een wat succesvoller begin van de nieuwe voetbaljaargang voorgesteld. Tegen Zevenho ven keek de thuisclub echter al snel tegen een 0-1 achter stand aan (treffer van Huub Koppel). Een stand die ook de rust zou halen, ondanks scoringsmogelijkheden voor Valken Theo van Rijn en Wim Haasnoot. Direct na de pauze sloeg Zevenhoven via Harrie de Boer opnieuw toe, waarna de steeds meer risi co's nemende promovendus door Cock Helder en weer Koppel uiteindelijk naar een al te fors uitgevallen 0-4 ne derlaag werd geschoten. Oegstgccst - Koudekerk 1-1 (0-0) De wedstrijd tussen Oegst- geest en Koudekerk was tien minuten op weg op het mo ment dat Oegstgeestenaar Jan Zandbergen al drie zeer reële scoringskansen had ge had. Zandbergen faalde ech ter, waardoor Koudekerk de rust ongeschonden kon ha len. In de tweede helft kwa men de gasten zelfs al na drie minuten op voorsprong, toen Dick Weima een dek- kingsfout in de afweer van de thuisclub afstrafte. Vijf minuten later maakte Zand bergen vervolgens zijn zo slecht begonnen middag toch nog een beetje goed door de gelijkmaker te laten aante kenen: 1-1. Jan Zandbergen van Oegstgeest passeert Koudekerk-aanvoerder Arie Westmaas en trekt richting „vijandelijk" doel. Een treffer zou deze actie echter niet opleveren. Rohda '76 - Ilazcrswoudse Boys 3-0 (1-0) Het fysiek sterkere Rohda '76 kwam niet zonder enig fortuin aan de ruime winst op Hazerswoudse Boys. Na dat de thuisclub vlak voor rust al had kunnen profite ren van een slecht opgestelde Hazerswoudse Boys-muur, was het doelman Cees van Tol die Rohda na de doelwis- seling hoogstpersoonlijk as sisteerde bij het realiseren van de tweede goal. Van Tol was zich net in zijn trai ningsjack aan het worstelen toen de thuisclub een gevaar lijke aanval opzette. Via ver raste Van Tol werd de 2-0 een feit. Dat Hazerswoudse Boys, via Cees (Natnek) van Tol schot tegen de paal en Jan Platteel wel degelijk regelmatig gevaarlijk, uitein delijk nog een treffer om de oren kreeg, was nog slechts van statistisch belang.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 14