|FC Den Haag kiest voor resultaat ""MS jmm ml mm ïHoofdrol voor Weegschaal )p koersbaan SPORTTRIBUIME Toirekens verrast bij kanostrijd HOLMES VERDEDIGT TITEL MET SUCCES Lammers blijft aan de leiding «ji. xS Si!®»» FC Den Haag tegen UEFA- jeugdelftal r jiP" II ir ,lv Post inspireert Maarten Ducrot Basketbalsters twee gezichten MAANDAG 12 SEPTEMBER 1983 AMSTERDAM Franco Toirclcens heeft gisteren bij de Nederlandse kampioenschappen kano kortebaan, bewezen ook solo uitstekend door het water te kunnen. De Eindhovenaar, fóor de wereldtitelstrijd in Tampere zijn vaste partner uit de K-2 Jan Nagelkerke kwijtraakte door een ongeval, werd kampioen op de duizend meter. Het verschil met de concurrentie was mini maal. Ron Stevens finishte een streepje achter Toirckens, Rik Da- man moest als derde slechts drietiende seconde toegeven. Lebbink Stevens, die zaterdag op de Bosbaan in Amsterdam de nationale [titel K II op de 500 meter veroverden, werden in de solo-kano op |j dezelfde afstand verrassend verslagen door de jonge Deventer vaarder Nijkamp. ATLANTIC CITY De Amerikaanse bokser Larry Holmes heeft zaterdag voor de zestiende keer met succes zijn wereldtitel in het zwaargewicht verdedigd. Het gevecht tegen de uitdager, zijn landgenoot Scott Frank, werd na 88 seconden in de vijfde ronde door scheidsrechter Tony Perez gestaakt. De 33-jarige ti telverdediger, in 44 gevechten (met 31 knock-outs) ongeslagen, toonde geen moment van verzwakking en had een gemakkelijke avond tegen de 25 jaar oude Frank. Zijn landgenoot Jeff Chand ler behield zijn wereldtitel in het bantamgewicht. In Tokio ging de Japanse uitdager Eijiro Murata in de zevende ronde knoc k-out. In Seoel bleef de Zuidkoreaan Tsjang Joeng-Koo wereld kampioen papiergewicht door een puntenwinst op de Mexicaan German Torres. De Amerikaan Aaron Pryor verdedigde zijn wereldtitel lichtweltergewicht met succes. Alexis Arguello uit Nicaragua ging in de tiende ronde en knock-out en verklaarde even later zijn bokscarrière als beëindigd te beschouwen. MONZA De Nederlandse autocoureur Jan Lammers blijft de ranglijstaanvoerder in de Europese bekercompetitie in de Renault-turbo-categorie. Lammers eindigde gisteren in Monza, in het voorprogramma van de formule-l-race, als der de. De wedstrijd op het Ita liaanse circuit werd gewonnen door de voor eigen publiek rij dende Massimo Sigala. Honkbalbeker naar Parma HAARLEM/ROTTERDAM De Europese beker strijd honkbal heeft dit weekeinde in het teken ge staan van regen en verwarring. Op de slotdag van het vijfdaagse toernooi spoelden de honkballers bij kans van de velden, waardoor twee duels uiteinde lijk van het programma moesten worden afgevoerd. Neptunus werd daardoor de kans ontnomen Haarlem Nicols te assisteren door Parma onderuit te halen. De Italiaanse ploeg bleef ongeslagen en veroverde de beker voor de derde keer. Eerder zette Parma in 1980 en 1981 de kroon op het Europese werk. Parma besliste het toernooi door zaterdag in Haar lem de Nicols met 9-4 terug te wijzen. Verwarring over de uitleg van de reglementen heerste toen hoofdscheidsrechter Pieters in de zesde innings het duel wegens hevige regenval anderhalf uur staakte. Getwijfeld werd of na vijf of pas na zeven innings geacht wordt dat een wedstrijd is gespeeld. Uiteinde lijk achtte de arbiter het verantwoord de volledige negen innings te spelen. iach VELSEN FC Den Haag fheeft gistermiddag in het Iruilerige Velsen tegen ''elstar gekozen voor het isultaat en kreeg wat het ilde. Met de zege van 3-1 'as dan ook bijna alles [ezegd, want het inhoud an het gebeuren in de [Jmond kon niet zoals het 'eer worden gekwalifi- rd: miserabel, liner Rob Baan kon het ir wel mee eens zijn. Hij lekende eerlijk, dat zijn iloeg bewust had gewei- 'erd het spel te maken. ,Dat hebben wij in dit sei- ten genoeg gedaan. Het jevolg is wel, dat wij laar vier punten had- Telstar stond overi- jens ook niet te dringen |m het initiatief te nemen, 'aardoor de toch -naar iuidige begrippen- in re- lelijke mate opgekomen ijkers (3500) een uitmate irvelend partijtje aftas- n kregen voorgesteld, begrip voor het stand van Baan is er op grond de situatie, waarin zijn 'g verkeerde, wel op te ngen. Het is in de Neder- idse voetballerij nu eenmaal dat bij het uitblijven van iltaten, vaak paniek uit lekt. Nu werd er gewonnen, lit drie uitduels behaalde de 'an Baan liefst vijf bovendien werd het gisteren ongeslagen Telstar eerste nederlaag toege dacht. Dat zijn antecedenten, larmee zijn ploeg wel thuis •n komen. Over de armoedi- wijze waarop die zege tot id kwam, zal niemand ikkeren. Dat is nu eenmaal (trieste) realiteit. ISgS -JS DEN HAAG FC Den Haag fungeert woensdag in het KNVB-sportcen- trum in Zeist als oefen partner van het Neder lands UEFA-jeugdelftal. De ontmoeting begint om 17.00 uur. tug {gaande op de confrontatie net FC Den Haag kan worden esteld, dat het nog ongeslagen Telstar stug voetbalt. Het erkte hard, maar bracht zei- enige schoonheid in zijn Het duurde overigens een kwartier, voordat 'elstar het initiatief - zij het ÉfMÉgg ji muxmtÊWÊi Fokke Zwart: twee doelpunten en een (derde) gele kaart. dan nog schoorvoetend - durf de te nemen te gaan jagen, als de Haagse verdediging de bal rondschoof. Een verdediging, waarvan Baan overigens vond, dat zij niet men uic at. ne indruk maakte als voor in wezen kansloos verloren thuiswedstrijd tegen FC Twente. Pas na bijna een half uur de den zich de eerste symptomen voor, dat FC Den Haag wat initiatieven kon nemen. Het leek op een schrikreactie na het afstandsschot van de Noor hollandse linkerverdediger Jan Mulder, dat op de deklat eindigde. Overigens had Bram Rontberg na een doorgekopte bal van Chris Treling ook al een kleine mogelijkheid gehad om de score te openen. On danks zijn uiterste krachtin spanning miste de punt van zijn schoen de bal op een haar. „Mijn beste man, vandaag", noemde Baan de Delftenaar. „Hij was steeds aanspeelbaar, hield toch steeds zijn tegen stander bij zich. Ik geef toe, als hij zijn goaltjes niet maakt, valt hij veel minder op, dat wel". spel, want dat was onder de maat. De van AZ'67 geleende vleugelspits was wel de produ cent van twee Haagse treffers. Hij opende de score, nadat Ka- rel Bouwens uit een vrije trap een topspinachtig lobje in zijn richting had gestuurd. Jan Mulder kon het leer maar half onderscheppen, waardoor Zwart alsnog de gelegenheid kreeg de bal tussen de benen van doelman Jan Nederburgh door in het net te werken. Daarna vestigde Zwart de aan dacht op zich door een gele kaart op te lopen en er een uit te lokken. In een duel hield hij Mulder langdurig vast, waar door deze met een schoppende beweging reageerde. De be paald niet overtuigend leiden de scheidsrechter Roelofsen gaf de Noordhollandse verde diger een gele kaart en -zo op het oog- pas na aandringen van Telstars routinier Fred Bi- schot ook Fokke Zwart. Dat wekte de woede op van de an ders zo bedaarde Rob Baan op, wie het overigens was ont gaan, dat Zwart aan Mulders mouw had gesjord en derhalve de aanstichter was. De reactie van Baan viel des te meer te begrijpen, omdat het Zwarts derde gele kaart betekende. Dat houdt wellicht in, dat Ron de Roode zijn rentree in de Haagse formatie zal gaan vie- Zijden draad Telstar kwam vlak voor de rust overigens nog op 1-1. Na een vrije trap van Mulder ver scheen Marcel Liesdek plotse ling vrij in de Haagse doel- mond, liet Van Antwerpen in het soppige gras spartelen tot hij kansloos was en had ver volgens de bal voor het in schieten. Vlak na dë rust scoorde Chris Treling op vrij wel identieke wijze na een overigens fraaie voorbereiding van Karei Bouwens, één van de weinige in positieve zin op vallende spelers. Die Haagse voorsprong heeft wel diverse malen aan zijden draadje ge hangen. Purvis moest al zijn vaardigheden aanspreken om Floor Buma van succes af te houden en na een fout van Marco de Vroedt kon slechts met vereende krachten een treffer van Wildschut worden voorkomen. De Vroedt viel nadien geblesseerd uit. Marco van Alphen was zijn (debute rende) vervanger. Het slot was dan toch nog ver makelijk. Teneinde alsnog een punt te redden voor Telstar begaf doelman Jan Neder burgh zich bij de laatste hoek schop van de thuisclub naar voren. De hoekschop werd af geslagen, Mulder trachtte de bal met een sliding alsnog te bemachtigen, maar miste. Hierdoor kon Fokke Zwart tot halverwege de speelhelft van Telstar dribbelen en vervol gens een sloom schuivertje in het doel plaatsen. FRANS LEERMAKERS Telstar-FC Den Haag 1-3 (1-1): 41. Zwart 0-1, 45. Liesdek 1-1, 48. Tre ling 1-2, 90. Zwart 1-3. Scheidsrech ter: Roelofsen. Toeschouwers: 3.500. Gele kaarten: Mulder en Liesdek (Telstar). Zwart en Tempelaar (FC Den Haag). Telstar Nederburgh; Kuut. Bischot, Weiiers Vildschut Schoo, Mulder; (Van Alphen), Purvis; Pen, Trelin Leo Rontberg (Van Delft); Zw Bouwens, Bram Rontberg. er 5 VASSENAAR Voor de ensport stond op Duin- ligt de laatste supertrio- en van het seizoen op het irogramma. Maar liefst 'ijf paarden kwamen er iet aan de start. Dat wa tt Marmorera, Longway, iigh Wave, Maher en ttlden Lisle. De eerste ier paarden waren echter (iet fit om aan deze ren ver 2000 meter mee te loen. dut gel was echter niet het geval Golden Lisle. Deze vierja- ige hengst moest in de start- oxen verschijnen met 56 kilo handen van Tony Manuel, p de weegschaal was Manuel 'hter te zwaar. Normaal ge doken is dat geen probleem, ant in rennen is het toege- met een overwicht an zelfs drie kilo te rijden, oor supertriorennen zijn ech- 1 andere bepalingen. >b Wetemans van Stal Mar- van Dijk: „Uiteindelijk Manuel een pondje te B zwaar. Hij mocht niet starten. De wedstrijdleiding heeft over het hoofd gezien dat men in een supertrioren met een pond overwicht mag rijden". Daar kwam men later achter. De to- talisator was toen echter al met de verkoop van de tickets begonnen en was niet meer bereid om het paard Golden "Lisle alsnog voor wedden schappen aan te nemen. Schadeclaim Trainster Margot van Dijk van Golden Lisle liep met het plan rond om een schadeclaim in te dienen. Maar rencomitélid Arend Modderman wist desge wenst te vertellen dat Manuel niet vijf ons maar zes ons te zwaar was. Modderman: „Ma nuel is drie keer op de weeg schaal geweest. De eerste keer was hij negen ons te zwaar. Hij kreeg toen van ons de kans om op het toilet enig gewicht kwijt te raken en andere laar zen aan te trekken. Toen woog hij nog zeven ons te zwaar en bij een derde poging was dat echt zes ons". Anderen dan Arend Modderman en weger Jan Pex beweerden echter dat hij vijf ons te zwaar was op de schaal. Dat was ook de mede deling die de totalisator kreeg van de wedstrijdsecretaris. Het was een gewichtige zaak op Duindigt waarvan waar schijnlijk jockey Tony Manuel" toch de dupe gaat worden. Omdat hij in het boek van de weger een onsje te zwaar staat genoteerd wacht hem waar schijnlijk een behoorlijke straf. Door het rencomité is hij voor gedragen voor bestraffing aan het bestuur van de NDR. Deze zullen er goed aandoen om ook de getuigen van de weeg partij te horen. Aardig succes Geheel volgens de verwach tingen werd de supertrio ge wonnen door Happy Warrior met Terry Cain. Asia's Prince werd tweede voor Blandor en Arlington Girl. Een aardig succes voor trainer Hans Wolf- fers, want de eerste twee paar den zijn bij hem in training. De rensport leverde nog een incident op. In de Hoefslagwis- selbeker vo Yntsia du Bois op weg naar de zege in de Joffersprijs. amateurs won Madammeke met Leila Jacobs. De tweede aankomende Comtina werd echter uit de uitslag genomen. Rijdster Van Wesel had een te grote karwats mee genomen, hetgeen alleen aan berocpsjoc- key's is toegestaan. Dit was het comité niet ontgaan. Lucky Amber werd nu tweede voor Royal Ballet. Bij de .jonkers" boekte de nog ongeslagen Ysvink S zijn zesde overwinning. Bij de .joffers" was de strijd veel meer open. Yntsia du Bois met Jan de Boer zegevierde hier verras send voor Yessie Prinses en Yla N. SUPERTRIO In supertrio 38 van zondag 18 september komen op de Was- senaarse baan Duindigt vijf tien paarden aan de start. Utahbon is hier licht favoriet in deze draverij over 2040 me ter. Onze favorieten: Utahbon, Udo Boy en Vanadis Hanover. Onze outsiders: Top Rotary, Titana P en Robby Performer. ARTHUR VAN RIJSWIJK NEVERS Met de scher pe blikken van Peter Post in zijn rug heeft Maarten Ducrot de eerste week van de Ronde van de Toe komst uitstekend gereden. De Utrechtse psychologie student met profambities rukte op van de achttien de naar de derde plaats in het algemeen klassement. Ducrot behoorde gisteren tot een groep van zeven renners, die het algemeen klassement totaal overhoop gooide. Na twintig van de 209 kilometer kwam de beslissende vlucht al tot stand. Aan de eindstreep bedroeg de voorsprong twaalf minuten. De zesde etappe werd gewonnen door de Oost duitser Olaf Ludwig die daar mee zijn derde zege boekte. Tien kilometer voor de finish in Nevers plaatste hij een de marrage, die door geen van de vluchters kon worden beant woord. De Fransman Jean- -Francois Chaurin nam de lei ding in het algemeen klasse ment over van Ludwig's land genoot Mario Kummer. De ploegentijdrit over 76,5 ki lometer tussen Chace-Varrans en Chatellerault werd zaterdag gewonnen door de Oostduit sers. De Nederlandse amateur- ploeg van Harry Stevens ein digde als elfde in 1.40,19. Peeters De Belg Ludo Peeters uit de ploeg Post heeft gisteren door een overwinning in de vierde etappe de leiding genomen in de Ronde van Catalonië. De vierde rit met de succesvolle solo van Peeters ging over 172 kilometer van Barcelona naar Olot. Bert Oosterbosch was za terdag de leiderstrui kwijt ge raakt aan de Spanjaard Jesus Blanco. De derde etappe van de Catalaanse ronde leverde een overwinning op voor de Belg Frank Hoste. De Graafschap blijft leider DEN HAAG De Graafschap is leider van de eerste divisie gebleven. SC Cambuur en MVV kwamen qua puntental op gelijke hoogte. De ploeg uit Leeuwarden zegevierde in het Friese onderonsje met 4-2 bij Heerenveen. MVV greep eveneens in het noorden des lands tegen Veendam de winst (3-2). De Graafschap had een vrij weekeinde en mag zich met een wedstrijd minder ge speeld dan de naaste belagers nog steeds de enige echte kop loper noemen. De karakteristieken zijn: 48. Van Marwijk 1-2, 51. Maas 1-3, 73 Goble 2-3. Scheidsrechter: De Mun- nik. Toeschouwers: 1500. Geel: Van der Vlag (Veendam); Nanninga, Baetsen (MVV). SC Heerenveen-SC Cambuur 2-4 (0- 1-4, 83. Hendrikser 2): 22. Schneider 0-1,34. Gai 38. Jansen 1-2. 56. Van der Klift 1-3, 71. Moniz 2-3, 76. Slegen 3-3, 84. Duij- Telstar-FC Den Haag 1-3 (1-1): 41 Zwart 0-1. 45. Liesdek 1-1, 48. Tre ling 1-2, 90. Zwart 1-3. Scheidsrech- lopua 0-1. 71. Schenk 1-1. Scheids rechter. Van de Niet. Toeschouwers: Vitesse-FC WV 1-0 (1-0); 26 Boe re 1-0. Scheidsrechter: De Wit Toe- 3100. Geel: Doesburg. i. Geels 1-1. Scheidsrechter: I rensen 2-1, 71. Sörensen 3-1. Scheids rechter: Draaisma. Toeschouwers: 6500. Geel: Hubers, Mommertz Kort geding van ijshockeyclub UTRECHT De Stichtse IJshockeystichting tracht via een kort geding alsnog te bewerkstelligen, dat het voor het komende seizoen wordt ingedeeld in de eer ste divisie. Het kort geding dient morgen voor de Haarlemse rechtbank. MISKOLC De Nederlandse damesbasketbalploeg heeft in de openingswedstrijd van het toernooi om het Europees kampioenschap twee gezichten laten zien. Nederland verloor gisteren in Miskolc na een zwakke eerste en een sterke tweede helft met 50-60 van Joegoslavië. Halverwege het duel hadden de Joegoslavische dames een voorsprong van vijftien punten: 35-20. Door de nederlaag is Nederland in feite uitgeschakeld voor een plaats bij de eerste acht. Volgende te genstanders zijn Polen, Honga rije, Roemenie en Spanje. Deze basketbalploegen worden ster ker worden geacht dan Joego slavië, dat tijdens de onlangs in Brazilië gehouden wereldti telstrijd als achtste eindigde. Uitslagen: Groep A: Hongarije- Roemenie 87-85, Polen-Spanje 92-59. Joegoslavie-Nederland 60-50. Groep B: Bulgarije-Tsje- cho-Slowakije 90-86, Sovjet- Unie-Zweden 105-74, West- duitsland-Italie 54-50.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 13