hnroepbestel voorbeeld van erhollands particularisme Dijkstra (NOS) twijfelt aan haalbaarheid bezuinigingen gpiO/TELEVÏSÏË" C«id<4c(Somatit DONDERDAG 8 SEPTEMBER 1983PAGINA 17 ira-personeel buigt zich er beleid OR en bonden TERSUM Het Vara-personeel komt vandaag in plenaire ïf .^tóering bijeen om zich te buigen over het beleid van onder- Vnfgsraad en bonden inzake „Achter het nieuws". Een groep zich Vara-medewerkers heeft dinsdag de OR gedwongen om 'tan<*(rgadering uit te schrijven, omdat zij vindt dat de OR met ^Sjmstelling in het conflict tussen het Vara-bestuur en de re- van „Achter het nieuws" het imago van de Vara onnodig "5a*eead heeft. umfe bonden worden ervan beschuldigd onzorgvuldig te heb- V?* dfehandeld ten aanzien van de belangen van de Vara „als tijdenjprogressieve A-omroep in ons land" en „de ruim 400 Va at*, jrknemers die niet bij „Achter het nieuws" werkzaam zijn". ?oep van 27 heeft een motie opgesteld waarin de OR en de wordt opgedragen om zich in deze kwestie verder van j .^iblieke uitlatingen te onthouden die de Vara verdere scha- inen berokkenen. HILVERSUM De vice- -voorzitter van de NOS, drs. M. Dijkstra, twjjfelt er sterk aan of de omroep in staat zal zijn in 1984 dertig miljoen gul den te bezuinigen. Allereerst geeft minister Brinkman (Wel zijn, Volksgezondheid en Cul tuur) de omroep te weinig tijd om te bekijken waar de bezui nigingen moeten vallen. Het is zeer de vraag of de omroepen het eens zullen worden met de verdeling van de bezuinigin gen. Bovendien, aldus Dijk stra, zullen de voorgestelde be zuinigingen onherroepelijk in vloed hebben op de werkgele genheid, het investeringsni veau en de programmagelden van de omroepen. Dijkstra zei dit gisteren tijdens een persbijeenkomst in Hilver sum. Volgens de vice-voorzit- ter krijgt de omroep te weinig tijd om de bezuinigingen door te voeren. „Elk bedrijf heeft tijd nodig om zich te prepare ren op bezuinigingen; zo ook de omroep", aldus Dijkstra. Gezien het verleden betwijfelt hij of de omroepen wat betreft de bezuinigingen op één lijn gaan zitten. Bij de vaststelling van de begroting 1983 hebben de omroepen ook elk een af zonderlijke begroting inge diend, omdat zij het niet eens konden worden over een geza menlijke begroting. „Het ware aardig geweest als de minister de moeite had genomen om per omroep aan te geven hoe veel er moet worden bezui nigd", aldus Dijkstra. Een te ruggang van de werkgelegen heid bij de omroep is volgens Dijkstra bij de huidige voor stellen onontkoombaar. Ont slagen leveren de eerste twee jaar bovendien geen reële be zuinigingen op, omdat de om roep eigen risicodrager is, dat wil zeggen garant moet staan voor de afvloeiingskosten. [lEGEN Drie socio- van de kath. uni- ■teit van Nijmegen tn een vorm van oer- |nds particularisme kaak in het huidi- nroepbestel met zo- zendgemachtigden, fname TROS. AVRO lijken gebaat met feit dat in de zojuist ihenen medianota het tatromingsartikel' niet «t aangescherpt. Hun jerbannen zijn nage- l identiek en genoemd iel verlangt het tonen J een duidelijk eigen ,cht. ker geprofileerd is de ach- an van de EO en de •IV enerzijds en de VPRO erzijds. De KRO heeft de Politiek fÉst .kleurloze' achterban, doorsnee-omroeplid in ons prof. dr. O. Schreuder, be schrijven in hun boek de ka rakteristieken van de achter ban van de acht grootste om roeporganisaties. De gegevens werden ontleend aan een na tionale enquête, gehouden eind 1979. Tot de analyse van de omroep- bevolking werd besloten op het moment dat uitgelekte versies van de medianota de den vermoeden, dat de minis ter de zendgemachtigden scherper zou toetsen op hun representativiteit voor een be paalde maatschappelijke, cul turele, godsdienstige of geeste lijke stroming. Nu de recente medianota het stromingsarti kel uit de Omroepwet van 1980 onverlet laat, lijkt deze studie op het eerste gezicht minder actueel. iver er sprake kan zijn 'een arbeidersomroep is TROS; de VARA is de omroep van de lage- iployees. beweren de Nij le sociologen, op diverse levende be- :n afgestemd program- inbod vereist niet even omroeporganisaties. Het verbrokkelde om- ;tel lijkt voornamelijk idigd te worden door een in eigen belangen, enkele resultaten uit het loeksrapport over de in en hun achterban, ie sociologen van de Ka- ike Universiteit, prof. dr. •Hing, dr. J. Peters en Toch zal in de politieke be sluitvorming over deze nota en de daaraan voorafgaande dis cussie het fundament van het huidig omroepbestel een cen trale plaats innemen. Verdient dit verzuilde bestel nog steeds bescherming als forum van ons veelkleurig geestelijk kli maat? Of anders gesteld: mag Hilversum om die reden nog steeds het monopolie van .de omroep' claimen? En wat kun nen de zendgemachtigden van hun vermeende achterban verwachten, als straks van omroepleden een .positieve •wilsbeschikking' wordt ver wacht, d.w.z. wanneer het abonnement op een omroep blad niet betekent, dat men ook lid is van die omroep. Volgens de auteurs draait de discussie in wezen om de iden titeit van de omroepen, en dat is méér dan een .meetbare' achterban; daartoe behoort ook de aard van het program ma-aanbod, de duurzaamheid van de aanhang, de organisa tievorm, de communicatie met de leden e.d. Een omroep is méér dan een optelsom van de eigenschap pen van haar leden. De nationale enquête heet re presentatief te zijn voor de Ne derlandse bevolking (1007 on dervraagden). Gevraagd werd o.m. naar het lidmaatschap van een omroeporganisatie. De aldus verkregen verdeling van leden vormt een goed ge lijkende afbeelding van de Ne derlandse omroepbevolking, getuige vergelijking met toen malige NOS-gegevens. De eigenschappen die de on derzoekers bij de ondervraag de omroepleden vastlegden waren o.a.: levensbeschouwe lijke en religieuze opvattingen; waardenoriëntaties, d.w.z. de waardering van huwelijk, ge zin. welvaart, plezier in het le ven. ongebondenheid; (on)vre- de met de huidige samenle ving; politieke belangstelling; lees- en stemgedrag; sociale kenmerken zoals leeftijd, be roep, opleiding. Profiel Aan de hand van de verzamel de kenmerken werd het pro fiel van de achterban van elk der omroepen samengesteld, in termen van meer of minder dan het doorsnee-omroeplid. Het gemiddelde NCRV-lid is sterk religieus geaard. Hij (of zij) hecht aan huwelijk en ge zin. een status-quo en traditie. Het EO-lid is de NCRV-er in het kwadraat. De EO is geen .grijze' omroep; 50 pet. is jon ger dan 40 jaar, waarmee de EO na VOO en VPRO de .jongste' omroep is. Het VPRO-milieu vormt de tegenpool van EO en NCRV. VPRO-leden zijn onreligieus en vaak antikerkelijk. Ze ge ven weinig om huwelijk, gezin en welvaart. Deze vooral jon ge. linkse intelligentia uit haar veranderingsgezindheid bij voorkeur buitenparlementair. Religieus noch politiek geën gageerd is de achterban van AVRO. VOO en TROS. De le den zijn gezin-georiënteerd, scheppen plezier in dit leven (hedonisme) en in de wel- vaartsprodukten: daarojn lie ver stabiliseren dan verande ren. TROS-leden hebben in de regel een lagere opleiding ge noten en bekleden lagere functies. Juist daarin onder scheiden zij zich van AVRO- leden. VOO is de TROS voor een deel van de Nederlandse jongeren. Het gemiddelde VARA-lid is een onkerkelijk, pragmatisch ingesteld mens, die maatschap pijverandering wil voor zover deze directe verbetering in houdt. De VARA blijkt geen arbeidersomroep, maar veeleer een omroep van lagere em ployees. Het KRO-milieu tenslotte lijkt op de familie-doorsnee; geen extreme opvattingen, normen of waarden, maar het gemid delde, weliswaar katholieke, omroeplid van Nederland Vertegenwoordigt Wim Bosboom een typisch TROS-ge- zicht of een uitgesproken VARA-gelaat? voorwaar een opvallende uit komst voor een zojuist geë mancipeerd volksdeel. De vergelijkende analyse van omroepbevolkmgen bevestigt de indruk, dat de pluriformi teit van de Nederlandse bevol king méér dan gerepresen teerd wordt in het huidige, verzuilde bestel: vrijwel ieder een „komt aan de bak". Zo'n verbrokkelde mediastructuur noemen de auteurs typerend voor het Hollands particularis me dat vanaf het begin de Vereenigde Nederlanden ken merkte en door de verzuiling werd versterkt. Toch vragen de auteurs zich af of het mediabestel dan maar moet blijven zoals het is, gelet op de vastgestelde differentia tie in aanhang en het eigen karakter van de achterban, of dat het beter kan verdwijnen. Zij vechten de noodzaak van een pluralisme van zelfstandi ge (omroep)organisaties aan. De vraag waar het om gaat is echter: zijn diegenen die het omroepbedrijf in de praktijk draaiende houden in feite be reid en concreet in staat in één of een paar organisaties samen te werken, ondanks verschil in oriëntatie en taak? Een typerend Nederlands ge zegde antwoordt: „Twee gelo ven op een kussen, daar komt de duivel tussen". Vreselijke Melissa een vriendelijke Anna Aangekondigd als een „kren gige vrouw" verschijnt op ze ker moment als gast in de Hil- versumse TROS-burelen Anna Alicia, met omroepgeld van de TROS overgevlogen naar ons land om met de pers te praten over haar ware karakter. Zij is hier beter bekend als Melissa, een van de hoofdrolspeelsters in „Falcon Crest", een serie over een gecompliceerde fami lie, geënt op het eerdere succes van een verhaal als „Dallas". Anna lacht vriendelijk hon derd-uit als zij bloemen krijgt aangeboden. Bovendien diept zij uit een zak van haar jakje een papiertje op, vanwaar af zij in gebroken Nederlands voorleest: „Dank oe wel voor dese hartelikke onfangst". Anna blijft ook lachen in het hierna volgende gesprek. Of zij van nature ook zon haai baai is als op het scherm, wordt haar gevraagd. Nee, nee, dat moeten we vooral niet denken. In de studio's maakt zij lange, vermoeiende dagen. Zij komt soms uitgeput thuis. De enige manier om weer op verhaal te komen is dan gele gen in het ontvangen van vriendelijkheid van man en kind. Dat lukt alleen als zij die zelf ook vriendelijk tegemoet treedt. Volgende vraag, of het haar niet zwaar valt een tv-ster te zijn. Nee, zij hecht niet aan het ster-schap. Dat hoort bij het vak. Dat maakt het kijkvolk van haar en zij is daar niet te gen, want zij vindt haar werk in het showwezen en daar heeft zij er alleen maar voor deel van als zij door de buiten wereld als een ster wordt be schouwd. In de studio ligt dat allemaal heel anders. Zij zet dan wel een uitgesproken har teloos karakter neer, maar dat blijft nergens als zij van haar tegenspelers en -sters geen weerwerk en aanvulling gebo den zou krijgen. Zegt zij: „Als een groep acteurs een tv-spel maakt, doe je dat zozeer samen, dat er geen sprake kan zijn van sterren en ster-allures. Als vrouw kan ik niet buiten de huiselijke gezel ligheid. Ik was al vroeg een groot bewonderaar van een man als Elvis Presley Tegelijk heb ik echter altijd diepgaand medelijden met deze man ge voeld, omdat het hem niet luk te in zijn persoonlijke levens sfeer iemand aan zich te bin den van wie hij steun kon ont- Anna/Melissa in Hilversum in de bloemen. vangen om tot een stuk nor maal leven te komen buiten de horden fans om die hem voortdurend adoreerden. Zulk een leven als ster zou ik niet kunnen en niet willen leiden". Als actrice is zij zich ervan be wust zichzelf ook te moeten verliezen in een rol. Dat lever de mentaal nogal wat proble men op, toen bijv. haar kind ziek was en nadien haar vader stervende. Het kost veel in spanning om je dan bij je werk te houden. Zij vertelt dan ook al eens een instorting te heb ben gehad. Zij kon het toen niet meer opbrengen haar ei gen moeilijkheden weg te stoppen achter haar rol. Dat vertelt Anna allemaal als een gezellige babbelaarster, die ongelooflijk rad van de ton griem gesneden blijkt te zijn. Uitvoerig wijdt zij uit over haar taak als actrice: „Alle mensen koesteren dromen. Die moeten wij invullen. Daar hebben zij hun tv voor. En daarin zie ik mijn functione ren als tv-ster gelegen. Niet dag en nacht als een ster, maar uitsluitend tijdens de uren waarin ik in de studio verblijf. Je leeft daar als op een eiland ver weg van de buitenwereld, die er heel anders uitziet. Daar verplaats ik me tijdelijk in een ander mens. die mij ondanks haar nare karakter toch érg nastaat, omdat ik uiteindelijk nacht en dag met haar bezig ben" Zij noemt haar rol in „Falcon Crest" een belangrijke fase in haar carrière als actrice. Zij doet er bekendheid mee op en in Amerika wordt voor be kendheid als handelsmerk goed geld geboden. TON OLIEMULLER ïlichting {derlandse chtejogramma's n derland 1 woi iet tr< e Jefverhaal van een vossen- lie. 'ROS vijf p Japanse documentaire ranje 'ier Fox", waarvoor een loeg een jaar lang in het id) to len van Japan verbleet eg beir het leven van een vos- echt milie vast te leggen. Men h, die e in de winter, toen het jn sell met sneeuw bedekt was olgde vier seizoenen de techi n in hun doen en laten. al Kerkepad '83. Duder lertiende aflevering van epad heeft Arnhem tot jaar i "werp, dat dit jaar zijn at we [rig bestaan viert. Ds. io Bleij bezoekt de Grote jsebiuskerk. de Koepel- t wei de Waalse Kerk en de is niet 'alburgisbasiliek. a"^tderland 2 ting Coupe ter Weijden. tl gezien de gasten, die in mo lnc' z'Jn uitgenodigd. Nu r P en aan ^et Nederlandse te pelr toP^ess geen punt meer '°mt het actuele thema kt" ter sprake. Mag het verr >f mag het niet Moet je en mooi zijn om je bloot rtonen? Waar mag het en ie aa niet? deze hete hangijzers u.;, Ter Weijden o.a. de bur- ester van Valkenburg (de •met ■c'Je ^et damesworstelen 'denm mo^er verbood) uitge- ,i d, voorts Wim Hazeu van nek „Wat niet mocht". "ie Rottschaefer en Adele ri'4j Fjnendaal (Playboy- mo- ïeid i Pe Duitse zangeres Can- aak 1 ace zm£{ °P aangepaste jewól he' Proeramma- i J de laatste maal presen- eze 1 Martin Ros het program man boeken bezeten op M Cf 20.50 uur. Nederland Ruud ter Weijden vanavond met zijn derde Coupe-gesprek over het thema „naakt" op Ned. II om 20.00 uur. NEDERLAND 1 TROS 16.00 Het verhaal van een vossenfamilie, Japanse na tuurfilm (herh.). 17.10 Hoogtepunten uit de wereld-muziek-literatuur. Afl.8. Tokyo Philharmonisch Orkest: Menuet van Mozart. NCRV 18.55 De Roze Panter, teken filmserie. 19.00 De schat van „De Gou den Valk", Australische jeugdserie in 13 delen. Afl. 3: Valkeiland staat op stel ten - een groep mensen wil het strand afgraven voor het winnen van mineralen... 19.25 Wild-west op z'n Best, komische avonturen in het Wilde Westen. Afl. 3: Sheriff Sam Best vindt dat er een gevangenis moet ko men. Hij denkt dat klusje wel even op te knappen... NOS 20.00 Journaal. NCRV 20.28 Kessler, Engelse serie over de jacht op ex-nazi Kessler. Afl. 3: Ingrid Dorf tracht haar vader (Kessler) te bewegen de jeugdige ne- o-nazi's financieel te steu nen. 21.20 Hier en Nu, actualitei tenrubriek over Eurocontrol en nieuwe politieke partij in Zuid-Afrika. 22.00 Kerkepad '83; Route 13: Arnhem - Afbraak en op bouw. 22.20 Hill Street Blues, Ame rikaanse politieserie. Van daag o.a.: Furillo moet een belangrijke getuige in een corruptieschandaal laten beschermen. NOS 23.10 Journaal. NEDERLAND 2 FEDUCO 17.45 Medelanders Nederlan ders: Ben buyudum okula gidiyorum artik (Ik ben al groot, ik ga naar school), programma voor Turkse immigranten (Nederlandse ondertiteling). NOS 18.15 Nieuws voor dovén en slechthorenden. 18.20 Paspoort, voor Turken. 18.30 Sesamstraat. 18.45 Jeugdjournaal. 19.00 Journaal. AVRO 19.12 Het dagboek van een plantersdochter (Flame Trees of Thika), Engelse serie. Afl.: Oorlogsdreiging. Aan de vooravond van de Eerste Wereldoorlog maakt de familie zich gereed om terug te keren naar Enge land. 20.00 Coupe ter Weijden, se rie discussieprogramma's van Ruud ter Weijden. The ma: Naakt. 20.50 Van boeken bezeten, serie van Martin Ros. Afl. 6: Oranje Bitter - Oranje Boven. Programma gewijd aan boeken over de ge schiedenis van het Oranje huis. NOS 21.30 De boer, hij ploegt voort. Hoe springen wij in ons land om met de steeds zwaarder bedreigde natuur. Filmdocumentaire. 22.30 Journaal. 22.45 Den Haag Vandaag. 23.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. Duitsland DUITSLAND 1 16.00 Journaal. 17.50 Journaal. 18.00 Actualiteiten. Streeknieuws. 18.15 De kleine wereld van Don Ca- 19.00 Francis Durbridge presen teert. Afl.: Het teken met de lippen stift (3). 20.00 Journaal. Aansl.: Het zevende zintuig (verkeerstips). 20.18 Berlijn - geen stad als alle an dere. Reportage. Berlijn - geen stad als alle andere. Onder leiding van Harald Karas is een reportage tot stand gekomeh, waarin de huidige situatie van de stad Berlijn wordt bekeken en naar eventuele toekomst- en herenigingsmogelijkhe den wordt gepeild. West-Berlijn met zijn aparte politieke status behoort tot de Bondsrepubliek, Oost-Berlijn daarentegen is de hoofdstad van de communistische DDR. Gesprekken met Russische en Amerikaanse woordvoerders en de burgemeester van Berlijn hebben de rol van Berlijn tot onderwerp. 21.15' Musikladen. Vanaf de IFA te Berlijn. 22.30 Achtergrondinformatie. 23.00 Getuigen (2). Documentaire over de jodenvervolging. 01.00 Journaal. DUITSLAND 2 16.00 Artistenarena. Circus en mu- 17.00 Journaal. Aansl.: Nieuws uit de deelstaten. 17.15 Tele-magazine. Aansl: Jour- 18.00 Evita Peron. Derde deel tv-film met Fay Dunaway. 18.57 ZDF-Uw programma. 19.00 Journaal. 19.30 Na sowas - extral Showpro gramma door Thomas Gottschalk. 21.00 Actualiteiten. 21.20 Chefredacteuren vragen - de Bondskanselier antwoordt. Helmut Kohl beantwoordt vragen 22.35 Zusters. Tv-spel door Klaus Gietinger. Renate, Hanna en Barbara in de serie „Het kleine tv-spel" zijn drie bevrien de verpleegsters in een groot zieken huis, die samen op dezelfde afdeling werken. De gemeenschappelijke werkzaamheden en de regelmatige gedachten-wisselingen met elkaar maken, dat zij zich het tegenstrijdige van hun situatie steeds duidelijker bewust worden. 00.05 Journaal. DUITSLAND 3 WDR 17.00 Schooltelevisie. 18.00 Beroepenorientatie. 18.30 Het programma met Muis. Kleuterprogramma. 19.00 Het aktuele uurtje. 20.00 Journaal. 20.15 Liefde in een handomdraai (Hands caross the table). Ameri kaanse speelfilm van Mitchell Leisen (1935). 21.30 Filmtip: Frances. 21.45 Spiegel van het land. Docu mentaire over bruinkool. 22.15 Geschiedenis op drie. De dui zend gezichten van Salome Pro gramma rond het drama Salome van Oscar Wilde. 23.15 Journaal. Ruth Isaacs (links) en Tracy Ullman in de tweede afleve ring van de Engelse serie „Mackenzie" op de BRT 1 om 21.55 uur. BRT 1 18.00 Bollie en Billie. Tekenfilmserie voor de kleuters. 18.05 Galactica 1980 (8). Amerikaan se SF-serie. 18.55 Foo-Foo. Derde deel: Bergbe klimmers. 19.00 Tijdrover: Bridge - stap voor stap (12). Herhaling. 19.10 Uitzending door derden. Pro gramma van de liberalen. 19.40 Overzicht programma's en mededelingen. 19.45 Journaal en sportberichten. 20.10 Kunst-zaken. Kunst- en cul tuuractualiteiten. 20.15 Hoger - lager. Spelprogramma. 21.05 Panorama. Actualiteiten: Chili 21.55 McKenzie. Engelse serie naar Andrea Newman. Tweede aflevering. 22.50 Journaal. Aansluitend: Coda (muziek). 19.00 Rockpalast. Loreley-festival live. Met Joe Cocker. 19.40 Mededelingen en overzicht programma's. 19.45 Journaal en sport. 20.10 Kunst-zaken. Kunst- en cul- tuuractualteiten. 20.15 Wikken en wegen. Consumen tenrubriek. Herhaling. 21.10 Turkse aarde, Hollandse bo dem. NOS-tv-film van Hans Hylkema. RTBF 1 16.40 ONEM. Informatie voor werk zoekenden. 16.55 Schooltelevisie. 17.20 Cine-vacances. Jeugdpro gramma 17.45 Lollipop. Kinderprogramma. 18.50 En Wallonië et a Bruxelies en couleurs. Spelprogramma. 19.08 Ce soir. Actualiteiten. 19.30 Journaal. 20.00 Autant savoir. Werelddag alfa- betisatie UNESCO. 20.25 Sept morts sur ordonnance. Franse dramatische film van Jacques Rouffio (1975). 22.10 Le carrousel aux images. Film rubriek. 22.50 Journaal. 16.00 Teletekst. 18.00 Zie Belgie Frans 1. 19 00 La vie sociale. Politieke uitzen- 19.30 Nieuws voor doven en slecht horenden. 20.30 Concert. Seizoensopening con servatorium Luik. Engeland BBC 1 17.20 Play school. 17.45 Heidi. Jeugdserie 18.05 John Craven's newsround. 18.10 Charlie Brown. 18.40 Journaal 19.00 Southeast at six. 19.25 Tekenfilm. 19.35 Kick Start. 20.10 Angels. 20.35 Top of the pops. 21.00 Fame. Amerikaanse serie. 22.00 Journaal 22.25 The Godfather II. Amerikaanse film (1974). 00.00 Late night in concert. 00.33 Journaal. 00.35 World of golf. 01.05 Weerbericht. BBC 2 18.10 Education. Opvoeding in Por- 18945 F.A.C.T.S. 19.05 Classic silents. 20.30 Our undersea world. 21.00 The best of brass. 21.30 Travellers in time. 22.00 E.I.F: Chamber music and exhi- 22.50 Documentaire. 23.15 Wembley country festival. 23.45 Newsnight 00.36 Science. 01.00 Social 01.25 Technology. ITV 17.00 Heggarty Haggerty. 17.15 Bugs Bunny. 17.20 On safari. 17.45 Home. 18.15 Bygones. 18.45 Nieuws. 19.00 About Anglia. 19.30 Arena. 19.45 Crossroads. 20.10 At home with Larry Grayson. 20.40 Film. 22.30 European connections 23.00 News at ten. 23.30 House calls 00.00 I simply can't see. 00.30 Mannix. Al Pacino speelt een van de hoofdrollen in The Godfather II. B£C 1 2.25 uur. TV-morgen NEDERLAND 1 NOS 09.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. NOS 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. NCRV 16.00 Alfabet, tekenfilmpje. 16.05 Het geheimzinnige kistje, thriller voor kinderen. 16.50 Rood en Zwart, tekenfilmpje. 17.00-17.15 Sherlock Schmidt en Co, Duitse de tectiveserie voor kinderen. NEDERLAND 2 DUITSLAND 1 10.03 IFA-nieuws. 10.30 Programma over tv-makers van het derde net. 11.30 Heden vanaf de IFA. 12.00 Live erbij. 12.55 Persoverzicht. 13.00 Journaal. 13.15 Wij melden ons. 14.45 Videotext voor iedereen. 15.00 Luzie, de schrik van de straat. 16.00 Journaal. 16.05 Slag op slag. 17.15 Sport-Treff. 17.50 Journaal. 18.00 Actualiteiten. DUITSLAND 2 10.00 Zie Duitsland 1. 14.55 ZDF-Uw programma. 15.00 Gevraagd - gewe ten - gewonnen. 16.00 Pfiff. 16.45 Enorm in vorm. 17.00 Journaal. 17.15 Tele-magazine. Evita Peron. DUITSLAND 3 WDR 08.00 Gymnastiek. 08.10 Schooltelevisie. 17.00 Schooltelevi sie. 18.00 Beroepenorientatie. BELGIE BRT 1 18.00 Bollie en Billie. BELGIE FRANS 1 ENGELAND BBC 1 07.30 Breakfast time. 10.30 TUC conference. 14.00 Journaal en finan. 14.30 Fingerbobs. 15.00 Racing in Goodwood. 17.20 Play school. 17.45 Captain Zep. ENGELAND BBC 2 ENGELAND ITV 07 00 DaybrMk- 08 00 Good mor- ning Britain. 10 30 Schooltelevisie. 13.00 Topper's tales. 13 10 Rainbow. 13.30 Do it herself. 14.00 News at One. 14.20 Anglia news. 14.30 About Britain. 15.00 The two of us. 15.30 Paardenraces. HILVERSUM 1 NCRV 16.02 Gouden regen Ensemble o.l.v. Ferry Wieneke 16.30 Kletsmajoor. 16.40 Van stad en land. 17.02 Stappen in de jungle. 17 55 Meded. (NOS). NCRV: 18.06 Hier en nu. 19.02 Muziek in vrije tijd. 20.03 Vierkant. 2102 Op de vrije toer. 22.02 NCRV- Donderdag-Sport. 22.55 Eerlijk gezegd. NOS: 23.00 Nws en meded. 23.07-24.00 Met het oog op morgen KRO: 0.02 Oogluik. 1.02 Niemandsland. 6.02 Ontbijtshow. HILVERSUM 2 NOS: (16.30 en 17.30 Nws). 18.00 Nws. 18.10 Grenzeloos. P.P.: 18.20 Uitz. PVDA. IKON: 18.30 Kleur KRO: 19.00 Agenda. 19.15 De radiomakers van morgen. 20.00 Nws. 20.03 Radio Vitrine. 20.30 Het plate- nantiquariaat. TELEAC. 21.30 Kan toorinnovatie (herh. 15). 22.00 De an tieke wereld: Rome 2 (herh.) KRO: 22.30 Nws. 22.40 Liturgie rond de vredesweek. 23.00 Het kastje van oma, (48) 23.45 Ter overweging. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM 3 NOS: 18.04 De avond- spits. TROS: 19.02 Poster. 20.02 Soul show. 22.02 Sesjun. 23.02- 24.00 De L.P.-show HILVERSUM 4 16.00 Licht en uitzicht. 16.40- 17.00 Theologische verkennin gen. Na 18 uur NOS: 20.00 Donder dagavond Muziekmagazine: Schuber- tiade Rotterdam 1983: Liederen voor bas met pianobegeleiding. 21.00 On der de groene linde. 21.15 Neder landse muz. 22.00 Muz. uit de Mid deleeuwen en Renaissance. 22.30-23.00 Horizon. Morgen HILVERSUM 1 NOS: leder heel uur nws. KRO: 7.02 Echo. 7.16 Vervolg Ontbijt show 8.06 Echo. 8.16 Muz. om op te schieten, een kwestie van accent. 8.53 Pastoor A.C. Raadschel- ders. 9.03 Adres onbekend. 10.03 Muz. op bestelling. 11.03 Ratel. 11.53 Pastoor A.C. Raadschelders. 12.03 Vakantiewerk. 13.06 Echo. 13.16 Souvenirs. 14.03 Zomer uit. winter in. 15.03 Pas op de plaat. 16.02 De jaren 70. NOS: 17.53 Marktberichten i.s.m. k.n.b.t.b. 17 55 Meded. HILVERSUM 2 NOS: 7.00 Nws. VPRO: 7 10 Ochtendgym. 7.20 Radio nieuwsdienst VPRO (7 30. 8.00 en 8.30 Nws NOS: 9 05 Gym. voor de vrouw 9.15 Werkbank. 9.24 Water standen. 9.30 Nws. VPRO: 9.33 Ra dionieuwsdienst VPRO: 9.33 Berich ten uit een benauwde tijd (1958). VARA. 1100 Theater zonder franje NOS 11.30 Nws. 11.33 Homonos. 12.00 Regio- lokaal. 12.26 Meded voor land- en tuinb. 12.30 Nws. 12.36 Tussen het nws. 13.00 Nws. 13.10 Meer over minder. (13.30 Nws.). 14 30 Nws. TELEAC 14.33 De eerste 365 dagen uit het leven van het kind. (herh. 12). VARA: 15.03 Radioweek blad. (15.30, 16.30. 17.30 Nws.). 15.10 De Media. 15.32 De Rode Draad over de grens. HILVERSUM 3 EO: 7.02 Ronduit op 3. 8.03 Tijdsein. 9.03 De muzikale fruit mand 10.03 Muz. Motief. NCRV. 10.30 Popstation, (ca. 11.45 Weer man Hans de Jong). VOO: 12.03 Mono. 13.03 Tlpparade. 15.03 Top 40. (16.30 Popjourn. 17.30 Concerta- HILVERSUM 4 NOS: 7 00 Nws. VOO 7 02 Ochtendstemming. (8.00 Nws 9 00 Veronica's meesterwerken (op compact-disc). 10.30 Muz. voor mil joenen. lichte klassieke muz. 12.00 Strauss en Co. 13.00 Nws. 13.05 Ve ronica Klassiek: A Klassieke orkest- muz. B Pianoconcert. VPRO: 14.30 Muziek op vier muz als extase (4): portret van de pianist Glenn Gould. 16.00 De tweede beweging, fluit en gitaarmuz.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 17